informatiepagina van de gemeente Vlissingen nieuwjaarstoespraak burgemeester ILISillGEl VERBOUWING TORENFLATS herinrichting OOST-SOUBURG START DEZE MAAND aa^chopinlmn nieuw onderkomen vluchtelingenwerk tentoonstelling keramiek in stadhuis commissies MAANDAG 16 JANUARI: SOFTDRUGSBELEID IN COMMISSIE ABA r OPHOKKEN VAN DUIVEN EVEN BIJPRATEN MET WETHOUDER MEIJERS AANLEG DREMPELS IN DE VAN DE SPIEGELSTRAAT Woensdag 11 januari 1995 DE VLISSINGER 5 IN DEN BLAUW GERUITEN KIEL VOORBEREIDINGS- BE5LUITEN De gemeenteraad neemt regelmatig zogenoemde voorbereidingsbesluiten. Met ïo'n besluit geeft de raad aan, dat er een wijzi ging van een bepaald be stemmingsplan wordt voor bereid. Soms is dat om een gewenste ontwikkeling mo gelijk te maken; soms ook om ongewenste ontwikke lingen tegen te gaan. Een voorbeeld van zo'n ge wenste ontwikkeling deed zich voor in de raadsverga dering van december. Toen was een voorbereidingsbe- sluit aan de orde voor Rit- them. De aannemer Poel man wil met zijn bedrijf graag naar een locatie bij de Ritthemsestraat {hoek Zandweg/ Loodweg) waar het veel beter uit de voeten zal kunnen. Die nieuwe lo catie is weliswaar gelegen in een gebied dat een iand- bouwbestemming heeft, maar het gemeentebestuur wilde toch graag aan de verplaatsing meewerken ornaat daardoor de moge lijkheid ontstaat om op de vrijkomende plaats in het dorp woningen te bouwen. De leefbaarheid van'Rit- them kan daarmee alleen maar nog beter en plezie riger worden. Een voorbereidingsbesluit om ongewenste ontwikke lingen te voorkomen heeft de gemeenteraad bijvoor beeld ruim een jaar gele den genomen om de komst van intensieve veehouderij en vanuit Brabant naar Zeeland tegen te gaan. Met dat besluit heeft de ge meenteraad duidelijk ge maakt dat een wijziging van het bestemmingsplan Buitengebied wordt voor bereid, waarbij de vesti ging van zulke bedrijven niet zal worden toege staan. De argumentatie zal wel duidelijk zijn; niemand zou volgens ons gelukkig zijn met vestiging van var- kensmesterijen en de kans op ernstige stankoverkast in de buurt van onze woon wijken! Zo kan het gemeentebe stuur op het gebied van de ruimtelijke ordening met het nemen van voorberei dingsbesluiten dus als het ware 'sturend' optreden! VERKEERSVEILIGHEID Zoals u weet ben ik ook wethouder van verkeersza ken. En het zal u niet ver bazen dat verkeersveilig heid dan ook mijn grote zorg en belangstelling heeft. Nog te vaak komt het voor aat in het verkeer onveilige situaties ontstaan omdat men te weinig tole rant is tegenover een ander of omdat men -helaas- on bekend is met de 'regels van het spel'. Het lijkt daar om een goéd idee om op deze pagina regelmatig eens een Viissinase ver keerssituatie onder de loep te nemen. Vanzelfsprekend hoop ik dat zo'n stukje voorlichting zal bijdragen tot meer kennis en meer begrip en -daardoor- tot een grotere verkeersveilig heid. We zullen daar in de maand februari mee begin nen. OPENINGSTIJDEN WINKELS Er is de laatste tijd vooral landelijk veel gezegd en geschreven over langere openstellingstiiden van winkels (zowel door de week als op zondagen) en de mogelijkheid voor het vestigen van avondwin kels. Dit alles vooral met het oog op de werkende consument. Ook in Vlissin gen zijn we bezig met een uitwerking. Als wethouder van onder meer detailhan del wil ik hier alvast wel meedelen DAT we er over denken om het de onderne mers mogelijk te maken acht keer per jaar op zon en feestdagen open te zijn (nu vier keer). Ook twee avondwinkels in onze meente zouden mogelij moeten zijn. Die mogen ge opend zijn van 16.00 tot 24.00 uur. Het hangt na tuurlijk van de belangstel ling van de ondernemers zelf af of er zulke winkels komen en waar, maar er zijn al gegadigden! Wat ik persoonlijk van groot belang vind is dat het veilige iokaties zijn, zowel uit een oogpunt van ver keersveiligheid als in socia le zin en dat er geen over last voor de omgeving optreedt. Wat de langere openstelling van 'gewone winkels' betreft hoop ik dat de ondernemersverenigin gen besluiten tot een zo uniform mogelijke sluitings tijd. Voor de consument is dat wel zo duidelijk! In zijn nieuwjaarstoe spraak op 6 januari blikte burgemeester Van der Doer terug op een aantal hoogtepunten in 1994 en keek even vooruit op 1995. In 1995 zal zich de uit bouw van twee uiterst be langrijke beleidsdoelstellin gen van het gemeentebe stuur voltrekken: het meer betrekken van burgers bij het beleid en het verbete ren van het veiligheidsge voel bij mensen zullen dit jaar de eerste aandacht en zorg vormen. De hoop dat de samenwerking binnen het stadsgewest Vlissin- gen/Middelburg geïntensiveerd zal worden in 1 995; het vertrou wen in de duurzame kwaliteit en groei van het kernwinkelgebied en het optimisme over de impuls die het Sloegebied zal krijgen door de samenwerking met Rot terdam passeerden vervolgens de revue. Burgemeester Van der Doef stond nog even stil bij de begro ting. Hij zei dat Vlissingen een moeilijk jaar tegemoet gaat. Ruimte voor nieuw beleid is voor alsnog niet aanwezig. "We zul len dus moeten werken aan min der orthodoxe methoden om het werk toch gedaan te krijgen". Positief punt is de groei van het inwonertal. Deze steeg in 1994 met ruim 200. Burgemeester Van der Doef ein digde zijn nieuwjaarstoespraak met een hartekreet: "....Ik ben in biina negen jaar burgemeester schap voldoende Vlissinger ge worden om veel van wat speci fiek Vlissings is te begrijpen en te waarderen. Wat ik echter niet begrijp is dat typisch Vlissings idee aat het bij ons nooit goed gaat en het elders zoveel beter is. Dat eeuwige gezeur, dat kla gelijke, dat gebrek aan trots, aan zelfrespect en zelfvertrou wen. Is er een stad (of dorp) in Zeeland waar burgers meer re den hebben trots te zijn op hun stad, op de vooruitgang, de ver nieuwing en de resultaten van gezamenlijke inspanningen? Nee toch! Hoe onaf Vlissin gen ook is, hoe onveilig soms, noe rommelig hier en daar, het is onze stad, waar we én leven, waar we aan werken, en waar we apetrots op zijn informatiepagina van de gemeente vlissingen redaktie: sectie Communicatie, stadhuis Vlissingen, telefoon 01184-87335 v Half januari 1995 start de verbouwing van de toren flats in de Wilgenstraat, Beukenstraat en Berken straat in Oost-Souburg. Er wordt begonnen met de flat aan de Wilgenstraat. Deze flat wordt volledig verbouwd en vernieuwd tot koopappartementen. Hierna zal ae flat aan de Berkenstraat op dezelfde wijze worden verbouwd en verkocht. In het eerste kwartaal van 1995 zal een beslissina vallen over wat er met de flat aan de Beu kenstraat gaat gebeuren. In de omgeving van de flats zullen ten behoeve van de appartementen een beperkt aantal autoboxen worden gebouwd. De flatgebouwen krijgen geheel vernieuwde entrees, gevelbekle ding en nieuwe kunststof kozij nen. De appartementen krijgen een gewijzigde indeling met twee in plaats van drie slaapka mers, een volledig nieuwe en rui mere keuken, een bijkeuken, een nieuwe badkamer met een lig bad en een dubbele wastafel, overal nieuwe radiatoren, nieu we binnendeuren en -kozijnen, nieuw behang en spuitwerk en waar nodig nieuwe voordeuren. De mechanische ventilatie en de liften in de gebouwen worden geheel herzien. In aanvulling op deze verbou wing zal de gemeente de open bare groenvoorzieningen onder handen nemen en sociaal veili- er maken. roverko Vastgoed BV zal de ap partementen op de markt bren- en voor een prijs vanaf 125.000,- k.k. Informatie over De gemeente gaat het voormalige clubgebouw van Marathon aan de Bos- wea 4 verhuren aan de ig werk Walcheren, werk- S tien tin Vluchtelingen- groep Vlissingen. Het ge bouw wordt momenteel geschikt gemaakt als kan toor en activiteitenruimte voor deze stichting. Vluch telingenwerk is nu gehuis vest in een voormalig kleu terschooltje aan de Bakkersgang in de binnen stad maar zal in het voor jaar verhuizen naar het ge bouw aan de Bosweg. Vluchtelingenwerk is een door de overheid gesubsidieerde instel ling die vluchtelingen begeleidt en die hun belangen behartigt. Bij de werkgroep Vlissingen van Vluchtelingenwerk Walcheren werken 10 tot 14 personen, zo wel (semi-overheids) medewerkers als vrijwilligers. Het gebouw aan de Bosweg 4 krijgt diverse kantoorruimtes voor de administratieve opvang en begeleiding van vluchtelingen en twee activiteitenruimtes. Activitei ten die zullen plaatsvinden zijn: - een soos voor asielzoekers en zogenoemde statushouders voormalige asielzoekers met verblijfsvergunning); - een ontmoetingsmiddag voor vrouwen - taallesgroepen en diverse cur sussen goede verstandhouding met haar uren. Deze ontvangen daarom te zijner tijd een uitnodiging voor een bezoek aan het gebouw Bos weg 4. Het gebouw is geen horecagele genheid, er is geen horecaver- gunning. De bestaande bar van Marathon in het gebouw wordt afgebroken. Het gebouw wordt ook niet (meer) vemuurd voor bij voorbeeld bruiloften en partijen. De bezoekers van Bosweg 4 wo nen elders in Vlissingen en ko men voornamelijk met het open baar vervoer, lopend of op de fiets. Het gebouw Bosweg 4 wordt géén opvanghuis of -centrum; er woont en slaapt niemand. Vluchtelingenwerk hecht aan een Eerder konden de bewo ners van de Van de Spie gelstraat en het Van Nis- penplein reageren op een voorstel om twee drempels aan te leggen in de straat. Vrijwel alle indieners van een reactie vonden dit een goed idee. Deze week wor den de drempels aange legd. De drempel bij de huisnummers 1 en 3 komt meer in de richting van de kerk te liagen. Over de bij behorende verkeersmaat regelen vindt nog nader overleg plaats. In de week van 16 tot en met 20 januari 1995 wordt begonnen met de herinrichting van het openbaar groen rondom de nieuwe (senioren)wo- ningen aan de Chopinlaan in Paauwenburg. Tenzij de weersomstandigheden dat niet toe laten. Voordat met de werkzaamhe den wordt gestart zijn de omwo nenden geïnformeerd over het plan dat voor deze ruimte is ge maakt! BOMEN Hoewel er voor de bouw van de woningen een aantal bomen verwijderd moest worden zijn er zoveel mogelijk bomen ge spaard. Deze iong-volwassen wilgen en populieren bepalen nu mede ae sfeer van deze plek. Op het grote grasveld aan de Schumannlaan staat nog één slecht bewortelde Lijsterbes. De ze boom wordt nog verwijderd om ruimte te maken voor negen nieuw te planten bomen (Vogel kersen). ROZEN De twee aanwezige ronde ro zenperken zijn verouderd en lo pen sterk terug in kwaliteit. Daarom worden deze twee per ken vervangen door gras. Óm dat veel inwoners rozen erg waarderen wordt op de hoek Chopinlaan/Schumannlaan een nieuwe "Rozenheuvel" aange legd. Deze golvend gevormde "heuvel" van 45 cm hoogte wordt beplant met de rose door- bloeiende heesterroos Rosa 'Im- mensee'. Omdat dit een plat- groeiende bodembedekkende roos is wordt het uitzicht voor het verkeer niet gehinderd. HET LINT Op de hoek van Schumannlaan en Verdilaan wordt een "Lint" aangelegd. Dit "Lint" bestaat uit een smalle strook geel gekleur de tegels die, over een strak ge vormde grasheuvel lopend, een verbinding vormt tussen de trot toirs van beide genoemde stra ten. Op het hoogste punt van de heuvel 80 cm] ligt, als visueel accent, een grote antracietkleuri ge bol. SPEELVELD Tussen het "Lint" en de "Rozen heuvel" blijft voldoende speel ruimte over. Het "Lint" en de "Rozenheuvel" vormen door hun hogere ligging een buffer naar de omliggende straten. Kinderen kunnen dus niet in één keer van af het veld de straat oprennen. Ook komen zij met hun spel niet te dicht bij de woningen. Zo worden gevaarlijke en hin derlijke situaties voorkomen. AFSCHERMING ACHTERTUINEN Als afscherming van de zij- en achtertuinen van de nieuw ge bouwde woningen wordt een "slingerende" 2 m hoge hees- terstrook langs de erfarenzen geplant. Voor deze afschermen de beplanting is gekozen om te voorkomen dat er een sterk wis selend beeld van diverse tuinaf- scheidingen ontstaat. Uiteraard heeft deze beplanting, waarin veel wintergroene planten wor den toegepast, enkele jaren no dig om tot de gewenste hoogte uit te groeien. SLOOTTALUD Het sloottalud naast Verdilaan 102 wordt beplant met groot hoefblad. Deze vaste plant vormt, zoals de naam al aan geeft, in het voorjaar grote bla deren die de bodem afdekken. In de winter sterft het blad af om in het volgend voorjaar opnieuw te verschijnen. Voor deze na tuurlijk aandoende soort is geko zen omdat het mooi harmonieert met het riet dat in het sloottalud groeit. Een meer gecultiveerde neester zou hier misstaan. Op het vlakke deel tussen het talud en de erfgrens van Verdilaan 102 wordt sneeuwbes (Sympho- ricarpos chenaultii 'Hancock') geplant. Deze heester wordt 1 m hoog. Deze en volgende week verga dert weer een aantal commissies van advies. Deze vergaderingen vinden plaats in het stadhuis en beginnen om 19.30 uur, tenzij anders staat aangegeven in on derstaand vergaderschema. WOENSDAG 11 JANUARI: - welzijn, volksgezondheid, cul tuur, accommodaties en milieu DONDERDAG 12 JANUARI: - ruimtelijke ordening en verkeer MAANDAG 16 JANUARI: - algemene bestuurlijke aangele genheden - economische zaken (aanvang 1 6.00 uur) DINSDAG 17 JANUARI: - onderwijs WOENSDAG 18 JANUARI: - financiën, detailhandel en vis serij De commissievergaderingen zijn openbaar en u heeft als bezoe ker spreekrecht. De agenda's van de vergaderin gen liggen in de gemeentelijke informatiehoeken. naar zich leiden door dingen die tijdens het maakproces gebeu ren. Het 'toeval' waar hij altijd alert op is en wat hij ook een handje helpt vindt hij heel intrige rend. "Het is een prachtig moment om een oven open te maken en te Eén van de to renflats in Oost- Souburg (foto: Ruben Oreel) de verkoop van de appartemen ten is verkrijgbaar bij: Proverko Vastgoed BV, Wulfaertstraat 23, 4461 HS GOES, telefoon (01100)-3 02 22. De gemeente verleent Proverko een bouwvergunning. Deze bouwvergunning ligt met de bij behorende tekeningen ter inzage in het stadhuis in ae hal van ae sector Stadsontwikkeling (tweede verdieping). Informatie is ver krijgbaar bij de sector Stadsont wikkeling, sectie Bouwen en Wo nen, de heer W. Vael, kamer 227, telefoon 87316. Burgemeester en wethou ders van Vlissingen maken bekend, dat de periode van zaterdag 7 januari 1995 tot en met zaterdag 21 januari 1995 (met uit zondering van de daarin vallende zondagen) inge volge artikel 2.4.21 van de Algemene Plaatselijke Ver ordening is aangewezen als periode, waarin het verboden is postduiven uit te laten vliegen of hande lingen te verrichten, waar door zij uit kunnen vliegen. In deze periode zullen ver wilderde duiven bejaagd kunnen worden. Dat zal ook buiten de gebruikelijke jachtgebieden gebeuren. De vaste commissie voor Algeme ne bestuurlijke aangelegenheden (ABA) behandelt in haar verga dering van maandag 16 januari a.s. de nota 'Softdrugsbeleid Vlissingen/Middelburg'. Die no ta bevat het voorstel om in een tweetal koffieshops in Vlissingen en twee koffieshops in Middel burg de handel in softdrugs te 'gedogen'. De nota vormde maandag jl. on derwerp van een themaaebat in het Arsenaal. Daarbij kon ieder een van zijn opvattingen over de nota blijk geven. De commissie ABA zal bij de behandeling van het b. en w. - voorstel de uitkom sten van dat debat mede betrek ken. foto: Ruben Oreel In de hal van het stadhuis van Vlissingen wordt op 13 januari om 16.00 uur de tentoonstelling Kera miek van Lambert de Reu ver officieel geopend. In zijn keramiek laat de kunste zien dat je werk weer eens aan je ontsnapt is, beter is dan je ver wacht had". De objecten zijn tot 27 januari 1995 in de hal te zien, tijdens de openingsuren van het stad huis.

de Vlissinger | 1995 | | pagina 5