JL Deze week: f02?' fSM?7 mmm ^124 Open Monumentendag in Domburg en Oostkapelle Woensdag 7 september 1994 DE FAAM - DE VLISSINGER 17 Gevonden Onderwijs Cultuur Ouderen Cursus Bijeenkomst Cursus/Onderwijs SNEL GEBOEKT DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG Milieu/Natuur Sport FOTO VAN FOTO Allerlei Tegen inlevering van uw Gouden Munt één van deze topprodukten voor de 1/2 prijs! Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 Koken - In de leskeuken van Studiecentrum Oranjezon in Oostkapelle verzorgt de Stich ting Educatief Toerisme Zeeland Oranjezon vanaf 21 september cursussen Surinaams, Indone sisch en Vietnamees koken. Nieuw dit jaar is de cursus Thais koken. Inlichtingen en aanmel ding: 01188-1507. Aikido - De Japanse krijgskunst Aikido zorgt voor een eenheid van geest en lichaam en eenheid van individu en omgeving. In het gymlokaal van de Frans Naere- boutschool in Vlissingen wordt vanaf 15 september een cursus Aikido voor beginners gegeven. Leraar Dagmar Kristkeitz heeft zelf de derde dan Shin-Shin-Toit- su Aikido. Informatie: 01184- 60639. Shiatsu - De Stichting Wu Wei geeft in september een cursus Shiatsu; massage-techniek waarbij gebruik wordt gemaakt van de duimen. De cursus is bedoeld voor iedereen die belangstelling heeft, maar in het bijzonder voor therapeuten die hun blikveld willen verruimen. Inlichtingen: Hans Visser, tel. 01184-64752. Aktiviteiten - Het Aktiviteiten Centrum Vlissingen heeft een nieuw onderkomen in de vroege re peuterspeelzaal De Ukkies in de Bonedijkestraat. Op vrijdag 16 september om 13.30 uur wordt het gebouw feestelijk geopend door wethouder L.C. Poppe-de Looff die onder meer sociaal cultureel werk in haar portefeuille heeft. Indonesië - Reisvereniging Selamat Jalan houdt 28 septem ber een dia-avond over de reizen die de vereniging organiseert. De bijeenkomst begint om 20 uur in wijkcentrum Zuiderbaken in de Middelburgse Rentmees terlaan. COC - Het COC-café in de Eigenhaardstraat in Middelburg is de maanden september en oktober gesloten. Reden is het ontbreken van barpersoneel. De COC roept dan ook vrijwilligers op om zich als barman verdien stelijk te maken. Het kantoor van de COC blijft in genoemde perio de wel gewoon open op maan dag en woensdag van 20 tot 21 uur. Gymnastiek - Voor ouderen vanaf 60 jaar geeft de Stichting Welzijn Ouderen Platteland Wal cheren vanaf 12 september een cursus Gymnastiek op Muziek. De cursus wordt gegeven in de gymzaal van Aagtekerke en bestaat uit dertien lessen. Infor matie: Stichting Welzijn Ouderen Platteland Walcheren, 01188- 3687. Bibliotheek - De bibliotheek van Bachten Reede viert op 12 september haar twintigjarig bestaan. Tijdens de voor ieder een toegankelijke viering vertelt oprichtster mevrouw M. Wester hout-van Sparrentak de geschie denis van de boekenuitleen. Pensionering - Voor Vlissin- gers die pas met pensioen zijn of binnenkort gaan geeft de Stich ting Welzijn Ouderen Vlissingen de cursus Afscheid van Arbeid. Niet alleen het omgaan met pen sionering maar ook de nieuwe financiële situatie komen aan bod. De acht bijeenkomsten worden gehouden van 5 oktober tot en met 30 november. Infor matie: 01184-16957. Zeeuwse Volksuniversiteit - Het nieuwe cursusaanbod 1994-1995 van de Zeeuwse Volksuniversiteit is bekend. De ZVU presenteert een grote ver scheidenheid aan cursussen voor eenieder die in de vrije uur tjes iets bij wil leren. Voor de meeste cursussen is geen voor opleiding nodig. Informatie: 01180-34800. Talen - De Stichting Educatief Toerisme Zeeland Oranjezon vin Oostkapelle begint dit najaar met de talencursussen Frans, Duits, Engels en Spaans. De cursussen zijn kort, intensief en praktijk gericht. MEAO - De Dag- en Avond school voor Volwassenen begint binnenkort weer met een MEAO-opleiding. Via certificaten is het mogelijk om in enkele jaren het volledige diploma in de wacht te slepen. De opleiding is zowel bedoeld voor hen die wil len gaan werken als voor hen die hogerop willen komen. Papiamentu - De Stichting voor Surinamers, Antillianen en Arubanen in Middelburg begint deze maand een cursus Papia mentu voor beginners. Informa tie: 01180-38070. Sportzaal Van Duyvenvoor- de Oost-Souburg, wekelijks peutergym, 9.30 u. De Schelp Domburg, wekelijks schminken, 14 u. De Parel Domburg, wekelijks bow- lingtoernooi, vanaf 12 jaar, inschrijven voor 18 uur, aan vang 20 u. De Vier Elemen ten Middelburg, begin yoga- lessen, inlichtingen en opga ve 01182-3204, 10.30 u. Veere, Stichting Educatief Toerisme Zeeland Oranje zon, inleiding over hoog aars, 20 u. Zaterdag 10 sep tember volgt een vaartocht met de hoogaars YE 36 over het Veerse Meer. Noord- hoeklaan 3 Goes, reiki-infor- matieavond, inlichtingen 01100-14259, 19.30 u. Mid delburg, La Leche League, informatie-ochtend over borstvoeding, aanmelden 01189-3156, 9.30 u. Hof Domburg, wekelijkse kleurwedstrijd, 10 u. Zeeuwse Bibliotheek Mid delburg, Ned. Ver. van Belangstellenden in het Spoor- en tramwezen, dia avond voor spoorhobbyis- ten, 19.45 u. De Parel Domburg, wekelijk se spettermiddag, spelletjes onder begeleiding. Hof van Walcheren Koudekerke, start eilandentocht Toerclub Wal cheren, 125 km, inschrijven vanaf 8.30 u. Nieuwe Kerk Middelburg, Commissie Zin gen in Middelburg, zang avond m.m.v. Chr. Gem. Zangvereniging Soli Deo Gloria, het Sionskoor en sopraan Pia Schutz, 19.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, prijsklaverjas- sen, 14 u. Sporthal Basken- burg Vlissingen, S.V. Wal cheren, grote handbal-doe- dag voor de jeugd vanaf 6 jaar, 10 u., 01184- 70441/14435. Noordzeestrand Neeltje Jans, viswedstrijd De Kwal len en Café 't Kompas Kort- gene, 11.30 u. Muziektent Molenwater Middelburg, concert jeugdorkest Middel burg Muziekkorps MKK, 11.30 u. Tennisbanen Hof Domburg, wekelijks tennistoernooi mixed dubbel vanaf 15 jaar, inschrijven in De Schelp, 10 u. De Schelp Domburg, wekelijkse zeerovermiddag, 14 u. Buurthuis de Paraplu Vlissingen, bijeenkomst Dia- poramaclub Middelburg, 19.30 u. Sporthal De Belt Oost-Sou burg, wekelijks Sport en Spel 55+, 11 u. Neeltje Jans, wekelijkse excursie Natuurmonumenten en Zeeuws Landschap, vertrek vanaf bovenste parkeer plaats Delta Expo, 10 u. Kuurcentrum De Parel Dom burg, wekelijkse rondlei ding, verzamelen bij recep tie, 11.30 u. Camping Schoneveld Breskens, Stich ting Educatief Toerisme Zee land Oranjezon, inleiding en fietstocht over Zwin en Wie lingen olv landschapseco loog, dagprogramma, ver trek boot Vlissingen 9.50 u. Zaal Petruskerk Vlissingen, Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen afdeling Vlis singen, modeshow Mode huis Eszeth, 14 u. Neeltje Jans, wekelijkse excursie Natuurmonumen ten en Zeeuws Landschap, vertrek vanaf bovenste par keerplaats Delta Expo, 14 u. De Schelp Domburg, wekelijkse Indianenochtend, 10 u. Hof Domburg, weke lijks squashtoernooi, inschrijven voor dinsdag 20 u., aanvang 10.30 u. De Parel Domburg, wekelijkse spettermiddag, spelletjes onder begeleiding. Sport veld Hof Domburg, wekelijks volleybaltoernooi, inschrij ven voor 17 u., aanvang 19 u. Beatrixstraat 33 Dom burg, T. Romein, open Reiki- avond, inlichtingen en opga ve 01188-3167, 20 u. Zeeuws Biologisch Museum Oostkapelle, rondleiding Oranjerie en Kasteel West- hove, vooraf aanmelden 01188-2620, 14 u. Hotel Terminus Goes, interkerke lijke bijeenkomst Women's Aglow Fellowship, spreek ster Mies Kuiper, 9.45 u. Gelatine - In de periode van 20 tot en met 26 augustus zijn de volgende voorwerpen bij de poli tie Middelburg aangegeven: Rabopas; giromaatpas; doosje met dia's; envelop met geld; dameshorloge met bruin leren bandje; Fox Terrier; bastaard hond; ZHV-card; gele paraplu; Mercedes wieldop; twee damesfietsen; blauwe schouder tas met portemonnee; goude kinderring; diverse sleutels en twee zakken met speelgoedei eren bedoeld voor automaat. Door Maxis Middelburg zijn bij de politie aangegeven: witte speelgoedbeer in clownspak; gebloemd beige nylon tasje; zwart nylon tasje; groen met roze kinderjasje; paar paarse kin dersandalen; gebloemde dames sjaal; roze damessjaal; blauwe boeren zakdoek; witte zakdoek; wit baby-spuugdoekje; babypet je met wit-blauw geruit klepje; roze babysokje; beige speel- goedbeertj;, diverse kinderzon nebrillen; centimeter; haarband; papieren zakje met drie pakjes gelatine; fotonegatief in witte envelop; VW-auto-embleem; fotozak met foto; wit dames- hemd; chroomkleurige leesbril; dameshorloge met zwart bandje; diverse sleutels; zilveren baby armbandje; double dasspeld en een groene fopspeen. Onderwijskaart - Leerlingen van 16 jaar en ouder die niet meer naar school gaan moeten zich voor 15 september laten uit schrijven als zij de onderwijs kaart voor het komend studiejaar hebben ingeleverd. Wanneer de leerling dit niet op tijd doet moet hij het volledige lesgeld betalen. Informatie: Steunpunt Vlissin gen, tel. 06-3212157. Peuterspeelzaal - Vorige week is de Vrije Peuterspeelzaal in Middelburg van de Vrije School Zeeland geopend. De speelzaal in Klarenbeek begint met één groep van twaalf kinde ren. Informatie: 01180-12102 CD-rom - De Milieu Onderzoek en Onderwijs Informatiedienst heeft zowel voor het basis- als middelbaar onderwijs een CD- rom ontwikkeld. Op de schijven staat een grote hoeveelheid informatie over natuur. Het Con sulentschap Natuur- en Milieu educatie in Goes verzorgt infor matie en demonstraties. KLAAR IN 1 MINUUT! FOTO VAN DIA FOTO DIRECT VAN VOORWERP(EN) [2iEEl FOTO VERSCHOORE Middelburg, Lange Geere 28 01180-34225 Goes, Grote Markt 7 01100-16159 Prestatieloop - Terre des Hommes organiseert samen met atletiekvereniging Atletica een prestatieloop op zaterdag 10 september. De opbrengsten van de 4 of 8 kilometer lange tochten gaan naar kinderen in de derde wereld. Inschrijvingen vanaf 14 uur bij Camping Dishoek, om 14.30 uur is de start. Volleybal - Aanstaande zater dag en zondag wordt in sporthal De Kruitmolen het jaarlijkse internationale volleybaltoernooi gehouden. Twaalf dames- en herenteams uit Nederland, Bel gië en Duitsland strijden om de eerste prijs die zondag om 17 uur wordt uitgereikt. Strandcross - Op het bad- strand van Vlissingen wordt zon dag voor de negende keer de strandcross gereden. Zo'n 220 rijders verdeeld over drie wed strijdklassen starten om 12.45 uur. Sportinstuiven - Badminton, volleybal en voetbal zijn een greep uit de sporten die tijdens de sportinstuiven in de Middel burgse sporthal de Kruitmolen kunnen worden beoefend. De instuiven worden wekelijks gehouden op maandag van 13.15 tot 14.45 uur en van 21 tot 23 uur en op woensdag van 9.30 tot 11 uur. Schaken - Schakers met een ELO-rating van minder dan 1800 kunnen 10 september deelne men aan het 1800-toernooi van Schaakclub Souburg. Daarnaast wordt een kampioenschap voor huisschakers gehouden. De wedstrijden beginnen om 10.30 uur in het clubgebouw in De Deckerestraat 1 in Oost-Sou burg. Het toernooi duurt de hele dag en er wordt gespeeld vol gens het Zwitserse systeem. Theo Middelkamp - Hoewel zijn contract pas over twee jaar afloopt is Henri Martens afgetre den als trainer van wielervereni ging Theo Middelkamp. Martens wordt de laatste twee maanden van het wielerseizoen waargeno men door Tonny Huizen. Het bestuur van de vereniging beraadt zich de komende maan den over een definitieve vervan ger. Fi-uitwandeltocht - Voor de vijfendertigste keer wordt zater dag 10 september de Fruitwan- deltocht in Goes gehouden. Van af 9 uur kunnen deelnemers star ten vanaf de kleine kantine van de Betho in Goes. De tochten variëren in afstand van 5 tot 25 kilometer. Inschrijving voor 9 september bij de familie De Bondt, tel. 01100-16992 harddrugs met informatie over drugs, gezondheid, aids en ac tualiteiten. Mainline wordt gedis tribueerd via gebruikers zelf, op straat, op huisadressen en bij inloopspreekuren. Polen - Donderdag 8 septem ber van 18 tot 22 uur kunnen bij Joke Sedee, Sportlaan 18 in Mid delburg pakketten voor familie, vrienden en kennissen in Polen worden afgegeven. De pakket ten mogen geen geld bevatten of zwaarder zijn dan 25 kilo. Een kleine financiële vergoeding wordt gevraagd, verder wordt verzocht een legitimatiebewijs te tonen. Midgard - Jongerencentrum Midgard in Middelburg is weer open. Donderdag 8 september is er een alcohol-vrije middag, op vrijdag een jam-sessie en op zaterdag 10 september een swingavond met als thema Inn Dubio. Rommelmarkt - Voetbalver eniging Middelburg houdt op 10 september een rommelmarkt bij clubhuis aan de Nadorstweg. De markt wordt gehouden van 9 tot 12 uur, om 9.30 uur is er tevens een veiling. Halt - Deze week is het Regio naal Halt Buro Walcheren begon nen met de opnames voor een voorlichtingsfilm. Doel van de film is om duidelijk te maken hoe het orgaan werkt en welke plaats het in de maatschappij heeft. De opnames worden in scene gezet op diverse plaatsen in Vlissingen en Middelburg. Main Line - De Stichting Main line uit Amsterdam distribueert sinds vorige week het blad Main line in Vlissingen. Mainline is een tijdschrift voor gebruikers van Kadaster - De Middelburgse burgemeester C. Rutten en A.F. Faas, directeur van het Kadaster Zeeland en Utrecht, sluiten vrij dag 9 september om 15 uur een overeenkomst voor het verkrij gen van een permanente aan sluiting op het kadaster-netwerk. Wethouder J.C. van Dijk-Sturm geeft tijdens de bijeenkomst in het Middelburgse stadhuis het startsein voor een Gemeente- Kadaster met een proeftijd van een jaar. De gemeente beschikt dan via data-banken over de meest actuele informatie over vastgoed binnen en buiten de gemeentegrens. Gasthuiskerk - De Gasthuis- kerk op de hoek van de Lange Delft en de Nieuwstraat in Mid delburg bestaat dit jaar vijfhon derd jaar. Anno 1994 is de kerk eigendom van de Christelijke Gereformeerde Kerk van Middel burg. Om het jubileum te vieren wordt op Open Monumenten dag een boekje over de historie van het pand gepresenteerd. Om 20 uur is er een feestavond met medewerking van mannen koor Comt nu met Sangh en Leu de Ridder op orgel. DAELMANS VRUCHTENHAPJES^^ bosvruchten, appel, n n abrikozen pak 200 gram 1,79 KOTEX ULTRA NORMAL OF ULTRA NORMAL PLUS per pak 4,49 FREEDENT KAUWGOM coolmint, peppermint of fruit, 3 pack a 2,49 PANTENE STYLING normaal of gepermanent haar flacon of tube 6,99 ROYALE NATUURZEEM per stuk 9,95 Domburg en Oostkapelle nemen zaterdag 10 september voor de zesde keer deel aan de Open Monumentendag. Een aantal monumenten in die plaatsen zullen die dag van 10 tot 17 uur gratis te bezoeken zijn. Daarnaast zal door enkele activiteiten bij de monumen ten aandacht worden besteed aan de thema's 'Mondriaan' en 'plaatselijke schilderkunst'. In Domburg zullen het raad huis, de Nederlandse her vormde kerk, de toren van de Nederlandse hervormde kerk en de molen Weltevreden openstaan voor publiek. In Oostkapelle zijn de kerk en de toren van de Nederlands her vormde gemeente, kasteel Westhove, de Oranjerie van Westhove en het fossielenmu seum in Molenwijk geopend. De buitenplaatsen Zeeduin en Duinbeek zijn niet voor publiek toegankelijk, maar een wande ling over de buitenplaatsen is volgens de organisatoren van de monumentendag zeker de moeite waard. Speciale activiteiten in Dom burg en Oostkapelle zijn onder meer een Mondriaanwande- ling onder leiding van deskun digen. Om 11 en 13 uur begint de wandeling bij het VVV-kan- toor in Domburg. In de hal van de toren van de NH-kerk in Oostkapelle is een tentoonstel ling te zien van de Oostkappel- se schilder II Braams. In het raadhuis in Domburg is nog niet eerder vertoond werk te zien van de in 1991 overleden Domburgse kunstschilder M. Passenier. Met name tekenin gen van inmiddels verdwenen Domburgse gebouwen, plein tjes en doorkijkjes zullen wor den getoond. Voor de kinderen worden om 11 uur bij de molen in Dom burg en om 14 uur bij de NH- kerk in Oostkapelle een ballon nenwedstrijd en een stoepte- kenwedstrijd gehouden. Medelingen voor deze rubriek melden voor vrij dag 17 uur, liefst schriftelijk, Postbus 5017, 4330 KA Middelburg. AAGTEKERKE' Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: J. Pannekoek, 19 uur: A.H. Groen. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 en 15 uur: J.R. Volk. Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 uur: J. Bakker, 14.30 uur: B. Ridder. Volle Evangelie-gemeente "Immanuel", Westdijk- straat 5-7, samenkomst Do. 20 uur, Zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Kerk. Kerkplein 1. Zo.: geen opgave ontvangen. DOMBURG Hervormde Kerk. Markt 8. Zo. 10 uur: M. van der Poll, 19 uur: A.W. Riepma. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. zaterdag 19 uur en zondag 10 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: M. Lorier. Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25, Zo. 10 uur: M. Lorier, gez. dienst in de Geref. Kerk. GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: B. Ridder, 19 uur: J. Bakker, gez. dienst in de Herv. Kerk. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: B. Ridder en P. den Braanker, 19 uur: J. Bakker. HOOGELANDE Christengemeenschap, Kapel van St. Maarten. Zo.: geen dienst. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: J. Lukasse. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31Zo. 9.30 uur: E.V.E. Wijnands. Ned. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1Zo. 9.30 uur: B. de Haan. Koorkerkhof, Zo. 10 uur: R. Oort. Ontmoetings- kerk, Oosterscheldestraat, Zo. 14.30 uur: J.G. Schenau. Engelse Kerk, Simpelhuisstraat, Zo. 19 uur: P. Paulus. Thomaskapel, Zo. 9.30 uur: J. Cans en B.J.W. Schelhaas. Oostkerk, Oostkerkhof, Zo. 19.30 uur: A.C. Verweij. Wijkgemeente Geref.Bond, (in de Nieuwe Kerk) Zo. 11 en 18.30 uur: L. Wüllschleger. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Lange Noordstraat 62, Za.: 10 uur: Bijbelstudie. 11 uur: Eredienst, J. Engelgeer. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo.: geen opgave ontvangen. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: Doopge- zinde Kerk. Nederlands Gereformeerde Kerk, Gebouw Engel se Kerk, Simpelhuisstraat 10. Zo. 9.30 en 17 uur: R.R. Ganzevoort. Vereniging van Vrijzinnig Hervormden en Remon stranten. Koorkerk, Zo. 10 uur: R. Oort. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lombardstraat 1elke tweede en vierde zaterdag van de maand om 17 uur. Zo. 10 uur. De Hoek steen, Roozenburglaan 22, Zo. 11.30 uur. Waalse Kerk fEglise Wallonne). Lange Noord straat 62. Zo.: geen dienst. Evangeliegemeente "De Wijngaard'. Klarenbeek LTS. Zo.: geen opgave ontvangen. Rafaël gemeenschap Eleos Walcheren, Olmen laan 8, Zo.: geen opgave ontvangen. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Rey- ershove, Dauwedaelselaan 35, Zo. van 10-12 uur, Do. van 19.30-21.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Cen trum, Dauwedaelselaan 35, Zo. van 16-18 uur, Di. van 19.30-21.30 uur. NIEUW EN ST. JOOSLAND Hervormde mentlo. Gemeente. Zo. 10.30 uur: P. Bar- OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 uur: A.C. den Hollander, 19 uur: A.A. v.d. Spek, gez. dienst in de Herv. Kerk. Hervormde Gemeente. Waterstraat 4, Zo. 10 uur: A.C. den Hollander, gez. dienst in de Geref. Kerk, 19 uur: A.A. v.d. Spek. Gereformeerde Gemeente. Saronkerk. Zo. 9.30 en 15 uur: H. Paul. RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. 9 uur: J A. Murre. SEROOSKERKE MELISKERKE Gereformeerde Gemeente Valkenburgstraat 25. iedere zondag om 9.30 uur en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: P. Melse, 19 uur: P. Boekesteijn. Hervormde Kerk Zo.: geen opgave ontvangen. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: G. Warner, 15 uur: G. Warner, gez. dienst in de Herv. Kerk. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: G. Warner, gez. dienst in de Geref. Kerk, 15 uur: G. Warner. ST.LAURENS MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avonden op do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Her- berdsland 11 Baptisten Gemeente. Kapel Herengracht 74. Zo. 10 uur: L. Fabriek. Centrum Middelburg. Segeersstraatkerk, Zo.: geen opgave ontvangen. Evangelische Baptisten Gemeente. Damplein 12. Zo. 10 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 14.30 uur: J.G. Schenau. Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo. 11 uur: 'Hagepreek', Brigittadreef 3. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Alle zondagen leesdiensten 9.30 uur, 14 en 18.30 uur. Gereformeerde Kerk. Getuigeniskerk, Adr. Lau- werijszstraat 6, Zo. 9.30 uur: O. Elseman en J.S. Koops. Hofpleinkerk, Zo. 9.30 uur: N.H.J.E. Boomer, 14.30 uur: J.S. Koops. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, Zo. 9.30 uur: P. Paulus. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt).K\e\r\ Vlaande ren 75, Zo. 9.30 en 16.30 uur: A. de Snoo. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. 11.30 uur Evangelisatiedienst, De Vergulde Baars, Baarsjes straat 43, Wo. bijbelstudie. Dam 6, 19.30 uur. Hervormde Gemeente. S.O.W. Nieuwe Kerk, Groenmarkt, Zo. 9.30 uur: C. Brakema. Koorkerk, Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cit- tersstraat 69. Zo. 10 uur: St. Spanjer. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 en 19 uur: J. Vlaardingerbroek. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoy- straat 2, Zo. 9.30 en 16.30 uur: H. Mostert. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Wal- straat 23. Zo. 10 en 17 uur. Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20, West- Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur, Wo. 20 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk, Oude Markt, Zo. 10 uur: J.D. de Boer. Petruskerk, P. Krugerstraat 17, Zo. 9.30 uur: G. Kalksma. Johanneskerk, Bonedijkestraat 165, Zo. 9.30 uur: J.W. Glashouwer. Open Hof, Alexa nder Gogelweg 57, Zo. 9.30 uur: C.A. Schoorel. De Schaapskooi, Papegaaienburg, Zo. 9.30 uur: A.V. de Nooij. Ziekenhuis Walcheren Koudekerk- seweg 88, Zo. 10 uur: C. van Rosmalen. Ter Ree- de, Zo. 19 uur: H. Koetsier. Jehova's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534. Do. yan 19 tot 20.45 uur, Zo. van 10 tot 12 uur. Jehova's Getuigen gemeente 'Souburg Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534, Zo. van 15.30 tot 17.30 uur. Di. van 19 tot 20.45 uur. Jehova's Getuigen Vlissingen Bossenburgh. Za. van 17.30 tot 19.30 uur. Wo. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus 'Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161. iedere Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Bonedijkestraat 163, Za.: 9.30 uur: Eredienst, 10.30 uur: Bijbelstudie, J. Engelgeer. Gereformeerde Gemeente. Marnixplein 41. Zo. 9.30 uur: leesdienst, 16 uur: C. Harinck. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 uur: H. Nederlof. Pinkstergemeente Vlissingen e.o., Vrijdomweg 1, Zo. 15 uur: P. Pouwelse. Christelijk Centrum Zeeland. Open Hof, Alexander Gogelweg 57. Zo. 14.30 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 10 uur. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia': Vrouwen straat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolische Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur, Wo. 20 uur. Evangelie Gemeente "De Blinkende Morgenster'. Dr.Stavermanstraat 61Zo. diensten om 10 en 17 uur. Rooms Katholieke Kerk Der Boede. Babbelaar, elke 2e, 4e en 5e zaterdag v.d. maand om 10.30 uur. Zo. 10.30 uur: J.G. Schenau. Lieve Vrouwe Kerk, Singel (nabij stadhuis). Za. 19 uur. Zo. 9.30 uur. Wo. 9 uur. Ter Reede. Koudekerkseweg 81. Za. 17 uur Open Hof (Paauwenburg). A. Gogelweg 59. Zo. 11.15 uur. Di. 9 uur. VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Zo. 11 uur: J. Lukasse. WËSTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: Spaans. 19 uur: J.W. Glashouwer. zaterdag tot 24 uur: J.C. Ponten, Oude Rijksweg 6, Nieuw- en St. Joosland, tel. 01182-1340. zon dag tot 24 uur: H. Meijer, Kanaalstraat 70, Oost- Souburg, tel. 01184-61212. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Seroosker- ke. Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: zater dag en zondag: R. Ubels en M.J.J. Helmes, 't Plein 2. Serooskerke, tel. 01189-1212. Aagtekerke, Biggekerke, Domburg, Koudeker ke, Meliskerke, Westkapelle en Zoutelande: van vrijdag 18 uur t/m zondag 24 uur: A.A. van der Male, Duinweg 59, Zoutelande, tel. 01186-1282. West- en Midden-Walcheren: zaterdag en zon dag: B. Bouwense, Valkenisseweg 14, Biggeker ke. tel. 01185-2190. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: zaterdag en zondag: G.J. de Witte, Doornen burg 31, Vlissingen, tel. 01184-78811. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag tot vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Stro- menwijk 't Zand, Maasstraat 58, tel. 35565. Vlissingen: van vrijdag tot de vrijdag daaropvol gend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Papegaaienburg, Papegaaienburg 24-26, tel. 66345 VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: van vrijdag 9 uur tot maandag 9 uur: H. Klompe, tel. 71140. Middelburg: van zaterdag 9 uur tot maandag 9 uur: K. Boot, tel. 39865. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschapsdieren) zaterdag en zondag: Driehuis, Gebrandystraat 151, Vlissin gen. tel. 01184-66548. Dierenartsenpraktijk Middelburg: (grote huis dieren) tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8- 9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Dom- burgseweg 33A, Oostkapelle. tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Dierenartsenpraktijk Meliskerke: (kleine huis dieren): Kelderweg 1, tel. 01189-2838. OVERIGE DIENSTEN ZOUTELANDE OOST-SOUBURG Kanaalstraatkerk, Zo. 9.30 uur: L.A. Woltering. Oranjepleinkerk, Zo. 9.30 en 19 uur: R.E.R. van Buiren. Bejaardentehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1, elke 1e en 3e zaterdag om 9 uur. Zo. 19 uur: J. van Leerdam. Martinuskerk. Kerklaan 19. Zo. 10 uur. Volle Evangeliegemeente Sion, Ritthemsestraat 43 (gebouw De Blazer), Zo. 10 uur: lofprijzings- dienst. Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Willi- brordusplein 2. Zo. 9.30 uur: P. Boekesteijn. Emmaus-Toeristenkerk. Dishoek. Zo. 10 uur: J. Sweere. VEERE Gereformeerde kerk. Zo. 9.30 uur: Witkamp. Hervormde Kerk. Zo. 9.30 uur: Witkamp, gez. dienst in de Geref. Kerk. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion, 19.30 uur: Evening Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1Zo. 11.30 uur, Wo. 19.30 uur: bidstond. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 16.30 uur: J. van der Wal. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 9.30 uur: Rezelman. Do. 8 september t/m wo. 14 september HUISARTSEN Middelburg: zaterdag tot 24 uur: De Vries-Prins, Herenstraat 18, tel. 39933. zondag tot 24 uur: C.J.E.M. Albers, Bellinkplein 3, tel. 39933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur. (zon der afspraak). Vlissingen: zaterdag tot 24 uur: B. Bosch, Bad huisstraat 81, tel. 12233. zondag tot 24 uur: F.G. Snijder, Burg. van Woelderenlaan 12, tel. 13933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur. (zonder afspraak). Souburg, Nieuw- en St. Joosland, Arnemui- den. Gezondheidscentrum Middelburg- Zuid(praktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Visser): Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele week end 01180-28288. Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, 01180-28800. Kinder en jeugdtelefoon Zeeland, elke dag bereikbaar van 14-20 uur, 06-0432 (gratis). Patiëntenplatform Zeeland: 01100-49389. Stichting Bejaarden- (en gehandicapten) Alarm Zeeland. 01188-3404. Stichting "Blijf van m'n Lijf Zeeland": 01184- 14645 (dag en nacht). Bureau Sociaal Raadslieden en Algemeen Maatschappelijk Werk, Thuiszorg Walcheren. Middelburg, 01180-84000, Vlissingen. 01184- 86400, Stichting Slachtofferhulp Zeeland. 01180- 36108. Stichting SOS Telefonische Hulpdienst Zee land. 01180-15551. Vereniging tegen seksuele kindermishande ling binnen het gezin. Telefonisch spreekuur: van 8.30-9 uur, 01180-13362. Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis. 01100-49200. Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), 01180-37320 en 01184-13240. Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kinderbescherming. 01180-35015. Thuiszorg Walcheren, afdeling Kruiswerk, alarmnummer 01184-11877. Thuiszorg Walcheren, afdeling Gezinsverzor ging. alarmnummer 01184-14444 (pieper 168). Politie-assistentie Walcheren. Noodhulp 06-11, overiqe assistentie aanvragen 01180-33333.

de Vlissinger | 1994 | | pagina 17