'Een bh is geen hangmat' Da Vinei moet gat in Vlissingse markt zijn Wielerronde Westkapelle Er op uit Sport Allerlei SNEL GEBOEKT DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG Cultuur Gevonden Geloof Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 6 DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 13 juli 1994 Vierdaagse - Toerclub Walche ren houdt van 18 tot en met 22 juli de fietsvierdaagse. Deelne mers kunnen 25 of 50 kilometer afleggen en kunnen zich inschrij ven tussen 14 en 19 uur. De start en aankomst is bij Hof van Walcheren in Koudekerke. Wandelen - Sportvereniging Aagtekerke SVA houdt dinsdag 19 juli een zomeravondwandel tocht van vijf of tien kilometer. De start is tussen 18 en 20 uur vanaf het verenigingsgebouw Amicitia in Aagtekerke. Motorsport - Voor de vijfde keer houdt MSV Ophemert zon dag 28 augustus een tourtocht in Zeeland. De 160 kilometer lange route gaat over weggetjes en dijkjes in West-Brabant, Sint Phi- lipsland en Tholen. De start is tussen 10 en 12 uur bij café Leo- nita in het dorp Lepelstraat. Puzzelrit - Auto- en Motorclub De Zeeuwen uit Vlissingen houdt 14 juli een puzzelrit. Deel name is mogelijk voor iedereen in de A-klasse en de B-klasse. Inschrijving, start en finish zijn bij café Dorpszicht in Koudekerke. De rit loopt over goed begaanba re binnenwegen. Inschrijven kan tussen 19 en 20 uur. Fietstocht - Het kerkgebouw van de gereformeerde gemeen te in Aagtekerke is zaterdag 23 juli het startpunt van een gezins fietstocht. De tocht is uitgezet door de stichting Friedenstim- me, die zich toelegt op hulpverle ning aan christenen in de voor malige Sovjet-Unie. Er kan wor den gekozen uit een tocht van 25 of veertig kilometer. De start is tussen 10 en 14 uur. Alle deelne mers ontvangen ter herinnering een Russisch geschenk. Hof Domburg Domburg, wekelijks Candlelight Bow- lingtoernooi vanaf 12 jaar, inschrijven voor 18 uur bij receptie de Parel, aanvang 20 u. Vismarkt Middel burg, wekelijkse antiek markt, 9 u. Abdijkerken Middelburg, Lange Jan project, wekelijks minicon- cert, 15.30 u. Restaurant de Parel Domburg, thema buffet 1001 nacht, 18 u. Neeltje Jans, wekelijkse excursie Natuurmonu menten en Zeeuws Land schap, vertrek vanaf bovenste parkeerplaats Delta Expo, 19 u. Haven de Piet Arnemui- den, in juli wekelijkse vaar- excursie Vereniging Natuurmonumenten langs Middelplaten in Veerse Meer, 10 u. Op 23 juli ook om 14 u. Aanmelden 01195-5983 (tussen 19 en 21 u.) COC-pand Middel burg, zomerdisco, 21 u. Clubgebouw VTV Vlissin gen, bingo en loterij, de Doordouwers, 20 u. De Schuur Oost-Souburg, bingo-avond, 20.30 u. Neeltje Jans, excursie Natuurmonumenten en Zeeuws Landschap, ver trek vanaf bovenste par keerplaats Delta Expo, 14 u. Imkerij Poppendamme Grijpskerke, L'lmmortelle, workshop met natuurlijke materialen, 19 u., informa- tie 01189-1948. Hof Domburg, wekelijkse rondleiding door kuurcen trum, 11.30 u. Neeltje Jans, wekelijkse excursie Natuurmonumenten en Zeeuws Landschap, ver trek vanaf bovenste par keerplaats Delta Expo, 10 u. Sportveld Hof Dom burg, Circus Bongo. Imkerij Poppendamme Grijpskerke, wekelijkse dia-presentatie 'De imker vertelt', 19.30 u. Hof Domburg, wekelijks squashtoernooi, inschrij ven voor 11 u, aanvang 13 u. Imkerij Poppendamme Grijpskerke, wekelijkse dia-presentatie 'Dracht- planten', 19.30 u. Cam ping Scheldeoord Baar land, Stichting Educatief Toerisme Zeeland Oranje zon, inleiding en fietsex- cursie, Zak van Zuid-Beve land, 10 u. Resto Vrou wenpolder, recreatieve bike-run-bike, start om 19 u. Boerenmarkt - De kring Mid den Zeeland van de landbouw- maatschappij ZMO houdt don derdag 14 juli in Aagtekerke een boerenmarkt. Op de markt zijn onder meer verse produkten van het land, de kas en de stal - zoals honing, groente en fruit - en ver werkte produkten zoals vlaslin nen en kaas te zien en te koop. Voorlichting aan de consument is het belangrijkste doel van de markt. De boerenmarkt te bezoeken van 14.30 tot 21 uur. Collecte - De collecte van de Nederlandse Lever Darm Stich ting die van 19 tot en met 25 juni is gehouden, heeft in Middel burg f3.332,15 opgeleverd. Het geld wordt besteed aan verder onderzoek naar aandoeningen aan het spijsverteringsstelsel. VVV - De VW/ANWB Vlissin gen is tot september elke dag geopend. Doordeweeks en zaterdag van 9 tot 18 en op zon dag van 13 tot 17 uur. Kindertelefoon - De Kinderte lefoon Zeeland bestaat dit najaar tien jaar. Meer dan 15 duizend keer hebben kinderen en jonge ren gebeld naar 06-0432. Ter gelegenheid van 10 jaar Kinder telefoon wordt een boekje samengesteld. De mensen van de Kindertelefoon willen graag weten hoe het nu gaat met de 'oudere' jongeren die het num mer in het verleden belden. Heeft de Kindertelefoon de bel ler verder kunnen helpen? 'Oude' bellers kunnen schrijven naar de Kindertelefoon Zeeland, Postbus 89. 4330 AB Middel burg. De Kindertelefoon wil ook graag weten of het verhaal, eventueel anoniem, in het boek je mag worden opgenomen. Ontspanning - Centrum Namaskar in Kapelle-Biezelinge verzorgt 5 tot en met 7 augustus een ontspannings- en massage weekend voor maximaal twaalf vrouwen. De sessies worden geleid door een biodynamisch therapeute. Voor informatie: Centrum Namaskar of 01180 - 25526. Vlissingen - De VW Vlissingen brengt twee uitgaven op de markt. 'Vlissingen te voet' is een wandelroute door het centrum van Vlissingen. Daarnaast ver schijnt een brochure met de beelden en monumenten van Vlissingen. Beide uitgaven zijn verkrijgbaar bij de VW en zijn ook uitgebracht in het Duits, Engels en Frans. Rammekens - Fort Ramme- kens, gelegen aan de rand van Walcheren in het bosgebied Rammekenshoek bij Ritthem, is voor het publiek opengesteld. Het fort uit 1547 is het oudste fort in West-Europa van dit type. In 1809 is in opdracht van Napo leon de zestiende eeuwse bebouwing op de binnenplaats gesloopt en vervangen door voor die tijd moderne kazematten. In twee van deze kazematten is een tentoonstelling ingericht over het verleden van het fort en de omliggende natuur, met onder meer bijzondere muur- planten, Het fort is tot en met 30 september open van dinsdag tot en met zondag van 13 tot 17 uur. In de maanden juli en augustus worden op dinsdagavond rond leidingen georganiseerd. Beiaard - Vanaf de Lange Jan in Middelburg klinken op de don derdagavonden van 14, 21 en 28 juli en 4, 18 en 25 augustus tus sen 19.30 en 20.30 uur de zomeravondbeiaardconcerten De concerten worden gegeven door de stadsbeiaardier en door gastbeiaardiers uit het hele land. Orgelconcert - Organist Dirk Jansz. Zwart verzorgt deze zomer een aantal orgelconcerten in de oude Hervormde Kerk in Dreischor. De serie bestaat uit zes orgelconcerten op achter eenvolgende donderdagavon den. De aanvang is altijd om 20 uur. Het eerste concert is don derdag 14 juli. Het programma bestaat uit werken van Buxtehu- de, Kellner, Mendelssohn, Boël- Imann en Widor. Ook worden koraalbewerkingen uitgevoerd van A.C. Schuurman en van de concertgever. Midgard - Als afsluiting van het seizoen verzorgt jongerencen trum Midgard zaterdag 16 juli een slotfeest met het thema The Ice Planet. Er is een ijskoude Freezin' Fiesta opgezet. Vier ervaren eskimo-dj's zullen afwis selende muziek draaien, er zijn ijzingwekkende spelen en ook gewoon ijs. Het feest begint om 20 uur. Orgel - Gerard Boot en Peter van den Heuvel geven zaterdag 23 juli een concert in de Koor kerk in Middelburg. Beiden zijn leerlingen van de organist van de Koorkerk, Leen de Broekert. Dit is hun eerste officiële concert. Het concert begint om 20 uur. Manteling - De Stichting Edu catief Toerisme Zeeland Oranje zon verzorgt samen met de VW Domburg-Oostkapelle een mid dagprogramma met de titel 'Landgoederen in de Manteling'. Het programma is een vervolg op de excursie die de stichting 5 juli verzorgde. Dit keer zijn de landgoederen Westhove, Ber- kenbos en Duinbeek en omstre ken het onderwerp van de dia presentatie en de excursie. Het programma begint om 13.30 uur in Studiecentrum Oranjezon in Oostkapelle en duurt tot onge veer 16.30 uur. i Jurben Ubbink in Da Vinei. Fietsen - Bij de politie in Vlissin gen is tussen 16 juni en 6 juli het volgende aangegeven: enkele fietsen, diverse sleutels en por temonnees, een hond, parkiet, bril. shirt, armband, babykleren, fietscomputer, diverse bankpas- jes en creditcards, cheques, film camera, fototoestel, horloge, kentekenplaat, zilveren ketting met naamplaatje, damescolbert. Gospel - De Amerikaanse gos pelzanger/gitarist Kevin Prosch en zijn band geven dinsdag 19 juli een concert in de Open Hof in Vlissingen. De muziek van Prosch beweegt zich van rytmi- sche rock naar subtiele improvi saties. Zijn muziek is persoonlijk en vol van bewogenheid en zal daarom volgens de organisator, het Christelijk Centrum Zeeland, ook niet-gelovigen aanspreken. Prosch bracht onlangs zijn twee de cd uit. Hoewel de zaak eigenlijk pas in september officieel wordt ingewijd, heeft Da Vinei zijn deuren aan de Nieuwendijk in Vlissingen al sinds 1 juli uitnodigend open staan. „Zo konden we mooi wat meepikken van de drukte rond Sail'94," vertelt bedrijfsleider Jur ben Ubbink. Volgens Ubbink zat de Vlissingse binnenstad te wachten op een café a la Da Vinei. Zo'n vier jaar geleden begon de eigenaar van Da Vinci met de voorbereidingen voor het café. Het pand aan de Nieu wendijk bevond zich in een dermate slechte staat dat er zo'n anderhalf jaar intensief aan is gebouwd. Het café maakt met zijn glazen voorpui, zachtgele en groene tinten aan de wanden en de plafondspot jes een lichte, enigszins medi terrane indruk. De naam Da Vinei heeft volgens Ubbink niet echt een diepere beteke nis, maar elementen uit het werk van de veelzijdige kun stenaar-uitvinder zijn hier en daar in de inrichting terug te vinden. „Hoewel natuurlijk iedereen welkom is, richten we ons vooral op het wat oudere, zeg maar het cotton club-publiek," zegt Jurben Ubbink, voorheen werkzaam in de Middelburgse Tympaan. „Je kunt ons plaat sen tussen Frapo's, waar een jonger publiek komt, en Soif. Voor dat publiek was tot nu toe in Vlissingen geen gelegen heid om uit te gaan. Die men sen kwamen voorheen naar Middelburg en kunnen nu hier terecht. Je neemt je eigen stijl, je werkwijze mee, dus Da Vinei zal passen in het rijtje Mec cano, waar ik eerst werkte, en de Tympaan." Verder hoopt Da Vinei de toe rist te kunnen verleiden. „We hebben een terras met zestig zitplaatsen, dat we willen doortrekken naar de overkant van de straat. Verder willen we live-optredens verzorgen. We proberen een huisband te for meren die elke week op een vaste avond kan spelen. Popu laire muziek, niet te hard." Ubbink heeft vertrouwen in de nieuwe zaak. „Vlissingen zit in de lift. We hebben nu Sail gehad - in het weekeinde was het afschuwelijk druk. Straks hebben we het Straatfestival. En er zijn gemeentelijke plan nen om de Nieuwedijk verder te vernieuwen." Lingeriespeciaalzaak Lady Service is na tien jaar terug van weggeweest in de Lan ge Geere in Middelburg. Eigenares llona Laaser heeft haar zaak in Leiden vaarwel gezegd en richt zich nu volledig op de Zeeuwse cliëntèle. llona Laaser heeft inmiddels een ruime ervaring en deskun digheid opgebouwd. Als ex- verpleegkundige beschikt ze over flinke dosis kennis van het menselijk lichaam. Die kan ze goed integreren in het linge rievak, zodat ze weet waar goed passend ondergoed aan moet voldoen. „De helft van de Nederlandse vrouwen draagt een verkeerde maat bh. Dat zit niet lekker en je krijgt al snel last van schouderklach ten," zegt llona Laaser. „Bovendien komt het figuur niet tot zijn recht en slecht zit tende bovenkleding is dan het resultaat. Een bh is geen hang mat!", voegt zij er plastisch aan toe. Haar winkel ademt een intieme sfeer. „De klanten moeten hier letterlijk bloot en daar past een vertrouwelijke sfeer bij," zegt Laaser. Dat zij dat vertrouwen geeft blijkt wel uit het feit dat zelfs na tien jaar oud-klanten de weg naar Lady Service nog weten te vinden. Vooral de wat oudere damens zijn blij met Laasers terugkomst. Laaser bezoekt ook bejaardenhuizen en dames thuis om aan hun specifieke ondermode-wensen tegemoet te komen. „Oudere dames die van oudsher gewend waren een corset te dragen, willen dat blijven doen. Omdat hun lichaam door het ouder worden wat achteruit gaat en zij niet zoveel meer kunnen lopen, heeft zo'n corset aanpassingen nodig, of moet vervangen worden. Vaak zijn kleine reparaties aan knoopjes, baleinen en veters afdoende." Voor de jongere doelgroep heeft Lady Sevice modieuze lingeriesets en body's te koop die al vanaf de kleinste cup- maat comfort bieden en geheel volgens de nieuwste lingerietrend ontworpen zijn. „Moeders sturen hun dochters vaak met vijfentwintig gulden om hun eerste bh met de boodschap 'kijk maar bij de A'. Maar tegenwoordig hebben die jonge figuurtjes al snel een b-cup nodig," bekritiseert Laaser en vervolgt: „Daar begint de ellende al met de verkeerde pasvorm." llona Laaser wil met haar adviezen en deskundigheid de vrouwen leren om trots te zijn op hun lichaam ook al denken ze dat er van alles aan mankeert. „Als een klant enthousiast de pas kamer uitkomt, kan mij dat zo enorm ontroeren. Daar haal ik dan weer al mijn energie van daan," concludeert Laaser. De 19e Wielerronde van Westkapelle zal woensdag 20 juli worden verreden als een omniumwedstrijd. Voorafgaand aan de wiel renners betreden de hard lopers de straten van West kapelle voor een straten- loop. Een 'omnium' bestaat uit drie llona Laaser (links): terug van weggeweest. wedstrijden. Allereerst, na de start om 19.45 uur, rijden de 33 uitgenodigde A-amateurs een klassementswedstrijd over vijftien ronden van 1130 meter. Dan volgt een Afval- wedstrijd over vijftien ronden en ten slotte een Rit In Lijn over 25 ronden. In de klasse mentswedstrijd zijn in vier ron den punten te verdienen, in de Afvalwedstrijd in elf ronden en in de Rit in Lijn krijgen de eer ste twintig geklasseerden pun ten toegekend. Daarnaast kun nen in de eerste en de laatste wedstrijd bij tussensprints premiepunten worden behaald en is er voor de win naar van de laatste wedstrijd een leidersprijs. Elke koers kent een afzonderlijk klasse ment en er wordt een totaal eindklassement opgesteld. Het voorprogramma bestaat uit twee stratenlopen. Om 18.30 uur lopen de trimmers twee of zes ronden en om 19.15 starten de wedstrijdlo pers voor de 'twee Engelse mijl'. Medelingen voor deze rubriek melden voor vrij dag 17 uur, liefst schriftelijk. Postbus 5017, 4330 KA Middelburg. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: B. Duisterhof, 19 uur: J. Smit. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 en 15 uur: M. Goudriaan. Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 19 uur: J. Vlaar- dingerbroek. Volle Evangelie-gemeente 'Immanuel', Westdijk- straat 5-7, samenkomst Do. 20 uur, Zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Kerk. Kerkplein 1. Zo. 10.15 uur: Manuputty. DOMBURG Hervormde Kerk. Markt 8. Zo. 10 uur: M. van der Poll, 19 uur: P. Noordam. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. zaterdag 19 uur en zondag 10 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: M. Boot, gez. dienst in de Herv. Kerk, 19 uur: M. Boot. Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25, Zo. 10 uur: M. Boot, 19 uur: M. Boot, gez. dienst in de Geref. Kerk. GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: L. de Ruiter, 19 uur: N P. Wisse, gez. dienst in de Herv. Kerk. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: P. den Braan- ker, 19 uur: N.P. Wisse. HOOGELANDE Christengemeenschap, Kapel van St. Maarten. Zo.: geen dienst. KLEVERSKERKE straat 43, Wo. bijbelstudie, Dam 6, 19.30 uur. Hervormde Gemeente. S.O.W. Nieuwe Kerk, Groenmarkt, Zo. 9.30 uur: H. van der Linde. Koor kerk, Koorkerkhof, Zo. 19 uur: K. Hendrikse. Ont- moetingskerk, Oosterscheldestraat, Zo.: zie Getuigeniskerk. Engelse Kerk, Simpelhuisstraat, Zo. 19 uur: geen opgave. Thomaskapel, Zo. 9.30 uur: B.J.W. Schelhaas. Oostkerk, Oostkerkhof, Zo. 10 uur: A.C. Verweij. Wijkgemeente Geref.Bond, (in de Nieuwe Kerk) Zo. 10 uur: A. van Vuuren, 18.30 uur: T.W. van Beunekom. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Lange Noordstraat 62, Za.: 10 uur: Bijbelstudie, 11 uur: Eredienst. M. de Reus. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 10 uur: W. van Riet. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: T.K. van Dam. Nederlands Gereformeerde Kerk, Gebouw Engel se Kerk, Simpelhuisstraat 10. Zo. 9.30 uur: W. van Dijk. Vereniging van Vrijzinnig Hervormden en Remon stranten. Koorkerk, Zo. 19 uur: K. Hendrikse. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lombardstraat 1elke tweede en vierde zaterdag van de maand om 17 uur. Zo. 10 uur. De Hoek steen, Roozenburglaan 22, Zo. 11.30 uur. Waalse Kerk (Eglise Wallonne). Lange Noord straat 62. Zo.: geen dienst. Evangeliegemeente "De Wijngaard". Klarenbeek LTS. Zo. 9.30 uur: P. Millenaar. Rafaël gemeenschap Eleos Walcheren, Olmen laan 8, Zo. 10 uur: dienst in Goes. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Rey- ershove, Dauwedaelselaan 35, Zo. van 10-12 uur, Do. van 19.30-21.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Cen trum, Dauwedaelselaan 35, Zo. van 16-18 uur, Di. van 19.30-21.30 uur. NIEUW EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. 9 uur: Barmentlo. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 uur: G. Polderman, 19 uur: N.P. Wisse. Hervormde Gemeente. Waterstraat 4, Zo. 10 uur: C.F.H. van Tuyll, 19 uur: N.H.J.E. Boomer. Gereformeerde Gemeente. Saronkerk. Zo. 9.30 en 15 uur: H. Paul. Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: P.C. Schoonenboom. RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. 10.30 uur: Barmentlo. KOUDEKERKE SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31Zo. 9.30 uur: P. Noordam, SOW-dienst in de Herv. Kerk. Ned. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1Zo. 9.30 uur: P. Noordam. MELISKERKE Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: G. Warner, 19 uur: J. de Boer. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: M.C. Baart, 19 uur: J. de Boer, gez. dienst in de Geref. Kerk. Gereformeerde Gemeente Valkenburgstraat 25. iedere zondag om 9.30 uur en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 en 19 uur: T.O. Vreugdenhil. Hervormde Kerk Zo. 9 uur: Manuputty. ST.LAURENS Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cit- tersstraat 69. Zo. 10 uur: J.C. Mesu. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 en 19 uur: P.H. Zaadstra. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoy- straat 2, Zo. 9.30 uur: leesdienst, 16.30 uur: L. Moes. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Wal- straat 23. Zo. 10 en 17 uur. Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20, West- Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur, Wo. 20 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk, Oude Markt, Zo. 10 uur: J.D. de Boer. Petruskerk, P. Krugerstraat 17, Zo. 9.30 uur: J. Joosse. Johanneskerk, Bonedijkestraat 165, Zo. 9.30 uur: A.T. Rothfusz. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, Zo. 9.30 uur: G. Kalksma. De Schaapskooi, Papegaaienburg, Zo. 9.30 uur: A. Spaans-Molenaar. Ziekenhuis Walcheren Koude- kerkseweg 88, Zo. 10 uur: N.H.J.E. Boomer. Ter Reede, Zo. 19 uur: A. Spaans-Molenaar. Jehova's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534. Do. van 19 tot 20.45 uur, Zo. van 10 tot 12 uur. Jehova's Getuigen gemeente 'Souburg Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534, Zo. van 15.30 tot 17.30 uur. Di. van 19 tot 20.45 uur. Jehova's Getuigen Vlissingen Bossenburgh. Za. van 17.30 tot 19.30 uur. Wo. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161. iedere Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Bonedijkestraat 163, Za.: 9.30 uur: Eredienst, 10.30 uur: Bijbelstudie. M. de Reus. Gereformeerde Gemeente. Marnixplein 41. Zo. 9.30 en 16 uur: leesdienst. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 'uur: C. Bijl. Pinkstergemeente Vlissingen e.o., Vrijdomweg 1, Zo. 15 uur: J. Mensink. Christelijk Centrum Zeeland. Open Hof, Alexander Gogelweg 57. Zo. 14.30 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 10 uur: dienst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwen straat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolische Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur, Wo. 20 uur. Evangelie Gemeente "De Blinkende Morgenster". Dr.Stavermanstraat 61. Zo. diensten om 10 en 17 uur. Rooms Katholieke Kerk Der Boede. Babbelaar, elke 2e, 4e en 5e zaterdag v.d. maand om 10.30 uur. Zo. 10.30 uur: J. Sinke. Lieve Vrouwe Kerk, Singel (nabij stadhuis). Za. 19 uur. Zo. 9.30 uur. Wo. 9 uur. Ter Reede. Koudekerkseweg 81Za. 15 uur Open Hof (Paauwenburg). A. Gogelweg 59. Zo. 11.15 uur. Di. 9 uur. VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: H. Fonteyn. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: Spaans, 19 uur: De Bruijn. zaterdag tot 24 uur: J.C. Ponten, Oude Rijksweg 6, Nieuw- en St. Joosland, tel. 01182-1340. zon dag tot 24 uur: H. Meijer, Kanaalstraat 70, Oost- Souburg, 01184-61212. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Seroosker- ke. Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: zater dag en zondag: R. Ubels en M.J.J. Helmes, 't Plein 2, Seroos kerke, tel. 01189-1212. Aagtekerke, Biggekerke, Domburg, Koudeker ke, Meliskerke, Westkapelle en Zoutelande: van vrijdag t/m zondag: F. van Eede, de Casem- brootstraat 24, Westkapelle, tel. 01187-1234. West- en Midden-Walcheren: zaterdag en zon dag: B. Bouwense, Valkenisseweg 14, Biggeker ke, tel. 01185-2190. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: zaterdag en zondag: P.H.E. Cappenberg, 'Open Hof' A. Gogelweg 59, Vlissingen, tel. 01184-65557. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag tot vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Ringe ling, Lange Delft 133, tel. 12538. Vlissingen: van vrijdag tot de vrijdag daaropvol gend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Van de Sande, Badhuisstraat 30-34, tel. 12066. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: van vrijdag 9 uur tot maandag 9 uur: H. Hament, tel. 79678. Middelburg: van zaterdag 9 uur tot maandag 9 uur: M. de.Jonge, tel. 16761. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschapsdieren) zaterdag en zondag: A.J. Ruys, Stadsschuur 1, Middelburg, tel. 01180-13118. Spreekuren zonder afspraak: za. en zo. 11-12 uur en 17-18 uur. Dierenartsenpraktijk Middelburg: (grote huis dieren) tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8- 9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Dom- burgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Dierenartsenpraktijk Meliskerke: (kleine huis dieren): Kelderweg 1, tel. 01189-2838. OVERIGE DIENSTEN ZOUTELANDE MIDDELBURG OOST-SOUBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avonden op do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Her- berdsland 11 Baptisten Gemeente. Kapel Herengracht 74. Zo. 10 uur: W. Koster. Centrum Middelburg. Segeersstraatkerk, Zo. 9.30 uur: leesdienst, 14 uur: W. Harinck, 18.30 uur: leesdient. Evangelische Baptisten Gemeente. Damplein 12. Zo. 10 uur: Br. de Visser. Christelijke Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 uur: G. Leendertse, 16.30 uur: J. v.d. Wal. Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo. 10 uur: M.C. Postema. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Alle zondagen leesdiensten 9,30 uur, 14 en 18.30 uur. Gereformeerde Kerk. Getuigeniskerk, Adr. Lau- werijszstraat 6, Zo. 9.30 uur: J. Bezemer, 19 uur: J.A. Murre. Hofpleinkerk, Zo. 9.30 uur: J.A, Murre, 14.30 uur: geen opgave. De Hoeksteen, Roozen burglaan 22, Zo. 9.30 uur: zie Thomaskapel. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt).K\e'\r\ Vlaande ren 75, Zo. 9.30 en 16.30 uur. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. 11.30 uur Evangelisatiedienst, De Vergulde Baars, Baarsjes- Kanaalstraatkerk, Zo. 9.30 uur: R.E.R. van Buiren. Oranjepleinkerk, Zo. 9.30 uur: geen dienst, 19 uur: R.E.R. van Buiren. Bejaardentehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1, elke 1e en 3e zaterdag om 9 uur. Zo. 19 uur: K. Walhout. Martinuskerk. Kerklaan 19. Zo. 10 uur. Volle Evangeliegemeente Sion, Ritthemsestraat 43 (gebouw De Blazer), Zo. 10 uur: lofprijzings- dienst. Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Willi- brordusplein 2. Zo. 9 en 10.30 uur: P. Boekesteijn. Emmaus-Toeristenkerk. Dishoek. Zo. 10 uur: J. Sweere. Do. 14 juli t/m wo. 20 juli HUISARTSEN VEERE Gereformeerde kerk. Zo. 9.30 uur: A.C. Verheul, gez. dienst in de Herv. Kerk, 19 uur: M. Boot, gez. dienst in Gapinge. Hervormde Kerk. Zo. 9.30 uur: A.C. Verheul. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 9.30 uur: Holy Communion, 19.30 uur: Evening Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1Zo. 11.30 uur, Wo. 19.30 uur: bidstond. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 16.30 uur. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 10 uur: Postma. Middelburg: zaterdag tot 24 uur: P.F. de Doelder, Bellinkplein 1, tel. 39933. zondag tot 24 uur: R.R. Lankhorst, Seisweg29, tel. 39933. Visites aanvra gen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende geval len 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur. (zonder afspraak). Vlissingen: zaterdag tot 24 uur: W. van Ouwer- kerk, Gerbrandylaan 6, tel. 65498. zondag tot 24 uur: P. Crama, Hogeweg 107, tel. 13459. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur. (zon der afspraak). Souburg, Nieuw- en St. Joosland, Arnemui- den. Gezondheidscentrum Middelburg- Zuid(praktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Visser): Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele week end 01180-28288. Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, 01180-28800. Kinder en jeugdtelefoon Zeeland, elke dag bereikbaar van 14-20 uur, 06-0432 (gratis). Patiëntenplatform Zeeland: 01100-49389 Stichting Bejaarden- (en gehandicapten) Alarm Zeeland. 01188-3404. Stichting "Blijf van m'n Lijf Zeeland": 01184- 14645 (dag en nacht). Bureau Sociaal Raadslieden en Algemeen Maatschappelijk Werk, Thuiszorg Walcheren. Middelburg, 01180-84000, Vlissingen, 01184- 86400, Stichting Slachtofferhulp Zeeland. 01180- 36108. Stichting SOS Telefonische Hulpdienst Zee land. 01180-15551. Vereniging tegen seksuele kindermishande ling binnen het gezin. Telefonisch spreekuur: van 8.30-9 uur, 01180-13362. Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis. 01100-49200. Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), 01180-37320 en 01184-13240. Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kinderbescherming. 01180-35015. Thuiszorg Walcheren, afdeling Kruiswerk, alarmnummer 01184-11877. Thuiszorg Walcheren, afdeling Gezinsverzor ging. alarmnummer 01184-14444 (pieper 168). Politie-assistentie Walcheren. Noodhulp 06-11 overige assistentie aanvragen 01180-33333. i

de Vlissinger | 1994 | | pagina 6