iniüH KERSTMARKT 19," 5,95 5,' 3,95 2," Cultuur Allerlei SNEL GEBOEKT DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG Cursus/Onderwijs Politiek Cursus/Onderwijs Gezondheid Gevonden Sport UITGEREKEND BIJ JUMBO: Jumbo is beter dan u denkt. Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 Woensdag 21 december 1994 DE FAAM - DE VLISSINGER 21 Busnieuws - Touringcarbedrijf Van Fraassen uit Vlissingen heeft een krant uitgebracht voor iedereen die wel eens een bus huurt. De krant wordt opge stuurd naar verenigingen en instellingen en kan worden aan gevraagd. Het eerste nummer van Busnieuws bevat algemene informatie over de mogelijkhe den de bus aan te passen aan het evenement en over de veilig heidsaspecten van een gehuur de bus. De krant zal vijf keer per jaar verschijnen. Naarmate de uitgave vordert wil Van Fraassen meer reistips opnemen. Bus nieuws moet zich op die manier ontwikkelen tot een ideeënkrant voor allerlei groepen, zoals fami lies, scholen, clubs enzovoort. Om tot een gevarieerd aanbod te komen, werkt het touringcarbe drijf samen met de reisbureaus van Van Fraassen Holland Inter national. Snuffelhut - De Snuffelhut, een maandelijks verkooppunt van tweedehands spullen op het terrein van verpleeghuis Der Boede in Koudekerke, wordt met ingang van volgend jaar omgezet in een Kringloopbedrijf- Snuffelhal voor mensen met een verstandelijke handicap, Het kringloopbedrijf is een project binnen de dagbesteding van de Cluster voor Verstandelijk Gehandicapten Walcheren. De Snuffelhut was onderdeel van de inzamelingsactie 'De SRVZ helpt verder', die begin 1988 werd opgezet voor steun aan projec ten van Foster Parentsplan in Burkina Faso. Zaterdag 24 december is de laatste verkoop dag van de Snuffelhut. De overi ge activiteiten van 'De SRVZ helpt verder' gaan gewoon door. De totale opbrengst van het onderdeel De Snuffelhut bedraagt zo'n 25 duizend gulden. Iepen - De gemeente Vlissin gen heeft afgelopen maandag twee iepen gerooid die in sep tember de hoofdwaterleiding in de buurt van de Alexander Sportzaal Van Duyven- voorde Oost-Souburg, wekelijks peutergym, 9.30 u. De Parel Domburg, bowlingtoernooi vanaf 12 jaar, inschrijven voor 18 uur, 20 u. Centrum San- Bao Middelburg, wekelijks meditatiecursus, 20.15 u. De Schelp Domburg, kerstknutselochtend, 10 u., De Schelp Domburg, schminken, 14 u. Wijkcentrum Schelde- buurt Vlissingen, bingo, 20 u. Buurthuis De Para plu Vlissingen, intercultu rele buurtavond, 18 u. Buurtvereniging van Duy- venvoorde Oost-Souburg, kerstdansant, 20.30 u. De Parel Domburg, spet termiddag, spelletjes onder begeleiding. Wijk centrum Scheldebuurt Vlissingen, contactmid dag, 15 u. COC Café Mid delburg, Bal Masgay, 21 u. 't Beest Goes, No sleep "till x-mass dancenight, 21.30 u. De Parel Domburg, kerst- brunch, 12-15 u. Restau rant De Parel Domburg, kerstbuffet, 19 u. De Parel Domburg, kerst- brunch, 12-15 u. Restau rant De Parel Domburg, kerstbuffet, 19 u. Het Koffiehuis Westkapelle, jeugdbestuur voetbalver eniging De Noormannen, kaartwedstrijd, 14 u. Sporthal De Belt Oost- Souburg, Sport en Spel 55+, 11 u. Kuurcentrum De Parel Domburg, rond leiding, verzamelen bij receptie, 11.30 u. In- en Uitloophuis Vlissingen, Bloemenlaan, wekelijkse ontspanningsochtend, vanaf 9.30 u. Buurthuis De Paraplu Vlissingen, cursus Spaans voor begin ners en gevorderden, 8.45 en 10 u. Hof Domburg, wekelijks squashtoernooi, inschrij ven voor dinsdag 20 u., aanvang 12 u. Diensten centrum ouderen Westka pelle, wekelijkse soos 55- plussers, 19 tot 22 u. De Parel Domburg, spetter middag, spelletjes onder begeleiding. Wijkcen trum Scheldebuurt Vlis singen, soos voor alleen staanden, 19.30 u. Gogelweg en de Colijnstraat hadden beschadigd, waardoor ruim 250 mensen geen water konden tappen. Het verzoek tot verwijdering kwam van de woningbouwvereniging Basco. De gemeente Vlissingen heeft onderzocht of het mogelijk was de leiding te verleggen en zodoende de iepen te kunnen behouden. Dit bleek technisch mogelijk, maar zeer kostbaar, aldus de gemeente. Omdat de bomen volgens de gemeente geen tientallen jaren meer zullen blijven staan - de bomen zijn zeer vatbaar voor de dodelijke iepen ziekte, die al meer iepen in de omgeving heeft geveld - en omdat verplaatsting van de bomen in verband met eventu ele schade aan de waterleiding niet mogelijk is. heeft de gemeente besloten de bomen te kappen. In januari worden in de directe omgeving twee jonge zoete kersbomen teruggeplant. Kerstrit - M.a.c. de Zeeuwen houdt maandag 26 december de laatste autopuzzelrit van het jaar. Deelnemers kunnen zich tussen 13.30 en 14.30 uur inschrijven in café Herweg in Biggekerke. De start is om 14 uur. Ervaren rijders starten in de A-klasse, voor beginners is er de B-klasse. Vuurwerk - De politie van Wal cheren is begonnen met een 'vuurwerkproject'. Doel van het project is overlast en ongevallen als gevolg van vuurwerk bestrij den. In alle acht gemeenten op Walcheren zal de politie extra surveilleren. Vuurwerk mag alleen worden verkocht op 29, 30 en 31 december. Afsteken mag op 31 december vanaf 10 uur tot 1 januari 2 uur. Bij over tredingen wordt een lik-op-stuk- beleid toegepast. De boetes zul len in de meeste gevallen vijftig of honderd gulden bedragen. Jongeren van 12 tot en met 17 jaar kunnen ook worden doorver wezen naar het Halt-bureau. Overtreders moeten dan drie uur werken en een videofilm over de gevaren van vuurwerk bekijken. Kerst Inn - Comité de Kerst Inn in Vlissingen houdt dit jaar voor de 25e keer tijdens de kerstda gen open huis voor eenzamen, ouderen en alleenstaanden. Met een gevarieerd programma pro beert de Kerst Inn bezoekers een aangename kerst te bezor gen. De Kerst Inn vindt plaats in Welzijnscentrum Bachten Reede in Vlissingen op beide kerstda gen van 10 tot 22 uur. Bezoekers kunnen er terecht voor koffie, spelletjes en optredens, onder andere van Peter Dieleman. VVV - Bij de VW/ANWB Vlissin gen is het vanaf 1 januari moge lijk te reserveren voor de tien Zil verberk Parken in Nederland. De samenwerking met Zilverberk Parken betekent een uitbreiding van het aanbod van verblijfsac- commodaties in eigen land waar voor bij de VW/ANWB Vlissin gen kan worden geboekt. Wijkbemiddelaar - R. Luijkx is sinds 1 december geen wijkbe middelaar meer voor de Magi- straatwijk, Reijershove en de Erasmuswijk in Middelburg. Het spreekuur, dagelijks van 9 tot 12 in het Zuiderbaken wordt tijdelijk waargenomen door vrijwilligers van de wijkvereniging Zuid. Voor spoedeisende zaken buiten het spreekuur kan contact worden opgenomen met E. Looten, wijk bemiddelaar van Dauwendaele. De gemeente Middelburg pro beert zo spoedig mogelijk een opvolger voor Luijkx te vinden. Kerstsfeer - De marktkooplie den van de Middelburgse Markt presenteren zich donderdag 22 december in kerstsfeer. Vanaf 10 uur verblijft de kerstman op de weekmarkt en deelt aan bezoekers van de markt een kerstverrassing uit. Tevens klinkt de hele dag aangepaste kerst- muziek ter bevordering van de kerst-entourage op de Middel burgse weekmarkt. SSGM - De Festivaldag die de jubilerende Stedelijke Scholen gemeenschap Middelburg 8 december heeft gehouden, heeft - na aftrek van kosten - 1250 gulden opgeleverd. Afgelo pen vrijdag heeft een delegatie van de school een cheque ter waarde van dat bedrag overhan digd aan Coby Louwerse van Vogelasiel de Mikke in Middel burg. Open Tafel - Het college van b en w in Middelburg houdt maan dag 9 januari in de Burgerzaal van het stadhuis de traditionele Open Tafel voor inwoners, bedrijven en relaties in Middel burg en omgeving. De nieuw jaarsreceptie begint om 17.30 uur. De Open Tafel is voor het gemeentebestuur een gelegen heid om samen met inwoners en vertegenwoordigers van instel lingen en bedrijven het nieuwe jaar met een gezamenlijke een voudige maaltijd te openen. Andersons Slides - Johan de Koning geeft woensdag 21 december om 17 uur uitleg bij de opening van de expositie Andersons Slides in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. Andersons Slides is de naam van een architectuurproject dat de Middelburgse architect Jan de Koning en zijn collega Don Mon- fils deze zomer indienden bij de gemeente Kopenhagen. De Deense hoofdstad had een wed strijd uitgeschreven voor de invulling van het nieuwe stads deel Orestad, waar binnen dertig jaar honderdduizend mensen zich met alle nodige faciliteiten zullen vestigen. Een nabijgele gen natuurgebied moet bij de ontwikkeling van de wijk intact blijven. Uit de 119 ontwerpen werd het plan van De Koning en Monfils beloond met de tweede prijs (185 duizend Deense Kro nen). Het plan van De Koning en Monfils, sinds 1990 verenigd in het Laboratorium voor Architek- tuur in Middelburg, is tot 27 janu ari te zien in de Zeeuwse Biblio theek. Spirit - Blue Spirit Drum Bug- Ie Corps uit Middelburg houdt volgend jaar een Mega Loterij over tien maandelijkse trekkin gen. De verkoop van de loten is inmiddels gestart. De eerste trekking vindt plaats in maart, de laatste in december. Er worden duizend loten in omloop gebracht en er zijn 150 prijzen te winnen, waaronder videorecor ders, fietsen en een auto. De Mega Loterij is georganiseerd ten behoeve van vervanging en uitbreiding van het instrumenta rium van Blue Spirit. Verder wordt een deel van de opbrengst besteed aan uniformering van het korps. Vleeshal - Expositieruimte De Vleeshal in Middelburg is tot en met 12 januari gesloten. Vrijdag 13 januari gaat de Vleeshal weer open met een expositie van De Heelal Hoed met films van de beeldende kunstenaars. Omdat een tentoonstelling in de Vlees hal in bijna alle gevallen de pro- duktie van een speciaal werk inhoudt, is vaak al lange tijd van te voren bekend wie wanneer in de Vleeshal exposeert. Voor komend |aar zijn afspraken gemaakt met onder anderen Jan Fabre (opening 3 februari), Suchan Kinoshita (opent 14 april) en Jimmie Durham (27 oktober). Dulfer - Tijdens de Kerstnacht van 24 december staat saxofo nist Hans Dulfer op het podium in jongerencentrum Midgard in Middelburg. Samen met zijn band speelt Dulfer, bekend van radio, tv en cd en - zoals hijzelf zegt - 'als vader van Candy', de poolster van de hemel. Het optreden begint om 23 uur. Kaar ten zijn niet in de voorverkoop, dus alleen ter plekke verkrijg baar. Energie - Ria Geerse van het centrum voor groei en ontwikke ling in Middelburg geeft op zes maandagavonden de cursus Touch For Health, een 'EHBO- systeem om uw energie op peil te houden'. In samenwerking met San Bao geeft Henk Jan de Blaauw in februari een driedaag se cursus Reiki 1. En kinesiologe Rita Schoonman verzorgt samen met San Bao in februari een weekend-cursus bewustwor ding. Voor inlichtingen over de drie cursussen 01180-36523. Samenwerkingsschool - S. Smitskamp, voormalig wethou der van onderwijs van Middel burg, heeft onlangs het bestuur van de Stichting Samenwer kingsschool Basisonderwijs Nieuw en Sint Joosland geïnstal leerd. Daarmee is een belangrij ke stap gezet in de totstandko ming van een fusie tussen de openbare Van Randwijckschool en de bijzondere basisschool De Wegwijzer. Het bestuur van de stichting zal per 1 augustus het bevoegd gezag zijn van de fusie- school. Het bestuur van de samenwerkingsschool is hard bezig de school per 1 augustus 1995 te laten starten. Voor het vinden van een goede naam voor de nieuwe school is, in de vorm van een wedstrijd, de hulp inge roepen van de leerlingen. Huiskamerprojekt - Vooruit lopend op de aanstaande fusie en onder druk van de bezuinigin gen heeft de Stichting Huiska merprojekt voor Druggebruikers (HKPD) in Vlissingen besloten het dienstverband met directeur Kees Neeteson te beëindigen. In opdracht van de Zeeuwse ge meenten gaat het Huiskamer project met ingang van 1995 fuseren met het Zeeuws Consul tatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD). Tegelijkertijd wil het HKPD de huidige ideologie en doelstellingen zolang moge lijk intact houden. Kees Neete son neemt donderdag 22 de cember tijdens een receptie afscheid van het HKPD in de Coosje Buskenstraat in Vlissin gen. Dan wordt ook Neestesons opvolger Ronald Haeck voorge steld. Tuberculose - Het consultatie bureau voor de tuberculosebe strijding aan de Rozengracht in Vlissingen is van 24 december tot en met 1 januari gesloten. In verband met groot onderhoud rijdt de tuberculosebus niet tot en met 1 januari. Vanaf 2 januari hoopt de tuberculosedienst weer in bedrijf te zijn. Scooter - Tussen 29 november en 9 december zijn bij de politie in Middelburg de volgende voor werpen afgegeven: gouden schakelarmband; blauw strandla- ken; zilverkleurig herenhorloge en dito dameshorloge; tuinbeeld; grijze en bruine damesfiets; zil veren armband met naamplaat; zilverkleurige herenbril; goud kleurige damesbril; boekenbon; gouden ketting met hangertje (zwaam); twee zwarte honden; rode scooter; roze klitteband por temonnee. Tafeltennis - De tafeltennis verenigingen Big Smash uit Big gekerke en Westerzicht uit Vlis singen houden in het nieuwe jaar twee kennismakingsdagen. Kin deren van groep 5 tot en met 8 kunnen woensdag 4 januari van af 10.30 uur in het Dorpshuis in Biggekerke en vrijdag 6 januari in de zaal aan de.Van Doornlaan in West-Souburg kennismaken met de tafeltennissport. Via de scholen worden inschrijfformu lieren verspreid. Daarnaast kun nen kinderen zich individueel opgeven. Inlichtingen over Big Smash op telefoonnummer 01185-1888 en voor Westerzicht op 01184-79655. Tijdens de ken nismakingsdag zijn er diverse spelvormen te doen en kunnen de kinderen die het spel al beter beheersen onderlinge wedstrijd jes doen. Schaken - Schaakvereniging Middelburg houdt vrijdag 23 december het Open Snelschaak kampioenschap van Middelburg. Zowel clubleden als thuisscha- kers kunnen aan het evenement meedoen. Het speeltempo is voor iedere deelnemer zeven minuten per partij. Het toernooi Deze aanbiedingen zijn geldig t/m 24 december 1994 FONDUE- OF GOURMETSCHOTEL voor 4 personen, 1 kilo van 25,95 voor Nu met drie gratis zegels! CAMPINA 'FLAMENGO' VANILLE/CARAMELIJSTAART met stukjes chocolade en toffeesaus 850 ml van 7,95 voor SCHWARZWALDER KIRSCHSTOL MET AMANDELSPIJS 600 gram van 7,49 voor Nu met drie gratis zegels! VERSE ANANAS ca. 1200 gram van 4,95 voor Nu met drie gratis zegels! NOORSE GARNALEN vers van de afslag, 150 gram slechts Bel voor de dichtstbijzijnde Jumbo gratis onze'klantenservice: 060220161 in de Schakel in Middelburg begint om 20 uur. Nieuwjaarscross - Scheids- rechtersvereniging COVS afde ling Walcheren houdt zondag 8 januari samen met de KNAU en Atletica voor de tiende keer de nieuwjaarscross. De afstanden van de cross zijn 7800 en 4000 meter over een afwisselend par cours. De start is om 11 uur bij de Kanovijver in Vlissingen. De inschrijving staat open vanaf 10.15 uur. De cross is ook bestemd voor niet-scheidsrech- ters. Medelingen voor deze rubriek melden voor vrijdag 17 uur, liefst schriftelijk, Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Do. 22 december t/m wo. 28 december. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Ia. 23 uur: A.E. de Bruijn (kerstnachtdienst). Zo. 10 uur: A.E. de Bruijn. ARNEMUIDEIM Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 en 15 uur: M. Goudriaan. Ma. 9.30 uur: J. van Dijk. Gereformeerde Kerk. Za. 22 uur: J. Bakker (kerst nachtdienst). Zo. 9.30 uur: J. Bakker, 16.30 uur: kerstdienst. Volle Evangelie-gemeente 'Immanuel'. Westdijk- straat 5-7, samenkomst Do. 20 uur. Zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Kerk. Kerkplein 1. Za. 23 uur: Baart (kerstnachtdienst). Zo. 10 uur: Braanker. DOMBURG Hervormde Kerk. Markt 8. Za. 20 uur: J.S. Koops. Zo. 10 uur: M van der Poll, 19 uur: J.F. Enzinga. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. zaterdag 19 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Za. 22.30 uur: K.W. Kakes, kerstnachtdienst in de Herv. Kerk Veere. Zo. 10 uur: P. Paulus. Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25, Za. 22.30 uur: K.W. Kakes, kerstnachtdienst in de Herv. Kerk Veere. Zo. 10 uur: P. Paulus, gez. dienst in de Geref. Kerk. GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Za. 20.30 uur: P A. den Braanker, kerstavonddienst in de Herv. Kerk. Zo. 9 en 10.30 uur: B. Ridder. Hervormde Gemeente. Za. 20.30 uur: P A. den Braanker. Zo. 9 en 10.30 uur: B. Ridder, gez. dienst in de Geref. Kerk. Groenmarkt, Za. 22.45 uur: Chr. Brakema en G.J. Smit (kerstnachtdienst). Zo. 9.30 uur: Chr. Brake- na en G.J. Smit. Koorkerk, Koorkerkhof, Za. 22.45 uur: K. Hendrikse (kerstnachtdienst). Zo. 10 uur: C.G.J. Vonck. Ontmoetingskerk, Oosterschelde- straat. Zo. 10 uur: O. Elseman en J.S. Koops. 15 uur: dienst voor en met verstandelijk gehandicap ten. Engelse Kerk, Simpelhuisstraat, Zo.: geen opgave ontvangen. Thomaskapel, Za.: zie De Hoeksteen. Zo.: zie De Hoeksteen. Oostkerk, Oostkerkhof. Za. 22.30 uur: A.C. Verweij (kerst nachtdienst). Zo. 10 uur: A.C. Verweij. Wijkge- meente Geref. Bond fin de Nieuwe Kerk), Zo. 11.15 en 17 uur: L. Wüllschleger. Ma. 10.30 uur: kerstviering in de Oostkerk. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Lange Noordstraat 62, Za.: 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst. C.E. v.d. Ploeg. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Za. 22.30 uur: J. Pippel (kerstnachtdienst). Zo. 17 uur: J. Pippel. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Za. 22 uur: T.K. van Dam (kerstnachtdienst). Zo.: geen dienst. Nederlands Gereformeerde Kerk. Gebouw Engel se Kerk, Simpelhuisstraat 10. Zo. 9.30 uur: kerst dienst. Vereniging van Vrijzinnig Hervormden en Remon stranten. Koorkerk, Za. 22.45 uur: K. Hendrikse (kerstnachtdienst). Zo. 10 uur: C.J.G. Vonck. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lombardstraat 1, Ma. 10 uur: Eucharistieviering. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, Zo. 11.30 uur. Waalse Kerk (Eglise WallonneLange Noord straat 62. Za. 19 uur: J. Chardard. Evangeliegemeente 'De Wijngaard". Klarenbeek LTS. Zo. 9.30 uur. Rafaël gemeenschap Eleos Walcheren, Olmen laan 8, Zo. 11 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Rey- ershove, Dauwedaelselaan 35, Zo. van 10-12 uur. Do. van 19.30-21.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Cen trum, Dauwedaelselaan 35, Zo. van 16-18 uur, Di. van 19.30-21.30 uur. NIEUW EN ST. JOOSLAND HOOGELANDE Chris tengemeenschap, Zo. 10.30 uur: dienst. Kapel van St. Maarten. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: P C. Schoonenboom. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 10 uur: E.V.E. Wijnands. Ned. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1. Za. 22.30 uur: B. de Haan (kerstnachtdienst). Zo. 10 uur: B. de Haan. MELISKERKE Gereformeerde Gemeente Valkenburgstraat 25. iedere zondag om 9.30 uur en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Za. 22.30 uur: M.C. Baart, kerstnachtdienst in de Herv. Kerk. Zo. 10 uur: R.G. v.d. Zwan. Hervormde Kerk Za. 22.30 uur: M.C. Baart. Zo. 10 uur: Kleij. MIDDELBURG Hervormde Gemeente. Zo. 11 uur: Barmentlo. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 uur: J.B. v.d. Beukei, 17 uur: S. Snobbout- Sinke. Hervormde Gemeente. Waterstraat 4, Za. 23 uur: A.C. den Hollander (kerstnachtdienst). Zo. 10 uur: A.C. den Hollander, 17 uur: kinderkerstfeest. Gereformeerde Gemeente. Saronkerk. Zo. 9.30 en 15 uur: H. Paul. Ma. 9.30 uur: kerstfeest met de kinderen. RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. 9 uur: Barmentlo. SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Za. 23 uur: L.T. Witkamp, kerstnachtdienst in de Herv. Kerk. Zo. 10 uur: G. Warner. 'Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Za. 23 uur: L.T. Witkamp (kerstnachtdienst). Zo. 10 uur: L.T. Witkamp. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Za. 19.30 uur: kerstavonddienst. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoy- straat 2, Zo. 9.30 en 16.30 uur: H. Mostert. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Wal- straat 23. Zo. 10 en 17 uur. Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20, West- Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur, Wo. 20 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk, Oude Markt, Za. 23 uur: J.D. de Boer (kerstnachtdienst). Zo. 10 uur: J.D. de Boer. Petruskerk, P. Krugerstraat 17, Zo. 10 uur: A.G. Baas. Johanneskerk, Bonedijkestraat 165, Zo. 10 uur: J.W. Glashouwer. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, Za. 19.30 uur: C A. Schoorel. Zo. 9.30 uur: C A. Schoorel. De Schaapskooi, Pape gaaienburg, Za. 23 uur: A.V. de Nooij (kerstnacht dienst). Zo. 9.30 uur: A.V. de Nooij. Ziekenhuis Walcheren Koudekerkseweg 88, Zo. 10 uur: N.H.J.E. Boomer en C. van Rosmalen. Ter Reede, Za. 19 uur: J.W. Glashouwer. Zo.: geen dienst. Jehova's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534. Do. van 19 tot 20.45 uur. Zo. van 10 tot 12 uur. Jehova's Getuigen gemeente 'Souburg Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534, Zo. van 15.30 tot 17.30 uur. Di. van 19 tot 20.45 uur. Jehova's Getuigen Vlissingen Bossenburgh. Za. van 17.30 tot 19.30 uur. Wo. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161. iedere Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Bonedijkestraat 163, Za.: geen dienst. Gereformeerde Gemeente. Marnixplein 41. Zo. 9.30 uur: leesdienst, 18.30 uur: H. Paul. Ma. 9 uur: G.J. Baan. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Za. 23 uur: C. Bijl (kerstnachtdienst). Pinkstergemeente Vlissingen e.o., Vrijdomweg 1, Zo.: geen dienst. Ma. 14.30 uur: dienst. Christelijk Centrum Zeeland. Open Hof. Alexander Gogelweg 57. Zo. 14.30 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Za. 19.30 uur. Zo. 10 uur: samen komst in de MTS. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwen straat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolische Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur, Wo. 20 uur. Evangelie Gemeente 'De Blinkende Morgenster'. Dr.Stavermanstraat 61. Zo. diensten om 10 en 17 uur. Rooms Katholieke Kerk Der Boede. Babbelaar, elke 2e, 4e en 5e zaterdag v.d. maand om 10.30 uur. Vr. 16 uur. Zo. 10.30 uur: J. Herweyer. Lieve Vrouwe Kerk, Singel (nabij stadhuis). Za. 21 en 23 uur. Zo. 9.30 uur. Ter Reede. Koudekerkseweg 81Za. 19 uur Open Hof (Paauwenburg). A. Gogelweg 59. Za. 21 uur. Zo. 11.15 uur. VROUWENPOLDER ST.LAURENS Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avonden op do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Her- berdsland 11 Baptisten,Gemeente. Kapel Herengracht 74. Zo. 10 uur: L. Fabriek. Centrum Middelburg. Segeersstraatkerk, Zo. 9.30 en 18.30 uur: leedienst, 14 uur: G.J. Baan. Ma. 9.30 uur: Th. v. Stuyvenberg. Evangelische Baptisten Gemeente. Damplein 12. Zo. 10 uur: Br. Lok. Christelijke Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 16.30 uur: J.G. Schenau. Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo. 10 uur: C. Rezelman, gez. dienst met Vlissingen. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Alle zondagen leesdiensten 9.30 uur, 14 en 18.30 uur. Gereformeerde Kerk. Getuigeniskerk, Adr. Lau- werijszstraat 6, Zo.: zie Ontmoetingskerk. Hof- pleinkerk, Za. 22.30 uur: W.A. v.d. Berg. (kerst nachtdienst). Zo. 10 uur: W.A. v.d. Berg. De Hoek steen, Roozenburglaan 22. Za. 22.30 uur: P. Pau lus (kerstnachtdienst). Zo. 9.30 uur: B.J.W. Schel haas. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Klem Vlaande ren 75, Zo. 9.30 uur: A. de Snoo, 16.30 uur: G.F. Overweg. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. 11.30 uur Evangelisatiedienst, De Vergulde Baars. Baarsjes straat 43, Wo. bijbelstudie. Dam 6, 19.30 uur. Hervormde Gemeente. S.O.W. Nieuwe Kerk, Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cit- tersstraat 69. Za. 22.30 uur: S. Spanjer (kerst nachtdienst). Zo. 10 uur: S. Spanjer. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 9.34 uur: S. van Meggelen, 17 uur: R.G. v.d. Zwan. OOST-SOUBURG Kanaalstraatkerk, Za. 23 uur: L A. Woltering. Zo. 9.30 uur: L.A. Woltering. Oranjepleinkerk, Za. 19 uur: kerstfeest kinderkerk. Zo. 9.30 uur: C.A. Schoorel, 19 uur: zangdienst. Bejaardentehuis "De Zoute Viever', Dongestraat 1elke 1 e en 3e zaterdag om 9 uur. Vr. 15 uur. Zo. 19 uur: J.C. Mesu. Martinuskerk. Kerklaan 19. Za. 19 en 23 uur. Zo. 10 uur. Volle Evangeliegemeente Sion, Ritthemsestraat 43 (gebouw De Blazer), Zo. 10 uur: lofprijzings- dienst. VEERE Gereformeerde kerk. Zo.: geen opgave ontvan gen. Hervormde Kerk. Za. 22.30 uur: K.W. Kakes (kerstnachtdienst). Zo. 10 uur: J. Lukasse. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion, 19.30 uur: Holy Communion. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1Zo. 11.30 uur, Wo. 19.30 uur en Vr. 19.30 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 16.30 uur: J. van der Wal. Ma. 10 uur: kinderkerstfeest. Hervormde Gemeente. Za. 22 uur: J. Lukasse (kerstnachtdienst). Zo. 10 uur: Ph. Kroes. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Za. 22.45 uur: Spaans (kerstnachtdienst). Zo. 10 uur: Spaans (doopdienst), 19 uur: kerstfeest zondagsschool. ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Willi- brordusplein 2. Za. 23 uur: R.G. v.d. Zwan (kerst nachtdienst). Zo. 9.30 uur: P. Boekesteijn. Do. 22 december t/m wo. 28 december HUISARTSEN Middelburg: zaterdag tot 24 uur: De Vries-Prins, Herenstraat 18, tel. 39933. zondag tot 24 uur: F.J.J. Buytendijk, Noordweg 353. tel. 39933. maandag tot 24 uur: De Vries-Prins, Herenstraat 18, tël. 39933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur. (zonder afspraak). Vlissingen: zaterdag tot 24 uur: l/V. van Ouwer- kerk, Gebrandylaan 6, tel. 65498. zondag tot 24 uur: J.L.R.H. van Pelt. Julianalaan 7, tel. 12225. maandag tot 24 uur: F. v.d. Berg, Giessenburg 12, tel. 65253. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreek uur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur. (zonder afspraak). Souburg, Nieuw- en St. Joosland, Arnemui- den. Gezondheidscentrum Middelburg- Zuidlpraktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Visser): zaterdag tot 24 uur en zondag tot 12 uur: N. Kap- teijn, Lekstraat 6, Oost-Souburg, tel. 01184- 61630. zondag vanaf 12 uur en maandag tot 24 uur: J. Visser, Wachttoren 19, Middelburg, tel. 01180-3Z431. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Seroosker- ke. Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: zater dag, zondag en maandag: R.A.D. van Tol. Markt 12, Veere. tel. 01181-12Z1. Aagtekerke, Biggekerke, Domburg, Koudeker ke, Meliskerke, Westkapelle en Zoutelande: van vrijdag 18 uur tot zondag 12 uur: A.A. van der Male, Duinweg 59, Zoutelande, tel. 0118&1282. vanaf zondag 12 uur tot maandag 24 uur: W. Spekhorst, J.W. Schuurmanstraat 6, Domburg, tel. 01188-1271. West- en Midden-Walcheren: zaterdag, zondag en maandag: B. Bouwense, Valkenisseweg 14, Biggekerke, tel. 01185-2190. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: vrijdag, zaterdag en zondag: R.J. v.d. Moer, Pres. Rooseveltlaan 48, Vlissingen, tel. 01184- 19086. maandag: A D. de Stigter, Van Borselelaan 38. Veere. tel. 01181-1830. dinsdag: J.A.L. Vaes- sen. Koepoortstraat 3, Middelburg, tel. 01180- 13403. woensdag: F. Reijnierse, Watertoren 2, Middelburg, tel. 01180-2Z929. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag tot vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek L. v.d. Boogert, Vrijlandstraat Z9, tel. 2Z4Z1. Vlissingen: van vrijdag tot de vrijdag daaropvol gend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Papegaaienburg, Papegaaienburg 24-26, tel. 66345. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: van vrijdag 9 uur tot zaterdag: H. Hament, tel. 796Z8. van zaterdag tot dinsdag: S. van der Kaaden, tel. 68791. Middelburg: van zaterdag 9 uur tot maandag 9 uur: K. Boot, tel. 39865. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschapsdieren) zaterdag, zondag en maandag: Brink, Meanderlaan 326, Middelburg, tel. 01180-11011. Dierenartsenpraktijk Middelburg: (grote huis dieren) tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8- 9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Dom- burgseweg 33A, Oostkapelle. tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Dierenartsenpraktijk Meliskerke: (kleine huis dieren): Kelderweg 1, tel. 01189-2838. Dierenarts A. Meijns, Oostkapelseweg 12. Grijpskerke, tel. 01189-3060. zaterdag, zondag en maandag: dienst. OVERIGE DIENSTEN Klassiek Homeopaten, zaterdag, zondag en maandag: M.C. van Haaren, Zach. Jansenstraat 32. Middelburg, tel. 01180-25369. Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele week end 01180-28288. Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, 01180-28800. Kinder en jeugdtelefoon Zeeland, elke dag bereikbaar van 14-20 uur, 06-0432 (gratis). Patiëntenplatform Zeeland: 01100-49389. Stichting Bejaarden- (en gehandicapten) Alarm Zeeland. 01188-3404. Stichting "Blijf van m'n Lijf Zeeland": 01184- 14645 (dag en nacht). Bureau Sociaal Raadslieden en Algemeen Maatschappelijk Werk, Thuiszorg Walcheren. Middelburg, 01180-84000, Vlissingen, 01184- 86400, Stichting Slachtofferhulp Zeeland. 01180- 36108. Stichting SOS Telefonische Hulpdienst Zee land. 01180-15551 Vereniging tegen seksuele kindermishande ling binnen het gezin. Telefonisch spreekuur: van 8.30-9 uur. 01180-13362. Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis. 01100-49200. Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), 01180-37320 en 01184-13240. Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kinderbescherming. 01180-35015. Thuiszorg Walcheren, afdeling Kruiswerk, alarmnummer 01184-11877. Thuiszorg Walcheren, afdeling Gezinsverzor ging. alarmnummer 01184-14444 (pieper 168). Politie-assistentie Walcheren. Noodhulp 06-11 overige assistentie aanvragen 01180-33333.

de Vlissinger | 1994 | | pagina 21