Kleïnkunst-try outs in Arsenaaltheater EERSTE ZEEUWSE FILMDAGEN IN MIDDELBURG TUSSENDOORTJE IN MIDDELBURG DANKZIJ GOEDE CONTACTEN >m m I 9 FEBRUARI T/M 15 FEBRUARI IN MIDDEN ZEELAND Ouwe rotten rotten niet. Dat geldt zeker voor Pat Travers die op Valentijnsdag (dinsdag 14 februari om 21 uur) optreedt in Bar American in Middelburg. Uitbater Kees Petiet van het hard rock en bluescafé kreeg de kans om deze blues muzikant te contracteren omdat er na een optreden en toernee in Duitsland nog een gaat je over was. In de Randstad mocht deze beroemdheid met zo'n twintig cd's achter zijn naam niet voor een extraatje zorgen. De Cana dees is regelmatige gast in gelegenheden als Paradiso. En in zo'n omgeving wordt een uitver koopprijsje niet geaccepteerd. ÉH Voor het eerst worden deze maand de Zeeuwse Filmdagen gehouden. In de Zeeuwse Bibliotheek en in het Schuttershof theater in Middelburg zijn van 16 tot en met 18 februari de produk- ten te zien van diverse Zeeuwse filmmakers. De Stichting Cinema Middelburg hoopt met de Zeeuwse Filmda gen, net als met het Filmfestival, een jaar lijkse traditie neer te zetten. Commissaris der Koningin in Zee land W. van Gelder opent de Filmdagen donderdag om 19 uur in het Schuttershof café. Alledag Woensdag 8 februari 1995 DE FAAM - DE VLISSINGER 9 mmm Ouwe rot Pat Travers herboren in American Travers was al eens eerder in Zeeland. In 1979 trok hij een volle wei met zijn band tijdens Bru Pop. Volgens Petiet heb ben heel veel Zeeuwen louter goede herinneringen aan dat Pat Travers. optreden. „Hij is nog steeds niet veranderd", verwijst hij naar recente recensies over zijn optreden. „Hij haalt nog steeds het onderste uit de kan". Herinneringen aan Pat Travers gaan al snel gepaard met her inneringen aan grijsgedraaide Ip's zoals Go For What You Knows, een 'voor die tijd' unie ke live-registratie uit 1979 en het twee jaar eerder opgeno men Makin' Magie waarin de gitaarviruoos Travers een visi tekaartje afgeeft. Dat voor veel liefhebbers en fans deze Canadees met een ogenschijnlijk eeuwige jeugd ook op cd onsterflijk gemaakt moest worden blijkt wel uit het feit dat Polydor in 1990 in de vorm van The Best Of twee verzamel-cd's heeft geprodu ceerd, waarop alle toppers van Travers chronologisch zijn samengebracht. In navolging van Gary Moore is Travers de laatste jaren hele maal op de bluestoer gegaan. Een groot aantal geluidsdra gers is daar inmiddels mee volgezet. Op het minder bekende label Blues Bureau International heeft hij twee volwaardige eigen blues-cd's gemaakt, namelijk Blues Tracks en Just a Touch. Verder speelt hij vaak met collega's, onder wie Leslie West, Frank Marino, Rick Derringer en Ste ve Hunter. Met die namen is Travers terug te vinden op weer andere verzamel-cd's van hetzelfde label. Travers heeft voor zijn tweede muzikale leven gekozen voor de blues. Hij zet het neer met wat iele bescheiden gitaarge luiden, in tegenstelling tot Gary Moore die de hardrock trouw bleef als het om vette gitaargeluiden gaat. Zijn nieu we leven begon toen hij zijn eerste vrouw uit zijn leven had gewerkt, stopte met drinken en zijn faillisement teboven was gekomen. En toen stond hij ineens weer in Europa. Een droom, noemt hij het zelf. Want het is inmiddels zo'n der tien jaar geleden dat hij hier op de planken werd gevraagd. Dat Petiet van American in maken met - zoals de Middel- staat was deze fameuze muzi- burger het noemt - 'goede con- kant binnen te krijgen heeft te tacten in bluesland'. t-* J Hoek van Holland, 10 februari te zien in het Arsenaal- theater. Foto: Maruschka Kraal. Vlissingen is dit jaar opnieuw aangewezen als locatie voor twee try outs van het Post bank Kleinkunst Festival 1995 (voorheen het Amsterdams Kleinkunstfestival). De zes finalisten voor de Wim Sonne- veldprijs zijn te zien in het Arsenaaltheater, verspreid over de avonden van 10 febru ari en 10 maart. Het Concours om de Wim Son- neveldprijs maakt deel uit van het 8e Postbank Kleinkunst Festival, dat van 19 maart tot en met 9 april wordt gehouden in Amsterdam. De Wim Son- neveldprijs is een aanmoe- dingsprijs voor nieuw klein- kunsttalent. Na een grondige selectieprocedure bereiden de zes kandidaten - solisten en groepen - zich tijdens de try out-avonden voor op het klein- kunstconcours. Per avond tre den drie kandidaten op, elk met een optreden van dertig minuten. Vrijdag 10 februari zijn vanaf 20.30 uur in het Arsenaaltheater achtereenvol gens te zien Leonie van der Klein, Hoek van Holland en De Vliegende Panters. Trio 'Herenleven', Bert Koster en Frank van Pamelen treden 10 maart aan. Juist voor beginnende klein kunstenaars, die vaak nog geen avondvullend program ma hebben, is het moeilijk aan speelplekken te komen. Het concours is door zijn opzet en doelstelling een gelegenheid voor deze mensen om zich te presenteren aan het publiek en om een stapje verder te komen in het vak. Eerdere winnaars van het concours waren onder meer Ajuinen en Look, Job Schuring en Maarten van Roozendaal. De finale van het festival heeft plaats op 27 maart in het Nieuwe de la Mar Theater in Amsterdam. Naast het Wim Sonneveldconcours omvat het Kleinkunst Festival een groot aantal activiteiten op het gebied van de kleinkunst. Wat is ontsproten aan de relatie Zeeland en film Binnen de Stichting Cinema Middelburg heten de Zeeuwse Filmdagen inmiddels 'het klei ne festival' - naast het grotere Filmfestival dat jaarlijks in het najaar plaatsheeft. De wens bestaat de Zeeuwse filmdagen in de toekomst uit te breiden, zodat het programma in vol gende jaren op meerdere plaatsen in de provincie te zien zal zijn. Alles wat vroeger of nu uit de relatie tussen Zeeland en film is ontsproten kan een plekje krijgen op de Zeeuwse Filmda- van het Zeeuws Documentatie Centrum. Geprobeerd is elke Zeeuwse regio in beeld te laten komen. Van Zeeuwsch- Vlaanderen en Tholen is echter geen materiaal gevonden van voor 1950. Aan de hand van tien amateurfilmpjes schetst 'Zeeland in de jaren dertig' een beeld van het alledaagse (totaal verzuilde) leven in de crisistijd in Zeeland. De film beelden worden begeleid door pianospel van Leen Zietse. Uit: 'Het is een schone dag geweest' van Jos de Putter. gen, zo schrijven de organisa toren in het begeleidend pro grammaoverzicht. Oude film fragmenten (meestal van ama teurs), een compilatie van Zeeuwse momenten uit Van Gewest tot Gewest, oude Poly goonjournaals en twee monu mentenfilms geven een beeld van het leven in het Zeeland van vroeger. Daarnaast is tij dens de Zeeuwse Filmdagen recent werk te zien van Zeeuw se filmmakers als Jos de Put ter, Paul en Menno de Nooijer en Digna Sinke. Verder wor den de Zeeuwse Filmdagen gevuld met optredens van diverse Zeeuwse muzikanten en met een forum. Donderdag 16 februari, de openingsavond van de Zeeuw se Filmdagen, staat in het teken van Jos de Putter. Van hem worden in het Schutters hoftheater de documentaires 'Het is een schone dag geweest' en 'Solo, de wet van de Favela' vertoond. Piet Brak man verzorgt een optreden voorafgaand aan de vertoning van 'Het is een schone dag geweest' en zal in zijn voorstel ling een verband leggen met deze documentaire over het laatste jaar van De Putters ouders op hun boerderij nabij Axel. Als afsluiter van de eer ste festivaldag staat een optre den gepland van de Vlissingse Nederlandstalige popgroep In Geval van Noot. In de Zeeuwse Bibliotheek is 16 februari 'Zeeland in de jaren dertig' te zien, met een optre den van Anja Kopmels. Zee land in de jaren dertig is een selectie uit het filmmateriaal dat wordt beheerd door het Zeeuws Filmarchief. Het Zeeuws Filmarchief is een werkgroep, samengesteld uit vrijwel alle filmbeherende instellingen in Zeeland, zoals gemeente- en rijksarchieven, het Provinciaal Archief en de Stichting Cinema Middelburg. Het secretariaat is in handen Vrijdag 17 februari worden vanaf 16 uur in het Schutters hof vijf korte films vertoond van Paul en Menno de Nooijer. Eveneens in het middagpro gramma is te zien de film 'De Gebroeders Helle' van regis seur Digna Sinke. 's Avonds zijn van Sinke te zien haar eindexamenfilm 'Groeten uit Zonnemaire' en de speelfilm 'Belle van Zuylen'. Dat portret van een intelligente vrouw in de achttiende eeuw won eind vorig jaar de grote prijs van het internationale Filmfestival Mannheim-Heidelberg, van wege 'zijn rustige schoonheid en zijn rijkdom aan gevoel en verbeelding'. Het Westkappels Kwartet verzorgt rond 22 uur een optreden in het Schutters hofcafé. De Feenbrothers uit Middelburg staan vanaf 23 uur op het podium. In de Zeeuwse Bibliotheek zijn vrijdag Polygoon Bioscoop journaals en monumenten films van Jaap Wolterbeek te zien. De journaalbeelden zijn onder meer van de heropbouw na de Tweede Wereldoorlog en van de watersnoodramp. Verder is te zien het Zeeland- Journaal, in 1965 gemaakt in opdracht van de provincie Zee land. Het toont onder meer ontwikkelingen in industriali satie en cultuur. In de pauze verzorgt het Westkappels Kwartet een optreden. In het Schuttershoftheater zijn zaterdag te zien twee korte films van Hans Verhagen, de documentaire 'De Zon heeft alles gezien', van Kees Hin en Karina Meeuwse, en 'Boven de' Bergen', een 'ideeënfilm' van Digna Sinke. Zilte Swing ver zorgt vanaf 22.30 een optre den. Verder is het Schutters hofcafé locatie voor een forum, dat zich vanaf 18 uur zal buigen over het thema 'het Zeeuwse leven van alledag'. Digna Sinke, Jos de Putter, Paul de Nooijer, Karina Meeuwse, Rob van Hoek en Anika Pijpers bespreken wat film en het leven van alledag met elkaar te maken hebben. In de Zeeuwse Bibliotheek is zaterdagochtend en -avond opnieuw te zien 'Zeeland in de Jaren Dertig'. Om 13 uur draait 'Joantje', een in het Zeeuws- Vlaams gesproken, niet-onder- titelde film naar het toneelstuk, waarin een dochter van een hereboer verliefd wordt op een knecht. Aansluitend op de voorstelling treedt Adri Oos terling op. Verder is te zien een selectie uit meer dan vijfhon derd Zeeuwse onderwerpen uit het archief van Rob van Hoek, al bijna dertig jaar de Zeeuwse redacteur van Van Gewest tot Gewest. In de pau ze is een optreden bij te wonen van Peter Dieleman. GOES Galerie Van den Berge, Har- aldur Jonsson; extracts, Dario Urzay; schilderijen Roel Ach terberg; editie voor Picaron/Parijs. vanaf 12 febru ari Galerie 'Mi Parti', Rob Ver- degaal; Spiegel-serie, diverse kunstenaars; ontwerpen van tassen en sieraden. Gezondheidscentrum 'Mag nolia', Ada Dekker en Joyce Steijvers, gemengde technie ken. Oosterschelde Ziekenhuis, Harrie Timmermans en Roel Visser, 'Zorg in Nederland', fototentoonstelling, t/m 13 februari. PZZ Kloetinge, Linda Beu man, aquarellen. Prins van Oranje, werk leer lingen van Jacqueline van Tri- rum. De Vlijt, Rie Baauw, schilde rijen De Jager-Tolhoek, Conny Folmer, aquarellen. Galerie Bekenes, Diane en Toon Capello, Aquarellen, keramiek en pentekeningen, Stadskantoor, Safian Ashot, werken van Armeense kunste naar. KAMPERLAND Restaurant Papillon, Lydia Klop-Steendijk, aquarellen en portretten. Geopend ma. t/m za. vanaf 10 uur, zo. vanaf 17 uur. KATTEN DUKE DONDERDAG 9 FEBRUARI Stadsschouwburg Middel burg; Basterd, 'Doodgewoon', 20 uur. VRIJDAG 10 FEBRUARI Stadsschouwburg Middel burg; Introdans, 'Messiah', 20 uur. Arsenaaltheater Vlissin gen; Postbank Kleinkunst Fes tival 1995, 'Leonie v.d. Klein, Hoek van Holland en de Vlie gende panters', 20.30 uur. Centrum Nieuwe muziek; 'Vrienden van het Zeeuwse orkest', 20.30 uur Walk Inn Vlissingen, 'Bene fit Concert Watersnoodramp', m.m.v. No Idea, No Fear en Cousin, 20.00 uur ZATERDAG 11 FEBRUARI Stadsschouwburg Middel burg; Orkater, Wim T. Schip pers, 'Relapsus' De Piek Vlissingen; Bob's Birthday Party, m.m.v. Straight Johns en special guests, 22 uur. Arsenaaltheater Vlissin gen; Trestle Theater Compa ny, 'Window dressing', 20.30 uur Centrum Nieuwe Muziek; 'Kenvermogen' 't Beest; Joost Visser Furtips en Beatnik Filmstars Concert en Gehoorzaal Middelburg; Middelburgs Muziekkorps, 'Bevrijdingscon cert', 20.00 uur Galerie llona, llona Schmit, naïeve schilderijen, U+S Zöl- ner-Krumne, sieraden. Geo pend za. van 14-17 uur. MIDDELBURG Galerie 't Zeepaardje, Mau rice en Saskia Góth, tekenin gen, aquarellen, gouaches en pastels. Achter de Houttuinen 50, Martin Richardson, hologram men. Geopend ma. t/m za. 10.30-17.30 uur. Galerie Willem Vader, L. Noordstraat 56, schilderijen, tel. 01180-29419, dagelijks geopend. Atelier Anneke Ruimscho- tel. Groot Mede 66, tel. 01180- 16323, staal- en touwplastie- ken, geopend na tel. afspraak. Wandelkerk Lange Jan, ten toonstelling van diverse ker ken in Middelburg. Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Weten schappen, Kousteensedijk 7, Middelburg in vogelvlucht. Meubeltoonzaal Jan Alink, Nieuwe Kleverskerkseweg 17, Joke Nederhand, schilderijen, aquarel, oliepastel en crayon. Zeeuwse Bibliotheek, 'Dor pen op Schouwen-Duiveland, Brouwershaven, Kerkwerve en Scharendijke. t/m 11 februari. Galerie Het Gouden Brief- ke, Danika Hüsken; mandala's, Margo Pieters; mandala's, Wil Zandee; collage's van stof, Carla Bender; beelden van speksteen. Brasserie Bleue, Damplein, Thea van Soelen, olieverf, acryl en aquarel. Maandag en dinsdag gesloten. Stichting Welzijn Ouderen, Molstraat 13, Anton Meijaard; acryl, aquarel, pastel en houts kool, Ad van Noort; olieverf en aquarel. Rabobank, Lange Geere 3, Ron Kalle, olieverfschilderijen. Delta Nutsbedrijven, Trix Meindersma, Zeeuws en Frans landschap uitgevoerd in olie verf en aquarel. Galerie 't Haentje te Paart, Gerard Menken; recent ab stracte schilderijen, Leo Frenks; kerkamiek. Geopend do., za. en zo. 14-16.30 uur en na tel. afspraak 01180-13288. Het Middelburgs Koffie huis, Paula van de Dood en Martha Branten, kunstexposi tie verstandelijk gehandicap ten. Zeeuwse Bibliotheek, Hen- ny Schrijver, 'Inner Landsca pes'; Zeeuwse Bibliotheek, 'De verborgen ramp', reizende ten toonstelling van het Liliane Fonds. De Vleeshal, Jan Fabre, vier nieuwe sculpturen. Zeeuws Museum, Piet Rij ken, 'Stillevens en landschap pen', vanaf 11 februari. Kuiperspoort, Adrie van Zielst, schilderijen, tekeningen en objecten. NEELTJEJANS Delta Expo, Windenergie, tentoonstelling windenergie. Dagelijks geopend van 10-17 uur. Delta Expo, 'Water', expositie over Integraal Water Beheer. Buitenhaven, bij het Tops- huis, Trechter 5, kunstproject Framework Invitation. ZONDAG 12 FEBRUARI Arsenaaltheater Vlissin gen: Speeltheater Gent, 'Fami liematinee, Meneer Bach, Meneer Bach', 15.00 uur MAANDAG 13 FEBRUARI Stadsschouwburg Middel burg; Staatsopera van Tatar- stan, 'Het Zwanenmeer', 20.00 uur. DINSDAG 14 FEBRUARI Bar American Middelburg; Concert; Pat Trevers, 21.00 uur. DONDERDAG 9 FEBRUARI Alhambra I Vlissingen, 'Ter minal Velocity' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, Dis closure' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'River Wild' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Only You' 20 uur. Grand Theater Goes, 'Juni or' 20 uur. 't Beest Goes, 'Trois Couleurs Blanc' 20.30 uur. Stichting Cinema Middel burg, 'Trois Couleurs Bleu' 20 uur. VRIJDAG 10 FEBRUARI Alhambra I Vlissingen, 'Ter minal Velocity' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Dis closure' 19 en 21.30 uur. Alhambra III Vlissingen, 'River Wild' 19 en 21.30 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Only You' 19 uur. 'Franken stein' 21.30 uur. Grand Theater Goes, 'Juni or' 19 en 21.30 uur. 't Beest Goes, 'Trois Couleurs Rouge' 20.30 uur. Stichting Cinema Middel burg, 'Trois Couleurs Bleu' 20 uur. 'Trois Couleurs Blanc' 22.30 uur. ZATERDAG 11 FEBRUARI Alhambra I Vlissingen, 'Ter minal Velocity' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Lion King' 14 uur. 'Disclosure' 19 en 21.30 uur. Alhambra III Vlissingen, 'River Wild' 14,19 en 21.30 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Only You' 14 en 19 uur. 'Fran kenstein' 21.30 uur. Grand Theater Goes, 'Juni or' 19 en 21.30 uur. Stichting Cinema Middel burg, 'Trois Couleurs Blanc' 20 uur. 'Trois Couleurs Rouge' 22.30 uur. WOENSDAG 15 FEBRUARI Stadsschouwburg, Middel burg; Theater Terra, 'Itoek en het ijsbeertje', 15.00 uur. 't Beest Goes; Alex d'Electri- que,' Cutup-Uppercut', 20.00 uur. OOSTKAPELLE Green White Hotel, buiten plaats lepenoord, Olga Westrate; keramiek, Ko van Driel; beelden. Zeeuws Biologisch Muse um, Duinvlietweg 6, De Man teling, 'Een verleden met toe komst', tentoonstelling. Zeeuws Biologisch Muse um, O. Ribbens, 'De vier jaar getijden', foto-expositie. RGZ, lokatie Zonneveld, Trudi Suringa, schilderijen. OOST-SOUBURG Verzorgingshuis De Zoute Viever, Dongestraat 1, Cor v.d. Padt; schilderijen, land schappen en stadsgezichten, Miranda Barten; Trollen. Geo pend tijden kantooruren. Watertoren, Leonardo Mos- so, theater/video- en sieraad structuren, architectuur/licht en ruimte structuren. VLISSINGEN Inguana, Bellamypark 35, levende reptielen, amfibieën en insekten, dagelijks geopend 14-17.30 uur. Veerboot Vlissingen/Bres- kens. Op dubbeldekkersveer boot ms 'Prinses Juliana' zeven wissellijsten met toeris tische promotie (beeld van Zeeland als vakantieland). Stedelijk Museum Vlissin gen, 'Het leven ging door', een beeld van het leven in Vlissin gen tijdens de Tweede Wereld oorlog. Aanvulling: een avondsmaalbeker, -schaal en stola gebruikt door The King's Own Scottisch Borderers. Restaurant De Gevangento ren, Boulevard De Ruyter 1a, Willemien van Nassau; olie verven, Ineke Holtkamp; aqua rellen. Bellamy 19, Aad Berlijn, schilderijen en tekeningen. Geopend ma. t/m vr. 10-17 uur en zo. 13-17 uur. Stadhuis, Lambert de Reuver, keramiek. WEMELDINGE Atelier L. Rijks, Chozeeweg 27, schilderijen, dagelijks ge opend. WOLPHAARTSDIJK Galerie Jan Boer, Aardebol- leweg 5, Jan Boer, olieverven. Galerie 'De Hoekweide', Klaas Boonstra, Anton Hey- boer en Lucas van Diepen. Geopend za. 14-16 uur en na tel. afspraak 01198-1152. ZONDAG 12 FEBRUARI Alhambra I Vlissingen, 'Ter minal Velocity' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Lion King' 14 uur. 'Disclosure' 19 en 21.30 uur. Alhambra III Vlissingen, 'River Wild' 14,19 en 21.30 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Only You' 14 en 19 uur. 'Fran kenstein' 21.30 uur. Grand Theater Goes, 'Juni or' 19 en 21.30 uur. Stichting Cinema Middel burg, 'Trois Couleurs Rouge' 20 uur. MAANDAG 13 FEBRUARI Alhambra I Vlissingen, 'Ter minal Velocity' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Dis closure' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'River Wild' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Only You' 20 uur. Grand Theater Goes, 'Juni or' 20 uur. Stichting Cinema Middel burg, 'Trois Couleurs Rouge' 20 uur. DINSDAG 14 FEBRUARI Alhambra I Vlissingen, 'Ter minal Velocity' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Dis closure' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'River Wild' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Only You' 20 uur. Grand Theater Goes, 'Juni or' 20 uur. Stichting Cinema Middel burg, 'Trois Couleurs Rouge' 20 uur. WOENSDAG 15 FEBRUARI Alhambra I Vlissingen, 'Ter minal Velocity' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Lion King' 14 uur. 'Disclosure' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'River Wild' 14 en 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Only You' 14 uur. 'Ma Saison Préférée' 20.15 uur. Grand Theater Goes, 'Juni or' 20 uur. Stichting Cinema Middel burg, 'Trois Couleurs Rouge' 20 uur. ZATERDAG 11 FEBRUARI Alhambra I Vlissingen, 'De Leeuwekoning' 14 uur. Grand Theater Goes, 'De Leeuwekoning' 14 uur. ZONDAG 12 FEBRUARI Alhambra I Vlissingen, 'De Leeuwekoning' 14 uur. Grand Theater Goes, 'De Leeuwekoning' 14 uur. WOENSDAG 15 FEBRUARI Alhambra I Vlissingen, 'De Leeuwekoning' 14 uur. Grand Theater Goes, 'De Leeuwekoning' 14 uur.

de Vlissinger | 1995 | | pagina 9