Kunst uit België Karrewiel wil opvallen met Variété Domburg klaar voor jazz down by the sea Rabo Veere viert jubileum met Rabo Roadshow W W -. Boekje voor Maquette Veere 15T/M 21 SEPTEMBER IN MIDDEN ZEELAND to In het kader van de vie ring van het 225-jarig bestaan van het Ko ninklijk Zeeuwsch Ge nootschap der Weten schappen is het boekje Fragmenten van het Zeeuws verleden ver schenen. Het boekje is tot stand gekomen door samenwerking van het Zeeuwsch Ge nootschap, de Teken academie van Middel burg en de Zeeuwse Bibliotheek en bestaat uit tekeningen van Aernoud en Fran9oise van Lynden. Ad Wielemaker van Bar Dancing Het Karre- wiel bij Koudekerke introduceert voor het winterseizoen maan delijks Karrewiel Va riété. Vrijdag 16 sep tember opent hij met een optreden van 'huisband1 DEZZ. Een maand later treedt Ronald Sandhovel op. Vervolgens kan de bezoeker van de uit spanning elke derde vrijdag van de maand een verrassing tege moet zien. Domburg staat weer klaar voor het festival Jazz Down by the Sea. Vrijdag 16 september begint het en zondag wordt het driedaagse festijn afgesloten met een oecumenische jazzkerkdienst in de Zionskerk in Oostka pelle en een Mondri aan jazzconcert in het Badhotel. Woensdag 21 septem ber begint het theater seizoen in Midden- Zeeland met Intro dans. Het gezelschap brengt twee choreo grafieën: Mater van Ton Wiggers op mu ziek van Battista Per- golesi en Carmina Bur ana van Ed Wubbe op muziek van Carl Orff. Voor de rest van de maand is het program ma nog wat povertjes (zes voorstellingen) waarbij vooral de voorstelling Romeo en Julia opvalt. Voor ok tober ziet de agenda er beter gevuld uit. Woensdag 14 september 1994 DE FAAM - DE VLISSINGER 9 mmmmm Theaterseizoen begint DOMBURG DONDERDAG 15 SEPTEMBER DONDERDAG 15 SEPTEMBER Rabobank, 'Karolingische burch ten in Zeeland' GOES Lunchcafé Stadhuis, J. van der Velde, pastels. Geopend di. t/m za. 9-18 uur. Museum voor Zuid- en Noord Beveland, Johan Melse, 'Stilte over Zeeland', overzichtstentoon stelling. Galerie 'Mi Parti', Edwig van Cauteren, 'Interior', IKAT-weef- technieken. Berend Peter, meubel objecten. Oosterscheldeziekenhuis, Recente Nederlandse Grafiek, etsen, zeefdrukken, steendrukken maar ook minder bekende technie ken van ruim twintig zeer bekende kunstenaars (t/m 16 september). Stichting PZZ, Paula van Buuren en Nico van Welzenes, aquarellen. Galerie van den Berge, Rom- bouts 'n Droste, 'Let's meet half way'. KAMPERLAND Restaurant Papillon, Lydia Klop- Steendijk, aquarellen en portret ten. Geopend ma. t/m za. vanaf 10 uur, zo. vanaf 17 uur. KATTEN DUKE Galerie llona, llona Schmit, Naïe ve schilderijen, U+S Zölner-Krum- ne, sieraden. Geopend za. van 14- 17 uur. MIDDELBURG Galerie 't Zeepaardje, Maurice en Saskia Góth, tekeningen, aqua rellen, gouaches en pastels. Achter de Houttuinen 50, Mar tin Richardson, hologrammen. Geopend ma. t/m za. 10.30-17.30 uur. Galerie Willem Vader, L. Noord straat 56, schilderijen, tel. 01180- 29419, dagelijks geopend. Atelier Anneke Ruimschotel, Groot Mede 66, 01180-16323, staal- en touwplastieken, geopend na tel. afspraak. Wandelkerk Lange Jan, ten toonstelling over diverse kerken in Middelburg. Roosevelt Study Center, Abdij 9, 'D-Day Remembered: het ver haal in foto's', fototentoonstelling in het kader van de 50ste herden king van de geallieerde invasie in Normandië. Geopend ma. t/m vr. 10-12.30 uur en 13.30-16.30 uur. Koninklijk Zeeuwsch Genoot schap der Wetenschappen, Kousteensedijk 7, Middelburg in vogelvlucht. Meubeltoonzaal Jan Alink, Nieuwe Kleverskerkseweg 17, Joke Nederhand, schilderijen, aquarel, oliepastel en crayon. Zeeuwse Bibliotheek, 'Dorpen op Schouwen-Duiveland', Bruinis- se, Sirjansland en Oosterland. Galerie 'Artico', Maria Heerkens,- gemengde technieken in fascine rende compositie en kleuren, Dick Monshouwer; pastel-tekeningen, gemengde technieken en bijpas sende sieraden, geopend di. t/m za. 10-16 uur. Ramschip 'De Schorpioen', Alexander Rodin, Zeeuwse land schappen, Ludmila Kalmaeva, Zeeuwse klederdrachten. Dagelijks .geopend van 10-17 uur (t/m 18 september). Zeeuwse Bibliotheek, Leo Frenks, 'Keramiek uit drie ovens', raku-, elektrische- en houtovens (t/m 17 september). Galerie Het Gouden Briefke, Franca Giaquinto; naïven van kat ten, Odile Kinart; keramiek. Zeeuwse Centrale Discotheek, Janita de Jong, 'Een Universum'. ABN-AMRO Bank, Markt 7, Beat rix Meindersma, kinderen in olie verf, geopend op werkdagen van 9-17 uur. Middelburgs Koffiehuis, Joost Heeren, gouaches, cibachromes, gewassen inkt- en met aquarel ingekleurde tekeningen, penteke ningen en papierknipsels (t/m 17 september). Galerie 't Haentje te Paart, Patries Wichers, 'Facades'. Geo pend do, za. en zo. van 14-16.30 uur (t/m 19 september). Muziekschool, Kuiperspoort 21 en Kunstuitleen, Kuiperspoort 22, Arty Grimm en Miguel Ybanez, tentoonstelling ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van ADZ. Delta Nutsbedrijven, Saskia Eggink, grafische technieken. Vleeshal, Eran Schaerf, 'We is o.k. Rabobank, Lange Geere 3, Maria Bemelmans, schilderijen en plas tisch ruimtelijke sculpturen. Multi Colour, Cor v.d. Padt, land schappen, stadsgezichten en bloe men uitgevoerd met olieverf, in aquarel of pastelkrijt. Geopend di. t/m za. 10-17 uur. 'Het Steunpunt', wijkcentrum Dauwendaele, Saba Meranishvihi en David Heijgelaar, 'Twee monu mentale steden in pastel'. Geo pend ma. t/m vr. 9-12 uur. Zeeuwse Bibliotheek, Aernout en Frangoise van Lynden, 'Frag menten van het Zeeuws verleden'. NEELTJEJANS Delta Expo, Windenergie, ten- Stadhuistoren, Veere; Carillon bespeling Kees van Eersel, 15-16 uur. VRIJDAG 16 SEPTEMBER De Piek, Vlissingen; Theater Trio de Janeiro, '125 jaar 250 kilo', 20.15 uur. Diverse etablissementen. Domburg; Jazz kroegentocht. Walk-lnn, Vlissingen; Rodi- Dean, 21.30 uur. ZA TERDAG 7 7 SEPTEMBER Centrum, Domburg; Streetpara- de, 14-18 uur. Markt, Middelburg; Circle, slag werkgroep, 17 uur. Hervormde Kerk, Kapelle; Orgelconcert Gerard Legierse en Wouter Blacquière, 20 uur. De Zandput, Serooskerke; Rabo-Roadshow, 18.30-22.30 uur. De Parel, Domburg; Jazzfestifal, Bill Bakers Big Band, Bob Kerr's Whoopee Band en Jump Street Special, 21 uur. Kloveniersdoelen, Middelburg; Ensemble Ratula Sen, 21 uur. De Piek, Vlissingen; Muddy's Ball, 22 uur. Midgard, Middelburg; 'XVM- OX', 22.30 uur. Kloveniersdoelen, Middelburg; Los Papines, 22.30 uur. ZONDAG 18 SEPTEMBER Maria Magdalenakerk, Goes; Pueri Cantores, 11 uur. Manhuistuin, Goes; Fanfare 'Euphonia', 12-13 uur. Zionkerk, Oostkapelle; Jazz- kerkdienst. The Jaffo Gate Quartet, 12.30 uur. The Duke, Middelburg; Water less Blue, 15 uur. Badhotel, Domburg; Mondriaan Jazzconcert, 'Jazzy High Tea", 15.15 uur. DINSDAG 20 SEPTEMBER Grote Kerk, Goes; Carillonbe speling Sjoerd Tamminga, 13.30- 14.30 uur. Alhambra I Vlissingen, 'Clear and Present Danger' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'I Love Trouble" 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Speed' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Four Weddings and a Funeral' 20 uur. Grand Theater Goes, 'Bever ly Hills Cop III' 20 uur. Stichting Cinema Middel burg, 'Remains of the day' 20 uur. VRIJDAG 16 SEPTEMBER WOENSDAG 21 SEPTEMBER Stadsschouwburg, Middel burg; Introdans, 'Mater' en 'Car mina Burana', 20 uur. toonstelling windenergie. Dage lijks geopend van 10-17 uur. Delta Expo, tentoonstelling 'Water', expositie over Integraal Water Beheer. Buitenhaven, bij het Topshuis, Trechter 5, kunstproject Frame work Invitation. OOSTKAPELLE Green White Hotel, buitenplaats lepenoord, Olga Westrate, kera miek, Ko van Driel, beelden. OOST-SOUBURG De Zoute Viever, Etta Risakotta- Lawalata, aquarel schilderijen, L. Willboordse, houtsnijwerk. Watertoren, Krien Clevis; schilde rijen. Wim Caus; keramiek, Gery de Smet; schilderijen, Leo Copers; installatie (vanaf 17 september). RITTHEM Fort Rammekens, tentoonstel ling in de twee kazematten, geo pend di. t/m zo. 13-17 uur. VEERE Stadhuis, 'Een Nederlandse Amerikaan', leven en werk van Hendrik Willem van Loon. Grote Kerk, Antoine Mes, Zeeuwse Landschappen. VLISSINGEN Iguana, Bellamypark 35, levende reptielen, amfibieën en insekten, geopend zondag, maandag en donderdag van 14-17.30 uur, dins dag, woensdag, vrijdag en zater dag van 10-12.30 uur en 14-17.30 uur. Veerboot Vlissingen/Breskens, Op dubbeldekkersveerboot ms 'Prinses Juliana' zeven wissellijs- ten met toeristische promotie (beeld van Zeeland als vakantie land). Stedelijk Museum, 'Middel eeuwse Beelden uit het Utrechts Catharijnconvent'. Kunstuitleen openbare biblio theek Vlissingen, W.G. Stock, virtuelle Bilder. De Kleine Galerie, Koudenhoek 32, Truus Prins, schilderijen. Geo pend vrijdag, zaterdag en zondag van 14-17 uur en op afspraak tel. 01184-16229. Galerie Hannelore Meyaard, René Böll, schilderijen in olieverf en tempera, aquarellen en Chinese tekeningen. Stedelijk Museum Vlissingen, Eric Brandts, Gert-jan Even hu is, Rien Halters, Jan van Leeuwen, Gerhard Lentink en Jan Haas, 'Eigentijds Mensenbeeld'. WEMELDINGE Atelier L. Rijks, Chozeeweg 27, schilderijen, dagelijks geopend. WOL PHAATSDUK Galerie 'De Hoekweide', Benja min Royaards, papier Maché objecten, gemengde technieken, olieverf en klein werk, grafiek. Antoine Mes, zee-landschappen. Alhambra I Vlissingen, 'Clear and Present Danger' 19 en 22 uur. Alhambra II Vlissingen, 'I Love Trouble' 19 en 22 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Speed' 19 en 22 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Four Weddings and a Funeral' 19 en 22 uur. Grand Theater Goes, 'The Flintstones' 19 uur. 'Beverly Hills Cop III' 21.30 uur. Stichting Cinema Middel burg, 'Remains of the day' 20 uur. 'Romeo's Bleeding' 22.30 uur. ZATERDAG 17 SEPTEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Clear and Present Danger' 19 en 22 uur. Alhambra II Vlissingen, 'I Love Trouble' 14, 19 en 22 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Jungle Jack' 14 uur. 'Speed' 19 en 22 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Four Weddings and a Funeral' 19 en 22 uur. Grand Theater Goes, 'The Flintstones" 19 uur. 'Beverly Hills Cop III' 21.30 uur. Stichting Cinema Middel burg, 'Fresa y Chocolate' en talkshow 20 uur. ZONDAG 18 SEPTEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Clear and Present Danger' 19 en 22 uur. Alhambra II Vlissingen, 'I Love Trouble' 14,19 en 22 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Jungle Jack' 14 uur. 'Speed' 19 en 22 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Four Weddings and a Funeral' 19 en 22 uur. Grand Theater Goes, 'The Flintstones' 14 en 19 uur. 'Beverly Hill Cop III'21.30 uur. Stichting Cinema Middel burg, 'Remains of the day' 20 uur. MAANDAG 19 SEPTEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Clear and Present Danger' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'I Love Trouble' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Speed' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Four Weddings and a Funeral' 20 uur. Grand Theater Goes, 'Bever ly Hills Cop III' 20 uur. Stichting Cinema Middel burg, 'Romeo's Bleeding' 20 uur. DINS DA G 20 SEPTEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Clear and Present Danger' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'I Love Trouble' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Speed' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Four Weddings and a Funeral' 20 uur. Grand Theater Goes, 'Bever ly Hills Cop III' 20 uur. Stichting Cinema Middel burg, 'Romeo's Bleeding' 20 uur. WOENSDAG 21 SEPTEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Clear and Present Danger' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'I Love Trouble' 14 en 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Jungle Jack' 14 uur. 'Speed' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Four Weddings and a Funeral' 20 uur. Grand Theater Goes, 'The Flintstones' 14 uur. 'Beverly Hills Cop III' 20 uur. Stichting Cinema Middel burg, "Remains of the day' 20 uur. ZATERDAG 17 SEPTEMBER Alhambra I Vlissingen, 'De Aristokatten' 14 uur. Alhambra IV Vlisssingen, 'Duimelijntje' 14 uur. ZONDAG 18 SEPTEMBER Alhambra I Vlissingen, De Aristokatten" 14 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Duimelijntje' 14 uur. WOENSDAG 21 SEPTEMBER Alhambra I Vlissingen, De Aristokatten' 14 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Duimelijntje' 14 uur. i Introdans opent het theaterseizoen in Stadsschouwburg met Mater en Carmina Burana. Omdat de Rabobank in Veere dit jaar 75 jaar bestaat, komt de Rabo Roadshow zaterdag 18.30 in De Zandput. Bart Bosch presenteert de show. Vanaf een groot podium wor den allerlei activiteiten ge houden die gericht zijn op jon geren. Ook is er een disc-joc- key die de allerlaatste hits laat horen. Verder zijn er clips te zien. Muziek en communicatie staan centraal tijdens de road show. Behalve muziek worden er ook Frangoise van Lynden kreeg haar opleiding als binnenhuis- architecte in Parijs. Zij heeft talloze tekeningen van interi eurs gemaakt in Engeland en in andere landen. In Nederland heeft zij onder meer de interi eurs van Paleis Het Loo en kas- spelletjes gespeeld waaraan de aanwezige jongeren kun nen deelnemen. Een popkwis en een dancespel zijn voor beelden. Voor de winnaars zijn prijzen te winnen waaronder een discoman, computerspel letjes, t-shirt en cd's. Met deze activiteit is de jubi- leumkoek van de Rabobank overigens nog niet op. Op vrij dag 7 en zaterdag 8 oktober staat Circus herman Renz op uitnodiging van de Rabobank Veere op het Oranjeplein in Veere. teel Twickel geportretteerd. Werk van haar was eerder te zien op tentoonstellingen ir. Londen en Amsterdam. Aernoud van Lynden voltooi de, na een Europese carrière, een studie grafische vormge ving aan de Ecole Nationale Supérieure des Arts Visuels de la Cambre te Brussel. Sinds hun definitieve vestiging in 1993 in Veere zijn Frangoise en Aernoud van Lynden op een hernieuwde ontdekkings reis in de provincie Zeeland gegaan, daarbij geholpen door de historici Hein Kluiver, Albert Meijer en Arnold Wig- gers. Ter gelegenheid van het ver schijnen van deze uitgave, worden tot en met zaterdag 15 oktober, de originele (pente keningen in het souterrain van de Zeeuwse Bibliotheek geëx poseerd. De tentoonstelling is te bezichtigen tijden de norma le openingsuren van de biblio theek waar het boekje voor fl. 12,50 verkrijgbaar is. De op brengst van de verkoop van de tekeningen is bestemd voor de Stichting Werkgroep Veerse Maquette 1813 te Veere. Onder de titel 'Het gras is groener bij de buren' wordt een vergelijkend warenonderzoek gehouden over het subsidie en verzamel- klimaat in Nederland en België. Dat gebeurt in het kader van Zee land Cultuurmaand. Op vier plaatsen in de pro vincie exposeren Belgi sche kunstenaars. De forumbijeenkomst vindt plaats in de Watertoren CHK in Oost-Souburg. De eigenaar van Bar Dancing Burgemeester drs H.W. Hiet- kamp opent het festival vrij dagavond om kwart voor negen. Dat is dan tevens het begin van de eerste activiteit: de kroegentocht waaraan Het Karrewiel wil maandelijks iets nieuws bieden. Hij geeft toe dat de twee eerste optredens bekenden zijn, maar hij wil juist vanuit de bekend heid met de artiesten toewer ken naar een regelmaat voor zijn bezoekers. Samen met het Bureau Arbeidsvoorziening kijkt hij uit naar artiesten die de bezoekers iets bieden dat ze normaliter nergens anders kunnen bekij ken. „Een act bijvoorbeeld waar je eens extra voor gaat zitten als je thuis voor de buis zit. Maar dat moet dan wel een act zijn die ook tijdens een optreden in Het Karrewiel volop tot z'n recht komt". Voorlopig is het nog niet zo simpel om de doelstelling in te vullen. „Maar ik heb de over tuiging dat als ik er eenmaal volop mee bezig ben, planty keuzes kan maken. negen cafés deelnemen en even zoveel orkesten. De zater dag wordt wat het festival betreft ingeluid met een street- parade vanaf 14 uur. Vier orkesten dweilen die middag door de badplaats. Zaterdag avond gaat iedere jazzliefheb ber naar De Parel waar dan de Grote jazzavond wordt gehou den met medewerking van Bill Bakers Jazzband, Bob Kerr's Whoopee Band en Jump Street Special. Dominee F.A. Petter en pastor P.A.E. de Rooij staan geboekt als voorgangers in de Oecu menische jazzdienst. The Jaffo Gate Quartet zorgt voor de muzikale invulling. De dienst begint om 12.30 uur. Het Bad hotel is zondag decor voor de afsluitingsceremonie met de pianist Marcel Worms. Dat weet ik van vroeger. Dat ik Ronald Sandhovel bijvoor beeld heb gecontracteerd heeft ermee te maken dat hij hier in de omgeving enorm veel fans heeft. Hij is bovendien een tijdje weg uit Zeeland, dus veel mensen zullen er naar uitkijken om een optreden van hem nog eens te bekijken". Sandhovel woont tegenwoordig in Den Haag en is van Zeeuwse komaf. De band DEZZ is vrij bekend en is in staat - zo weet Wielemaker - het publiek te vermaken met populaire covers. De eigenaar van bar-dancing het Karrewiel rekent er op dat hij met dit initiatief een gat in de markt vult. Uit zijn woorden kan worden opgemaakt dat vooral het wat oudere uitgaanspubliek het discogebeuren niet meer zo ziet zitten. The Original Zealand, een van de deelnemers aan de straatparade zaterdag in Domburg. De klassieker Romeo en Julia staat voor woensdag 28 sep tember geboekt. Rob van Hou ten, Teo Joling en Mark Kings- ford voeren deze klassieker van Shakespeare uit als mime- comedie. Zaterdag 24 septem ber worden de prijzen uitge reikt voor het Zeeuwse ama teurtheater tijdens de Elektra Award festival 1994 in de Stadsschouwburg en 30 sep tember en 1 oktober worden Beatles-hits gespeeld in de Stadsschouwburg. Het Vlis- singse Vestzaktheater heeft het gezelschap Mug met de Gouden tanden gecontrac teerd. Het speelt het stuk Onder Controle. De aandacht bij de voorstelling van Introdans gaat vooral uit naar Carmina Burana van Ed Wubbe. De voorstelling van dit ballet wordt aangekondigd als overrompelend wat betreft muziek, dans, decor en kos tuums. Dit stuk van chore ograaf Ed Wubbe werd zeven jaar geleden al opgevoerd. Romeo en Julia is - zoals de impresario dat omschrijft - een gevecht van technici achter het doek om de meest vreemd soortige dingen uit te voeren teneinde de voorstelling mo gelijk te maken. „Achter het toneel lopen tijdens de uitvoe ring mensen heen en weer, zoekend naar de juiste requi- sieten, hangend aan touwen, struikelend over kabels". Het verhaal van Romeo en Julia is bekend: twee telgen van elkaar vijandige families in Italië wor den hartstochtelijk verliefd op elkaar. Deze noodlottige liefde brengt de strijd tussen de bei de partijen nog duidelijker aan het licht dan voorheen. De ont knoping is noodlottig voor bei de geliefden. De voorstelling is te zien op woensdag 28 sep tember in de Stadsschouw burg. De Mug met de Gouden tan den wordt omschreven als een nauwelijks te voorspellen theatergroep. Het gezelschap springt in de keuze van hun repertoire feitelijk van de hak op de tak. Het ene moment speelt het een voorstelling over de tijd en vervolgens komt het met een loodzwaar thema op de proppen. De voorstelling Onder Controle behandelt de wijze waarop iemand de greep op situaties The Bootleg Beatles. Romeo en Julia, nu als mime-comedie. Scene uit Onder Controle. heeft of soms zelfs kan verlie zen. Vragen over dik en dun, telefoonseks, songfestivals en andere actuele zaken worden het publiek voorgeschoteld, en dat gebeurt op donderdag 29 september in het Vestzak theater. Tijdens het een maand duren de toernee zullen de namaak- Beatles twee keer in Middel burg optreden, op vrijdag 30 september en zaterdag 1 okto ber spelen ze Beatle-hits in de Stadsschouwburg. Vorig jaar waren The Bootleg Beatles ook in Nederland en hadden toen enorm veel succes.

de Vlissinger | 1994 | | pagina 9