Bezoekers tevreden over binnenstad Vlissingen m Cursus/onderwijs SNEL GEBOEKT DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG Allerlei Ontspanning Cultuur Lezing Gevonden Cultuur Bijeenkomst WARMLOPEN VOOR DE DUINEN Sport Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 Woensdag 5 oktober 1994 DE FAAM - DE VLISSINGER 15 Middelburg - De Zeeuwse Volksuniversiteit en het Ge meentearchief Middelburg ver zorgen vanaf 11 januari voorlopig voor de laatste keer de cursus Geschiedenis van Middelburg. De cursus draagt een algemeen karakter en is bedoeld als eerste kennismaking met de geschie denis van de stad. De zeven les sen worden gehouden in de Trouwzaal van het Middelburgse stadhuis. Paleografie - Het Rijksarchief en de Zeeuwse Volksuniversiteit houden dit winterseizoen een cursus oud-schrift. Deze cursus Paleografie voor gevorderden is een vervolg op de eerder gehou den cursus Paleografie voor beginners, maar is ook toegan kelijk voor diegenen die door zelfstudie al de nodige kennis van het oud-schrift hebben opge daan. De cursus duurt elf weken en begin maandag 10 oktober. Hogeschool - Hogeschool Zeeland in Vlissingen houdt zaterdag 8 oktober van 10 tot 15.30 uur open dag op alle sec toren van de school. Tijdens de dag worden drie voorlichtings ronden gehouden. Verder zijn er inloopactiviteiten en diverse informatiestands, onder meer over huisvesting, studiefinancie ring en studentenverenigingen. Om belangstellenden in de gele genheid te stellen bij meerdere sectoren een kijkje te nemen, rijdt de hele dag een speciale HZ- bus tussen de verschillende locaties van Hogeschool Zee land. Concentratie - De nieuwbouw van de locatie Marconiweg van het Zeeland College in Vlissingen heeft vorige week zijn hoogste punt bereikt. In de nieuwbouw worden de opleidingen in de sec tor Middelbaar Technisch Onder wijs ondergebracht. De nieuw Sportzaal Van Duyvenvoor- de Oost-Souburg, wekelijks peutergym, 9.30 u. De Parel Domburg, bowling- toernooi vanaf 12 jaar, inschrijven voor 18 uur, 20 u. Hof Domburg, herfstwan- deling, verzamelplaats De Schelp, 14 u. Huis 's-Herto- genbosch Middelburg, lezing J. van Paaschen, 'Duin en toren, nieuw ver beeld', Werkgroep voor Sociale en Culturele Ver nieuwing, 20 u. Gebouw Irene Oost-Souburg, kle ding- en speelgoedbeurs, 9.30-11 u. Manege De Zandbooi West- kapelle, Recreatieteam Hof Domburg, wekelijks paard rijden, aanmelden voor dins dag 12 u., vertrek 8.30 u. Aldegonde Vlissingen, praat- en dansavond 25 plussers, 20.30 u. Dorps huis Amicitia Kloetinge, Par kieten Speciaal Club regio Midden Zeeland, parkieten show, 19.30 u. De Parel Domburg, spetter middag, spelletjes onder begeleiding. Hotel Termi nus Goes, lezing 'Kinderen met hoofdpijn', Nederlandse Vereniging van Migraine- patiënten, 10 u. Ooster- schelde Ziekenhuis Goes, bijeenkomst CVA-getroffe- nen en partners, Vereniging Samen Verder, 14 u. De Vier Elementen Middelburg, cursus 'Ontmoeting met jezelf', 10 u. Markt Middel burg, kinderspektakel, Stich ting Ceremoniemeesters en Evenementen Commissie VW/VOM, 13 u. Ontmoe tingscentrum Dauwendaele Middelburg, Vereniging KJBB, regionale ontmoe tingsdag Zeeland, 13.30 u. Gasthuiskerk Middelburg, verkoopdag, Vrouwenver eniging Gasthuiskerk, 8.30 u. Zeeuwse Bibliotheek Mid delburg, Alliance Frangaise, dia-lezing Gilles-Antoine Langlois, 'Gobelins', 20 u. De Schakel Middelburg, Numismatische Kring Zee land, grote muntenruildag en tentoonstelling, 10 u. Vrije School Zeeland Mid delburg, presentatiedag leerlingen van klas 1 t/m 7, 10-11 u. Sporthal De Kruit- molen Middelburg, snuffel- markt, 9 u. Calvijn College Goes, tweedehands boeken beurs, 10 u. Clubhuis GPC Vlissingen, VSV Marathon, herfstwandeltocht, diverse afstanden, start vanaf 10 u. Saronkerk Oostkapelle, ZOA-zangavond, 19.30 u. Miro-terrein Vlissingen, Gereformeerde Kerk, oud papieractie, 9-11.30 u. Dorpshuis Amicitia Kloetin ge, Parkieten Speciaal Club regio Midden Zeeland, par kietenshow, 10 u. Sportfondsenbad Vlissin gen, Naturistische Zwem vereniging Delta-Natuur, open dag, 18-19 u. Groot Middenhof Kamperland, internationale vredesvlie- gerdag 1994, 11 u. Hof Domburg, tennistoer nooi mixed dubbel vanaf 15 jaar, inschrijven in De Schelp, 11 u. Motel Goes, Kamers van Koophandel in Zeeland, seminar Trefpunt Zakelijk Zeeland, 'Zonder averij de storm voorbij' Bachten Reede Vlissingen, Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen, najaarsledenvergadering en bingo, 14 u. Zeelandhallen Goes, opening Contacta 94, 19 u. Zeeuwse Bibliotheek, afdeling Zeeland Nederland se Vereniging voor Slecht horenden, lezing, 14.30 u. Sporthal De Belt Oost-Sou burg, Sport en Spel 55+, 11 u. Neeltje Jans, excursie Natuurmonumenten en Zeeuws Landschap, vertrek vanaf bovenste parkeer plaats Delta Expo, 10 u. Kuurcentrum De Parel Dom burg, rondleiding, verzame len bij receptie, 11.30 u. In- en Uitloophuis Vlissingen, Bloemenlaan, wekelijkse ontspanningsochtend, vanaf 9.30 u. Hof Domburg, wekelijks mountainbike- tocht, 9.30 u. Herengracht 52 Middelburg, winterkle- dingbeurs dameskleding, Unie van Vrijwilligers, inle veren ma. van 13.30-16 u., 9.30-13.30 u. Pr. Irene- school Middelburg, Balans afdeling Zeeland, thema avond dyslexie, 20 u. Neeltje Jans, excursie Natuurmonumenten en Zeeuws Landschap, vertrek vanaf bovenste parkeer plaats Delta Expo, 14 u. Hof Domburg, wekelijks squashtoernooi, inschrijven voor dinsdag 20 u., aanvang 10.30 u. De Parel Dom burg, spettermiddag, spelle tjes onder begeleiding. Dienstencentrum voor oude ren Westkapelle, wekelijkse soos voor 55-plussers, 19 tot 22 u. De Schelp Domburg, wekelijks beachjogging, 9 u. Hof Domburg, fakkelop tocht, inschrijven in De Schelp voor 17 u., 19.30 u. Zeeuwse Bibliotheek Mid delburg, lezing 'De kringloop van het water en het wereld- waterprobleem', prof. J.J. de Vries, Centrum Vrije Uni versiteit en Samenleving, 19.45 u. De Vier Elementen Middelburg, cursus ont spanningsmassage, Didi van Loon tel. 01180-25526. Zeeuwse Bibliotheek Mid delburg, Zeeuwse Volksuni versiteit, excursie 'achter de schermen van de biblio theek', 19 u. blauw, waarom zijn sommige planten purper, etc. Met de simulator in het Maritiem Insti tuut kan een schip veilig de haven in worden geloodst. Inmiddels hebben zich 450 deel nemers bij de HZ gemeld. bouw is volgens het ZC de laat ste stap in een concentratiepro ces waarbij van elke opleiding het volledige dagonderwijs met korte en lange MBO-opleidinger, en leerlingwezenopleidingen, cursussen en contractactivitei ten op dezelfde locatie wordt verzorgd. Tevens worden nage noeg alle noodlokalen en depen dances afgestoten, wat kosten bespaart en doelmatiger beheer mogelijk maakt. In het totaalpro ces, waarin ook de locaties Ravensteijn, Boulevard Bankert en andere ruimtes aan de Marco niweg zijn opgenomen, heeft het ZC zo'n tien miljoen gulden geïn vesteerd. Resultaat zal volgens het ZC zijn dat alle locaties over doelmatig ingerichte praktijkloka len beschikken, waarbij wordt ingespeeld op de ontwikkelingen in het bedrijfsleven. Indonesisch - De Zeeuwse Volksuniversiteit en Ernst van Toll, eigenaar en chef-kok van Surabaya in Middelburg, verzor gen een driedaagse kookcursus Indonesische Rijsttafel. Bij de cursus is inbegrepen een les kruidenkennis. De lessen wor den gegeven 12 en 26 oktober en 2 november van 15 tot 17 uur m S.G. Weyevliet in Vlissingen. Eveneens 12 oktober om 19 uur begint een drie lessen durende cursus Indonesische Rijsttafel voor gevorderden, ook in S.G. Weyevliet. Kleur - Onder het motto 'Tech niek krijgt een kleur' doet de Hogeschool Zeeland van 10 tot 13 oktober mee aan een landelij ke scholierenmanifestatie. De studierichting HTS/HLO en het Maritiem Instituut hebben voor havo- en vwo-leerlingen uit de derde klas een route uitgezet waarlangs ze een ontdekkings reis door wetenschap en tech niek kunnen maken. Het thema kleur krijgt steeds een andere invulling. Waarom is water in de sloot groen en dat in de diepzee RPCZ-krant - Het Regionaal Pedagogisch Centrum Zeeland gaat zeven keer per schooljaar een krant uitbrengen, vandaag (3 oktober) ligt'ie voor de eerste keer op de bus. De folder is bedoeld om informatie te geven over het onderwijs en alles wat daar in Zeeland mee heeft te maken. COC - Het COC-Café in Middel burg gaat in oktober weer open. De vereniging viert de herope ning met drie feesten. Eerder werd gemeld dat het COC-Café de deuren zou sluiten wegens een tekort aan vrijwillige barme- dewerkers. De onlangs geuite noodkreet heeft echter een stroom reacties van potentiële medewerkers opgeleverd. Naast de normale openingsdagen woensdag, vrijdag en zondag is het COC-Café de volgende drie zaterdagen open. Zaterdag 8 oktober zal er een Flower Power Party zijn, 22 oktober gevolgd door een najaarsparty en als afsluiter 29 oktober een man- nenavond. Nieuwe barvrijwilli- gers zijn overigens nog welkom. Ze kunnen zich aanmelden op 01180-12280 Kitsch - Twaalf deskundige medewerkers van het AVRO- televisieprogramma Tussen Kunst en Kitsch komen maandag 24 oktober naar het Arsenaal in Vlissingen. Tussen 11 en 16 uur geven zij nadere informatie over meegebrachte bezittingen, voor namelijk op het gebied van schil derijen en prenten, aardewerk en porcelein, brons en zilver, glas, uurwerken, archeologie, antieke munten en jugend stil/art deco. Waar mogelijk wordt een zo nauwkeurig mogelijke waar- de-aanduiding gegeven. Van de opmerkelijkste voorwerpen wor den die dag televisie-opnamen gemaakt. ACV - Het Activiteiten Centrum voor Uitkeringsgerechtigden in Vlissingen (ACV) gaat de belan gen van uitkeringsgerechtigden mede behartigen. In de praktijk blijkt volgens het ACV dat veel mensen de weg naar de diverse instanties niet weten te vinden. Naast praktische hulpverlening zal het ACV uitkeringsgerechtig den met vragen kunnen doorver wijzen. Vanaf 6 oktober biedt het ACV elke donderdagochtend gelegenheid om tussen 9.30 en 11.30 langs te komen met vra gen en problemen. Prijs - Burgemeester J. Assel- bergs van Zierikzee maakt vrij dag 14 oktober bekend wie de Zeeuwse Prijs Bevordering Inte gratie Gehandicapten 1993 toe komt. De prijs is ingesteld door het bestuur van de Zeeuwse Stichting voor Gehandicaptenbe leid en is een erkenning voor een persoon, instantie of organisatie die zich vorig jaar op 'uitmunten de wijze' verdienstelijk heeft gemaakt voor de integratie van mensen met een handicap in de Zeeuwse samenleving. De prijs uitreiking vindt plaats in de con certzaal in Zierikzee om 16.30 uur. Wereldwinkel - Sinds 4 okto ber zijn de openingstijden van de wereldwinkel in Oost-Souburg als volgt: elke dinsdag van 13.30 tot 16 uur en elke zaterdag van 10 tot 12 uur. Donderdagavond is de winkel dicht. Litouwse week - In de week van 8 tot en met 15 oktober is in Goes een Litouwse Week. Met concerten, poppentheater, kin dertheater en een dameskoor wordt inhoud gegeven aan de. stedeband tussen Goes en Panevezys, een stad in voormali ge Sovjetstaat Litouwen. Najaarstoer - Zondagmiddag 9 oktober kunnen natuurliefheb bers naar het Veerse Bos. Daar houdt de KNNV (Koninklijke Nederlandse Natuurhistorische vereniging) een najaarstoer. Wandelaars verzamelen zich om 14 uur op het parkeerterrein aan de Kraaiennestweg. Tijdens de wandeltocht wordt vooral op libelles gelet. Trompet - De Belgische trom pettist Theo Mertens komt 15 oktober op uitnodiging van muziekvereniging Euphonia naar Goes. Overdag verzorgt hij een workshop voor trompettisten, cornettisten en bugelisten, 's Avonds zal hij een staaltje van eigen kunnen laten horen in het Goese Lyceum. Het concert begint om 20 uur en naast fanfa re Euphonia is ook de Blue Jeans Big Band te horen. Mertens speelt smamen met de Big Band onder meer Stardust van H. Car- micheal. Met Euphonia speelt hij onder meer St. Preux, Concerto pour une voix. Inlichtingen en inschrijfformulieren voor workshop zijn verkrijgbaar 01192-1270, 01100-13847 01100-13001. de bij of Kerken - De Stichting Oude Zeeuwse Kerken houdt zaterdag 22 oktober een excursie naar Tholen, St. Maartensdijk en St. Annaland. De groep vertrekt om 8.15 uur vanaf het NS-station in Vlissingen, om 8.30 uur vanaf NS-station Middelburg en om 8.50 uur vanaf het NS-station in Goes. Na de koffie volgt vanaf 10 uur een korte rondleiding door Tholen waarbij de Grote Kerk worden bezocht. Na een diner wordt om 13.15 uur de reis ver volgd naar St. Maartensdijk waar de laat-gotische NH-kerk wordt bezocht. Na de thee volgt om 15.45 uur een bezoek aan streekmuseum De Meestoof in St. Annaland. Om 17 uur wordt de thuisreis aanvaard. Aanmel ding voor de excursie geschiedt door storting van 60 gulden op giro 99692 van de Stichting Oude Zeeuwse Kerken in Mid delburg, voor 12 oktober. Levensduur - Op uitnodiging van het Natuurkundig Gezel schap in Middelburg houdt prof. dr. E. Bancken vrijdag 7 oktober om 20 uur een lezing in de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg. Onderwerp van de voor dracht is 'Levensduurverlenging door middel van coatings in rela tie tot de milieuproblematiek'.. In de voordracht zal Bancken uit eenzetten waarom coatings als bescherming noodzakelijk zijn. Verschillende systemen zullen met elkaar worden vergeleken op criteria van milieubelasting. Barby - Tussen 31 augustus en 19 september zijn bij de politie in Vlissingen de volgende voorwer pen afgegeven: een Barbypop; tas met inhoud; diverse porte monnees; diverse sleutels; spij kerbroek; winterjack; sjaal; plooi rok en t-shirt; kentekenplaat; diverse fietsen; hond; kat; heren horloge; cassettebandje; diverse brillen; bankbescheiden. Bankbiljetten - Bij de politie Middelburg zijn de volgende voorwerpen als gevonden opge geven. Eén schakelarmband (zil ver), een fototoestel (rood), bankbiljetten, een zwart horloge, vier lakens en twee tafelkleden, plastic tas met sportkleding. een witte kindertrui, een heren sport- fiets, diverse sleutels, een gou den broche met rode koraal en een buideltas. U mddkl vast wel eens een wandeling in de duinen. En ongetwi|leld geniet u dan volop van het mooie landschap en de unieke flora en launa Voor 10 lang als het duurt, want het gaat hard berg afwaarts met de duinen. Zure regen, waterwinning en massa-recreatie tasten de duinen in toenemende mate aan. Samen met Stichting Duinbehoud kunt u de/e ontwikkeling een halt toe roepen! Steun daarom de Stichting Duinbehoud. Bel vandaag nog voor meer informatie. Telefoon 071-131800/140548 Zwemmen - Het Vlissingse Sportfondsenbad verzorgt tus sen 10 en 14 oktober een aantal 'spetteractiviteiten'. Maandag en donderdagavond kan worden kennisgemaakt met 'zwemmen voor aanstaande moeders'. Op een ontspannen wijze worden oefeningen aangereikt waarbij rekening wordt gehouden met lichamelijke veranderingen bij de aanstaande moeder. Woensdag, donderdag en vrijdag kunnen ouders met kinderen kennisma ken met 'ouder- en kindzwem- men', waarbij het kind de moge lijkheden en de eigenschappen van het water leert kennen. Dinsdag en donderdag is het zwembad in de middaguren gereserveerd voor 'bewegen in het water voor ouderen': water- gymnastiek in het kader van 'Meer Bewegen voor Ouderen', waarbij mobliserende, stabilise rende en vaardigheidsoefenin gen in het water worden gedaan, ledereen vanaf 50 jaar kan mee doen. Symposium - De Stichting Regionale Geschiedbeoefening Zeeland houdt vrijdag 28 oktober een Symposium Bevordering Historisch Wetenschappelijk Onderzoek in Zeeland, in het Museum voor Zuid- en Noord- Beveland in Goes Doel van het symposium is historici en andere wetenschappers te wijzen op de deskundigheid en de mogelijkhe den die in Zeeland aanwezig zijn om historisch onderzoek op wetenschappelijk niveau te bevorderen en te ondersteu- enen. Tijdens het symposium reikt Commissaris der Koningin W. van Gelder de Zeeuwse His torische Prijs Ni|verheidsonder- zoek uit. Ruim negentig procent van de bezoekers aan de binnenstad van Vlissingen ervaart het stadscentrum als aantrekke lijk. Ook het winkelaanbod en de bediening in de winkels en horeca-gelegenheden worden over het algemeen positief gewaardeerd. Dat blijkt uit een zomerenquête die de Vlis singse Ondernemers Centrale (VOC) in juli en augustus heeft laten houden onder het winke lende publiek in Vlissingen. De Vlissingse Ondernemers Centrale is een samenwer kingsverband van de onderne mersorganisaties KNOV en de NCOV. De enquêteurs vroegen onder meer hoe vaak de bezoeker de Vlissingse binnen stad aandeed, hoe hij naar het winkelcentrum was gekomen en wat in Vlissingen als prettig of minder prettig werd erva ren. De meeste bezoekers, 63 pro cent, bereikten Vlissingen met de auto, waarbij het vinden van een parkeerplaats door 62 procent als gemakkelijk werd gevonden. Dat er voor die par keerplaats moest worden betaald vonden de meeste mensen hoogstens vervelend, maar wel begrijpelijk. Vier pro cent vond het een reden om niet terug te komen. Ruim zestig procent van de onder vraagden vond de bediening in de winkels en horeca-gele genheden vriendelijk. Vijftig procent bestempelde het win kelaanbod in Vlissingen als zeer ruim, 46 procent vond het aanbod redelijk. De afsluiting van de boulevards op zondag middag ervaart 47 procent als heel positief en 38 procent als plezierig. Veel waardering hadden de invullers voor het Arsenaal, het Straatfestival, Reptielenzoo Iguana en Sail Vlissingen. Kritiek was er ook. De straten moeten volgens veel ondervraagden regelma tig worden schoongemaakt en meer groen in de winkelstra ten zou worden gewaardeerd. Het plaatsen van fietsen op het Scheldeplein zou moeten wor den verhinderd en de uitstal lingen onder de luifels zou vol gens veel ondervraagden moeten worden beperkt, zodat meer ruimte is om onder de luifels te lopen. Het resultaat van de enquête wordt betrok ken bij een ondernemerson- derzoek dat in het voorjaar van 1995 van start gaat. Medelingen voor deze rubriek melden voor vrijdag 17 uur, liefst schriftelijk, Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Do. 6 oktober t/m wo. 12 oktober AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A.E. de Bruyn. 19 uur: M. van der Poll. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 en 15 uur: M. Goudriaan. Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 14.30 uur: J. Bakker. Volle Evangelie-gemeente "Immanuel", Westdijk- straat 5-7, samenkomst Do. 20 uur. Zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Kerk. Kerkplein 1Zo. 10 uur: R.G. van der Zwan. DOMBURG Hervormde Kerk. Markt 8. Zo. 10 uur: M. van der Poll, 19 uur: A.E. de Bruyn. Rooms Katholieke Kerk H. Wlllibrordus. zaterdag 19 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: P. Melse. Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25, Zo. 10 uur: P. Melse, gez. dienst in de Geref. Kerk. GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: B Ridder, 14.30 uur: C. Simons. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A.P. Nauta. 14.30 uur: C. Simons, gez. dienst in de Geref. Kerk. HOOGELANDE Hervormde Gemeente. S.O.W. Nieuwe Kerk. Groenmarkt, Zo. 10 uur; C. Brakema. Koorkerk. Koorkerkhof, Zo. 10 uur: H.J. ter Bals. Ontmoe- tingskerk, Oosterscheldestraat, Zo. 10 uur: O. Elseman. Engelse Kerk. Simpelhuisstraat, Zo. 19 uur: B.J.W. Schelhaas. Thomaskapel. Zo Zie De Hoeksteen. Oostkerk. Oostkerkhof, Zo. 9.30 uur: B.J.W. Schelhaas. Wijkgemeente Geref.Bond. (in de Nieuwe Kerk) Zo. 11 uur: W C. Meeuwse, 17 uur: L. Wüllschleger. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Lange Noordstraat 62, Za. 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst, W. Verdouw. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 10 uur: R. Pip- pel, 17.30 uur: lofprijzing in Goes. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: J.W. Scheffers. Nederlands Gereformeerde Kerk. Gebouw Engel se Kerk, Simpelhuisstraat 10. Zo. 9.30 en 17 uur: H. Smit. Vereniging van Vrijzinnig Hervormden en Remon stranten. Koorkerk, Zo. 10 uur: H.J. ter Bals. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk. Lombardstraat 1elke tweede en vierde zaterdag van de maand om 17 uur. Zo. 10 uur. De Hoek steen, Roozenburglaan 22, Zo. 11.30 uur. Waalse Kerk (Eglise Wallonne). Lange Noord straat 62. Zo.: geen dienst. Evangeliegemeente "De Wijngaard". Klarenbeek LTS. Zo. 9.30 uur. Rafaël gemeenschap Eleos Walcheren. Olmen- aan 8, Zo. 9.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Rey- ershove, Dauwedaelselaan 35, Zo. van 10-12 uur. Do. van 19.30-21.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Cen trum. Dauwedaelselaan 35, Zo. van 16-18 uur, Di. van 19.30-21.30 uur. NIEUW EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. 9 uur: R. Louws. OOSTKAPELLE Chris tengemeenschap. Zo.: geen dienst. Kapel van St. Maarten. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: D. van Boven. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 10 uur: E.V.E. Wijnands. Ned. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1Zo. 10 uur: B. de Haan. MELISKERKE Gereformeerde Gemeente Valkenburgstraat 25. iedere zondag om 9.30 uur en 14:30 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: P. Boekesteijn, 14.30 uur: A.W. Riepma. Hervormde Kerk Zo. 10 uur: P. Boekesteijn, gez. dienst in de Geref. Kerk. MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avonden op do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Her- berdsland 11 Baptisten Gemeente. Kapel Herengracht 74. Zo. 10 uur. Centrum Middelburg. Segeersstraatkerk, Do. 19.30 uur: C. Sonneveld. Zo. 9.30 en 14 uur: lees- dienst, 18.30 uur: H. Paul. Evangelische Baptisten Gemeente. Damplein 12. Zo. 10 uur: Br. Goemaire. Christelijke Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 16.30 uur: J.G. Schenau. Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo. 11 uur: N.H.J.E. Boom- er. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Alle zondagen leesdiensten 9.30 uur, 14 en 18.30 uur. Gereformeerde Kerk. Getuigeniskerk, Adr. Lau- werijszstraat 6, Zo.: zie Ontmoetingskerk. Hof- pleinkerk. Zo. 9.30 uur: A.C. Verweij, 14.30 uur: B.J.W. Schelhaas. De Hoeksteen. Roozenburg laan 22, Zo. 9.30 uur: P. Paulus. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt).K\e\n Vlaande ren 75, Zo. 9.30 en 16.30 uur: A. de Snoo. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. 11.30 uur Evangelisatiedienst, De Vergulde Baars, Baarsjes straat 43, Wo. bijbelstudie. Dam 6. 19.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo.: geen opgave ontvangen. Hervormde Gemeente. Waterstraat 4, Zo. 10 uur: A.C. den Hollander. Gereformeerde Gemeente. Saronkerk. Do. 19.30 uur: H. Paul, bijbellezing. Zo. 9.30 en 15 uur: H. Paul. RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. 10.30 uur: R. Louws. SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur. G. Warner, 17 uur: A.C. den Hollander. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: P. den Braanker. 17 uur: A.C. den Hollander, gez. dienst in de Geref. Kerk. ST.LAURENS Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 9.30 uur: Boomers. Gereformeerde Kerk VrijgemaaktDe Lannoy- straat 2, Zu. 9.30 en 16.30 uur: H. Mostert. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Wal- straat 23. Zo. 10 en 17 uur. Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20, West- Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur, Wo. 20 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk, Oude Markt. Zo. 10 uur: P. Köther- Middelhoek. Petruskerk. P. Krugerstraat 17, Zo. 9.30 uur: A G. Baas. Johanneskerk. Bonedijke- straat 165, Zo. 9.30 uur: J.W. Glashouwer. Open Hof. Alexander Gogelweg 57, Zo. 9.30 uur: G. Kalksma. De Schaapskooi. Papegaaienburg, Zo. 9.30 uur: A.V. de Nooij. Ziekenhuis Walcheren Koudekerkseweg 88, Zo. 10 uur: J. Scheffers. Ter Reede, Zo. 19 uur: A.V. de Nooij. Jehova's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534. Do. van 19 tot 20.45 uur. Zo. van 10 tot 12 uur. Jehova's Getuigen gemeente 'Souburg Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534, Zo. van 15.30 tot 17.30 uur. Di van 19 tot 20.45 uur. Jehova's Getuigen Vlissingen Bossenburgh. Za. van 17.30 tot 19.30 uur. Wo. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161. iedere Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Bonedijkestraat 163, Za. 9.30 uur: eredienst, 10.30 uur: bijbelstudie, J. Engelgeer. Gereformeerde Gemeente. Marnixplein 41. Zo. 9.30 en 16 uur. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 uur: C. Bijl. Pinkstergemeente Vlissingen e.o., Vrijdomweg 1, Zo. 15 uur: P. Pouwelse. Christelijk Centrum Zeeland. Open Hof. Alexander Gogelweg 57. Zo. 14.30 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwen straat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolische Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur, Wo. 20 uur. Evangelie Gemeente "De Blinkende Morgenster". Dr.Stavermanstraat 61. Zo. diensten om 10 en 17 uur. Rooms Katholieke Kerk Der Boede. Babbelaar, elke 2e. 4e en 5e zaterdag v.d. maand om 10.30 uur. Zo. 10.30 uur: J. Herweyer. Lieve Vrouwe Kerk. Singel (nabij stadhuis). Za. 19 uur. Zo. 9.30 uur. Ter Reede. Koudekerkseweg 81Za. 17 uur Open Hof IPaauwenburg). A. Gogelweg 59. Zo. 11.15 uur. VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur. Zuid(praktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Visser): zaterdag tot 24 uur: C. Wattel. Amstelstraat 55, Oost-Souburg, tel. 01184-61630. zondag tot 24 uur: J.F.M. Bergen. Kanaalstraat 89. Oost-Sou burg, tel. 01184-61500. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Seroosker- ke. Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: zater dag en zondag: R. Ubels en M.J.J. Helmes, 't Plein 2, Serooskerke. tel. 01189-1212. Aagtekerke, Biggekerke, Domburg, Koudeker- ke, Meliskerke, Westkapelle en Zoutelande: van vrijdag 18 uur t/m zondag 24 uur: A A. van der Male, Duinweg 59, Zoutelande. tel. 01186-1282. West- en Midden-Walcheren: zaterdag en zon dag: B.'Bouwense, Valkenisseweg 14, Biggeker ke. tel. 01185-2190. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: zaterdag en zondag: A A. Paul, Doornenburg 31, Vlissingen. Tel. 01184-78811. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag tot vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek L. v.d. Boogert, Vrijlandstraat 79, tel. 27471. Vlissingen: van vrijdag tot de vrijdag daaropvol gend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Van de Sande, Badhuisstraat 30-34, tel. 12066. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: van vrijdag 9 uur tot maandag 9 uur: H. Hament, tel. 79678. Middelburg: van zaterdag 9 uur tot maandag 9 uur: M. de Jonge. tel. 16761. DIERENARTSEN Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cit- tersstraat 69. Zo. 10 uur: St. Spanjer. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 uur: A.O. Poppe, 17 uur: B. Ridder. OOST-SOUBURG Kanaalstraatkerk. Zo. 9.30 uur: L.A. Woltering en R.E.R. van Buiren. Oranjepleinkerk, Zo. 9.30 uur: geen dienst. 19 uur: L.A. Woltering. Bejaardentehuis 'De Zoute Viever', Dongestraat 1, elke 1e en 3e zaterdag om 9 uur. Zo. 19 uur: C. Simons. Martinuskerk. Kerklaan 19. Zo. 10 uur. Volle Evangeliegemeente Sion, Ritthemsestraat 43 (gebouw De Blazer), Zo. 10 uur: iofprijzings- dienst. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: Spaans, dienst in 'Moria', 19 uur: Spaans. ZOUTELANDE Hervormde Gemeente.Hervormde Kerk, Willi- brordusplein 2. Zo. 9.30 uur: C.F.H. van Tuyll-van Serooskerken. VEERE Gereformeerde kerk. Zo. 10 uur: J. Lukasse. Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: J. Lukasse. gez. dienst in de Geref. Kerk. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion, 19.30 uur: Evening Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1Zo. 11.30 uur, Wo. 19.30 uur en Vr. 19.30 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 16.30 uur. Do. 6 oktober t/m wo. 12 oktober HUISARTSEN Middelburg: zaterdag tot 24 uur: G.J.M. Meijjer, De Krammer 14„ tel. 39933. zondag tot 24 uur: R.R. Lankhorst, Seisweg 29, tel. 39933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur. (zon der afspraak). Vlissingen: zaterdag tot 24 uur: R.M. Thiadens, Zuiderbaan 23, tel. 64633. zondag tot 24 uur: F. v.d. Berg, Giessenburg 12. tel. 65253. Visites aan vragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur. (zon der afspraak). Souburg, Nieuw- en St. Joosland, Arnemui- den. Gezondheidscentrum Middelburg- Kleine huisdieren: (gezelschapsdieren) zaterdag en zondag: E. v.d. Akker, Kanaalstraat 3. Oost- Souburg, tel. 01184-60860. Dierenartsenpraktijk Middelburg: (grote huis dieren) tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8- 9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Dom- burgseweg 33A. Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Dierenartsenpraktijk Meliskerke: (kleine huis dieren): Kelderweg 1, tel. 01189-2838. OVERIGE DIENSTEN Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele week end 01180-28288 Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, 01180-28800. Kinder en jeugdtelefoon Zeeland, elke dag bereikbaar van 14-20 uur, 06-0432 (gratis). Patiëntenplatform Zeeland: 01100-49389. Stichting Bejaarden- (en gehandicapten) Alarm Zeeland. 01188-3404 Stichting "Blijf van m'n Lijf Zeeland": 01184- 14645 (dag en nacht). Bureau Sociaal Raadslieden en Algemeen Maatschappelijk Werk, Thuiszorg Walcheren. Middelburg, 01180-84000, Vlissingen, 01184- 86400, Stichting Slachtofferhulp Zeeland. 01180- 36108. Stichting SOS Telefonische Hulpdienst Zee land. 01180-15551. Vereniging tegen seksuele kindermishande ling binnen het gezin. Telefonisch spreekuur: van 8.30-9 uur. 01180-13362. Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis. 01100-49200. Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), 01180-37320 en 01184-13240. Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kinderbescherming. 01180-35015. Thuiszorg Walcheren, afdeling Kruiswerk, alarmnummer 01184-11877. Thuiszorg Walcheren, afdeling Gezinsverzor ging. alarmnummer 01184-14444 (pieper 168). Politie-assistentie Walcheren. Noodhulp 06-11, overige assistentie aanvragen 01180-33333. t i

de Vlissinger | 1994 | | pagina 15