Café Boone en de tijden die nooit meer terugkomen Ringrijderij om de koninklijke bekers Strandvolleybaltoernooi nu ook twee tegen twee KUNST ANTIEK VEILING Nieuw Thuiszorgcentrum levert rolstoelen voor Walcheren Klantenbinding Het post-vakantiesyndroom Vrijwilligers lopen twee mille bijeen voor manege Internationaal talent op Zilveren Ganze Toernooi De Verzekeringswinkel van Zilveren Kruis: Uitbater Piet Boone heeft z'n zaak deze winter helemaal verbouwd. Geen ouder wets bruin kroegje meer, maar een fris café, waar het bier sinds kort ook uit de kraan komt. Voor de verbouwing werd alleen uit flesjes geschonken. FOTO VAN FOTO BEDRIJFSKUNDIG BEKEKEN door drs. R.J.C. Schieman VAKANTIEGELUK (SLOT) PSYCHOCONSULT Para Norma '94 16 AUGUSTUS t.b.v. het Tack van Poortvliet museum CURSUS CAFÉBEDRIJF f295,- (332120 Stichting Horeca Onderwijs Woensdag 10 augustus 1994 DE FAAM - DE VLISSINGER Café Boone in Meliskerke is het enige horeca-etablisse- ment in het dorp. Vermoedelijk al sinds het begin van de eeuw. Boone sr. nam de zaak in '63 over van Jongepier. Deze combineerde de gelagjes met een winkel en een bakke rij. Ook bij Boone kon je bood schappen doen op twee manieren opvatten. Het feno meen 'winkelcafé' was toen- dertijd niet ongewoon op Wal cheren (Aagtekerke, Grijpsker- ke). De winkel en het café wer den beide te klein. Piet Boone, die de zaak negen jaar geleden van z'n vader overnam, begon vorig jaar een nieuwe supermarkt in het voormalige gemeentehuis van Mariekerke. De oude winkel werd bij het café getrokken en in het tussengedeelte bleek er nog ruimte voor een slijterij. De oude schoorsteen uit het De tweede Folkloristische Dag in Middelburg wordt gehouden op donderdag 11 augustus. Die dag wordt op het Molenwater voor de 38ste keer de jaarlijkse Grote Ringrijderij te Paard gehouden, tijdens welke onder meer wordt gekampt om de Koninklijke Tro feeën. Voor de Grote Ringrijderij te Paard hebben zich dit jaar tweehonderd deelnemers ingeschreven. In zes banen tussen het parkeerterrein bij het voormalige Gasthuis tot aan de Schouwburg aan het Molenwater zullen zij in het strijdperk treden. Zoals gebrui kelijk zijn de deelnemers gekleed in het witte sportkos- tuum van de Zeeuwse Ringrij- ders Vereniging (ZRV). Om 8 uur 's ochtends begint de wed strijd op alle zes banen tege lijk. Via een geluidsinstallatie wordt het publiek geïnfor meerd over het ringrijden en tevens op de hoogte gehou den van de stand van zaken op de diverse banen. Een belangrijk onderdeel van de dag is het kampen om de Koninklijke Trofeeën en de andere twaalf wisselbekers. Als eerste wisselprijs is er een bronzen beeld dat beschikbaar is gesteld door koningin Bea trix. De tweede prijs is een wis selbeker van prinses Juliana en de derde een wisselbeker, ingesteld door prinses Wilhel- mina. Verder zijn er onder meer ere-bekers van de gemeente Middelburg, de Federatie Folkloristische Groe pen en de Stichting Provinciale VVV Zeeland te winnen. Na de eerste twintig beurten rijden de deelnemers die zeventien ringen of meer heb ben gestoken om deze tro feeën in de grote finale over tien beurten. Om ongeveer half vijf wordt gekampt tussen de best geklasseerde ringrij- ders uit de grote finale. De deelnemers die niet voor de grote finale in aanmerking komen, rijden in een kleine finale over tien beurten om twee ere-prijzen per baan. Voor het totaalklassement over dertig beurten zijn drie wisselbekers beschikbaar. Het kampen vindt plaats op baan 1 - voor de muziektent. De Folkloristische Dag wordt besloten met een bijeenkomst in de foyer van de Stads schouwburg, waar tevens de uitslag bekend wordt gemaakt van het mooist versierde paard. Hiervoor worden de paarden 's morgens om 8.30 uur gekeurd door een jury. De organisatie van de Grote Ring rijderij te Paard is in handen van de Folkloristische Com missie, waarin de VVV Middel burg en de Zeeuwse Ringrij- ders Vereniging zitting heb ben. Piet Boone. gemeentehuis (vermoedelijk uit '54) kreeg een plaatsje in het café. „Vroeger stond hier een grote potkachel waar houten bullen in werden gestookt. Er lag toen ook nog een houten vloer. Het café was bovendien veel klei ner." Zo te zien was de wc toen nog buiten. Het bordje met 'Voor de aflaat van het bier van elk origineel tot max. foto tijdschrift, tekening, etc. KLAAR IN 1 MINUUT! FOTO VAN DIA IM.U forma* J"> 1 FOTO DIRECT VAN VOORWERP(EN) (Nh-I hogr. dan rml FOTO VERSCHOORE Middelburg, Lange Geere 28 01180-34225 Goes, Grote Markt 7 01100-16159 Thuiszorg Walcheren gaat voor een periode van vier jaar jaarlijks drie- tot vier honderd rolstoelen leveren ten behoeve van ouderen en gehandicapten op Wal cheren. Thuiszorg Walche ren heeft die opdracht onlangs gekregen van de gezamenlijke Walcherse gemeenten. Voor deze acti viteit heeft Thuiszorg Wal cheren de Stichting Thuis zorgcentrum Zeeland in het leven geroepen. De Walcherse gemeenten zijn sinds 1 april dit jaar verant woordelijk voor de uitvoering van de Wet Voorzieningen Gehandicapten (WVG). Op basis van deze wet moet de gemeente zorgen voor wo ningaanpassingen, vervoers voorzieningen en rolstoelvers trekking. Thuiszorg Walcheren zal de rolstoelen gaan leveren. Verder zorgt deze organisatie in het kader van de WVG voor informatieverstrekking, indica tiestelling voor voorzieningen tot vierduizend gulden, ver koop van bonnenboekjes voor collectief vervoer en woning aanpassingen. Ten aanzien van de rolstoel verstrekking is met de gemeenten afgesproken dat een nieuw te vormen organi satie, de Stichting Thuiszorg centrum Zeeland, eigenaar wordt van de rolstoelen. De nieuwe stichting verhuurt de rolstoelen vervolgens aan het gemeentelijk samenwerkings verband Maatschappelijke Zorg Walcheren. Met de gebruikers van de rolstoelen wordt een gebruikersovereen komst gesloten. Thuiszorgcen trum Zeeland werkt momen teel vanuit de Vlissingse vesti ging van Thuiszorg Walcheren en heeft de eerste tientallen rolstoelen aan de gebruikers overgedragen. Het nieuwe centrum is inmiddels dealer voor de belangrijkste Neder landse rolstoelleveranciers. Vanaf 1 januari 1995 zal het Thuiszorgcentrum gevestigd zijn in Bachten Komme, op de hoek Paul Krugerstraat/Bad- huisstraat. Naast een pasafde- ling voor rolstoelen zal er een reparatie- en een schoonmaak- afdeling worden gerealiseerd. Daarnaast komt er een winkel waarin artikelen te koop zijn die het leven van de oudere en gehandicapte mens aangena mer maken. Ook woningaan passingen zullen door het Thuiszorgcentrum worden uit gevoerd. Marieke Verbree, voorheen hoofdwijkverpleeg- kundige van Thuiszorg Wal cheren, is benoemd tot manager van het Thuiszorg centrum. Het centrum heeft tot nu toe vier, maar zal later zeven arbeidsplaatsen opleve ren. De warme bakker op de hoek tracht met zijn laatste aanbieding 'vijf tompoezen halen, vier betalen' klanten naar zijn winkeltje te lokken. De autodealer verderop geeft bij aan koop van één stalen ros een gratis radio/CD- speler cadeau. De dealer had ook een auto- stofzuigertje of slipcursus kunnen aanbie den: nu steeds meer produkten en diensten op elkaar gaan lijken en de prijzen dichter bij elkaar komen, geven juist kleine dingen de doorslag. Ondernemers bedenken allerlei manieren om klanten aan hun onderneming te binden. Zo liet een hotel originele, piepkleine asbak jes maken. Een lust voor het oog. Veel verza melaars onder de hotelgasten konden de ver leiding eenvoudigweg niet weerstaan en 'leenden' de asbakjes voor onbepaalde tijd. Eenmaal thuisgekomen ontdekten velen onder hen op de achterkant van het hebbe dingetje tot grote hilariteit de tekst 'eerlijk gestolen uit hotel Zeezicht!' Gestolen goed gedijt. Verhalen als deze doen het immers goed op feestjes. Over mond tot mond recla me gesproken! Tal van kleinigheden kunnen de attentie- waarde van de onderneming en haar pro dukten en/of diensten verhogen. Zo kun je als garagehouder tijdens de Grote Beurt de auto gratis door de Car Wash rijden; is de auto tip top in orde en de klant meer dan tevreden. Een bekende autorijschool op Walcheren kwam laatst met een alleraardigst idee: iede re examenkandidaat kreeg bij het succesvol afsluiten van de proeve van rijvaardigheid de auto een dagje mee. Dat is weer eens wat anders dan 'de eerste rijles gratis'. Overigens zal ook die actie het waarschijnlijk goed doen. Wij Hollanders zijn immers erg gratis- gevoelig! Klantenbinding is van essentieel belang voor het voortbestaan van iedere onderneming. Uitgaande van de kwaliteit van de geleverde produkten en/of diensten kan een kleine, ori ginele attentie op het juiste moment veel goed doen. Veel ondernemingen geven tegen het eind van het jaar aan al hun relaties een standaard kerstpakket cadeau. Altijd wel kom en lekker, maar toch wat afgezaagd. Het pakket wordt uitgepakt en bij de rest gezet- onderscheidend vermogen nul komma nul. Maar waarom niet een fles champagne geven met een staatslot erbij? Kunnen de relaties het nieuwe jaar misschien echt knal lend van start! Het geheel kan met een leuke toepasselijke kaart afgemaakt worden in stijl: lekker, spannend èn origineel! In een omgeving waar steeds meer dingen op elkaar gaan lijken - waar grijze muizen kris kras door elkaar heen krioelen - kan men zich als ondernemer op een creatieve manier onderscheiden van de rest. Mensen onthou den èn waarderen originele, grappige en toe passelijke kleinigheden. Zo kun je als onder nemer niet alleen nieuwe klanten aantrekken, maar ook nog eens houden. En dat is waar hefcin het zakenleven om draait. gaat men het best langs hier' verwijst er nog steeds naar. Bij Jongepier was het café enkel 's avonds open. Nu kan men er elke dag, behalve de zondag, terecht van 's morgens acht uur tot ongeveer middernacht. „Vroeger kwamen er veel vrij gezellen om een potje te biljar ten. Veel boeren ook. Tegen woordig krijgen we hier ook veel jongeren. Vooral op zater dagavond. Het is hier dan een soort verzamelpunt. Is de ploeg compleet dan gaan ze samen naar de disco." Toeristen weten café Boone ook al te vinden (zeker na de komst van de mini-campings in de buurt). Tussen de mid dag kan er ook iets gegeten worden. Boone serveert de typische café-gerechten, zoals daar zijn de gehaktbal, het hardgekookt ei, het kommetje soep en de uitsmijter. 'Moeilij ke' drankjes gaan er nauwe lijks over de toog. Boone is een echt bier-borrel café. De prij zen zijn er nog wat je noemt zeer democratisch en de oude verhalen krijg je er van de vas te klanten gratis bij. Want er is heel wat gebeurd, daar in Meliskerke. Maar, 'da benne tieje, die kriege we nooit mee terug'. De vrijwilligsters van de Stichting Ponyrijden Gehandi capten Zeeland. In de brandende hitte van de laatste julidagen hebben tien vrijwilligsters van de manege voor gehandicap ten in Vlissingen een spon sorloop gehouden om geld in te zamelen voor de manege. De manege voor gehandicapten heeft onlangs door onbekende oorzaak twee pony's verlo ren. Op dit moment hebben de tien zo'n tweeduizend gulden bijeen kunnen bren gen. Door de plotselinge dood van de pony's zou de manege, met het nieuwe lesseizoen voor de deur, in financiële problemen raken. De vrijwilligsters van de manege besloten daarom de familie Van Tongeren, de manegehouders, een helpen de hand toe te steken. Zater dag 23 juli begonnen de tien hun sponsorloop in Vlissin gen, gekleed in het groene t- shirt van de Stichting Ponyrij den Gehandicapten Zeeland. Over de boulevard liep het tiental naar Dishoek en van daar over het strand naar Zou- telande. In Zoutelande en Domburg maakten de tien gebruik van het publiek dat aldaar naar het ringrijden was komen kijken: ze gingen met de pet rond. De lopers overnachtten in Kasteel Westhove en gingen de vol gende dag terug richting Vlis singen. Volgens Monica Berre- voets, een van de deelnemers aan de sponsorloop, hielden de tien het ondanks de hitte vol, omdat de vrijwilligsters een hechte groep vormen en omdat ze enthousiast werden aangemoedigd door mensen langs de kant. Het zevende Zilveren Gan ze UEFA Toernooi vindt 12, 13 en 14 augustus plaats in Kloetinge en Middelburg. De jonge talenten van Ajax, PSV, Malmo FF, Bronby IF, Sparta Rotterdam en de provinciale deelnemers Jong Zeeland en een com binatie van Kloetinge Mid delburg zullen strijden om de Provincie Zeeland Cup en de prijzen voor de beste toernooispeler (aangewe zen door het publiek) en de topscorer van het toernooi. J. Kruize, voorzitter van de Zeeuwse Sportraad, verzorgt vrijdag om 18.35 uur de ope ning van het toernooi op het Wesselopark in Kloetinge. De prijzen worden na afloop van de finale op zondag verdeeld door gedeputeerde G. de Kok, op Sportpark De Nadorst in Middelburg. Het Zilveren Ganze toernooi claimt internationale allure. Tijdens het WK Voetbal in de Verenigde Staten waren spe lers actief die tijdens voor gaande edities van het Zilve ren Ganze Toernooi beste toer- Aan alle goede dingen komt een eind. Dat geldt zelfs voor vakanties. Want ook een zeer geslaagde vakantie heeft tenminste één negatieve kant: haar tij delijkheid. Voor veel mensen is het moeilijk om na de vakantie weer terug te keren naar het normale leven. Is dit echt problematisch, dan zouden we zelfs kunnen spreken van een psychisch syndroom: het post-vakantiesyndroom of kortweg PVS. Ze staat voor een geweldige weerzin tegen de verant woordelijkheden van het normale leven. Tegen deze aandoening is helaas nog geen echt goede therapie gevonden. Het bekende medische advies 'Neemt u maar eens enkele weekjes vrij' werkt in de meeste gevallen juist averechts: het post-vakantiesyndroom neemt enkel toe. Drs. Henk C.M. Hermans Bij terugkeer van onze vakantie moeten we niet alleen een geografische afstand over bruggen. Er is ook een psychologische afstand, soms zelfs een barrière, die we moe ten overbruggen. We moeten het tijdelijk vakantieparadijs weer inruilen voor het soms grauwe saaie leven dat op ons wacht. Lijkt de vakantie op een tocht naar het beloofde land, de terugkeer van de vakantie heeft voor veel mensen nogal wat overeenkomsten met de verdrijving uit het paradijs. En laten we eer lijk zijn, je moet toch ook wel heel flexibel zijn om van de ene dag op de andere een heel andere wereld binnen te stappen. Immers, terugkeer van vakantie heeft vaak zeer ver gaande gevolgen voor ons. Neem alleen al simpele dingen als kleding. Na drie weken rondlopen in topless zwem kledij of joggingpak, moet je toch weer even wennen aan een mantelpakje of colbert. Je voelt je een Neanderthaler die in de moderne beschaving is losgelaten. Ook de leefge woonten moeten worden bijgesteld. De dag begint weer met een uitgebreid toilet (com pleet met scheerschuim en mascara) en het trappistenbiertje vroeg op de middag maakt weer plaats voor een kopje thee. De vrijheid van het vakantieleven wordt vervangen door het geregelde van het normale leven. Voor werkenden valt het vaak niet mee om weer naar hun werkplek terug te keren. De eerste dag voelen ze zich als een kat in een vreemd pakhuis. Het lijkt wel de eerste dag van een nieuwe baan. Er is enige tijd nodig, om weer in de ban van de arbeidsmoraal te raken. Gedurende zo'n drie weken hebben we immers het werk leren relativeren en kun nen genieten van de andere kanten van het leven: ontspannen, avontuur, et cetera. Het valt niet mee om weer warm te lopen voor verkoop, produktie of zorg. De nota's en werkplannen die in het postvak liggen te wachten, zijn van een heel ander kaliber dan de vakantieromannetjes die we verslonden hebben. En dan de collega's: wat zeg je bij binnenkomst tegen hen. Het post-vakantie syndroom kan samengaan met onzekerheid. Sommige mensen betwijfelen zelfs of ze het werk nog wel kunnen. Ze zitten met vragen als 'Hoe ziet een typemachine er ook weer uit? Lesgeven, hoe doe je dat ook alweer?' Herkent u bovenstaande klachten, wees dan niet verontrust. Het PVS gaat waarschijnlijk vanzelf wel over. Zeker als u ook nog gebruik maakt van de volgende tips. Zorg voor een geleidelijke overgang. Als u tot de laatste dag in vakantiestemming blijft, is de overstap wel erg groot. Las daarom enkele dagen voor gewenning aan het normale leven in. Neem enkele vakantiepleziertjes op in uw normale leven. Als u zo genoten heeft van een avond lijke strandwandeling, kijk dan of u iets der gelijks kunt blijven doen. Zo blijft ook na de vakantie het vakantiegevoel behouden. Loop de eerste dagen niet te hard van stapel. Schuldgevoelens kunnen u aansporen om een achterstand van drie weken meteen te willen inhalen. Dat is een prima manier om u meteen de stress in te jagen. Boek alvast een nieuwe vakantie. Dan heeft u iets om naar uit te zien. Voor de vierde achtereen volgende keer wordt zater dag 13 augustus het Dans- teater Cosmo Beachvolley- baltoernooi gehouden. Het toernooi vindt plaats op het vijfde, zesde en zeven de Westerstrand, tussen Zoutelande en Westkapelle bij duinovergang 't Kust licht. De eerste wedstrij den beginnen om 10 uur. In tegenstelling tot voorgaan de jaren wordt dit jaar niet alleen drie tegen drie gespeeld, op een veld van zeven bij zeven meter. Deze zomer is het twee-tegen-twee op een veld van negen bij negen aan het programma toegevoegd. Het twee-tegen- twee is de officiële vorm van beachvolleybal met geheel eigen regels en technieken. In 1996 zal deze tak van sport voor het eerst vertegenwoor digd zijn bij de Olympische Spelen. Spelers die een grote kans maken te worden uitge zonden naar de Spelen in Atlanta - Sander Mulder en Michel Everaert - hebben vorig jaar in Zoutelande onder grote publieke belangstelling een demonstratiewedstrijd gespeeld. Aan het twee-tegen-twee-toer nooi nemen onder anderen Rob Lantsheer en Quinten van de Vrie deel. Afgelopen jaar wonnen zij zo goed als alle prijzen die er op de Nederland se (en Belgische) stranden te verdienen waren. Zo werden zij onder meer Open Belgisch Kampioen en winnaar van het Nationaal Beachvolleybal Cir cuit. De grootste concurrenten van dit duo zijn waarschijnlijk Joop Dees en Peter Verburg. Zij draaien al vijfjaar mee met de nationale top en behaalden in het verleden een derde en een vijfde plaats bij de Neder landse Kanmpioenschappen. In 1992 vertegenwoordigden zij Nederland bij een interna tionaal toernooi in Dubai. Ook een aantal Zeeuwse talenten zal meedingen naar de hoofd prijs. De duo's Marcel Cal- jouw/Michel van Sluijs en Jan Swartjes/Timo Dijkgraaf maak ten eerder indruk bij de voor rondes van het Nederlands kampioenschap. In het drie-tegen-drie-toernooi wordt gespeeld op nationaal en regionaal niveau. Zowel bij de dames als bij de heren zijn per niveau 25 teams inge schreven. Onder de inschrij vers bevindt zich een aantal sterke teams. Patrick de Reus, tijdens de Olympische Spelen van 1992 lid van het Neder lands volleybalteam, zal met twee ploegmaten een van de favorieten zijn. Verder zijn spe lers aanwezig van teams als Rentokil uit Zevenhuizen, TDK/Brevok uit Breda en WC uit Vught. Een internationaal tintje aan het toernooi geeft de deelname van teams uit onder meer Wuppertal en Aken. Zaterdagochtend werken de teams de poulewedstrijden af. 's Middags wordt gestreden om de hoofdprijzen. De wed strijden in de twee-tegen- twee-competitie worden geflo ten door officiële Nevobo- scheidsrechters. nooispeler zijn geweest: Daniel Amokachi (Club Brug ge/Nigeria) en Ernest Steward (Willem ll/Amerika). Jona Andersson (vaste basisspeler bij Zweden) was twee keer te zien op het Zilveren Ganze Toernooi. Andere spelers die het Ganze Toernooi bezochten zijn onder andere Clarence Seedorf (Ajax) en Nordin Wooter (Ajax, beste toernooi speler 1993). Na de internationale strijd om de toernooiwinst zullen zater dag 13 augustus veertig Zeeuwse verenigingen strijden om de Sportpunt Zeeland Penalty Bokaal voor c-junioren en d-pupillen. De KNVB-afde- ling Zeeland en de VV Kloetin ge hebben alles in het werk gesteld om de finale te doen slagen. Aan het eind van de dag zal duidelijk zijn wie zich na Corné de Frel (NOAD 67) en Wim Bal (Tholense Boys) een jaar lang Zeeuws kampioen mag noemen. De keepers Erik Versluijs (Bevelanders/Goes), Willem Lafeber (Zierikzee) en Jimmy Kikkert (Sparta/Beve- landers) staan tijdens de penalty-finale in het doel. De Zeelandhallen in Goes zijn van 9 tot en met 11 september voor de derde keer het toneel voor Para Nor- ma. Ruim honderd paranormale en alter natieve therapeuten zullen tijdens die dagen consulten en demonstraties verzor gen alsmede informa tie en adviezen geven over cursussen, oplei dingen, spirituele vakanties, voeding en dergelijke. Net als voorgaande jaren zal dagelijks een aantal sprekers een lezing hou den over de meest uiteen lopende paranormale en alternatieve onderwer pen. Daarnaast probeert Para Norma '94 een zo compleet mogelijk infor- matieblok te creëren van bestaande overkoepelen de organisaties en vereni gingen op dat gebied. Tij dens Para Norma '94 zijn onder meer de volgende therapieën vertegenwoor digd: astrologie, reiki, handlijnkunde, iriscopie, acupunctuur, psychome trie en droomduiding. Para Norma '94 is te bezoeken vrijdag 9 sep tember van 14 tot 22 uur, zaterdag 10 en zondag 11 september van 10 tot 18 uur. De veiling wordt gehouden in het bad-hotel te Domburg. Aanvang: 19.00 uur Kijkdag: 14.00-17.00 uur Veilingmeester A.l. Verhage Binnenkort start de cursus Vakbekwaamheid Cafébedrijf o.a. in: Middelburg, Vlissingen, Goes, Terneuzen, Bergen op Zoom, Roosendaal, Breda, Oosterhout. Deze cursus bestaat uit 10 wekelijkse lesavonden en kost in totaal f 295,-. Men kan zich nog aanmelden. Lagere school als vooropleiding is voldoende. Het examen is op 4 januari. De zeer afwisselende cursus wordt zowel door vrouwen als mannen uit pure hobby gevolgd. Sommige hebben in hun achterhoofd de gedachte om ooit nog eens 'n eigen bedrijf(je) te beginnen. Ook is er thans een groot tekort aan vakbekwaam Horecapersoneel. De lessen worden levendig gebracht met dia's, vrijblijvend wijnproeven etc. Ook gaat men gezamenlijk naar een Brouwerij. Met het Diploma kan men zelfstandig een Café, Petit-Restaurant, Disco, Kantine, etc. beheren. De cursus is zowel mondeling als schriftelijk te volgen. SUBSIDIE TOT 100% MOGELIJK. Voor gratis Brochure of aanmelden, bel: Postbus 1161, Breda. 076-710078 OOK CURSUS HANDELSKENNIS HORECA of RESTAURANTBEDRIJF (advertentie) Daar staat de koffie voor u klaar en bent u welkom voor een goed gesprek over de afhandeling van uw nota's, wij zigingen in uw verzekeringsgegevens en voor informatie over alle andere verzekeringen van Zilveren Kruis. Speciaal kennismakingsaanbod: elke week een nieuwe verrassing voor iedere nieuwe bezoeker. Onder andere: ■Q) Ziektekostenverzekering Reisverzekering Q Spaarverzekering (D ZBveren Kruis Ziekenfonds Zilveren Kruis Verzekeringswinkel Londense Kaai 1-5, 4331JG Middelburg Centrum, tegenover de Koningsbrug Telefoon: 01180-122 74 1

de Vlissinger | 1994 | | pagina 7