Ontwikkelingsvisie stadsgewest UITGEREKEND BIJ JUMBO: A 12 r Cultuur Lezing Ouderen SNEL GEBOEKT DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG Cultuur Natuur Cursus/Onderwijs Politiek Cursus/onderwijs EDET TOILETPAPIER 98 COCA COLA 99 ARIEL FUTUR OF ARIEL FUTUR COLOR de Faam de Vlissinger UW WEEKBLAD KIPFILET 3 98 DE RUYTER 1 99 CHOCOLADEHAGEL A> BOERENWIT 69 A> Jumbo is beter dan u denkt. serooskerke stXaurens oost-souburg veere vrouwenpolder Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 Woensdag 18 ianuari 1995 DE FAAM - DE VLISSINGER 15 Windroos - Kunstenaars van de Cluster Verstandelijk Gehan dicaptenzorg Walcheren expose ren tot en met 27 februari in Het Middelburgs Koffiehuis. De kun stenaars werken dagelijks in hun atelier de Windroos en zien hun schilderijen en tekeningen - ver vaardigd met verschillende tech nieken op hout en papier - als een communicatiemiddel en uiting van het dagelijks leven. In Het Middelburgs Koffiehuis zijn werken te zien van Paula van de Dood en Martha Branten. Judith Borst toont als gastexposant houtsnijwerken. De werken zijn dinsdag 28 februari te zien in Zonneveld in Oostkapelle. Soos - In het Theo van Does burgcentrum in Vlissingen (het voormalig Scheldemond) begint donderdag 19 januari de soosmiddag van de Stichting Welzijn Ouderen Vlissingen. Naast het biljarten voor heren wil de SWOV met name voor de dames vanaf 50 jaar een soosmiddag houden in de foyer van het centrum. De soos begint om 13.30 uur. Sportzaal Van Duyven- voorde Oost-Souburg, wekelijks peutergym, 9.30 u. De Parel Domburg, bowlingtoernooi vanaf 12 jaar, inschrijven voor 18 uur, 20 u. Centrum San- Bao Middelburg, medita tiecursus, 20.15 u. (01180- 16193) De Schelp Dom burg, schminken, 14 u. Wijkcentrum Van Citters- hoff St. Laurens, CDA, openbare fractievergade ring, 19.30 u. Zeeuwse Bibliotheek Middelburg, Lectorium Rosicrucianum, openbare thema-avond reïncarnatie, 20 u. Onze Lieve Vrouwenkerk Vliss ingen, samenkomst, 14 u. In- en Uitloophuis Vlis singen, ontspannings groep Recreatie, met bin go, 13.30 u. Zeeuwse Bibliotheek Mid delburg, Archeologische Werkgemeenschap voor Nederland, drs. F. Laar man, lezing Spitsbergen, 19.30 u. De Parel Domburg, spet termiddag, spelletjes onder begeleiding. Wijk- gebouw De Vergulde Baars Middelburg, WSV 't Zand, snert-puzzel-wan- deltocht, 13.30 u. Karo- lingenburcht Oost-Sou burg, Single v/h SAZ, dans/praatavond, 20 u. Ontmoetingscentrum Dauwendaele Middelburg, beurs van postzegels, modelspoor, miniatuurau to's, bouwpaketten en munten, 10 u. Wijkcen trum Scheldebuurt Vlis singen, prijsklaverjassen, 14 u. Verenigingsgebouw Ami- citia Aagtekerke, Water schap Walcheren, voor lichting Ontwerp-Water- beheersplan 1994-1998, 19.30 u. Sporthal De Belt Oost- Souburg, Sport en Spel 55+, 11 u. Kuurcentrum De Parel Domburg, rond leiding, verzamelen bij receptie, 11.30 u. In- en Uitloophuis Vlissingen, Bloemenlaan, wekelijkse ontspanningsochtend, vanaf 9.30 u. Buurthuis De Paraplu Vlissingen, cursus Spaans voor begin ners en gevorderden, 8.45 en 10 u. Zeeuwse Biblio theek Middelburg, SLAZ, lezing Willem Jan Otten, 20 u. Verenigingsge bouw De Zandput Seroos- kerke, informatiebijeen komst politie - bevolking, 20 u. Hof Domburg, wekelijks squashtoernooi, inschrij ven voor dinsdag 20 u., aanvang 12 u. Diensten centrum ouderen Westka- pelle, wekelijkse soos 55- plussers, 19 tot 22 u. De Parel Domburg, spetter middag, spelletjes onder begeleiding. Zeeuwse Bibliotheek Middelburg, Vrije Universiteit en Samenleving, Hedendaag se Britse literatuur, lezing, 20 u. Ringrijden - P.J. Reijnierse, voorzitter van de Zeeuwse Ring- rijders Vereniging, houdt woens dag 25 januari voor de Heemkun dige Kring Walcheren een lezing over het ringrijden. Ringrijden is onlosmakelijk verbonden met Walcheren. Maar waar ligt de oorsprong en hoe ontwikkelde de sport zich tot wat het vandaag is? Wat zijn de spelregels en welke tradities en gebruiken spelen nog steeds een rol? Reij nierse zal zijn verhaal ondersteu nen met dia's. De lezing vindt plaats in de Hof van Walcheren in Koudekerke en begint om 20 uur. Ook niet-leden zijn welkom. Spitsbergen - Op uitnodiging van de Archeologische Werkge meenschap Nederland zal drs. F. Laarman een lezing houden over het onderzoek naar een walvis vaardersnederzetting op Spits bergen. Laarman is archeo-zoö- loog en werkt bij de Rijksdienst voor het Oudheidkundig Bodem onderzoek in Amersfoort. In 1979, 1980 en 1981 heeft het Arctisch Centrum van de Rijks universiteit Groningen expedi ties gehouden naar Spitsbergen. De lezing is een verslag van de expeditie uit 1981, waarbij een walvisvaardersnederzetting ui de eerste helft van de zeventien de eeuw werd opgegraven. De Middelburgse kamer exploiteer de op Spitsbergen een traan- oven. Dat gegeven zal door de spreker extra worden belicht. De lezing wordt vrijdag 20 januari gehouden in de Zeeuwse Biblio theek in Middelburg en begint om 19.30 uur. Watertoren - De NV Delta nutsbedrijven Zeeland stelt met ingang van 1994 jaarlijks een prijs beschikbaar voor de meest originele verbouw en vernieuw de functie van een voormalige watertoren. Het bestuur van de Nederlandse Watertorenstich ting treedt hierbij op als jury. Voor 1994 is de prijs toegekend aan de Culturele Raad Vlissingen voor de verbouw van de Water toren Oost-Souburg tot centrum van hedendaagse kunst. Wet houder L. Poppe de Looff reikt de prijs zondag 29 januari om 15.30 uur uit in de Watertoren in Oost-Souburg. Aansluitend wordt om 16 uur de tentoonstel ling geopend van Leonardo Mos- so, architect/beeldend kunste naar. Boventoon - Borg Diem Groe- neveld geeft woensdag 25 janu ari om 20.15 uur een boventoon concert in de Engels Kerk in Mid delburg. Hij maakt gebruik van boventoonzang en een Indiase tampoera. In het boventoonzin gen hoor je dat een gezongen toon in wezen uit meerdere tonen is opgebouwd. De warme boventoonrijke klank van de tam poera creëert een sfeer waarin de boventoonzang volgens Groe- neveld optimaal tot zijn recht komt. Het concert bestaat uit de delen Het Ontluiken, Spiegelin gen en Hooglied. Zuidkust - De Vereniging Natuurmonumenten heeft onlangs 45 hectare grond langs de zuidkust van Schouwen in beheer gekregen. In de delen van de Koudekerkse Inlaag en de Galgepolder, die het Waterschap Schouwen-Duiveland aan Natuurmonumenten verpacht, komt veel zout kwelwater omhoog. Hierdoor is de grond minder geschikt voor landbouw, maar de natuurwaarden zijn hoog. Er groeien zoutminnende planten die op veel plaatsen in het Deltagebied verdwenen zijn. De terreinen dienen bij hoog water als rustplaats voor steltlo pers, die bij laag water op de droogvallende delen voedsel zoeken. In de winter fourageren er tal van ganzen. Natuurmonu menten blijft het terrein beheren in samenwerking met boeren uit de omgeving. Koeien zullen het gebied begrazen. Op de langere termijn hoopt de vereniging de terreinen in eigendom te krijgen. Talen - Wie voor de zomer nog zijn kennis van een vreemde taal wil uitbreiden of opfrissen kan daarvoor terecht bij de Stichting Educatief Toerisme Zeeland Oranjezon in Oostkapelle. In de eerste week van februari begin nen nieuwe series lessen Frans, Duits, Engels en Spaans. De cur sussen bestaan uit twaalf lessen van vijf kwartier. Er wordt gewerkt in diverse niveaugoe- pen. De nadruk in de lessen ligt op spreek- en luistervaardigheid. De lessen worden gehouden in Studiecentrum Oranjezon in Oostkapelle. Eveneens in februari begint daar de curus 'Wij koken Surinaams'. De eerste van de drie lessen begint 1 februari om 17.30 uur. Niet alleen leren deelnemers diverse typisch Suri naamse gerechten klaarmaken, ook wordt achtergrondinforma tie verstrekt over de voedingsge woonten in Suriname en wordt voorlichting gegeven over de produkten van het land. Open dag - De sector MDGO van het Zeeland College houdt vrijdag 20 januari van 19 tot 21.30 uur en zaterdag 21 januari van 11 tot 15 uur open dag in het gebouw aan de Dreesstraat in Vlissingen. Tijdens de open dagen geven personeelsleden en studenten informatie over voltijd- (kort en lang) en deeltijd opleidingen op het gebied van activiteitenbegeleiding, sociaal pedagogisch werk, sociaal juridi sche dienstverlening, oriëntatie en schakelen, verzorging, verple ging en mode/handel. Er is ook informatie te vinden over inter nationale stages en uitwisselin gen, contractactiviteiten en opleidingsmogelijkheden binnen de andere sectoren van het Zee land College. Hypnose - De Zeeuwse Stich ting voor Toegepaste Hypnose houdt in januari in Middelburg een tweedaagse Basiscursus Hypnose. De cursus is bedoeld voor iedereen die meer te weten wil komen over hypnose en prak tische vaardigheid wenst te ont wikkelen in het aanpakken van probleemgedrag, het verbeteren van prestaties, ontspanning en zelfhypnose. De cursus beslaat twee zaterdagen van 10 tot 16 uur. Informatie en aanmelding: ZSTH, H. Timmersmans 01180- 16839. vraagtekens over het voorne men om dit beleid in te voeren, gezien het geringe percentage van belangstellenden: circa 0,5 procent van de Vlissingse bevol king'. De partij wil graag weten hoe de Vlissingse bevolking hier over denkt en stelt daarvoor woensdag 18 januari tot 21 uur een telefoonlijn open (01184- 79841). Burgerpartij - De afdeling Zee land van de Burgerpartij Neder land - de partij die een groot aan tal voormalige leden van de Cen trum Democraten herbergt - kan zich niet verenigen met de uit komst van het softdrugsdebat zoals dat onlangs is gehouden in Vlissingen. In het verslag van het debat, waaraan volgens de Bur gerpartij 175 mensen deelna men, staat vermeld dat tijdens het debat geen grote protesten zijn gehoord over het te nemen raadsbesluit inzake invoering van een gedoogbeleid. De Burger partij Nederland 'stelt nog grote Veiligheid - De afdeling Vlis singen van Groen Links houdt maandag 25 januari in het gebouw aan de Meindert Hobbe- malaan 3 in Vlissingen een the ma-avond over sociale (on-)vei- ligheid. Groen Links-statenlid Frans van Kollem en gemeente raadslid Coos Huijsman probe ren in twee inleidingen antwoord te geven op vragen als 'wat is sociale (on-)veiligheid, hoe ga je ermee om, wat kun je zelf doen om een buurt veiliger te maken, wat kan een kleine partij voor burgers betekenen op het gebied van sociale (on-)veilig- heid? Na de inleidingen kunnen de aanwezigen hun grieven, klachten, vragen, opmerkingen en wensen kenbaar maken. Voorzitter is Peter van Zalen, fractievoorzitter van Groen Links in Vlissingen. De bijeenkomst begint om 20 uur. Kinderboeken - De Zeeuwse Volksuniversiteit begint dinsdag 24 januari om 19.30 uur met een cursus Kinderboeken/Jeugdlite ratuur. De cursus wordt gegeven in de CSW in Middelburg en omvat vijf lesavonden. Eveneens 24 januari om 9.30 uur begint in het gebouw van de ZVU de cur sus Omgaan met pers en publici teit. Tijdens de cursus wordt ingegaan op de vraag hoe een organisatie die niet over eer. groot reclame-budget beschikt toch door een goed opgestelc publiciteitsplan die mensen of groepen kan bereiken die voor de organisatie van belang zijn. VERVOLG VAN VOORPAGINA de. De VVV-voorman stelde ook vast dat de recreatiesector - de toeristenindustrie, nu pak weg 13.000 werknemers - dè toekomstige economische pei ler zal zijn. „Zeeland zal in de toekomst voor een groot deel moeten leven van het toeris me", voorspelde Ter Heide. Middelburg en Vlissingen doen daarin slechts voor een gedeelte mee. In de nota wor den zomer en winter bezien als vloed en eb als het gaat om aantallen bezoekers. „De win terse rust die door veel bewo ners als weldadig zal worden ervaren moet ook niet ver stoord worden", weerspreken de samenstellers van de nota de voorvechters van seizoens- verlengende activiteiten. Niet temin doen ze water in de wijn 8 rol dubbellaags van 4,49 voor Hes a 2 liter van 2,79 voor NU MET pak of navulzak a 1,5 kilo, NU Met 3 gratis zegels! kilo van 17,90 voor melk of puur, pak a 400 gram van 3,29 voor heel brood, 800 gram, gratis gesneden NU Deze aanbiedingen zijn geldig t/m 21 januari 1995 Bel voor de dichtstbijzijnde Jumbo gratis onze klantenservice: 06D220161 XyXvX+XTX+X^ als ze zeggen dat ingetogen vormen van toerisme in herfst, winter en voorjaar een belang rijke positieve bijdrage geven aan woon- en leefklimaat van de bewoners. Maar daartegen over wordt weer vastgesteld: „Steeds meer mensen maken door het jaar buiten het toeris tenseizoen korte recreatieve trips die anders dan in de zomervakantie niet op de zon en de zee gericht zijn maar meer op het beleven van natuur, ruimte en stilte en op cultuur in de brede zin van het woord". Verderop wordt voorgesteld dat vanuit Middelburg lijnen kunnen woden uitgezet naar alle mooie dorpskernen op Walcheren. De samenstellers van 'leder uniek en samen sterk' hebben voor het platte land een aantal toeristische attracties in petto (vanuit Mid delburg) die dan wel nog even ontwikkeld moeten worden. Boerenbedrijven toeristisch maken, exposities over het platteland en al dan niet gekoppelde horeca aan agrari sche bedrijven zijn voorbeel den van ingekaderde voorstel len uit liet stadsgewest. Hoe? Dat wordt kennelijk naar de toekomst verschoven als dui delijk wordt hoe de politieke machtsverhoudingen in de gebundelde dorpen worden verdeeld. De titel van de nota dekt de lading. Middelburg is anders dan Vlissingen; beide zijn uniek in hun heden als gevolg van anno toen. Middelburg ontwikkelde zich tot ongeveer 1800 als een ietwat chique doch strenge stad, terwijl Vlis singen havenwerk en industrie binnenhaalde. In de negen tiende eeuw bouwden beide steden die basis uit. Er kwam een spoorlijn en het Kanaal door Walcheren werd gegra ven en in bedrijf genomen. In de eerste helft van deze eeuw bouwde Middelburg vooral vil laparkjes en twee woonwijken voor arbeiders. Vlissingen ging aan de slag met een plan matige uitbreiding van arbei derswoningen, maar besefte ook dat een villapark nodig was om niet een al te groot verschil te krijgen met - inder daad - Middelburg. Ook kregen de bewoners van de haven stad een ziekenhuis. Op die fundamenten rusten de beide Walcherse steden. En fundamenten bepalen nu een maal de omtrekken. Middel burg kent bijvoorbeeld veel eensgezinshuishoudens, ter wijl in Vlissingen meer gezin nen wonen. Vlissingen heeft ook meer woningen (19.720) dan Middelburg (16.670), maar in Middelburg is de toename van huizen groter. En met de sociale woningvoorraad en stapelwoningen wint Vlissin gen het eveneens veelzeggend van Middelburg, terwijl Mid delburg overheerst als het om eigen woningen gaat. Cijfers die de opmerking staven van de man op straat dat Vlissin gen gewoon gewoner is dan Middelburg. De in de nota aan gekondigde ontwikkeling van grootschalige voorzieningen zoals kantoren en hoogwaardi ge bedrijfsactiviteiten, past precies in de wat deftigere ambiance van de Zeeuwse hoofdstad. Vlissingen en Middelburg ver loofden zich al jaren geleden. In een aantal nota's werd gesleuteld aan de huwelijkse voorwaarden. Daarin wordt onder meer ruimte gegeven voor ondernemerschap waar bij 'samen sterk' wordt verhe ven boven elkaar beconcurre ren als het gaat om bedrijven binnen de gemeentegrenzen te krijgen. Middelburg en Vlissingen samen sterk door hechte samenwerking. Het kan. Maar in een aantal gevallen wordt toch wel vergeten dat het plat teland ook niet stilstaat en niet zit te wachten op initiatieven van de grote broers. „Ach", mompelt de boer achter z'n kommetje in het café in Melis- kerke. „Goliath onderschatte David ook. En zo herhaalt de geschiedenis zich andermaal." Medelingen voor deze rubriek melden voor vrijdag 17 uur, liefst schriftelijk. Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Do. 19 januari t/m wo. 25 januari. AAGTEKERKE Hervormde-Gemeente. Zo. 10 uur: A.E. de Bruijn, 19 uur: M van der Poll. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 en 15 uur: M Goudriaan. Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 uur: J. Bakker, 14.30 uur: A.W. Riepma. Volle Evangelie-gemeente "Immanuel". Westdijk- straat 5-7, samenkomst Do. 20 uur. Zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Kerk. Kerkplein 1. Zo.: geen opgave ontvangen. DOMBURG Hervormde Kerk. Markt 8 Zo. 10 uur: M. van der Poll, 19 uur: A.E. de Bruijn. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. zaterdag 19 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: J. de Boer. Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25, Zo. 10 uur: J. de Boer (gez. dienst in de Geref. Kerk). GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: B. Ridder, 14.30 uur: P.A. den Braanker. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: P.A. den Braanker, 14.30 uur: P.A. den Braanker (gez. dienst in de Geref. Kerk). Groenmarkt, Zo. 9.30 uur: C. Brakema en J. Engel- geer. Koorkerk, Koorkerkhof, Zo.: zie De Hoek steen. Ontmoetmgskerk, Oosterscheldestraat, Zo.: geen dienst. Engelse Kerk, Simpelhuisstraat, Zo. 19 uur: W A. van den Berg. Thomaskapel, Zo.: geen opgave ontvangen. Oostkerk, Oostkerkhof, Zo. 10 uur: W.A.G. Meeuse. Wijkgemeente Geref.Bond (in de Nieuwe Kerk), Zo. 11 uur: L. Wüllschleger, 17 uur: M.J. Paul. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Lange Noordstraat 62. Za.: 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst. J. ter Mate. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 10 en 19 uur: J. Pippel. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: T.K. van Dam, P. de Rooij en O. Elseman (Oecumenische dienst Petrus en Pauluskerk) Nederlands Gereformeerde Kerk, Gebouw Engel se Kerk, Simpelhuisstraat 10. Zo. 9.30 en 17 uur: G. van Dijk. Vereniging van Vrijzinnig Hervormden en Remon stranten. Koorkerk, Zo. 10.30 uur; M. Bleijen- bergh, K. Hendrikse en P. Paulus (Oecumenische dienst in De Hoeksteen). Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lombardstraat 1, Zo. 10 uur en elke tweede en vierde zaterdag van de maand om 19 uur. De Hoeksteen. Roozenburglaan 22, Zo. 11.30 uur. Waalse Kerk (Eglise Wallonne). Lange Noord straat 62. Zo.: geen dienst. Evangeliegemeente "De Wijngaard". Klarenbeek LTS. Zo. 9.30 uur. Rafaël gemeenschap Eleos Walcheren, Olmen laan 8, Zo. 9.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Rey- ershove, Dauwedaelselaan 35, Zo. van 16-18 uur, Do. van 19.30-2115 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Cen trum, Dauwedaelselaan 35, Zo. van 10-12 uur, Di. van 19.30-21.15 uur. HOOGELANDE Chris tengemeenschap, Zo.: geen dienst. Kapel van St. Maarten. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: P.C. Klijnsma. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 10 uur: F.P. van Stam. Ned. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1Zo. 10 uur: P. Boekesteijn. MELISKERKE NIEUW EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: P. Barment- lo. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 uur: G. Warner, 17 uur: F. van Vliet. Hervormde Gemeente. Waterstraat 4, Zo. 10 uur: A.C. den Hollander. Gereformeerde Gemeente. Saronkerk. Zo. 9.30 en 15 uur: H. Paul. RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. 11 uur: gez. dienst met The Mission to Seamen Scheldepoort. Gereformeerde Gemeente Valkenburgstraat 25. iedere zondag om 9.30 uur en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: L.T. Witkamp, 14.30 uur: E.V.E. Wijnands. Hervormde Kerk Zo.: geen opgave ontvangen. MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avonden op do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Her- berdsland 11 Baptisten Gemeente. Kapel Herengracht 74. Zo. 10 uur: L. Fabriek. Centrum Middelburg. Segeersstraatkerk, Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdienst. Evangelische Baptisten Gemeente. Damplein 12. Zo. 10 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 uur: leesdienst, 15 uur: H. Korving. Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo. 10 uur: C. Rezelman en A Verweij. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Alle zondagen leesdiensten 9.30 uur, 14 en 18.30 uur. Gereformeerde Kerk. Getuigeniskerk, Adr. Lau- werijszstraat 6, Zo.: geen dienst. Hofpleinkerk, Zo. 10 uur: W.A. van den Berg, R. Brands en H. Pip- pel-van der Horst, 14.30 uur: A.C. Verweij. De Hoeksteen. Roozenburglaan 22, Zo. 10.30 uur: P. Paulus, K. Hendrikse en M. Bleijenbergh. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt).Klein Vlaande ren 75, Zo. 9.30 en 16.30 uur: A. Bas. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. 11.30 uur Evangelisatiedienst, De Vergulde Baars, Baarsjes straat 43, Wo. bijbelstudie. Dam 6,19.30 uur. Hervormde Gemeente. S.O.W. Nieuwe Kerk, Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: G. Warner. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: J. Lukasse. Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cit- tersstraat 69. Zo. 10 uur: S. Spanjer. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 uur: P. Joosse, 17 uur: S. van Meggelen. Kanaalstraatkerk, Zo. 9.30 uur: L A. Woltering. Or^njepleinkerk, Zo. 9.30 uur: L C. Ladenberg- Deij, 19 uur: L.A. Woltering en Mevr. v.d. Poel. Bejaardentehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1, elke 1e en 3e zaterdag om 9 uur. Zo. 19 uur: A.V. de Nooy. Martinuskerk. Kerklaan 19. Zo. 10 uur. Volle Evangeliegemeente Sion, Ritthemsestraat 43 (gebouw De Blazer), Zo. 10 uur: lofprijzings- dienst. Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: C.K. Koekoek. vlissingen Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 11 uur: Morning Prayer, 19.30 uur: Holy Communion. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1Zo. 11.30 uur, Wo. 19.30 uur en Vr. 19.30 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 16.30 uur: J, van der Wal. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo.: geen opgave ontvangen. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoy- straat 2, Zo. 9.30 en 16.30 uur: H. Mostert. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Wal- straat 23. Zo. 10 en 17 uur. Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20, West- Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur. Wo. 20 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk, Oude Markt, Zo.: geen dienst. Petruskerk, P. Krugerstraat 17, Zo.: geen dienst. Johanneskerk, Bonedijkestraat 165, Zo.: geen dienst. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, Zo. 10.15 uur: G. Kalksma, 19 uur: Vesperdienst. De Schaapskooi, Papegaaienburg, Zo. 9.30 uur: A.V. de Nooij en A. v.d. Poel. Ziekenhuis Walcheren Koudekerkseweg 88, Zo. 10 uur: N.H.J.E. Boom- er en C. van Rosmalen. Ter Reede, Zo. 19 uur: C.D. Bijl. Jehova's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534. Do. van 19 tot 20.45 uur. Zo. van 10 tot 12 uur. Jehova's Getuigen gemeente 'Souburg Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534, Zo. van 15.30 tot 17.30 uur. Di. van 19 tot 20.45 uur. Jehova's Getuigen Vlissingen Bossenburgh. Za. van 17.30 tot 19.30 uur. Wo. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161. iedere Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Bonedijkestraat 163, Za.: 9.30 uur: Eredienst, 10.30 uur: Bijbelstudie. J. ter Mate. Gereformeerde Gemeente. Marnixplein 41. Zo. 9.30 en 16 uur: L. Huisman. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 uur: C. Bijl. Pinkstergemeente Vlissingen e.o., Vrijdomweg 1, Zo. 15 uur: J. Rothuizen. Christelijk Centrum Zeeland. Open Hof, Alexander Gogelweg 57. Zo. 14.30 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwen- straat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolische Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur, Wo. 20 uur. Evangelie Gemeente "De Blinkende Morgenster". Dr.Stavermanstraat 61Zo. diensten om 10 en 17 uur. Rooms Katholieke Kerk Der Boede. Babbelaar, elke 2e, 4e en 5e zaterdag v.d. maand om 10.30 uur. Zo. 10.30 uur: J, Herweijer. Lieve Vrouwe Kerk, Singel (nabij stadhuis). Za. 19 uur. Zo. 9.30 uur. Ter Reede. Koudekerkseweg 81Za. 17 uur. Open Hof (Paauwenburg). A. Gogelweg 59. Zo. 11.15 uur. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: J. Lukasse. burg, tel. 01184-61500. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Seroosker- ke. Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: zater dag en zondag: G.C.M. Rullens en M.J.M.E. Mol, Dorpsstraat 2, Oostkapelle, tel. 01188-1276. Aagtekerke, Biggekerke, Domburg, Koudeker ke, Meliskerke, Westkapelle en Zoutelande: van vrijdag 18 uur tot zondag 24 uur: A.A. van der Male, Duinweg 59, Zoutelande, tel. 0118&1282. West- en Midden-Walcheren: zaterdag en zon dag: A. Stutterheim, Rapenburgweg 4, Melisker ke. tel. 01186-1760. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: zaterdag: D.P. Laverman, Meanderlaan 218, Middelburg, tel. 01180-35787. zondag: A.E.B. Schotel, Korte Geere 27, Middelburg, tel. 01180- 24169. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag tot vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek L. v.d. Boogert. Vrijlandstraat 79, tel. 27471. Vlissingen: van vrijdag tot de vrijdag daaropvol gend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek De Singel, Singel 9, tel. 12730. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: van vrijdag 9 uur tot maandag 9 uur: H. Hament, tel. 79678. Middelburg: van zaterdag 9 uur tot maandag 9 uur: M. de Jonge, tel. 16761. DIERENARTSEN WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 en 19 uur: Spaans. ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Willi- brordusplein 2. Zo. 9.30 uur: De Haan. Do. 19 januari t/m wo. 25 januari HUISARTSEN Middelburg: zaterdag tot 24 uur: C.J.E.M. Albers, Bellinkplein 3, tel. 39933. zondag tot 24 uur. R.R. Lankhorst, Seisweg29, tel. 39933. Visites aanvra gen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende geval len 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur. (zonder afspraak). Vlissingen: zaterdag tot 24 uur: G. de Greef, Wil lem Klooslaan 1. tel. 68021. zondag tot 24 uur: J.L.R.H. van Pelt, Julianalaan 7, tel. 12225. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur. (zon der afspraak). Souburg, Nieuw- en St. Joosland, Arnemui- den. Gezondheidscentrum Middelburg- Zuidfpraktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Visser): zaterdag tot 24 uur: P. Kodde, Oude Vlissmgse- weg 13, Middelburg, tel. 01180-15810. zondag tot 24 uur: J.F.M. Bergen, Kanaalstraat 89, Oost-Sou- Kleine huisdieren: (gezelschapsdieren) zaterdag en zondag: A.J. Ruys, Stadsschuur 1, Middelburg, tel. 01180-13118. Spreekuren zonder afspraak: 11-12 uur en 17-18 uur. Dierenartsenpraktijk Middelburg: (grote huis dieren) tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8- 9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Dom- burgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Dierenartsenpraktijk Meliskerke: (kleine huis dieren): Kelderweg 1, tel. 01189-2838. Dierenarts A. Meijns: Oostkapelseweg 12, Grijpskerke, tel. 01189-3060. Zaterdag en zondag dienst. OVERIGE DIENSTEN Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele week end 01180-28288 Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, 01180-28800. Kinder en jeugdtelefoon Zeeland, elke dag bereikbaar van 14-20 uur, 06-0432 (gratis). Patiëntenplatform Zeeland: 01100-49389. Stichting Bejaarden- (en gehandicapten) Alarm Zeeland. 01188-3404. Stichting "Blijf van m'n Lijf Zeeland": 01184- 14645 (dag en nacht). Bureau Sociaal Raadslieden en Algemeen Maatschappelijk Werk, Thuiszorg Walcheren. Middelburg, 01180-84000, Vlissingen, 01184- 86400, Stichting Slachtofferhulp Zeeland. 01180- 36108. Stichting SOS Telefonische Hulpdienst Zee land. 01180-15551. Vereniging tegen seksuele kindermishande ling binnen het gezin. Telefonisch spreekuur: van 8.30-9 uur, 01180-13362. Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis. 01100-49200. Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), 01180-37320 en 01184-13240. Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kinderbescherming. 01180-35015. Thuiszorg Walcheren, afdeling Kruiswerk, alarmnummer 01184-11877. Thuiszorg Walcheren, afdeling Gezinsverzor ging. alarmnummer 01184-14444 (pieper 168). Politie-assistentie Walcheren. Noodhulp 06-11, overige assistentie aanvragen 01180-33333.

de Vlissinger | 1995 | | pagina 15