8?9 Sparen voor geschenken uit VILLAl^Belvédère I.79 I?5 159 im X Cursus/Onderwijs SNEL GEBOEKT DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG Allerlei Cursus Sport Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 28 september 1994 Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg 27 Kom snel naar de winkel. Daar ligt een uitgebreide spaarcatalogus voor u klaar met een uitgekiende selectie unieke kado's uit Villa Belvédère. Geldig t|m zaterdag 1 okt.'94 s Sprienke - De Stichting Mytyl school Zeeland, voorheen geves tigd in Oostkapelle, houdt tot 1 oktober een feestweek in het nieuwe schoolgebouw de Sprienke in Goes-Overzuid. PvdA-fractievoorzitter en voor malig staatssecretaris van onder wijs Jacques Wallage verricht vandaag om 13.30 uur de officië le opening. Donderdag 29 sep tember is er van 19 tot 22 uur een disco in de gymzaal voor de oudere leerlingen en vrijdag is er tussen 13.30 en 15 uur een spe ciaal programma voor de aller jongsten. Zaterdag 1 oktober houdt de school van 13.30 tot 16 uur open huis voor buurtgenoten en andere belangstellenden. In diverse lokalen zijn demonstra ties en activiteiten. Het Baken - Hetty van de Wal neemt 28 oktober na 22 jaar afscheid als hoofdleidster van peuterspeelzaal Het Baken in Oost-Souburg. De ouderraad wil haar een herinneringsboek geven en vraagt ouders en (oud- Ibezoekertjes van de speelzaal een tekening, foto, verhaaltje of bedankje voorzien van naam en geboortedatum van het kind in te leveren. Een en ander dient voor 15 oktober opgestuurd te wor den naar de ouderraad van Het Baken, per adres Zaanstraat 98, Berciusstraat 26 of Zuiderzee straat 47 in Oost-Souburg. Vrouwen - Vrouwen - Wonen en Beslissen is de titel van een cursus die het Emancipatiebu reau Zeeland van 5 oktober tot en met 9 november op vijf woensdagavonden verzorgt. Vol- Sportzaal Van Duyvenvoor- de Oost-Souburg, wekelijks peutergym, 9.30 u. De Schelp Domburg, wekelijks schminken, 14 u. De Parel Domburg, bowlingtoernooi vanaf 12 jaar, inschrijven voor 18 uur, 20 u. Woelige Werf Middelburg, lezing 'Focus Veilig', Stichting Wel zijn Ouderen Middelburg, 15.30 u. Aktiviteiten Cen trum Vlissingen voor uitke ringsgerechtigden, Patch- work-cursus, 9.30 u. In- en Uitloophuis Vlissingen, Bloemenlaan, voorlichting werkzaamheden Thuiszorg Walcheren. Wijkcentrum Open Hof Vlissingen, verga dering wijkcomité Paauwen- burg, 19.30 u. Onze Lieve Vrouwe Kerk Vlissingen, kle- dinginzameling voor de vluchtelingen uit Rwanda, Mensen in Nood, 9.30-11.30 u. Open Hofkerk Vlissin gen, kledinginzameling Rwanda, Mensen in Nood, 19-21 u. Hof Domburg, kleurwed- strijd, 10 u. Bachten Reede Vlissingen, zanggroep Trip- honia en bingo. Stichting Welzijn Ouderen, 19.30 u. Noordhoeklaan 3 Goes, Rei- ki-cursus 1e graad, H. Dijk huizen, 01100-14259. Gym nastiekzaal Veersesingel Middelburg, open avond squaredansgroep Delta Swingers, 01100-28194. Peuterspeelzaal 'De Vrolijke Keet' Serooskerke, kinder- kledingbeurs, 15.15 u. Peu terspeelzaal Het Baken Oost- Souburg, kleding- en speel goedbeurs, inname 9-11 u., verkoop 13 u. De Parel Domburg, spetter middag, spelletjes onder begeleiding. Restaurant de Parel Domburg, Italiaans buffet, 18 u. Molen Ons Genoegen Middelburg, rom melmarkt, Drum Bugle Corps Blue Spirit, 8 u. Graanbeurs Middelburg, boekenmarkt, Zeeuwse Stichting Steun aan Israël, 10 u. Zuiderbaken Middel burg, bingo, Wijkvereniging Zuid, 20 u. Hotel Arneville Middelburg, Britse creativi- teits- en antiekmarkt, 10 u. Café De Blauwe Reiger Hein- kenszand, Kaspargo najaars wandeltocht, 14 u. Parkeer terrein Schoutstraat Middel burg, rommelmarkt, Jeugd vereniging gereformeerde gemeente Middelburg-Zuid, 9.30 u. Gereformeerde Kerk Arnemuiden, reünie oud-leden koor Sjaloom, 14.30 u. Gereformeerde Kerk Arnemuiden, zang avond, koor Sjaloom, 19.45 u. Peuterspeelzaal Hum- melhonk Domburg, winter- kleding- en speelgoedbeurs, 10 u. Fort Ellewoutsdijk, excursie, Vereniging Natuur monumenten, 10 u. Hotel Arneville Middelburg, Britse creativiteits- en antiekmarkt, 11 u. gens het Emancipatiebureau wil len vrouwen steeds vaker hun stem laten horen als het gaat om de kwaliteit van het wonen. De cursus geeft antwoord op de vraag hoe vrouwen het volks huisvestingsbeleid en de plan nen op het gebied van ruimtelij ke ordening kunnen beïnvloe den. De cursus is mede bedoeld als kadercursus om in eigen omgeving de opgedane kennis over te dragen. De cursusavond begint om 20 uur en staat onder leiding van Ingrid Brillemans. Aanmelden bij het Emancipatie bureau. Aquarelleren - Eind oktober begint Addie Nieuwenkamp- Midavaine een cursus aquarelle ren in Veere. De cursus wordt gegeven op tien donderdagavon den en is bedoeld voor begin ners en gevorderden. Bij vol doende belangstelling verzorgt Nieuwenkamp ook lessen boet seren en tekenen. Voor inlichtin gen 01181-2213. Massage - Stichting Wu Wei verzorgt in Middelburg een cur sus Bocam-Basismassage. gebaseerd op de traditionele Chi nese geneeskunde. In de basis cursus wordt aangeleerd hoe een volledige ontspanningsmas sage te geven, vanwaaruit het mogelijk is verder te werken naar gerichte technieken. De cursus wordt gehouden 30 sep tember, 2 en 7 oktober. Info: 01180-36054. CNV - Van de CNV afdeling Zee- land/Goeree-Overflakkee is de nieuwe cursusbrochure versche nen. In de brochure is informatie te vinden over het CNV-project Hof Domburg, tennistoer nooi mixed dubbel vanaf 15 jaar, inschrijven in De Schelp, 11 u. De Parel Domburg, kinderpannekoek- festijn, inschrijven voor 13 u., 16.45 u. Restaurant Mondragon Zierikzee, alge mene ledenvergadering Platform Zeeuwse Vrouwen raad, 9.30 u. Stadsschouw burg Middelburg, presenta tie projecten 50+ vrouwen, Zeeuwse Vrouwenraad, 13.30 u. Free Balletstudio Goes, informatie-ochtend Bio-energetische oefen- groep, EOS praktijk voor gezondheid bewustwor ding, 9.30 u. Vrije School Zeeland Middelburg, infor matie-avond, 20 u. Sporthal De Belt Oost-Sou burg, Sport en Spel 55+, 11 u. Neeltje Jans, excursie Natuurmonumenten en Zeeuws Landschap, vertrek vanaf bovenste parkeer plaats Delta Expo, 10 u. Kuurcentrum De Parel Dom burg, rondleiding, verzame len bij receptie, 11.30 u. In- en Uitloophuis Vlissingen, Bloemenlaan, wekelijkse ontspanningsochtend, vanaf 9.30 u. Hof Domburg, wekelijks mountainbike- tocht, 9.30 u. Hof Dom burg, volleybaltoernooi van af 15 jaar, inschrijven in De Schelp, 19 u. De Kwikstaart Oost-Souburg, opening sei zoen met Betty Lee Selection en bingo, Stichting Welzijn Ouderen Vlissingen, 14 u. Stadhuis Middelburg, ont vangst nieuwe inwoners, 20 u. Studiecentrum Oranje zon Oostkapelle, middag programma 'Landgoederen in de manteling', Stichting Educatief Toerisme Zeeland Oranjezon, VVV Domburg- Oostkapelle, 13.30 u. Ver pleeghuis Ter Valcke Goes, algemene ledenvergade ring, Regionaal Patiënten/ Consumenten Platform Zee land, 19.15 u. Neeltje Jans, excursie Natuurmonumenten en Zeeuws Landschap, vertrek vanaf bovenste parkeer plaats Delta Expo, 14 u. Hof Domburg, wekelijks squashtoernooi, inschrijven voor dinsdag 20 u., aanvang 10.30 u. De Parel Dom burg, spettermiddag, spelle tjes onder begeleiding. Dienstencentrum voor oude ren Westkapelle, wekelijkse soos voor 55-plussers, 19 tot 22 u. De Schelp Domburg, wekelijks beachjogging, 9 u. De Schelp Domburg, lam- pionnenoptocht, 18.45 u. Zuiderbaken Middelburg, kerstkaarten maken, Wijk vereniging Zuid, 14 u. Zeeuwse Bibliotheek Mid delburg, VUSA-cursus Leven met de aarde, Cen trum Vrije Universiteit en Samenleving, 19.45 u. Peu terspeelzaal De Zandkru- mels Middelburg, kinderkle ding- en speelgoedbeurs, 15 u. Herengracht 52 Middel burg, winterkledingbeurs heren- en kinderkleding, Unie Van Vrijwilligers, 13.30 u. Peuterspeelzaal De Pad destoel Oost-Souburg, kle- dingbeurs, 19.30 u. Training en Opleiding en Vor ming (TOV). De CNV-Vakcentrale en de bij het CNV aangesloten bonden werken sinds 1 januari dit jaar samen met het Slotema- ker de Bruïne Instituut aan een nieuw gezamenlijk cursusaan bod in de regio. Het project duurt drie jaar. Daarna moeten alle oude cursussen zijn vervangen door geheel nieuwe, met een andere inhoud, in een andere vorm en opzet. In de nieuwe cur susbrochure zijn zowel oude als nieuwe cursussen te vinden. Museum dicht - De bovenza len van het Stedelijk Museum Vlissingen zullen tot uiterlijk 14 oktober regelmatig gesloten zijn omdat groot onderhoud plaats vindt. De plafonds en het trap penhuis worden hersteld of gerestaureerd. De expositie 'Beelden in Nederland 1994' blijft gewoon toegankelijk. Chemie - Ziekenhuis Walche ren opent zaterdag 8 oktober, tij dens de nationale open dag che mie, de deuren van het laborato rium. Het ziekenhuis verzorgt tussen 10 en 16 uur rondleidin gen door het laboratorium. Bezoekers kunnen onder meer zien wat zichtbaar is onder een microscoop, ze kunnen kennis maken met bloedgroepbepaling, bloedceltelling en de ondersteu nende rol van de computer daar bij. De rondleiding duurt onge veer een half uur. Belangstellen den dienen zich voor 1 oktober aan te melden bij het Patiënten Service Bureau van het zieken huis in Vlissingen. Streekbussen - De streekver- voerbedrijven Westnederland en Zuid-West-Nederland rijden sinds vorige week tijdelijk rond met voertuigen zonder de bekende beeldmerken. Het 'kaal maken' van de bussen heeft te maken met de op handen zijnde fusie tussen de twee organisa ties. Eind oktober wordt een begin gemaakt met het opplak ken van het nieuwe logo van de ZWN Groep, zoals de gefuseer de onderneming gaat heten Het nieuwe uiterlijk zal tot die tijd geheim blijven. Beurs - De diakonie van de Fed Wijkgemeente Lammerenburg houdt woensdag 5 oktober tus sen 9.30 en 11 uur een kinder kleding- en speelgoedbeurs in De Schaapskooi in West-Sou burg. Goederen voor de beurs kunnen 3 en 4 oktober worden ingeleverd. De helft van de opbrengst is voor de Stichting Wereldwinkel Vlissingen. De stichting heeft het pand aan de Walstraat waar zij werkt kunnen kopen van de gemeente Vlissin gen en moet dat met eigen mid delen renoveren. Door deze beurs hoopt de diakonie een steentje te kunnen bijdragen in de kosten. Huiskamer - Van de Stichting Huiskamerprojekt voor Drugge bruikers HKPD in Vlissingen is onlangs het jaarverslag 1993 ver schenen. Directeur Kees Nee- teson noemt het in een begelei dend schrijven opvallend dat bij een sterk stijgend aantal bezoe kers - vorig jaar een recordaantal van 144 cliënten -. een toename van activiteten - onder meer aidsprojecten en een trajectma nager - en een zeer gunstig resultatenonderzoek, de over heid toch bezuinigingen wil door voeren. Daarnaast baren de fusiebesprekingen met het ZCAD het huiskamerprojekt zor gen. Het HKPD is bang volledig door het Consultatiebureau te worden opgeslokt. Omdat er vol gens Neeteson geen sprake is van afname van de drugsproble matiek noemt hij het 'prettig om te melden' dat vanaf 15 oktober voor twintig uur in de week een 'streetmanager' (veldwerker) bij het HKPD in dienst treedt. Landschap - De Stichting Landschapsverzorging Zeeland SLZ schrijft in haar jaarverslag 1993 dat het aantal vrijwilligers aan weekendwerk ten opzichte van 1992 is gegroeid met twintig procent naar 542, terwijl het aan tal gewerkte uren afnam met negen procent tot 4918 mens uren. Bij de Vrijwillige Land- schapsonderhouds Ploegen (baanlozenproject) is het aantal deelnemers met 25 procent gestegen tot 55. Het aantal gewerkte uren nam af met drie procent tot 6600. Banenpoolers en jeugdwerkgarantieplanners werkten een stijgend aantal uren mee: van 400 naar 2900 uur. De Aktie Wilgepoot leverde in 1993 zeshonderd poten op. Doel van de actie is het bevorderen van aanplant van jonge knotwilgen. In 1993 deed de SLZ mee aan de landelijke actie Knokken voor Knotten. De publiciteit leverde een extra hoeveelheid aanvra gen voor wilgepoten op: onge veer 1600. Verder lieten diverse gemeenten vorig jaar een land- schapsbeleidsplan opstellen. Elf van de dertig Zeeuwse gemeen ten beschikken nu over zo'n plan. Thuiszorg - Van Thuiszorg Walcheren is onlangs het eerste jaarverslag Impressies 1993 ver schenen. Thuiszorg Walcheren is begin 1993 ontstaan uit een fusie van de Walcherse Kruisver enigingen en de Stichting Maat schappelijke Dienstverlening Walcheren. De meesten van de ongeveer 26.000 leden van het Kruiswerk zijn donateur gewor den van de nieuwe Stichting Thuiszorg Walcheren. Het afge lopen jaar heeft voor Thuiszorg vooral in het teken gestaan van integratie van de diverse werk soorten (met name die tussen kruiswerk en gezinsverzorging), en aan het vergroten van de naamsbekendeid van Thuiszorg Walcheren. Daarvoor heeft de organisatie een nieuw logo en huisstijl laten ontwikkelen en verscheen een algemene infor matiefolder. Verder heeft Thuis zorg sinds oktober vorig jaar een maandelijkse voorlichtingsru- bnek in dit weekblad Postkantoor - De verbouwing van het postkantoor aan de Lan ge Noordstraat in Middelburg begint 3 oktober. Vanaf die dag is het postkantoor tijdelijk gehuisvest aan de achterzijde van het pand, in de Lombard straat. De giromaat zal ook naar de Lombardstraat worden ver plaatst. Het postkantoor is maan dag 3 oktober vanwege de ver huizing gesloten en de giromaat is buiten gebruik van 29 septem ber tot en met 3 oktober. Het vernieuwde kantoor wordt in maart 1995 in gebruik genomen. De verbouwing is een onderdeel van de grootscheepse restyling van alle postkantoren en -agent schappen in Nederland. Ze wor den ingericht volgens een nieu we commercieel concept, waar in de loketten met glasafschei ding worden vervangen door open balies. RIAGG - Van de RIAGG-Zee- land is vorige week het jaarver slag 1992-1993 verschenen. Deze iaren waren volgens het RIAGG niet de meest gunstige jaren in het bestaan van de RIAGG-Zeeland. Financieel dien de een achterstand te worden ingelopen, organisatorisch waren aanpassingen noodzake lijk en de relatie met de profes sionele omgeving was aan her ziening toe. Daarnaast dienden in strategisch opzicht keuzes worden gemaakt die bepalend zullen zijn voor de toekomst op (middel)lange termijn en werd de RIAGG geconfronteerd met een aanzienlijke groei van het aantal verwijzingen. Het aantal aanmel dingen bij de RIAGG-Zeeland ligt de laatste jaren ruim boven het landelijk gemiddelde, terwijl het Zeeuwse budget ruim onder dat gemiddelde ligt. In vergelijking met 1989 is het aantal aanmel dingen in 1993 inmiddels gegroeid met 31 procent en de verwachting is dat deze tendens zich zal doorzetten. Mede hier door probeert de RIAGG efficien cy en samenwerking met part ners in de geestelijke gezond heidszorg door te voeren. Hypnose - De Zeeuwse Stich ting voor Toegepaste Hypnose heeft een vervolgcursus hypno se op het programma staan. Die is bedoeld voor mensen die al ervaring hebben met het feno meen hypnose. De bijeenkom sten beslaan vier avonden en hebben de volgende thema's: omgaan met weerstand, de ver warringsmethode van Erickson, regressie en neuro Imguistisch programmeren. De cursus wordt gehouden in de periode novem ber/december. Voor informatie 01180-16839. Frans - De Alliance Francaise Walcheren begint in de eerste week van oktober een cursus Franse literatuur. Voor informatie 01180-34319 of 01184-61690. Talen - Wie zich wil bekwamen in de talen Frans, Duits, Engels en Spaans kan dit najaar terecht bij het Studiecentrum Oranjezon in Oostkapelle (01188-1507). De taalkennis wordt overgedragen aan beginners en gevorderden. Koken - De Stichting Welzijn Ouderen Platteland Walcheren gaat mannen van 55 jaar en ouder leren koken tijdens een cursus. Die begint op dinsdag 11 oktober om 10 uur in het Educa tief Centrum aan de Schoolstraat in Oostkapelle. Aanmelden kan telefonisch. 01188-3687, Historie - De Zeeuwse Volks universiteit heeft een cursus Pre- en Prohistorie georgani seerd. In tien avonden wordt de geschiedenis chronologisch uit de doeken gedaan. De eerste bij eenkomst wordt gehouden op woensdag 5 oktober in het ZVU- gebouw aan de Spanjaardstraat in Middelburg, aanvang 19.30 uur. Voor informatie: 01180- 34800. Noormannen - Het jeugdbe- stuur van de voetbalvereniging De Noormannen houdt maandag 17 oktober een zaalvoetbaltoer nooi in de sportzaal aan de Molenwal in Westkapelle, voor kinderen tussen 5 en 12 jaar. De Noormannen zorgt voor shirts, leiders, scheidsrechters en ver dere organisatie, deelnemers dienen een sportbroekje, gym schoenen en kousen mee te nemen. Belangstellenden kun nen zich tot 3 oktober opgeven bij André Toutenhoofd aan het Noordkerkepad 11, Westkapelle. Jaarverslag - Van de Zeeuwse Sportraad verscheen onlangs het eerste jaarverslag sinds de raad opereert als zelfstandig provinci aal orgaan. Na bijna 33 jaar onder de vleugels van de Stichting VMC Zeeland te hebben ver toeft, werd per 1 januari 1993 op een nieuwe locatie in Middel burg het tweede leven van de Zeeuwse Sportraad ingezet. Door een aantal aanloopstorin gen, problemen met de locatie en een moeizame samenwer king met de beherende stichting duurde de startfase langer dan verwacht, kwam een aantal geplande voortgangsactiviteiten in het gedrar g en konden enkele tijdgebonden activiteiten hele maal niet doorgaan, schrijft voor zitter J. Kruize in het jaarverslag over 1993. Desondanks noemt Kruize de verzelfstandiging een goede keuze: de herkenbaarheid van het provinciale orgaan voor de sport nam toe en de kortere beslissingslijnen werkten in het voordeel van de sport. MEER KORTE INFORMATIE ELDERS IN DEZE KRANT Medelingen voor deze rubriek melden voor vrijdag 17 uur, liefst schriftelijk, Postbus 5017, 4330 KA Middelburg AAGTEKERKE Hervormde Gemeente Zo. 10 uur: A.E. de Bruijn, 19 uur: A. Spaans. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 en 15 uur: M. Goudriaan. Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 uur: J. Bakker, 14.30 uur: B. Ridder. Volle Evangelie-gemeente "Immanuel", Westdijk- straat 5-7, samenkomst Do. 20 uur. Zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Kerk. Kerkplein 1. Zo. 10.15 uur: Köter. DOMBURG Hervormde Kerk. Markt 8. Zo. 10 uur: M. van der Poll. Rooms Katholieke Kerk H. Wilhbrordus. zaterdag 19 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk Dorpsstraat 7. Zo.: geen opgave ontvangen. Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25, Zo. 10 uur: St. Spanjer. GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: B. Ridder, 14.30 uur: A.W. Riepma, gez. dienst m de Herv. Kerk. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: P. den Braan- ker, 14.30 uur: A.W. Riepma. HOOGELANDE Christengemeenschap, Kapel van St. Maarten. Zo.: geen dienst. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: P.C. Schoonenboom. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31Zo. 10 uur: S. Ridder-van Meggelen. Ned. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1Zo. 10 uur: B. de Haan. MELISKERKE Gereformeerde Gemeente Valkenburgstraat 25. iedere zondag om 9.30 uur en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 en 14.30 uur: R.G. van der Zwan. Hen/ormde Kerk Zo. 9 uur: Köter. MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avonden op do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Her- berdsland 11 Baptisten Gemeente. Kapel Herengracht 74. Zo. 10 uur: L. Fabriek. Centrum Middelburg. Segeersstraatkerk, Zo.: geen opgave ontvangen. Evangelische Baptisten Gemeente. Damplein 12. Zo. 10 uur: Br. Lok. Christelijke Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 16.30 uur: J.G..Schenau. Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk. Lange Noordstraat 62. Zo.: geen dienst. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Alle zondagen leesdiensten 9.30 uur. 14 en 18.30 uur. Gereformeerde Kerk. Getuigeniskerk, Adr. Lau- werijszstraat 6, Zo. zie Ontmoetingskerk. Hof- pleinkerk, Zo. 9.30 en 14.30 uur: J.S. Koops. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, Zo. 9.30 uur: B.J.W. Schelhaas. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt).Klein Vlaande ren 75, Zo. 9.30 uur: A. de Snoo, 16.30 uur: B. Gratz. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. 11.30 uur Evangelisatiedienst, De Vergulde Baars, Baarsjes straat 43, Wo. bijbelstudie, Dam 6, 19.30 uur. Hervormde Gemeente. S.O.W. Nieuwe Kerk, Groenmarkt, Zo. 10 uur: G.J. Smit. Koorkerk, Koorkerkhof, Zo. 10 uur: K. Hendrikse. Ontmoe tingskerk, Oosterscheldestraat, Zo. 10 uur: O. Elseman. Engelse Kerk, Simpelhuisstraat. Zo. 19 uur: A C. Verweij. Thomaskapel, Zo: Zie De Hoek steen. Oostkerk, Oostkerkhof, Zo. 9.30 uur: A C. Verweij. Wiikgemeente Geref Bord. (in de Nieu we Kerk) Zo. 11 en 17 uur: L. Wüllschleger. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Lange Noordstraat 62. Za geen d enst. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 10 uur: R. Pip- pel, 17 uur: J. Pippel, gezmsdienst. Lutherse Kerk. Zuidsmgel 70. Zo. 10 uur: T.K. van Dam. Nederlands Gereformeerde Kerk, Gebouw Engel se Kerk, Simpelhuisstraat 10. Zo.: geen opgave ontvangen Vereniging van Vrijzinnig Hervormden en Remon stranten. Koorkerk, Zo. 10 uur: K. Hendrikse. Rooms-Kathoheke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lombardstraat 1elke tweede en vierde zaterdag van de maand om 17 uur. Zo. 10 uur. De Hoek steen, Roozenburglaan 22. Zo. 11.30 uur. Waalse Kerk (Eghse Wallonne). Lange Noord straat 62. Zo 10.45 uur: J. Chardard. Evangeliegemeente "De Wijngaard". Klarenbeek LTS. Zo 9.30 uur. Rafaël gemeenschap Eleos Walcheren, Olmen laan 8. Zo. 9.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Rey- ershove, Dauwedaelselaan 35, Zo. van 10-12 uur. Do van 19.30-21 30 uur Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Cen trum, Dauwedaelselaan 35. Zo. van 16-18 uur, Di. van 19.30-21.30 uur. NIEUW EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. 9 uur: P. Barmentlo. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 en 17 uur: J. Kolk. Hervormde Gemeente Waterstraat 4, Zo. 10 uur: A.C. den Hollander. Gereformeerde Gemeente. Saronkerk. Zo 9 30 en 15 uur: leesdienst. RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. 10.30 uur: P. Bar mentlo. SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: G. Warner, 19 uur: G. Warner, gez. dienst in de Herv. Kerk. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: G. Warner, gez. dienst in de Geref. Kerk, 19 uur: G. Warner. ST.LAURENS Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cit- tersstraat 69. Zo. 9 uur: St. Spanjer. Gereformeerde Kerk Noordweg 372. Zo. 10 uur: L. v.d. Vrie, 17 uur: J.S. Koops. OOST-SOUBURG Kanaalstraatkerk. Zo. 9.30 uur: L.A. Woltering. Oranjepleinkerk, Zo. 9.30 en 19 uur: R.E.R. van Buiren. Bejaardentehuis 'De Zoute Viever'. Dongestraat 1. elke 1e en 3e zaterdag om 9 uur. Zo 19 uur: C D. Bijl. Martinuskerk. Kerklaan 19. Zo. 10 uur. Volle Evangeliegemeente Sion, Ritthemsestraat 43 (gebouw De Blazer), Zo. 10 uur: lofprijzings- dienst. VEERE Gereformeerde kerk. Zo. 9.30 uur: J. Lukasse, gez. dienst in de Herv. Kerk. Hervormde Kerk. Zo. 9.30 uur: J. Lukasse. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk. The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion, 19.30 uur: Evening Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1 Zo. 11.30 uur, Wo. 19.30 uur en Vr. 19.30 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 16.30 uur: J. van der Wal. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 9.30 uur: v.d. Linde. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoy- straat 2, Zo. 9.30 uur: B. Gratz, 16.30 uur: A. de Snoo. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Wal straat 23. Zo. 10 en 17 uur. Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20, West- Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur, Wo. 20 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk, Oude Markt, Zo. 10 uur: J.D. de Boer. Petruskerk, P Krugerstraat 17. Zo. 9.30 uur: C A Schoorei. Johanneskerk, Bonedijkestraat 165, Zo. 9.30 uur M C. Baart. Open Hof. Alexan der Gogelweg 57. Zo. 9.30 uur: A.V de Nooij. De Schaapskooi. Papegaaienburg, Zo. 9.30 uur: A.G. Baas. Ziekenhuis Walcheren Koudekerkseweg 88, Zo. 10 uur: N.H.J.E. Boomer. Ter Reede. Zo. 19 uur: J.D. de Boer. Jehova's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534. Do. van 19 tot 20.45 uur. Zo. van 10 tot 12 uur. Jehova's Getuigen gemeente 'Souburg Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534, Zo. van 15.30 tot 17.30 uur. Di. van 19 tot 20.45 uur. Jehova's Getuigen Vlissingen Bossenburgh. Za. van 17.30 tot 19.30 uur. Wo. van 19 tot 20 45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161. iedere Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Bonedijkestraat 163, Za.: geen dienst. Gereformeerde Gemeente. Marnixplem 41. Zo. 9.30 en 16 uur: C.G. Vreugdenhil. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 uur: C. Bijl. Pinkstergemeente Vlissingen e.oVrijdomweg 1. Zo. 14.30 uur: P. de Cock, dienst in de Johannes kerk. Christelijk Centrum Zeeland. Open Hof, Alexander Gogelweg 57. Zo. 14.30 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwen straat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolische Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur, Wo. 20 uur. Evangelie Gemeente "De Blinkende Morgenster". Dr.Stavermanstraat 61. Zo. diensten om 10 en 17 uur. Rooms Katholieke Kerk Der Boede Babbelaar, elke 2e. 4e en 5e zaterdag v.d. maand om 10.30 uur. Zo. 10.30 uur: D. van Boven. Lieve Vrouwe Kerk, Singel (nabij stadhuis). Za. 19 uur. Zo. 9.30 uur. Ter Reede. Koudekerkseweg 81Za. 17 uur Open Hof (Paauwenburg). A. Gogelweg 59. Zo. 11.15 uur. VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Zo 10 uur: J. de Boer. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: Spaans-Moolenaar, 19 uur: de Bruijn. ZOUTE LANDE Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Willi- brordusplein 2. Zo. 9.30 uur: P. Boekesteijn. Do. 29 september t/m wo. 5 oktober HUISARTSEN Middelburg: zaterdag tot 24 uur: A P Bruijnzeel. Herengracht 68, tel. 39933. zondag tot 24 uur: J.K. Dominicus, Dam 30, tel. 39933 Visites aan vragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur. (zon der afspraak). Vlissingen: zaterdag tot 24 uur: W. van Ouwer- kerk, Gerbrandylaan 6. tel. 65498. zondag tot 24 uur: J.L.R.H. van Pelt. Julianalaan 7. tel. 12225. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur. (zonder afspraak). Souburg, Nieuw- en St. Joosland, Arnemui den, Gezondheidscentrum Middelburg- Zuid(praktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Visser): zaterdag tot 24 uur: J.C. Ponten, Oude Rijksweg 6, Nieuw- en St. Joosland, tel. 01182-1340. zon dag tot 24 uur: J. Visser, Wachttoren 19, Middel burg, tel. 01180-37431. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Seroosker ke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: zater dag en zondag: R A D. van Tol, Markt 12. Veere, tel. 01181-1271. Aagtekerke, Biggekerke, Domburg, Koudeker- ke, Meliskerke, Westkapelle en Zoutelande: van vrijdag 18 uur t/m zondag 24 uur: F. van Eede, De Casembrootstraat 24. Westkapelle, tel. 01187-1234. West- en Midden-Walcheren: zaterdag en zon dag: B. Bouwense, Valkenisseweg 14, Biggeker ke, tel. 01185-2190. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: zaterdag en zondag: J.M. Jansen, J. van Hooftkwartier 90, Middelburg, tel. 01180-15595. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag tot vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.3Q - 17.30 uur): Apotheek Ringe ling, Lange Delft 133, tel. 12538. Vlissingen: van vrijdag tot de vrijdag daaropvol gend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Paauwenburg, Troelstraweg 2a, tel. 70717. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: van vrijdag 9 uur tot maandag 9 uur: S. v.d Kaaden, tel. 68791. Middelburg: van zaterdag 9 uur tot maandag 9 uur: K. Boot, tel. 39865. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschapsdieren) zaterdag en zondag: A.J. Diender en L.J.J. Schofaerts, Dr. Stavermanstraat 57. Vlissingen. tel. 01184-10910. Dierenartsenpraktijk Middelburg: (grote huis dieren) tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8- 9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Dom- burgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Dierenartsenpraktijk Meliskerke: (kleine huis dieren): Kelderweg 1, tel. 01189-2838. Dierenarts A. Meijns, Oostkapelseweg 12, Grijpskerke, tel. 01189-3060. OVERIGE DIENSTEN Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele week end 01180-28288. Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, 01180-28800. Kinder en jeugdtelefoon Zeeland, elke dag bereikbaar van 14-20 uur, 06-0432 (gratis). Patiëntenplatform Zeeland: 01100-49389. Stichting Bejaarden- (en gehandicapten) Alarm Zeeland. 01188-3404 Stichting "Blijf van m'n Lijf Zeeland": 01184- 14645 (dag en nacht). Bureau Sociaal Raadslieden en Algemeen Maatschappelijk Werk, Thuiszorg Walcheren. Middelburg, 01180-84000, Vlissingen, 01184- 86400, Stichting Slachtofferhulp Zeeland. 01180- 36108. Stichting SOS Telefonische Hulpdienst Zee land. 01180-15551. Vereniging tegen seksuele kindermishande ling binnen het gezin. Telefonisch spreekuur: van 8.30-9 uur. 01180-13362. Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis. 01100-49200. Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), 01180-37320 en 01184-13240 Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kinderbescherming. 01180-35015. Thuiszorg Walcheren, afdeling Kruiswerk, alarmnummer 01184-11877. Thuiszorg Walcheren, afdeling Gezinsverzor ging. alarmnummer 01184-14444 (pieper 168). Politie-assistentie Walcheren. Noodhulp 06-11, overige assistentie aanvragen 01180-33333.

de Vlissinger | 1994 | | pagina 27