VVV wil positie toerisme in Zeeland verstevigen Cursus/onderwijs SNEL GEBOEKT DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG Allerlei Gevonden Gezondheid Cultuur STEUN DE STICHTING DUINBEHOUD Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 Woensdag 26 oktober 1994 DE FAAM - DE VLISSINGER 17 Natuurgids - Marijke de Heer en Hetty Begheyn geven vanaf haif januari 1995 een natuurgid- sencursus die opleidt tot natuur gids van het IVN. Beide cursus leidsters hebben de cursus in 1991-1992 gevolgd. De ander half jaar durende cursus is vol gens hen niet alleen voor de deelnemer boeiend en veelzijdig, maar is daarnaast belangrijk voor de Walcherse natuurgidsen. Gediplomeerde cursisten kun nen - als ze dat willen - worden ingezet als gids bij Rammekens, Oranjezon, de Haringvreter, op scholen, bij het MICMEC en der gelijke. Om de continuïteit in de activiteiten te handhaven, is het noodzakelijk regelmatig nieuwe gidsen op te leiden. De deelne mers hebben om de twee weken theorie- of praktijkles, gaan een keer per maand op excursie en leren onder meer over vogels, planten, kringlopen in de natuur, ontstaan van Wal cheren en didactiek. Informatie is verkrijgbaar bij de cursusleid sters (01180-37429, 01185- 3105) of het MICMEC (01180- 33419). Marketing - De Kamer van Koophandel en het Instituut voor Midden- en Kleinbedrijf verzor gen 2 en 9 november van 17.30 tot 21.30 in Middelburg speciaal voor startende ondernemers de workshop 'Marketing en Finan ciën'. In de workshop leert de ondernemer zijn plannen op papier te zetten en een beter inzicht te krijgen in de haalbaar heid daarvan. In de maand november biedt de Kamer van Koopphandel een aantal semi nars aan over 'Uw bedrijf en het milieu'. In vijf avonden krijgen deelnemers inzicht in de ontwik kelingen op milieugebied. Aan de orde komen wetgeving en vergunningen, bodem, lucht en water, afval en geluid en bedrijfs interne milieuzorg. Omdat elke avond een afgerond geheel vormt is het mogelijk slechts een enkel seminar te volgen. De seminars worden gehouden op 1,8, 15, 22 en 29 november. Lustrum - De Christelijke Scho lengemeenschap Ter Welle in Goes viert 15 november het tweede lustrum van de MDGO- opleiding Verzorging. Alle oud leerlingen zijn uitgenodigd voor een reünie. De eerste leerlingen begonnen hun opleiding in 1984. Afgestudeerde VZ-ers van Ter Welle zijn werkzaam als gezins verzorger, kraamverzorgende, bejaardenverzorgende, in instel lingen voor lichamelijk gehandi capten en in verpleeghuizen. In 1990 is een korte opleiding ver zorging gestart. Leerlingen van die opleiding werken als gezins- helpende of bejaardenhelpende. Vorig jaar is de MDGO-VZ over gestapt op het modulair systeem om het onderwijs beter af te stemmen op de steeds hogere eisen die in de verzorging wor den gesteld. Film - De Zeeuwse Volksuniver siteit en Stichting Cinema Mid delburg verzorgen vier filmcolle ges 'Over Interpreteren'. Het eerste college wordt gegeven dinsdag 1 november in het Film theater Schuttershof in Middel burg om 19.30 uur. Eveneens 1 november om 19.30 uur houdt de ZVU een kennismakingsbij eenkomst voor de cursus 'Inlei ding in Geologie- Aardweten schappen, Mineralogie, Fossiele en Recente Schelpen'. De cur sus omvat twaalf dinsdagavon den en wordt gegeven in de CSW in Middelburg. Maandag 31 oktober begint om 19.30 uur bij de ZVU de cursus 'Videopro- duktie'. De cursus is bedoeld voor mensen die al eens met een camera hebben gewerkt, maar die hun eindprodukt willen verbeteren. De cursus omvat zes lessen en wordt gegeven in het ZVU-bureau in Middelburg. Allochtoon - Het aantal leerlin gen op de basisscholen in Zee land is het afgelopen jaar toege nomen tot 35.404. De stijging wordt geheel veroorzaakt door een sterke toename van het aan tal allochtone leerlingen: van 1775 naar 2089. Daardoor wordt een dalende trend in het leerling aantal vanaf 1991 doorbroken. Dat blijkt uit het rapport Basison derwijs in Zeeland 1994 van de stichting VMC Zeeland. Uit het rapport blijkt verder dat Zeeland in januari 3 basisscholen minder telde dan het jaar daarvoor. Er zijn zestig scholen (bijna een kwart van het totaal) met minder Sportzaal Van Duyvenvoor- de Oost-Souburg, wekelijks peutergym, 9.30 u. De Parel Domburg, bowling- toernooi vanaf 12 jaar, inschrijven voor 18 uur, 20 u. Wijkcentrum Schelde- buurt Vlissingen, bingo 50+, 14 u. Vronesteyn 21 Oostkapelle, cursus klassie ke homeopathie, inschrij ving 01188-3607. Zeeuw se Bibliotheek Middelburg, Open Universiteit, prof. dr. R. Tuninga, lezing mondia le marketing, 20 u. In- en Uitloophuis Vlissingen, voorlichting ACV over werkzaamheden en belan genbehartiging uitkerings gerechtigden. Manege De Zandbooi Westkapelle, Recreatie team Hof Domburg, weke lijks paardrijden, aanmel den voor dinsdag 12 u., ver trek 8.30 u. Onmoetings- centrum Dauwendaele Middelburg, SKW 'De Hay- man', disco 12-15 jaar, 19.30 u. Centrum San-Bao Middelburg, workshop Mandalaschilderen, vrijdag t/m zondag, inlichtingen 01180-16193. Verpleeg huis Ter Valcke Goes, Ondernemingsraad SVRZ, mini-symposium 'Trends medezeggenschap gezond heidszorg, 13.15 u. Peu terspeelzaal Het Baken Oost-Souburg, Stichting Kindercentra Vlissingen, afscheid juffrouw Hetty van de Wal, 16 u. De Parel Domburg, spetter middag, spelletjes onder begeleiding. Restaurant De Parel Domburg, Itali aans buffet, 18 u. Nieuwe Kerk Middelburg, Commis sie Zingen in Middelburg, zangavond, 19.30 u. Speel-o-theek Paauwen- burg Vlissingen, speel goed- en kledingbeurs, inleveren vrijdag van 18.30 tot 20 u., 10-12 u. Clubge bouw VCV Vlissingen, De Doordouwers, bingo en loterij, 20 u. Thomaskapel Middelburg, bazaar, 10 u. Clubhuis Aquariumvereni ging Barbus Conchonius Middelburg, open huis, 10 u. COC-pand Middelburg, COC Midden-Zeeland, mannenavond, 21 u. Ont moetingscentrum Dauwen daele Middelburg, Wijkver- eniging Dauwendaele, dansavond met bingo, 20 u. Parkeerplaats Skandia Sauna Vlissingen, wekelijks ski-trim uur, 10.30 u. Jacob Roggeveenhuis Mid delburg, Humanistisch Ver bond, bijeenkomst Huma- nitas, 10.30 u. Ter Valcke Goes, internationale ruil beurs van telefoonkaarten, 10 u. Hof Domburg, tennistoer nooi mixed dubbel vanaf 15 jaar, inschrijven in De Schelp, 11 u. Oosterkerk Goes, Provinciale Werk groep Kerk en Israël Zee land, lezing rabbijn Yehuda Aschkenasy, 19.30 u. TM- Onderwijscentrum 's-Heer Abtskerke, Stichting Onder wijs WCI, informatieavond cursus Transcendente Meditatie, 20 u. Molstraat Middelburg, Tai Chi, Chine se bewegingsleer voor ouderen, informatie Mieke Rep 01180-36054, 13.30 u. Sporthal De Belt Oost-Sou burg, Sport en Spel 55+, 11 u. Kuurcentrum De Parel Domburg, rondleiding, ver zamelen bij receptie, 11.30 u. In- en Uitloophuis Vlis singen, Bloemenlaan, wekelijkse ontspannings ochtend, vanaf 9.30 u. Buurthuis De Paraplu Vlis singen, cursus Spaans voor beginners en gevorderden, 8.45 en 10 u. Hof Dom burg, wekelijks kleurfestijn, 10 u. Wijkcentrum Schel- debuurt Vlissingen, weke lijkse soos voor alleen staanden, 19 u. Heer Hendrikshuis 's-Heer Hen drikskinderen, Ypsilon, bij eenkomst, 19.30 u. Sport- punt Zeeland Goes, hand balwedstrijd Nederland- België, 18.30 u. Anne Frankschool Goes, Balans, thema-avond speciaal onderwijs, 20 u. Onmoe- tingscentrum Dauwendaele Middelburg, Nederlandse Voedsel Allergie Stichting, informatieavond voedselal lergie en -intolerantie, 19.30 u. Noordhoeklaan 3 Goes, Reiki-Master Hanne- ke Dijkhuizen, Reiki-infor- matieavond, 19.30 u. Hof Domburg, wekelijks squashtoernooi, inschrij ven voor dinsdag 20 u., aanvang 12 u. Diensten centrum voor ouderen Westkapelle, wekelijkse soos voor 55-plussers, 19 tot 22 u. De Schelp Dom burg, wekelijks knutseloch- tend, 12 u. Aktiviteiten Centrum Vlissingen, herfst- stukjes maken, 14-15.30 u. leerlingen dan het wettelijk voor- geschrven miniumum aantal. Bij na driekart van die scholen ligt in Middelburg of Vlissingen. Uit de prognoses van het aantal kinde ren van 4 tot en met 11 jaar blijkt volgens de onderzoekers dat het aantal basisschoolleerlingnen in Zeeland het komende decenni um jaarlijks wat zal toenemen. COC-Café - Het COC Midden Zeeland houdt 12 november een Pyamabal en 26 november een China Night in het pand in de Eigenhaardstraat in Middelburg. Beide feesten beginnen om 21 uur. De meest in stijl geklede man of vrouw krijgt een prijs. Het COC-Café is sinds afgelopen maand weer open met een nieuw team vrijwilligers. Nu heeft het café ook een nieuw logo. De komende tijd belooft het café nog meer nieuws, zoals een muurkrant en een fotoboek. Verse vrijwilligers kunnen zich aanmelden bij het barpersoneel. Emancipatie - Bij het Emanci patiebureau Zeeland is de bro chure 'Publicaties van emanciap- tiebureaus' verkrijgbaar. De bro chure biedt actuele informatie over wat er in Nederland door de vijftien emancipatiebureaus aan praktisch alledaags emancipatie beleid is ontwikkeld en aan onderzoek is gedaan. De brochu re geeft korte inhoudelijke beschrijvingen van de uitgaven die de laatste vijf jaar bij de diver se emancipatiebureaus zijn ver schenen - op thema gerubri ceerd - en vermeldt hoe en waar de publicaties zijn te bestellen. De informatie is ondergebracht in onder meer de rubrieken arbeid, oudere vrouwen, vrou wen en onderwijs, zwarte en migrantenvrouwen en politieke en maatschappelijke besluitvor ming. Pleegzorg - Het Centrum voor Pleegzorg Zeeland en de Zeeuw se afdeling van de Nederlandse Vereniging van Pleeggezinnen houden 29 oktober van 13.30 tot 17 uur een pleegzorgmiddag in de Stenge in Heinkenszand. Pleegouders, kinderen en beroepskrachten kunnen met elkaar van gedachten wisselen. Diverse organisaties zullen een informatiestand verzorgen. De theatergroep Quispel zal het toneelstuk 'Kind zonder bodem' opvoeren en Kris-Kras verzorgt een poppenkast en een goochel- voorstelling voor de jeugd. 23 November wil het Centrum voor Pleegzorg in Goes een gespreks- middag houden voor pleegou ders. Belangstellenden kunnen zich aanmelden bij het Centrum voor Pleegzorg Zeeland (01180- 28555). Bridge - Vrijdag 28 oktober houdt Terre des Hommes vanaf 13.30 uur een bridge drive in de Concert- en Gehoorzaal in Mid delburg. Belangstellenden kun nen zich inschrijven in het win keltje van Terre des Hommes in de St. Janstraat in Middelburg. Terre des Hommes biedt jaarlijks financiële steun aan honderden projecten in meer dan dertig lan den. De opbrengst van de bridge drive komt ten goede aan een project voor dagopvang en voe ding voor kinderen in Irian Yaya. Vogels - De Nederlandse Bond van Vogelliefhebbers wijst erop dat met ingang van 1 maart 1995 een uitgebreid aantal Europese cultuurvogels alleen nog geringd mogen worden gehouden. Het ministerie van landbouw, natuur beheer en visserij heeft per 1 september het aantal vogels dat in een volière mag worden gehouden uitgebreid. Daar staat tegenover dat alle toegestane vogelsoorten geringd moeten zijn. Voor ongeringde exempla ren dienen voor 1 november dit jaar zogenaamde breekringen worden aangevraagd bij de Nederlandse Bond van Vogellief hebbers. Na die datum mogen geen bestellingen meer worden aanvaard. De bond vreest dat niet-aangesloten vogelhouders niet van de nieuwe regel op de hoogte zijn en dat na 1 maart vol gend jaar duizenden ongeringde Europese cultuurvogels door de Algemene Inspectie Dienst zul len worden in beslag genomen. Bomen - De gemeente Vlissin gen gaat deze week de beplan ting aan de Steengrachtstraat op verzoek van de bewoners verwij deren. De bomen en struiken in de straat staan er matig tot slecht bij en de wortels van de wilgen brengen bovendien scha de aan aan de riolering. De riole ring in de Steengrachtstraat wordt in de eerste helft van 1995 vernieuwd. Tot die tijd worden geen nieuwe bomen en struiken aangebracht in de Steengracht straat omdat die bij de werk zaamheden waarschijnlijk be schadigd zouden raken. Nieuwe bomen en heesters worden in november volgend jaar geplant, of, als de werkzaamheden eer der zijn afgerond, mogelijk al in het voorjaar. Jack - Bij de politie in Middel burg zijn tussen 8 en 14 oktober de volgende zaken afgegeven: bruin leren jack; blauw kinder- spijkerjack; twee sjaals; beige linnen tas; zwarte damesboots; rode zakdoek; okergeel regen hoedje; twee babyflesjes; beige knuffelhond; geel pluche konijn; pop; blauw bril-etui; felicitatie- kaart; puzzelboek; rode kinder muts; tube tandpasta; lidmaat schapskaart tennisvereniging; zakje drop; pasfoto; babyspuug- doekje; twee telefoonkaarten; goudkleurige oorbel; goudkleuri ge oorhanger; twee fopspenen; plastic zakje met schroefjes, bruine leesbril; zilverkleurige bril; bruine linker herenschoen; goud kleurige mouwophouders; strik- model haarspeld; nagelgarnituur; blauwe knijpbeurs; paars kabel- slot; gouden armband; brand blusser; envelop met geld; rozenkransketting; twee fietsen; zwarte herenportemonnee; rode portemonnee met inhoud; gou den herenring; linker kindergym schoentje; diverse sleutels. Gehandicapt - De Goese bur gemeester D. van der Zaag pre senteert als lid van de pas opge richte Regionale Adviesraad Phi ladelphia (RAP) tijdens een bij eenkomst in hotel Arneville in Middelburg vrijdag 28 oktober het nieuwe beleidsplan van de Stichting Philadelphia Voorzie ningen (SPV). SPV stimuleert de rolverandering van gehandicapte mens in de samenleving, van mensen met beperkingen tot individuen met heel persoonlijke mogelijkheden en talenten om hun rol van volwaardig burger in de samenleving te vervullen. Integratie en participatie van mensen met mogelijheden is volgens SPV mogelijk als veel memsen zich daarvoor inzetten. Dat is de taak van de Regionale Adviesraden van de SPV. Tijdens de bijeenkomst in Middelburg wordt de Zeeuwse RAP officieel geïnstalleerd. De bijeenkomst begint om 14.30 uur. Andere leden van de RAP zijn afkomstig uit onder meer de Stichting Pro testants Christelijke Woonvoor zieningen op Goeree-Overflak- kee en de Stichting Philadelphia Tehuizen op Walcheren. Brandwonden - De Neder landse Brandwonden Stichting houdt van 30 oktober tot 5 november een nationale collec te. De collecteweek valt samen met de Nationale Brandpreven tie Week. Doelstelling van de collectieweek is het aantal doden en gewonden door brand en brandwonden verder terug te dringen. De opbrengst van de collecte wordt besteed aan brandwondpreventie, verbete ring van de zorg voor brand wondpatiënten, ondersteuning van het wetenschappelijk onder zoek en het beheer van de Natio nale Huidbank. Vorig jaar is tij dens de collecteweek bijna drie miljoen gulden opgehaald. Met een groter aantal vrijwilligers (van 25 duizend naar ruim dertig duizend collectanten) hoopt de stichting dit jaar de magische grens van drie miljoen gulden te passeren. op. Het concert stond oorspron kelijk gepland voor 24 oktober. Kaah bestaat bijna vijf jaar en is opgericht door een aantal asiel zoekers uit Somalië. Kaah bete kent 'opkomende zon'. De naam is gekozen om aan te geven dat de muziek van de band swin gend is. Kaah maakt traditionele Somalische muziek, gespeeld met westerse en traditionele Afrikaanse instrumenten. Het concert begint om 22 uur. Gehandicapt - Kunstenaars van de sector dagbesteding 'Cluster Verstandelijk Gehandi captenzorg - Walcheren' expose ren tot en met 15 november in 'de Eetkamer' in Middelburg. Er zijn werken te zien van Martha Branten, Paula van de Dood en Tonny Joziasse. Verder is er tot 15 januari een expositie van schilderwerken in jazz-eetcafé Desafinado in Middelburg, met werk van Hein Bondam, Martha Branten. Erik de Wildt, Martin Barendse, Marjolein Meuleriberg en Michiel Jongepeier. De kunst geeft vooral de puurheid in expressie van de kunstenaars weer. Ze hebben geen academie gevolgd. Voor de kunstenaars is het schilderen een communica tiemiddel en uiting van hun dage lijks leven. Beaujolais - In de Stads schouwburg in Middelburg wordt donderdag 17 november de Beaujolais Primeur gepresen teerd. Na enkele officiële hande lingen vindt een kort optreden plaats van de Franse zanger Phi lippe Elan, als voorproefje op zijn concert dat voor 29 april gepro grammeerd staat in de Middel burgse Concertzaal. Alle bezoe kers krijgen na afloop een glas Beaujolais aangeboden in het Theatercafé, dat bij deze gele genheid officieel zal worden ge opend. De avond is vrij toegan kelijk. Kaarten kunnen vanaf 1 november worden afgehaald bij de Stadsschouwburg. Kaah - In De Piek in Vlissingen treedt zaterdag 29 oktober de Somalische muziekgroep Kaah De Provinciale WV Zeeland begint vandaag met een cam pagne om aandacht te vragen voor het verstevigen van de positie van recreatie en toeris me in Zeeland. Volgens de VW vormen recreatie en toe risme en alles wat daaraan verwant is een belangrijke bron van inkomsten en leve ren ze meer dan tien procent van de werkgelegenheid in Zeeland. Met drie procent van de Nederlandse bevolking levert Zeeland een aandeel van bijna tien procent in het totale toeristische produkt van Nederland. Volgens de Provinciale VVV rijst in Zeeland regelmatig de vraag of het toerisme nu wel of geen verdere groeikansen heeft. Er wordt niet eenslui dend over gedacht of toerisme alleen kwalitatief of ook kwan titatief kan groeien en, zo ja, waar en op welke wijze. Bovendien is het volgens de Provinciale WV sommigen niet duidelijk in welke mate verdere groei van het toerisme acceptabel is voor de lokale bevolking. Omdat de werkgelegenheid in Zeeland achter blijft bij die in de rest van Nederland heeft de Provinciale VVV Zeeland er behoefte aan duidelijk te maken dat in recreatie en toe risme behoorlijke werkgele- genheidskansen liggen, zolang de overheid daarvoor letterijk en figuurlijk voldoende ruimte biedt. In een brochure heeft de VVV die stelling nader uitgewerkt, waarbij de link wordt gelegd met het grote aantal projecten dat de laatste jaren tot stand is gekomen en dat er mede toe heeft geleid dat het aantal vol ledige banen met bijna vijftig procent toenam. Om vast te stellen wat de plaatselijke bevolking vindt van de huidige en mogelijk toekomstige toe ristische ontwikkeling is door NRIT Consultancy (research instituut voor recreatie en toe risme) ter gelegenheid van deze campagne hiernaar een onderzoek in gesteld. De resul taten van dat onderzoek wor den vandaag bekend gemaakt in een bijeenkomst in hotel Arion in Vlissingen, tijdens welke de Provinciale VVV het activiteitenplan voor het komende jaar presenteert. Bel vandaag nog 071 -131800/140548 voor meer informatie- Medelingen voor deze rubriek melden voor vrijdag 17 uur, liefst schriftelijk, Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Do. 27 oktober t/m wo. 2 november AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: J. Bezemer, 19 uur: A.E. de Bruijn. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: M. Goudri- aan, 15 uur: Beider. Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 uur: J. Bakker, 14.30 uur: R.G. v.d. Zwan. Volle Evangelie-gemeente "Immanuel", Westdijk- straat 5-7, samenkomst Do. 20 uur, Zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Kerk. Kerkplein 1Zo. 9 uur: Binnen- marsch. DOMBURG Hervormde Kerk. Markt 8. Zo. 10 uur: niet bekend, 19 uur: P. Boekesteijn. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. zaterdag 19 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: J.S. Koops. Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 10 uur: J.S. Koops, gez. dienst Geref. Kerk. GRIJPSKERKE Hervormde Gemeente. S.O.W. Nieuwe Kerk, Groenmarkt, Zo. 10 uur: G.J. Smit. Koorkerk, Koorkerkhof. Zo. 10 uur: K. Hendrikse. Ontmoe- tingskerk, Oosterscheldestraat, Zo. 10 uur: O. Elseman. Engelse Kerk, Simpelhuisstraat, Zo. 19 uur: K. Hendrikse. Thomaskapel, Zo.: zie Hoek steen. Oostkerk, Oostkerkhof, Zo. 9.30 uur: A.C. Verweij. Wijkgemeente Geref.Bond, Zo. 11 en 17 uur: P.C. Zorge. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten Lange Noordstraat 62, Za. 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst, J. Engelgeer. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 9.20 uur: bid stond, 10 uur: vrouwenbond. 19 uur: R. Pippel. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: Nien- huis. Nederlands Gereformeerde Kerk, Gebouw Engel se Kerk, Simpelhuisstraat 10. Zo. 9.30 en 17 uur: C.A.A. Struik. Vereniging van Vrijzinnig Hervormden en Remon stranten. Koorkerk, Zo. 10 uur: K. Hendrikse. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lombardstraat 1elke tweede en vierde zaterdag van de maand om 17 uur. Zo. 10 uur. De Hoek steen, Roozenburglaan 22, Zo. 11.30 uur. Waalse Kerk (Eglise Wallonne). Lange Noord straat 62. Zo. 10.45 uur: J. Chardard. Evangehegemeente "De Wijngaard". Klarenbeek LTS. Zo. 9.30 uur. Rafaël gemeenschap Eleos Walcheren, Olmen laan 8, Zo. 9.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Rey- ershove, Dauwedaelselaan 35, Zo. van 10-12 uur, Do. van 19.30-21.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Cen trum, Dauwedaelselaan 35, Zo. van 16-18 uur, Di. van 19.30-21.30 uur. Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: B. Ridder, 14.30 uur: J. Bakker, gez. dienst in de Herv. Kerk. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: P. den Braan- ker, 14.30 uur: J. Bakker. HOOGELANDE Christengemeenschap, Kapel van St. Maarten. Zo.: geen dienst. KLEVERSKERKË~ Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: P.C. Schoonenboom. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31Zo. 9 uur: B. de Haan, 10.30 uur: B. de Haan, jeugddienst. Ned. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1. Zo. 9 uur: B. de Haan, 10.30 uur: B. de Haan, jeugddienst, gez. diensten in de Geref. Kerk. NIEUW EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. 9 uur: J.A. Murre. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 uur: G. Warner, 17 uur: J.F. Ezinga. Hervormde Gemeente. Waterstraat 4, Zo. 10 uur: A.C. den Hollander. Gereformeerde Gemeente. Saronkerk. Zo. 9.30 en 15 uur: H. Paul. RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. 10.30 uur: J.A. Murre. SEROOSKERKE MELISKERKE Gereformeerde Gemeente Valkenburgstraat 25. iedere zondag om 9.30 uur en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: R.G. v.d. Zwan, 14.30 uur: B. Ridder. Hervormde Kerk Zo. 10.15 uur: Binnenmarsch. MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avonden op do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Her- berdsland 11 Baptisten Gemeente. Kapel Herengracht 74. Zo. 10 uur: L. Fabriek. Centrum Middelburg. Segeersstraatkerk, Zo. 9.30 en 14 uur: leedienst, 18.30 uur: H. Paul. Evangelische Baptisten Gemeente. Damplein 12. Zo. 10 uur: Br. Lok. Christelijke Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 16.30 uur: J.P. Schenau. Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo.: geen dienst. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Alle zondagen leesdiensten 9.30 uur, 14 en 18.30 uur. Gereformeerde Kerk. Getuigeniskerk, Adr. Lau- werijszstraat 6, Zo.: zie Ontmoetingskerk. Hof- pleinkerk, Zo. 9.30 uur: W.A. v.d. Berg, 14.30 uur: O. Elseman. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, Zo. 9.30 uur: P. Paulus. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt).Klein Vlaande ren 75, Zo. 9.30 en 16.30 uur: A. de Snoo. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. 11.30 uur Evangelisatiedienst, De Vergulde Baars, Baarsjes straat 43, Wo. bijbelstudie. Dam 6.19.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: G. Warner, 19 uur: G. Warner, gez. dienst in de Herv. Kerk. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: A.E. de Bruijn, 19 uur: G. Warner. ST.LAURENS Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cit- tersstraat 69. Zo. 10 uur: St. Spanjer. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 en 17 uur: A.O. Poppe. OOST-SOUBURG Kanaalstraatkerk, Zo. 9.30 uur: L.A. Woltering. Oranjepleinkerk, Zo. 9.30 uur: R.E.R. van Buiren, 19 uur: zangdienst. Bejaardentehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1, elke 1e en 3e zaterdag om 9 uur. Zo. 19 uur: J. van Leerdam. Martinuskerk. Kerklaan 19. Zo. 10 uur. Volle Evangeliegemeente Sion. Ritthemsestraat 43 (gebouw De Blazer), Zo. 10 uur: lofprijzings- dienst. VEERE Gereformeerde kerk. Zo. 10 uur: J. Lukasse, gez. dienst in de Herv. Kerk. Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: J. Lukasse. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion, 19.30 uur: Evening Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1Zo. 11.30 uur, Wo. 19.30 uur en Vr. 19,30 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 16.30 uur. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1Zo. 9.30 uur: gespreksdienst. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoy- straat 2, Zo. 9.30 en 16.30 uur: H. Mostert. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Wal- straat 23. Zo. 10 en 17 uur. Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20, West- Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur, Wo. 20 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk, Oude Markt, Zo. 10 uur: J.D. de Boer. Petruskerk, P. Krugerstraat 17, Zo. 9.30 uur: A.G. Baas. Johanneskerk, Bonedijkestraat 165, Zo. 9.30 uur: J. de Boer. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, Zo. 9.30 uur: C.A. Schoorel. De Schaapskooi, Papegaaienburg. Zo. 9.30 uur: A.V. de Nooij. Ziekenhuis Walcheren Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: C. van Rosmalen. Ter Reede, Zo. 19 uur: dienst. Jehova's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534. Do. van 19 tot 20.45 uur, Zo. van 10 tot 12 uur. Jehova's Getuigen gemeente 'Souburg Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534, Zo. van 15.30 tot 17.30 uur. Di. van 19 tot 20.45 uur. Jehova's Getuigen Vlissingen Bossenburgh. Za. van 17.30 tot 19.30 uur. Wo. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161. iedere Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Bonedijkestraat 163, Za. 9.30 uur: eredienst, 10.30 uur: bijbelstudie, A. de Hamer. Gereformeerde Gemeente. Marnixplein 41. Zo. 9.30 en 16 uur: leesdienst. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 en 19 uur: C. Bijl. Pinkstergemeente Vlissingen e.o., Vrijdomweg 1 Zo. 15 uur: A. van Polen. Christelijk Centrum Zeeland. Open Hof, Alexander Gogelweg 57. Zo. 14.30 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwen straat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolische Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur, Wo. 20 uur. Evangelie Gemeente "De Blinkende Morgenster". Dr.Stavermanstraat 61Zo. diensten om 10 en 17 uur. Rooms Katholieke Kerk Der Boede. Babbelaar, elke 2e, 4e en 5e zaterdag v.d. maand om 10.30 uur. Zo. 10.30 uur: C. Simons. Lieve Vrouwe Kerk, Singel (nabij stadhuis). Za. 19 uur. Zo. 9.30 uur. Ter Reede. Koudekerkseweg 81Za. 17 uur Open Hof (Paauwenburg). A. Gogelweg 59. Zo. 11.15 uur. VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: C. Kley. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: Spaans, doopdienst, 19 uur: Spaans. ZOUTE LANDE Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Willi- brordusplein 2. Zo. 9.30 uur: P. Boekesteijn. Do. 27 oktober t/m wo. 2 november HUISARTSEN Middelburg: zaterdag tot 24 uur: A.P. Bruijnzeel, Herengracht 68, tel. 39933. zondag tot 24 uur: G.J.M. Meijjer, De Krammer 14, tel. 39933. Visi tes aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor drin gende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur. (zonder afspraak). Vlissingen: zaterdag tot 24 uur: E. Kant, Sabalaan 3, tel. 71017. zondag tot 24 uur: P. Crama, Hoge- weg 107, tel. 13459. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur. (zonder afspraak). Souburg, Nieuw- en St. Joosland, Arnemui- den. Gezondheidscentrum Middelburg- Zuid(praktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Visser): zaterdag tot 24 uur: J.C. Ponten, Oude Rijksweg 6, Nieuw- en St. Joosland, tel. 01182-1340. zon dag tot 24 uur: R.G.G. Groot, Dr. van der Moer straat 15, Arnemuiden, tel. 01182-1308. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Seroosker- ke. Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: zater dag en zondag: R.A.D. van Tol, Markt 12, Veere, tel. 01181-1271. Aagtekerke, Biggekerke, Domburg, Koudeker- ke, Meliskerke, Westkapelle en Zoutelande: van vrijdag 18 uur t/m zondag 24 uur: F. van Eede, De Casembrootstraat 24, Westkapelle, tel. 01187-1234. West- en Midden-Walcheren: zaterdag en zon dag: B. Bouwense, Valkenisseweg 14, Biggeker ke. tel. 01185-2190. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: zaterdag en zondag: R.J. Arratoon, Badhuis straat 45, Vlissingen, tel. 01184-14643. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag tot vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Hum- melen, Markt 69, tel. 12134. Vlissingen: van vrijdag tot de vrijdag daaropvol gend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Souburg, C. van Perestraat 1, Oost-Souburg, tel. 61593. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: van vrijdag 9 uur tot maandag 9 uur: H. Klompe, tel. 71140. Middelburg: van zaterdag 9 uur tot maandag 9 uur: M. de Jonge, tel. 16761. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschapsdieren) zaterdag en zondag: Brink, Meanderlaan 326, Middelburg, tel. 01180-11011. Dierenartsenpraktijk Middelburg: (grote huis dieren) tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8- 9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Dom- burgseweg 33A, Oostkapelle. tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Dierenartsenpraktijk Meliskerke: (kleine huis dieren): Kelderweg 1, tel. 01189-2838. Dierenarts A. Meijns, Oostkapelseweg 12, Grijpskerke, tel. 01189-3060. OVERIGE DIENSTEN Klassiek Homeopaten: M.C. van Haaren, Zach. Jansenstraat 32, Middelburg, tel. 01180-25369. Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele week end 01180-28288 Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, 01180-28800. Kinder en jeugdtelefoon Zeeland, elke dag bereikbaar van 14-20 uur, 06-0432 (gratis). Patiëntenplatform Zeeland: 01100-49389. Stichting Bejaarden- (en gehandicapten) Alarm Zeeland. 01188-3404. Stichting "Blijf van m'n Lijf Zeeland": 01184- 14645 (dag en nacht). Bureau Sociaal Raadslieden en Algemeen Maatschappelijk Werk, Thuiszorg Walcheren. Middelburg. 01180-84000, Vlissingen, 01184- 86400, Stichting Slachtofferhulp Zeeland. 01180- 36108. Stichting SOS Telefonische Hulpdienst Zee land. 01180-15551. Vereniging tegen seksuele kindermishande ling binnen het gezin. Telefonisch spreekuur: van 8.30-9 uur. 01180-13362. Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis. 01100-49200. Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), 01180-37320 en 01184-13240. Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kinderbescherming. 01180-35015. Thuiszorg Walcheren, afdeling Kruiswerk, alarmnummer 01184-11877. Thuiszorg Walcheren, afdeling Gezinsverzor ging. alarmnummer 01184-14444 (pieper 168). Politie-assistentie Walcheren. Noodhulp 06-11 overige assistentie aanvragen 01180-33333.

de Vlissinger | 1994 | | pagina 17