Schouwse soul in de Piek Fotoboek over Veere in vroeger tijden Tussen boekenweek en feestmaand The Scene in de Zeelandhallen TER PROMOTIE VAN NIEUWE LIVE-CD 20 OKTOBER T/M 26 OKTOBER De Nederlandse band The Scene speelt zaterdag 29 oktober in de Zeelandhallen in Goes. Het optreden begint om 20.15 uur. De band komt naar Goes ter promotie van het nieuwe live-album dat binnenkort zal ver schijnen. In het voor- programmma staat de formatie Ross Curry. KINDERBOEKEN IN MIDDEN ZEELAND Woensdag 19 oktober 1994 DE FAAM - DE VLISSINGER 7 mmm M Us i® Alle optredens tijdens de vori ge toernee van The Scene zijn opgenomen. Hoogtepunten uit het totaal, zoals 'Blauw', 'Maan', 'Open', 'ledereen is van de Wereld' en 'Rigoreus' verschijnen op de nieuwe live- cd. Tegelijkertijd werden de belevenissen van de groep tij dens de toernee gefilmd, als mede een speciaal concert dat de groep gaf in het Tilburgse Noorderligt. Het filmmateriaal zal worden gebruikt voor een tv- en videospecial over de groep. Dat The Scene inmiddels tot de absolute Nederlandse top behoort, bewees de groep tij dens de vorige toernee die in het teken stond van de vorig jaar uitgebrachte cd 'Avenue de la Scene'. De meeste van de concerten waren toen volledig uitverkocht. Het vorige album mag worden beschouwd als de meest complete plaat die The Scene ooit maakte. De nummers werden bijna alle maal live opgenomen, waar door de sfeer en het geluid zeer direct en puur overko men. Deze opnametechniek werd eerder gebruikt bij de cd 'Open', die in maart 1991 ver scheen. The Scene onderscheidt zich van andere Nederlandse bands door eenvoud en open heid in de muziek en door de directe, poëtische teksten van zanger Thé Lau. Tijdens de concerten verrast de band het publiek met een krachtige podiumpresentatie waarbij Thé Laus rauwe stem een gro te rol speelt. Algemene waardering kreeg The Scene in januari 1993, toen de band door collega muzikanten en auteurs werd onderscheiden met de pop prijs 1992. Reeds eerder viel de groep een blijk van waardering ten deel toen het album 'Blauw' in 1991 werd onder scheiden met een Edison. Blauw was overigens al in 1990 een grote hit in België. Pas een half jaar later werd dit succes bereikt in eigen land. De inmiddels gegroeide popu lariteit van The Scene werd onlangs onderstreept door een succesvol (ingelast) optreden tijdens Parkpop in Den Haag, waarbij 450.000 duizend be zoekers aanwezig waren. The Scene. Foto: Paul Tolenaar. De Schouwse soul- en rhythm blues-formatie Check it out is zaterdag 22 oktober te zien in de Piek in Vlissingen. Het optreden begint om 22 uur. Vrijdag 21 oktober kan er van af 21 uur gejamd worden in de Piek. Check it out bestaat al een aan tal jaren. Nadat de eerste drummer en zangeres uit de band stapten, had de formatie enige tijd nodig om drummer Lennaert Boone en de zange ressen A.C. en Cheryl Gerrit sen in te werken. In gewijzigde bezetting werd de band twee de tijdens een talentenjacht in Papendrecht. Tijdens het Any- wave-festival in Zierikzee speelde de band een set met eigen nummers en covers van onder anderen Prince, Chaka Khan, George Clinton en Whit ney Houston. Dat optreden was voor de Noot, het blad van de Stichting Popmuziek Zee land, reden om een fotorepor tage van de band te plaatsen. Bij Uitgeverij Deboektant Oostvoorne is onlangs een fotoboek verschenen over Veere in vroeger tijden. Het boek is samengesteld door J.H. Midavaine. Aan de hand van ongeveer negentig foto's neemt de samensteller de lezer mee voor een wandeling door de stad. Midavaine behandelt daarin de periode 1869-1945. Jaren die niet wil lekeurig gekozen zijn, want in beide jaren werden in en nabij Veere grote waterwerken uit gevoerd: in 1869 de aanleg van het Kanaal door Walcheren en in 1945 de afsluiting van het gat in de dijk bij Veere, dat ontstaan was door het Engel se bombardement op 11 okto ber 1944. „In deze uitgave komen allerlei gebeurtenissen, die zich in die periode hebben afgespeeld, aan de orde", zegt samenstel ler en verzamelaar van ansichtkaarten J.H. Midavaine. „Daarnaast heb ik ruimte gela ten voor 'zomaar een aantal Veerenaren'. Ook de visserij. de industrie, de kunstenaars en het verenigingsleven komen aan bod. En natuurlijk niet te vergeten de schoolfo to's, waar veel van onze voor vaderen op afgebeeld staan". De samensteller heeft zoveel mogelijk getracht de foto's chronologisch in het boek op te nemen. Hij kon bij het samenstellen putten uit zijn eigen verzameling prenten, prentbriefkaarten, foto's en boeken. „Ik heb in de loop der tijd heel wat verzameld. Toch bleek mijn verzameling alléén onvol doende om een zo gevarieerd en voor iedereen aantrekkelijk mogelijk boek samen te stel len. Om dat te bereiken heb ik een beroep gedaan op Veere naren en oud-Veerenaren. Het enthousiasme was zo groot, dat het nu al mogelijk is om nog een volgend deel samen te stellen", aldus Midavaine. Veel hulp heeft de samenstel ler gekregen van J.J. Wisse. „Hij heeft ervoor gezorgd dat bij tal van foto's de namen van de Veerenaren kwamen te staan, die op de foto stonden afgebeeld. Vele uren heeft hij bij de oude Veerenaren door gebracht en op deze wijze veel informatie, maar ook anekdo tes verzameld, die in het boek zijn opgenomen". Het water heeft in de loop der geschiedenis altijd een grote betekenis voor Veere gehad. Al in de dertiende eeuw waren het vissers die zich vestigden op de kreekrug naast de water gang naar Middelburg en het is deze nederzetting die in de veertiende eeuw was uitge groeid tot een klein dorpje, een 'vissershieken' genaamd. De handel, met name de wolhan- del op Schotland, zou ervoor zorgen dat dit kleine plaatsje spoedig uitgroeide tot een gro te stad en in zijn bloeiperiode kon Veere concurreren met steden als Middelburg en Vlis singen; het was de zesde stad in de provincie. Nog steeds speelt het water een belangrij ke rol in Veere, zij het dat het nu de watersporters zijn die een voorname bron van inkomsten zijn voor de stad. Maanden kijk je er naar uit: de jaarlijkse kinderboeken week. En ineens is hij alweer voorbij. En al zullen al die boeken die met 'De Nacht' te maken hebben nog wel even in de belangstelling blijven, we kijken al weer uit naar wat er nog meer is en komt. Een beetje in die speciale sfeer van spanning en bijzon dere gebeurtenissen ben ik in deze aflevering wel geble ven, al is het op een andere manier. Laten we maar beginnen in het Afrikaanse Zimbabwe. Margreet Meulmeester In De dood van een olifant van Gaston van Camp verto nen de levens van Ikando en Dageraad veel overeenkom sten. Beiden als kind van een leider geboren in het binnen land van Zimbabwe en voor bestemd de opvolger te wor den. Zij onderscheiden zich van anderen door de rol van voortrekker, die zij van jongs- af aan vervullen. Alleen, Ikan do is de zoon van de dorps oudste en Dageraad is het jong van 'Donkere Rivier', de leidster van een kudde olifan ten die rondtrekt in het reser vaat. Ikando kan niet verkrop pen dat mensen olifanten kwaad doen en zet alles op alles om het doden van die beesten te voorkomen. Dage raad krijgt een hele verant woordelijkheid als ze de lei ding van haar moeder moet overnemen, te meer omdat in het reservaat als gevolg van de aanleg van een stuwdam steeds minder voedsel te vin den is. Ikando, inmiddels ran ger geworden, krijgt steeds meer gewetensproblemen, als blijkt dat er veel te veel Illustratie uit 'De dood van een olifant', getekend door Wim Euverman. brengt. Of het verhaal van de haas Tsuro, die een heel sei- olifanten zijn. Twee keer heb ben zij al tegenover elkaar gestaan. Zij weten dat ze elkaar kunnen vertrouwen. Maar dan komt de derde keer. Waarom draagt Ikando nu een geweer? Een boek voor wie meer wil weten over het leven van de olifanten in de Afrikaanse wildparken, maar ook over de tegenstrij digheden, die zich voor kun nen doen en het voor de bevolking moeilijk maken. We blijven nog even in Zim babwe. Charles Mungoshi schreef een boek met korte verhalen met als titel De pra tende pompoen. In alle ver halen spelen goed en kwaad een rol, maar ook slimheid is heel belangrijk. De verhalen geven een goed beeld van het leven in het oerwoud en de daar wonende mensen en dieren. Zo kun je bijvoor beeld lezen over vader Kuru- ta die zijn vrouw en kinderen honger laat lijden, terwijl hij zelf elke avond de voor zijn gezin bestemde honing op eet. Gelukkig komt zijn vrouw Madira er op tijd achter en straft hem op een manier, die aan een optreden van de geesten doet denken en hem weer op het rechte pad terug zoen ijverig was en nu graan, maïs en pompoenen kan oogsten. Maar elke nacht ver dwijnt zijn grootste pom poen. Haas komt er achter dat zijn buurman, de luie oli fant Nzou, de dader is en besluit hem te straffen. Hij doet dat door de pompoen te laten praten. En dat heeft gro tere gevolgen dan haas ooit had voorzien. Nu we het toch over slimme hazen hebben, ook in het vol gende boek vinden we er één. Het is al weer het derde boek van Hanna Kraan over de heks: Bloemen voor de boze heks. Ook hier korte ver halen, maar wel voor jongere kinderen dan het vorige boek, al lijken ze soms op elkaar. Want het eerste verhaal in dit boek gaat over pratend gras. Egel en haas verbazen zich erover en de heks, die er inderdaad achter zit, noemt het fluisterkruid. Zij heeft het zelf getoverd en is daar erg trots op. Maar haas heeft een idee. Hij helpt het gras praten en laat het zelfs meer zeggen dan de heks wil. En dat vindt de heks niet leuk. Eigenlijk is de heks zo boos nog niet, maar dat wisten al heel veel kinderen die de vorige boe ken lazen of de verhalen op de televisie zagen. Gehei men, mysteries, we komen ze overal tegen, zeker ook in De prins der duisternis van Nigel Hinton, het laatste in een serie van drie. In het eerste boek, 'De Beverburcht', over won het jongetje Filip de heks Oyin, die alle dieren van het eiland wilde opsluiten in De Beverburcht. In 'De wraak van de heks' komt Oyin terug om zich te wreken, maar Filip rekent voorgoed met haar af. In dit derde boek krijgt hij een verzoek om terug te keren naar het eiland, omdat het er nog steeds niet pluis is. Zijn vriendjes, de bever Baby B. en de egel Nick, komen hem halen en met deze vriendjes beleeft hij allerlei spannende avonturen. Na een moeizame tocht waarbij ze ternauwer nood ontsnappen aan de broer van heks Oyin - die vast van plan is wraak te nemen op Filip - belanden ze tenslot te op het eiland van meneer Edgar, de oude bever en lei der van alle dieren. En dat kan het grote feest op de Beverburcht beginnen. Nu we toch bij bevers zijn aangeland wil ik gelijk even wijzen op de nieuwste boek jes in de serie 'De wereld op zak-start', de informatieve serie voor jonge kinderen van uitgeverij Zwijsen. De bever is één van de deeltjes in deze nieuwe serie. In de Biesbosch kun je ze aan het werk zien. Dit boek geeft een schat aan informatie met prachtige en vooral duidelijke tekeningen. Je kunt te weten komen hoe het komt dat bevers zo goed kunnen zwemmen, wat ze eten, hoe ze knagen en dam men bouwen. Ook zie je hoe een beverburcht eruit ziet, zowel van buiten als van bin nen. Natuurlijk weer met de transparante pagina's tussen de 'gewone', waardoor je soms verrassende effecten krijgt. Naast 'De bever' ver schenen nu ook 'Tellen', 'Het circus' en 'De gereedschaps kist'. Er zijn inmiddels al zes tien deeltjes uitgebracht, die overigens niet allemaal meer verkrijgbaar zijn. Maar er is zeker een keuze te maken en je zou ze elke kleuter gunnen. De dood van een olifant door Gaston van Camp, uit geverij Elzenga Tilburg, f24,90. De pratende pompoen door Charles Mungoshi, uitgeverij Le pold Amster dam, f 24,90. Bloemen voor de boze heks door Hanna Kraan, uitge verij Lemniscaat Rotter dam, f22,50. De prins der duisternis door Nigel Hinton, uitge verij Davidsfonds/lnfodok Noord wijk, f 22,50. De bever, uit de serie 'De wereld op zak-start', uitge verij Zwijsen Tilburg, per deel f 19,95. DOMBURG Marie Tak van Poortvliet Museum, 'Domburg, juli- augustus 1912', tentoonstelling schilderijen. GOES Lunchcafé Stadhuis, mevrouw Parmentier, oliever ven. Geopend di. t/m za. 9-18 uur. Stichting PZZ, Marianne de Glopper, aquarellen en tekenin gen. Galerie van den Berge, Mar cel van Eeden, tekeningen. Marcel Zalme, preview, Anish Kapoor, Bernard Heesen en Yvon Trossèl, glaswerk (vanaf 23 oktober). Oosterschelde College, Frans van der Hagen, eigen werk (t/m 21 oktober). Galerie 'Mi Parti', 'Dressing Domastic Dreams', expositie over verlichting en woningstof fering door diverse kunste naars. KAMPERLAND Restaurant Papillon, Lydia Klop-Steendijk, aquarellen en portretten. Geopend ma. t/m za. vanaf 10 uur, zo. vanaf 17 uur. KATTEN DUKE Galerie llona, llona Schmit, Naïeve schilderijen, U+S Zöl- ner-Krumne, sieraden. Ge opend za. van 14-17 uur. MIDDELBURG Galerie 't Zeepaardje, Mauri ce en Saskia Góth, tekeningen, aquarellen, gouaches en pas tels. Achter de Houttuinen 50, Martin Richardson, hologram men. Geopend ma. t/m za. 10.30-17.30 uur. Galerie Willem Vader, L. Noordstraat 56, schilderijen, tel. 01180-29419, dagelijks ge opend. Atelier Anneke Ruimscho- tel. Groot Mede 66, 01180- 16323, staal- en touwplastie- ken, geopend na tel. afspraak. Wandelkerk Lange Jan, ten toonstelling over diverse ker ken in Middelburg. Roosevelt Study Center, Abdij 9, 'D-Day Remembered: het verhaal in foto's', fototen toonstelling in het kader van de 50ste herdenking van de geal lieerde invasie in Normandië. Geopend ma. t/m vr. 10-12.30 uur en 13.30-16.30 uur. Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Weten schappen, Kousteensedijk 7, Middelburg in vogelvlucht. Meubeltoonzaal Jan Alink, Nieuwe Kleverskerkseweg 17, Joke Nederhand, schilderijen, aquarel, oliepastel en crayon. Zeeuwse Bibliotheek, 'Dor pen op Schouwen-Duiveland', Ouwerkerk en Nieuwerkerk. Galerie 'Artico', Maria Heer- kens; gemengde technieken in fascinerende compositie en kleuren, Dick Monshouwer, pastel-tekeningen, gemengde technieken en bijpassende sie raden, geopend di. t/m za. 10- 16 uur. Galerie Het Gouden Briefke, Franca Giaquinto; naïeven van katten, Odile Kinart; keramiek (t/m 21 oktober). Zeeuwse Centrale Disco theek, Janita de Jong, 'Een Universum'. Delta Nutsbedrijven, Saskia Eggink, grafische technieken. 'Het Steunpunt', wijkcentrum Dauwendaele, Saba Meranish- vihi en David Heijgelaar, 'Twee monumentale steden in pastel'. Geopend ma. t/m vr. 9-12 uur. Galerie 't Haentje te Paart', Spanjaardstraat 19, Wim Zurné, grafiek (t/m 22 oktober). Brasserie De Huifkar, Markt 19, André Groenenberg, pente keningen in de nautische sfeer. Stichting Welzijn Ouderen, Molstraat 13, Bea van Leeu wen; modelstudies in krijt en aquarel, Loek den Hollander; beelden en olieverf, Kees Gun- ter; olieverf. Geopend op werk dagen van 10-16 uur. Weefaterlier 'De Schiet spoel', Langeviele 47, Dora Prins, textielobjecten, aquarel len, patchwork, beschilderde zijde, hoeden, kleding en cementen tuinpotten en -scha len. Geopend di., do. en za. van 13.30-17 uur. Gemeente-archief, Stadhuis straat 2, Tweede Wereldoorlog: verwoesting, wederopbouw en bevrijding van Middelburg, fototentoonstelling. Het Middelburgs Koffiehuis, Roel Coppejans, inkt, potlood, pastel afgewerkt met olieverf of gouches op papier. Kuiperspoort 22, Guido Vlot- tes, Paul Fleming, Maarten Ver haak, Ellert Haitjema, Patrick Merckaert en Larry Clark, ge opend wo. t/m za. 13-17 uur. Zeeuwse Bibliotheek, 'Het water en wij', tentoonstelling. Zeeuwse Bibliotheek, Abdij collectief, beeldententoonstel ling. DONDERDAG 20 OKTOBER Ambachtscentrum, Goes; Kris Kras, 'Hans en Grietje en de zilverfee', 11 uur. Sim Bolus, 'Wat 'n schat', 13 uur. Muzikan- tater, 'Het spook van Biezelin- ge', 14.30 uur. Parabel, try-out, 16 uur. Stadsschouwburg, Middel burg; Horse and Bamboo, 'Dance of Whithe Darkness' 19.30 uur. Arsenaaltheater, Vlissin gen; Orkater, 'Jemand auf der Treppe?', 20.30 uur. VRIJDAG 21 OKTOBER Prins van Oranje, Goes; Flairck, theaterconcert 'Kamers', 20 uur. Stadsschouwburg, Middel burg; Modern Jazzdance Com pany Djazzex, 20 uur. Grote Kerk, Goes; Het Zeeuws Orkest, 20 uur. Middelburgs Minitheater, Middelburg; Middelburgs Theater, 'Los zand', 20.30 uur. Danstheater Cosmo, Vlis singen; Dezz, 21 uur. De Piek, Vlissingen; Jamses sie, 21 uur. ZATERDAG 22 OKTOBER De Hoeksteen, Middelburg; Brassband Onda, 19.30 uur. Concert- en Gehoorzaal, Middelburg; Het Zeeuws Orkest, 20 uur. Razzmatazz, Oost-Souburg; Hongaarse volksmuziek 'Teka', 21 uur. Stadsschouwburg, Middel burg; The Fondy Riverside Bul- let Band, 21 uur. De Piek, Vlissingen; Check it Out, 22 uur. DINSDAG 25 OKTOBER Grote Kerk, Goes; Carillonbe speling Sjoerd Tamminga, 13.30-14.30 uur. Stadsschouwburg, Middel burg; Theater De Korre, 'De Rafaëls', 20 uur. WOENSDAG 26 OKTOBER Ambachtscentrum, Goes; Poppentheater Sim Bolus, 'Wat 'n schat', 14.30 uur. Open Hof Kerk, Vlissingen; Seniorenorkest Zeeland, 14.30 uur. Stadsschouwburg, Middel burg; Hans Liberg, 'Nu oook voor vrouwen', 20 uur. Vestzaktheater, Vlissingen; Mirjam Sternheim en Karla Wieringa, 'Helle Kijkers', 20.30 uur. NEELTJE JANS Delta Expo, Windenergie, ten toonstelling windenergie. Dagelijks geopend van 10-17 uur. Delta Expo, tentoonstelling 'Water', expositie over Inte graal Water Beheer. Buitenhaven, bij het Tops- huis. Trechter 5, kunstproject Framework Invitation. OOSTKAPELLE Green White Hotel, buiten plaats lepenoord, Olga Westra- te, keramiek, Ko van Driel, beel den. Zeeuws Biologisch Muse um, Duinvlietweg 6, De Mante ling, 'een verleden met toe komst', tentoonstelling. OOST-SOUBURG Watertoren, Krien Clevis; schilderijen, Wim Caus; kera miek, Gery de Smet; schilderij en, Leo Copers; installatie. VEERE Grote Kerk, Antoine Mes, Zeeuwse Landschappen. VLISSINGEN Iguana, Bellamypark 35, leven de reptielen, amfibieën en insekten, dagelijks geopend 14- 17.30 uur. Veerboot Vlissingen/Bres- kens. Op dubbeldekkersveer boot ms 'Prinses Juliana' zeven wissellijsten met toeristische promotie (beeld van Zeeland als vakantieland). Stedelijk Museum Vlissin gen, Eric Brandts, Gert-jan Evenhuis, Rien Halters, Jan van Leeuwen, Gerhard Lentink en Jan Haas, 'Eigentijds Mensen beeld'. De Kleine Galerie, Kouden hoek 32, Angelique van der Lugt, fotografie, geopend vr. t/m zo. 14-17 uur. Scheldehof, Etta Risakotta- Lawalata, aquarel schilderijen. Stadhuishal, Stedenband Vlissingen-Taganrog, exposi tie. WEMELDINGE Atelier L. Rijks, Chozeeweg 27, schilderijen, dagelijks ge opend. WOLPHAATSDIJK Galerie 'De Hoekweide', Casper van Leeuwen, tekenin gen en schilderijen, Frans van Straaten, bronzen. Antoine Mes, zee-landschappen (t/m 23 oktober). DONDERDAG 20 OKTOBER Alhambra I Vlissingen, 'True Lies' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Forrest Gump' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'The Mask' 14 en 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Baby's Day Out' 14 uur. 'Clear and Present Danger' 20 uur. Grand Theater Goes, 'True Lies' 20 uur. Stichting Cinema Middelburg, 'Antwoord uit de Hemel' 14 uur. 'Four Weddings and a Funeral' 20 uur. VRIJDAG 21 OKTOBER Alhambra I Vlissingen, 'True Lies' 19 en 21.45 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Forrest Gump' 19 en 21.45 uur. Alhambra III Vlissingen, 'The Mask' 14, 19 en 21.45 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Baby's Day Out' 14 en 19 uur. 'The Specialist' 21.45 uur. Grand Theater Goes, 'True Lies' 19 en 21.45 uur. Stichting Cinema Middelburg, 'Ake's Wereld' 14 uur. 'Four Wed dings and a Funeral' 20 uur. 'Friends' 22.30 uur. ZATERDAG 22 OKTOBER Alhambra I Vlissingen, 'True Lies' 19 en 21.45 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Forrest Gump' 19 en 21.45 uur. Alhambra III Vlissingen, 'The Mask' 14, 19 en 21.45 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Baby's Day Out' 14 en 19 uur. 'Clear and Present Danger" 21.45 uur. Grand Theater Goes, 'True Lies' 19 en 21.45 uur. Stichting Cinema Middelburg, 'Tik Tak' 14 uur. 'Four Weddings and a Funeral' 20 uur. 'Friends' 22.30 uur. ZONDAG 23 OKTOBER Alhambra I Vlissingen, 'True Lies' 19 en 21.45 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Forrest Gump' 19 en 21.45 uur. Alhambra III Vlissingen, 'The Mask' 14, 19 en 21.45 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Baby's Day Out' 14 en 19 uur. 'Clear and Present Danger' 21.45 uur. Grand Theater Goes, 'True Lies' 19 en 21.45 uur. Stichting Cinema Middelburg, 'Gouden Voetbal' 14 uur. 'Four Weddings and a Funeral' 20 uur. MAANDAG 24 OKTOBER Alhambra I Vlissingen, 'True Lies' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, "Forrest Gump' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'The Mask' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Clear and Present Danger' 20 uur. Grand Theater Goes, 'True Lies' 20 uur. Stichting Cinema Middelburg, 'Friends' 20 uur. DINSDAG 25 OKTOBER Alhambra I Vlissingen, 'True Lies' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Forrest Gump' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'The Mask' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Clear and Present Danger' 20 uur. Grand Theater Goes, 'True Lies' 20 uur. Stichting Cinema Middelburg, 'Friends' 20 uur. WOENSDAG 26 OKTOBER Alhambra I Vlissingen, 'True Lies' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Forrest Gump" 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'The Mask" 14 en 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Baby's Day Out' 14 uur. 'Clear and Present Danger' 20 uur. Grand Theater Goes, 'True Lies' 20 uur. Stichting Cinema Middelburg, 'Four Weddings and a Funeral' 20 uur. DONDERDAG 20 OKTOBER Alhambra I Vlissingen, 'Jungle Jack' 14 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Duime- lijntje' 14 uur. VRIJDAG 21 OKTOBER Alhambra I Vlissingen, 'Jungle Jack' 14 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Duime- lijntje' 14 uur. Hof Domburg, filmmiddag 14 uur. ZATERDAG 22 OKTOBER Alhambra I Vlissingen, 'Jungle Jack' 14 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Duime- lijntje' 14 uur. ZONDAG 23 OKTOBER Alhambra I Vlissingen, 'Jungle Jack' 14 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Duime- lijntje' 14 uur. Grand Theater Goes, 'Aristokat- ten' 14 uur. WOENSDAG 26 OKTOBER Alhambra I Vlissingen, 'Jungle Jack' 14 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Duime- lijntje' 14 uur. Grand Theater Goes, 'Aristokat- ten' 14 uur. Het eerste elftal van de Veerse voetbalclub rond 1921 0

de Vlissinger | 1994 | | pagina 7