Pater Moeskroen in Heinkenszand Deze weck: .•hwatotvm Kindertelefoon viert jubileum met manifestatie in Middelburg ^0?4 fS&4.17 ^2V ^174 Buurt/wijk Cultuur Gezondheid SNEL GEBOEKT DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG Sport Allerlei Cursus/onderwijs ^149 Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 t Woensdag 10 augustus 1994 DE FAAM - DE VLISSINGER 13 L 1 A Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Kunstroute - De kunstroute die deel uitmaakt van de totaal- produktie Gekookt Ei - die de opening van het Vlissingse straatfestival voor haar rekening nam - kan tijdens een aantal dagen worden beleefd onder begeleiding van een gids. Vanaf de ei-halte voor het Arsenaal theater in Vlissingen vertrekt 10 augsutus om 19 uur en 12 augustus om 11.30 uur een gids die belangstellenden leidt langs de diverse ei-objecten in de Vlis singse binnenstad. Bij voldoende belangstelling wordt het initiatief voortgezet. Aankondiging hier van is in dat geval te vinden op de ei-halte voor het Arsenaal theater. Zeeuws Museum - In verband met de voorbereidingswerk zaamheden voor de Mondriaan- tentoonstelling, die van 17 sep tember tot 15 januari zal plaats vinden in het Zeeuws Museum in Middelburg, is het museum gesloten op maandag 15 en 29 augustus. Kleurwedstrijd - In het kader van de theaterproduktie Gekookt Ei kunnen kinderen tot 12 jaar meedoen aan een kleurwed strijd. De kleurplaat, ontworpen door Julia Binicewicz, is verkrijg baar bij de gemeentelijke biblio theek. Het resultaat van het kleurwerk kan tot 31 augustus aldaar worden ingeleverd. Hof Domburg Domburg, wekelijks Candlelight Bowlingtoernooi, inschrij ven voor 18 uur, aanvang 20 u. Vismarkt Middel burg, wekelijkse antiek markt, 9 u. Abdijkerken Middelburg, Lange Jan project, wekelijks minicon- cert, 15.30 u. De Schelp, Domburg, Avond van het Levenslied, 19 u. Neeltje Jans, wekelijkse excursie Natuurmonu menten en Zeeuws Land schap, vertrek vanaf bovenste parkeerplaats Delta Expo, 19 u. COC-pand Middelburg, COC Midden Zeeland Zomerfestival, Gouwe Ouwe Disco, 21 u. De Parel Domburg, dans avond met live-muziek 'Passé Partout', 20.30 u. Parkeerterrein VVV Dom burg, taptoe mmv. Junior Drumcorps Johan Friso, Juliana's Drum Bugle Corps en The Queensbury Scouts Marching Brass, rondgang 19.30, taptoe 20.30 u. De Parel Domburg, pop pen- en berenbeurs, 10.30 u. Imkerij Poppendamme Grijpskerke, L'lmmortelle, wekelijkse workshop met natuurlijke materialen, 19 u., informatie 01189-1948. Hof Domburg, wekelijks mixed dubbel tennistoer nooi, inschrijven voor zon dag 23 u., aanvang 10.30 u. Sportveld Hof Dom burg, wekelijks gemengd voetbaltoernooi, inschrij ven voor 17 u., aanvang 19 u. Neeltje Jans, wekelijkse excursie Natuurmonu menten en Zeeuws Land schap, vertrek vanaf bovenste parkeerplaats Delta Expo, 10 u. Imkerij Poppendamme Grijpsker ke, wekelijkse dia-presen tatie 'De imker vertelt', 19.30 u. Campveerse Toren Veere, stratenloop Dynamo'70, inschrijven op Oranjeplein vanaf 18.30, start 19.30. Neeltje Jans, wekelijkse excursie Natuurmonu menten en Zeeuws Land schap, vertrek vanaf bovenste parkeerplaats Delta Expo, 14 u. Hof Domburg, wekelijks squashtoernooi, inschrij ven voor dinsdag 20 u., aanvang 10.30 u. Sport veld Hof Domburg, weke lijks volleybaltoernooi, inschrijven voor 17 u., aanvang 19 u. Imkerij Poppendamme Grijpsker ke, wekelijkse dia-presen tatie 'Drachtplanten', 19.30 u. Camping Schel- deoord Baarland, Stich ting Educatief Toerisme Zeeland Oranjezon, inlei ding en fietstocht 'Op stap in de Zak van Zuid-Beve land' olv. landschapseco loog/historicus, 10.30 u. Borstvoeding - Bij voldoende belangstelling organiseert La Leche League in Middelburg een informatie-ochtend over borst voeding op donderdag 18 augus tus om 9.30 uur. Voor nadere informatie of aanmelden: 01189- 3156. Wandeltocht - De Sportver eniging Aagtekerke SVA houdt donderdag 11 augustus een zomeravondwandeltocht van vijf en tien kilometer. De start is tus sen 18 en 20 uur vanaf camping Westhove in Aagtekerke. Surfweek - In de week van 12 tot en met 19 augustus zullen 24 gehandicapten deelnemen aan de Internationale Surfweek. De deelnemers komen uit verschil lende Europese landen en heb ben voornamelijk een lichamelij ke of visuele handicap. De spor ters worden begeleid door instructeurs van het CIOS in Goes en verblijven in De Schots man in Kamperland. De surfacti- viteiten vinden plaats vanuit de Surfschool Thijs. Naast het sur fen zullen de deelnemers een dag kunnen kennismaken met andere watersportactiviteiten zoals kanoën, zeilen en water- skieën. De organisatie van de Surfweek is in handen van de Zeeuwse Sportraad in Middel burg. Rotary - Tijdens de Internatio nale Surfweek voor Gehandicap ten organiseert de Rotaryclub Walcheren een fundraisingsacti- viteit om geld in te zamelen voor de promotie en ontwikkeling van de gehandicaptensport in Zee land. Op het programma voor de fundraising op 13 augustus staan roeiwedstrijden van de diverse serviceclubs in Zeeland. Rotary Walcheren meent met de organi satie van deze activiteit een bij drage te leveren aan de gehandi captensport, waarvan de ontwik keling meer kosten met zich meebrengt dan in de valide sport. Zuid - Tijdens de jaarlijkse Mei veldloop op 13 augustus houden de winkeliersvereniging Welsinge en de Wijkvereniging Zuid allerlei activiteiten in en rond het winkel centrum Welsinge in Middelburg. Van 9 tot 12 is er een kinderrom melmarkt. Van 13 tot 16 uur kun nen kinderen sjoelen en zich laten schminken. De hele dag staat er een groot springkussen en zijn er oliebollen en suikerspinnen te koop. Iso - Het Instituut voor Midden- en Kleinbedrijfsopleidingen (IMKO) in Bodegraven verzorgt samen met Educatie Consult bv als eerste in Nederland een schrif telijke cursus over het invoeren van een kwaliteitsborging volgens dè eisen van ISO 9000. Alle onder delen van kwaliteitsborging, zoals de beleidsverklaring, het schrijven van procedures en werkinstruc ties, interne communicatie en de manier van invoeren, komen aan de orde. Aan de schriftelijke cur sus zijn twee workshops verbon den. Na het afsluiten van de cur sus is de deelnemer volgens de organisatoren in staat een kwali teitszorgsysteem in te voeren. De cursus is bedoeld voor onderne mers en medewerkers belast met de invoering van een kwaliteits systeem - volgens de ISO-normen als de directievertegenwoordiger aangeduid. Bewegingsleer - In de week van 29 augustus houdt de stich ting Wu Wei introductielessen Chi nese bewegingsleer. In samen werking met de Stichting Welzijn Ouderen Middelburg verzorgt Wu Wei maandag 29 augustus om 9 uur en donderdag 1 september om 11 uur een bijeenkomst in het gebouw aan de Molstraat in Mid delburg. Voor mensen vanaf 16 jaar zijn er maandag om 20 uur, dinsdag om 10.15 uur en donder dag om 20 uur lessen in het Zui derbaken in Middelburg. De bewe- gingslessen zijn bedoeld door mensen die hun lichamelijke en geestelijke gezondheid willen ver beteren. Reiki - Reiki-master T.C. Romein houdt 10 augustus in Domburg Vierdaagse - De Activiteiten- groep van de Molukse wijk in Middelburg houdt van 10 tot en met 13 augustus een zomervier- daagse als afsluiting van de zomervakantie. Bij de voorberei ding is rekening gehouden met alle leeftijden binnen de gemeenschap en tevens is het programma grotendeels in team verband opgezet. De organisato ren willen de thema's eenheid en samenwerking tijdens de vierdaagse centraal stellen. Het multiculturele programma omvat onder meer een zeskamp, een dropping, vissen op de Noord zee, een voetbal- en een volley baltoernooi en een optreden van de theatergroep Delta. Zaterdag 13 augustus wordt op het gras veld aan de Rijnstraat een Pasar Maluku gehouden, 's Avonds wordt de vierdaagse afgesloten met een feestavond met een optreden van de Naugthy Boys en Grazy Girls. Nijmegen - Drie medewerkers van de directie Milieu en Water staat van de provincie Zeeland hebben samen met drie vrien den de Nijmeegse wandelvier daagse gelopen. Ter stimulering van deze sportieve prestatie hiel den de zes een inzamelingsactie onder hun vrienden en kennis sen. Uiteindelijjk hebben de zes, die de vierdaagse allemaal uitlie pen, bijna 1900 gulden bijelkaar gelopen. Het bedrag is aangebo den aan de Cluster Verstandelijk Gehandicaptenzorg Walcheren, locatie Vijverveugd. De Cluster is van plan van het geld snoezelma- teriaal voor de bewoners aan te schaffen. Rommelmarkt - De gerefor meerde kerk in Meliskerke houdt zaterdag 3 september van 9 tot 16 uur een rommelmarkt op het parkeerterrein achter de kerk. De opbrengst is voor een deel bestemd voor een hulpproject in Manilla en gedeeltelijk voor een medisch project in Ethiopië. Naast de verkoop van tweede handsspullen zijn er nog diverse activiteiten, zoals een Rad van Avontuur en, vanaf 9.30 uur, ver koop bij opbod. Bazar - Zaterdag 20 augustus is de kerkring in Grijpskerke de locatie voor de jaarlijkse bazar in Grijpskerke. De opbrengst is voor Artsen Zonder Grenzen, die van het geld hospitaaltenten voor het door een burgeroorlog getroffen Angola zullen aan schaffen. Nederlandse teams van Artsen Zonder Grenzen zijn werkzaam in de stad Malange. Op de bazar zijn onder meer een grote rommelmarkt, een ver koop bij opbod en een rad van avontuur te vinden. Verder zijn er een kop van jut, spijkers slaan, een zenuwspel, springkussen, sjoelen en dergelijke, 's Avonds is er op de bazar een grote verlo ting. De bazar begint om 9 uur. De Kindertelefoon Zeeland viert zaterdag 17 septem ber haar 10-jarig bestaan met een manifestatie op de Markt in Middelburg. Tus sen 12 en 17 uur zijn daar allerlei jubileumactivitei ten, voornamelijk gericht op de jongeren in de leef tijd van 12 tot en met 16 jaar. De viering van het jubileum van de Kindertelefoon was aanvankelijk ingebouwd in de geplande Grachtenfeeesten. Nu deze een jaar worden uit gesteld, houdt de Kindertele foon een eigen manifestatie, zij het met hulp van de werk groep Grachtenfeesten van de Stichting Evenementen Mid delburg. Hoewel de Kinderte lefoon zich richt op alle kinde ren en jongeren van 8 tot 18 jaar is deze manifestatie vooral bedoeld voor de jongeren van 12 tot 16. Volgens Joke van Nieuwenhuizen - begeleidend trainer en het enige niet-ano- nieme contact naar de buiten wereld van de Kindertelefoon Zeeland - is dat omdat het bij na niet mogelijk is een pro gramma te bedenken dat voor die hele uiteenlopende doel groep interessant is. Daarom verzorgt de Kindertelefoon regelmatig een activiteit, spe ciaal gericht op een deel van de totale doelgroep. een energie-meditatieavond. In een ontspannen sfeer proberen de deelnemers positieve energie op te doen. De bijeenkomst begint om 20 uur. Romein verzorgt 19 en 20 augustus een cursus Reiki 1 graad, waarin door initiaties ener- giebanen worden geopend voor het beter opvangen van levens energie en het versterken van de zenuwbanen. Daarnaast worden handposities uitgelegd om energie aan anderen over te brengen. De eerste cursusdag duurt van 18 tot 22 uur, de tweede van 13 tot 18 uur. 24 Augustus houdt Romein vanaf 20 uur een open Reiki - 'opfris'- avond voor mensen die al een Reiki-curus hebben gevolgd. Inlichtingen en opgave 01188- 3167. De Kindertelefoon zal zichzelf als jubilerende hulpverlenen instantie voor kinderen en jon geren presenteren in een par tytent op de Markt. Daar is onder meer een expositie ingericht rond het doel en de werkwijze van de Kindertelef- foon. Verder zullen er in de tent de resultaten te zien zijn van een prijsvraag. Medewer kers van de Kindertelefoon zul len zaterdag 13 augustus te vinden zijn in de grootste Zeeuwse steden en daar fol ders uitdelen met de vraag de Kindertelefoon op een zo origi neel mogelijke wijze te felicite ren met haar jubileum. Gedichten, tekeningen en andere creaties zullen in de partytent te bewonderen zijn. In het verlengde van de party tent wordt een kleine informa tiemarkt opgezet waar andere instanties op het gebied van de jeugdhulpverlening, zoals het JAC Middelburg, JAIB Goes en het discoproject GGD Zeeland, aan meewerken. Een ander deel van de Markt wordt ingericht als 'jongerenterras'. Het verschil met een door snee-terras zal volgens Joke Nieuwenhuizen te vinden zijn in het soort eten en drinken dat er wordt geserveerd. Op en rond een centraal podium vin den van 13 tot 17 uur diverse optredens en activiteiten plaats. Dansschool Janvier verzorgt een dansdemonstra- tie, de Zeeuwse winnaars van de voorronde van de Kunst bende 1994 verzorgen een optreden, er staat een karaoke- installatie en de winnaars van de felicitatiewedstrijd worden er gehuldigd. Als sluitstuk van de middag treedt de Goese band Kam Je Haar op. Tegen inlevering van uw Gouden Munt één van deze topprodukten voor de 1/2 prijs! MAGNETRON POPCORN kaas, zout of zoet zakje 100 gram 1,89 HOEGAARDEN WITBIER f 6 flesjes d 30 cl 8,35 f^m y NEUTRALIA SHAMPOO OF GEL DOUCHE per flacon 250/200 ml 5,95 DREFT COMPACT pak 300 gram 2,99 MONA VIFIT YOGHURT MET VRUCHTEN q-ATT- pak a 74 cl 3,49 SUPERMARKTEN er> (Y n Pater Moeskroen treedt vrijdag 2 september op in Heinkenszand. De Zuidbe- velandse groep Surrender speelt in het voorprogram ma van de Brabanders een thuiswedstrijd. De zaal is open vanaf 20 uur. De driemansformatie Surren der is afkomstig uit Heinkens zand. Voorafgaand aan het optreden van Pater Moeskroen laten de Bevelanders een staaltje plaatselijke dialect- rock horen. Pater Moeskroen is een negen mansformatie met inmiddels een aardige reputatie. De band is opgericht in 1985 door een aantal Brabanders die in Amersfoort een opleiding tot muziektherapeut volgden. Heimwee naar de bourgondi- sche levensstijl en behoefte aan relativerende activiteiten naast de studie waren de voor naamste argumenten voor de oprichting van de band. Alle muziek en teksten worden door de band zelf geschreven, De bandleden hebben nogal uiteenlopende muzikale verle dens - wat terug te vinden is in de uitgebreide instrumentatie. Na verloop van tijd heeft Pater Moeskroen een stijl ontwikkeld die in de biografie van de band wordt omschreven als 'folky- pretpop geïnspireerd op Schotse en Ierse volksmuziek en voozien van absurde humor'. Tijdens de grote prijs van Nederland in 1988 had de band binnen een kwartier de zaal naar zijn hand gezet. Pater Moeskroen won dan ook de publieksprijs. Door bij elk optreden het publiek te veran deren in een dampende feest- massa verwierf de band een uitstekende live-reputatie en is Pater Moeskroen op dit moment één van de meest spelende bands in Nederland. De band heeft inmidddels drie cd's uitgebracht, waarvan één in eigen beheer en de laatste in april dit jaar bij het Belgische label HKM. Deze maand zal de band zich wijden aan een 'stu diereis' langs de vele studen tenfeesten die op stapel staan. Aan het eind van het jaar zal Pater Moeskroen een aantal theaters aandoen met het muziektheaterspektakel 'Psal- menstrand'. Medelingen voor deze rubriek melden voor vrij dag 17 uur, liefst schriftelijk. Postbus 5017, 4330 KA Middelburg. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A.E. de Bruyn, 19 uur: A. Spaans. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 en 15 uur: M. Goudriaan. Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 uur: J. Bakker, 19 uur: A.P. Riepma. Volle Evangelie-gemeente ImmanuelWestdijk- straat 5-7, samenkomst Do. 20 uur. Zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Kerk. Kerkplein 1 ontvangen. Zo.: geen opgave DOMBURG Hervormde Kerk. Markt 8. Zo. 10 uur: M. van der Poll, 19 uur: A.E. de Bruijn. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. zaterdag 19 uur en zondag 10 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: A.A.R. Kamermans. Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25, Zo. 10 uur: A.A.R. Kamermans, gez. dienst in de Geref. Kerk. GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: B. Ridder, 19 uur: J. Bakker, gez. dienst in de Herv. Kerk. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: J.P. van der Waal, 19 uur: J. Bakker. HOOGELANDE Christengemeenschap, Kapel van St. Maarten. Zo.: geen dienst. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: A. Otten. KOUDEKERKE Koorkerkhof. Zo. 10 uur: E.H. Cossee. Ontmoe- tingskerk, Oosterscheldestraat, Zo. 9.30 uur: O. Elseman. Engelse Kerk, Simpelhuisstraat, Zo. 19 uur: geen opgave. Thomaskapel, Zo. 9.30 uur: zie de Hoeksteen. Oostkerk, Oostkerkhof, Zo. 10 uur: A.C. Verweij. Wijkgemeente Geref.Bond, (in de Nieuwe Kerk) Zo. 10 en 18.30 uur: geen opgave. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Lange Noordstraat 62, Za.: 10 uur: Bijbelstudie, 11 uur: Eredienst, P. Sol. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 9.20 uur: Bid stond, 10 uur: R. Pippel. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: T.K. van Dam. Nederlands Gereformeerde Kerk, Gebouw Engel se Kerk, Simpelhuisstraat 10. Zo. 9.30 en 17 uur: J.D. Houtman. Vereniging van Vrijzinnig Hervormden en Remon stranten. Koorkerk, Zo. 10 uur: E.H. Cossee. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lombardstraat 1elke tweede en vierde zaterdag van de maand om 17 uur. Zo. 10 uur. De Hoek steen, Roozenburglaan 22, Zo. 11.30 uur. Waalse Kerk (Eglise Wallonne). Lange Noord straat 62. Zo.: geen dienst. Evangeliegemeente "De Wijngaard". Klarenbeek LTS. Zo. 9.30 uur: Open Doors. Rafaël gemeenschap Eleos Walcheren, Olmen laan 8, Zo. 9.30 uur: dienst in Middelburg. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Rey- ershove. Dauwedaelselaan 35, Zo. van 10-12 uur. Do. van 19.30-21.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Cen trum, Dauwedaelselaan 35, Zo. van 16-18 uur, Di. van 19.30-21.30 uur. NIEUW EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. 9 uur: Barmentlo. OOSTKAPELLE ~HZZ7~ Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31Zo. 9.30 uur: E.V.E. Wijnands, gez. dienst in de Herv. Kerk. Ned. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1Zo. 9.30 uur: E.V.E. Wijnands. MELISKERKE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 uur: G.P.R. Pennekamp, 19 uur: in de Herv. Kerk. Hervormde Gemeente. Waterstraat 4, Zo. 10 uur: P.C. Schoonenboom, 19 uur: zangdienst. Gereformeerde Gemeente. Saronkerk. Zo. 9.30 en 15 uur: H. Paul. RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. 10.30 uur: Barmentlo. SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: G. Warner, 19 uur: J.C. Mesu. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: Jac. Sinke, 19 uur: J.C. Mesu, gez. dienst in de Geref. Kerk. Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20, West- Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur, Wo. 20 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk, Oude Markt, Zo. 10 uur: C.J. Kleij. Petruskerk, P. Krugerstraat 17, Zo. 9.30 uur: A.G. Baas. Johanneskerk, Bonedijkestraat 165, Zo. 9.30 uur: J.W. Glashouwer. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, Zo. 9.30 uur: C.A. Schoorel. De Schaapskooi, Papegaaienburg, Zo. 9.30 uur: A.V. de Nooij. Ziekenhuis Walcheren Koudekerkseweg 88, Zo. 10 uur: P.A.E. de Rooij. Ter Reede, Zo. 19 uur: A. Spaans-Moolenaar. Jehova's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534. Do. van 19 tot 20.45 uur, Zo. van 10 tot 12 uur. Jehova's Getuigen gemeente 'Souburg Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534, Zo. van 15.30 tot 17.30 uur. Di. van 19 tot 20.45 uur. Jehova's Getuigen Vlissingen Bossenburgh. Za. van 17.30 tot 19.30 uur. Wo. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161. iedere Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Bonedijkestraat 163, Za.: 9.30 uur: Eredienst, 10.30 uur: Bijbelstudie, P. Sol. Gereformeerde Gemeente. Marnixplein 41. Zo. 9.30 uur: leesdienst, 15.30 uur: J.J. Tanis. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 uur: W. van Riet. Pinkstergemeente Vlissingen e.o., Vrijdomweg 1, Zo. 15 uur: A. van Polen. Christelijk Centrum Zeeland. Open Hof, Alexander Gogelweg 57. Zo. 14.30 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 10 uur: dienst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwen straat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolische Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur, Wo. 20 uur. Evangelie Gemeente "De Blinkende Morgenster". Dr.Stavermanstraat 61. Zo. diensten om 10 en 17 uur. Rooms Katholieke Kerk Der Boede. Babbelaar, elke 2e, 4e en 5e zaterdag v.d. maand om 10.30 uur. Zo. 10.30 uur: J. Herweyer. Lieve Vrouwe Kerk, Singel (nabij stadhuis). Za. 19 uur. Zo. 9.30 uur. Wo. 9 uur. Ter Reede. Koudekerkseweg 81Za. 15 uur Open Hof (Paauwenburg). A. Gogelweg 59. Zo. 11.15 uur. Di. 9 uur. VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: J. Lukasse, 11 uur: J. Lukasse, gez. dienst in de Geref. Kerk. WESTKAPELLE 24 uur: H.J. Roelof sen, Stationsplein la, Arnemui- den, tel. 01182-1308. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Seroosker- ke. Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: zater dag en zondag: G.C.M. Rullens en M.J.M.E. Mol, Dorpsstraat 2, Oostkapelle, tel. 01188-1276. Domburg, Aagtekerke en Westkapelle: van vrij dag t/m zondag: F. van Eede, De Casembroot- straat24, Westkapelle, tel. 01187-1234. Biggekerke, Koudekerke, Meliskerke en Zoute- lande: van vrijdag t/m zondag: P.K. Noorlander, Middelburgsestraat 94, Koudekerke, tel. 01185- 1231. West- en Midden-Walcheren: zaterdag en zon dag: B. Bouwense, Valkenisseweg 14, Biggeker ke, tel. 01185-2190. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: zaterdag en zondag: J.P.F. Kremer, Pijpstraat la, Middelburg, tel. 01180-12565. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag tot vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 -17.30 uur): Apotheek Welsin ge, J. W. Thibautstraat 45, tel. 23298. Vlissingen: van vrijdag tot de vrijdag daaropvol gend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek De Singel, Singel 9, tel. 12730. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: van vrijdag 9 uur tot maandag 9 uur: H. Klompe, tel. 71140. Middelburg: van zaterdag 9 uur tot maandag 9 uur: J. Drijdi/k, tel. 26045. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschapsdieren) zaterdag en zondag: AL Hoogveld en R.B.M. Meesters, Korte Noordstraat 61, Middelburg, tel. 01180- 37077. Spreekuren zonder afspraak: za. en zo. 11- 12 uur en 17-18 uur. Dierenartsenpraktijk Middelburg: (grote huis dieren) tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8- 9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Dom- burgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Dierenartsenpraktijk Meliskerke: (kleine huis dieren): Kelderweg 1, tel. 01189-2838. OVERIGE DIENSTEN Gereformeerde Gemeente Valkenburgstraat 25. iedere zondag om 9.30 uur en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: M.J. van Reen- en. Hervormde Kerk Zo.: geen opgave ontvangen. ST.LAURENS MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avonden op do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Her- berdsland 11 Baptisten Gemeente. Kapel Herengracht 74. Zo. 10 uur: L. Fabriek. Centrum Middelburg. Segeersstraatkerk, Zo. 9.30,14 en 18.30 uur: leesdienst. Evangelische Baptisten Gemeente. Damplein 12. Zo. 10 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 16.30 uur: J.G. Schenau. Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo. 10 uur: dienst door bij belkring. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Alle zondagen leesdiensten 9.30 uur, 14 en 18.30 uur. Gereformeerde Kerk. Getuigeniskerk, Adr. Lau- werijszstraat 6, Zo. 9.30 en 19 uur: geen opgave. Hofpleinkerk, Zo. 9.30 en 14.30 uur: geen opgave. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, Zo. 9.30 uur: P. Paulus, SOW-dienst. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt).Klein Vlaande ren 75, Zo. 9.30 en 16.30 uur: A. de Snoo. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. 11.30 uur Evangelisatiedienst, De Vergulde Baars, Baarsjes- straat 43, Wo. bijbelstudie, Dam 6,19.30 uur. Hervormde Gemeente. S.O.W. Nieuwe Kerk, Groenmarkt, Zo. 9.30 uur: geen opgave. Koorkerk, Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cit- tersstraat 69. Zo. 10 uur: St. Spanjer, Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 uur: P. Melse, 19 uur: M.A. v.d. Berg. OOST-SOUBURG Kanaalstraatkerk, Zo. 9.30 uur: L.A. Woltering. Oranjepleinkerk, Zo. 9.30 uur: geen dienst, 19 uur: A.V. de Nooy. Bejaardentehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1elke 1 e en 3e zaterdag om 9 uur. Zo. 19 uur: J. Sinke. Martinuskerk. Kerklaan 19. Zo. 10 uur. Volle Evangeliegemeente Sion, Ritthemsestraat 43 (gebouw De Blazer), Zo. 10 uur: lofprijzings- dienst. VEERE Gereformeerde kerk. Zo. 9.30 uur: W.P. Jansen. Hervormde Kerk. Zo. 9.30 uur: W.P. Jansen, gez. dienst in de Geref. Kerk. VLISSINGEN IZZZZZZZZZI Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: Spaans, kindernevendienst, 19 uur: Van der Poll. ZOUTE LANDE Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Willi- brordusplein 2. Zo. 9.30 uur: Van Tuyll-van Se- rooskerken. Emmaus-Toeristenkerk. Dishoek. Zo. 10 uur: J. Sweere. Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 9.30 uur: Holy Communion, 19.30 uur: Evening Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1Zo. 11.30 uur. Wo. 19.30 uur: bidstond. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 16.30 uur: J. van der Wal. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 10 uur: dienst in Middelburg. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoy- straat 2, Zo. 9.30 en 16.30 uur: H. Mostert. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Wal- straat 23. Zo. 10 en 17 uur. Do. 11 augustus t/m wo. 17 augustus HUISARTSEN Middelburg: zaterdag tot 24 uur: R.R. Lankhorst, Seisweg 29, tel. 39933. zondag tot 24 uur: G.J.M. Meijjer, De Krammer 14, tel. 39933. Visites aan vragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur. (zon der afspraak). Vlissingen: zaterdag tot 24 uur: A. van der Griek, Badhuisstraat 46, tel. 12950. zondag tot 24 uur: F.G. Snijder, Burg. van Woelderenlaan 12. tel. 13933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur. (zonder afspraak). Souburg, Nieuw- en St. Joosland, Arnemui- den. Gezondheidscentrum Middelburg- Zuid(praktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Visser): zaterdag tot 24 uur: P. Kodde, Oude Vlissingse- weg 13, Middelburg, tel. 01180-15810. zondag tot Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele week end 01180-28288 Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, 01180-28800. Kinder en jeugdtelefoon Zeeland, elke dag bereikbaar van 14-20 uur, 06-0432 (gratis). Patiëntenplatform Zeeland: 01100-49389. Stichting Bejaarden- (en gehandicapten) Alarm Zeeland. 01188-3404 Stichting "Blijf van m'n Lijf Zeeland": 01184- 14645 (dag en nacht). Bureau Sociaal Raadslieden en Algemeen Maatschappelijk Werk, Thuiszorg Walcheren. Middelburg, 01180-84000, Vlissingen. 01184- 86400, Stichting Slachtofferhulp Zeeland. 01180- 36108 Stichting SOS Telefonische Hulpdienst Zee land. 01180-15551. Vereniging tegen seksuele kindermishande ling binnen het gezin. Telefonisch spreekuur: van 8.30-9 uur. 01180-13362 Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis. 01100-49200 Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), 01180-37320 en 01184-13240 Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kinderbescherming. 01180-35015. Thuiszorg Walcheren, afdeling Kruiswerk, alarmnummer 01184-11877. Thuiszorg Walcheren, afdeling Gezinsverzor ging. alarmnummer 01184-14444 (pieper 168). Politie-assistentie Walcheren. Noodhulp 06-11, overige assistentie aanvragen 01180-33333.

de Vlissinger | 1994 | | pagina 13