De nieuwe man VOORJAARSMODE VOOR GRIJZE MUIZEN EN STOEIPOEZEN Na een winterseizoen met oversized truien en veel lagen over elkaar, is het nu weer tijd voor de taille. Er is aan het vrouwelijk lichaam altijd wel iets dat per seizoen 'in the picture' dient te staan. Tijdens de legging rage waren het de benen die lang, slank en een tikje gespierd dienden te zijn. Te bre de heupen konden nog gecamoufleerd wor den met 'iets langs' eroverheen. Het cors- ettentijdperk en de strakke Bardottruitjes spraken de weelderige boezem aan: niet te groot, niet te klein maar vooral spannend. Deze zomer staat het vrouwelijk silhouet in de schijnwerpers. Metallics De mannenmode ver laat langzaam het grij ze muis-circuit. De kle ding wordt steeds iets gedurfder. Dat zit hem niet in de pasvorm maar vooral in de aan wezigheid van steeds meer kleurgebruik. Mannen willen wel nieuwe kleren maar zijn meer behoudend in het zich aanmeten van een nieuwe stijl. Woensdag 15 maart 1995 DE FAAM - DE VLISSINGER 19 Soap Studio, Frits Klarenbeek. Unique Fashion Middelburg. Uit de collectie van Apriori. Dimarelle Middelburg. Van deux-pièces Open weefsels in truien uit de Sandwich-collectie. Unique Fashion, Middelburg. Voor veel vrouwen begon vori ge zomer eindelijk de hoop dat hun niet te stuiten lijfelijke tot glitterrock ontevredenheid verdoezeld kon worden onder de laag over laag-effecten. Jammer, maar helaas: het supervrou- welijke silhouet is weer terug. Of is dat onzin? Iedere vrouw is tegenwoordig immers in staat om datgene naar voren te brengen waar ze het meest trots op is? Dus: hulde aan het vrouwelijk silhouet! Koketteren is troef deze zomer. Dameskleding met een knip oog naar de jaren veertig en vijftig. Korte bloesjes met klei ne plooitjes vanaf de taille, waardoor een klein schootje ontstaat en natuurlijk die vrou welijke aangeknipte mouwtjes zonder schoudervulling. Die opvulsels moeten nu eindelijk maar eens in de kast of beter nog de deur uit. Een enkeling is nog te vinden in de echte tailleurs maar dan zeer onop vallend. Weg met de aan het bh-bandje vastgespelde drie dubbele vulling. Die retro- jarenvijftiglook behelst vooral de deux-pièces. Mantelpakjes bestaande uit kokerrok tot de knie, kort getailleerd jasje met hooggesloten kraag of juist heel breed waardoor de boe zem er als het ware uitpiept. Om het helemaal compleet te maken een dun ceintuur in de taille en zo'n wulpse corsage. En niet te vergeten schoenen met enkelbandjes. Voor wie deze look absoluut niet aanspreekt is er gelukkig nog ontzettend veel meer. Wat te denken van de glamour. Deze look bestaat vooral uit veel glitter in de vorm van metallic stofgebruik. Veel glan zend zilver maar ook pastel en felle kleuren met een metallic finish. Deze stijl heeft veel te maken met de nog steeds aan wezige hang naar de jaren zeventig. Het tijdperk van de glitterrock. Krappe T-shirts met de navel bloot en heup broeken die nauwsluitend zijn. Een Twiggy-figuur is dan zeker op z'n plaats. In deze look vin den we ook korte, zeer korte rokjes en jurkjes die doen den ken aan ondermode met smal le spaghettibandjes om de schouders. Deze metallic-stof fen bestaan vooral uit polyes ters maar hoeven de milieu- vriendelijke klant niet altijd af te schrikken. Het tijdperk dat er juist in de 'plastics' veel aan recycling gedaan wordt is absoluut aangebroken. High- techstoffen worden op zeer geavanceerde manier gepro duceerd en via een gesloten systeem vervaardigd waar door de milieubelastende zwa re metalen niet meer aanwezig zijn. Geen zin om deze zomer de synthetische stoeipoes uit te hangen dan verder zoeken. Linnen en katoen zullen zeker de zomer weer in gaan. De kleur in deze linnenlook is absoluut wit. De stof zelf is niet van dat stevige jute-zakken- spul maar zo soepel en trans parant als het maar zijn kan. Favoriet is nog steeds de wik kelrok. In zeer soepele katoen met vaak een dessin in ton- sur-ton, smalle streepjes of jacquard motief. Kreukeffecten benadrukken het natuurlijke materiaal. De korte truitjes, die ook in deze look aanwezig zijn, hebben veel speelse effecten als open weefstrukturen en franjes. Deze linnenstijl is gemaakt voor zwoele zomer dagen dat alles lekker losjes om het lijf moet hangen en dat synthetische strakke rokje net even te benauwd is. Ecowitte Jeans. Cotton Country, Sint Jansstraat, Middelburg. Reclamejongens lanceren keer op keer weer een nieuwe man. Deze nieuwe man wordt gecreëerd vanuit een bepaalde lifestyle. Zo'n vijf jaar geleden was daar de 'Spa-man': eerlijk, puur, teder en bovenal een liefdevolle vader. Daarna kwa men 'Tarzan' en 'Superman', altijd in touw om vrouwen van elk loerend gevaar te redden. Nu hebben we te maken met een versie die weer wat meer vrouwelijke trekken vertoont. Een hoekig glad gezicht, wei nig tot geen borsthaar en een niet al te vrolijke blik in de ogen. Er schijnt sprake te zijn van een paradox. Mannen houden wat mode betreft van degelijkheid en kwaliteit. Zijn vaak merk- en winkelvast. En worden in damesbladen en postorderbedrijven nog steeds afgeschilderd als de frisse jon gen die houdt van de natuur en zijn gezin en het liefst vrije tijdskleding of een klassiek kostuum draagt. Maar bestaat die nieuwe man eigenlijk wel? Maakt het image de man of zal het die man een worst zijn? We weten het niet. Mannen zullen net als vrou wen gewoon wel erg gevoelig zijn voor het beeld dat anderen van hen hebben. En dat beeld staat dit voorjaar in het teken van functionaliteit. Heren-out fits zijn weer geïnspireerd op de military-look en werkmans- kleding. Broeken met veel zak ken en ritsen, beetje losjes rond de heup gedragen en met een stevige belt vastgesnoerd. Bretels, streepjesoverhemd en Jackpot en Cottonfield-collectie. Bijleveld Herenmode Middelburg. safari-jasjes. Het is niet zo vreemd dat dit beeld elk sei zoen weer terug komt want met name deze kleding is op het mannelijf ontworpen. Mannen houden over het alge meen niet zo van opsmuk en de uniformiteit moet hen haast wel aanspreken. Functioneel, opgeruimd en het zit altijd goed. De kostuums mogen deze zomer wat flitsender, de per fecte pasvorm blijft, alleen de kleuren zijn uitbundiger. Ook linnen is er voor heren volop aanwezig. Door het kreukeffect dat linnen van nature heeft krijgen kostuums, overhem den en gilets een nonchalant uiterlijk. Nieuwe man of niet, in de confectie blijft het beeld deze zomer nog zeer mascu line. 'Sportswear is streetwear'. Peter Christ; Jackie's Jeans- shop en Henk Sies. Jeansdealers in Middelburg. Gapstar collectie. Peter Christ Basics, Middelburg.

de Vlissinger | 1995 | | pagina 19