Behaaglijk wonen zonder angst voor vlekken Mulder TV/video combinatie geeft alle vrijheid Nuances in wit jsi SPRUYT Levend groen als kerstversiering Valvoline Bodysafe Plus torna t U WILT MEER INFORMATIE OVER DEZE PAGINA BEL DAN 01184-84000 1 Ipi Minder poep op stoep afhankelijk van voer Gordijn - Tapijtmode Veel kleuren binnenhuis Uw Intertestspecialist Bel of kom even langs voor meer informatie! Mooi wit DEENS T0PV0ER VOOR ALLE NEDERLANDSE HONDEN... Apart Woensdag 21 december 1994 DE FAAM - DE VLISSINGER 25 Intertest verrast met een bijzondere pri meur in behaaglijk zachte en ijzersterke vloerbedekking. Tijdens de vakbeurs Inter Decor werden twee vloerbedek kingen met Vlekkenschild geïntrodu ceerd. Een door en door getest procédé dat tapijt blijvend beschermt tegen hardnekkige vlekken van bijvoorbeeld wijn en koffie. Het Vlekkenschild is het resultaat van de samenwerking tussen Wyers Woningtex tiel (leverancier Intertest) en de fabrikant Antron Excel garens. De vezels van de vloerbedekking met Vlekkenschild ver bergen het vuil door de optische werking van de holle vezelkanaaltjes en het rela tief kleine vezeloppervlak. Nadat het tapijt geverfd en getufd is, krijgt het een extra finish-bad waarbij het wordt voor zien van een blijvend beschermende coating. Het resultaat mag er zijn. Vocht kan niet langer in de vezels dringen en is daardoor snel en efficiënt te verwij deren. Maar ook als het na het knoeien nog lang op de vloerbedekking blijft lig gen, is er geen man overboord. Een doek je of tissue gedrenkt in lauw water is vol doende om de vlek te verwijderen. Is de vlek hardnekkig, dan brengt waterstof- peroxyde tien procent uitkomst. Dat is gewoon bij de drogist te koop. Zelfs enge vlekken van koffie of rode wijn hoeven nu geen ramp meer te veroorzaken. Ook na het knoeien en schoonmaken blijft de fraaie kleur van de vloerbedekking behou den. Het vlekkenschild is een blijvend procédé en verdwijnt bij het stofzuigen niet. Intertest heeft het Vlekkenschild toege past op Rivaal Plus en Harvey. Harvey is een tweedraads getwijnde bouclé in een fijne korrelstructuur in maar liefst zeven tien kleuren. Geschikt voor intensief gebruik in huis en in bedrijfsruimtes. Rivaal Plus is een bouclé die in twintig kleuren te koop is, geschikt voor project en thuistoepassing in bijvoorbeeld kan- toorvertrekken en woonkamers (ook in combinatie met vloerverwarming) en bestand tegen rolstoelgebruik. De Rivaal Plus is ook als tegel te verkrijgen. Het Vlekkenschild maakt de keuze voor een zachte behaaglijke vloerbedekking boven een veel koudere harde vloerbe dekking extra aantrekkelijk. Niets is immers fijner dan languit op de vloer spe len, lezen of je favoriete muziek luisteren. Nu er een collectie vloerbedekking is met Vlekkenschild kan iedereen met warme voeten genieten van een geluiddempende en isolerende vloerbedekking die boven dien heel erg mooi is. Zonder die altijd aanwezige angst voor knoeien. Intertest Harvey (f289,- per strekkende meter) en Rivaal Plus (f185,- per strekken de meter) zijn bij de betere woninginrich ters te koop. Daar kan ook de proef op de som worden genomen. Een stukje tapijt met vlek, een schoonmaakdoekje en een flesje waterstofperoxyde bewijzen het comfort van een warme, zachte vloerbe dekking zonder vlekken. Kromme Weele 21-23 Middelburg 01180-14077 We leven in een tijd waarin we het woord 'Vrijheid' met een hoofdletter schrijven. We willen onszelf kunnen ontplooien, het liefst dingen doen waar en wanneer het ons uitkomt en ook thuis willen we zo flexibel mogelijk zijn. Televisie kijken is allang geen kwestie meer van met zijn allen rond de TV in de huiskamer zitten. Natuurlijk is dat heel gezellig, maar soms wil je een ander programma zien dan de rest. Een draagbare TV maakt dat de één naar voetbal kan kijken, terwijl de ander geen minuut van The Bold and the Beautiful of een videofilm hoeft te missen. Maar voor er elders in huis naar de video gekeken kan worden, is het vaak een heel gesleep met een losse recorder en TV. Gelukkig bestaan er nu TV/video-combinaties, die niet alleen gesjouw jn gedoe met kabels voorkomen, maar er ook nog eens prach tig uitzien. Ze geven niet alleen alle vrij heid, maar zijn door hun fraaie, compacte vormgeving tevens een sieraad in huis. De TV/video-combinatie is in Nederland vrij nieuw, maar bijvoorbeeld in Japan en de VS de laatste vijf jaar zeer populair. In de VS bestaat 12% van de videorecorder verkopen uit combi's, in Japan zelfs 15%! In steeds meer Nederlandse huizen te zien: een tweede TV met ingebouwde videorecorder, zoals deze Philips 14 TVCR 240. Dat is ook niet verwonderlijk, als je het gemak en de kwaliteiten van deze appara ten beziet. De topmodellen, zoals de Phi lips 21 PT 35 IA/00, beschikken over een dubbele tuner zodat je naar het ene pro gramma kunt kijken, terwijl je het andere opneemt. De bediening is uiterst eenvou dig dankzij menu's op het scherm. Zaken als Teletekst, een perfecte beeldkwaliteit en Turbo Drive voor zeer snel spoelen zijn natuurlijk standaard. m Histor 'Nuances in Wit'. We durven tegenwoordig steeds meer kleur in het interieur te brengen. De tijd van alleen overwegend witte interieurs lijkt voorbij. Voor grote vlakken in huis, zoals muren en deuren, gaat de voor keur meestal uit naar lichte, zachte tin ten. Om hierin nog meer keuze te kun nen aanbieden, heeft het verf merk His tor het kleur-assortiment uitgebreid met 'Nuances in Wit'. Dertig fraaie, lichte tinten die in de woning van de jaren negentig heel goed zullen staan. De dertig lichte tinten zijn een toevoeging op de ruim 1500 kleuren van Histor Wens- kleur. De kleuren worden door de verfspe- cialist met behulp van een mengmachine gemaakt. De nieuwe Nuances in Wit zijn verkrijgbaar in hoog- en zijdeglans acryl (voor hout, harde kunststof en staal) en in een muur- en plafondverf. Er is keuze uit vele nuances zachtgeel, geel/groen, oran je/geel, roze en lichte blauw- en groentin- ten. Alle tinten zijn zacht en erg licht en VERF BEHANG AUT0LAK GORDIJNSTOFFEN TAPIJT VINYL Telefoon en fax: 01180-12886 Kromme Weele 19 Middelburg daardoor zeer geschikt voor grote opper vlakten. 'Nuances in Wit' is verkrijgbaar bij de verf- speciaalzaken. Daar liggen ook waaiers, waarop de kleuren goed te zien zijn. Er gaat niets boven (kerst-)versieringen van levend materiaal. Er is veel keus, mits men tijdig inkopen doet. Voor een krans, guirlande of tafelversiering is wellicht ook in de tuin wat materiaal te snijden. Stevig blad van (struik-)klimop of schoenlappersplant, wat toefjes van Skimmia japonica 'Rubella' of elegante takken van brem zijn waardevolle mate rialen. Rood, wit en groen zijn per tra ditie de meest geliefde kerstkleuren. In kleine tuinen, voor in potten en als (tij delijke) sierplant in huis is Skimmia reeve- siana een echte blikvanger. Het struikje draagt rijkelijk rode bessen, die goed zichtbaar zijn tussen het donkergroene blad. Als tuinplant blijft dit wintergroene heestertje laag, het groeit breed uit. Er zijn nog andere besdragende Skimmia's, die echter wat hoger worden. Bijvoor beeld Skimmia japonica 'Nymans' en 'Red Princess'. Het meest bekende rood komt van hulst. De bessen van hulst (beshulst. Ilex aquifolium 'Pyramidalis') zijn glim mend vermiljoenrood. Ze vallen vooral op bij een andere hulstsoort, bladverliezende hulst. Ilex verticillata. Als tuinplant is deze struik tamelijk onbekend, maar deze hulst wordt speciaal gekweekt voor de snij. Takken op water blijven wekenlang mooi. Denk eraan: vogels houden van hulstbes sen. Ze worden dikwijls al vóór de winter invalt gegeten. Rood en wit zijn met kerst niet weg te denken, al worden tegenwoordig ook andere kleuren gebruikt. De meest gelief de witte bloemen geeft kerstroos, Helle- borus niger. Omdat ze van nature pas in januari open bloeien, worden voor kerst- bloei planten aangeboden die wat extra warmte hebben gehad. De natuurlijke bloeitijd is april-mei, maar de knopjes hebben ook sierwaarde. Ze kunnen ook afgesneden voor bloemwerk worden gebruikt. Tip: koop uitsluitend kerstrozen die flink uitgegroeide knoppen hebben, zet ze op een koele lichte plaats en I •an fRÉVENwH 30DYSAF PLUS j VERKRIJGBAAR BIJ DE BETERE DIERENSPECIAALZAAK. De hoeveelheid ontlasting van honden is afhankelijk van het soort voer. Dit blijkt uit onderzoek dat is gehouden door een aantal hondevoedingsdeskun digen aan de Rijksuniversiteit van Utrecht. Een geringere hoeveelheid ontlasting komt door een betere verteerbaarheid van de voeding. Het effect van goed uitge balanceerde voeding op de verteerbaar heid is, op basis van de vaak onvolledige informatie die fabrikanten op de verpak king geven, niet af te leiden. Bij een gelijk opgegeven samenstelling van het voedsel veroorzaken handelsvoeders grote ver schillen in verteerbaarheid en de daarbij behorende hoeveelheid hondepoep. In het onderzoek werden twee bekende merken, met een volgens opgave vrijwel gelijke samenstelling, beoordeeld. Het merk Smölke Balans van Petperfect ver oorzaakte aanzienlijk minder mest dan het andere merk. Hondevoer van algeme ne merken veroorzaakt de grootste hoe veelheid ontlasting. Naast de conclusie van het onderzoek dat de hoeveelheid hondepoep door het soort voer sterk kan worden teruggebracht, is ook onderzoek gedaan naar de opname van voedingsstoffen door honden uit die- renvoeding. Uit de testresultaten is geble ken dat door de samenstelling van het voer bij het merk Smölke Balans de nood zakelijke voedingsstoffen bij honden beter in het lichaam worden opgenomen dan bij andere merken. Ook bleken met name de eiwitten in Smölke Balans van een betere 'kwaliteit' te zijn. MONTACE MOCEIIJK Middelburg Segeerstroat 66 tel. 01180-33130 ALLES VOOR MEER AUTOPLEZIER besproei de knoppen dagelijks tot ze open gaan. Apart bladmateriaal en decoratieve tak ken vullen steeds meer de traditionele kerstmaterialen zoals beshulst, bonte hulst, wilgekatjes en denne-appels aan. Kerst- of fijnspar (Picea abies), die het meest als kerstboom wordt gekweekt, laat tamelijk snel z'n naalden vallen. Daar om worden voor versieringen veelal ande re soorten gebruikt zoals: Abies grandis (met brede, zachte naalden), Abies nord- manniana of de blauwnaaldige Abies pro- cera 'Glauca'. In feite zijn alle groenblij vende coniferen geschikt. Voor kransen en guirlandes is een compacte groei belangrijk, zodat de takjes een mooi vol effect geven. Karakteristiek zijn takken van den of pijn, Pinus-soorten. Met hun lange naalden zijn ze vooral geschikt voor arrangementen. prima in de tuin groeien. Ze zijn dan onder handbereik. Bijzondere groei-eisen stellen ze niet. Maretak of 'mistletoe' is een geval apart. Dit groenblijvende struikje groeit op bomen zoals appel en populier. Losse takken worden in bosjes aangeboden, maar er zijn ook boompjes te koop mét een maretak. Héél apart. Takken van kronkelhazelaar (Corylus avel- lana 'Contorta'), kronkelwilg (Salix mat- sudana 'Tortuosa') of bandwilg (Salix sachalinensis 'Sekka') zijn voor bloem werk heel mooi. Ook wilge- en kornoelje- takken met een mooie winterkleur zijn geliefd, evenals soorten met decoratieve schors (bijvoorbeeld Euonymus alatus, kardinaalshoed met kurklijsten langs de takken). Zulke heesters kunnen natuurlijk Valvoline, de producent van het wereld bekende anti-roestmiddel Tectyl, heeft een nieuw produkt op de markt gebracht: de Body safe Plus spuitbus. Met de introductie van Bodysafe Plus wordt in één klap afgerekend met het pro bleem, dat met een spuitbus niet alle plaatsen bereikbaar zijn. Bodysafe Plus is speciaal ontwikkeld om het onderstel en de onderzijde van uw auto een langdurige afdoende bescherming te bieden. De dro ge elastische, zwarte film beschermt uw auto tegen de schadelijke invloeden van water, steenslag en extreme temperatu ren. Deze verbeterde versie van de Body safe spuitbus wordt geleverd met een slangetje met sproeikop. Daardoor kunt u de bus altijd rechtop houden en toch alle hoeken en gaten bereiken. Bodysafe Plus geeft een goede hechting op de van fabriekswege aangebrachte wascoating. De Bodysafe wordt geleverd in een 600 mililiter spuitbus. De prijs die de particu lier voor de nieuwe spuitbus betaalt is f12,95 (inclusief BTW). Met z'n rode bessen is Skimmia ree- vesiana een fantastische plant om de feestdagen luister bij te zetten. Foto: Jaap Westland.

de Vlissinger | 1994 | | pagina 25