't Vernieuwde weer open Planet Groove in de Piek Stichting zet belang van Hofje in brochure Extra voorstelling Stee voor goed doel KO VAN DE BOSCH EN BETTIE SERVEERT OP OPENING t Kerstconcert Koorschool 15 DECEMBER T/M 21 DECEMBER IN MIDDEN ZEELAND Podium 't Beest in Goes opent woesdag 14 december zijn deu ren, na een ingrijpende verbouwing die ruim een half jaar in beslag nam. Het oorspronke lijke oppervlak van de oude theater- en muziekzaal is met een kleine acht meter ver lengd en het dak werd zo'n anderhalve meter getild. Ook kan 't Beest vanaf nu meer toe schouwers herbergen. Met een intensieve programmering wil 't Beest vanaf de ope ningsweek compensa tie bieden voor de maanden van publieke stilte. door Ad Hanneman GELEZEN Cd-presentatie Surrender Woensdag 14 december 1994 DE FAAM - DE VLISSINGER 11 mmm Sinds de verbouwing in 1989, waarbij de filmzaal werd toe gevoegd en de bar en toiletten werden gerenoveerd, is de positie van 't Beest uitge bouwd tot die van podium op het terrein van muziek, film en theater met een voor Zeeland unieke programmering. Om deze ontwikkeling te kunnen voortzetten, waren volgens 't Beest een paar ingrijpende aanpassingen noodzakelijk. De podiumzaal was te klein en te laag, waardoor het noodzake lijk was activiteiten dubbel te boeken om alle belangstellen den een plaats te gunnen. Bovendien moesten soms voorstellingen worden afge zegd omdat de zoldering te laag bleek voor het decor of de vloer te klein was om als speel vlak te dienen. De gemeenteraad van Goes besloot in november vorig jaar definitief om krediet te ver strekken voor de verbouwing. Een verhoging van de subsidie met zo'n negentigduizend gul den per jaar werd toegezegd om de plannen te kunnen reali seren. In het plan van eisen dat 't Beest samen met een archi tect opstelde stonden, behalve vergroting van de zaal, een De Zeeuwse Koorschool houdt zondag 18 december een kerstconcert in de Koorkerk in Middelburg. Op Tweede Kerst dag verzorgt het koor datzelf de concert in de Heilige Maria Magdalenakerk in Goes. Aan het kerstconcert verlenen medewerking het jongenskoor van de Zeeuwse Koorschool, de Bellringers, het Mannen koor van de Heilige Maria Magdalenakerk, Anton Date- ma (orgel), Frenk Casteleyn (gitaar) en Noël Casteleyn (presentatie). Op het program ma staan kerstwerken van onder anderen C.V. Stanford, D. Willcocks, M.A. Charpentier en L.N. Clerambault. Voor het concert in Middelburg zijn zaterdag 17 december gratis kaarten af te halen in de Koor kerk tussen 10 en 11 uur. Het concert begint zondag om 15.30 uur. Het concert op Tweede Kerstdag in Goes begint eveneens om 15.30 uur en de toegang is gratis. zaterdagmiddag de officiële openingshandeling, 's Avonds verzorgt Bettie Serveert het eerste concert in de nieuwe zaal. Tot zaterdag vinden in 't Beest diverse theater- en film voorstellingen plaats. Woens dag 14 december om 20.30 speelt De Korre het stuk De Rafaels van Filip Vanluchene in regie van Bob de Moor. De eerste film in het vernieuwde Beest is 1000 Rozen van Theu Boermans, die 15 en 16 december te zien is. De film, met acteurs van toneelgroep De Trust, speelt zich af in een ombestemd dorpje in de buurt van de Duitse grens, 't Beest probeert te regelen dat de spe lers van De Trust donderdag 15 december na afloop van de film in 't Beest aanwezig zijn. Julia P. Hersheimer verzorgt 17 december het voorpro gramma van Bettie Serveert. Ze werd bekend in cultkringen met een tape naar aanleiding van de tv-serie Twin Peaks. Dit jaar maakte ze haar debuut-cd 'Crazy scenes with Julia P.', waarop invloeden van PJ Har vey, Manic Street Preachers, The Smiths en Buzzcocks te horen zijn. Deze zomer speelde Julia haar onopgesmukte gitaarsongs op het Lowlands- festival. Bettie Serveert brengt in januari haar tweede cd 'Lamprey' uit en heeft inmid dels optredens op Lowlands, Pinkpop en in de Verenigde Staten achter de rug. Betty Serveert brengt gitaarmuziek en komt volgens de program meur van 't Beest het best tot haar recht in intieme zaaltjes waar de band contact kan maken met het publiek. Het concert begint om 22 uur. nieuwe kleedruimte met dou che en toilet, een opslagruimte en aanpassing van de lichtin stallatie. Multifunctionaliteit was een van de voornaamste uitgangspunten bij de uitwer king van de plannen. Het verkrijgen van de bouw vergunning verliep langzaam en zorgde voor een vertraging van anderhalve maand. Het resultaat mag volgens 't Beest echter gezien worden. Dankzij een aanvullende subsidie van - toen nog - het ministerie van WVC en een gift van het Anjer fonds konden puntjes op de i worden gezet: in de zaal en geïntegreerde barruimte is een houten vloer aangelegd, voor concerten is een mobiel podi um aangeschaft en bij theater voorstellingen is er een inschuifbare tribune met maxi maal honderdvijftig zitplaat sen op de speelvloer aanwe zig. Door een uitgekiend sys teem met kabelgoten boven de buizen waaraan de theater spots worden bevestigd, is het nu eenvoudiger om de verlich ting te installeren. De stroom capaciteit is via een nieuwe kabel op het vereiste vermo gen gebracht. De aankleding van de zalen heeft veel aandacht gekregen. Naast functionaliteit is gestreefd naar een sfeervolle, warme ruimte. Ook de entree en de andere vertrekken van 't Best zijn gerestyled. Bij bin- De Piek in Vlissingen sluit 17 december het seizoen 1994 af met een optreden van de soul- en funkformatie Fernando Lewis Planet Groove. Het uur van aanvang is 22. Vrijdag 16 december kan er in de Piek gejamd worden. Planet Groove speelde eerder dit jaar in de Piek tijdens Bob's Birthday. Omdat toen meerde re bands op het programma stonden moest de formatie zich beperken tot een optreden van 45 minuten. De Piek heeft naar aanleiding van dat con cert besloten Fernando Lewis Planet Groove de eer te gun nen het Piek-jaar muzikaal af te sluiten. Planet Groove is de band van de Bredase zanger/gitarist Fer nando Lewis. Deze muzikant heeft zijn sporen verdiend met onder meer sessies in Amster dam, Breda en Vlissingen. Hij is een grote fan van Maceo Parker en heeft daarom zijn band genoemd naar een cd van zijn idool (Live on Planet Groove). Blikvanger van Planet Groove is de blazerssectie, bestaande uit de in Vlissingen wonende alt-saxofonist Frenk- lin Schieman, trombonist Fer- nand de Willige en tenor-saxo fonist Mete Erker. Op de bühne laat Planet Groove zowel eigen werk als covers van onder anderen Maceo Parker, Geor ge Benson, James Brown en Al Green horen. Fernando Lewis. Foto: Marcel Briaire. nenkomst springt de nieuwe garderobe in het oog, waar driehonderd mensen hun jas kwijt kunnen. Tot en met zaterdag 17 decem ber kan het publiek tijdens de officiële opening kennismaken met de nieuwe concert- en theaterzaal van 't Beest. Ko van de Bosch, voorman van Alex d'Electrique, verricht De toneelvereniging Stee uit Oost-Souburg speelt zaterdag 17 december een benefietvoorstelling van de klucht 'Drie is te veel' in Borssele. De spelers van Stee hebben de klucht tot nu toe met veel succes opgevoerd. Voor de laatste voorstelling moest een aantal belangstellenden worden teleurgesteld: de zaal was vol. Die mensen krijgen zaterdag 17 decem ber mogelijk een nieuwe kans. Stee speelt 'Drie is te veel' die dag om 14 uur in Dorpshuis Vijverzicht in Bor- sele. De opbrengt van de kaartverkoop voor deze voorstelling is bestemd voor de 8-jarige Veroniek uit Borssele. Zij lijdt aan de huidziekte vitiligo en spaart geld voor een reis naar een kliniek in Cuba, waar haar ziekte kan worden behan deld. Surrender: Cees Wondergem, Fons van Swaal en Johan van de Swaluw. De plannen om het Hofje in de schaduw van de Lange Jan te offeren aan heden daagse ideeën over stadsver nieuwing had één voordeel: er werd weer eens ouder wets actie gevoerd. Handte keningen werden verzameld en het gemeentebestuur kreeg te horen toch maar verrekt brutaal tegenover behouders van monumen taal erfgoed de oren te laten hangen naar projectontwik kelaars en het grootwinkel bedrijf. De oase van rust bin nen de cirkel van stadsru moer die het Hofje zo uniek maakt, verklaarden actie voerders, mocht niet geofferd worden aan de drang om nog meer winkels te concentreren in een stad die de tijd overleefde en her inneringen aan toen het nog goed was oproept. Het Hofje is dan weliswaar geen monument in de zin van de officiële omschrijving, maar het heeft wat andere wijkjes missen: rust. Dat vindt de Stichting Vrienden van Middelburg. In een twin tig pagina's tellend boekje beschrijft drs. P.J. Smallen- gange de waarde van het woonoord. Het in een oplage vierhonderd exemplaren bij ADZ Vlissingen gedrukte boekje is getiteld 'Het hofje onder den toren' en behan delt de geschiedenis van het wijkje dat na de verwoesting van Middelburg in de Twee de Wereldoorlog een plaats kreeg tussen het herrijzende Abdijcomplex en het stad huis. Het Hofje paste - von den architecten toen - in de sfeer van de Abdij. En omdat de Middelburgers na de bombardementen vaak in mensonterende toestanden moesten leven, werden tegenstanders van het te bouwen woonwijkje in het hart van de stad vrij snel over de streep gehaald. Smallen- gange citeert de PZC, die de nog wat doormopperende Baron Van der Felz (gemeen teraadslid) adviseert 'eens persoonlijk een rondgang door de Middelburgse krot ten te maken, zich persoon lijk op de hoogte te stellen van de menschonteerende omstandigheden waarin tientallen stadsgenooten leven'. Op weg naar anno nu verhaalt Smallengange over de architect F.A. Eschauzier uit Bussum (Delftse school) die zeer verheugd aan de klus begint. En na wat vijven en zessen is Het Hofje in juli 1943 klaar om bewoond te worden. Zoals gezegd: het Hofje is geen monument, maar de Middelburgse binnenstad is in 1985 aangewezen als beschermd stadsgezicht. En dat legt het gemeentebe stuur - aldus Smallengange - de verplichting op dit gebied te beschermen. Daarmee kunnen ongewenste stede- bouwkundige ontwikkelin gen worden tegengegaan. Afbraak van het Hofje is ken nelijk een ongewenste stede- bouwkundige ontwikkeling. Onder het hoofdstuk Proce dures legt de schrijver uit hoe een en ander in zijn werk moet gaan. Ook wordt in de kern herhaalt wat gemeente lijke notities over uitbreiding van het winkelarsenaal in de Zeeuwse hoofdstad ambte lijk vermelden. Het laatste hoofdstuk van het met mooie foto's van J. van Wallenburg, P.J. Smallen gange en het Middelburgse gemeente-archief gelardeer de boekje, vermeldt waarom de Stichting Vrienden van Middelburg tegen afbraak van het Hofje is. Het is - aldus de stichting - een school voorbeeld van sociale woningbouw en ouderen horen in het centrum van een stad te wonen. De stichting stelt vast dat de binnenstad is heropgebouwd in de trant van de Delftse school met achttiende eeuwse lijstgévels en volgens die traditie is ook het Hofje gebouwd. Boven dien zijn gebouwen laag gehouden zodat de ruimtelij ke werking van de Lange Jan en de kerkgebouwen beter zouden uitkomen. En: „Het hofje voldoet nog steeds aan zijn oorspronkelijke bestem ming en is nog een van de weinige gebieden in de bin nenstad die het oorspronke lijke karakter en uiterlijk heb ben bewaard". Volgens Smallengange zal de nieuwbouw aan de cul tuurhistorische en ruimtelijke hoofdstructuur en daarmee aan het karakter en beleving van het Abdijcomplex en omgeving afbreuk doen. De schrijver van de brochure waarschuwt dat de Stichting Vrienden van Middelburg alles in het werk zal stellen om binnen de mogelijke pro cedures afbraak van het Hof je tegen te houden. De Bevelandse band Surren der presenteert vrijdag 16 december zijn nieuwe cd in de Walk-inn in Vlissingen. Het optreden begint om 22 uur. Na de succesvolle presentatie in de Stenge in Heinkenszand op 19 november is nu Walche ren aan de beurt om kennis te maken met de tweede cd van Surrender: 'De stikken d'r of'. De bandleden van Surrender willen ook met deze tweede cd de Zeeuwse taal uitdragen. DOMBURG Marie Tak van Poortvliet Muse um, 'Domburg, juli-augustus 1912', tentoonstelling schilderijen. Geo pend ma. 13.30-17 uur, di. t/m vr. 10-17 uur, za. en zo. 12-17 uur. Rabobank, Edgar Hüls, Houtsculp turen. GOES Lunchcafé Stadhuis, Jannie de Witte-de Regt, diverse technieken. Geopend di. t/m za. 9-18 uur. Galerie van den Berge, Marcel Zalme, panorama's. Marcel van Eede, tekeningen. Peter Schoutsen, 'twee vitrines'. Galerie 'Mi Parti', 'Dressing Domestic Dreams', expositie over verlichting en woningstoffering door diverse kunstenaars. Museum voor Zuid- en Noord- Beveland, Charles Breyer, 'Meneer, dat mag u niet fotografe ren', foto's uit de Tweede Wereld oorlog. Bibliotheek, Johan Deumens, 'Rei zen met kunstenaars', kunstboeken. Centrum De Pijlers, Jacky Hoogerheide, schilderijen. Stadskantoor, Leden Stichting Goese Kunstmarkt, expositie. Oosterscheldeziekenhuis, Zeeuwse kunstenaars, 'Honderd Gulden Expositie'. Prins van Oranje, Safian Ashot, schilderijen. REC, Zusterstraat 11, Jenny Flik- weert; aquarellen, Berry van der Haar; foto's. PZZ, Teunn Nijkamp, schilderijen. GRIJPSKERKE Imkerij Poppendamme, 'Water over Walcheren', tentoonstelling, geopend di. t/m vr. 12-17 uur, za. 10- 17 uur. KAMPERLAND Restaurant Papilion, Lydia Klop- Steendijk, aquarellen en portretten. Geopend ma. t/m za. vanaf 10 uur, zo. vanaf 17 uur. KATTEN DIJ KE Galerie llona, llona Schmit, Naïeve schilderijen, U+S Zölner-Krumne, sieraden. Geopend za. van 14-17 uur. Galerie Bekenes, Jannie de Witte- de Regt, olieverven en aquarellen. MIDDELBURG Galerie 't Zeepaardje, Maurice en Saskia Góth, tekeningen, aquarel len, gouaches en pastels. Achter de Houttuinen 50, Martin Richardson, hologrammen. Geo pend ma. t/m za. 10.30-17.30 uur. Galerie Willem Vader, L. Noord straat 56, schilderijen, tel. 01180- 29419, dagelijks geopend. Atelier Anneke Ruimschotel, Groot Mede 66, 01180-16323, staal- en touwplastieken, geopend na tel. afspraak. Wandelkerk Lange Jan, tentoon stelling over diverse kerken in Mid delburg. Koninklijk Zeeuwsch Genoot schap der Wetenschappen, Kousteensedijk 7, Middelburg in vogelvlucht. Meubeltoonzaal Jan Alink, Nieu we Kleverskerkseweg 17, Joke Nederhand, schilderijen, aquarel, oliepastel en crayon. Zeeuwse Bibliotheek, 'Dorpen op Schouwen-Duiveland', Dreischor, Noordgouwe, Zonnemaire en Schuddebeurs. Galerie Het Gouden Briefke, Liesbeth te Velde; beschilderde kle ding en kleurige papiermaché bal len, Kitty Jansen; olieverfschilderij en, Wim Jonker; sculpturen. Galerie 't Haentje te Paart', Spanjaardstraat 19, Hanny Poel- meyer-van Geldere; keramiek, Leo Poelmeyer; gouches en grafiek. Brasserie De Huifkar, Markt 19, André Groenenberg, pentekeningen in de nautische sfeer. Weefatelier 'De Schietspoel', Langeviele 47, Dora Prins, textielob- jecten, aquarellen, patchwork, beschilderde zijde, hoeden, kleding en cementen tuinpotten en -scha len. Geopend di., do. en za. van 13.30-17 uur. Kuiperspoort 22, Kees Branden burg, 'Distance/Exit', foto's, gom- drukken, cyanotypieën, echogra fieën, geopend wo. t/m za. 13-17 uur. Brasserie Bleue, Damplein, Thea van Soelen, olieverf, acryl en aqua rel. Zeeuws Museum, 'Mondriaan en Toorop temidden van hun tijdgeno ten in Domburg'. Geopend ma. 13.30-17 uur, di. t/m vr. 10-17 uur, za. en zo. 12-17 uur. Delta Nutsbedrijven, Cor van der Poel, abstracte werken in acrylverf. Middelburgs Koffiehuis, D. Heijgelaar, pentekeningen, geo pend ma t/m za. 10-18 uur, zo. 12-18 uur. Zeeuwse Centrale Discotheek, Henry A. Klabbers, krijt, gouache, tekeningen. Zeeuwse Bibliotheek, Ente Breed, foto-tentoonstelling 'Nieuw Zicht op Zeeland (t/m 17 december). Stichting Welzijn Ouderen, Mol straat 13, Willem Braggaar; olieverf, Aja Snelleman; aquarellen. Rabobank, Lange Geere 3, Nelly den Engelsman-Korsuize, aquarel len, pastels en gemengde techniek schilderijen. Concertzaal, Addie Nieuwen- kamp-Midavaine, aquarellen, por tretten en textielschilderijen. Galerie Artico, Noordweg 5, Elsa Zorkow, schilderijen, geopend do. t/m za. 9-17 uur. Multi Colour, Torenweg 4a, Lenie Pieper, origami en calligrafie, geo pend di. t/m za. 10-17 uur. ABN-AMRO Bank, Markt 7, Jopie Steijn, aquarellen. NEELTJE JANS Delta Expo, Windenergie, tentoon stelling windenergie. Dagelijks geo pend van 10-17 uur. Delta Expo, tentoonstelling 'Water', expositie over Integraal Water Beheer. Buitenhaven, bij het Topshuis, Trechter 5, kunstproject Framework 81 Invitation. DONDERDAG 15 DECEMBER Nederlands Hervormde Kerk, Serooskerke; Kerstconcert muziekvereniging 'EMM' en zang vereniging 'Eén in geest en streven', 19.30 uur. Concert- en Gehoorzaal, Middel burg; Het Zeeuws Orkest, 20 uur. Stadsschouwburg, Middelburg; Tom Oosterhuis, 'Zonder Fratsen', 20 uur. Koorkerk, Middelburg; Kerstcon cert Vocaal Ensemble 'Quodlibet', 20 uur. Vestzaktheater, Vlissingen; Theater Teater, 'Mr. en Mrs. leopold P. Bloom, 20.30 uur. VRIJDAG 16 DECEMBER Stadsschouwburg, Middelburg; Peter Faber en Caroline Almekin- ders, 'Oleanna', 20 uur. Arsenaaltheater, Vlissingen; Kommil Foo, 'Plank', 20.30 uur. 't Beest, Goes; De Roovers, 'Witte Nachten', 20.30 uur. De Piek, Vlissingen; Jamsessie, 21 uur. Danstheater Cosmo, Vlissingen; Hollywood Boulevard, Lee Towers en The Platters, 21 uur. Walk-lnn, Vlissingen; CD-presen- tatie Surrender, 22 uur. ZATERDAG 17 DECEMBER Ambachtscentrum, Goes; Pop pentheater Sim Bolus, 'Wat 'n schat', 14.30 uur. Arsenaaltheater, Vlissingen; Frank Groothof, 'De thuiskomst van Odysseus', 19.30 uur. Concert- en Gehoorzaal, Middel burg; Middelburgs Mannenkoor, 20 uur. Prins van Oranje, Goes; Reinder van der Naait, 'Pendelen', 20 uur. Stadsschouwburg, Middelburg; The Circus Square Jazz Band, 21 uur. Razzmatazz, Oost-Souburg; 'Kat yn 't Seil', 21 uur. 't Beest. Goes; Julia P. Hershei mer en Bettie Serveert, 22 uur. De Piek, Vlissingen; Fernando Lewis Planet Groove, 22 uur. ZONDAG 18 DECEMBER Prins van Oranje, Goes; Kerst concert 'The Goose City Singers' en 'The Gaggling Ganders Gang', 14.30 uur. Vestzaktheater, Vlissingen; De Zeeuwse Komedie, 'De Burger Edel man', 15 uur. Stadsschouwburg, Middelburg; De Lucifer, 'De Grens', 15.30 uur. Geertsekerk, Kloetinge; Kerst concert Brassband 'Excelsior' en Smalstads Mannenkoor, 19.30 uur. St. Jacobskerk, Vlissingen; Brassband 'Caecilia', 20 uur. DINSDAG 20 DECEMBER Grote Kerk, Goes; Carillonbespe ling Sjoerd Tamminga, 13.30-14.30 uur. Gereformeerde Kerk, Melisker- ke; Kerstconcert 'De Lofstem' en kinderkoor 'De Laurensrakkertjes', 19.30 uur. WOENSDAG 21 DECEMBER Prins van Oranje, Goes; Prins van Oranje, 'Merry Christmas to you all' en het 'Deep River Quartet', 20 uur. Stadsschouwburg, Middelburg; Jenny Arean, 'Alles heeft zijn prijs', 20 uur. DONDERDAG 15 DECEMBER Alhambra I Vlissingen, 'The Lion King' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Time Cop' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Interview with the Vampire' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Pulp Fiction' 20 uur. Grand Theater Goes, 'De Leeuwekoning' 20 uur. 't Beest Goes, '1000 Rozen' 20.30 uur. Stichting Cinema Middel burg, 'Wolf' 20 uur. VRIJDAG 16 DECEMBER Alhambra I Vlissingen, 'The Lion King' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Time Cop' 19 en 21.30 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Interview with the Vampire' 19 en 21.30 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Miracle on 34th Street' 19 uur. 'Pulp Fiction' 21.30 uur. Grand Theater Goes, 'De Leeuwekoning' 19 uur. 'The Specialist' 21.30 uur. 't Beest Goes, '1000 Rozen' 20.30 uur. Stichting Cinema Middel burg, 'Wolf' 20 uur. 'Passion Fish' 22.30 uur. ZATERDAG 17 DECEMBER Alhambra I Vlissingen, 'The Lion King' 14, 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Time Cop' 19 en 21.30 uur. Alhambra III Vlissingen, 'The Mask' 14 uur. 'Interview with the Vampire' 19 en 21.30 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Miracle on 34th Street' 14 en 19 uur. 'Pulp Fiction' 21.30 uur. Grand Theater Goes, 'De Leeuwekoning' 14 en 19 uur. 'The Specialist' 21.30 uur. Stichting Cinema Middel burg, 'Wolf' 20 uur. 'Passion Fish' 22.30 uur. ZONDAG 18 DECEMBER Alhambra I Vlissingen, 'The Lion King' 14, 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Time Cop' 19 en 21.30 uur. Alhambra III Vlissingen, 'The Mask' 14 uur. 'Interview with the Vampire' 19 en 21.30 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Miracle on 34th Street' 14 en 19 uur. 'Pulp Fiction' 21.30 uur. Grand Theater Goes, 'De Leeuwekoning' 14 en 19 uur. 'The Specialist' 21.30 uur. Stichting Cinema Middel burg, 'Wolf' 20 uur. OOSTKAPELLE Green White Hotel, buitenplaats lepenoord, Olga Westrate, kera miek, Ko van Driel, beelden. Zeeuws Biologisch Museum, Duinvlietweg 6, De Manteling, 'een verleden met toekomst', tentoon stelling. Zeeuws Biologisch Museum, natuurkunsttentoonstelling, olie verf, aquarel, gouache, pastel, oost- indische inkt, batik en keramiek. OOST-SOUBURG Watertoren, Toon Truyens; schil derijen, Fredy Wolf-Wubben; sculp tuur, Karolien Helweg en Marian Smit; installatie. Verzorgingshuis De Zoute Vie ver, Dongestraat 1, Ida Hoogeste- ger-Veldhuis; schilderijen, Miranda Barten; Trollen, geopend tijdens kantooruren. VLISSINGEN Iguana, Bellamypark 35, levende reptielen, amfibieën en insekten, dagelijks geopend 14-17.30 uur. Veerboot Vlissingen/Breskens, Op dubbeldekkersveerboot ms 'Prinses Juliana' zeven wissellijsten met toeristische promotie (beeld van Zeeland als vakantieland). Stedelijk Museum Vlissingen, 'Het leven ging door', een beeld van het leven in Vlissingen tijdens de Tweede Wereldoorlog. Aanvulling: een avondsmaalbeker, -schaal en stola gebruikt door The King Own Scottish Borderers. Café Soif, Bellamypark 14, Doornèd, 'Be happy and colourful' (t/m 20 december). Grand Hotel Arion, Boulevard Bankert 266, Joke Nederhand-Wijn- bergen, aquarel, oliepastel, crayon, potlood. Restaurant De Gevangentoren, Boulevard De Ruyter la, Willemien van Nassau; olieverven, Ineke Holt- kamp; aquarellen. Galerie Hannelore Meyaard, David Goldblad, olieverfschilderijen (t/m 16 december). ING bank, Aagje Dekenstraat, Géza Kovacs; linosneden en schilderin gen, Jan Smith; foto's uit Roemenië (t/m 16 december). Bellamy 19, Paul Bartels, geopend ma. t/m vr. 10-17 uur, za. en zo. 13- 17 uur (vanaf 16 december). WEMELDINGE Atelier L. Rijks, Chozeeweg 27, schilderijen, dagelijks geopend. WESTKAPELLE Dorpshuis 'Westkapelle Her rijst', 'Fotografen ontmoeten Mondriaan', fototentoonstelling. MAANDAG 19 DECEMBER Alhambra I Vlissingen, 'The Lion King' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Time Cop' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Interview with the Vampire' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Pulp Fiction' 20 uur. Grand Theater Goes, 'De Leeuwekoning' 20 uur. Stichting Cinema Middel burg, 'Passion Fish' 20 uur. DINSDAG 20 DECEMBER Alhambra I Vlissingen, 'The Lion King' 20 uur. 'OSO Film nacht' 23 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Time Cop' 20 uur. 'OSO Film nacht' 23 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Interview with the Vampire' 20 uur. 'OSO Filmnacht' 23 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Pulp Fiction' 20 uur. Grand Theater Goes, 'De Leeuwekoning' 20 uur. Stichting Cinema Middel burg, 'Passion Fish' 20 uur. WOENSDAG 21 DECEMBER Alhambra I Vlissingen, 'The Lion King' 14 en 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Time Cop' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'The Mask' 14 uur. 'Interview with the Vampire' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Miracle on 34th Street' 14 uur. 'Pulp Fiction" 20 uur. Grand Theater Goes, 'De Leeuwekoning' 14 en 20 uur. 't Beest Goes, 'In the Name of the Father' 20.30 uur. Stichting Cinema Middel burg, 'Wolf' 20 uur. ZATERDAG 17 DECEMBER Alhambra II Vlissingen, 'De Leeuwekoning' 14 uur. ZONDAG 18 DECEMBER Alhambra II Vlissingen, 'De Leeuwekoning' 14 uur. WOENSDAG 21 DECEMBER Alhambra II Vlissingen, 'De Leeuwekoning' 14 uur.

de Vlissinger | 1994 | | pagina 11