informatiepagina van de gemeente Vlissingen VANAF ZATERDAG KERMIS OP BELLAMYPARK EN NIEUWENDIJK 29 JULI BARST STRAATFESTIVAL WEER LOS vussinGcn NAAM CULTUREEL CENTRUM BEKEND TIPS VOOR EEN ONBEZORGDE VAKANTIE VERHAAL VAN BIJSTAND GEMEENTE RUIMT ASBEST PARKEREN VOOR INVALIDEN BIJ ARSENAAL JSE rSTUK mamsJl Woensdag 13 juli 1994 DE VLISSINGER 5 Aanstaande zaterdag start in de Vlissingse binnenstad weer de jaarlijkse kermis. De ker mis wordt zaterdag 16 juli om 11.00 uur officieel geopend door wethouder T.R.K. Meijers. UITDELEN KERMISBONNEN Bij de opening zal een viertal pa rachutisten een landing uitvoeren op het gedeelte van de Oranjedijk tussen de sluisjes en de Oranjemolen. Deze parachutisten ontvangen na hun landing van wethouder Meijers 'kermisoonnen', die gra tis toegang tot een aantal van de kermisattracties geven. De woensdag 20 jul donderdag 21 jul vrijdag 22 jul zaterdag 23 jul zondag 24 jul Op zondagen is 10.00-24.00 10.00-01.00 10.00-24.00 10.00-24.00 13.00-24.00 het geluidsni- a- Jaarna aan be langstellenden op het kermister rein uitdelen (het heeft dus geen zin de parachutisten al direct na hun landing te 'belagen': ze heb ben dan nog geen bonnen). PLAATS EN OPENINGSTIJDEN De Vlissingse kermis vindt u op het Bellamypark (parkeerterrein jrasgedeelte), de Nieuwen- parkeerq Ruyterpl 'draait' van zaterdag 16 juli tot en met zondag 24 juli. Ook op zondag dus! Dit zijn de ope ningstijden: en grasaedeelfej, de Nieuwen- dijk (parkeerqedeelte), en op het De Ruyterplein. De kermis (foto's: Ruben Oreel) zaterdag zondag maandag dinsdag 16 juli 17 juli 1 8 juli 19 juli 10.00-24.00 13.00-24.00 10.00-24.00 10.00-24.00 la9f veau van de attracties lager dan op andere dagen. Na afloop van de kermis blijven enkele ker misattracties gedurende enkele weken nog aan de Nieuwendijk staan. WAT EEN ATTRACTIES! Maar liefst 30 attracties telt de Vlissingse kermis van 16 tot en met 24 juli aanstaande. Hoe leuk die zijn en wat het precies zijn, dat kunt u zelf vanaf aan staande zaterdag uitproberen. Dit zijn ze: - Autoscooter - Buggy's - Breakdance - Suikerspin/popcorn - Snacks - Holly cranes - Nougat-suikerwerk - Gebakkraam - Fotoschietsalon - Lotenverkoop - Skeeball - Ballonnenverkoop - Schuifspel - Apollo Jackpot - Balco-rotor - Mini-jet - Visverkoop Juli en augustus zijn de va kantiemaanden biuitstek. Helaas hebben inbrekers autokrakers en tasjesro vers in die periode geen vakantie. De politie van het district Walcheren be steedt de zomermaanden extra aandacht aan wo ninginbraken en andere vormen van veel voorko mende recreatiecriminali- teit. Hieronder vindt u een aantal tips over waaraan u moet denken voordat u met vakantie gaat. En waaraan u moet denken als u met vakantie bent? Natuurlijk probeert de politie, ook in ae vakantieperiodes, zo veel mogelijk misdrijven te voor komen. Maar u kunt er zelf ook veel aan doen. Het voorkomen van misdrijven is immers een zaak van ae politie èn u. Als u weet dat de meeste misdrijven die gepleegd worden, kleine mis drijven zijn, en als u weet dat die vaak alleen maar gepleegd worden omdat de gelegenheid zich voordoet, begrijpt u ook wat u moet doen om misdrijven te voorkomen. THUIS - Ramen en deuren goed afslui ten. Vergeet vooral niet w.c.- raampies, ramen en deuren van scnuur, garage, kelder etc. - Laat geen sleutels aan de bin nenzijde in de sloten zitten. Controleer het hang- en sluit werk op defecten. Binnendeuren niet afsluiten. Kostbaar meubilair ook niet. Extra schade wordt daarmee voorkomen. Geen geld, waardevolle pa pieren en/of sieraden thuis achterlaten. In een kluis bij de bank is het 'safe'. Laat niet zien dat u weg bent. Plak dus geen briefjes op de deur waarop staat voor hoe lang u weg bent. Geen touw tjes uit de bus laten hangen. Sluit de overgordijnen niet. Haal de planten niet uit de vensterbank. Etaleer geen kost baarheden. Vraag familie of kennissen uw brievenbus dagelijks te legen en laat de post neerleggen op een plaats die van buitenaf niet zichtbaar is. Ladders en andere dingen die inklimming kunnen vergemak kelijken, wegzetten. Voorzie uw waardevolle eigen dommen van een uniek merkte ken: uw postcode huisnum mer (bijv. 2272EV303). Gebruik reqistratiekaarten (ook voor fiets, bromfiets en boot). Op de politiebureaus liggen die voor u klaar. Goed inge vuld kunt u daarmee na even tuele diefstal duidelijk aangifte doen. En zo vergroot u dan de kans dat u uw eigendommen terugkrijgt. Zet uw fiets/brommer altijd op slot. Ook als u binnen stalt. Tijdens uw afwezigheid kunt u ook het beste de banden leeg laten lopen. - Laat geen volle vuilniszakken bij uw huis achter. ONDERWEG - Als u ergens parkeert of aan legt sluit dan uw auto/caravan or boot goed af. Laat er nooit geld of waardepapieren in achter. - Laat niet iedereen zien wat u bij u heeft. Cafnera's, kijkers, radio's dus niet in 't zicht ach terlaten. - Waardepapieren, paspoort en geld bij u aragen. 'n Halstasje is daarvoor bij uit stek geschikt. - Voor caravans, aanhangwa gens, boottrailers en buiten boordmotoren bestaan specia le sloten. OP HET VAKANTIEADRES - Sluit auto/ boot/ caravan/ ho telkamer/ hut goed af. - Waardevolle goederen of voorwerpen meenemen of in bewaring geven. - Op plaatsen waar het druk is, het strand bijvoorbeeld moet u zo min mogelijk bij u heb ben. - Bewaar cheques en betaalpas altijd gescheiden. - Draag uw tas tijdens een wan deling altijd aan de kant waar de huizen staan. Iemand die langsrijdt komt dan niet zo sneTin de verleiding. - Rinqwerpspel - Miclcey Mouse game - Ponyrijden - IJsverkoop - City Hopper - Superbowl - Lijntrekken - Mini-kinderzweefmolen - Discovery - Thunderbird - Boksbal - Draaimolen - Liefdesmeter VUURWERK! In Vlissingen is het geen kermis zonder vuurwerk. Het is één van die gebeurtenissen waar jaarlijks massa's Vlissingers en anderen voor uitlopen. Donderdag 21 juli is het weer zo ver. Dan barst om 22.30 uur bij het Arsenaal te genover het kermisterrein het kleurrijke spektakel los. En zegt u nu zelf: waar komt zoiets beter tot z'n recht dan boven de wijd- se Scheldemonding? Het beste zicht op het vuurwerk hebt u van af het Keizersbolwerk, het plein bij het standbeeld van Michiel de Ruyter. Maar ook vanaf de Oranjedijk, tussen de Oranjemolen en het Arsenaal kunt u het spektakel goed vol gen. Op de avond van het vuurwerk duurt de kermis een uur langer, tot 01.00 uur dus. Mocht door slecht weer het vuurwerk niet door kunnen gaan, dan wordt het uitgesteld naar vrijdag 22 ju- VERKEER In verband met de opstelling van de kermis is de Brugstraat (de 'doorsteek' in het Bellamypark) voor verkeer afgesloten. De ker misattracties staan zo opgesteld dat de rijbanen van Nieuwen dijk, Bellamypark en Smalle Kade voor het verkeer beschik baar zijn. De praktijk wijst echter uit dat net zo druk met voetgan gers kan zijn dat het verkeer niet zo vlot kan doorstromen als nor maal. Om opstoppingen zoveel mogelijk te voorkomen zal het verkeer daarom met verwijsbor den worden omgeleid via Boulevard de Ruyter en de Nieuwstraat. Tijdens de avond zal het verkeer steeds omgeleid worden 'heen' via Boulevard de Ruyter en 'te rug' via Smalle Kade (dus de om gekeerde rijrichting dag). De nieuwe naam voor het voor malige Scheldemondgebouw aan de Brouwenaarstraat, waar binnenkort onder andere de Culturele Raad, Kunstzinnige Vorming Vlissingen en Welzijn voor Ouderen in gevestigd gaan worden, is bekend: het Theo van Doesburgcentrum' urg ain van de 2öe eeuw leider van de Stijlgroep (beeldend kunste naars en architecten) in Amsterdam. De glas in lood ramen in het voormalige schoolgebouw zijn in zijn stijl gemaakt. Aanvankelijk werd gedacht dat de ramen van Doesburgs hand waren. Het alas in lood is echter vermoe delijk van een leerling van Theo van Doesburg. In oktober van dit jaar wordt het sociaal cultureel centrum: 'het Theo van Doesburgcentrum', offi cieel geopend. Verhaal van bijstand, wat is dat eigenlijk? Dat is het terugvorderen van de door de gemeente betaalde bij stand, bij een ander dan de uitkeringsgerechtigde zelf. Dit heet verhaal van bijstand. Onder de oude verhaalswetae- ving mocht de gemeente verha len, onder de nieuwe verhaals- wetgeving moet de gemeente verhalen. Op grond van de nieu we verhaalsDepalingen is de ge meente verplicht te onderzoeken of bijstand verhaald kan worden. WANNEER VERHAAL? Verhaal in verband met onder houdsplicht is de meest voorko mende verhaalsgrond. Hieronder vallen o.a.: - degenen die hun onderhouds plicht jegens hun echtgenoot of minderjarig kind niet of niet behoorlijk nakomen, terwijl het huwelijk nog niet is ontbon den. - degenen die hun onderhouds- te leggen verhaalsbedrag is af hankelijk van de draagkracht van de onderhoudsplichtige, de behoefte van de onderhoudsge rechtigde en de hoogte van de verstrekte bijstandsuitkering. Ook in die gevallen waarin reeds ali mentatie wordt betaald zal de gemeente onderzoeken of de ali mentatie in overeenstemming is met de wettelijke maatstaven. MEDEWERKING Wordt door de onderhoudsplich tige niet of in onvoldoende mate meegewerkt aan het onderzoek, dan zal de gemeente het ver haalsbedrag ambtshalve vaststel len op een bedrag gelijk aan de totale bruto verleende bijstand. Wanneer het verhaalsbedrag door middel van een beschikking is opgelegd, probeert de ge meente in overleg met de onder houdsplichtige tot een betalings regeling te komen. Indien de betrokkene niet uit ei gen beweging bereid is te beta len, of dat niet tijdig doet, legt de gemeente de zaak de rechtbank. voor aan plicht jegens hun echtgenoot na echtscheiding of ontbinding van het huwelijk na scheiding ioa een aan tal andere mogelijkheden tot ver van over- Gedurende de gehele kermis rijdt bus 104 (de 'kustlijn') niet verder dan de halte Spuistraat. Vandaar vindt naar en vanaf de halte aan de Piet Heinkade het vervoer plaats met een minibus- je- van tafel en bed, niet of niet behoorlijk nakomen. In deze zaken kan gedurende maxi maal 12 jaar een verhaalsbij- drage worden opgelegd, gere kend vanaf de datum van de inschrijving bij de burgerlijke stand. - de onderhoudsplichtige ouder van een meerderjarig kind van 1 8 tot 21 jaar dat bijstand ont vangt, tenzij de bijstand wordt verleend o.g.v. de RWW of het Bijstandsbesluit Zelfstan digen. Indien de onderhoudsplichtige zijn onderhoudsplicht niet be hoorlijk nakomt dan zal de ge meente tot verhaal over gaan. De hoogte van een eventueel op Daarnaast bestaan n tal andere mogelijl haal zoals verhaal op personen die van een bijstandsgerechtigde een schenking hebben ontvan gen, personen die zich garant nebben- gesteld voor in Neder land verblijvende vreemdelingen en op de nalatenschap van een persoon die bijstand heeft ont vangen. Kosten van bijstand worden door de gemeente in alle hiervoor ver melde gevallen verhaald. Slechts in incidentele gevallen lean de gemeente geheel of gedeeltelijk afzien van verhaal indien daar voor, gelet op de omstandighe den van degene op wie verhaal wordt gezocht of van degene die de bijstand ontvangt of heeft ont vangen, "dringende redenen" aanwezig zijn. Deze tekst is niet volledig daar om kunnen er geen rechten aan worden ontleend. Het is bekend: asbest is gevaarlijk spul om mee te werken. Het onzicht bare stof van de asbest kan bij inademing op termijn kanker veroorza ken. Daarom gelden strenge regels bij ver werken en sloop van as best. Helaas neemt niet iedereen het hiermee zo nauw... Onlangs troffen mede werkers van de gemeen te oude asbest-golfplaten aan in de tuin van net gebouw van Kunstzinnige Vorming Vlissingen in de Minister Lelystraat, een voormalig kleuterschooltje. De pla ten waren er door onbe kenden neergelegd. Het waren waarschijnlijk ge sloopte dakplaten van schuurtjes. Diegenen die deze platen gesloopt en neergelegd hebben, heb ben waarschijnlijk bloot jevai rger dat door hun actie kinde- iijn gestaan aan net gevaar lijke asbeststof! Erger is ren op de platen hebben gespeeld die hierdoor ook met het asbeststof in aanraking zijn ge weest... De gemeente heeft de platen snel laten oprui men door mannen met speciale pakken van een gespecialiseerd bedrijf. Dat kostte zo'n 3.000,-. AFVAL VAN ASBEST? Hebt u asbest dat u kwijt moet? Handel dan niet zoals de lieden in dit stukje! Bel met de ge meente voor nadere in structies. Vraag informa tie bij: sectie Bouwen en Wonen, telefoon 87220. Het Arsenaaltheater, de Carrousel en het Maritiem Attractiecentrum zijn soms moeilijk te bereiken voor gehandicapten. De ge meente wil de drempel verlagen door twee par keerplaatsen voor inva liden aan te wijzen in de Emmastraat. Voor deze parkeerplekken geldt, net als voor de rest van de daar gelegen parkeervak ken, betaald parkeren. Voor de twee invalidenparkeer plaatsen is de maximale parkeer- duur vier uur Dit is ruim voldoende om bijvoor beeld een concert of toneelvoor stelling bij te wonen. Ook in de Brouwenaarstraat worden twee invalidenparkeer plaatsen aangelegd, gelegen voor het voormalig ScheTde- mondgebouw, waar op dit mo ment nog renovatiewerkzaamhe den plaatsvinden. Het gebouw wordt in oktober in gebruik ge nomen als sociaal cultureel cen trum. De veertiende editie van het Straatfestival vindt plaats van 29 juli tot en met 15 augustus en biedt ruim vijftig muziek- en theatervoorstellingen uit alle delen van de wereld. Het volledige programma van het festival wordt be kend gemaakt in de Straatfestivalkrant die in week 29 huis-aan-huis ver spreid wordt en gratis is te verkrijgen bij alle VW- kantoren in Zeeland. Het Arsenaaltheater neemt dit jaar in het festival een prominen te plaats in. Zeeuwse theaterma kers, aangevuld met een improvi- siecast en drie muzikanten ope nen op 29 juli in dit theater het festival met de muziektheaterpro- duktie "Gekookt Ei" gebaseerd op het gelijknamige toneelstuk van Paul Haenen. Een keur van voornamelijk professioneel wer kende beeldend kunstenaars ver zorgt de vormgeving van deze voorstelling. In het Arsenaal- en Dijktheater kunt u verder bijzondere voorstel lingen en concerten uit het inter nationale festivalaanbod meema ken. Er vinden optredens plaats van o.a. De Nieuwe Snaar uit België met een "best of" en van Sampling, een bijzondere aca- pella groep uit Cuba. STRAATTHEATER Zaterdag 30 juli staat in het te ken van de internationale Straat theaterdag. Vlissingen ondergaat op deze dag een metamorfose, verandert in een bruisende plek met muziek en theater. Zeldzame kwaliteit in plaats van meer van hetzelfde. Meer dan 20 professionele straattheatergroepen en solisten uit binnen- en buitenland verto nen op deze dag hun beste kun nen en verzorgen gezamenlijk meer dan vijftig voorstellingen op diverse lokaties in de binnenstad. KLASSIEK Liefhebbers van klassieke muziek kunnen terecht in de St. Jacobs- kerk om te luisteren naar interna tionaal vermaarde gezelschap pen. Op 4 augustus kunt u in deze kerk één van de twee con certen in Nederland meemaken van het 120 man sterke Novosibirsk Philharmonic Or chestra o.l.v. Arnold Katz. Op 15 augustus vindt een concert van het Moscow Chamber Orchestra o.l.v. Constantine Orbelian plaats. Het Dijktheater leent zich voor bijzondere buitenvoorstellingen. Dit jaar kunt u in Vlissingen o.a. de Nederlandse première mee maken van het project 'Junkyard Angels', een dynamisch en visu eel dans- en theaterspektakel van Humain Plastikos uit Frankrijk. Uit Engeland komt het Kneehigh Theatre met een nieuwe adembe nemende familievoorstelling rond de bekende opera 'Carmen' van George Bizet. Op het Bellamypark richt de ho reca een ambianceplein in. Vanaf 30 juli tot en met 7 augus tus kunt u op dit plein in de avonduren, onder het genot van een eenvoudige maaltijd, luiste ren naar het beste uit Zeeland. Het volledige programma kunt u lezen in de festivalkrant. Kaarten voor de klasieke concerten en de theaterproducties in het Arsenaal theater zijn verkrijgbaar bij VW/ANWB Vlissingen, telefoon 01184-12345. informatiepagina van de gemeente vlissingen redaktie: sectie Communicatie, stadhuis Vlissingen, telefoon 01184-87335

de Vlissinger | 1994 | | pagina 5