Deze weck: Cursus/onderwijs SNEL GEBOEKT DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG Gevonden Cultuur Sport Allerlei WARMLOPEN VOOR DE DUINEN Tegen inlevering van uw Gouden Munt één van deze topprodukten voor de 1/2 prijs! lJa Lee Towers IN HET PSV-STADION Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 Woensdag 31 augustus 1994 DE FAAM - DE VLISSINGER 19 Wijn - Het Walchers Gilde houdt 9 september in De Schuur in Oost-Souburg een introductie avond over de cursussen wijn maken, bierbrouwen en likeur bereiden. De cursussen beslaan vijf lessen, worden gegeven tus sen september en januari en zijn vooral praktisch van aard. Talen - Adri de Schipper, wer kend onder de handelsnaam De Talenspecialist, verzorgt vanaf half september taalcursussen waarin de conversatie in de vreemde taal voorop staat. De cursussen worden gegeven op donderdagochtend in buurthuis Scheldebuurt in Vlissingen. De bedoeling is vanaf 9 uur Engels te geven, om 10.15 uur Frans en eventueel om 13.15 uur Spaans. Donderdag 15 september houdt De Schipper een inloopochtend. Voor meer informatie 01135- 1980 (1 7-18 30 uur). Gestalt - De Gestaltpraktijk van Angèle Nederlof houdt vanaf 15 september een tweewekelijkse gestaltgroep. De groep heeft tot doel geest en lichaam wakker te maken. Er wordt gewerkt met bio-energetisch lichaamswerk en meditatieve en gestaltoefe- ningen. De groep komt bijeen in de Vier Elementen in Middel burg. Lesbisch - LAVA (Lesbische en andere vrouwenactiviteiten) houdt van 30 september 20 uur tot 2 oktober 14 uur in het Zee land Studiecentrum in Aarden burg de cursus 'Lesbisch zijn, hoe werkt dat? over uitkomen voor je homoseksuele geaard heid in de werkomgeving'. De cursus gaat over oordelen en vooroordelen die lesbische vrou wen over zichzelf hebben en over de beeldvorming van colle ga's. Er wordt gewerkt aan de hand van situaties die de deelne mers zelf inbrengen. Het zwaar tepunt in de cursus is de per soonlijke beleving van de vrouw zelf. Voor informatie 01189-3095 of 01177-2292 Origami - Bij voldoende deel nemers begint Loes Schakel van de Origami Sociëteit Nederland in september met het doceren van een origami-beginnerscur- sus en een cursus voor gevor derden I en II. De cursussen bestaan uit acht lessen van twee uur en worden gegeven bij de docente aan huis in Middelburg. Inlichtingen 01180-27287. Educatief - Educatief Centrum Walcheren (ECW) heeft W. Blom per 1 augustus benoemd tot directeur van de Stichting Educa tief Centrum Walcheren. Blom zal de komende maanden leiding geven aan de uitvoering van de fusie van Basiseducatie en Vor- mings- en Ontwikkelingswerk in Vlissingen en Middelburg en het REC-Walcheren, die samen het ECW vormen. Als gevolg van de fusie neemt het centrum het Middelburgse gebouw aan de Latijnse Schoolstraat in gebruik als hoofvestiging voor het hele ECW. Het basiseducatiegebouw in Vlissingen blijft functioneren als onderwijslocatie voor het ECW. De huisvesting van het voormalige REC Walcheren in Middelburg wordt afgestoten. Mishandeling - Het Steunpunt voorlichting kindermishandeling Zeeland begint in september met een nieuwe training voor docenten van het voortgezet onderwijs over het omgaan met vermoeden van kindermishande ling. In de training leren docen ten hoe zij kunnen handelen bij een vermoeden van kindermis handeling. Er wordt ook aan dacht besteed aan preventie van Sportzaal Van Duyvenvoor- de Oost-Souburg, wekelijks peutergym, 9.30 u. De Schelp Domburg, wekelijks schminken, 14 u. De Parel Domburg, wekelijks bow- lingtoernooi, vanaf 12 jaar, inschrijven voor 18 uur, aan vang 20 u. Vismarkt Mid delburg, wekelijkse antiek markt, 9 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, soos voor 50+, 13.30 u. Vrije School Zeeland Mid delburg, opening Vrije Peu terspeelzaal door wethouder E. van Brummelen, 10 u. Hof Domburg, wekelijkse kleurwedstrijd, 10 u. Theater De Parel Domburg, kijkdag antiekveiling, 14 u. Aldegonde Vlissingen, praat dansavond voor 25-plus- sers, 20.30 u. Gebouw Stichting Welzijn Ouderen Middelburg, presentatie nieuw jaarprogramma en opening fototentoonstelling 'Oud en Jong Geflitst', aan sluitend 'open dag' met optredens en presentaties van diverse organisaties. Gebouw Stichting Welzijn Ouderen, stadswandeling onder leiding van gids Gilde Walcheren, 13.30 u. Veere, LAVA-kampeerweekend voor vrouwen, tot en met 4 september. Café De Goede Verwachting Lewedorp, avondruilbeurs, 19.15 u. De Parel Domburg, wekelijk se spettermiddag, spelletjes onder begeleiding. Theater De Parel Domburg, kijkdag antiekveiling, 11 u. Grote Kerk Veere, antiquarische en tweedehands boekenbeurs met demonstraties van boekbindster, 10 u. Wijk centrum Scheldebuurt Vlis singen, buurtcontactmiddag 15 u. Schotsehoek en Maria van Reigersbergstraat Gapinge, Sociëteit ter Gapinge, braderie met sjees- jesrijden, 11 u. Fort Elle- woutsdijk, excursie Natuur monumenten naar het Zuid gors, aanmelden bij 01195- 5983 (10-12 of 19-21 u.). 10 u. Bethelkerk Geos, praise- avond, gezamenlijk zingen van opwekkingsliederen, 19.30 u. Hotel Terminus Goes, Stichting Educatief Toerisme Zeeland Oranje zon, inleiding en fietsexcur- sie 'Langs de mooiste dorps kerken van Zuid-Beveland', olv landschapsecoloog en historicus, 9.30 u. De Spin- ne Goes, Kapasi, dans- en ontmoetingsavond voor alleenstaanden, 21.30 u. Zeeuwse Bibliotheek Mid delburg, informatiedag Zeeuwse Volksuniversiteit, 10 u. Driewegenhof Mid delburg, rommelmarkt Mid delburgs Muziekkorps MKK, ten bate van uniform- en in strumentenfonds, 12 u. Omgeving Kanaalstraat Oost-Souburg, Karolingen- najaarsmarkt, mmv onder meer Accordeola, STEC en The Tops Hats, 9 u. Wijk centrum Van Cittersstraat, wijkvereniging Sint Laurens, fietspuzzeltocht, 12.30 u. Centrum Domburg, 'Dom burg Aktief', Franse dag, 14 u. Theater De Parel Domburg, kijkdag antiekveiling, 11 u. Ambachtscentrum Holland- sche Hoeve Goes, bierfesti val met vier Zeeuwse bier brouwerijen, 14 u. Tennisbanen Hof Domburg, wekelijks tennistoernooi mixed dubbel vanaf 15 jaar, inschrijven in De Schelp, 10 u. De Schelp Domburg, zeerovermiddag, 14 u. Receptie De Parel Domburg, pannekoekenfestijn, inschrij ven voor 13 u., verzamelen om 16.45 u. Theater De Parel Domburg, antiekvei ling, 19 u. Stichting Educa tief Toerisme Zeeland Oran jezon Oostkapelle, cursus 'Gebruik van de combi-mag netron, tweede les op 12 september, 17.30 u. Café de Karolingen Burcht Oost- Souburg, vergadering Opbouwcommissie Oost- Souburg, 19.30 u. De Sten- ge Heinkenszand, Vereni ging van Park- en Sierwater- vogels Aviornis, bijeen komst met dialezing, 19.30 u. Sporthal De Belt Oost-Sou burg, wekelijks Sport en Spel 55+, 11 u. Neeltje Jans, wekelijkse excursie Natuurmonumenten en Zeeuws Landschap, vertrek vanaf bovenste parkeer plaats Delta Expo, 10 u. Kuurcentrum De Parel Dom burg, wekelijkse rondlei ding, verzamelen bij recep tie, 11.30 u. Theater De Parel Domburg, antiekvei ling, 19 u. Heer Hendriks huis 's Heer Hendrikskinde ren, bijeenkomst nieuwe leden vereniging Ypsilon, voor ouders en familieleden van chronisch psychotische en schizofrene mensen, 19.30 u. (informatie 01100- 12221 01148-2217). Stu diecentrum Oranjezon Oost kapelle, Stichting Educatief Toerisme Zeeland Oranje zon, diapresentatie en wan deling over 'Kleine landgoe deren en buitens in de Man teling', 13.30 u. Neeltje Jans, wekelijkse excursie Natuurmonumen ten en Zeeuws Landschap, vertrek vanaf bovenste par keerplaats Delta Expo, 14 u. De Schelp Domburg, wekelijkse Indianenochtend, 10 u. Hof Domburg, weke lijks squashtoernooi, inschrijven voor dinsdag 20 u., aanvang 10.30 u. De Parel Domburg, wekelijkse spettermiddag, spelletjes onder begeleiding. Sport veld Hof Domburg, wekelijks volleybaltoernooi, inschrij ven voor 17 u., aanvang 19 u. kindermishandeling en het opstellen van een stappenplan voor de school. De training wordt gegeven door Bella Wis se, van de Vereniging tegen Kin dermishandeling, en trainers- groep Wilde Kastanje. De vier bij eenkomsten vinden plaats op dinsdagmiddag in Goes. Voor meer informatie 01100-49464. Kinderbeelden - De Zeeuwse praktijk voor Rebirthing, Neo- hypnotherapie en lichaamswerk heet sinds 15 augustus 'Eos, praktijk voor gezondheid en bewustwording'. Eos verzorgt vanaf 14 september in Centrum San Bao in Middelburg de cursus 'In de ban van je kinderbeelden'. De cursus wordt gegeven op tien woensdagavonden van 19.30 tot 22.30 uur. Uitgangs punt van de cursus is dat men sen onbewust reageren vanuit negatieve gevoelens die zij heb ben opgedaan in hun eerste levensjaren. In de cursus wordt geprobeerd met lichaamsgerich te methoden om bewust te wor den welke kinderbeelden iemand tegenhouden om het leven te leven dat hij wil. De cur sus wordt verzorgd door Irene Roozenburg, therapeute en lid van de beroepsvereniging Rebirth Holland en Alliantie natuurgeneeswijze (01100- 11377) Heuptas - Bij de politie in Mid delburg zijn tussen 22 juli en 19 augustus de volgende zaken aangegeven: twee fietscompu ters; twee schakelarmbanden; schakelketting; bankpas; alt-fluit; zonnebril in rood etui; Nintendo spelcomputer; videopas; fotorol; geld; een Terriër; een poedel; cyperse kat; wit konijn; twee Franse identiteitsbewijzen; twee rijbewijzen; stamkaart ZWN; bruine damesbroek; Adidas swe atshirt; blauw regenpak; kinder beugel; Duitse kentekenplaat; bromfiets; diverse heren- en damesfietsen; portefeuille; diverse portemonnees; dames- ring met steentje; trouwring; schoen; sportschoen; broche; diverse sleutels; bruine fietstas; aktiekoffer; rugzak; sporttas met inhoud; heuptas; dekbedhoes. De Markt in Oosterland rond 1924. Foto: Zeeuwse Docu mentatiecentrum Middelburg. Dorpen - Het Zeeuws Docu mentatiecentrum heeft in de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg een nieuwe tentoonstelling in de serie 'Dorpen' opgezet. Op tien panelen wordt tot 8 oktober aandacht besteed aan de dorpen Bruinisse, Sirjansland en Ooster land. Te zien zijn onder meer foto's van de Bruse mosselfees ten, een bezoek van koningin Juliana aan Bruinisse in 1957, foto's van de watersnood in 1953 in Oosterland en Sirjans land en vele oude prentbriefkaar ten van deze dorpen. De exposi tie is te bezichtigen op de twee de verdieping van de Zeeuwse Bibliotheek. Rugby - De Middelburgse rug byclub Oemoemenoe houdt zaterdag 3 september het Rug- bypromotieweekend Blinddate. Zaterdag start om 15 uur de City- Oemloop - een prestatieloop waarbij onderweg diverse opdrachten uitgevoerd dienen te worden. Zondags begint om 10 uur het rugbytoernooi. Vooraf gaand aan de finale speelt de jeugd een wedstrijd tegen de ouders. Voor het eerste heren team van Oemoemenoe begint de competitie 11 september met een wedstrijd tegen de Bassets. Kick off is om 14.30 uur op het Nadorstterrein in Middelburg. Thriathlon - Zaterdag 10 sep tember wordt voor de zevende keer een 1/4 en 1/8 triathlon gehouden in Serooskerke. De start van het eerste onderdeel, het zwemmen, is om 13 uur voor de 1/4 en om 14 uur voor de 1/8 triathlon in het Veerse Meer. Daarna fietsen de deelnemers via Vrouwenpolder naar Seroos kerke, waar het onderdeel lopen wordt afgewerkt. De winnaars van zowel de 1/4 als de 1/8 triathlon worden rond 15 uur aan de finish verwacht. De organsa- tie verwacht zo'n 135 deelne mers aan de start, onder wie enkele gevestigde namen uit de regio en deelnemers uit België en Duitsland. Litouwen - De gemeente Goes houdt van 8 tot en met 16 okto ber een Litouwse Week in het kader van de stedeband tussen de gemeenten Goes en Paneve- zys. Tijdens die week brengen leden van het Dameskoor Volun- ge, de Kinderdramagroep Drevi- nukas en het Poppentheater Lèliy een bezoek aan Goes en zullen daar enkele optredens ver zorgen. Het bestuur van de Stichting Stedeband is nu op zoek naar gastgezinnen om de leden van de groepen te kunnen huisvesten. Wie in die week als gastgezin wil fungeren kan zich aanmelden bij Nico Bouwman, afdeling Welzijn, gemeente Goes (01100-49740) of Saskia Verhei) (na 17 uur 01100-11196). Het betreft vooral de jongeren van Drevinukas, aangezien wordt geprobeerd het dames koor bij leden van de Goese bar- bershopkoren onder te brengen. Horeca - De districten Zeeland van de Koninklijke Horeca Neder land hebben het initiatief geno men tot het ophalen van glas bij de horeca en aanverwante bedrijven. Het glas wordt tevens gescheiden op kleur. Daarmee sluit de Koninklijke Horeca Nederland aan bij de nieuwste inzichten op het gebied van her gebruik van materialen en wordt tevens vooruit gelopen op toe komstige verplichtingen. De pro vincie Zeeland is van meet af aan nauw betrokken geweest bij de voorbereiding van het project en levert een bijdrage uit het Milieu fonds. Het inzamelingsproject gaat 8 september officieel van start. Straatanimatie - De Evene menten Commissie Winkelcen trum Vlissingen besluit de 'zomer-zaterdag-optredens' met twee attracties in de Vlissingse binnenstad. Vrijdag 2 september speelt tussen 14 en 17 uur de 'room street performer' Lex Maes in het centrum van Vlissin gen. Hij brengt een selectie uit zijn acts van de afgelopen jaren, waaronder de 'eenmansfanfare' en 'Joop zoekt Ans'. Een nieuwe act is 'De scheermachine'. Zater dag 3 september tussen 14 tot 17 uur besluiten de Delta Band en de Jeugd Delta Band het zomerseizoen met een muzikale tocht door het centrum van de stad. Het gddt hard bergafwaarts met de dui nen. Zure regen, waterwinning en massa-recreatie tasten de duinen in toenemende mate aan. Samen met Stichting Duinbehoud kunt u de/e ontwikkeling een halt toeroepen! Steun daarom de Stichting Duinbehoud Bel vandaag nog voor meer informatie. Telefoon 071-131800/140548. BOLLETJE SPECULAAS ROL pak 250 gram 1,79 VERKADE FLINTERS naturel of paprika zak 100 gram 1,29 APPELSIENTJE MET VRUCHTVLEES 2 pakken 75 cl 3,50 OETKER RISTORANTE PIZZA'S champignon, ham of salami, per 3 stuks 10,00 Samen met Gerard Joling, The Trammps, Grant and Forsyth, Hans van der Togt, The Fortunes en 2 Brothers on the 4th Floor. Ook u kunt d sststssssc FESUTIE Meer informatie bij uw Jumbo-supermarkt!!! Medelingen voor deze rubriek melden voor vrij dag 17 uur, liefst schriftelijk. Postbus 5017, 4330 KA Middelburg. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente Zo. 10 uur: J A. Murre. 19 uur: A.C. Verweij. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 en 15 uur: M. Goudriaan. Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 uur: J. Bakker, 14.30 uur: A.W. Riepma. Volle Evangelie-gemeente "Immanuel". Westdijk- straat 5-7, samenkomst Do. 20 uur. Zo. 10 uur BIGGEKERKE Hervormde Kerk. Kerkplein 1. Zo. geen opgave ontvangen. DOMBURG Hervormde Kerk. Markt 8. Zo geen opgave ont vangen. Rooms Katholieke Kerk H Willibrordus. zaterdag 19 uur en zondag 10 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7 Zo. 10 uur: gez. dienst in de Herv. Kerk, 19 uur: J.F. Ezinga, gez. dienst in Geref Kerk van Veere. Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 10 uur: gez. dienst. GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: B. Ridder, 19 uur: P A den Braanker. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: P. den Braan ker, 19 uur: P. den Braanker. gez. dienst in de Geref. Kerk. HOOGELANDE Christengemeenschap. Kapel van St. Maarten. Zo.: geen dienst. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo geen opgave ontvangen. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31Zo. 9.30 uur: E.V.E. Wijnands, gez. dienst in de Herv. Kerk, 17 uur: startdienst jeugdwerk in de Strandkerk. Ned. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1Zo. 9.30 uur: E.V.E. Wijnands, 17 uur: startdienst jeugdwerk in de Strandkerk. MELISKERKE Gereformeerde Gemeente Valkenburgstraat 25. iedere zondag om 9.30 uur en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: G.J. v.d. linde, 19 uur: S. Ridder-van Meggelen. Hen/ormde Kerk Zo.: geen opgave ontvangen. MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avonden op do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Her- berdsland 11 Baptisten Gemeente. Kapel Herengracht 74. Zo. 10 uur: L. Fabriek. Centrum Middelburg. Segeersstraatkerk, Zo.: geen opgave ontvangen. Evangelische Baptisten Gemeente. Damplein 12. Zo. 10 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 16.30 uur: J.G. Schenau. Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo.: geen dienst. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Alle zondagen leesdiensten 9.30 uur, 14 en 18.30 uur. Gereformeerde Kerk. GetuigeniskerkAdr. Lau- werijszstraat 6, Zo. 9.30 uur: O. Elseman, 17 uur: A.C. Verweij. Hofpleinkerk, Zo. 9.30 uur: W A. v.d. Berg, 14.30 uur: B.J.W. Schelhaas. De Hoek steen. Roozenburglaan 22, Zo. 9.30 uur: B.J.W. Schelhaas. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt).Klein Vlaande ren 75, Zo. 9.30 en 16.30 uur: A. de Snoo. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. 11.30 uur Evangelisatiedienst, De Vergulde Baars. Baarsjes straat 43. Wo. bijbelstudie. Dam 6, 19.30 uur. Hervormde Gemeente. S O W. Nieuwe Kerk. Groenmarkt, Zo. 9 30 uur: G.J Smit. Koorkerk. Koorkerkhof, Zo. 10 uur: K. Hendrikse. Ontmoe- tingskerk. Oosterscheldestraat, Zo. 9 30 uur: zie Getuigmskerk. Engelse Kerk. Simpelhuisstraat, Zo. 19 uur: O. Elseman. Thomaskapel. Zo. 9.30 uur: de Hoop. Oostkerk, Oostkerkhof, Zo. 9.30 uur: A.C Verweij. Wijkgemeente Geref Bond. (in de Nieuwe Kerk) Zo. 11 en 18 30 uur: L WAllsch- leger. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Lange Noordstraat 62, Za.: 10 uur Bijbelstudie, 11 uur: Eredienst. C W A Betram. Leger des Heils. Hoogstraat 20 Za. 14 30 uur: openluchtsamenkomst op de Markt. Zo. 10 uur: D. Krommenhoek, 19 uur: R. Pippel Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur T.K. van Dam. Nederlands Gereformeerde Kerk. Gebouw Engel se Kerk, Simpelhuisstraat 10. Zo 9 30 en 17 uur Vereniging van Vrijzinnig Hervormden en Remon stranten Koorkerk, Zo. 10 uur: K. Hendrikse. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk. Lombardstraat 1elke tweede en vierde zaterdag van de maand om 17 uur. Zo. 10 uur. De Hoek steen. Roozenburglaan 22, Zo. 11 30 uur. Waalse Kerk (Eghse Wallonne). Lange Noord straat 62 Zo. 10.45 uur: J. Chardard Evangeliegemeente "De Wijngaard' Klarenbeek LTS. Zo.: geen opgave ontvangen. Ra faal gemeenschap Eleos Walcheren. Olmen laan 8. Zo. 9 uur: doopdienst. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Rey- ershove. Dauwedaelselaan 35, Zo. van 10-12 uur. Do. van 19 30-21 30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Cen trum. Dauwedaelselaan 35. Zo. van 16-18 uur, Di. van 19.30-21.30 uur. NIEUW EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. 10.30 uur: H. van Oos tende^ OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 en 19 uur: J. de Bruijn, Hervormde Gemeente. Waterstraat 4, Zo. 10 uur: A.C. den Hollander. Gereformeerde Gemeente. Saronkerk. Zo. 9.30 en 15 uur: H. Paul. RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. 9 uur: H. van Oosten de. SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: G. Warner, 19 uur: J. Bakker, gez. dienst in de Herv. Kerk. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: Pannekoek, 19 uur: J. Bakker. ST.LAURENS Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk. Van Cit tersstraat 69. Zo. 10 uur: St. Spanjer Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 uur: H.J. v.d. Haan, 19 uur: B. Ridder OOST-SOUBURG Kanaalstraatkerk, Zo. 9.30 uur: L A. Woltering. Oranjepleinkerk. Zo. 9.30 uur: R.E.R van Buiren, 19 uur: L.A. Woltering. Bejaardentehuis 'De Zoute Viever". Dongestraat Ielke 1 e en 3e zaterdag om 9 uur. Zo. 19 uur: H. van Oostende. Martinuskerk. Kerklaan 19. Zo. 10 uur Volle Evangeliegemeente Sion. Ritthemsestraat 43 (gebouw De Blazer). Zo. 10 uur: lofprijzmgs- dienst. VEERE Gereformeerde kerk. Zo. 9.30 uur: J. Lukassé, gez. dienst in de Herv. Kerk, 19 uur: J.F. Ezinga. Hervormde Kerk. Zo. 9.30 uur: J. Lukasse. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk. The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Morning Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1Zo. 11.30 uur, Wo. 19.30 uur: bidstond. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 uur: leesdiest, 15 uur: J.G. Schenau. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 9.30 uur: Zondervan. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoy- straat 2. Zo. 9.30 uur: leesdienst, 16.30 uur: H. Mostert. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Wal- straat 23. Zo. 10 en 17 uur. Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20, West- Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur, Wo. 20 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk, Oude Markt, Zo. 10 uur: P. Pettin- ga. Petruskerk. P. Krugerstraat 17, Zo. 9.30 uur: A G. Baas. Johanneskerk. Bonedijkestraat 165, Zo. 9.30 uur: J.W. Glashouwer. Open Hof. Alexa nder Gogelweg 57, Zo. 9.30 uur: C.A. Schoorel. De Schaapskooi. Papegaaienburg, Zo. 9.30 uur: A.V. de Nooij. Ziekenhuis Walcheren Koudekerk- seweg 88, Zo. 10 uur: N.H.J.E. Boomer. Ter Ree- de. Zo 19 uur: A G. Baas. Jehova's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534. Do. van 19 tot 20.45 uur. Zo. van 10 tot 12 uur. Jehova's Getuigen gemeente 'Souburg Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534, Zo. van 15.30 tot 17 30 uur. Di. van 19 tot 20.45 uur. Jehova's Getuigen Vlissingen Bossenburgh. Za. van 17.30 tot 19.30 uur. Wo. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161. iedere Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Bonedijkestraat 163, Za.: 9.30 uur: Eredienst. 10.30 uur: Bijbelstudie, C.W.A. Betram. Gereformeerde Gemeente. Marnixplein 41. Zo. 9 30 uur leesdienst, 18.30 uur: H. Paul. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo 10 uur: M Nuyen. Pinkstergemeente Vlissingen e.o.. Vrijdomweg 1, Zo. 15 uur: J N. Bakker. Christelijk Centrum Zeeland. Open Hof. Alexander Gogelweg 57. Zo. 14.30 uur. Volle Evangelie Gemeente BerQa. Gebouw BerQa, Westerbaan 16. Zo. 10 uur: Openlucht- dienst Park Westduin, Ab van Ommen. Volle Evangehegemeente 'Filadelfia'. Vrouwen straat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolische Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur, Wo. 20 uur. Evangelie Gemeente "De Blinkende Morgenster". Dr.Stavermanstraat 61Zo. diensten om 10 en 17 uur. Rooms Katholieke Kerk Der Boede. Babbelaar, elke 2e. 4e en 5e zaterdag v.d. maand om 10.30 uur. Zo 10.30 uur: J. Herweyer Lieve Vrouwe Kerk. Singel (nabij stadhuis). Za. 19 uur. Zo. 9.30 uur. Wo. 9 uur. Ter Reede. Koudekerkseweg 81Za. 17 uur Open Hof (Paauwenburg). A. Gogelweg 59. Zo. 11.15 uur. Di. 9 uur. VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: Melse, gez. dienst in de Geref. Kerk. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67, Zo. 9.30 uur, Spaans, kindernevendienst, 19 uur: Van der Poll. ZOUTE LANDE Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Willi- brordusplem 2. Zo.: geen opgave ontvangen. Emmaus-Toenstenkerk. Dishoek. Zo. 10 uur: J. Sweere. Zuidlpraktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Visser): zaterdag tot 24 uur: R.G.G. Groot. Dr. v.d. Moer straat 15. Arnemuiden. tel. 01182-1308. zondag tot 24 uur: N. Kapteijn, Lekstraat 6. Oost-Souburg, tel. 01184-61630. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Seroosker ke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: zater dag en zondag: G.C.M. Rullens en M.J.M.E. Mol. Dorpsstraat 2. Oostkapelle. tel. 01188-1276. Aagtekerke. Biggekerke. Domburg, Koudeker- ke, Meliskerke, Westkapelle en Zoutelande: van vrijdag t/m zondag: F. van Eede. De Casem- brootstraat 24. Westkapelle, tel. 01187-1234. West- en Midden-Walcheren: zaterdag en zon dag: A. Stutterheim. Siverstraat 40, Meliskerke, tel 01186-1760. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: zaterdag en zondag J.A.L. Vaessen, Koe- poortstraat 3, Middelburg, tel. 01180-13403. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag tot vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek v.d. Boogert, Vrijlandstraat 79. tel. 27471. Vlissingen: van vrijdag tot de vrijdag daaropvol gend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Paauwenburg. Troelstraweg 2a, tel. 70717. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: van vrijdag 9 uur tot maandag 9 uur: S. v.d. Kaaden, tel. 68791. Middelburg: van zaterdag 9 uur tot maandag 9 uur: J. Drijdijk, tel. 26045. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschapsdieren) zaterdag en zondag: A.J. Ruys. Stadsschuur 1. Middelburg, tel. 01180-13118. Dierenartsenpraktijk Middelburg: (grote huis dieren) tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8- 9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Dom- burgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Dierenartsenpraktijk Meliskerke: (kleine huis dieren): Kelderweg 1. tel. 01189-2838. Dierenarts A. Meijns, Oostkapelseweg 12. Grijpskerke. tel. 01189-3060, zaterdag en zondag OVERIGE DIENSTEN Do. 1 september t/m wo. 7 september HUISARTSEN Middelburg: zaterdag tot 24 uur: F.J.J. Buyten- dijk, Noordweg 353, tel. 39933. zondag tot 24 uur: P.F. de Doelder, Bellinkplein 1, tel. 39933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18uur. (zon der afspraak). Vlissingen: zaterdag tot 24 uur: J.L.R.H. van Pelt, Julianalaan 7, tel. 12225. zondag tot 24 uur: A. van der Griek, Badhuisstraat 46, tel. 12950. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur. (zon der afspraak). Souburg, Nieuw- en St. Joosland, Arnemui den, Gezondheidscentrum Middelburg- Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele week end 01180-28288. Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, 01180-28800 Kinder en jeugdtelefoon Zeeland, elke dag bereikbaar van 14-20 uur, 06-0432 (gratis). Patiëntenplatform Zeeland: 01100-49389. Stichting Bejaarden- (en gehandicapten) Alarm Zeeland. 01188-3404. Stichting "Blijf van m'n Lijf Zeeland": 01184- 14645 (dag en nacht). Bureau Sociaal Raadslieden en Algemeen Maatschappelijk Werk, Thuiszorg Walcheren. Middelburg, 01180-84000, Vlissingen, 01184- 86400. Stichting Slachtofferhulp Zeeland. 01180- 36108. Stichting SOS Telefonische Hulpdienst Zee land. 01180-15551. Vereniging tegen seksuele kindermishande ling binnen het gezin, Telefonisch spreekuur: van 8 30-9 uur. 01180-13362. Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis. 01100-49200. Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), 01180-37320 en 01184-13240. Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kinderbescherming. 01180-35015. Thuiszorg Walcheren, afdeling Kruiswerk, alarmnummer 01184-11877. Thuiszorg Walcheren, afdeling Gezinsverzor ging. alarmnummer 01184-14444 (pieper 168). Politie-assistentie Walcheren. Noodhulp 06-11, overige assistentie aanvragen 01180-33333. 1

de Vlissinger | 1994 | | pagina 19