Deze weck: $M?9 HÜO?4 fgl2?7 Tourist Menu viert 25-jarig bestaan Recreatief lopen en fietsen over strand <^Q95 ^124 Sport Allerlei Verenigingen Cultuur SNEL GEBOEKT DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG Gezondheid Bijeenkomst Natuur Gevonden Tegen inlevering van uw Gouden Munt één van deze topprodukten voor de 1/2 prijs! Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 Woensdag 6 juli 1994 DE FAAM - DE VLISSINGER 13 0 Stratenloop - Atletiekvereni ging Dynamo'70 houdt woens dag 13 juli haar jaarlijkse straten- loop in Domburg over tien kilo meter. De wedstrijdloop start om 20 uur op de Markt. De orga nisatie verwacht een sterk deel nemersveld. Vorig jaar won de Duitser Steffen Brand (zesde bij de WK 1993 op de drie kilometer steeple). Inschrijven is mogelijk vanaf 18 uur ih het Schuttershof. De prestatieloop begint even eens op de Markt om 19 uur, inschrijving vanaf 18 uur. Deel nemers kunnen naar keuze maxi maal acht ronden van 1250 meter lopen. Wielerronde - De negentiende wielerronde en stratenloop van Westkapelle wordt gehouden op woensdag 20 juli. Het parkoers is uitgezet vanaf de Markt (start en finish) over onder meer de Zuidstraat en de Koudorpstraat. De binnen het parkoers gelegen straten worden voor het verkeer afgesloten tussen 17.45 en 22.15 uur. Het verkeer wordt omgeleid. Ook zal de ZWN-bus- route worden verlegd. Voor ver wijzing naar vervangende halte plaatsen wordt gezorg door de ZWN. Zomerfestival - De Nederland se Vereniging tot Integratie van Homoseksualiteit COC afdeling Midden Zeeland verzorgt dit jaar weer een COC Zomerfestival met onder meer een Hot Night, zomerdisco's en een Lesbien Party. De zomermaanden juli en augustus is het COC-pand geo pend van woensdag tot en met zondag. Zaterdag 9 juli houdt het COC vanaf 21 uur een beachpar- ty in het COC-pand in. Middel burg. De meest tropisch geklede man of vrouw die voor 22.30 uur binnen is, maakt kans op een prijs. Mae Uku - De Stichting Mae Uku verzorgt van 6 tot en met 9 juli de veertiende editie van het Midzomerfeest in de Molukse wijk in Oost-Souburg. Het feest begint 6 juli om 18.30 uur met een pyamaparty voor kinderen. Donderdag om 9 uur gaan de activiteiten door met onder meer een Meeleef-kindertheater en een zeskamp. Vrijdag staat voor al in het teken van dans en muziek, met onder meer om 23 uur een optreden van de Moluk se zanger Jimi Bellmartin en band. Op de zaterdag vindt in de Prins Hendrikstraat een Pasar Ambon plaats. Verder zijn er een rommelmarkt en een ruim podi um-aanbod. Hof Domburg Domburg, wekelijks Candlelight Bow- lingtoernooi vanaf 12 jaar, inschrijven voor 18 uur bij receptie de Parel, aanvang 20 u. Vismarkt Middel burg, wekelijkse antiek markt, 9 u. Abdijkerken Middelburg, Lange Jan project, wekelijks minicon- cert, 15.30 u. Neeltje Jans, wekelijkse excursie Natuurmonu menten en Zeeuws Land schap, vertrek vanaf bovenste parkeerplaats Delta Expo, 19 u. Haven de Piet Arnemui- den, in juli wekelijkse vaar- excursie Vereniging Natuurmonumenten langs Middelplaten in Veerse Meer, 10 u. Op 9 en 23 juli ook om 14 u. Aanmelden 01195-5983 (tussen 19 en 21 u.) Miro-terrein Vlis- singen, oud papier-actie gereformeerde kerk, 9 tot 11.30 u. Imkerij Poppendamme Grijpskerke, workshop 'Provengaalse lavendel stokjes maken', informatie 01189-1948. Hof Domburg, wekelijkse rondleiding door kuurcen trum, 11.30 u. Neeltje Jans, wekelijkse excursie Natuurmonumenten en Zeeuws Landschap, ver trek vanaf bovenste par keerplaats Delta Expo, 10 u. Hof Domburg, wekelijks squashtoernooi, inschrij ven voor 11 u, aanvang 13 u. Domeinwoningen - Burge meester en wethouders van Middelburg houden woensdag 6 juli om 16 uur een receptie in de voormalige Molukse kerk aan de IJsselstraat in Middelburg voor betrokkenen en bewoners van de gerenoveerde Middelburgse domeinwoningen. Voormalig wethouder G. Schoenmakers, die het project namens de gemeente heeft begeleid zal tij dens de bijeenkomst een wel komstwoord spreken. Polen - Donderdag 14 juli kun nen bij Joke Sedee, Sportlaan 18 in Middelburg, tussen 18 en 22 uur weer pakketten voor Polen worden ingeleverd. De pakket ten moeten verpakt zijn in een stevige, goed dichtgeplakte doos met een touw erom. De adressen van afzender en geadresseerde moeten op de doos geschreven staan. Het maximale gewicht is 25 kilo. De kosten bedragen 7,50 per pakket en 2,50 per kilo. Bij inleveren van een pakket is het verplicht een legitimatiebewijs te tonen. Zomerbus - De zomerbus van de busondernemingen ZWN en Carlier rijdt sinds 3 juli langs de Zeeuwse kust. Tot en met 27 augustus rijdt de zomerbus dagelijks op Walcheren, Schou- wen-Duiveland en Zeeuwsch Vlaanderen. In een vaste uur- dienst worden campings en bun galowparken langs de kust ver bonden met strand, steden en attracties. Voor de zomerbus worden speciale zomerbuskaart- jes verkocht. Speciale kortings aanbiedingen voor reizigers met een zomerbuskaartje zijn bedoeld om het gebruik van de zomerbus te stimuleren. Wegwijzers - Wethouder S. Smitskamp onthult vrijdag 8 juli om 11.30 uur de nieuwe beweg wijzering voor het Middelburgse bedrijfsterrein Arnestein. De nieuwe industriële bewegwijze ring is een gezamenlijk initiatief van de Middelburgse Bedrijven- club en de gemeente Middel burg. De kosten van het sys teem, dat bestaat uit portalen en straatnaambordjes, worden gedragen door de Bedrijvenclub en de gemeente. De bedrijfs naambordjes worden door de bedrijven betaald. De Koning - Wethouder J. van Dijk-Sturm geeft woensdag 13 juli om 11.30 uur aan de Veerse- weg in Middelburg het startsein voor de restauratie van molen De Koning. De gemeente Mid delburg heeft de molen in 1993 aangekocht met het doel deze te restaureren en op te nemen in het bestemmingsplan Veerse Poort. De afgelopen twee jaar zijn diverse herstel- en conserve- ringswerkzaamheden aan de molen verricht, zoals het demon teren van de wieken en de kap. Het maalwerk van de molen ver keert in goede staat en is na eni ge aanapssingen weer operatio neel te maken. Richtmachine - Onder de afstudeerrapporten van de sec tor HTS/HLO van de Hogeschool Zeeland bevindt zich onder meer de ui-richtmachine van Richard de Schutter, die van belang kan zijn voor de agrarische sector. De Schutter heeft voor uienver- werkingsbedrijf Peter te Dintel- oord een machine ontwikkeld die automatisch uien richt. Het bedrijf snijdt uien voor onder andere McDonalds in Nederland, Duitsland en Zweden. Tot nu toe werden de uien met de hand gericht: zwaar werk dat onder moeilijke omstandigheden (vochtig, bij vier graden Celsius) moest worden gedaan. Het pro totype is vervaardigd en getest. Het project is niet arbeidsver- dringend geweest. De werkne mers die eerst het handwerk deden, controlen nu het werk van de machine. De bloembol lensector heeft eveneens belangstelling getoond. Sjeesjes - De Ringrijdersvereni- ging Gapinge houdt zaterdag 9 juli haar traditionele ringrijderij met sjezen in Serooskerke. Vol gens de vereniging staat de ring rijderij met sjezen ten onrechte in de schaduw van ringrijden te paard. Het geratel van de wielen op straat, de hoge snelheid en de versieringen van de sjezen maken van het sjeesjesrijden een bezienswaardigheid. De ringrijders zelf dragen de traditio nele Zeeuwse klederdracht. De wedstrijden beginnen om 10 uur. Antwerpen - De VW Vlissin- gen organiseert samen met de Antwerpse rederij Flandria vrij dag 8 juli en maandag 8 augus tus bij wijze van proef een dag trip naar Antwerpen. Als de proeftochten slagen is Flandria van plan vanaf volgend jaar regel matig dit soort dagtrips aan te bieden. Het programma voorziet in een boottocht naar Antwer pen, een warme lunch aan boord, vier uur vrij bezoek aan Antwerpen en per touringcar terug naar Vlissingen. De afvaart vindt beide dagen plaats om 12.30 uur vanaf de Koopmansha ven in Vlissingen. Gastouders - ASF Interkulture- le Programma's zoekt Zeeuwse gastgezinnen voor tien deelne mers aan haar internationale uit wisselingsprogramma. Ameri can Field Service (ASF) ontvangt jaarlijks jongeren tussen de 15 en 18 jaar uit 25 landen die een schooljaar naar Nederland komen om kennis te maken met de Nederlandse taal en cultuur. Doel van het programma is om mensen uit verschillende cultu ren en landen van elkaar te laten leren. Zeeuwse gastgezinnen kunnen zich aanmelden bij AFS, 020-6269481. Ze krijgen dan een informatiebrochure en een gesprek met een AFS-medewer- ker uit Zeeland. Misbruik - De CZ-groep zal het project 'Trauma's ten gevolge van seksueel misbruik en/óf mis handeling', dat wordt uitgevoerd door het bureau voor vrouwen hulpverlening Artemis in Middel burg, tot het eind van dit jaar financieren. Daarna zal worden bekeken of het project voor ver dere financiering uit de Zorgver- nieuwingsgelden in aanmerking zal komen. Artemis begint in september met een wekelijks telefonisch spreekuur voor getraumatiseerde vrouwen en hun naasten. Tegelijk wordt de individuele hulpverlening door (ervarings-)deskundigen moge lijk gemaakt. Het project wordt afgesloten met de samenstelling van een brochure over trauma's. Integratie - Tot 1 september is het mogelijk nominaties voor te dragen voor de Zeeuwse prijs ter bevordering van de integratie van gehandicapten (ZIG). De ZIG- prijs is vorig jaar voor het eerst uitgereikt door de Zeeuwse Stichting voor Gehandicaptenbe leid (ZSG). Zowel individuele per sonen als organisaties kunnen voor de prijs worden voorgedra gen. Het genomineerde project moet vernieuwend zijn, zoveel mogelijk gebruik maken van algemeen geldende voorzienin gen, er moet een voorbeeldfunc tie van uit gaan en het moet betrekking hebben op de provin cie Zeeland. Inzendingen wor den beoordeeld door onder anderen oud-gedeputeerde W. Don en S. Verheij van de SKOA, winnaar van de vorige ZIG-prijs. De prijs zal 14 oktober worden uitgereikt in Zierikzee. Kano - Staatsbosbeheer en het Kanocentrum Veerse Meer Euro pagaai organiseren deze zomer vier natuurtochten per kano. De kano is het vervoermiddel bij uit stek om geruisloos natuurwaar nemingen te doen die anders vaak niet mogelijk zijn. Het ver trekpunt is Haven De Piet in Wolphaartsdijk. Deelnemers krij gen vooraf een uitgereide kano instructie. Een natuurgids van Staatsbosbeheer verzorgt de rondleiding in de vier uur duren de tocht in het beschutte gebied van de Pietkreek. De tochten worden gehouden op zaterdag 9 en 23 juli en op 6 en 20 augustus en beginnen om 10 uur. Schildpad - Tussen 17 en 24 juni zijn bij de politie in Middel burg de volgende voorwerpen aangegeven: bankbiljetten; gele zonneklep; bruine kinderzonne bril; goudkleurige zonnebril; brui ne dameszonnebril; rood briletui; geel shagetui; lichtblauwe babyslof; lichtblauw damesvest; goudkleurige zonnebril; zwarte oorwarmers; rode bromfiets helm; plastic tas met twee kin- dertrainingsjasjes; meetappara tuur; zwarte herenportemonnee; gouden damesring met drie bril- jantjes; diverse sleutels; leren bal; broche, panter model; roodwang schildpad. In Domburg wordt woensdag 6 juli een recreatieve 'bike-run' gehouden over het strand en de boulevard. Volgens organisator Peter Rotte biedt de bescheiden afstand die moet worden afgelegd een ideale mogelijkheid om eens kennis te maken met een duur- sport. Later in de zomer volgen twee soortgelij ke evenementen. De bike-run in Domburg begint om 19 uur bij Strandpaviljoen Oase bij strandovergang 13. Ook de wissel en de finish zijn bij het paviljoen. Om mee te doen dienen de deelne mers te beschikken over een fiets - van welke soort dan ook - en over een hel per, die de fiets tijdens het loopgedeelte in de gaten houdt. Vrouwen en meis jes leggen een kilometer lopend af en een kilometer op de fiets, mannen en jon gens lopen en fietsen twee kilometer. Volgens organi sator Rotte zijn de afstan den met opzet zo kort gehouden omdat „veel mensen wel geïnteres seerd zijn in duursporten, maar ze laten zich vaak afschrikken door de afstand. Deze bike-run is puur recreatief, gewoon om eens kennis maken." Wie de smaak te pakken heeft gekregen, of wie lie ver iets meer inspanning levert, kan op 20 juli terecht in Vrouwenpolder. Vanaf het strand bij Resto Vrouwenpolder wordt dan een bike-run-bike gehou den. Iedere deelnemer legt dan twee kilometer af op de fiets, twee lopend en weer twee op de fiets. De afstand wordt gedeeltelijk op het strand en gedeelte lijk over het asfalt afge legd. De start is weer om 19 uur en de deelnemers dienen weer te bechikken over een fiets en een hel per. Ten slotte wordt bij Dis hoek woensdag 10 augus tus een bike-run over het strand gehouden. Vrou wen en meisjes leggen twee keer anderhalve kilo meter af, mannen en jon gens twee keer 2,7 kilome ter. Start en finish zijn bij strandpaviljoen Zeester, bij kilometerpaal 29500. Rouwverwerking - Het Alge meen Maatschappelijk Werk in Middelburg begint donderdag 25 augustus met een rouwverwer- kingsgroep voor weduwen van 50 jaar en ouder. Er zullen tien groepsbijeenkomsten worden gehouden, wekelijks op donder dag van 14 tot 16 uur in de Bree- straat in Middelburg. Na vijf bij eenkomsten gaan de deelne mers een wekend naar het Con ferentiecentrum Zeeland in Aar denburg. Tijdens de eerste bij eenkomsten ligt de nadruk op het verlies en de pijn na het ver lies van de partner. Tijdens de laatste bijeenkomsten ligt de nadruk op de toekomst. LUPACK COCKTAILWORSTJES blik 400 gram 25% gratis 1,79 JETTIES SUIKERVRIJE KAUWGOM peppermint of spearmint pakje 1,89 LUX WASH EN SCRUB OF WASH EN TONIC 2 in 1flacon 200 ml 5,95 VLIEGER color bat of decor met staart per stuk 17,90 SCHWEPPES GINGER ALE fles 1 liter 2,49 r«. rvi 'Een smakelijk drie-gan genmenu voor een heel redelijke prijs'. Met deze formule ging Tourist Menu een kwart eeuw geleden van start. Het blauwe bord met de witte vork ontwik kelde zich in de loop van de tijd tot een smaakmaker van de eerste orde. Na vijfentwintig jaar heeft de binnen- en buitenlandse recre ant nog steeds de garantie dat het Tourist Menu staat voor een smaakvolle maaltijd voor weinig geld. Dat bleek weer eens afgelopen maart. In een vergelijking van de ANWB rol de het Tourist Menu als beste uit de bus. Met het uitdelen van gratis Tourist Menu-che ques zet het Nederlands Bureau voor Toerisme (NBT) nu het zilveren jubileum extra luister bij. Tegenwoordig zijn zo'n twee- hondervijftig restaurants aan gesloten bij de Tourist Menu organisatie. Een Tourist Menu kost vijfentwintig gulden. De ANWB vergeleek een aantal restaurantketens, en een aan tal onafhankelijke restaurants, die voor eendezelfde prijs een drie-gangenmenu op tafel zet te. De eetgelegenheden wer den beoordeeld op bediening, entourage en kwaliteit van de maaltijd. Na een optelling van al deze zaken eindigden de 'ongebonden' en de Tourist Menu-restaurants op een gedeelde eerste plaats. De slogan die de Tourist Menu-organisatie voert: 'Een lekker besluit voor een dagje uit', lijkt dan ook op zijn plaats, zelfs na vijfentwintig jaar. Ter gelegenheid van dit jubileum geeft het NBT gratis menu's weg. Wie vijf keer van een Tourist Menu gebruikmaakt, in minstens twee verschillende restaurants, kan rekenen op een keer tafelen zonder dat daarvoor in de beurs hoeft te worden getast. Vijf stempels levert een volle spaarkaart op, die kan worden ingezonden naar het NBT. Binnen korte tijd ontvangt de inzender een Tou rist Menu diner-cheque ter waarde van vijfentwintig gul den. De spaarkaart én de bro chure met daarin de adressen van alle Tourist Menu-restau rants zijn te verkrijgen bij de VVV's en de Tourist Menu-res taurants zelf. L Medelingen voor deze rubriek melden voor vrij dag 17 uur, liefst schriftelijk. Postbus 5017, 4330 KA Middelburg. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A.E. de Bruijn, 19 uur: M. v.d. Poll. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: Spies, 15 uur: J. van Dijk. Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 uur: A.P. Nauta, 19 uur: Q. v.d. Vrie. Volle Evangelie-gemeente "Immanuel", Westdijk- straat 5-7, samenkomst Do. 20 uur. Zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Kerk. Kerkplein 1Zo. 9 uur: Hiensch. DOMBURG Hervormde Kerk. Markt 8. Zo. 10 uur: M. van der Poll, 19 uur: A.E. de Bruijn. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. zaterdag 19 uur en zondag 10 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: J. Pannekoek. Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25, Zo. 10 uur: J. Pannekoek, gez. dienst in de Geref. Kerk. GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: P. Joosse, 19 uur: N.H.J.E. Boomer. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: Meijer, 19 uur: N.H.J.E. Boomer, gez. dienst in de Geref. Kerk. HOOGELANPE Christengemeenschap, Kapel van St. Maarten. Zo.: geen dienst. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: J. Bezemer. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31Zo. 9.30 uur: C.F.H. van Tuijl. Ned. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1Zo. 9.30 uur: C.F.H. van Tuijl, gez. dienst in de Geref. Kerk. MELISKERKE Gereformeerde Gemeente Valkenburgstraat 25. iedere zondag om 9.30 uur en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 en 19 uur: P. Noor- dam. Hervormde Kerklo. 10.15 uur: Hiensch. MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avonden op do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Her- berdsland 11 Baptisten Gemeente. Kapel Herengracht 74. Zo. 10 uur: P. Geelhoed. Centrum Middelburg. Segeerstraatkerk, Zo. 9.30 uur: leesdienst, 14 uur: M. Karens, 18.30 uur: H. Paul. Evangelische Baptisten Gemeente. Damplein 12. Zo. 10 uur: Br. van Rhijn. Christelijke Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 16.30 uur: J.G. Schenau. Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo. 9.30 uur: gez. dienst in Vlissingen. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Alle zondagen leesdiensten 9.30 uur, 14 en 18.30 uur. Gereformeerde Kerk. Getuigeniskerk, Adr. Lau- werijszstraat 6, Zo. 9.30 uur: H.G. Fonteijn, 19 uur: M. Luijk. Hofpleinkerk, Zo. 14.30 uur: C. Brakema. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, Zo. 9.30 uur: B.J.W. Schelhaas, gez. dienst in Thomaskapel. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt).Klein Vlaande ren 75, Zo. 9.30 en 16.30 uur: A. Buursema. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. 11.30 uur Evangelisatiedienst, De Vergulde Baars, Baarsjes straat 43, Wo. bijbelstudie. Dam 6,19.30 uur. Hervormde Gemeente. S.O.W. Nieuwe Kerk, Groenmarkt, Zo. 9.30 uur: C. Brakema. Koorkerk, Koorkerkhof, Zo. 19 uur: K. Hendrikse. Ontmoe- tingskerk, Oosterscheldestraat, Zo.: zie Getuige niskerk. Engelse Kerk, Simpelhuisstraat, Zo. 19 uur: A.C. Verweij. Thomaskapel, Zo. 9.30 uur: B.J.W. Schelhaas. Oostkerk, Oostkerkhof, Zo. 10 uur: A.C. Verweij. Wijkgemeente Geref.Bond, (in de Nieuwe Kerk) Zo. 10 uur: C. Graafland, 18.30 uur: A. van Vuuren. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Lange Noordstraat 62, Za.: 10 uur: Bijbelstudie, 11 uur: Eredienst. N. Heijkoop. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 9.20 uur: bid stond, 10 uur: R. Pippel. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo.: geen dienst. Nederlands Gereformeerde Kerk, Gebouw Engel se Kerk, Simpelhuisstraat 10. Zo. 9.30 uur: G. van Dijk. Vereniging van Vrijzinnig Hervormden en Remon stranten. Koorkerk, Zo. 19 uur: K. Hendrikse. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lombardstraat 1, elke tweede en vierde zaterdag van de maand om 17 uur. Zo. 10 uur. De Hoek steen, Roozenburglaan 22, Zo. 11.30 uur. Waalse Kerk (Eglise Wallonne). Lange Noord straat 62. Zo. 10.45 uur: J. Chardard. Evangeliegemeente "De Wijngaard". Klarenbeek LTS. Zo. 9.30 uur: G. Veerman. Rafaël gemeenschap Eleos Walcheren, Olmen laan 8, Zo. 9.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Rey- ershove, Dauwedaelselaan 35, Zo. van 10-12 uur. Do. van 19.30-21.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Cen trum, Dauwedaelselaan 35, Zo. van 16-18 uur, Di. van 19.30-21.30 uur. NIEUW EN ST JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. 9 uur: H.J. Schoenma ker. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 en 19 uur: A. Nagelkerke. Hervormde Gemeente. Waterstraat 4, Zo. 10 uur: A. Spaans-Molenaar, 19 uur: M. Allewijn. Gereformeerde Gemeente. Saronkerk. Zo. 9.30 en 15 uur: H. Paul. RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. 10.30 uur: H. Hondius. SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: J. Schout, 19 uur: J. Schout, gez. dienst in de Herv. Kerk. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: C. Kleij, 19 uur: J. Schout. ST.LAURENS Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cit- tersstraat 69. Zo. 10 uur: N.H.J.E. Boomer. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 en 19 uur: G.H. Offringa. OOST-SOUBURG Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk, Oude Markt, Zo. 10 uur: A.T. Rothfusz. Petruskerk, P. Krugerstraat 17, Zo. 9.30 uur: G. Kalksma. Johanneskerk, Bonedijkestraat 165, Zo. 9.30 uur: J. de Boer. Open Hof, Alexan der Gogelweg 57, Zo. 9.30 uur: P. Kroes. De Schaapskooi, Papegaaienburg, Zo. 9.30 uur: J. v.d. Putte. Ziekenhuis Walcheren Koudekerkse- weg 88, Zo. 10 uur: J.P. de Causemaeker. Ter Reede, Zo. 19 uur: J. v.d. Putte. Jehova's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534. Do. van 19 tot 20.45 uur. Zo. van 10 tot 12 uur. Jehova's Getuigen gemeente 'Souburg Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534, Zo. van 15.30 tot 17.30 uur. Di. van 19 tot 20.45 uur. Jehova's Getuigen Vlissingen Bossenburgh. Za. van 17.30 tot 19.30 uur. Wo. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161. iedere Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Bonedijkestraat 163, Za.: 9.30 uur: Eredienst, 10.30 uur: Bijbelstudie. N. Heijkoop. Gereformeerde Gemeente. Marnixplein 41. Zo. 9.30 en 16 uur: P. van Ruitenburg. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 uur: M. Nuyen. Pinkstergemeente Vlissingen e.o., Vrijdomweg 1, Zo. 15 uur: W. Engels. Christelijk Centrum Zeeland. Open Hof, Alexander Gogelweg 57. Zo. 14.30 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 10 uur: dienst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwen- straat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolische Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur, Wo. 20 uur. Evangelie Gemeente "De Blinkende Morgenster". Dr.Stavermanstraat 61. Zo. diensten om 10 en 17 uur. Rooms Katholieke Kerk Der Boede. Babbelaar, elke 2e, 4e en 5e zaterdag v.d. maand om 10.30 uur. Zo. 10.30 uur: J. Herweyer. Lieve Vrouwe Kerk, Singel (nabij stadhuis). Za. 19 uur. Zo. 9.30 uur. Wo. 9 uur. Ter Reede. Koudekerkseweg 81Za. 15 uur Open Hof (Paauwenburg). A. Gogelweg 59. Zo. 11.15 uur. Di. 9 uur. VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: Van Veen, gez. dienst in de Geref. Kerk. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: Murre, kindernevendienst, 19 uur: Hansen, SOW- dienst in 'Bethel'. muiden, tel. 01182-1308. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Seroosker ke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: zater dag en zondag: G.C.M. Rullens en M.J.M.E. Mol, Dorpsstraat 2, Oostkapelle, tel. 01188-1276. Aagtekerke, Biggekerke, Domburg, Koudeker- ke, Meliskerke, Westkapelle en Zoutelande: van vrijdag t/m zondag: W. Spekhorst, J.W. Schuurmanstraat 6, Domburg, tel. 01188-1271. West- en Midden-Walcheren: zaterdag en zon dag: A. Stutterheim, Sivertstraat 40, Meliskerke, tel. 01186-1760. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: zaterdag en zondag: W. v.d. Heijden, Noord straat 12, Westkapelle, tel. 01187-2182. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag tot vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 -17.30 uur): Apotheek Welsin- ge, J.W. Thibautstraat45, tel. 23298. Vlissingen: van vrijdag tot de vrijdag daaropvol gend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Paauwenburg, Troelstraweg 2a, tel. 70717. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: van vrijdag 9 uur tot maandag 9 uur: H. Klompe, tel. 71140. Middelburg: van zaterdag 9 uur tot maandag 9 uur: K. Boot, tel. 39865. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschapsdieren) zaterdag en zondag: A.J. Diender en L.J.J. Schofaerts, Dr. Stavermanstraat 57, Vlissingen, tel. 01184-10910. Spreekuren zonder afspraak: za. en zo. 11-12 uur en 17-18 uur. Dierenartsenpraktijk Middelburg: (grote huis dieren) tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8- 9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Dom- burgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Dierenartsenpraktijk Meliskerke: (kleine huis dieren): Kelderweg 1, tel. 01189-2838. Dierenarts A. Meijns, Oostkapelseweg 12, Grijpskerke: zaterdag en zondag: dienst, tel. 01189-3060. OVERIGE DIENSTEN ZOUTELANDE Kanaalstraatkerk, Zo. 9.30 uur: R.E.R. van Buiren. Oranjepleinkerk, Zo. 9.30 uur: geen dienst, 19 uur: L.C. Manuputty. Bejaardentehuis 'De Zoute Viever', Dongestraat 1, elke 1e en 3e zaterdag om 9 uur. Zo. 19 uur: J.C. Mesu. Martinuskerk. Kerklaan 19. Zo. 10 uur. Volle Evangeliegemeente Sion, Ritthemsestraat 43 (gebouw De Blazer), Zo. 10 uur: lofprijzings- dienst. VEERE Gereformeerde kerk. Zo. 9.30 uur: Simons. Hervormde Kerk. Zo. 9.30 uur: Simons, gez. dienst in de Geref. Kerk. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 9.30 uur: Holy Communion, 19.30 uur: Evening Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30 uur: bidstond. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 16.30 uur. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 9.30 uur: Van Borren. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoy- straat 2, Zo. 9.30 uur: leesdienst, 16.30 uur: L. Moes. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Wal-' straat 23. Zo. 10 en 17 uur. Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20, West- Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur, Wo. 20 uur. Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Willi- brordusplein 2. Zo. 9 uur: P. Boekesteijn, 10.30 uur: Van Winkelhof. Emmaus-Toeristenkerk. Dishoek. Zo. 10 uur: J. Sweere. Do. 7 juli t/m wo. 13 juli HUISARTSEN Middelburg: zaterdag tot 24 uur: J.K. Dominicus, Dam 30, tel. 39933. zondag tot 24 uur: J.L.F. Wor- telboer, Korendijk 36, tel. 39933. Visites aanvra gen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende geval len 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur. (zonder afspraak). Vlissingen: zaterdag tot 24 uur: J.L.R.H. van Pelt, Julianalaan 7, tel. 12225. zondag tot 24 uur: B. Bosch, Badhuisstraat 81, tel. 12233. Visites aan vragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur. (zon der afspraak). Souburg, Nieuw- en St. Joosland, Arnemui- den. Gezondheidscentrum Middelburg- Zuidlpraktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Visser): zaterdag tot 24 uur: J.F.M. Bergen, Kanaalstraat 89, Oost-Souburg, tel. 01184-61500. zondag tot 24 uur: R.G.G. Groot, Dr. v.d. Moerstraat 15, Arne- Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele week end 01180-28288. Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, 01180-28800. Kinder en jeugdtelefoon Zeeland, elke dag bereikbaar van 14-20 uur, 06-0432 (gratis). Patiëntenplatform Zeeland: 01100-49389. Stichting Bejaarden- (en gehandicapten) Alarm Zeeland. 01188-3404. Stichting "Blijf van m'n Lijf Zeeland": 01184- 14645 (dag en nacht). Bureau Sociaal Raadslieden en Algemeen Maatschappelijk Werk, Thuiszorg Walcheren. Middelburg, 01180-84000, Vlissingen, 01184- 86400, Stichting Slachtofferhulp Zeeland. 01180- 36108. Stichting SOS Telefonische Hulpdienst Zee land. 01180-15551. Vereniging tegen seksuele kindermishande ling binnen het gezin. Telefonisch spreekuur: van 8.30-9 uur, 01180-13362. Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis. 01100-49200. Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), 01180-37320 en 01184-13240 Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kinderbescherming. 01180-35015. Thuiszorg Walcheren, afdeling Kruiswerk, alarmnummer 01184-11877. Thuiszorg Walcheren, afdeling Gezinsverzor ging. alarmnummer 01184-14444 (pieper 168). Politie-assistentie Walcheren. Noodhulp 06-11, overige assistentie aanvragen 01180-33333.

de Vlissinger | 1994 | | pagina 13