tMs; Twee eenakters Voorheen de B Cabaret in Vestzaktheater Vrijwilligers Gevonden Allerlei Maatschappij Onderwijs Cursus/onderwijs SNEL GEBOEKT DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG DINSDAG WOENSDAG Politiek Sport Boterham Eiland Allerlei Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 Woensdag 7 december 1994 DE FAAM - DE VLISSINGER 17 L X A r-> Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Veiling - Zeeland staat centraal tijdens de aanstaande veiling van B. Witte, die wordt gehouden in Hotel Arneville in Middelburg op donderdag 15 december vanaf 13.30 uur. Geveild worden schil derijen, streeksieraden, porse lein, brons en kopergravures waaronder een gezicht op Veere van Anton Pieck. Woensdag 14 december kunnen de te veilen goederen tussen 14 en 21 uur worden bekeken. Kerstcadeau - De dierenasie len in Middelburg, Vlissingen en Zierikzee krijgen vandaag (woensdag 7 december) elk een cadeau van f 8750,- van de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren. Het bedrag is het resultaat van de landelijke asielactie van de Die renbescherming eind vorig jaar. Kerstmarkt - In het winkelcen trum Dauwendaele wordt vrijdag 9 en zaterdag 10 december een kerstmarkt gehouden. Het win kelcentrum is dan helemaal in kerstsfeer omgetoverd en er zijn allerlei attracties. Voor de jeugd is de clown Pipo H'arie aanwezig en er worden modeshows gehouden voor volwassenen en kinderen. Met een sleutelspel zijn prijzen te winnen. Na een verrassingspakket zaterdag om 16 uur wordt de markt om 17 uur gesloten. Kerstmarkt - Van woensdag 14 tot en met zaterdag 17 december is in de Grote Kerk van Veere traditioneel een kerst markt met allerlei activiteiten. Op de woensdag is er een kin dermiddag, donderdag heet in de Grote Kerk de Klassiekdag, jazz staat vrijdag centraal en zaterdag is een Zeeuwse Dag met babbelaars en klompendan sen. Het is voor het achtste ach tereenvolgende jaar dat deze kerstmarkt in Veere wordt gehouden. Zelf snoeien - Voordat de aan nemer begint met herbestraten, moeten de bewoners van de Van Reenenstraat en de Van Bos- sestraat in Vlissingen hun hagen en andere begroeiingen snoeien. Dat schrijft de gemeente Vlissin gen aan de bewoners. „Wan neer u uw heg niet gesnoeid heeft voordat de werkzaamhe den van start gaan", waar schuwt de gemeente, „is de aannemer genoodzaakt u een rekening te sturen voor het snoeiwerk". Grof vuil - De gemeente Mid delburg berekent geen twintig gulden extra voor het ophalen van grof vuil. In plaats daarvan worden de afvalstoffenheffing verhoogd met drie gulden voor een eenpersoonshuishouding en zeven gulden per jaar voor een meerpersoonshuishouding. Pasar Malam - Van vrijdag 16 tot en met zondag 18 december zijn De Zeelandhallen in Goes decor voor een Kerstfestival en Pasar Malam met artiesten. Vrij dag en zaterdag is de markt plaats la Bandoeng in Indone sië geopend tussen 12 en 23 uur en op zondag van 10 tot 20 uur. Decembermarkt - Zaal Mid dendorp in Zoutelande wordt zaterdag 10 december bewoond door vertegenwoordigers van de Wereldwinkel, Unicef, het Wereld Natuur Fonds en het Rode kruis Welfare werk. Ze ver kopen er artikelen uit hun assor timent en er zijn allerlei activitei ten voor de jeugd. Voor een nat je en droogje wordt eveneens gezorgd. Hongarije - De Hongarije werk groep in Oost-Souburg heeft weer een hulptransport klaar staan voor Roemenië. Zaterdag 10 december worden tussen 80 en 90 m3 hulpgoederen op een vrachtwagen geladen. Zondag vertrekt de auto naar de plaats Tirgu Mures zodat de spullen tegen de kerst in het kinderzie kenhuis van de Roemeense stad arriveren. De werkgroep heeft overigens nog behoefte aan tweepits gasttoestellen (aard gas). Voor informatie: 01184- 60648. Mensenrechten - Zaterdag 10 december staat voor Amnesty International extra in het teken van mensenrechten. Dan is het namelijk 46 jaar geleden dat de Rechten van de Mens werden aangenomen. Zeeland herdenkt mee. Vlissingen doet dat met een kraam op de vrijdagmarkt (9 december) en zaterdag staat er een kraam op de Lange Zelke. In Middelburg staat zaterdag een kraam op de Lange Delft en in de Zeeuwse Bibliotheek is er een prijsuitreiking van de affiche ten toonstelling, aanvang 11 uur. De tentoonstelling is overigens nog te bekijken tot aanstaande zater dag. Verder zijn er activiteiten in Zierikzee, Goes, Hulst, Terneu- zen en Oostburg. Festivaldag - De SSGM (Ste delijke Scholengemeenschap Middelburg) brengt de opbrengst van de Festivaldag, donderdag 8 december) naar vogel- en egelopvang De Mikke in Middelburg, Tijdens de Festi valdag worden onder meer boe ken te koop aangeboden. Vrijdag 9 december wordt de opbrengst overhandigd. Racisme - Het Delta College is een van de negen pilotscholen die de strijd tegen racisme aan binden. Het Middelburgse onderwijsinstituut meldt dat in zijn blad Deltascoop. Het project heet 'Een zee van vrijheid' en is opgezet door de provincie Zee land en het Regionaal pedago gisch Centrum Zeeland. Met de ervaringen kunnen andere scho len verder aan de slag tegen dis criminatie. Mondriaan - 'Mondriaan nader bekeken' is de titel van een cur sus van de ZVU (Zeeuwse Volks universiteit). Tijdens de lessen wordt ingegaan op het baanbre kende werk van de kunstenaar en de invloed van de Zeeuwse natuur op het werk van Mondri aan. Maandag 12 december is de eerste van de vier bijeenkom sten. Informatie: 01180-34800. Sportzaal Van Duyvenvoor- de Oost-Souburg, wekelijks peutergym, 9.30 u. De Parel Domburg, bowling- toernooi vanaf 12 jaar, inschrijven voor 18 uur, 20 u. Centrum San-Bao Middel burg, wekelijks meditatie cursus, 20.15 u. De Schelp Domburg, knutselochtend, 10 u., De Schelp Domburg, schmincken, 14 u. Schut tershof Domburg, Delta Nutsbedrijven, lezing 'cv- ketels en milieu', 19.30 u. Sportlaan 18 Middelburg, inleveren pakketten voor Polen, informatie 01180- 27748, 18-22 u. Oudestraat 10 Veere, Stich ting Thuizorg Walcheren, informatiemiddag voor ouderen in Veere en Gapin- ge, 14 u. Aktiviteiten Cen trum Vlissingen, kerskaarten maken, 9 u. De Parel Domburg, spetter middag, spelletjes onder begeleiding. Willem III- kazerne Vlissingen, Wandel Sport Vereniging 'Willen is Kunnen', wandeltocht, diverse afstanden, start van af 9 u. COC-Café Middel burg, zwart-wit feest, 21 u. De Spinne Goes, Kapasi, kerstbal, 21.30 u. Prins Hendrikstraat 35A Oost-Sou burg, Molukse Welzijnsstich- ting, receptie. 15.30 u., feest avond, 19.30 u. Karolin- genburcht Oost-Souburg, Sociëteit Alleenstaande Zeeuwen Single, dans avond, 20 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, prijsklaverjassen, 14 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, contactmiddag, 15 u. Parkeerplaats Skandia Sau na Vlissingen, wekelijks ski- trim uur, 10.30 u. De Vier Elementen Middelburg, Sacred Dance, opgave Kitty Hegie 01180-33491, 13.30 u. Sporthal De Belt Oost-Sou burg, Sport en Spel 55+, 11 u. Kuurcentrum De Parel Domburg, rondleiding, ver zamelen bij receptie, 11.30 u. In- en Uitloophuis Vlissin gen, Bloemenlaan, wekelijk se ontspanningsochtend, vanaf 9.30 u. Buurthuis De Paraplu Vlissingen, cursus Spaans voor beginners en gevorderden, 8.45 en 10 u. Hof Domburg, wekelijks kleurfestijn, 10 u. Trefpunt Middelburg, SKW 'de Wij ken', kerstcadeautjes maken, kinderen 8-12 jaar, 19 u. Hof Domburg, wekelijks squashtoernooi, inschrijven voor dinsdag 20 u., aanvang 12 u. Dienstencentrum ouderen Westkapelle, weke lijkse soos 55-plussers, 19 tot 22 u. De Parel Dom burg, spettermiddag, spelle tjes onder begeleiding. Hotel Terminus Goes, Women's Aglow Fellowship, maandelijkse bijeenkomst, 9.45 u. Aktiviteiten Cen trum Vlissingen, kerstkaar ten maken, 13.30 u. Wijk centrum Scheldebuurt Vlis singen, soos alleenstaan den, 19.30 u. Landlust- straat 42 Middelburg, La Leche League, thema-avond borstvoeding, 20 u. Semafoon - Tot eind novem ber verzamelde de politie in Mid delburg weer een groot aantal gevonden voorwerpen. Afgege ven werden: bank- en giropas- sen; Eurocheque; NS traject- kaart; PTT semafoon; raamdeco- ratie; aanhanger; fietspomp; gereedschapskoffer; lijmklem; damesbrillen; autotelefoon; fietscomputer; EHBO-diploma; bankbiljet; knipbeurs met inhoud; gouden naamplaat; dameshoed; dames- en heren horloges; kat en lapjespoes; konijn; papegaai; GFT vuilnisbak; identiteitsplaat; passen van aller lei organisaties; paspoorten; rij bewijzen; kralen halsketting; spij kerbroek; leren handschoen; kin- derwant; spijkerjack; jas en sjaals; trui; medaille; autobum per met kentekenplaat; kente kenplaat; wieldop; brom- en snorfiets; verscheidene fietsen; portemonnees; OV-jaarkaart; babyschoentje; sportschoen; oorbel met kruisje; sleutels; speelgoed; zilveren theelepel; koffer; rugzak; sporttas en lin nentas, beide met inhoud. Leden van de Zeeuws-Brabantse cabaretgroep De Kuil, vlnr: Jos Rampart, Annie Polderman, Noël Casteleyn, Peter Boot, Lauran Casteleijn en Anita Vink. Het Hofje - De Stichting Vrien den van Middelburg heeft een brochure samengesteld over het ontstaan en de architectuur van Het Hofje in Middelburg. Het boekwerkje ligt vanaf zaterdag 10 december in de winkels. Drs. P.J. Smallengange schreef de tekst, de foto's komen uit het gemeen te-archief en uit de collectie van Smallengange en J. van Wallen burg. Zoals bekend dreigt de slo pershamer op het wijkje in de Middelburgse binnenstad te wor den losgelaten. De brochure kost f 7,- en is onder meer verkrijgbaar bij de boekhandel. De Zeeuws-Brabantse groep Cabaret De Kuil treedt zater dag 10 december vanaf 20.30 uur op in het Vestzaktheater in Vlissingen. De ondergang van een fastfoodbedrijf loopt als een rode draad door de produktie. De titel van het pro gramma luidt 'Lekker, als je niet weet wat er in zit'. Traditioneel besteedt Cabaret De Kuil in het voorprogramma aandacht aan de geschiedenis van het Nederlandse cabaret. In Vlissingen worden liedjes uit de Tweede Wereldoorlog gezongen. Cabaret De Kuil is een amateurgezelschap dat werd opgericht in 1981. De afgelopen jaren verzorgde het gezelschap zo'n honderdvijftig voorstellingen, voornamelijk in Zeeland en brabant. Dankzij ervaren tekstschrijvers, arran geurs en cabaretière Natasha Emanuels werd het niveau van de groep steeds hoger. Ema nuels verzorgt de eindregie. In het programma wordt geen politiek bedreven. Wel toont De Kuil het publiek een kriti sche visie op de gebuertenis- sen in het dagelijkse leven. Zaalvoetbaltoernooi - Zater dag 17 december viert de zaal voetbalvereniging Emergo zijn 12,5 jarig bestaan met een toer nooi. Dat gebeurt in de sporthal aan de Nassaulaan. tussen negen uur 's morgens en vijf uur 's middags spelen twaalf teams tegen elkaar. De koperen club speelt met twee vijftallen. Theatergroep Voorheen de B speelt onder regie van Peter Kramer de eenakters Mrs. Robinson en Dio. Beide eenak ters worden opgevoerd in het Minitheater in Middelburg. De eenakter Mrs. Robinson is gebaseerd op een scene uit de film The Graduate, waarin mevrouw Robinson wanhopi ge pogingen doet een jonge man te verleiden - hetgeen niet zonder gevolgen blijft. Jeugdi ge fantasie en realiteit vermen gen zich. De eenakter Dio is geschreven door Willem van Toorn. Dio handelt over ver schillende personages die, hoewel ze in hetzelfde huis wonen, elk in hun eigen wereldje leven. Verbindende factor in dit alles is de man die toevallig in hun leven ver schijnt. Voorheen de B is een trouw deelnemer aan het Zeeuwse Eenakter Festival. Deze eenakters worden ge speeld zaterdag 10 december om 20.30 uur en zondag 11 december om 14.30 uur. Kaart jes kunnen worden gereser veerd op 01185-2735. VERVOLGVOORPAG. het Zeeuws Instituut Zorgop- leidingen in Vlissingen en heeft naast haar betaalde werk zes jaar lang vijftien uur in de week vrijwilligerwerk verricht. „Het werken met vrijwilligers trekt mij aan," verklaart" Taal haar motivatie. „Dat heb je in je, er moet hooguit wat theore tische ondersteuning bij. Ik heb lang in het onderwijs gezeten en nu wilde ik wel eens wat anders. En ik weet wat het is om als vrijwilliger te werken. Tijdens mijn vrijwilli gerswerk heb ik veel ervarig opgedaan; levenservaring, wat breder betaalt dan geld. Voor dat deze functie werd aange boden, heb ik er zelfs over gedacht om als vrijwilliger coördinator te worden." Annelies Taal is aangetrokken om - om te beginnen - een pro ject voor thuisverblijvende dementerenden en een project voor stervensbegeleiding op te zetten. „In mijn visie hebben mensen het recht om thuis te sterven. Vaak worden mensen die doodgaan afgevoerd naar een ziekenhuis of een ver pleeghuis. Ook een demente rende kan veel langer thuis blijven wonen, zolang er geen gedragsproblemen zijn." De vrijwilligers verrichten geen verpleegkundige of huishou delijke handelingen - dat is de taak van de professionele thuiszorg. Verder kan hun taak uit van alles bestaan. „Een boterham maken of helpen plassen kunnen ze wel doen: vrijwilligers hoeven niet alleen maar naast het bed te zitten en iemands hand vasthouden. Maar het is niet de bedoeling dat ze gaan lopen soppen en stoffen," zegt Taal. Nel van der Laan: „De thuishulp kan de familie ontlasten, zodat zij het langer volhoudt voor een dementerende of stervende te zorgen." Een van de eerste opdrachten van Taal is het werven van vrij willigers. „Ik dacht aanvanke lijk dat ik zou kunnen putten uit het vrijwilligersbestand van het Platform. Maar die zijn al overbelast." Taal onderstreept dat de vrijwilligers die zij zoekt 'stevig in hun persoonlijkheid' moeten zitten. „Ze moeten in de eerste plaats gemotiveerd zijn en ze moeten geen eigen problemen meenemen." Hetty Baak: „Soms krijgen we men sen toegestuurd, van een arbeidsbureau of een thera peut. Die kregen dan de bood schap: ga eens wat vrijwilli gerswerk doen. Daar hebben wij niet altijd wat aan." Van der Laan vindt echter dat haar collega's het positiever moe ten bekijken: „Ik denk dat wie zich aanmeldt per definitie gemotiveerd is. De rotste klus is de bekwaamheid van die persoon te onderzoeken." Bij nader inzien is Taal het met haar eens. „Het belangrijkste is inderdaad betrokkenheid, een diploma is betrekkelijk. Mensen die zich aanmelden als vrijwilliger hebben vaak zelf iets soortgelijks meege maakt, hebben zelf een dementerende ouder ver zorgd, en weten hoe zwaar dat is." „Mensen blijven steeds langer thuis, dus er komt steeds meer werk - werk dat niet door pro fessionele hulpverleners kan worden opgevangen," zegt Baak. „Het is akelig dat het moet..." maar het is een teken van de tijd," vult Taal aan. „Er is een maatschappe lijk probleem: iedereen zit tegenwoordig op zijn eigen eiland, iedereen werkt." Van der Laan: „En de behoeftes zijn veranderd: vroeger gingen de buren elke week op een vaste dag bij elkaar op de koffie. Nu kun je weken ziek thuis liggen zonder dat de buurvrouw het in de gaten heeft." Vandaag, 7 december, is uitge roepen tot Internationale Vrij- willigersdag. Het Coördinatie punt Vrijwilligerswerk Thuis zorg Zeeland verzorgt een bij eenkomst in de Concert- en Gehoorzaal in Middelburg. Rond half drie zal Annelies Taal in haar nieuwe functie een praatje houden. „Om een beetje reclame te maken. Zowel voor het Platform Vrij willigerswerk, dat hier in Vlis singen goed functioneert, als voor het coördinatorschap. Ik denk dat een project als dat van ons ook in andere Zeeuw se plaatsen van de grond zou moeten komen." De officiële start van het coördinatiewerk is gepland tijdens een nieuw jaarsreceptie op 11 januari vol gend jaar. „Ik ben hoopvol gestemd," zegt Taal. „Ik ben zelf zo gemotiveerd. Ik denk dat de kracht die daaruit komt, ervoor zorgt dat het van de grond komt. En als het niet lukt: aan mij zal het niet lig gen." Mensen die gebruik willen maken van thuishulp kunnen die aanvragen bij het Meld punt. De projecten voor de menterenden en stervensbe- geleding gaan pas van start als voldoende vrijwilligers zijn ge worven. Informatie hierover is te krijgen bij het Meldpunt (01184-17095, bij geen gehoor 01184-86434). Vrijwilligers voor de nieuw op te zetten pro jecten kunnen zich aanmelden op 01184-86434. Kindermiddag - In de Grote Kerk in Veere wordt tussen 14 en 17 december een kerstmarkt gehouden. Woensdag vindt een kindermiddag plaats, met onder meer een 'play-inn': kinderen kunnen die middag muziek maken in de Grote Kerk. Verder is er een schminkstand, een clown en een poppentheater. Donderdag is de klassiekdag, met onder meer een optreden van het Zeeuws Mannenkoor. Vrijdag is jazz-dag met onder andere de Salt Lake Jazzband en zaterdag is het vanaf 10 uur Zeeuwse Dag. Dan worden onder meer boterbabbelaars gebakken en verzorgt de Stich ting Dansz het slotballet met de voorstelling 'Geen Tijd, Alle Tijd'. De kerstmarkt is woensdag tot en met vrijdag geopend van 12 tot 21.30 uur. Zaterdag is de markt te bezoeken tussen 10 en 18 uur. Medelingen voor deze rubriek melden voor vrijdag 17 uur, liefst schriftelijk. Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Mededelingen voor deze rubriek melden voor vrijdag 17 uur, liefst schriftelijk, Postbus 5017, 4330 KA Mid delburg. KERKDIENSTEN: do. 8 december t/m wo. 14 december. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A.E. de Bruijn (jeugddienst), 19 uur: R.G. van der Zwan. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: A. Heij, 15 uur: T.W. van Bennekom. Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 14.30 uur: J. Bakker. Volle Evangelie-gemeente "Immanuel", Westdijk- straat 5-7, samenkomst Do. 20 uur. Zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Kerk. Kerkplein 1. Zo. 10 uur: Van Boven. DOMBURG Hervormde Kerk. Markt 8. Zo. 10 uur: H.J. Schoenmaker, 19 uur: S. Ridder-van Meggelen. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. zaterdag 19 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: N.J. Dekker. Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25, Zo. 10 uur: N.J. Dekker, gez. dienst in de Geref. Kerk. GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: B. Ridder, 14.30 uur: P. Boekesteijn. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: P. den Braan- ker, 14.30 uur: P. Boekesteijn, gez. dienst in de Geref. Kerk. HÖOGELANDE Christengemeenschap, Zo.: geen dienst. Kapel van St. Maarten. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: J.E.L. Brummelkamp. KOUDEKERKE Pinkstergemeente Middelburg. Zo. 11.30 uur Evangelisatiedienst, De Vergulde Baars, Baarsjes straat 43, Wo. bijbelstudie, Dam 6,19.30 uur. Hervormde Gemeente. S.O.W. Nieuwe Kerk, Groenmarkt, Zo. 9.30 uur: C. Brakema, 19 uur: A.C. Verweij. Koorkerk, Koorkerkhof, Zo. 10 uur: B.J.W. Schelhaas. Ontmoetingskerk, Ooster- scheldestraat, Zo. 10 uur: O. Elseman. Engelse Kerk, Simpelhuisstraat, Zo.: geen opgave ontvan gen. Thomaskapel, Zo.: zie De Hoeksteen. Oost- kerk, Oostkerkhof, Zo. 10 uur: A.C. Verweij. Wijk- gemeente Geref.Bond, Zo. 11.15 uur: L. Wüllsch- leger, in de Nieuwe Kerk. 17 uur: W. Markus, in de Oostkerk. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Lange Noordstraat 62, Za.: 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst. G. Mandemaker. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo.: geen opgave ontvangen. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: Chr. Kle- ij- Nederlands Gereformeerde Kerk, Gebouw Engel se Kerk, Simpelhuisstraat 10. Zo. 9.30 uur: W. Rie- mens, 17 uur: H. Krabbendam. Vereniging van Vrijzinnig Hervormden en Remon stranten. Koorkerk, Zo. 10 uur: B.J.W. Schelhaas. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lombardstraat 1elke tweede en vierde zaterdag van de maand om 17 uur. Zo. 10 uur. De Hoek steen, Roozenburglaan 22, Zo. 11.30 uur. Waalse Kerk (Eglise Wallonne). Lange Noord straat 62. Zo. 16.30 uur: J. Chardard. Evangeliegemeente "De Wijngaard". Klarenbeek LTS. Zo. 9.30 uur. Rafaël gemeenschap Eleos Walcheren, Olmen laan 8, Zo. 9.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Rey- ershove, Dauwedaelselaan 35, Zo. van 10-12 uur, Do. van 19.30-21.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Cen trum, Dauwedaelselaan 35, Zo. van 16-18 uur, Di. van 19.30-21.30 uur. NIEUW EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. 11 uur: Barmentlo. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 uur: L.Th. Witkamp, 17 uur: B. Ridder. Hervormde Gemeente. Waterstraat 4, Zo. 10 uur: A.C. den Hollander. Gereformeerde Gemeente. Saronkerk. Zo. 9.30 en 15 uur: H. Paul. RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: Barmentlo. Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31Zo. 10 uur: J. van Veen, 19.30 uur: E.V.E. Wijnands, SOW- advents zangdienst. Ned. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1Zo. 10 uur: B. de Haan. SEROOSKERKE MELISKERKE Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: G. Warner, 17 uur: P.A. Braanker. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: M. van der Poll, 17 uur: P.A. den Braanker, gez. dienst in de Geref. Kerk. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 9.30 uur: gespreksdienst. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoy- straat 2, Zo. 9.30 en 16.30 uur: H. Mostert. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Wal- straat 23. Zo. 10 en 17 uur. Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20, West- Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur, Wo. 20 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk, Oude Markt, Zo. 10 uur: J.D. de Boer. Petruskerk, P. Krugerstraat 17, Zo. 9.30 uur: AG. Baas. Johanneskerk, Bonedijkestraat 165, Zo. 9.30 uur: J.W. Glashouwer. Open Hof, Alexa nder Gogelweg 57, Zo. 9.30 uur: C.A. Schoorel. De Schaapskooi, Papegaaienburg, Zo. 9.30 uur: A.V. de Nooij. Ziekenhuis Walcheren Koudekerk- seweg 88. Zo. 10 uur: J. Aarts. Ter Reede, Zo. 19 uur: A.V. de Nooij. Jehova's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534. Do. van 19 tot 20.45 uur, Zo. van 10 tot 12 uur. Jehova's Getuigen gemeente 'Souburg Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534, Zo. van 15.30 tot 17.30 uur. Di. van 19 tot 20.45 uur. Jehova's Getuigen Vlissingen Bossenburgh. Za. van 17.30 tot 19.30 uur, Wo. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161. iedere Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Bonedijkestraat 163, Za.: 9.30 uur: eredienst, 10.30 uur: bijbelstudie. G. Mandemaker. Gereformeerde Gemeente. Marnixplein 41. Do. 19.45 uur: C.G. Vreugdenhil. Zo. 9.30 en 16 uur: leesdienst. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 uur: Mevr. Pippel. Pinkstergemeente Vlissingen e.o., Vrijdomweg 1, Zo. 15 uur: K. van Balen. Christelijk Centrum Zeeland. Open Hof, Alexander Gogelweg 57. Zo. 14.30 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwen straat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolische Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur, Wo. 20 uur. Evangelie Gemeente 'De Blinkende Morgenster". Dr.Stavermanstraat 61. Zo. diensten om 10 en 17 uur. Rooms Katholieke Kerk Der Boede. Babbelaar, elke 2e, 4e en 5e zaterdag v.d. maand om 10.30 uur. Zo. 10.30 uur: J. Herweyer. Lieve Vrouwe Kerk, Singel (nabij stadhuis). Za. 19 uur. Zo. 9.30 uur. Ter Reede. Koudekerkseweg 81Za. 17 uur Open Hof (Paauwenburg). A. Gogelweg 59. Zo. 11.15 uur. VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: J. Lukasse. Gereformeerde Gemeente Valkenburgstraat 25. iedere zondag om 9.30 uur en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: R.G. v.d. Zwan, 14.30 uur: B. Ridder. Hervormde Kerk Zo. 10 uur: N.H.J.E. Boomer. ST. LAURENS WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cit- tersstraat 69. Zo. 10 uur: S. Spanjer. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 en 17 uur: Esvelt. Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 en 19 uur: Spaans. ZOUTELANDE MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avonden op do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Her- berdsland 11 Baptisten Gemeente. Kapel Herengracht 74. Zo. 10 uur: R. Schoonhoven. Centrum Middelburg. Segeersstraatkerk, Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leedienst. Di. 19.30 uur: W.J. Kareis. Evangelische Baptisten Gemeente. Damplein 12. Zo. 10 uur: Br. Lok. Christelijke Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 16.30 uur: J.G. Schenau. Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo.: geen dienst. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Alle zondagen leesdiensten 9.30 uur, 14 en 18.30 uur. Gereformeerde Kerk. Getuigeniskerk, Adr. Lau- werijszstraat 6, Zo. 10 uur: zie Ontmoetingskerk. Hofpleinkerk, Zo. 10 uur: W.A. v.d. Berg, 14.30 uur: C. Brakema. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, Zo. 9.30 en 17 uur: P. Paulus. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt).K\é\n Vlaande ren 75, Zo. 9.30 uur: dienst, 16.30 uur: A. de Snoo. OOST-SOUBURG Kanaalstraatkerk, Zo. 9.30 uur: L.A. Woltering. Oranjepleinkerk, Zo. 9.30 uur: A.J. Bijl, 19 uur: R.G. v.d. Zwan. Bejaardentehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1, elke 1e en 3e zaterdag om 9 uur. Zo. 19 uur: N.H.J.E. Boomer. Martinuskerk. Kerklaan 19. Zo. 10 uur. Volle Evangeliegemeente Sion, Ritthemsestraat 43 (gebouw De Blazer), Zo. 10 uur: lofprijzings- dienst. VEERE Gereformeerde kerk. Zo. 10 uur: J.S. Koops, gez. dienst in de Herv. Kerk. Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: J.S. Koops. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion, 19.30 uur: Evening Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1Zo. 11.30 uur, Wo. 19.30 uur en Vr. 19.30 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 uur: leesdienst, 15 uur: J.G. Sche nau. Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Willi- brordusplein 2. Zo. 9.30 uur: P. Boekesteijn. Do. 8 december t/m wo. 14 december HUISARTSEN Middelburg: zaterdag tot 24 uur: F.J. Heere, J.H. Huyssenstraat 15. tel. 39933. zondag tot 24 uur: J.L.F. Wortelboer, Korendijk 36, tel. 39933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur. (zon der afspraak). Vlissingen: zaterdag tot 24 uur: A. van der Griek, Badhuisstraat 46, tel. 12950. zondag tot 24 uur: G. de Greef, Willem Klooslaan 1. tel. 68021. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur. (zon der afspraak). Souburg, Nieuw- en St. Joosland, Arnemui- den. Gezondheidscentrum Middelburg- Zuid(praktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Visser): zaterdag tot 24 uur: P. Kodde. Oude Vlissingse- weg 13, Middelburg, tel. 01180-15810. zondag tot 24 uur: J. Visser, Wachttoren 19, Middelburg, tel. 01180-37431. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Seroosker- ke. Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: zater dag en zondag: R.A.D. van Tol, Markt 12, Veere. tel. 01181-1271. Aagtekerke, Biggekerke, Domburg, Koudeker- ke, Meliskerke, Westkapelle en Zoutelande: van vrijdag 18 uur t/m zondag 24 uur: W. Spek- horst, J.W. Schuurmanstraat 6, Domburg, tel. 01188-1271. West- en Midden-Walcheren: zaterdag en zon dag: 6. Bouwense, Valkenisse\lveg 14, Biggeker ke, tel. 01185-2190. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: zaterdag en zondag: G.A.M. Jansen, Oost straat 21, Zoutelande, tel. 0118&1525. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag tot vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 -17.30 uur): Apotheek Welsin- ge, J. W. Thibautstraat 45, tel. 23298. Vlissingen: van vrijdag tot de vrijdag daaropvol gend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Van de Sande, Badhuisstraat 30-34, tel. 12066. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: van vrijdag 9 uur tot maandag 9 uur: H. Hament, tel. 79678. Middelburg: van zaterdag 9 uur tot maandag 9 uur: M. de Jonge, tel. 16761. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschapsdieren) zaterdag en zondag: Brink, Meanderlaan 326, Middelburg, tel. 01180-11011. Dierenartsenpraktijk Middelburg: (grote huis dieren) tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8- 9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Dom- burgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Dierenartsenpraktijk Meliskerke: (kleine huis dieren): Kelderweg 1, tel. 01189-2838. Dierenarts A. Meijns, Oostkapelseweg 12, Grijpskerke, tel. 01189-3060. OVERIGE DIENSTEN Klassiek Homeopaten, zaterdag en zondag: M.C. van Haaren, Zach. Jansenstraat 32, Middel burg, tel. 01180-25369. Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele week end 01180-28288. Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, 01180-28800. Kinder en jeugdtelefoon Zeeland, elke dag bereikbaar van 14-20 uur, 06-0432 (gratis). Patiëntenplatform Zeeland: 01100-49389. Stichting Bejaarden- (en gehandicapten) Alarm Zeeland. 01188-3404. Stichting "Blijf van m'n Lijf Zeeland": 01184- 14645 (dag en nacht). Bureau Sociaal Raadslieden en Algemeen Maatschappelijk Werk, Thuiszorg Walcheren. Middelburg, 01180-84000, Vlissingen, 01184- 86400, Stichting Slachtofferhulp Zeeland. 01180- 36108. Stichting SOS Telefonische Hulpdienst Zee land. 01180-15551. Vereniging tegen seksuele kindermishande ling binnen het gezin. Telefonisch spreekuur: van 8.30-9 uur. 01180-13362. Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis. 01100-49200. Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), 01180-37320 en 01184-13240. Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kinderbescherming. 01180-35015. Thuiszorg Walcheren, afdeling Kruiswerk, alarmnummer 01184-11877. Thuiszorg Walcheren, afdeling Gezinsverzor ging. alarmnummer 01184-14444 (pieper 168). Politie-assistentie Walcheren. Noodhulp 06-11 overige assistentie aanvragen 01180-33333. i

de Vlissinger | 1994 | | pagina 17