ismM Trafassi in Goes Zeeuwse Popdagen in Midgard Deltablues in 't Beest Hot Bolshevik in Piek GEVESTIGDE BANDS ALS AFSLUITER Accordeola 35 jaar Kamerkoor 40 jaar Dansz-produktie over tijd Toma-feest in Cosmo 17 NOVEMBER T/M 23 NOVEMBER IN MIDDEN ZEELAND Widowmaker Open Jongerencen trum Midgard houdt 18 en 19 november de jaarlijks terugkerende Zeeuwse Popdagen. Het festival is bedoeld om beginnende Zeeuwse bands po diumervaring te laten opdoen en wordt mede-gesubsidieerd door de Stichting Pop muziek Zeeland. Om de festivaldagen ste vig af te sluiten heeft Midgard voor beide avonden een 'geves tigde' band gecontrac teerd: vrijdag Doppel gangers en zaterdag Planet Groove. Woensdag 16 november 1994 DE FAAM - DE VLISSINGER 9 In het Vestzaktheater in Vlissingen brengt KNS Raamtheater morgen, 17 november, om 20.30 uur de toneelmonoloog 'Amanda en de Widowmaker'. Plaats van handeling is een Zuidamerikaans land waar Amanda ooit viel voor een Belg. Inmiddels zijn de illu sies vervlogen: de Belg is een charmeur, een hoeren loper en een jaloerse echt genoot. Op de dag van hun 25-jarig huwelijk besluit Amanda haar man voor schut te zetten tijdens de jaarlijkse receptie in de Bel gische ambassade. Walter van den Broeck schreef met 'Amanda en de Widowma ker' een heldere novelle in monoloogvorm. Nora Til- ley speelt het verhaal over tegenstellingen tussen man en vrouw, arm en rijk, vrij en onderdrukt. Ter gelegenheid van het vijftienjarig bestaan van de zaalvoetbal vereniging S.C. Torna speelt de po- werfunk- en swingbeat- band Gazooth uit Nijme gen vrijdag 18 november in de Cosmo in Vlissin gen. Het optreden begint om 22 uur. De Nijmegenaren spelen Powerfunk- en Swing- beat-covers naast een aantal eigen nummers. Na Gazooth treden op Bo Weaver uit Vlissingen, Vunny Vibes en Torna Band (beide uit Oost-Sou burg). De bands vertegen woordigen diverse stijlen: Bo Weaver speelt blues, Vunny Vibes powerfunk en Torna Band Molukse tradiionals. De optredens vinden plaats tussen 22 en 4 uur. Tussendoor vult DJ Benny de pauzes. DONDERDAG 17 NOVEMBER Stadsschouwburg, Middelburg; Philippe Elan, 20 uur. Centrum San Bao, Middelburg; Anke Brouwer, poëzie-voordracht 'Elke Stap', 20 uur. Vestzaktheater, Vlissingen; KNS-Raamteater, 'Amanda en de Windowmaker', 20.30 uur. 't Beest, Goes; Ramblin, Jeffrey Lee Pierce Cypress Groove, 22 uur. VRIJDAG 18 NOVEMBER Prins van Oranje, Goes; Holland se Comedie, 'Valstrik voor een man alleen', 20 uur. Stadsschouwburg, Middelburg; Goese Operette Vereniging, 'Zwei Herzen im Drievierteltakt', 20 uur. Arsenaaltheater, Vlissingen; New Age Concert Coen Bais Trio, 20.30 uur. Vestzaktheater, Vlissingen; De Zeeuwse Komedie, 'De Burger Elderman', 20.30 uur. Kloveniersdoelen, Middelburg; Fred Frith Just Guitars, 20.30 uur. De Piek, Vlissingen; Jamsessie, 21 uur. Danstheater Cosmo, Vlissin gen; Gazooth, Bo Weaver, Vunny Vibes en Torna Band, 21.30 uur. ZATERDAG 19 NOVEMBER Ambachtscentrum, Goes; Pop pentheater Sim Bolus, 'Wat 'n schat', 14.30 uur. Arsenaaltheater, Vlissingen; Accordeola en Squaredansgroep De Delta Swingers, 19.30 uur. Zaal Middendorp, Zoutelande; Uitvoering Luctor et Emergo, 19.30 uur. Grote Kerk, Goes; Chr. Oratori umvereniging, 'Elias', 20 uur. Prins van Oranje, Goes; Kunst vrienden, 'Een bruid in de morgen', 20 uur. De Zwaan, Oost-Souburg; Toneelvereniging STEC, 'Drie is te veel', 20 uur. Stadsschouwburg, Middelburg; Papa Bue's Viking Jazzband, 20 uur. Koorkerk, Middelburg; Middel burgs Kamerkoor, 20 uur. Vestzaktheater, Vlissingen; De Zeeuwse Komedie, 'De Burger Edelman', 20.30 uur. Kloveniersdoelen, Middelburg; Pianoconcert Marcel Worms, 20.30 uur. Middelburgs Minitheater; Mid delburgs Theater, 'Los zand', 20.30 uur. Razzmatazz, Oost-Souburg; Keith Hancock en Lee Collinson, 21 uur. Stadsschouwburg, Middelburg; Prowizorka, 21.30 uur. Zeelandhallen, Goes; Trafassi, 22 uur. De Piek, Vlissingen; Hot Bolshe vik, 22 uur. ZON DA G 20 NO VEMBER Zeeuwse Bibliotheek, Middel burg; Docenten en leerlingen van de Muziekschool regio Walcheren, 11 uur. Middelburgs Minitheater; Mid delburgs Theater, 'Los zand', 14.30 uur. Trouwzaal Stadhuis, Goes; Ros- etta Quartet, 15 uur. Bar American, Middelburg; The Outsiders, 15.30 uur. Stadsschouwburg, Middelburg; Stichting Dansz, 'Geen tijd....alle tijd', 15.30 uur. Kloveniersdoelen, Middelburg; Jaap Blonk, 16 uur. DINSDAG 22 NOVEMBER Grote Kerk, Goes; Carillonbespe ling Sjoerd Tamminga, 13.30-14.30 uur. Concert- en Gehoorzaal, Mid delburg; Zeeuws Orkest, 20 uur. WOENSDAG 23 NOVEMBER Prins van Oranje, Goes; Erik van Muiswinkel Margöt Ros, 'De Hel- denlul', 20 uur. Stadsschouwburg, Middelburg; Youp van 't Hek, 'Spelen met je leven', 20 uur. lepenoord, Olga Westrate, kera miek, Ko van Driel, beelden. Zeeuws Biologisch Museum, Duinvlietweg 6, De Manteling, 'een verleden met toekomst', tentoon stelling. OOST-SOUBURG Bibliotheek, Inkt, tentoonstelling van gedichten 'Zicht op gedicht'. Watertoren, Toon Truyens; schil derijen, Fredy Wolf-Wubben; sculp tuur, Karolien Helweg en Marian Smit; installatie (vanaf 19 novem ber). VLISSINGEN Iguana, Bellamypark 35, levende reptielen, amfibieën en insekten, dagelijks geopend 14-17.30 uur. Veerboot Vlissingen/Breskens, Op dubbeldekkersveerboot ms 'Prinses Juliana' zeven wissellijsten met toeristische promotie (beeld van Zeeland als vakantieland). Stedelijk Museum Vlissingen, Wim de Maat, schilderijen. 'Het leven ging door', een beeld van het leven in Vlissingen tijdens de Twee de Wereldoorlog. Aanvulling: een avondmaalsbeker, -schaal en stola gebruikt door The King Own Scot tish Borderers. Openbare Bibliotheek, 'Terug blik Vlissingen in oorlogstijd', foto's en boeken over de tweede wereld oorlog. Café Soif, Bellamypark 14, Doornèd, 'Be happy and colourful*. Grand Hotel Arion, Boulevard Bankert 266, Joke Nederhand-Wijn- bergen, aquarel, oliepastel, crayon, potlood. WEMELDINGE Atelier L. Rijks, Chozeeweg 27, schilderijen, dagelijks geopend. WESTKAPELLE Rabobank, 'Tweede Wereldoor log, Westkapelle 1944' geopend ma. t/m vr. 9.30-12 uur en 13-15 uur op wo. tot 18 uur (t/m 18 novem ber). DONDERDAG 17 NOVEMBER Alhambra I Vlissingen, 'The Specialist' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'True Lies' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'The Crow' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Blown Away' 20 uur. Grand Theater Goes, 'Forrest Gump" 20 uur. 't Beest Goes, 'Trois Coleurs: Blanc' 20.30 uur. Stichting Cinema Middel burg, 'Rock 'n Roll Junkie' 20 uur. VRIJDAG 18 NOVEMBER Alhambra I Vlissingen, 'The Specialist' 19 en 21.45 uur. Alhambra II Vlissingen, 'True Lies' 19 en 21.45 uur. Alhambra III Vlissingen, 'The Mask' 19 uur. 'The Crow' 21.45 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Blown Away' 19 en 21.45 uur. Grand Theater Goes, 'Forrest Gump' 19 en 21.45 uur. 't Beest Goes, 'Indochine' 20.30 uur. Stichting Cinema Middel burg, 'Rock 'n Roll Junkie' 20 uur. 'Die Tödliche Maria' 22.30 uur. ZATERDAG 19 NOVEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Baby's Day Out' 14 uur. 'The Specialist' 19 en 21.45 uur. Alhambra II Vlissingen, 'True Lies' 19 en 21.45 uur. Alhambra III Vlissingen, 'The Mask' 14 en 19 uur. 'The Crow' 21.45 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Blown Away' 14, 19 en 21.45 uur. Grand Theater Goes, 'Forrest Gump' 19 en 21.45 uur. 't Beest Goes, 'Trois Coleurs: Blanc' 20.30 uur. Stichting Cinema Middel burg, 'Rock 'n Roll Junkie' 20 uur. 'Die Tödliche Maria' 22.30 uur. ZONDAG 20 NOVEMBER Alhambra i Vlissingen, 'Baby's Day Out' 14 uur. 'The Specialist' 19 en 21.45 uur. Alhambra II Vlissingen, 'True Lies' 19 en 21.45 uur. Alhambra III Vlissingen, 'The Mask' 14 en 19 uur. 'The Crow' 21.45 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Blown Away' 14, 19 en 21.45 uur. Grand Theater Goes, 'Forrest Gump' 19 en 21.45 uur. Stichting Cinema Middel burg, 'Rock 'n Roll Junkie' 20 uur. MAANDAG 21 NOVEMBER Alhambra I Vlissingen, 'The Specialist' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'True Lies' 20 uur. Alhambra III Vlissingen. 'The Crow' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Blown Away' 20 uur. Grand Theater Goes, 'Forrest Gump' 20 uur. Stichting Cinema Middel burg, 'Die Tödliche Maria' 20 uur. DINSDAG 22 NOVEMBER Alhambra I Vlissingen, 'The Specialist' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'True Lies' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'The Crow' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Blown Away' 20 uur. Grand Theater Goes, 'Forrest Gump' 20 uur. Stichting Cinema Middel burg, 'Het Rode Korenveld' (Filmcollege) 19.30 uur. WOENSDAG 23 NOVEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Baby's Day Out' 14 uur. 'The Specialist' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'True Lies' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'The Mask' 14 uur. 'The Crow' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Blown Away" 14 en 20 uur. Grand Theater Goes, 'Forrest Gump" 20 uur. Stichting Cinema Middel burg, 'Rock 'n Roll Junkie' 20 uur. ZATERDAG 19 NOVEMBER Alhambra II Vlissingen, 'Dui- melijntje' 14 uur. ZONDAG 20 NOVEMBER Alhambra II Vlissingen, 'Dui- melijntje' 14 uur. Grand Theater Goes, 'Aristo- katten' 14 uur. WOENSDAG 23 NOVEMBER Alhambra II Vlissingen, 'Dui- melijntje' 14 uur. Grand Theater Goes, 'Aristo- katten' 14 uur. De Vlissingse Accordeon Ver eniging Accordeola viert zater dag 19 november zijn 35-jarig bestaan in het Arsenaal theater in Vlissingen. Accordeola telt ongeveer vijf tig leden - verdeeld over drie orkesten - en een aantal leer lingen. De muzikale leiding van de vereniging is in handen van Gonda van Zundert. Alle drie orkesten verzorgen 19 november het jubileumcon cert. Voor de pauze treden ach tereenvolgens het B-orkest, het leerlingen-orkest en het A- orkest op. Na de pauze volgt een muzikale westernshow door het A- en B-orkest, met medewerking van squaredans groep Delta Swingers. Het jubileumconcert begint om 19.30 uur. De Amsterdamse formatie Trafassi treedt zaterdag 19 november op in de Zeeland hallen in Goes. De band speelt een combinantie van salsa, soca, merengue, soulm kase- ko en Nederlandse songs. Het concert begint om 22 uur. Het concert is georganiseerd door de culturele vereniging Carib. Deze vereniging heeft als doel het promoten van talenten uit de tropen. Om dat te bereiken organiseert de ver eniging salsa-avonden en pro moot ze tropische hapjes. Ook tijdens het concert van Trafasi zullen de hapjes niet ontbre ken. Trafassi is opgericht in 1972 en heeft inmiddels dertien cd's uitgebracht. De band hoort tot de meeste populaire Caraibi- sche formaties in Nederland en was onder meer verant woordelijk voor de hits 'Kleine wasjes, grote wasjes' en 'Stui ver, dubbeltje, kwartje, gul den'. Doppelgangers. Rusty Pawn staat om 22 uur op het podium. De muziek van deze in 1992 opgerichte band kan worden omschreven als progressieve hardrock: van Hendrix tot Pearl Jam. Het repertoire baant zich via ere- atieve gitaarkronkels een weg I door maatschappijkritische 1 teksten over milieu, politiek, I DOMBURG desinteresse, modern despoti- seme en dergelijke. Als afslui ter van de eerste festivalavond staan Doppelgangers op het podium van Midgard. Een band die in september vorig jaar de tweede cd - Double Faced Trouble - uitbracht. Dop pelgangers stond in de finale van de Grote Prijs van Neder land, speelde live op de radio in het jongerenprogramma Forza en is al doorgedrongen in het buitenland. Shaved Fisch maakt zaterdag om 21 uur als eerste zijn opwachting in Midgard. De vijf bandleden spelen samen onder meer covers van Smas hing Pumpkins, Primus, Body Count en Sonic Youth. SMP - wat staat voor Shit My Peanut - is in 1993 opgericht en trad vorig jaar al met veel succes op in het jongerencentrum. De band, die vijf leden telt, produ ceert funkrock, waarin rap en zang elkaar afwisselen. Als afsluiter van de Zeeuwse Pop- dagen mag Planet Groove zijn kunsten vertonen. Het sessie circuit in Amsterdam vormde de bakermat voor de samen werking met Candy Dulfer en Chaka Khan in binnen- en bui tenland. Planet Groove, gebo ren in 1988, belooft een swin gend slot te worden van deze editie van de Zeeuwse Popda gen. Marie Tak van Poortvliet Muse um, 'Domburg, juli-augustus 1912', tentoonstelling schilderijen. Geo pend ma. 13.30-17 uur, di. t/m vr. 10-17 uur, za. en zo. 12-17 uur. GOES Lunchcafé Stadhuis, Ruud Tette- roo, diverse technieken. Geopend di. t/m za. 9-18 uur. Galerie van den Berge, Marcel van Eeden, tekeningen. Marcel Zal- me, preview, Anish Kapoor, Ber nard Heesen en Yvon Trossèl, glas werk (t/m 19 november). Galerie 'Mi Parti', 'Dressing Domestic Dreams', expositie over verlichting en woningstoffering door diverse kunstenaars. Museum voor Zuid- en Noord- Beveland, Charles Breyer, 'Meneer, dat mag u niet fotografe ren', foto's uit de Tweede Wereld oorlog. Stichting PZZ, Kees Wisse, aqua rellen, olieverfschilderijen en beel den. Bibliotheek, COS, 'Zeeuwen kie ken 't Zuiden'. Centrum De Pijlers, Jacky Hoogerheide, schilderijen. KAMPERLAND Restaurant Papillon, Lydia Klop- Steendijk, aquarellen en portretten. Geopend ma. t/m za. vanaf 10 uur, zo. vanaf 17 uur. Veertig jaar geleden werd het Middelburgs Kamerkoor opge richt als dubbelkwartet. Sinds 1954 is het kwartet uitge groeid tot een koor met zo'n twintig leden. Het Middel burgs kamerkoor viert zijn jubileum zaterdag 19 novem ber met een concert in de Koorkerk in Middelburg. Het programma voor de pauze is gewijd aan de Duitse com ponisten Heinrich Schütz en Hugo Distier. Van de laatste wordt een van zijn grootste werken, de Totentanz, uitge voerd. In dit werk worden kor te koorstukken afgewisseld met dialogen tussen de dood en een mens, die is opgeroe pen aan te sluiten bij de laatste dans - de dans naar het hierna maals. De rollen van de dood en de door hem opgeroepenen worden gesproken en uitge beeld door leerlingen van de Christelijke Scholengemeen schap Walcheren onder lei ding van Angelica Kirst. Na de pauze staan werken van de Engelse componisten John Rutter, Pete Hurford en Benja min Britten op het program ma. Hoogtepunt moet worden 'Rejoice in the Lamb', dat Brit ten in 1943 componeerde voor vier solisten, koor en orgel. De tekst werd geschreven door de achttiende eeuwse dichter Christopher Smart. Aan het eind van het concert wordt Janus Mondeel gehul digd. Als enige is deze Zeeuw se bas alle veertig jaar lid geweest van het Middelburgs Kamerkoor. Hij maakte deel uit van het oorspronklijke dubbel kwartet. Het jubileumconcert begint om 20 uur. KATTEN DUKE Galerie llona, llona Schmit, Naïe ve schilderijen, U+S Zölner-Krum- ne, sieraden. Geopend za. van 14- 17 uur. Galerie Bekenes, Jannie de Witte- de Regt, olieverven en aquarellen. MIDDELBURG Galerie 't Zeepaardje, Maurice en Saskia Góth, tekeningen, aqua rellen, gouaches en pastels. Achter de Houttuinen 50, Martin Richardson, hologrammen. Geo pend ma. t/m za. 10.30-17.30 uur. Galerie Willem Vader, L. Noord straat 56, schilderijen, tel. 01180- 29419, dagelijks geopend. Atelier Anneke Ruimschotel, Groot Mede 66, 01180-16323, staal- en touwplastieken, geopend na tel. afspraak. Wandelkerk Lange Jan, tentoon stelling over diverse kerken in Mid delburg. Koninklijk Zeeuwsch Genoot schap der Wetenschappen, Kousteensedijk 7, Middelburg in vogelvlucht. Meubeltoonzaal Jan Alink, Nieuwe Kleverskerkseweg 17, Joke Nederhand, schilderijen, aquarel, oliepastel en crayon. Zeeuwse Bibliotheek, 'Dorpen op Schouwen-Duiveland', Ouwer- kerk en Nieuwerkerk (t/m 19 november). Galerie Het Gouden Briefke, Christa Geluk; keramiek, Carien Bedeaux; beschilderde katoenen stoffen, Wim Jonker; bronzen beel den, Franka Giaquinto, naïven van katten (t/m 19 november). Galerie 't Haentje te Paart', Spanjaardstraat 19. Ineke v.d. Berg- Stoffels, schilderijen. Hans v.d. Berg, beeldhouwwerken. Brasserie De Huifkar, Markt 19, André Groenenberg, pentekenin gen in de nautische sfeer. Stichting Welzijn Ouderen, Mol straat 13, Bea van Leeuwen; model studies in krijt en aquarel, Loek den Hollander; beelden en olieverf. Kees Gunter; olieverf. Geopend op werkdagen van 10-16 uur. Weefatelier 'De Schietspoel', Langeviele 47, Dora Prins, textiel- objecten, aquarellen, patchwork, beschilderde zijde, hoeden, kleding en cementen tuinpotten en -scha len. Geopend di., do. en za. van 13.30-17 uur. Gemeente-archief, Stadhuis straat 2, Tweede Wereldoorlog: verwoesting, wederopbouw en bevrijding van Middelburg, fototen toonstelling. Kuiperspoort 22, Guido Vlottes, Paul Fleming, Maarten Verhaak, Ellert Haitjema, Patrick Merckaert en Larry Clark, geopend wo. t/m za. 13-17 uur. Zeeuwse Bibliotheek, Abdijcol lectief, beeldententoonstelling. De Vleeshal, Andrea Robbins en Max Becher, fotografie. Geopend di. t/m zo. 13-17 uur. Multi Colour, Rein Hagenaars, abstract en figuratief werk in gemengde technieken. Geopend di. t/m za. 10-17 uur (t/m 20 novem ber). Brasserie Bleue, Damplein, Thea van Soelen, olieverf, acryl en aqua rel. Delta College, 'Passie na arbeid', geopend di. 19-21 uur en wo. t/m vr. 15-17 uur. Rabobank, Lange Geere 3, Janita de Jong, tekeningen. ABN-AMRO Bank, Markt 7, cur sisten van het Middelburgs Insti tuut voor Kunstzinnige Vorming. Zeeuws Museum, 'Mondriaan en Toorop temidden van hun tijdgeno ten in Domburg'. Geopend ma. 13.30-17 uur, di. t/m vr. 10-17 uur, za. en zo. 12-17 uur. Delta Nutsbedrijven, Cor van der Poel, abstracte werken in acrylverf. Middelburgs Koffiehuis, D. Heijgelaar, pentekeningen, geo pend ma t/m za. 10-18 uur, zo. 12-18 uur. Zeeuwse Centrale Discotheek, Henry A. Klabbers, krijt, gouache, tekeningen. NEELTJE JANS' Delta Expo, Windenergie, ten toonstelling windenergie. Dagelijks geopend van 10-17 uur. Delta Expo, tentoonstelling 'Water', expositie over Integraal Water Beheer. Buitenhaven, bij het Topshuis, I Trechter 5, kunstproject Framework Invitation. OOSTKAPELLE Green White Hotel, buitenplaats Het programma voor de Zeeuwse Popdagen is dit jaar als volgt samengesteld. Vrij dag 18 november krijgt de viermansformatie Drown om 20 uur de eer de spits af te bij ten. De band bestaat nu zo'n negen maanden en vindt zich zelf rijp voor de bevalling. De muziek van eigen hand ver raadt new wave-invloeden van onder andere The Cure, Pixies, The Smiths en Neil Young. Een uur later is het tijd voor melo dieuze punkrock/hardcore van No Idea. Een halfjaar geleden begonnen ze met z'n vieren om te ontdekken dat het met vijf leden nog beter gaat. Los van enkele covers van onder meer Penny Wise en Nofx spe len de leden van No Idea voor namelijk eigen werk, waarin invloeden te horen zijn van Laywagon en Dog eat Dog. Ramblin' Jeffrey Lee Pierce Cyprus Groove verzorgen don derdag 17 november een café optreden in 't Beest in Goes. Voor velen is de naam Jeffrey Lee Pierce geen onbekende. Zijn naam is onlosmakelkijk verbonden met The Gun Club: samen met The Cramps de sleutelband voor de Ameri kaanse gitaarscene uit de jaren tachtig. Niet alleen door de Jim Morrison-achtige uitstra ling van ex-drankorgel JL Pier ce: hun duivelse, sterk door Robert Johnsons countryblues geïnspireerde muziek dweepte met de verloedering van de Amerikaanse samenleving. JLP was eerder in 't Beest (in 1986) met het Jeffrey Lee Pier ce Quartet. Nu verzorgt Pierce een semi-akoestisch optreden samen met Cypres Groove. Deze Engelse gitarist komt uit de Bristol/Londen-scene, waaruit ook de huidige leden van The Gun Club afkomstig zijn. Thema van de avond zijn de deltablues - herinnerend aan Robert Johnson, Willie Brown, Son House en Charlie Patton. JLP's stijl is technisch gesproken niet authentiek, maar zijn interpretaties zijn heel persoonlijk - in de geest van de ware blues. Jeffrey Lee Pierce. Hot Bolshevik. Foto:Simone Balhuizen. In de Piek in Vlissingen is zaterdag 19 november de Nederlandse band Hot Bolshe vik te horen. Het optreden staat in het teken van de actie Vlissingen-Mid- delburg-Mozaïekstad. Het concert begint om 22 uur. De band, opgericht door de Russische Nederlander Kon- stantin Ruchadze, laat zich inspireren door muziekstijlen als r&b, soul, Afro en jazz. Twee Georgische zangeressen vormen het achtergrondkoor. Stichting Dansz. Foto: Jack de Man. De Stichting Dansz voert zon dag 20 november in de Stads schouwburg in Middelburg de nieuwe theaterproduktie 'Geen tijd alle tijd' op. De produktie ging 12 november in het Arsenaal in Vlissingen in première. In de produktie 'Geen tijd alle tijd' hebben zes chore ografen ieder op eigen wijze het thema tijd uitgewerkt. Zo wordt de tijd zowel historisch als in timing en in beweging uitgediept. Wat de aanpak vol gens Dansz zo uniek maakt is dat de zes choreografen hun werk gemengd hebben tot een avondvullende voorstelling waarbij het publiek zonder onderbreking van de ene tijds- indruk naar de andere wordt geworpen. Ook de jongste dansers zijn in het evenement geïntegreerd met een eigen tijds werkje op housemuziek. Volgens de makers komt het veelzijdige karakter van Dansz in deze voorstelling duidelijk naar voren. Nieuw in 'Geen tijd alle tijd' is dat de produktie wordt ondersteund met live muziek - wat de voorstelling volgens Dansz meer kracht geeft. Verrassend en verfris send noemt de stichting de medewerking van de jeugdko ren uit Heinkenszand, Middel burg en Goes. Een ander nieuw element rond deze pro duktie is dat een aantal beken de Zeeuwse kunstenaars in de foyer van het Arsenaaltheater en in de Stadsschouwburg een expositie houden van hun wer ken. De opvoering van 'Geen tijd alle tijd' in Middelburg begint om 15.30 uur. Verder wordt de produktie gedanst in de Prins van Oranje in Goes zaterdag 26 en zondag 27 november om respectievelijk 20 en 14.30 uur.

de Vlissinger | 1994 | | pagina 9