Expositie water in bibliotheek Oude drogist als sfeervol decor in Woensdag 19 oktober 1994 DE FAAM - DE VLISSINGER 17 Cursus/onderwijs SNEL GEBOEKT DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG MAANDAG Allerlei DINSDAG WOENSDAG Lezing Natuur Cultuur In de hal van de Zeeuwse Bibliotheek staat tot 5 november de tentoonstelling 'Het Water en Wij' opge steld. De tentoonstel ling gaat in op de rela tie tussen drink- en afvalwater, mens en milieu. De tentoonstel ling is dit voorjaar samengesteld door vrijwilligers van het MicMec Walcheren en stduenten van de Hogeschool Zeeland. Ze was eerder te zien in het Milieu Educatie Centrum in Vlissingen en in Westkapelle. Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 Expositie - Bram Francke, leraar Duits op het Delta College in Middelburg, heeft ter gelege- nehid van zijn naderende af scheid van de school besloten in plaats van een receptie en een toespraak een expositie van beeldende kunst, pennevruch- ten en verzamelwerk van colle ga's te houden. Burgemeester C. Rutten van Middelburg opent de expositie 'Delta College - Pas sie na arbeid' donderdag 27 oktober om 16 uur. Via hun kunstzinnige werk stellen de medewerkers van het Delta Col lege zich op een heel eigen wijze voor aan collega's en leerlingen. Hierdoor maakt de expositie, die Bram Francke samen met teken docent en beeldend kunstenaar Ko de Jonge samenstelde, een menselijk kapitaal zichtbaar waarvoor in het dagelijk leven op school weinig ruimte is. Koophandel - De Kamer van Koophandel in Middelburg ver zorgt 27 oktober om 19.15 uur het seminar 'Veiligheid en arbeidsomstandigheden in en om uw bedrijf'. Aannemers kun nen zich laten informeren over de invoering van het Veiligheids Checklijst Aannemers-certifi caat, dat door opdrachtgevers steeds vaker verplicht wordt gesteld. Vanaf 31 oktober houdt de Kamer een vijfdaagse cursus Middle Management. Kennis en inzicht in management-princi- pes, informatie- en communica tietechnieken en leidinggeven komen aan bod. Donderdag 10 november houdt de Kamer van Koophandel een seminar 'Bestu ren van een vereniging of stich ting'. Tijdens het seminar, dat om 19.15 uur begint, komen onder meer aansprakelijkheid, belastingsdienst en informatie plicht aan de orde. Reanimatie - De Stichting Ambulancevervoer Walcheren en de Nederlandse Hartstichting verzorgen bij voldoende belang stelling dinsdag 8 en 22 novem ber een cursus hartreanimatie. De cursus omvat twee leseen van drie uur. Belangstellenden kunnen zich aanmelden bij D. Gil lissen, 01184-17967. Wonen - Emancipatiebureau liiPl Sportzaal Van Duyvenvoor- de Oost-Souburg, wekelijks peutergym, 9.30 u. De Parel Domburg, bowling- toernooi vanaf 12 jaar, inschrijven voor 18 uur, 20 u. Hof Domburg, herfst- wandeling, verzamelplaats De Schelp, 14 u. Zeeuwse Bibliotheek Middelburg, Lectorium Rosicrucianum, lezing 'Christus-Lucifer', 20 u. De Arne Arnemuiden, Zanglust, internationale vogeltentoonstelling, 20 u. Zeeuws Biologisch Museum Oostkapelle, jeugmuseum- dag, 10 u. Ontmoetings centrum Dauwendaele Mid delburg, Aktiviteiten Cen trum Middelburg, excursie PZC Vlissingen, 13.30 u. Van Duyvenvoorde Oost- Souburg, DIOS, jazz-instuif, kinderen van 9-11 jaar 13 u., 6-8 jaar 14 u. Zeeuwse Bibliotheek Middelburg, Stichting Nationaal Fonds Stotteren, informatie-avond, 18.30 u. Bibliotheek Goes, Stichting Nationaal Fonds Stotteren, informatie-avond, 18.30 u. Suikerpoort 7 Mid delburg, Wizo-Zeeland, kle- dingbeurs, 10 u. Manege De Zandbooi West- kapelle, Recreatieteam Hof Domburg, wekelijks paard rijden, aanmelden voor dinsdag 12 u., vertrek 8.30 u. De Arne Arnemuiden, Zanglust, internationale vogeltentoonstelling, 13 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, bingo, 20 u. Ontmoetingscentrum Dau wendaele Middelburg, SKW 'De Hayman', video-avond voor jongeren van 12-15 jaar, 19.30 u. De Parel Domburg, spetter middag, spelletjes onder begeleiding. Restaurant De Parel Domburg, Italiaans buffet, 18 u. De Arne Arne muiden, Zanglust, interna tionale vogeltentoonstel ling, 10 u. De Schakel Mid delburg, Lava, jubileum dansavond voor vrouwen, 21 u. Sporthal De Basken- burg Vlissingen, snuffel- markt, 9 u. Hof Domburg, tennistoer nooi mixed dubbel vanaf 15 jaar, inschrijven in De Schelp, 11 u. Hotel Arnevil- le Middelburg, Bond tot Bescherming van Honden en Centrum voor Attitude en Zeeland verzorgt vanaf 26 okto ber de cursus 'Vrouwen - Wonen en Beslissen'. De cursus wil leren hoe vrouwen het volks huisvestingsbeleid en de plan nen op het gebied van ruimtelij ke ordening kunnen beïnvloe den. De cursus, die wordt gege ven op vijf woensdagavonden van 20 tot 22 uur. is mede bedoeld als kadercursus om in eigen omgeving de opgedane kennis over te dragen. Cursus leidster is Ingrid Brillemans en de plaats van handeling is het Henriëtte van der Meyhuis in Middelburg. Alcohol -Veilig Verkeer Neder land houdt vanaf 18 november tot eind dit jaar een Alcohol Cam pagne, speciaal gericht op het bedrijfsleven. De start van de campagne is bij het hoofdkan toor van de ZLM in Goes. Doel van de campagne is extra aan dacht te besteden aan het rijden onder invloed bij woon-werkver- keer. Naast de gebruikelijke alco holcontroles zal het verkeer op aan- en afvoerwegen van indus triegebieden tijdens deze cam pagneperiode speciale aandacht krijgen. Daarnaast worden werk nemers en werkgevers gewezen op hun verantwoordelijkheid en die van medeweggebruikers. Sinterklaas - De afdeling Vlis singen van de Vereniging de Zonnebloem verzorgt 26 novem ber een St. Nicolaasmiddag voor zieken, gehandicapten en oude ren in de MTS in Vlissingen. De bijeenkomst begint om 13.30 uur en er rijden bussen van en naar de zaal. Kaarten zijn verkrijg baar op dinsdag 25 oktober van 14 tot 17 uur bij A. van de Berg (Speelstad Oude Stad, tel. 14177), woensdag 26 oktober bij R. Hoosemans (Pres. Roosevelt- laan 196, tel. 17318), dagelijks bij C. van de Werf (Zeewijksingel 11 Oost-Souburg, 71880) en L. Job- se (Weststraat 29 Koudekerke 01185-2622). Waterschap - De waterschap pen van Tholen, Walcheren, Schouwen-Duiveland en Noord en Zuid-Beveland zullen na de fusie in 1996 verder gaan onder de naam Waterschap Zeeuwse Eilanden. De Stuurgroep die de Begeleiding, lezing, 20 u. Zeeuwse Bibliotheek Mid delburg, Lectorium Rosicru cianum, openbare lezing 'Christus, de universele bron van licht en kracht', 20 u. Het Arsenaal Vlissingen, Avro tv-opname 'Tussen Kunst en Kitsch', 11 u. Sporthal De Belt Oost-Sou burg, Sport en Spel 55+, 11 u. Kuurcentrum De Parel Domburg, rondleiding, ver zamelen bij receptie, 11.30 u. In- en Uitloophuis Vlis singen, Bloemenlaan, wekelijkse ontspannings ochtend, vanaf 9.30 u. Buurthuis De Paraplu Vliss ingen, cursus Spaans voor beginners en gevorderden, 8.45-9.45 u. en 10-11.15 u. Hof Domburg, wekelijks mountainbiketocht, 9.30 u. Wijkcentrum Schelde buurt Vlissingen, wekelijkse soos voor alleenstaanden, 19 u. Studiecentrum Oran jezon Oostkapelle, kunsthis torische middag 'Mondri aan in Domburg', 13.30 u. Café Brasserie Karoiingen- burcht Oost-Souburg, FNV, ledenvergadering, 19.30 u. Bachtenpoorte 32 Oost- Souburg, Film-Video Club Shot '68, open clubavond, 19.30 u. Studiecentrum Oranjezon Oostkapelle, dia presentatie en excursie Oranjezon, 13.30 u. Pet- ruskerk Vlissingen, Neder landse Vereniging van Huis vrouwen, lezing 'Bevrijding Walcheren', 14 u. De Schakel Middelburg, Neder landse Christen Vrouwen Bond, vergadering, 19.45 u. Petruskerk Vlissingen, Nederlandse Bond voor Pensioenbelangen, leden vergadering, 14 uur. Hof Domburg, wekelijks squashtoernooi, inschrijven voor dinsdag 20 u., aan vang 10.30 u. De Parel Domburg, spettermiddag, spelletjes onder begelei ding. Dienstencentrum voor ouderen Westkapelle, wekelijkse soos voor 55- plussers, 19 tot 22 u. De Schelp Domburg, wekelijks beachjogging, 9 u. Hof Domburg, fakkeloptocht, inschrijven in De Schelp voor 17 uur, vertrek 19.30 u. Aktiviteiten Centrum Vlis singen, dia-middag 'Neder landse natuur', 14 u. Zeeuwse Bibliotheek Mid delburg, Spirituele Akade- mie Brahma Kumaris, cur sus Positief Denken, 19 u. Studiecentrum Oranjezon Oostkapelle, culinair mos selfestijn, 16.30 u. fusie van de waterschappen begeleid heeft deze naam geko zen uit een lijst van 66 mogelijk heden. De namen werden inge zonden naar aanleiding van een oproep in de nieuwsbrief van de waterschappen. Het Bestuurlijk Overleg van de Waterschappen is van mening dat het karakter van het nieuwe Zeeuwse water schap goed in de naam naar voren komt. Het College van Beheer van het Wegschap Wal cheren heeft inmiddels besloten in 1996 op te gaan in het nieuwe waterschap. De Algemene Ver gaderingen van de waterschap pen hebben het wegschap al verwelkomd. De Walcherse gemeenten zullen zich er komende maand over uitspre ken. Juliana - Het Juliana Welzijn Fonds heeft aan het Anti Discri minatiebureau Zeeland in Vlissin gen een bijdrage van 2500 gul den toegekend voor de organisa tie van een week met intercultu rele activiteiten. Zeelandbrug - De Zeeland- brug is in de nacht van vrijdag 28 op zaterdag 29 oktober tussen twee en vier uur gesloten voor gemotoriseerd verkeer. In die uren wordt gewerkt aan de dwarskrachtdeuvels tussen de voegen van de betonelementen van de brug. Voor de afstelling van het geheel is het nodig dat er geen verkeer op de burg is. Dezelfde operatie wordt ook uit gevoerd in de nacht van 7 op 8 november, ook van twee tot vier. Het verkeer wordt op de toelei- dende wegen tot de Zeeland burg op de werkzaamheden geattendeerd en verwezen naar de alternatieve route via de stormvloedkering. In het najaar wordt waarschijnlijk nog twee keer een stremming voor de Zeelandbrug afgekondigd. Kynologen - Marijke Baas houdt donderdag 27 oktober op uitnodiging van de Kynologen- club Zeeland een lezing over poolhonden. Vergezeld door haar twee Malamute's, waarvan één het diploma Reddingshond heeft, zal Baas vertellen over het karakter en de trainingsmogelijk heden van deze honden. De lezing in de kantine van KC Zee land in Wilhelminadorp begint om 20 uur. onder anderen Glenn Miller, Bing Crosby en de Andrew Sisters. Het concert begint om 20 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar vanaf 24 oktober. Samenzang - NCRV-televisie maakt vrijdag 28 oktober opna men van een koor- en samen- zangavond die in het teken staat van vijftig jaar bevrijding van Wal cheren. Hieruit worden twee afleveringen samengesteld van het programma Het Gezongen Woord, die zondag 6 november en in het voorjaar van 1995 wor den uitgezonden. In de eerste aflevering worden ook mensen geïnterviewd die betrokken waren bij de bevrijding van Wal cheren. Muzikale medewerking wordt verleend door het Middel burgs Kamerkoor, het Vocaal Ensemble Sint Laurens en het Souburgs Koperkwintet. De opnamen vinden plaats in de Sint Jacobskerk in Vlissingen vanaf 19.30 uur. Rammekens - Vanwege de grote publieke belangstelling is Fort Rammekens tot en met vrij dag 21 oktober van 13 tot 16 uur opengesteld. Normaal gespro ken is het fort alleen in de zomer maanden voor publiek toeganke lijk. Omdat - wegens de hoge vochtigheid in het gebouw - de expositie is ontruimd, mogen bezoekers tegen gereduceerd tarief door het fort zwerven. Het viereneenhalve eeuw oude fort is te vinden in het bosgebied Rammekenshoek bij Ritthem. Poppentheater - Poppen theater Sim Bolus houdt donder dag 20 otkber een poppen theaterdag in het Ambachtscen trum in het Goese recreatiepark De Hollandse Hoeve. Vier pop pentheaters verlenen hun mede werking. Om 11 uur speelt Kris- Kras uit Beek en Donk 'Hans en Grietje en de zilverfee', om 13 uur speelt Sim Bolus uit Goes 'Wat een schat!', om 14.30 uur speelt Muzikantater uit Colijns- plaat 'Het spook van Biezelinge' en om 16 uur speelt Parabel uit Koudekerke een try out van de nieuwe voorstelling. De voorstel lingen zijn toegankelijk voor iedereen vanaf 5 jaar. Vooraf gaand aan de voostellingen wor den kinderen die hun verjaardag komen vieren in het zonnetje gezet. Omdat de poppentheater dag m de herfstvakantie valt raadt Sim Bolus aan 'een plaats te reserveren op 01100-12031 Ritthemsebos - De afdeling Walcheren van de Koninklijke Nederlandse Natuurhistorische Vereniging houdt dinsdag 25 oktober een excursie naar het Ritthemsebos. Boswachter A. Vader zal vertellen over het beheer van en het leven in het bos. Belangstellenden kunnen zich-om 14 uur aanmelden bij de ingang van het bos. Dinsdag 3 november houdt Henk Mande- maker op uitnodiging van de KNNV een lezing over planten op Walcheren. De lezing begint om 20 uur in MEC de Kloek in Vlis singen. Tot slot staat zaterdag 5 november het halfjaarlijkse pru- nusrooien op het programma. Vrijwilligers kunnen zich om 9 uur met een scherpe spade mel den bij het pompgebouw van de Deltan bij camping Oranjezon in Oostkappele. Bevrijding - 'De Gevleugelde Vrienden' Pim Jacobs, Louis van Dijk en Pieter van Vollenhoven geven zondag 6 november in de Stadsschouwburg in Middelburg een Bevrijdingsconcert met de titel 'We'll meet again'. De Gevleugelde Vrienden' spelen die avond samen met de Konink lijke Militaire Kapel hits van In de tentoonstelling komen onder meer de volgende onderwerpen aan bod: waar om is water belangrijk voor mens, plant en dier, waarvoor wordt water gebruikt, waar komt het drinkwater voor Wal cheren vandaan en hoe wordt afvalwater weer schoon. Het Milieu Informatie en Educatie Centrum Walcheren zal tussen 25 en 30 oktober in de hal van de Zeeuwse Bibliotheek een stand inrichten met informa tiemateriaal. Daar is informatie te vinden over het werk van het MICMEC zelf en over vrij willigerswerk bij deze organi satie. Verder kan de bezoeker bij de stand terecht met vragen op het gebied van natuur en milieu. De tentoonstelling is te zien tijdens de openingstijden van de bibliotheek. i Anja van Staalduinen in De Swarte Leeuw. In het monumentale pand De Swarte Leeuw aan de Lange Noordstraat in Mid delburg is Anja van Staal duinen twee weken gele den een winkeltje begon nen met dezelfde naam. Zoals de sierlijke letters op het raam al aankondigen verkoopt ze antiek, curiosa en glas in lood. Van Staal duinen haalt haar spullen overal vandaan. „Ik pro beer een zo uitgebreid mogelijke collectie te krij gen, met tin, koper, glas en houtwerk." „Wij hebben dit pand een aan tal maanden geleden gekocht en zijn boven gaan wonen. Hier beneden zat vroeger een drogisterij, dus de ruimte was er al. En omdat ik eigenlijk altijd al in antiek geïnteres seerd was, ben ik dit winkeltje begonnen," vertelt Anja van Staalduinen. Het meubilair in de zaak herinnert aan een vorig leven: de muren van de winkel zijn grotendeels ver scholen achter de houten schappen en laden van de oude drogisterij. Ideaal, vindt Van Staalduinen. Het brengt meteen sfeer in de winkel en biedt op passende wijze ruim te aan het oude glas- en koper werk. Van Staalduinen verkoopt vooral het kleinere werk, 'heb bedingetjes'. Maar zeer aan wezig is een antiek bed waar de enorme draperieën langs het plafond - tweehonderd meter stof! - boven samenko men. „Ik wil altijd een bed in de winkel," zegt Van Staaldui nen. „De meeste antiekzaakjes staan veel te vol, die vinden een bed zonde van de ruimte. Maar ik verkoop eigelijk vooral kleine dingen en daarnaast wat meubelen. Zo'n bed staat gewoon mooi. Ik heb er al één verkocht, maar ik heb zo weer een nieuwe." Naast koperwerk uit 1860 tot 1880, antiek glas en zelfs antie ke keukenspullen en gereed schap, verkoopt Van Staaldui nen ook beeldbepalende spul letjes uit de jaren zestig van deze eeuw. „Dat is nu een trend." Verder is een deel van de winkelruimte gereserveerd voor handgemaakt glas in lood. De hoekstukken in de ramen, de gedecoreerde spie gels en de kamerschermen in glas in lood zijn - op authentie ke wijze - gemaakt door een bevriende kunstenaar uit het Brabantse Aarle Rixtel. „Hij en zijn vrouw zijn ook verant woordelijk voor de inrichting en de decoraties van de zaak. Zij hebben die draperieën gemaakt en de tafel in het mid den mooi aangekleed met gedroogde bloemen en vruch ten." Nu is de Swarte Leeuw gehuld in herfstinten maar na Sinterklaas wordt de winkel ruimte aangekleed voor de Kerst. „Ik heb een enorme hulstboom in de tuin, dus materiaal genoeg." De Swarte Leeuw is beperkt open op donderdagochtend en -avond, vrijdagmiddag en zaterdag. „Misschien dat ik in de herfstvakantie wat vaker open ga. Maar anders kunnen menëen ook even bellen om langs te komen." Medelingen voor deze rubriek melden voor vrijdag 17 uur, liefst schriftelijk, Postbus 5017, 4330 KA Middelburg AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A.E. de Bruijn, 19 uur: A. Spaans. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 en 15 uur: M Goudriaan. Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 uur: J. Bakker, 14.30 uur: A. van Westen. Volle Evangelie-gemeente "Immanuel", Westdijk- straat 5-7, samenkomst Do. 20 uur, Zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Kerk. Kerkplein 1. Zo 10.15 uur: C. Kley. DOMBURG Hervormde Kerk. Markt 8. Zo. 10 uur: M. van der Poll, 19 uur: A.E. de Bruijn. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. zaterdag 19 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: G. Kalksma. Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25, Zo. 10 uur: G. Kalksma, gez. dienst in de Geref. Kerk. GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: B. Ridder, 14.30 uur: A. Spaans. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: H.J. Schoen maker, 14.30 uur: A. Spaans, gez. dienst in de Geref. Kerk. HOOGELANDE Christengemeenschap, Kapel van St. Maarten. Zo. 10.30 uur: dienst. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: Ph. Kroes. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31Zo. 10 en 17 uur: E.V.E. Wijnands. Ned. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1. Zo. 10 uur: M.J. de Jong. MELISKERKE Gereformeerde Gemeente Valkenburgstraat 25. iedere zondag om 9.30 uur en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: P. Melse, 14.30 uur: P. Paulus. Hervormde Kerk Zo. 9 uur: C. Kley. MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avonden op do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Her- berdsland 11 Baptisten Gemeente. Kapel Herengracht 74. Zo. 10 uur: L. Fabriek. Centrum Middelburg. Segeersstraatkerk, Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdienst. Wo. 19.30 uur: C.J. Meeuse. Evangelische Baptisten Gemeente. Damplein 12. Zo. 10 uur: Br. van Rhijn. Christelijke Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 16.30 uur: H.P. Brandsma. Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo. 11 uur: C. Rezelman. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Alle zondagen leesdiensten 9.30 uur, 14 en 18.30 uur. Gereformeerde Kerk. Getuigeniskerk, Adr. Lau- werijszstraat 6, Zo.: zie Ontmoetingskerk. Hof- pleinkerk, Zo. 9.30 uur: W.A. v.d. Berg, 14.30 uur: B.J.W. Schelhaas. De Hoeksteen, Roozenburg- laan 22, Zo. 9.30 uur: B.J.W. Schelhaas. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt).Klein Vlaande ren 75, Zo. 9.30 en 16.30 uur: A. de Snoo. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. 11.30 uur Evangelisatiedienst, De Vergulde Baars, Baarsjes straat 43, Wo. bijbelstudie. Dam 6, 19.30 uur. Hervormde Gemeente. S.O.W. Nieuwe Kerk, Groenmarkt, Zo. 10 uur: C. Brakema. Koorkerk, Koorkerkhof, Zo. 10 uur: C.J.G Vonck. Ontmoe tingskerk, Oosterscheldestraat, Zo. 10 uur J.S Koops. Engelse Kerk, Simpelhuisstraat, Zo. 19 uur: W.A. v.d. Berg. Thomaskapel, Zo.: zie Hoek steen. Oostkerk, Oostkerkhof. Zo. 9.30 uur: H.J. Zoethout Wijkgemeente Geref.Bond. Zo. 11 en 17 uur: L. Wüllschleger. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Lange Noordstraat 62. Za. 10 uur bijbelstudie, 11 uur: eredienst, P. Sol. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 10 en 19 uur: R. Pippel. Lutherse Kerk Zuidsingel 70 Zo. 10 uur: C.A. Schoorel. Nederlands Gereformeerde Kerk, Gebouw Engel se Kerk, Simpelhuisstraat 10. Zo. 9.30 uur: G. Blij- dorp, 17 uur: A. Budding. Vereniging van Vrijzinnig Hervormden en Remon stranten. Koorkerk, Zo. 10 uur: C J.G. Vonck Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lombardstraat 1elke tweede en vierde zaterdag van de maand om 17 uur. Zo. 10 uur. De Hoek steen, Roozenburglaan 22. Zo. 11.30 uur. Waalse Kerk (Eglise Wallonne). Lange Noord straat 62. Zo.: geen dienst. Evangeliegemeente "De Wijngaard'. Klarenbeek LTS. Zo. 9.30 uur. Rafaël gemeenschap Eleos Walcheren, Olmen laan 8, Zo. 9.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Rey- ershove, Dauwedaelselaan 35, Zo. van 10-12 uur. Do. van 19.30-21.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Cen trum, Dauwedaelselaan 35, Zo. van 16-18 uur, Di. van 19.30-21.30 uur. NIEUW EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. 9 uur: P. Barmentlo. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo.: geen opgave ontvangen. Hervormde Gemeente. Waterstraat 4, Zo 10 uur: L. Lagendijk, 19 uur: zangdienst. Gereformeerde Gemeente. Saronkerk. Zo. 9.30 en 15 uur: H. Paul. RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. 10.30 uur: P, Bar mentlo. SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: G.D. Hanemaay- er, 17 uur: J. de Boer. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: A. Spaans, 17 uur: J. de Boer, gez. dienst in de Geref. Kerk. ST.LAURENS Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cit- tersstraat 69. Zo. 10 uur: St. Spanjer. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 uur: G.J. v.d. Linde, 17 uur: C. Brakema. OOST-SOUBURG Kanaalstraatkerk, Zo. 9.30 uur: L.J. Lingen. Oranjepleinkerk, Zo. 9.30 uur: A.P. Nauta, 19 uur: H. Koetsveld. Bejaardentehuis "De Zoute Viever", Dongestraat Ielke 1 e en 3e zaterdag om 9 uur. Zo. 19 uur: P. Barmentlo. Martinuskerk. Kerklaan 19. Zo. 10 uur Volle Evangeliegemeente Sion, Ritthemsestraat 43 (gebouw De Blazer), Zo. 10 uur: lofprijzings- dienst. VEERE Gereformeerde kerk. Zo. 10 uur: A.C. Poley. Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: A.C. Poley. gez. dienst in de Geref. Kerk. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Morning Prayer, 19.30 uur: Holy Communion. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1Zo. 11.30 uur, Wo. 19.30 uur en Vr. 19.30 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 16.30 uur. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 9.30 uur: Rezelman. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoy- straat 2, Zo. 9.30 uur: G.F. Overweg, 16.30 uur: H. Mostert. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Wal- straat 23. Zo. 10 en 17 uur. Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20, West- Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur, Wo. 20 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk, Oude Markt, Zo. 10 uur: J.D. de Boer. Petruskerk, P. Krugerstraat 17, Zo. 9.30 uur: J.L. 't Hart. Johanneskerk, Bonedijkestraat 165, Zo. 9.30 uur: J.W. Glashouwer. Open Hof. Alexa nder Gogelweg 57, Zo. 9.30 uur: N P. Wisse, 19 uur: vesperdienst. De Schaapskooi, Papegaaien burg, Zo. 9.30 uur: H.J. van Duinen. Ziekenhuis Walcheren Koudekerkseweg 88, Zo. 10 uur: A A. Bosma. Ter Reede, Zo. 19 uur: J. v.d. Putte. Jehova's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534. Do. van 19 tot 20.45 uur, Zo. van 10 tot 12 uur. Jehova's Getuigen gemeente 'Souburg Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534, Zo. van 15.30 tot 17.30 uur. Di. van 19 tot 20.45 uur. Jehova's Getuigen Vlissingen Bossenburgh. Za. van 17.30 tot 19.30 uur. Wo. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161. iedere Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten Bonedijkestraat 163, Za. 9.30 uur: eredienst, 10.30 uur: bijbelstudie, P. Sol. Gereformeerde Gemeente. Marnixplein 41. Vr. 14.30 uur: C.G. Vreugdenhil, Zo. 9.30 en 16 uur: leesdienst. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 uur: C. Vader. Pinkstergemeente Vlissingen e.o., Vrijdomweg 1, Zo. 15 uur: W. Engels. Christelijk Centrum Zeeland. Open Hof, Alexander Gogelweg 57. Zo. 14.30 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwen straat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolische Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur. Wo. 20 uur. Evangelie Gemeente "De Blinkende Morgenster". Dr.Stavermanstraat 61 Zo. diensten om 10 en 17 uur. Rooms Katholieke Kerk Der Boede. Babbelaar, elke 2e, 4e en 5e zaterdag v.d. maand om 10.30 uur. Zo. 10.30 uur: A.C. Verweij. Lieve Vrouwe Kerk, Singel (nabij stadhuis). Za. 19 uur. Zo. 9.30 uur. Ter Reede. Koudekerkseweg 81Za. 17 uur Open Hof (Paauwenburg). A. Gogelweg 59. Zo. 11.15 uur. VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: N.H.J.E. Boomer. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: Kampstra, 19 uur: Glashouwer, jongerendienst. ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Willi- brordusplein 2. Zo. 9.30 uur: Lans. Do. 20 oktober t/m wo. 26 oktober HUISARTSEN 2HZ Middelburg: zaterdag tot 24 uur: S.A. van den Haak, Rouaansekaai 47, tel. 39933. zondag tot 24 uur: C.J.E.M. Albers, Bellinkplein 3, tel. 39933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur. (zonder afspraak). Vlissingen: zaterdag tot 24 uur: W.N. Osterman, De Kempenaerstraat 2, tel. 79791. zondag tot 24 uur: A. van der Griek, Badhuisstraat 46, tel. 12950. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur. (zonder afspraak). Souburg, Nieuw- en St. Joosland, Arnemui den, Gezondheidscentrum Middelburg- Zuidfpraktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Visser): zaterdag tot 24 uur: N. Kapteijn, Lekstraat 6, Oost- Souburg, tel. 01184-61630. zondag tot 24 uur: H.J. Roelof sen, Stationsplein la, Arnemuiden, tel. 01182-1308. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Seroosker- ke. Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: zater dag en zondag: G.C.M. Rullens en M.J.M.E. Mol, Dorpsstraat 2, Oostkapelle, tel. 01188-1276. Aagtekerke, Biggekerke, Domburg, Koudeker ke, Meliskerke, Westkapelle en Zoutelande: van vrijdag 18 uur t/m zondag 24 uur: P.K. Noor- lander, Middelburgsestraat 94, Koudekerke, tel. 01185-1231. West- en Midden-Walcheren: zaterdag en zon dag: A. Stutterheim, Sivertstraat 40, Meliskerke, tel. 01186-1760. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: zaterdag en zondag: M. Smallegange, Ger- brandystraat 176, Vlissingen, tel. 01184-65326. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag tot vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 -17.30 uur): Apotheek Welsin- ge, J. W. Thibautstraat 45, tel. 23298. Vlissingen: van vrijdag tot de vrijdag daaropvol gend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek De Singel, Singel 9, tel. 12730. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: van vrijdag 9 uur tot maandag 9 uur: H. Hament, tel. 79678. Middelburg: van zaterdag 9 uur tot maandag 9 uur: K. Boot, tel. 39865. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschapsdieren) zaterdag en zondag: Driehuis, Gerbrandystraat 151, Vlissin gen, tel. 01184-66548. bierenartsenpraktijk Middelburg: (grote huis dieren) tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8- 9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Dom- burgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Dierenartsenpraktijk Meliskerke: (kleine huis dieren): Kelderweg 1, tel. 01189-2838. OVERIGE DIENSTEN Klassiek Homeopaten: L.H. Moseman, Dorps plein 47, Nisse, tel. 01194-9663. Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele week end 01180-28288 Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, 01180-28800 Kinder en jeugdtelefoon Zeeland, elke dag bereikbaar van 14-20 uur, 06-0432 (gratis). Patiëntenplatform Zeeland: 01100-49389. Stichting Bejaarden- (en gehandicapten) Alarm Zeeland. 01188-3404. Stichting "Blijf van m'n Lijf Zeeland": 01184- 14645 (dag en nacht). Bureau Sociaal Raadslieden en Algemeen Maatschappelijk Werk, Thuiszorg Walcheren. Middelburg. 01180-84000, Vlissingen, 01184- 86400, Stichting Slachtofferhulp Zeeland. 01180- 36108 Stichting SOS Telefonische Hulpdienst Zee land. 01180-15551. Vereniging tegen seksuele kindermishande ling binnen het gezin. Telefonisch spreekuur: van 8.30-9 uur, 01180-13362 Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis. 01100-49200. Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), 01180-37320 en 01184-13240 Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kinderbescherming. 01180-35015. Thuiszorg Walcheren, afdeling Kruiswerk, alarmnummer 01184-11877. Thuiszorg Walcheren, afdeling Gezinsverzor ging. alarmnummer 01184-14444 (pieper 168). Politie-assistentie Walcheren. Noodhulp 06-11, overige assistentie aanvragen 01180-33333. I 4

de Vlissinger | 1994 | | pagina 17