't Is weer zoals 't vroeger was Nieuw, d Woninginrichting Bos in nieuwe jas Eerste regionale gids voor diervriendelijke cosmetica Retourtje New York OUDE VLISSINGSEWEG WEER OPEN ROSAUN in De Parel Gele kaart De onweerfobie SBKfi Meisjesdromen bij bruidsmodeshow Kleinste winkeltje van Vlissingen springlevend Erfelijke haaruitval? Thema-avond fascisme Rhodanide Activanee helpt! BEDRIJFSKUNDIG BEKEKEN door drs. R.J.C. Schieman ALLEMAAL ANGST (2) PSYCHOCONSULT Drs. Henk C.M. Hermans postkantoor Woensdag 16 november 1994 DE FAAM - DE VLISSINGER 13 Het heeft een tijdje geduurd. Vier jaar om precies te zijn. Maar nu is het dan eindelijk voor elkaar: de Oude Vlissing- seweg is weer open voor auto's. Pomphouder A. Wage naar en zijn collega-midden standers hadden er een publieksactie voor over om de oude klanten van hun her nieuwde bereikbaarheid op de hoogte te brengen. Het heeft wel wat gekost. Ten eerste zo'n vier jaar van brie ven schrijven, klagen en in beroep gaan. A. Wagenaar - pomphouder aan de Staten- laan - heeft alles, wat over de afsluiting van de verbindings weg tussen Middelburg en Souburg op papier is versche nen, in een grote map bewaard. „Mei 1989," wijst hij aan. „Toen is de Oude Vlis singseweg afgesloten voor auto's om de straat voor lang zaam verkeer veiliger te maken. Hier vlak na de uitrit van het bedrijf lag midden op de weg een grote vluchtheuvel Het tankstation aan de Statenlaan. en stonden borden dat auto's niet meer verder mochten. Verderop bij Adriaanse ston den nog borden en hierachter ook. Plotseling was de weg afgesloten. Dat scheelde ont zettend veel aan de pomp: wie in Middelburg boodschappen had gedaan en naar Souburg reed kwam vaak bij ons langs om te tanken. Dat kon nu niet meer: iedereen werd over de Torenweg geleid." Wagenaar probeerde te pro testeren in de hoorzitting van de gemeente. „Dat haalde alle maal niets uit. Toen ben ik in beroep gegaan bij de Raad van State. Dit gemeentebesluit scheelde mij meer dan een half miljoen liter per jaar en ik was er niet van op de hoogte gebracht." Inmiddels was er al een flinke periode over heen gegaan toen zijn zaak diende bij de Raad van State. „Daar heb ik onder meer een aantal alternatieven naar voren gebracht, die zijn allemaal ver worpen, maar op één punt heb droomprinses als zij gehuld is in vele lagen satijn, kant of zij de. Tijdens de show werden deze lagen zelfs door handenwrij vende bruidegommen afge peld om de bijzondere lingerie dat eronder verborgen zat te zaten zien. Een specifiek onderdeel bij deze lingerie presentatie was de b.h. die een zeer lage rug-uitsnede had en daardoor een sluiting op de buik. De presentatie van de heren kostuums van Bijleveld was sterk en gaf een goed beeld van de diversiteit van de col lectie. Colberts met zowel één rij als een dubbele rij knopen in mooie grijs-, groen- of brick- tinten. Geen showkostuum, maar een pak waarmee de man tijdens vele gelegenhe den modieus en zeer goed gekleed voor de dag kan komen. Een cumberband, geshowd door mister Chip pendale die verder niet veel meer om het lijf had, kan een modieus pak net dat extra feestelijke tintje meegeven. Als primeur en afsluiting van de show toonde bruidshuis Ellen een collectie jurken in gouden zijde die wel zeer spe ciaal was. De stoffen, garnerin gen als lovertjes, kraaltjes en rozetjes, speciale haardracht en boeketten houden de tradi tie levendig en blijven voor menige jonge dame een droomwens. Waarom draagt de bruid op de dag van haar leven een jurk die ze maar een keer draagt, verkoopt of als zoete herinne ring in de lavendel hangt? Waarom wordt daarentegen voor de bruidegom in spé een herenkostuum gekocht dat multifunctioneel moet zijn? Trouwen is een traditie die overal in de wereld, binnen alle culturen, zo zijn eigen regels en codes heeft. Bruidskleding en mode schij nen niets met elkaar van doen te hebben. Toch was juist de combinatie tussen die bruids jurken met al hun pracht en praal en de juiste snit heren kostuum een gouden greep voor de bruidshow van bruids huis Ellen uit Oostburg en Bij leveld herenmode uit Middel burg. Een scherp inkoopbeleid zorgt ervoor dat Ellen Ton maar liefst vierhonderd jurken in haar collectie heeft tegen zeer verassende prijzen. Ze reist zelf naar de desbetreffende fabrikant en koopt 'handje con- tantje' de jurken in. Hierdoor blijft de verkoopprijs heel laag. Dat beleid moet de aanstaande bruiden aanspreken, want Hotel Arneville, waar de show afgelopen vrijdag werd gehou den, zat tot de nok toe vol. De presentatie was in handen van Ilse Swint van modellenbu reau Souplesse. Kostuums van Sita Lampert - kostuumver- huur zoals monnikspijen en een 'Beastkostuum' - waren showelementen die voor aan gename verrassingen zorg den. De bruidsjurken blijven het cinderella-effect houden. Hier en daar waren wat korte jurk variaties te zien maar een bruid is toch alleen dan een ik van de Kroon gelijk gekre gen: de gemeente had geen enkel vooroverleg gepleegd en dat is in strijd met de algeme ne maatregel van bestuur die zorgvuldige voorbereiding voorschrijft. De gemeente zei nog dat ik nu toch klanten had uit de nieuwe wijken Erasmus en Reijershove. Daar moest de Raad wel even om lachen: als of de gemeente die wijken voor meneer Wagenaar had aangelegd." De uitspraak van de Raad van State kwam in maart vorig jaar. „Het is zeker augustus, september geworden voor de gemeente de borden ging weghalen. Sommige lieten ze nog staan, daar moest ik steeds achteraan bellen." Toen de Oude Vlissingseweg officieel weer open was, ont stond echter meteen een vol gend bereikbaarheidspro bleem door werkzaamheden aan de Statenlaan. „Dus waren we een half jaar weer afgeslo ten. Maar de straat is er wel van opgeknapt. De gaten zijn er uit en ze hebben toen meteen wat gedaan aan de aansluiting van deze kant van de Statenlaan op de Spinhuis- weg. Vroeger als mensen bij mij wegreden of juist van de Spinhuisweg naar de pomp draaiden, reden ze altijd over de punt van het trottoir. Nu is dat mooi breed en rond afge werkt en kun je er tenminste fatsoenlijk uitrijden." „Tot nu toe eigenlijk wist bijna niemand dat de weg weer open was. Daarom hebben we met z'n drieën een paar weken geleden wat acties gedaan, om de mensen te laten weten: 't is weer zoals het vroeger was." En er is nog iets goeds uit zijn ellende gekomen. Met een kranteknipsel als bewijs vertelt Wagenaar dat de gemeente Vlissingen een commissie heeft ingesteld om soortgelijke problemen bij gemeentelijke besluitvorming in de toekomst te voorkomen. „En als voor beeld noemen ze de afsluiting van de Oude Vlissingseweg." Het enige wat Wagenaar nu nog wil is enige compensatie van zijn inkomsten die hij in de vier jaar dat de weg voor auto's was afgesloten heeft moeten missen. „Maar ja, dat zal ook niet gemakkelijk gaan." Eigenaresse Josien Meijer (zittend) en bedrijfsleidster Matty Marteyn van Duyse-bonbons. Met een oppervlak van zo'n tien vierkante meter kan Duy- se bonbons met recht het kleinste winkeltje van Vlissin gen genoemd worden. Het zaakje in de Walstraat is net van eigenaar veranderd en is dus nog springlevend. „Door dat de aangrenzende juwe lierszaak een opheffingsuit verkoop heeft gehouden dach ten veel mensen dat de bon bon-winkel ook gesloten Van 15 november tot 15 december kunt u in De Parel kennis maken met de V1BROSAUN De in Australië ontworpen VTBROSAUN combineert warmte met massage en muziek. Terwijl u heerlijk ligt te ontspannen, vermindert de VIBROSAUN o.a. spierspanningen, verbetert bloedcirculatie, gaat stress tegen, verlicht rugpijnen, verwijdert giftige afvalstoffen en bevordert afslanken. LET OP! In deze introductiemaand betaalt u rr* r per behandeling van ongeveer 30 minuten slechts j f (normaal F 32,50) Kom kijken en combineer de VIBROSAUN bijvoorbeeld met een heerlijke gezichtsbehandeling of een van de vele andere beautybehandelingen. Tot ziens in het Kuur- en Beautycentrum van De Parel te Domburg. (Voor reserveringen bel 01188-3092) DE, PAREL. R.iMweg 2.4357 BT Domburg telefoon 0USK-3230 THEATER. CAFÉ S EN RESTAURANTS IN DOMBURG was", vertelt de nieuwe eige nares Josien Meijer. Zo klein als het winkeltje is, zo groot is aanbod aan lekkernij en. Bij Duyse bonbons staan zeker zo'n zestig verschillende bonbons uitgestald. De zaak is genoemd naar de gelijknami ge bonbon-fabrikant uit het Belgische Stekene. „De sorte ring wordt nog steeds groter, er blijven nieuwe soorten bon bons bij komen. We hebben nu het winter is ook weer truffels en rumbonen. In de zomer bederven de truffels heel snel en de rumbonen barsten open", legt Matty Marteyn aan wie eigenaresse Josien Meyer de bedrijfsleiding heeft over gelaten uit. Naast bonbons heeft Duyse ook geboortesuikers - een variant op de bekende bruid suikers. In de decembermaand zijn er natuurlijk ook choco ladeletters en speciale kerst bonbons. Duyse levert behalve aan particulieren ook veel aan bedrijven. Marteyn: „Doordat alles leuk verpakt wordt vin den veel bedrijven het een leuk relatiegeschenk. Daarnaast hebben we ook veel suikervrije bonbons zodat suikerpatiënten er ook van kunnen genieten". Enkele weken geleden maakte Zeeland ken nis met een nieuw fenomeen, de GFT-con- tainer. In zijn nog korte bestaan heeft de groene bak al voor veel beroering gezorgd. Tijdens verjaardagen, café- en winkelbezoe ken is het ophalen van gescheiden afval met lengte het meestbesproken onderwerp. Klaagzangen over stinkende afvalbakken en forse reinigingsheffingen zijn aan de orde van de dag en doen de volgende vraag recht vaardigen: waar doen we het eigenlijk alle maal voor? „Voor het milieu natuurlijk", hoor ik u al zeg gen. Dat is ons door de vele spotjes en fol ders goed ingestampt. Maar wat als al die goede bedoelingen in de praktijk minder groen uitwerken? Niemand is toch gebaat bij afvaltoerisme, achterdochtige buren ('Wat doet de buurman bij mijn GFT-bak?') en ver veelvoudigde heffingen! Vorige week nog liep ik in mijn badjurk al slaapwandelend over de oprijlaan. Puur op gevoel manoeuvreerde ik de pas verkregen container door het tuinhek. Ik hoorde mezelf nog hardop denken: „Zo, die is voor de vuil nisman". Na het gebruikelijk ochtendritueel - kopje koffie, krantje, wassen, scheren en tan denpoetsen - maakte ik mezelf gereed voor kantoor. Op het moment dat ik de deur van het huis achter me dicht trok zag ik nog juist de vuilniswagen wegsnellen, zonder mijn GFT-container ook met maar één vinger beroerd te hebben. Toen ik in gestrekte draf richting container liep bleek het onding opgesierd met een knalgele sticker. De spe ciale GFT-folder van milieuvriendelijk papier wees vervolgens uit dat de gele sticker (of kaart) een gevolg was van 'het foutief parke ren van de GFT-container'; de wieltjes moes ten richting wegkant staan! Een blunder met verstrekkende gevolgen: de bomvolle kar wordt voor straf pas de week daaropvolgend leeggemaakt. Tenminste als alles volgens de regeltjes plaatsvindt! Maar waar moet ik nu met mijn afval heen? Ik kan het bezwaarlijk in de sloot gooien of bij mijn buren! Laat ik het zitten, dan gaat het stinken. Overigens, al was mijn GFT-bak geledigd dan nog blijft het probleem van de aangekoekte resten onderin de container. De geur is verre van aangenaam en werkt als een magneet op ongedierte. Dan maar flink spoelen met water en chloor. Milieu-onvrien delijk dat wel, maar wat is het alternatief? Van de gemeente uit komen ze de container niet uitspoelen, dus doe je het zelf maar! De verhalen houden echter niet op bij stin kende afvalbakken of gele kaarten. Wat als je tien hoog op een flat woont en de GFT-con tainer staat beneden aan de overkant van de straat? Wat als het dwaas idee van heffen per kilogram werkelijkheid wordt? Ik zie de vuil nisman al staan wegen en rekenen, ledereen kan toch op zijn vingers natellen dat de uit voering van het heffen van afval per kilogram enorme administratieve rompslomp met zich meebrengt, inefficiënt is en afvaltoerisme in de hand werkt? Mensen stoppen gewoon aan de kant van de weg en gooien hun afval in de sloot. Weg afval, weg heffing. Of ze stoppen het bij de buren, kunnen die het betalen. Je kunt er vergif op innemen dat als het lumineus idee van afvalheffing per kilo gram praktijk wordt, het aantal burenruzies zal toenemen. In het dichtstbevolkte land van de wereld is de sociale controle aanzienlijk. Misschien komt er ooit nog wel eens een 06- verklikkerslijn (50 cent per minuut) voor ille gaal storten bij de buren! Iets voor Jaap Jongbloed van het programma CrimeTime misschien? Wat leven we toch in een schoon land! Wim (links) en Evert Bos in het nieuwe interieur van hun zaak. Na twee weken verbouwen is woninginrichting Bos in de Middelburgse Lange Delft her opend. Het bedrijf van de broers Evert en Wim Bos heeft een ware face-lift ondergaan. Het assortiment van de zaak is ook enigszins aangepast. De grote meubelstukken zijn weg en de nadruk ligt nu op gordij nen en tapijten. Bos woninginrichting zit al meer dan een halve eeuw in de Lange Delft. De gebroeders Bos vonden het nu tijd worden om de zaak eens een nieuw gezicht te geven. De voorgevel is geschilderd in frisse tinten die ook binnen terug zijn te vinden. Het interieur van de zaak oogt lichter en meer open dan voorheen. Evert Bos: „Doordat de grote meubels weg zijn hebben we veel meer ruimte. Alles is nu overzichte lijker uitgestald. Door de lichte kleuren ziet het er ook een stuk frisser uit". Behalve woontex- tiel heeft woninginrichting Bos ook slaapkamerinterieurs. De hele eerste verdieping is inge richt met bedden en een ruime sortering matrassen. De kans om te overlijden ten gevolge van een blikseminslag is vele malen kleiner dan de kans op een dodelijk auto-ongeval. Toch stappen veel mensen zonder aarzelen in hun auto, terwijl ze doodsangsten uitstaan bij een onweersbui. Kennelijk laten hun herse nen zich weinig gelegen liggen aan statisti sche feiten. Bij sommige mensen loopt de angst zelfs zo hoog op, dat we kunnen spre ken van een onweerfobie; een overdreven, onredelijke angst voor onweer. Mensen met een onweerfobie hebben vaak enkele eigen schappen gemeenschappelijk. Zodra er onweer op komst is, vliegen alle stekkers uit de stopcontacten, worden de gordijnen her metisch gesloten en zoeken ze een veilige plaats op in huis. Sommigen gaan daarbij zover, dat ze zichzelf verstoppen in een kast. Tijdens het onweer staan ze duizend en één angsten uit, om ver volgens -als de bui is overgetrokken - opge lucht adem te halen. Niet dat daarmee de angst een volgende keer minder zal zijn. Bij de eerst volgende onweerbui slaat de paniek weer opnieuw toe. De onweerfobie behoort tot de groep der enkelvoudige fobieën, samen met bijvoor beeld de spinfobie, hoogtevrees en de bloed- fobie. Het zijn allemaal voorbeelden van overdreven, onredelijke angsten. Ze kunnen iemands leven behoorlijk ontwrichten. Dat geldt misschien nog het meest voor de onweerfobie. Spinnen kun je tot op zekere hoogte nog vermijden en hetzelfde geldt voor hoogtes en voor bloed. Maar voor de onweerfobie leidt zelfs vluchten tot niets: aan de weergoden is iedereen overgeleverd. De hulpeloosheid van de lijder aan een onweerfobie leidt vaak tot dwanggedrag. Zeker in de zomerdag is hij voortdurend bezig met het weer. Hij volgt van uur tot uur de weerberichten, zorgt ervoor dat hij steeds naar buiten kan kijken en weet vaak nog meer van de onweerkansen af dan het KNMI in de Bilt. Dat obsessief denken aan onweer geeft hem een schijnbare beheersing over zijn situatie. Maar door steeds te denken aan onweer houdt hij zijn angstniveau hoog, zelfs bij stralend weer. Na elk zonnetje kan immers een onweersbui volgen. Het ontstaan van een onweerfobie kan samenhangen met reëel angstige ervaringen tijdens een onweersbui. Een klein aantal fobi- ci is getuige geweest van een blikseminslag en heeft daarna de schrik goed te pakken gekregen. Bij de meerderheid zijn dergelijke ervaringen echter niet terug te vinden. Ze zijn er eigenlijk altijd bang voor geweest en zijn dat ook gebleven. Je zou kunnen zeggen, dat ze deze angst nooit hebben overwonnen of leren relativeren. Steeds zorgden ze ervoor, dat ze niet alléén thuis waren als er onweer op komst was, zodat ze nooit geleerd hebben om alleen aan het onweer - en de daarmee samengaande angst - het hoofd te bieden. Ze wisten zich steeds te verzekeren van de 'vei lige' aanwezigheid van anderen. Om een onweerfobie te krijgen hoef je meestal dus niks te doen (alleen bang wezen). Eraf komen vergt meer inspanning. Praattherapieën (hoe plezierig en inzichtge- vend ook) helpen namelijk niet. De fobicus zal zichzelf actief moeten blootstellen aan het onweer, maar dat is juist datgene wat hij pro beert te voorkomen. De behandeling van een onweerfobie wordt nog eens extra bemoei lijkt, omdat een 'therapeutische onweerbui' niet snel even opgeroepen kan worden. Bij een spinfobie is dat een stuk gemakkelijker. De psychotherapeut gaat op zoek naar een spin en helpt de spinfobicus om er naar te kij ken. Maar evenals zijn patiënt, is de behan delaar van een onweerfobie aan de weergo den overgeleverd. Tussenoplossingen als gebruik maken van geluidsbandjes met donderslagen blijken in veel gevallen ook niet zoveel zoden aan de dijk te zetten. De meeste patiënten weten maar al te goed dat ze in een 'namaak- situ atie' verkeren en voelen zich daardoor al gerustgesteld. Resteert de laatste oplossing: met de patiënt samen naar het onweer kij ken, of een gezamenlijk wandelingetje tij dens een onweersbui. Deze aanpak blijkt in de praktijk vaak wel succesvol te zijn. Het enige probleem is nogal eens, dat de psy chotherapeut zijn angst om zijn therapieka mer te verlaten moet overwinnen. En dat kan soms een nog moeilijker aangelegenheid blijken. De Anti Vivisectie Stichting (AVS) in Zeeland en Goeree- Overflakkee is er in geslaagd de eerste Cosmeticagids voor dierproefvrije produkten samen te stellen en uit te geven. Het is een regionale gids, waaraan volgens de AVS steeds meer behoefte bestaat. De gids is een handreiking voor mensen die graag cosme tica gebruiken die niet op die ren is getest, maar die niet weten waar die produkten in de provincie te krijgen zijn. De regionale werkgroep van de AVS heeft de afgelopen maanden zevenhonderd be drijven aangeschreven die cosmetica in hun assortiment hebben. Steeds meer bedrij ven verkopen ook dierproef- vriendelijke produkten. En de belangstelling daarvoor neemt toe. Oorzaak daarvan is vol gens AVS de bewustwording in de samenleving dat dier proeven ten behoeve van een luxeprodukt als cosmetica onverantwoord is. Nog steeds worden - ook in Nederland - jaarlijks duizenden dieren gebruikt om nieuwe produkten als shampoo, make up en zeep uit te proberen. Voor de dieren betekent dat vaak een lijdensweg die ein digt in een vroegtijdige dood. Daarnaast zijn de resultaten van deze proeven wetenschap pelijk omstreden. Steeds meer producenten zoeken naar alternatieven die er ook vol gens de AVS volop zijn. Ook in Zeeland en op Goeree-Over- flakkee merkt de regionale werkgroep van de AVS dat de detailhandel steeds meer voor dierproefvriendelijke produk ten kiest. In de gids staat infor matie over het waarom van dierproeven en een lijst van dierproefvriendelijke produk ten. Daarnaast is een uitge breide adressenlijst van bedrij ven opgenomen die aan het initiatief hun medewerking hebben verleend. De AVS hoopt in een volgende uitgave nog meer bedrijven te kunnen inschrijven. Op de voorkant van de gids - die 'n Ogenblik is gedoopt - staat de beeltenis van een konijn, het symbool van de AVS in de regio. Konij nen worden veel gebruikt om cosmetica te testen omdat de dieren niet over traanvocht beschikken: de produkten tra nen niet weg, maar blijven in het oog zitten. De gids is ver stuurd aan donateurs van de AVS in de regio en ligt bij de deelnemende bedrijven. De Stichting Bravo uit Vlissin gen houdt donderdag 17 november een thema-avond met de titel 'Fascisme toen en nu'. Tijdens deze avond wil de stichting het verband aanto nen tussen de jaren dertig van deze eeuw en het heden. In beide periodes is volgens Bra vo een groei van het rechtsna- tionalisme en fascime waar neembaar. Volgens Bravo zijn de sporen van het nationalisme en fascis me uit de jaren dertig nog niet uitgewist. Om dat aan te tonen heeft de stichting twee spre kers uitgenodigd. De eerste is Uranus Kremers, een oud-ver zetsman uit Zeeuwsch Vlaan deren. Kremers werkte tijdens de bezetting nauw samen met een Belgische verzetsgroep. Hij was zeer bedreven in het smokkelen van onder meer springstoffen voor het plegen van sabotage-acties. De 76- jarige Kremers bezoekt regel matig scholen en jeugdgroe pen om zijn verhaal te vertel len. Pieter Simpelaar is de tweede spreker. Ook hij is een oud-verzetsman. Simpelaar was tijdens de oorlog actief in knokploegen, onder meer in Noord- en Zuid-Holland en Zeeland. De zanger Igor Preznjakov ver zorgt tijdens de avond een muzikaal intermezzo. Preznja kov is een Oekraïner van jood se afkomst. Toen hij na de ramp met de kerncentrale in Tsjernobyl naar elders wilde verhuizen werd hem dat door zijn afkomst onmogelijk gemaakt. Via Israël kwam Preznjakov in Nederland terecht. Na de sprekers en de muziek volgt een forumdiscus sie. Beide sprekers zullen zit ting hebben in het forum, naast Ferry Supusepa, coördi nator van het Anti-Discrimina tie Buro Zeeland. vanaf 599,- Informeer naar onze 2750 andere bestemmingen. Telefonisch boeken is mogelijk. Vlissingen, Aagje Dekenstraat l(). tel. 01184 - 17510 Vliegtickets. Je regelt 't op het^" Md Ix-richl mui lid jaar \mir miljoenen mensen die mei hun haren ook alle li<xi|) verloren lieMien. Duitse professoren lielv Ix'ii een stofontdekt die hij erfelijke, door aank-g Ix-paaldc haaruitval hel lutar op nieuw doet groeien. Kn de haurlotion Khodunide Activanee Ix-vat de/e stof. Slceels meer mensen verliezen al op jeug dige leeftijd hun haar. In 9 van de II) gc- vallen hut de oor/aak in hormonen die een eroeiremmende werking op de haar wortels hebben. Maar daartegen help! de natuurlijke actieve formule Rhixlanide Nieuwe encrjjc\oor n-nnocitk- luarwnrtti. Rhodanide activeert de inactieve haar wortels l)e/c ..Energie- injectie" stimu leert de haargroei. Zelfs daar waar Int nu toe niets meer wilde groeien Het haar wordt heter gevoed, wordt krachtiger en krijgt weereen gezonde glans. Rhodanide Activanee Haurlotion met Rhodanide Hel resultant von 40 |.ui onder/iiek de haurlotion Rhodanide AsIiuiikc met liét natuurli jke wcrk/antif hcslanddcol Rhodanide Activanee is het enige middel met Rhodanide. Activanee is de eerste en enige wetenschap pelijk geteste haarloiion mei de gepatenteerde Rhodanide-formule Gecontroleerde onderzoeken in bekende uni versiteitsziekenhuizen bewijzen hel Activanee werki doelgericht bij erfelijke, door aanleg bepaalde haaruilMil. R hoda n i d A et i va n ee adiiwrl de haul-worlds Ix-vordcrt <lc groei van niriiw haar voorkomt rrldijkc ImuruilMil Rhodanide Activanee van Rhodanide Cosmeties-Dc Overmaat .19. bS.ll AE Arnhem- is verkrijgbaar hij de betere kapsalon bit u in de huurt.

de Vlissinger | 1994 | | pagina 13