Ontmoetingsdag toerisme Fietsersbond verlengt handtekeningenactie Bel voor onze speciale aanbiedingen Natuur/milieu Cultuur SNEL GEBOEKT DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG Allerlei Sport Cursus/onderwijs Bijeenkomst Ouderen Piet Heinstraat 10 Goes tel. 01100-31990 Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 Woensdag 16 november 1994 DE FAAM - DE VLISSINGER 17 Westhove - A. Dek, gedepu teerde voor milieu en waterbe heer, heeft gisteren met een symbolische handeling het her stelproject Westhove in gang gezet. De uitvoering van het water-bodemsaneringsproject van het gebied rond het Zeeuw se Biologisch Museum in Oost- kapelle is officieel gegund aan ingenieursbureau Oranjewoud uit Heinkenszand. Het project is een gezamenlijk initiatief van Staatsbosbeheer, de gemeente Domburg, de Stichting Buiten plaats Walcheren en het Water schap. Bier - In het proeflokaal van Brouwerij de Halve Maan in Hulst is gisteren de eerste fles Zeeuws Vlegelbier aangeboden aan de gedeputeerde voor land bouw en economische zaken D. Bruinooge. Zeeuws Vlegelbier wordt uitsluitend gebrouwen uit milieuvriendelijk geteelde brouwgerst van Zeeuwse bodem. De gerst is geteeld zon der bespuiting in het gewas en met dierlijke mest in plaats van kunstmest. Boeren die betrok ken zijn bij de teelt van tarwe voor het Zeeuwse Vlegelbrood brengen met dit bier een nieuw produkt op de markt. Een belangrijke doelstelling van de Stichting Zeeuwse Vlegel is om de afstand tussen producent en consument te verkleinen. Door te kiezen voor milieuvriendelijk geteelde produkten kan de con sument actief bijdragen aan de uitbreiding van milieuvriendelijke landbouwmethoden. Marokko - Het Provinciaal Steunpunt Buitenlanders, de sector DAS van het Zeeland Col lege en de Marokkaanse Ver eniging Vlissingen houden een themaweek rond de Marokkaan se cultuur. Tot 18 november is in de aula van de sector DAS de expositie 'Van djellaba tot spij kerbroek' te zien. Donderdag om 19.30 uur vertelt iemand iets over de Arabische taal en zater dag 19 november verzorgt de Marokkaanse zaalvoetbalvereni ging Groene Ster Maroc een voetbaltoernooi in de Sporthal Souburg. De activiteiten vinden plaats in de actieweek Vlissin- gen-Middelburg-Mozaïekstad. Lurv - De Stichting Lurv houdt maandag 21 november om 19 uur in de Zeeuwse Bibliotheek haar tweede literaire avond van de cyclus Lurv op Maandag. De bijeenkomst, gericht op kinderen van 9 tot 14 jaar, staat in het teken van de schrijfster Lieneke Dijkzeul. Sinds 1990 zijn bij uitge verij Lemniscaat van haar hand verschenen de jeugdboeken Hou je taai. De tweede viool en Een muis met klauwen. Dat laat ste boek leverde Dijkzeul een tweede nominatie op door de Landelijke Kinderjury. Lieneke Dijkzeul is die avond in Middel burg om vragen te beantwoor den. Westkapelle - Uitgeverij ADZ Vlissingen presenteert vrijdag 18 november het boek Groeten uit Westkapelle, 365 prentbriefkaar ten en fotokaarten van Westka pelle, samengesteld door Piet Sportzaal Van Duyvenvoor- de Oost-Souburg, wekelijks peutergym, 9.30 u. De Parel Domburg, bowling- toernooi vanaf 12 jaar, inschrijven voor 18 uur, 20 u. De Schelp Domburg, ansichtkaarten maken, 10 u. De Schelp Domburg, schminckfeest, 14 u. Pe- truskerk Vlissingen, Vlissin- gen-Middelburg-Mozaïek- stad, lezing 'Tussen mensen geen grenzen', 20 u. Bach- ten Poorte Oost-Souburg, Stichting Welzijn Ouderen creatieve handwerkgroep, bazar, 10 u. Woltershuis Vlissingen, Vlissingen-Mid- delburg-Mozaïekstad, inter culturele avond, 18 u. Onze Lieve Vrouwenkerk Vlissin gen, samenkomst 'Uur van eerherstel', 15 u. Kruitmolen Middelburg, Stichting Delta-Show, klein- dierententoonstelling, 20.30 u. Zeeuwse Volksuniversi teit Middelburg, cursus kerstdecoraties, 9.30 u. Ontmoetingscentrum Dau- wendaele Middelburg, SKW de Hayman, disco, 11 t/m 15 jaar, 19.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, bingo, 20 u. Zeeuwse Bibli otheek Middelburg, Patiën tenvereniging voor- en nazorg bij hartziekten, the ma-avond 'Het bewegen van de hartpatiënten', 19.30 u. Hotel Terminus Goes, Dioce sane Werkgroep Vrouwen Geloof, studiedag 'Armoede Liefde', 10 u. Buurthuis De Paraplu Vlissingen, inter culturele avond, 19.30 u. Kamphuis Weltevreden Oostkapelle, MSV de Uitlaat, feestavond, 20 u. De Schuur Oost-Souburg, lezing wijnmaker Marius van Stokkum, 20 u. Wijkcen trum Open Hof Vlissingen, herfstbal met bingo, 20 u. ABN-AMRO Bank Vlissin gen, beleggersbeurs, 19.30 u. De Parel Domburg, spetter middag, spelletjes onder begeleiding. Restaurant De Parel Domburg, Italiaans buffet, 18 u. Kruitmolen Middelburg, Stichting Delta- Show, kleindierententoon- stelling, 10 u. 't Koffiehuis Westkapelle, voetbalvereni ging De Noormannen, bazar, 15 u. Clubhuis VTV Vlissin gen, Doordouwers, prijskla- verjastoernooi, 10.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, contactmiddag, 15 u. De Stenge Heinkens zand, Reumapatiëntenver eniging, lezing 'artrose', 14 u. Clubhuis Nadorstweg Middelburg, voetbalvereni ging Middelburg, rommel markt, 9-12 u. Resto-Vrou- wenpolder, Wandelsportver eniging 't Zand, strandwan- deltocht, diverse afstanden, 10 u. De Schuur Oost-Sou burg, Buurtvereniging Van Duyvenvoorde, bingo, 20 u. Hotel Arneville Middel burg, FNV districtsraadsver gadering, 10 u. Parkeerplaats Skandia Sauna Vlissingen, wekelijks ski-trim uur, 10.30 u. Kruit molen Middelburg, Stichting Delta-Show, kleindierenten- toonstelling, 10 u. Café Brasserie Karolingenburcht Oost-Souburg, poppen-, beren- en creatiefbeurs, 11 u. Kapel van Sint Maarten Hoogelande, lezing met dia's 'Penguins in South Georgia', 14.30 u. Kantine KC Zeeland Wilhelminadorp, Schotse herdershonden Ver eniging, regiomiddag 'vachtverzorging en trainen met uw hond', 14 u. Cine ma Middelburg, Vereniging Lava, lezing China, 16 u. Neeltje Jans, Natuurmonu menten en Zeeuws Land schap, excursie, vertrek bovenste parkeerplaats Oos- terscheldezijde, 14 u. Rock- desert Middelburg, pool- toernooi, inschrijven voor 18 november, 15 u. Legerdiek Goes, Nivon, the ma-avond acupunctuur en andere therapieën, 20 u. Zeeuwse Bibliotheek Mid delburg, Origami Sociëteit Nederland, vouwavond, the ma 'Kerst', 19.30 u., opgave 01180-27287. Intratuin Koudekerke, kerstdemon straties, dagelijks (muv. zon dag) tot de kerstdagen, 14 u. Bachten Reede Vlissingen, Algemene Bond voor Oude ren, thema-middag oorlog en bevrijding van Vlissin gen, 14 u. Sporthal De Belt Oost-Sou burg, Sport en Spel 55+, 11 u. Kuurcentrum De Parel Domburg, rondleiding, ver zamelen bij receptie, 11.30 u. In- en Uitloophuis Vlissin gen, Bloemenlaan, wekelijk se ontspanningsochtend, vanaf 9.30 u. Buurthuis De Paraplu Vlissingen, cursus Spaans voor beginners en gevorderden, 8.45 en 10 u. Hof Domburg, wekelijks kleurfestijn, 10 u. Wijkcen trum Scheldebuurt Vlissin gen, wekelijkse soos voor alleenstaanden, 19 u. Pe- truskerk Vlissingen, Neder landse Vereniging van Huis vrouwen, sinterklaasfeest met bingo, 14 u. Zorgcen trum Buitenrust Middelburg, Diabetes Vereniging Neder land, voorlichting voeding, 19.30 u. Hogeschool Zee land Middelburg, Neder landse Rode Kruis, bloedaf- nameavond, 18.15 u. Bach ten Reede Vlissingen, Stich ting Welzijn Ouderen cre atieve handwerkgroep, ver koop van handwerken, 9.30 u. Centrum San-Bao Mid delburg, 'Geniet je leven' meditatie en expressie, 20 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, soos voor alleen staanden, 19 u. Hof Domburg, wekelijks squashtoernooi, inschrijven voor dinsdag 20 u., aanvang 12 u. Dienstencentrum voor ouderen Westkapelle, wekelijkse soos voor 55- plussers, 19 tot 22 u. De Schelp Domburg, wekelijks knutselochtend, 12 u. De Parel Domburg, spettermid dag, spelletjes onder bege leiding. Activiteiten Cen trum Vlissingen, dia-middag 'Noorwegen met z'n natuur', 14 u. Minderhoud. Hans Jongepier en Marian Roelse. De samenstel lers hebben alle prentbriefkaar ten en bijna alle fotokaarten die tot 1940 van Westkapelle zijn verschenen in het boek samen gebracht. De kaarten worden gepresenteerd in een wandeling in woord en beeld door het oude Westkapelle. Aan de hand van een selectie van kaarten uit de periode tot 1970 wordt een wan deling door het 'nieuwe.' dorp gemaakt. Tussen de 'wandelin gen' is een aantal kaarten opge nomen van de verwoesting van net dorp, de landing van de geal- ieerden en het herstel van de dijk zijn opgenomen. Elk onder deel wordt voorafgegaan door aen uitgebreide inleiding. Het boek telt 132 pagina's, heeft een harde kaft in vierkleurendruk. Vis - Eetcafé De Lachende Vis in Middelburg heeft zich onlangs omgebouwd tot restaurant. Door de nieuwe opzet hoopt de bedrijfsleiding beter in staat te zijn kwaliteit te serveren. Sinds' 10 november is De Lachende Vis begonnen met een extra service voor iedereen die werkt tijdens koopavond. Elke donderdag avond serveert het restaurant 'de donderdagavond pot' waarbij de klant kan kiezen uit drie dag schotels. Wie vantevoren reser veert en alvast een keuze maakt uit de drie schotels kan rekenen op snelle bediening. De Lachen de Vis hoopt hiermee een extra service te bieden aan de Middel burgse middenstand. Miss - Zeeland Entertainment verzorgt donderdag 18 novem ber de finale van de Miss Beauty Zeeland Verkiezing 1994 in café- bar-dancing Flora in Goes. Eer der zijn drie voorrondes gehou den. De hoofdprijs van de verkie zing is een vliegreis naar de Antil len en een plaats in de landelijke finale van de Miss Beauty Hol land Verkiezing die 16 december in Eindhoven wordt gehouden. Die avond wordt tevens de deel neemster voor de Miss Universe Verkiezing aangemeld. Aan de finale in Goes zullen tien kandi daten deelnemen. Songfestival - In de schouw burg in Tilburg is onlangs Ria de Witte winnaar geworden van het vijftiende regionale songfestival voor verstandelijk gehandicap ten. Dat jaarlijks gehouden festi val geeft de winnaar een plaats in de landelijke finale in Apel doorn. Ria de Witte kreeg voor haar live sound mix-act van het nummer Let's Twist Again een hoge waardering. Ze werd ondersteund door deelnemers van de Cluster Verstandelijk Gehandicaptenzorg Walcheren. Paard - In de Brabanthallen in 's Hertogenbosch wordt van 25 tot en met 27 november de interna tionale paardesport- en rijtuigen- beurs Paard en Koets gehouden. Naast een aantal bekende rijtuig bouwers en importeurs uit West-Europa zal ook de jaarlijkse winnaar van de mensport-dres- suurcompetitie klasse L aanwe zig zijn. De winnaar krijgt zondag middag de Mensport-wisseltrop- hee uitgereikt. Ook de beste niet-professionele rijtuigrestau rateur wordt gehuldigd. Daar naast zijn er zaterdag en zondag doorlopend becommentarieerde demonstraties rijden onder de man en aangespannen, zijn veel stamboeken vertegenwoordigd en laten wedstrijdrijders onder delen zien van samengestelde menwedstrijden. Ten slotte wor den zaterdag en zondag ruim driehonderd objecten - rijtuigen, tuig en onderdelen - geveild. De beurs is vrijdag geopend van 14 tot 22 uur, zaterdag van 10 tot 22 uur en zondag van 10 tot 18 uur. Mountainbike - Mountainbike Vereniging X-treme uit Goes ver zorgt zondag 20 november een dagje mountainbiken en wande len in het Belgische Zonien- woud. Om 8 uur vertrekt een touringcar bij High Five Lifestyle Centre in Goes naar het woud in de buurt van Brussel. Rond 10 uur vertrekken verschillende groepen voor een tocht door het woud. Er zijn tochten uit gezet voor ervaren fietsers, recreanten en beginners. Ook wandelaars kunnen genieten van het Zonien- woud. Na het middageten volgt een tweede reeks tochten. Tevens kunnen deelnemers ken nismaken met het Bike-Polospel. Inlichtingen en opgave op 01189-2688, 01102-44445 of 01100-32207. Geloof - Een aantal kerken op Walcheren verzorgen een oriën tatiecursus christelijk geloof, waarin de basis van het christen dom zal worden behandeld. Aan de orde komen vragen als 'wat is de betekenis van Jezus, hoe is de bijbel tot stand gekomen, waarin verschilt het christendom met bijvoorbeeld de islam en waarom zijn er zoveel verschil lende kerken'. Enerzijds richt de cursus zich op diegenen die het christendom wel enigszins ken nen maar graag een overzichte lijk beeld wilen krijgen. Ander zijds is de cursus bedoeld voor niet christenen. De cursus wordt gegeven op vier dinsdagavonden vanaf 10 januari in het Zuiderba ken Middelburg. BTW - De Kamer van Koophan del in Middelburg houdt 21 november vanaf 13.45 uur een seminar over de 'Stand van zaken rond de BTW'. In 1993 is een nieuwe BTW-regeling van kracht geworden die vooral grote gevolgen had voor im- en expor terende bedrijven. Tijdens het seminar wordt het functioneren van de nieuwe regels in de prak tijk besproken. 30 November verzorgt de Kamer een bijeen komst over 'Valutarisico en indekkingsstrategie'. Deze onderwerpen zijn vooral actueel voor bedrijven die zaken doen over de grens. Aan de orde zul len komen de termijn-affaire, valuta-optie, 'over the counter'- optie en valutahandel in het alge meen. De bijeenkomst begint om 13 uur. mensen dat elkaar ontmoet in een woonzorgcomplex. De groep bestaat uit zeer uiteenlo pende types met verschillende achtergronden. De twaalf deel nemers van de musicalgroep van de Stichting Majoraat zijn tussen de 60 en 80 jaar oud en hadden zelf inbreng bij het schrijven van het musicalscript. Majoraat - De musicalgroep van de Stichting Majoraat brengt voor de tweede keer een musi cal ten tonele. De eerste voor stelling is vrijdag 25 november om 14 uur in campus De Ruyter in Vlissingen. De boodschap die de musical wil meegeven is eenieder in zijn waarde te laten en je tolerant op te stellen ten opzichte van anderen. Het ver haal handelt over een aantal Openingstijden: di t/m za 10.00 - 17.00 uur, koopavond 19.00 - 21.00 uur De Fietsersbond enfb heeft besloten de handtekeningen actie tegen de onveilige Sta tions- en Koningsburg in Mid delburg te verlengen. De bond begon de actie tijdens de broeibraderie die begin november in Middelburg is gehouden. Volgens de fietsersbond was de handtekeningenactie tij dens de broeibraderie een groot succes en vond vrijwel j iedereen die de braderie bezocht het de moeite waard een te tekenen tegen de onvei lige verkeerssituatie rond de genoemde bruggen. De fiet sersbond zag veel mensen i tekenen die hun kinderen met de auto naar school brengen omdat ze de kruispunten te onveilig vinden om ze per fiets te passeren. Wegens het suc ces van de actie heeft de enfb besloten nog tot 23 november de mogelijkheid te geven de lijst te tekenen die nu in de Zeeuwse Bibliotheek en de milieuwinkel in Middelburg is te vinden. De enfb vindt de verkeerssitu atie voor fietsers op de Konings- en de Stationsbrug zo onveilig dat de bond het onverantwoord noemt nog langer te wachten met maatre gelen tot een derde kanaalkrui sing is aangelegd. Als de gemeente Middelburg echt wil kiezen voor de fiets, moet zij de veiligheid van fietsers ver beteren, vindt de bond. Vol gens de enfb wil de gemeente vrachtverkeer van de brug weren, maar is het bedrijfsle ven tegen. De enfb vindt de maatregel echter nog niet ver genoeg gaan. Als het bedrijfs leven zelf vrijwel niets doet om een bijdrage te leveren aan het verkeersprobleem - en daar mee meer ruimte te creëren voor echt noodzakelijk verkeer - verliest het zijn recht van spreken, aldus de fietsers bond. De Provinciale VW, Recron en de Samenwerkende Kamers van Koophandel in Zeeland houden donderdag 1 decem ber een ontmoetingsmiddag Recreatie en Toerisme in de Zeeuwse Bibliotheek in Mid delburg. Thema van de mid dag is 'Kwaliteit is ruimte'. Tijdens de ontmoetingsmid dag zullen provinciale en gemeentelijke bestuurders, ambtenaren op het gebied van toerisme, recreatie en ruimte lijke ordening, ondernemers, VVV's en branche-organisaties met elkaar discussiëren over het thema 'Kwaliteit is ruimte'. Volgens de organisatoren is de toeristische sector van groot belang voor de Zeeuwse eco nomie. Uit het rapport 'Toeris me en Recreatie in Zeeland 1988-1993' dat in september werd gepresenteerd, blijkt dat de bestedingen in recreatie en toerisme jaarlijks zo'n 1.5 mil joen gulden bedragen. On langs presenteerde de Provin ciale VVV Zeeland het druk werk 'Toerisme is werk' waarin wordt benadrukt dat het aantal Zeeuwen dat in het toerisme werkt - nu zo'n 13 duizend mensen - nog aanzienlijk kan stijgen. Om in de toekomst als toeristi sche sector te kunnen groeien, is het van essentieel belang dat de sector kan inspelen op de marktontwikkelingen, vin den de organisatoren. Uit het landelijk onderzoek van het ministerie van economische zaken 'Ruimte voor economi sche activiteit' blijkt dat ruimte hiervoor een vereiste is. Die ruimte, vrezen de Recron, de VVV en de Kamers van Koop handel, dreigt er niet te komen. In de rapportage van EZ staat onder meer: „De pro vincie Zeeland en enkele Zeeuwse gemeenten lopen momenteel voorop om toeris- me-recreatie aan banden te leggen. De slaagkans van nieu we initiatieven wordt lager geacht dan dertig procent." De organisatoren-maken zich hier zorgen over, omdat volgens hen zonder ruimte de kwaliteit onder druk zal komen te staan. Tijdens het middagprogram ma, dat om 14 uur begint, wordt onder meer gesproken door R. ter Heide, directeur van de Provinciale VVV, L. de Schepper van de Kamers van Koophandel en D. Verstand van de Recron. Om 15.45 uur volgt een discus sie naar aanleiding van de drie voordrachten. Na een 'case'- presentatie wordt met het publiek gediscussieerd over de case. Aan de discussie wordt deelgenomen door een panel waarin onder anderen gedepu teerde G. de Kok en burge meester A.C. de Bruijn van Val- kenisse zitting hebben. Medelingen voor deze rubriek melden voor vrijdag 17 uur, liefst schriftelijk. Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Do. 17 november t/m wo. 23 november. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: J. Sinke, 19 uur: M. van der Poll. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 en 15 uur: M. Goudriaan. Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 uur: J. Bakker. 14.30 uur: A.W. Riepma. Volle Evangelie-gemeente "Immanuel", Westdijk- straat 5-7, samenkomst Do. 20 uur, Zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Kerk. Kerkplein 1. Zo. 10 uur: Nauta. DOMBURG Hervormde Kerk. Markt 8. Zo. 10 uur: C.J. Kleij, 19 uur: A.C. Verweij. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. zaterdag 19 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: R.G. v.d. Zwan, gez. dienst in de Herv. Kerk, 14.30 uur: R.G. v.d. Zwan. Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25, Zo. 10 uur: R.G. v.d. Zwan, 14.30 uur: R.G. v.d. Zwan, gez. dienst in de Geref. Kerk. GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: A.A.R. Kamermans, 19 uur: P. Boekesteijn. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: P. den Braan- ker, 19 uur: P. Boekesteijn, gez. dienst in de Geref. Kerk. Hervormde Gemeente. S.O.W. Nieuwe Kerk, Groenmarkt, Zo. 10 uur: G.J. Smit. Koorkerk, Koorkerkhof, Zo. 10 uur: J. Sperna-Weiland. Ont- moetingskerk. Oosterscheldestraat, Zo.: zie Getuigeniskerk. Engelse Kerk, Simpelhuisstraat, Zo. 19 uur: O. Elseman. Thomaskapel, Zo.: zie De Hoeksteen. Oostkerk, Oostkerkhof, Zo. 9.30 uur: A.C. Verweij. Wijkgemeente Geref.Bond, Zo. 11 en 17 uur: L. Wüllschleger. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Lange Noordstraat 62. Za.: 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst. M. de Reus. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 10 uur: vrou wenbond, 19 uur: J. Pippel. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: T.K. van Dam. Nederlands Gereformeerde Kerk, Gebouw Engel se Kerk, Simpelhuisstraat 10. Zo. 9.30 en'17 uur: G.J. Zwarts. Vereniging van Vrijzinnig Hervormden en Remon stranten. Koorkerk, Zo. 10 uur: J. Sperna-Wei land. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lombardstraat 1, elke tweede en vierde zaterdag van de maand om 17 uur. Zo. 10 uur. De Hoek steen, Roozenburglaan 22, Zo. 11.30 uur. Waalse Kerk (Eglise Wallonne). Lange Noord straat 62. Zo.: geen dienst. Evangeliegemeente "De Wijngaard". Klarenbeek LTS. Zo. 9.30 uur. Rafaël gemeenschap Eleos Walcheren, Olmen laan 8, Zo. 9.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Rey- ershove, Dauwedaelselaan 35, Zo. van 10-12 uur, Do. van 19.30-21.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Cen trum, Dauwedaelselaan 35, Zo. van 16-18 uur, Di. van 19.30-21.30 uur. HOOGELANDE Christengemeenschap, Zo. 10.30 uur: dienst. Kapel van St. Maarten. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: P.C. Schoonenboom. NIEUW EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. 11 uur: Barmentlo. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk. Duinweg 36A. Zo. 10 uur: P. Noordam, 19 uur: J.H. Kip. Hervormde Gemeente. Waterstraat 4, Zo. 10 uur: A.C. den Hollander. Gereformeerde Gemeente. Saronkerk. Zo. 9.30 en 15 uur: H. Paul. RITTHEM KOUDEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: Barmentlo. Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 10 uur: E.V.E. Wijnands. Ned. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1Zo. 10 uur: B. de Haan. SEROOSKERKE MEUSKERKE Gereformeerde Gemeente Valkenburgstraat 25. iedere zondag om 9.30 uur en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 en 14.30 uur: J.L. 't Hart. Hervormde Kerk Zo. 10 uur: de Bruin. MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avonden op do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Her- berdsland 11. Baptisten Gemeente. Kapel Herengracht 74. Zo. 10 uur: T.J.W. Kunst. Centrum Middelburg. Segeersstraatkerk, Zo. 9.30 en 14 uur: leesdienst, 18.30 uur: F. Mulder. Di. 19.30 uur: J.C. Weststrate. Evangelische Baptisten Gemeente. Damplein 12. Zo. 10 uur: Br. Goemaire. Christelijke Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 16.30 uur: J.G. Schenau. Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo. 11 uur: C. Rezelman. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Alle zondagen leesdiensten 9.30 uur, 14 en 18.30 uur. Gereformeerde Kerk. Getuigeniskerk, Adr. Lau- werijszstraat 6, Zo. 10 uur: O. Elseman en J.W. Koops. Hofpleinkerk, Zo. 9.30 uur: W.A. v.d. Berg, 14.30 uur: A.C. Verweij. De Hoeksteen, Roozen burglaan 22, Zo. 9.30 uur: B.J.W. Schelhaas. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Klein Vlaande ren 75, Zo. 9.30 uur: R. Kuipers, 16.30 uur: dienst. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. 11.30 uur Evangelisatiedienst, De Vergulde Baars, Baarsjes straat 43, Wo. bijbelstudie, Dam 6, 19.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: G. Warner, 17 uur: P.A. den Braanker. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: M. v.d. Poll, 17 uur: P.A. den Braanker, gez. dienst in de Geref. Kerk. ST.LAURENS Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cit- tersstraat 69. Zo. 10 uur: S. Spanjer. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 en 17 uur: D. Westerneng. OOST-SOUBURG Kanaalstraatkerk, Zo. 9.30 uur: L.A. Woltering. Oranjepleinkerk, Zo. 9.30 en 19 uur: R.E.R. van Buiren. Bejaardentehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1, elke 1e en 3e zaterdag om 9 uur. Zo. 19 uur: C D. Bijl. Martinuskerk. Kerklaan 19. Zo. 10 uur. Volle Evangeliegemeente Sion, Ritthemsestraat 43 (gebouw De Blazer), Zo. 10 uur: lofprijzings- dienst. VEERE Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoy- straat 2, Zo. 9.30 en 16.30 uur: G. Blijdorp. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Wal- straat 23. Zo. 10 en 17 uur. Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20, West- Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur, Wo. 20 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk, Oude Markt, Zo. 10 uur: J.D. de Boer. Petruskerk, P. Krugerstraat 17, Zo. 9.30 uur: dienst. Johanneskerk, Bonedijkestraat 165, Zo. 9.30 uur: J.W. Glashouwer. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, Zo. 9.30 uur: C A. Schoorel. De Schaapskooi, Papegaaienburg, Zo. 9.30 uur: G.J. v.d. Linde. Ziekenhuis Walcheren Koudekerkse- weg 88, Zo. 10 uur: N.H.J.E. Boomer. Ter Reede, Zo. 19 uur: J. van Leerdam. Jehova's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534. Do. van 19 tot 20.45 uur. Zo. van 10 tot 12 uur. Jehova's Getuigen gemeente 'Souburg Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534, Zo. van 15.30 tot 17.30 uur. Di. van 19 tot 20.45 uur. Jehova's Getuigen Vlissingen Bossenburgh. Za. van 17.30 tot 19.30 uur. Wo. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161. iedere Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Bonedijkestraat 163, Za.: 9.30 uur: eredienst, 10.30 uur: bijbelstudie. M. de Reus. Gereformeerde Gemeente. Marnixplein 41. Zo. 9.30 en 16 uur: F. Mulder. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 uur: C. Bijl. Pinkstergemeente Vlissingen e.o., Vrijdomweg 1, Zo. 15 uur: W.J. de Groot. Christelijk Centrum Zeeland. Open Hof, Alexander Gogelweg 57. Zo. 14.30 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwen straat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolische Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur, Wo. 20 uur. Evangelie Gemeente 'De Blinkende Morgenster'. Dr.Stavermanstraat 61Zo. diensten om 10 en 17 uur. Rooms Katholieke Kerk Der Boede. Babbelaar, elke 2e, 4e en 5e zaterdag v.d. maand om 10.30 uur. Zo. 10.30 uur: P. Melse. Lieve Vrouwe Kerk, Singel (nabij stadhuis). Za. 19 uur. Zo. 9.30 uur. Ter Reede. Koudekerkseweg 81. Za. 17 uur Open Hof (Paauwenburg). A. Gogelweg 59. Zo. 11.15 uur. VROUWENPOLDER Meijer, Kanaalstraat 70, Oost-Souburg, tel. 01184- 61212. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Seroosker- ke. Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: zater dag en zondag: RAD. van Tol, Markt 12, Veere, tel. 01181-1271. Aagtekerke, Biggekerke, Domburg, Koudeker ke, Meliskerke, Westkapelle en Zoutelande: van vrijdag 18 uur t/m zondag 24 uur: P.K. Noor- lander, Middelburgsestraat 94, Koudekerke, tel. 01185-1231. West- en Midden-Walcheren: zaterdag en zon dag: A. Stutterheim, Siverstraat 40, Meliskerke, tel. 01186-1760 TANDARTSEN" Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: zaterdag en zondag: J.M.D. Rombouts, Lan- geviele47, Middelburg, tel. 01180-12882. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag tot vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Stro- menwijk 't Zand, Maasstraat 58, tel. 35565. Vlissingen: van vrijdag tot de vrijdag daaropvol gend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek De Singel, Singel 9, tel. 12730. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: van vrijdag 9 uur tot maandag 9 uur: H. Hament, tel. 79678. Middelburg: van zaterdag 9 uur tot maandag 9 uur: M. de Jonge, tel. 16761. DIERENARTSEN ZZ^^ZZZUZZZZ Kleine huisdieren: (gezelschapsdieren) zaterdag en zondag: v.d. Akker, Kanaalstraat 3, Oost- Souburg, tel. 01184-60860. Dierenartsenpraktijk Middelburg: (grote huis dieren) tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8- 9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Dom- burgseweg 33A, Oostkapelle. tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Dierenartsenpraktijk Meliskerke: (kleine huis dieren): Kelderweg 1, tel. 01189-2838. OVERIGE DIENSTEN Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: G. Scherff. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: Bezemer, 14.30 uur: Spek, SOW-dienst Bethel. ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Willi- brordusplein 2. Zo. 9.30 uur: P. Boekesteijn. Gereformeerde kerk. Zo. 10 uur: J. Lukasse. Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: J. Lukasse, dienst in de Geref. Kerk. gez. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion, 19.30 uur: Evening Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1Zo. 11.30 uur, Wo. 19.30 uur en Vr. 19.30 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 16.30 uur. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1Zo. 9.30 uur: Rezelman. Do. 17 november t/m wo. 23 november HUISARTSEN Middelburg: zaterdag tot 24 uur: F.J.J. Buyten- dijk, Noordweg 353, tel. 39933. zondag tot 24 uur: R.R. Lankhorst, Seisweg 29, tel. 39933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17,30 tot 18 uur. (zon der afspraak). Vlissingen: zaterdag tot 24 uur: F. v.d. Berg, Gies- senburg 12, tel. 65253. zondag tot 24 uur: R.M. Thiadens, Zuiderbaan 23, tel. 64633. Visites aan vragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur. (zon der afspraak). Souburg, Nieuw- en St. Joosland, Arnemui- den. Gezondheidscentrum Middelburg- Zuid(praktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Visser): zaterdag tot 24 uur: N. Kapteijn, Lekstraat 6, Oost- Souburg, tel. 01184-61630. zondag tot 24 uur: H. Klassiek Homeopaten: A. van Schaik, Sabalaan 4, Vlissingen, tel. 01184-78969. Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele week end 01180-28288 Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, 01180-28800 Kinder en jeugdtelefoon Zeeland, elke dag bereikbaar van 14-20 uur, 06-0432 (gratis). Patiëntenplatform Zeeland: 01100-49389. Stichting Bejaarden- (en gehandicapten) Alarm Zeeland. 01188-3404. Stichting "Blijf van m'n Lijf Zeeland": 01184- 14645 (dag en nacht). Bureau Sociaal Raadslieden en Algemeen Maatschappelijk Werk, Thuiszorg Walcheren. Middelburg, 01180-84000, Vlissingen, 01184- 86400, Stichting Slachtofferhulp Zeeland. 01180- 36108. Stichting SOS Telefonische Hulpdienst Zee land. 01180-15551. Vereniging tegen seksuele kindermishande ling binnen het gezin. Telefonisch spreekuur: van 8.30-9 uur, 01180-13362. Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis. 01100-49200. Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), 01180-37320 en 01184-13240. Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kinderbescherming. 01180-35015. Thuiszorg Walcheren, afdeling Kruiswerk, alarmnummer 01184-11877. Thuiszorg Walcheren, afdeling Gezinsverzor ging. alarmnummer 01184-14444 (pieper 168). Politie-assistentie Walcheren. Noodhulp 06-11 overige assistentie aanvragen 01180-33333.

de Vlissinger | 1994 | | pagina 17