Provincie Zeeland I I I I A Q Eïïïï». Sint Nicolaas op Walcheren Een Zee van Vrijheid Patiënt onderzoekt ziekenhuis Brede collectie zonder bestrijdingsmiddelen cJgaa, Abdij Nieuws is de TKwimU fl informatierubriek van ^■nif mil fl I I I I M A M de Provincie Zeeland- I Mm J 4330 LA Middelburg, m V telefoon 01180 31392 Gratis te leen op videoband De eerste maanden van volgend jaar wordt onderzoek gedaan naar de ervaringen die mensen hebben met de ziekenhuizen in Zeeland. Daarbij kan het gaan om hoe het was om in het ziekenhuis te liggen tot het er op ziekenbezoek gaan. IN BEROEP Zeelandbrug COMMISSIES Kennisgeving Provincie Zeeland 15 Woensdag 16 november 1994 nc caaiui nc \/i iccikiccd Bij de provincie Zeeland is de videofilm "Een Zee van Vrij heid" beschikbaar. De film is onderdeel van het gelijknami ge project, met als inhoud an- ti-racisme en verdraagzaam heid. "Een zee van vrijheid" richt zich op 10- tot 16-jarige scholieren, ou ders en onderwijzend personeel. Enige tijd geleden was de premiè re in aanwezigheid van mw. E. Terpstra, staatssecretaris van volksgezondheid, welzijn en sport. Het project heeft een looptijd tot 31 december 1996. Momenteel wordt het "getest" op acht zgn. pi- lot-scholen in Terneuzen, Goes, Vlissingen en Middelburg. Begin volgend jaar komt het voor het hele Zeeuwse onderwijs be schikbaar. De videofilm is ook los van het project te gebruiken. Op een in dringende manier worden oorza ken en gevolgen van oorlogsge weld in beeld gebracht. Zo ziet men oorlogsbeelden uit de Twee de Wereldoorlog in Zeeland, beel den van de bevrijding, maar ook van de strijd in het voormalige Joegoslavië. Allerlei mensen ko men aan het woord: oud-verzets strijders, iemand die in Auschwitz gevangen zat, een UNHCR-vrijwilli- ger en mensen die vandaag de dag in een asielzoekerscentrum zitten. Ook Nelli Cooman laat weten hoe ze over racisme denkt. De boodschap van de film kan eigenlijk worden samengevat met een zinsnede uit de film: "je beter voelen dan een an der leidt uiteindelijk tot oor log". Afgezien van de hedendaagse oor logsbeelden zijn alle opnamen ge maakt in Zeeland. De geïnterview den wonen ook allen in deze provincie. Het camerawerk is van Jaap Wol- terbeek, voor de interviews en het commentaar tekent Rob van Hoek; beiden uit Middelburg Het project "Een zee van Vrijheid" kan worden gezien als een bijdra ge van het provinciaal bestuur van Zeeland aan de 50-jarige bevrij dingsherdenking. Het ministerie van VWS draagt ruim drie ton bij aan de kosten. De projectbegeleiding wordt ver zorgd door het Regionaal Pedago gisch Centrum Zeeland. De videofilm (VHS, ca. 20 minu ten) kan gratis worden geleend. Aanvragen bij: informatiecentrum provincie Zeeland, Abdij 9, Middel burg, telefoon 01180-31400. Postadres: postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Desgewenst kan men op hetzelfde adres ook schriftelijke informatie over het project krijgen. De hoorcommissie bestem mingsplannen komt dinsdag 22 november, aanvang 14.00 uur bijeen voor een openbare zitting. Voor de bouw van een showroom en werkplaats aan de Drogendijk in Walsoorden hebben B en W van Hontenisse voor belanghebbende een verklaring van geen bezwaar aangevraagd bij GS. Het dagelijks provinciebestuur heeft geweigerd deze verklaring af te geven. Be langhebbende heeft bezwaar ge maakt tegen dit besluit van GS. Hij en het gemeentebestuur krijgen de gelegenheid hun standpunten mondeling toe te lichten ten over staan van de bezwarencommissie. De besliscommissie Algemene Bijstandswet komt 22 novem ber bijeen voor de openbare behandeling van een aantal beroepschriften. Het gaat om vier inwoners van Zeeland die in het geweer zijn ge komen tegen eerdere beslissingen van hun gemeentebestuur over hun bijstandsuitkeringen. Beide partijen zijn door de commissie uitgenodigd hun mening te komen geven. Om 15.00 uur gaat het om een in woner van de gemeente Kapelle, om 15.30 uur van de gemeente Vlissingen, om 16.00 uur van de gemeente Hulst en om 16.30 uur van de gemeente Wissenkerke. De hoorcommissie en de beslis commissie komen bijeen in het provinciehuis, Abdij 6 in Middel burg. De Zeelandbrug is in de avon den van maandag 21 en 28 november van 23.30 tot 24.00 uur gesloten voor het gemoto riseerde verkeer. Evenals bij eerdere stremmingen wordt onderhoud uitgevoerd aan de verbindingsdeuvels die tussen de voegen zitten van de betonele menten van de Zeelandbrug. Om ze op de juiste hoogte te kunnen afstellen is het noodzakelijk dat er Begin 1995 worden 9.000 mensen telefonisch benaderd. Verwacht wordt dat de helft van hen of 4.500 personen wil meewerken. Gevraagd wordt of zij het afgelopen jaar in het ziekenhuis hebben gelegen of iemand hebben begeleid die naar het ziekenhuis moest. Tegelijkertijd wordt gevraagd hoe zij dat hebben ervaren. Ook wordt gevraagd naar mogelijke andere contacten met het ziekenhuis en hoe de bevindingen daarbij waren. Aan het eind van het telefoonge sprek wordt gevraagd of de gebel de bereid is mee te werken aan een mondeling interview, waarbij dieper op de zaak wordt inge gaan. Voor die gesprekken wordt een aparte afspraak gemaakt. Uiteindelijk zullen ruim 500 men sen op die manier hun belevenis sen aan de onderzoeker toever trouwen. De gegevens worden zo verwerkt dat zij niet te herleiden zijn tot wie ze heeft geuit, leder een die meedoet, dus zowel aan de telefonische als aan de monde- geen verkeer op de brug is. Na deze twee stremmingen zal -in verband met het winterseizoen- het werk aan de brug stil liggen tot het voorjaar van 1995. De weggebruikers worden op de toe- leidende wegen tot de Zeeland brug geattendeerd op deze werk zaamheden en verwezen naar de alternatieve route via de weg over de stormvloedkering in de Ooster- schelde. linge gesprekken, wordt anonimi teit gewaarborgd. Het provinciaal bestuur gaat de gegevens die uit het onderzoek naar voren komen, gebruiken bij de opstelling van een regiovisie voor de gezondheidszorg. Op ba sis van die visie wordt over Zeeuwse gezondheidsaangelegen heden geadviseerd aan het rijk en wordt het eigen, provinciale beleid gevoerd. De adviezen en besluiten van de provincie over de ziekenhuiszorg zijn tot nu toe gestoeld op min of meer vaststaande feiten en gege vens, zoals het aantal inwoners en het daaraan gekoppelde aantal ziekenhuisbedden. Met de uitkom sten van het onderzoek kan voor taan ook rekening worden gehou den met hoe de Zeeuwse bevolking de weerslag daarvan in de praktijk ervaart. De provincie heeft de opdracht voor het onderzoek gegeven aan de Stichting VMC (Volksgezond heid, Maatschappelijke Ontwikke ling en Welzijn) Zeeland in Middel burg. De kosten zijn 160.000 gulden. Onderzoeker is dr. ir. B.A.J. van der Wouw. Hem staat een begelei dingscommissie ten dienste met vertegenwoordigers van zowel de zorgaanbieders, zoals de zieken huizen en de ziektekostenverzeke raars, als de zorgafnemer: het pa tiëntenplatform Zeeland. De commissie is niet betrokken bi) de verwerking van het antwoordma- teriaal. Zo'n betrokkenheid zou niet stroken met de anonimiteit. Wie nog eens wil nalezen hoe het onderzoek in zijn werk gaat en wat de bedoeling er van is kan het gratis informa tieblad 'Patiënt onderzoekt ziekenhuis' opvragen bij het informatiecentrum van de pro vincie, Abdij 9 in Middelburg, tel 01180-31400. De statencommissie welzijn vergadert maandag 21 no vember, aanvang 09.30 uur. De volgende onderwerpen zijn ge agendeerd: besteding financiële ruimte 1994 in doeluitkering jeugdhulpverlening, heroverwe ging subsidiëring databank pre ventie jeugdhulpverlening Vlaande ren/Zuid Nederland, plan jeugdhulpverlening 1995-1998, subsidiëring zorgproject Hulst, ad vies fusies voortgezet onderwijs per 1 augustus 1995, rijksbijdra ge kunstuitingen in Zeeland 1994- 1996, verankering Roosevelt Stu diecentrum, initiatiefgroep recreatie en cultuurhistorie, 20e en 21 wijziging begroting provin cie. De statencommissie water staat en verkeer vergadert eveneens maandag 21 novem ber. Deze bijeenkomst begint om 13:30 uur. De commissie komt bijeen op het adres Groene Woud 1 in Middelburg. Voor de bijeenkomst zijn de vol gende onderwerpen geagendeerd: begrotingswijzigingen provincie, intrekking aanwijzing PSD als tak van dienst, reservering financiële middelen voor uitvoering project Schouwen-west, krediet voor om bouw kruispunt Rooseveltlaan/ Buthdijk in Axel tot rotonde, resul taten onderhandelingen met de waterschappen over de Dl-water- complex, fusie waterschappen bo ven de Westerschelde, bijdrage actieplan Fiets, overeenkomst ver- voerregio IPO/VNG, kostenover- zicht wov, convenant wov. De statencommissie voor eco nomie schuift donderdag 24 november, aanvang 15.30 uur, aan de vergadertafel. Gesproken wordt over de volgen de onderwerpen: evaluatie subsi die periode '91-'96 en nieuw con tract Stichting Provinciale WV, subsidie project kwaliteitsverbete ring en professionalisering dag/verblijfsrecreatie en horeca in Zeeland, rapportage initiatiefgroep recreatie en cultuurhistorie, onder nemersplan Deltan. Als de voorbe reiding van de stukken tijdig is af gerond komen nog een tweetal mogelijke subsidies aan de orde: voor de heemtuin van het Zeeuws Biologisch Museum en voor de realisering van het bezoe kerscentrum Saeftinge. De statencommissie ruimtelij ke ordening komt vrijdag 25 november, aanvang 09.30 uur, bijeen. Bij het ter perse gaan van Abdij- Nieuws was de agenda nog niet bekend. De statencommissie milieu vergadert vrijdag 25 novem ber, aanvang 14.00 uur, op het adres Groene Woud 1 in Middelburg. Geagendeerd zijn de volgende on derwerpen: baggerspeciedepot Hansweert n.a.v. een brief van het Comité Leefbaarheid Hansweert, milieubeleidsplan Kerend Tij 2 met antwoordnota en provinciale mi lieuverordening, milieuprogramma 1995-1998, nota ruimtelijk beleid landelijke gebieden, legesheffing vrijwillige bodemsanering, 21e wij ziging begroting provincie, reser vering financiën voor uitvoering mobiliteitsplan Westerschouwen. De vergaderingen van de sta tencommissies beginnen met spreekrecht voor het publiek. Wie wil, kan van de gelegen heid gebruikmaken het woord te nemen om op die manier de statenleden op de hoogte te stellen van zijn of haar mening over een van de onderwerpen op de agenda. Tenzij anders vermeld zijn de bij eenkomsten in het provinciehuis, Abdij 6 in Middelburg. De agen da's van de commissievergaderin gen en de bijbehorende stukken liggen ter inzage in het informatie centrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg. Sanny Leijnse. „Goh, dat zou ik nou ook wel willen", dacht Sanny Leijnse toen ze in Sneek tegen de kle dingzaak Cotton Country aan liep. 'Wat je wilt moet je ook doen', moet ze gedacht heb ben en ze ging gretig op het voorstel in eenzelfde zaak in Middelburg te beginnen. Ook de onderneming in Sneek was dol enthousiast en begeleidde Sanny Leynse in de wereld die ecologisch katoen heet. Mor gen, 17 november, gaan de grote deuren van Cotton Country in de Sint Jansstraat 20 open en daarmee is de eer ste Zeeuwse winkel in puur op ecologische wijze vervaardig de katoenen confectiekleding een feit. Zo'n dikke 25 jaar geleden begon Sanny Leijnse op de bakfiets haar loopbaan in de winkelbranche. Toen bracht ze vleeswaren rond. Na een stormachtige loopbaan in de détailhandel was zij tot voor kort te vinden bij verfhandel Spruyt. Daar had zij de boven verdieping tot haar beschik king waar zij de in- en verkoop van gordijnstoffen verzorgde. Als interieuradviseuse gaf Sanny Leijnse tevens tips bij klanten thuis. Nu is ze in dienst van zichzelf in Cotton Country en richt ze zich op de kledingbranche. „Het interieur is nog steeds wel heel belangrijk voor me", zegt Sanny Leijnse. „Daarom wil ik in Cotton Country de inrichting ook dat natuurlijke, dat de kleding uitstraalt, mee geven. Lichte wanden en kas ten in combinatie met uit sprokkelhout vervaardigde rekken. Alles in harmonie met elkaar". De kleur van de kleding is nu nog wat bleekjes, maar in het voorjaar komt er een linnen collectie in blauwe en rode aarde-tinten, belooft Leijnse. De kleding van Cotton Country is puur op ecologische wijze vervaardigd. Dat houdt in dat er tijdens het gehele produk- tieproces geen bestrijdings middelen of milieubelastende wasmiddelen aan te pas komen. Een eigen boerderij in Turkije levert de katoen. Deze wordt met de hand geoogst en met zout gewassen. Een weverij in Izmir vervaardigt de stoffen. Een Nederlandse sty liste ontwerpt de kleding die in Turkije geconfectioneerd wordt. Via een eigen Duits dis tributiebedrijf komt de collec tie Nederland binnen. Voor zien van een eco-certificaat is de klant verzekerd van een honderd procent zuiver pro- dukt. Een vrij unieke kleinscha lige onderneming die riekt naar vervlogen idealisme. Door de modewereld alweer in de kast geschoven maar voor de milieubewuste klant een aangename verrijking. Voor baby's, kleuters, heren en dames is er ondergoed, bad kleding, vrijetijdskleding, jog gingpakken, vesten, jeans en nog veel meer. Een zeer brede collectie die niet alleen zuiver vervaardigd is maar zeker zo zuiver aanvoelt. Sint Nicolaas en een aantal van zijn hulpklazen komen zaterdag 19 november aan op verschillende plaatsen in Zee land. Het programma voor Middelburg, Oost-Souburg en Vlissingen. In Middelburg komt de Sint rond 13.30 uur bij de Punt. Muziekkorps Euphonia uit Goes zal Sinterklaasliedjes spelen en de intocht begelei den. Rond 13.45 uur begeeft de stoet zich over de Beatrix- brug, Rotterdamsekaai, Dam, Damplein, St. Pieterstraat, Kor te Delft, Lange Delft naar de Markt. Op het podium voor het stadhuis zal de Sint door bur gemeester C. Rutten worden ontvangen. Om ongeveer 15 uur zal een zwartepietenband uit Breda de Sint en zijn gevolg ophalen voor een tocht door de stad. In Oost-Souburg komt de Sint rond 13.10 uur met dertig Zwarte Pieten aan op de kade. Hij zal worden verwelkomd door wethouder T. Meijers. Muziekvereniging Vlijt en Vol harding zal op de kade muziek verzorgen. Na de officiële ont vangst gaat Sint Nicolaas te paard naar het gebouw van Omroep Zeeland. Sint komt zaterdag aan. FOTO ANDA VAN RIET Dan loopt hij naar de Oranje kerk van waar hij te paard nog een ronde door het centrum maakt. Tijdens de intocht delen Zwarte Pieten kleurpla ten uit die tot en met 30 november kunnen worden ingeleverd bij de Openbare Bibliotheek in de Kanaalstraat. Zaterdag 3 december zal Sin terklaas de prijzen aan de deel nemers uitreiken. In Vlissingen speelt Brassband Onda vanaf 13 uur Sinterklaas liedjes op de aanlegsteiger bij de Koopmanshaven. Jeugdcir- cus Hogerop vertoont zijn kun sten op het De Ruyterplein. Ongeveer een kwartier later arriveert de 'Spanje' met aan boord Sint Nicolaas, vijf hoofdpieten en zo'n 35 Zwarte Pieten. In het kielzog van Spanje vaart een boot met bluspieten. Als Sint voet aan wal heeft gezet, begeeft hij zich naar het podium op het De Ruyterplein, waar burgemees ter J. van der Doef van Vlissin gen de Sint zal welkom heten. Vervolgens maakt Sinterklaas vanaf 14 uur een tocht door het Vlissingse centrum, over onder meer de Nieuwendijk, Bellamypark, Aagje Deken straat, Badhuisstraat, Lange Zelke en de Oude Markt. In het centrum spelen vanaf 14.15 uur de Melody Makers Sinter klaasliedjes terwijl op de Klei ne Markt 'Hogerop' een optre den verzorgt. Om 15.20 uur reikt Sint Nicolaas de prijzen uit van de kleurwedstrijd waar voor eerder die middag kleur platen worden uitgereikt. Tot vier uur maakt Sint met een aantal Pieten een wandeling door het centrum. VERVOLGVOORPAG. lang genoeg gedraald was en uitstel alleen extra kosten met zich mee zou brengen. Was er in die zeven jaar dan niemand die de besluitvorming voorbe reidde en die in die tijd kon ontdekken dat bijvoorbeeld het bestemmingsplan deze locatie niet eens toelaat?", klaagt de buurtbewoner. „Daar kwam de gemeente deze week pas achter. Ik noem dat wan beleid". Geluidsschild De bezwaren die de omwonen den tegen de keuze van een zwemparadijs aan de Laan der Verenigde Naties hebben, vra gen om toelichting. De bewo ners van de Kennedylaan, Koninginnelaan, Michaëls- dreef en andere straten in de Breewijk vrezen vooral een enorme toename van lawaai en verkeer. Maria Vermaat, wonend aan de Michaëlsdreef: „Er zijn nog zoveel punten onbeantwoord en niet onder zocht. Er moet nu een derde rotonde komen aan de Laan der Verenigde Naties met een extra ontsluitingsweg naar het zwembad. En dat terwijl deze weg bedoeld was als een wijk- verbinding tussen Klarenbeek en Breewijk. Nu denderen er al vrachtwagens richting Goes. Wie zegt dat het lawaai van de weg gecombineerd met het geluid uit de open schuifpui van het zwembad niet de norm overtreft? De bewoners zullen dan zeker een geluidsschild eisen. Zijn die kosten al geraamd? De excentrische lig ging van het bad maakt het voor kinderen uit Zuid en Dau- wendaele, de kinderrijkste buurten, bijna onmogelijk en gevaarlijk om alleen te fietsen. Bezoekers zijn veel meer op de auto aangewezen. Daarbij heb je vanuit het westen nergens zo'n ongeschonden kijk op Middelburg als vanaf dit plek je. Toeristen staan er vaak voor stil. Waarom moet hier in het buitengebied een circus tent komen", zegt zij vertwij feld. „En dan nog met twee verdiepingen". De omwonenden vragen zich, met enkele raadsleden, af waarom de herbouw op Poe- lendaele nooit echt onderzocht is. Nieuw bouwen op het bestaande heiplan is zeker goedkoper. En waarom geen parkeerplaats onder het water bassin aangelegd? Gecombi neerd met de nauwelijks gebruikte parkeerruimte bij het station geeft dat zeker soelaas aan het parkeerprobleem. Dat het exploitatietekort van het nieuwe bad nog eens veel duurder zal uitvallen dan dat van het'oude bad - 1,9 miljoen in plaats van 1,4 miljoen - vin den de buurtbewoners onaan vaardbaar. En zullen de com merciële activiteiten die men op het oog heeft niet nog meer overlast geven: zwemfeestjes met muziek? Waarom fitness en sauna als extra attractie. Is de Parel in Domburg al niet noodlijdend genoeg? De omwonenden zijn vast van plan het er niet bij te laten zit ten. „Wij vechten door tot aan de Raad van State", dreigt een anonieme woordvoerster. Te laat Wethouder drs. W. Ovaa is verbaasd over alle commotie onder de buurtbewoners. Een antwoord op hun brief is al bij na onderweg. „Waarom heb ben zij vorig jaar niet gere ageerd toen de keuze van de locatie aan de orde kwam?" Toen vielen Veldzicht (te duur) en de Sportlaan (te dicht op omwonenden) af. Op Poelen- daele zou te weinig ruimte zijn voor drie baden. Aangezien de sloopkosten toch gelijkbleven koos de gemeente liever voor de Voorborch, omdat daar meer ruimte ter beschikking zou zijn. „Dat deze sloopkos ten nu zoveel duurder geraamd worden komt omdat men rekening houdt met asbestverwijdering, maar daar is nog geen zekerheid over", zegt Ovaa. Zelf was hij altijd voor de gekozen locatie, omdat er ook ruimte is voor commerciële activiteiten die de verliespost van het instruc tie- en wedstrijdbad kunnen verminderen. Dat het exploita tieverlies toch zo hoog uitvalt en dus extra op de gemeente drukt, ziet hij niet als een bezwaar. Horizonvervuiling vindt hij 'overtrokken' en met de geluidsoverlast denkt hij ook geen problemen te heb- Directie Milieu en Waterstaat Wet milieubeheer Ontwerp-vergunning gemeente Middelburg Aanvraag Gedeputeerde Staten van Zeeland geven kennis van het volgende. Op 4 juli 1994 is bij hen een aanvraag ingediend door de Directeur van de dienst Stadsbeheer van de gemeente Middelburg (namens het college van B.en W. van Middelburg) om vergunning in het kader van de Wet milieubeheer voor het oprichten en in werking hebben van een inrichting, bestemd voor het ontwateren van on geveer 30.000 m3 klasse 1 en 2 baggerspecie en het op termijn in werking hebben van een werk, waar het de pot onderdeel van zal uitmaken. De inrichting is gelegen aan de Abeelseweg te Middel burg, kadastraal bekend gemeente Middelburg, sectie S, nr. 2301. Gedeputeerde Staten willen de vergunning verlenen met voorschriften ter bescherming van het milieu. Ter inzage De aanvraag en overige stukken kunnen worden ingezien van 17 november 1994 tot en met 14 december 1994: bij de directie Milieu en Waterstaat), Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur; in het gemeentehuis van Middelburg, op werkdagen van 8-12 en van 13-17 uur en iedere donderdagavond van 18-21 uur (na telefonische afspraak: 01180-75000, tst. 241); Daarna, tot het einde van de beroepstermijn, liggen de stukken ter inzage op bovengenoemde plaatsen op werk dagen van 9-12 en van 14-16 uur. Bedenkingen Tot en met 14 december 1994 kan een ieder schriftelijke bedenkingen tegen de ontwerp-vergunning indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, directie Milieu en Waterstaat, Postbus 165, 4330 AD Middelburg. Bij het indienen van bedenkingen kan worden verzocht om persoonlijke gegevens met bekend te maken. Tot en met 14 december 1994 kan een ieder verzoeken om een gedachtenwisseling over de ontwerp-vergunning (tel: 01180-31773). Hierbij wordt de aanvrager in de ge legenheid gesteld aanwezig te zijn en kunnen mondelinge bedenkingen worden ingebracht. Alleen degenen die bedenkingen hebben ingediend tegen de ontwerp-vergunning en belanghebbenden, die kunnen aantonen daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn ge weest, kunnen later beroep instellen. Het Groene Woud 1, Postbus 165, 4330 AD Middelburg. ben, omdat de omwonenden allen meer dan tweehonderd meter van het zwembad af wonen en het bad van de buurt af, richting zuiden, open gaat. „Dat dempt vanzelf", zegt hij. Bovendien zullen er op de weg verkeersmaatregelen geno men worden. Welke dat zijn kan Ovaa nog niet precies noe men. Dat het bestemmings plan gewijzigd moet worden is een logisch gevolg van het aanleggen van een rotonde. Inderdaad ligt een deel van de geprojecteerde ligweide ook in beschermd gebied, maar daar ziet Ovaa geen probleem. Dat de buurt bezwaar wil aanteke nen vindt hij jammer, maar „dat kan toch pas als de bouw- aanvraag is ingediend. Liever had ik gehad dat de buurt in een vroeger stadium had mee gepraat. Nu is het eigenlijk te laat. Dat zwembad moet er ein delijk eens komen".

de Vlissinger | 1994 | | pagina 15