Deze week: fSM!" ^0?9 fS^2.29 Paauwe breidt uit k WÊÊÊÊÊÊÊÊK/ÊM 1^109 ^j14 Grootste windmolenpark van Zeeland in gebruik Gewonden Sport Geloof i Allerlei SNEL GEBOEKT DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG Cursus/onderwijs Cultuur Vlekkendienst Tegen inlevering van uw Gouden Munt één van deze topprodukten voor de 1/2 prijs! Natuur Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 Woensdag 22 juni 1994 DE FAAM - DE VLISSINGER 15 Gospel - Het gospelduo Arjan en Efi Knevel leidt zaterdag 25 juni een evangelisatie-avond in de Open Hof in Vlissingen. Het duo is zojuist teruggekeerd van een toernee door Cuba. De bij eenkomst in de Open Hof begint om 19.30 uur. De organsiatie is in handen van het Christelijk Centrum Zeeland. Hof Domburg Domburg, wekelijks Candlelight Bow- lingtoernooi vanaf 12 jaar, inschrijven voor 18 uur bij receptie de Parel, aanvang 20 u. Vismarkt Middel burg, wekelijkse antiek markt, 9 u. Zeeuwse Bibliotheek Middelburg, lezing L. Wagenaar, 'Galle, VOC-vestiging in Ceylon, een koloniale samenleving aan de vooravond van de Singalese opstand tegen het Nederlands gezag, 1760', 20 u. CTS Klaren- beek Middelburg, praise- avond, YFC Middelburg, 19.30 u. Neeltje Jans, wekelijkse excursie Natuurmonu menten en Zeeuws Land schap, vertrek vanaf bovenste parkeerplaats Delta Expo, 19 u. Burger zaal Stadhuis Middelburg, 'Het bestuur, de cultuur en de stad', bijeenkomst nav. afscheid van voormalig wethouder G. Schoenma kers, mmv. Felix Rotten berg, Adri Duivestein en burgemeester Chris Rut ten, 13.30 u. Wijkcen trum Scheldebuurt Vlissin gen, bingo, 20 u. Buurt vereniging Van Duyven- voorde, disco voor kinde ren, 18.30 u. Dorpsplein Koudekerke, jaarlijkse rommelmarkt Dorpsvereniging Koude kerke, mmv. plaatselijke vrijwilligersorganisaties, 9 u. Wijkcentrum Schelde buurt Vlissingen, buurt- contactmiddag, 15 u. Restaurant de Parel Dom-, burg, Grieks themabuffet, 18 u. Zwemparadijs de Parel Domburg, disco- swimming, 19 u. Par keerterrein de Parel Dom burg, deelnemers aan old timer-rit over Walcheren pauzeren, 13 u. De Schaapskooi Vlissingen, bazar/ rommelmarkt tbv. groot onderhoud van het kerkgebouw, 10 u. De Schuur, Buurtvereniging Van Duyvenvoorde, bingo, 20.30 u. Centrum Na- maskara Kapelle, gestalt- dag, olv. gestalt- en lichaamstherapeute A. Nederlof (01184-67542), 10 u. Winkelcentrum Vliss ingen, mars en optredens Blue Spirit Drum Bugle Corps, tussen Kleine Markt en Scheldeplein, 14.30 u. Rijnstraat 25 Oost-Sou burg, contactmiddag Sa men Ongewild Kinderloos, 13.15 u. Jongerencen trum Walk-inn Vlissingen, fancy fair/rommelmarkt, 10 u. Wijkgebouw de Spinne Goes, Vrienden kring Kapasi, afsluitende dans- en ontmoetings avond alleenstaanden, 21.30 u. Recreatieterrein de Hol landse Hoeve Goes, open- luchtdienst Vrije Evangeli sche Gemeente Goes, the ma 'Eeuwig leven, wie gelooft daar nog in', mmv. zanggroep Foundation en harmonie-orkest Ons Genoegen, 15 u. Bij slecht weer in Bethelkerk, Goes. Imkerij Poppendamme Grijpskerke, workshop 'Provengaalse lavendel stokjes maken', informatie 01189-1948. Zeeuwse Bibliotheek Middelburg, lezing Rozenkruisers Ge nootschap, 'De weten schap van het rozenkruis', 20 u. Hof Domburg, wekelijkse rondleiding door kuurcen trum, 11.30 u. Neeltje Jans, wekelijkse excursie Natuurmonumenten en Zeeuws Landschap, ver trek vanaf bovenste par keerplaats Delta Expo, 10 u. Hof Domburg, wekelijks squashtoernooi, inschrij ven voor 11 u, aanvang 13 u. Jongerenkamp - De Zeeuwse afdeling van het Young Men's Christian Association (YMCA) houdt van 30 juli tot 6 augustus een Avonturenkamp aan het Veerse Meer voor jongeren van 12 tot 14 jaar. Nachtelijke speur tochten, een vlot bouwen en een kampvuur maken behoren tot de ingrediënten van de Avonturen- week. Daarnaast worden de eer ste twee weken van augustus twee Waterkampen gehouden. Jongeren tussen de 14 en 18 jaar zijn welkom op het Buiten centrum, een groepsaccommo- datie aan het meer. De kampen worden geleid door een groep goed getrainde .vrijwilligers. Voor deelname of inlichtingen: het Oecumenisch Jeugdwerkburo 01180-11813. Cliëntenraad - Wethouder S. Smitskamp van Middelburg heeft vorige week de hernieuw de Cliëntenraad Middelburg geïnstalleerd. De Cliëntenraad gaat spreekuur houden op don derdagochtend, voorlopig in het gebouw van de basiseducatie in de Latijnse Schoolstraat. De nieuwe raad is voortgekomen uit een onderzoek naar het draag vlak voor een dergelijke instel ling, waaruit bleek dat een groot aantal uitkeringsgerechtigden het belang inziet van een cliën tenraad in relatie tot de uitvoe ring van het sociale beleid van de gemeente. Ook het geven van voorlichting ziet de raad als een belangrijke taak. Na de zomerva kantie zal de nieuwe cliënten raad actief naar buiten treden. Litouwen - Enkele Zeeuwse vertegenwoordigers van de Internationale Organisatie voor Volkskunst zijn door de culturele afdeling van Panevezys in Litou wen uitgenodigd in juli aanwezig te zijn tijdens de 'Lithuanian days of the world". Met vertegen woordigers van Panevezys zul len de Zeeuwsen van 5 tot 8 juli enkele culturele manifestaties bezoeken in diverse steden in Litouwen. Sinds een culturele uitwisseling heeft plaatsgevon den tussen de folkloregroepen Grandinele en Vodago zijn tus sen Nederland en Litouwen diverse andere samenwerking verbanden ontstaan op cultureel en educatief gebied. Oldies - De Evenementencom missie 'Domburg Aktief' ver zorgt zaterdag 25 juni een Oldies Forever-dag. De oldtimers die meerijden in de Oldtimerrit over Walcheren zijn van half twee tot drie uur te bezichtigen op het parkeerterrein van de Parel in Domburg. Om 13 uur worden zijn op 't Groentje opgewacht door een boerenkapel, op het parkeerterrein zijn van 13 tot 17 uur diverse kinderactiviteiten en in het centrum speelt tussen 15 en 17.30 uur de Salt Lake Jazz Band. Vier straatartiesten spelen diverse typetjes van 13 tot 18 uur bij de Parel en in het centrum en ter afsluitng speelt vanaf 21 uur de Louisiana Rhythm Boys dixiland-muziek in de Roode Leeuw. Ambitie - De volwassenafde ling van de Amateurschool de Ambitie presenteert 24 en 25 om 20.30 uur en 26 juni om 14.30 uur in het Minitheater in Middelburg de voorstelling 'Korczak en de kinderen' van Erwin Sylvanus, in de regie van Naveen Visser. De Ambitie is een gezamenlijk initiatief van het Zeeuws Centrum voor Amateur toneel en de Stichting VMC Zee land. De volwassenen die in deze voorstelling meespelen vol gen voor het tweede jaar lessen bij de Ambitie. In het eerste jaar en een gedeelte van het tweede is er aan de scholing gewerkt op het gebied van de verschillende spelonderdelen. Het tweede jaar sluit af met een theaterproduk- tie. Wonderlijk - Ine van de Ven verzorgt woensdag 29 juni een strandexcursie in het kader van de tentoonstelling Wonderlijk Rijk, over algen en wieren, die momenteel te zien is in het Zeeuws Biologisch Museum in Oostkapelle. De excursie duurt van 14 tot 16 uur. Aansluitend wordt de tentoonstelling bezocht. Maximaal dertig perso nen kunnen mee. dus vooraf opgeven is wenselijk. Kunstmarkt - Atelier Multi Color in Middelburg houdt 25 juni voor de vierde keer een zomerkunstmarkt van 10 tot 17 uur. Deelnemers zijn onder anderen Judith Cramer met sug- arcraft, Nelly Engelsman met aquarellen en Ankie Kienhuis met keramiek. Muziek - De Culturele Raad Vlissingen en de stichting Drum Corps Holland houdt 25 juni een internationale wedstrijd voor Drum en Bugle Corps op het sportpark Irislaan in Vlissingen. De wedstrijd heeft een Ameri kaans karakter en begint om 20.45 uur. Aan de wedstrijd doen zeven verenigingen mee, waaronder het Drum Corps Blue Spirit, het Juliana Drum Bugle Corps en het Junior Drum Corps Johan Friso uit Middelburg. Damesbril - Tussen 27 mei en 10 juni zijn bij de politie in Mid delburg de volgende voorwer pen afgegeven: gouden schake larmband; giromaatpas; ratel- sleufel; lichtblauwe damesbril; fototoestel; pak foto's van mid deleeuws feest; bankbiljetten; goudkleurig herenhorloge met zwart bandje; Happy Family Clubpas; diverse CZ-pasjes; rij bewijs; diverse sleutels; zwarte mountainbike; damesfietsen; herenfiets; OV-jaarkaart; zilver kleurig fotohangertje; fietstas met regenkleding; damesbril in bordeauxkleurige koker; bruine look-over leesbril; nietmachine; blauw regenpak; plastic tas met blauw regenpak; blauw trainings pak; herenportemonnee met inhoud; bruinieren portemonnee met ritssluiting; plastic tas (C&A) met damesblouse; mountainbi ke; bruine damesfiets; zwarte kat met wit vlekje onder de kin; zwarte kat. blind aan beide ogen. Bankpasjes - Bij de politie in Vlissingen is tussen 25 mei en 15 juni het volgende aangege ven: enkele fietsen, bankpasjes, mapje met foto's, fotorol, horlo ge, portemonnees, sleutels, bril lekoker, rekenmachine, broche, verzekeringsplaatje, walkman, autowiel. Reiki - T.C. Romein, Reiki-mas- ter in Domburg, houdt 22 juni en 13 juli een energie/meditatie avond. Deelnemers worden met kaarslicht, wierook en muziek in de stemming gebracht om door meditatie nieuwe energie op te doen. De bijeenkomsten begin nen om 20 uur. Op zondag en maandag 26 en 27 juni verzorgt Romein een cursus Reiki 1 waar in de deelnemers leren zich beter open te stellen voor het ontvangen van levensenergie en waarbij tevens de zenuwbanen worden versterkt voor het beter één worden van lichaam en geest. Ook worden handposities uitgelegd. De cursus duurt van 12 tot 18 uur en van 18 tot 21.30 uur. Voor inlichtingen en opga ven 01188-3167. Atletiek - De Goese Atletiek vereniging AV'56 houdt woens dag 22 juni een avondwedstrijd voor veteranen, senioren en junioren. Het programma begint om 18.45 uur en omvat onder meer een 5 kilometerloop voor heren, jongens A en dames, enkele kortere loopnummers en een aantal technische nummers zoals discuswerpen en versprin gen. De wedstrijden worden gehouden op sportpark Het Schenge in Goes. Zaterdag 25 juni verzorgt AV'56 een halve marathon op Noord-Beveland. Minder getrainden kunnen twee of tien kilometer lopen. De start is om 15 uur aan de Sophiabou- levard. bij de jachthaven de Roompot bij Wissenkerke. Inschrijvên kan vanaf 14 uur. Tippelaars - Wandelsportver eniging De Vrolijke Tippelaars houdt 2 juli de eerste duin- en strandtocht over de afstanden vijf, tien, vijtien, twintig en dertig kilometer. Het startbureau is bij de Kanovijver in Vlissingen. De, start voor de dertig kilometer is tussen 9 en 11 uur, de overige afstanden starten tussen 9 en 13 uur. De routes lopen over het strand, langs het duin en door het bos. Fietsen - MAC Scheldegouwen organiseert zondag 26 juni een fietspuzzeltocht voor het hele gezin. De route is te volgen via een eenvoudige routebeschrij ving. Inschrijving en start is tus sen 13 en 14 uur is bij buurthuis de Schuur in Oost-Souburg. De lengte van de tocht 22 kilometer en deelnemers moeten uiterlijk om 16.30 uur terug zijn. uur en 9 en 23 juli ook om 14 uur. Vertrekpunt is Haven de Piet aan de Muidenweg tussen Arnemui- den en Wolphaartsdijk. Woens dag 29 juni verzorgt Natuurmo numenten om 14 uur een fiets- excursie langs de natuur van de Bloemdijken in de Zak van Zuid- Beveland. Ook hiervoor kunnen deelnemers zich aanmelden op bovengenoemd telefoonnum mer. Ook Zeeland heeft nu een vlekkendienst. Tapijtreini- gingsservice Tapi-Rein in Colijnsplaat heeft de verte genwoordiging op zich ge nomen van het landelijke net van Eutraco Handels maatschappij in Noord- wijk. Volgens Tapi-Rein kunnen nu de meest hard nekkige vlekken worden verwijderd. In veel geval len - zo meldt de Noordbe- velandse zaak - denkt de consument er over om de vloerbedekking maar te vernieuwen omdat schoonmaken niet helpt. Tapi-Rein kan in zulke gevallen een uitkomst bie den zodat vervanging van vaak zeer duur materiaal overbodig is. Kamerkoor - Het Middelburgs Kamerkoor geeft zaterdag 25 juni het jaarlijkse zomerconcert. Thema van het concert is Bloe men. Instrumentale medewer king wordt verleend door harpis te Lenie de Meij, terwijl Ineke Timmerman de verbindende tek sten spreekt. Het Kamerkoor heeft een keur aan bloemenlie- deren uit vele eeuwen verza meld van onder anderen J. Wil- bye, J. Brahms en C. Saint- Saëns. Het concert in de foyer van de Concert- en Gehoorzaal in Middelburg begint om 20.30 uur. Trammps - Dansteater Cosmo in Vlissingen heeft vrijdag 1 juli de Amerikaanse soulgroep The Trammps op het podium staan. The Trammps zijn een van de meest bekende vertegenwoordi gers van de zogenaamde Philly- sound: een sterke melodie-geën te zwarte disco, beter bekend onder de naam Motown. Hun gevoel voor show, de beheer sing van het close harmony-sin ging en hun professionele instel ling maken The Trammps tot een wereldact. Het optreden in de Cosmo zou aanvankelijk plaats vinden op 24 juni maar kan door omstandigheden dan niet door gaan. Om het leed te verzachten is de entree dit keer gratis. MONA BIOGARDE VRUCHTEN bak 500 ml 2.29 TÉ FREDDO ICE TEA per zakje 1,19 MIRACOLI PASTASAUZEN pot 250 ml 2,19 KOOPMANS KWARK TAARTMIX pak d 200 gram 2,29 RIEDEL DUBBELDRANK 2 x 3-pack 4,58 JUL Si in cv Middelplaten - Natuurmonu menten neemt dit jaar negen keer mensen mee per boot naar het natuurgebied de Middelpla ten in het Veerse Meer. Behalve gevaren wordt er ook gewandeld over een eiland met onder meer kolonies zilvermeeuwen en aal scholvers. Aanmelden vooraf is noodzakelijk op 01195-5983 (tus sen 19 en 21 uur). De eerste excursies zijn zaterdag 25 juni om 10 en om 14 uur. In juli zijn er elke zaterdag excursies om 10 Beeld van het boren van de eerste paal. Paauwe's Woninginrichting in Goes is begonnen met de verbouwing die een uitbreiding met zo'n zevenduizend m2 moet opleveren. De Goese eerste burger drs. D.J. van der Zaag boorde daarvoor onlangs de eerste paal. Het totale opppervlakte van het meubelpaleis komt daarmee op twaalfduizend m2. De ingang van Paauwe is nu nog aan de Zuidvlietstraat. Na de verbouwing komt de entree in de Marconistraat. De showroom aan het Schuttershof wordt daarna gesloten. Het grootste windmolen park in Zeeland van de coö peratieve Windenergiever eniging Zeeuwind is afgelo pen zaterdag in gebruik genomen. Gedeputeerde L. Nederhoed-Zijlstra, burge meester T. Vogel van Kort- gene en het Kortgeense gemeenteraadslid M. de Smit hebben samen het windmolenpark Noord Beveland-Oost officieel geopend. Wie over de Zeelandbrug Mid den-Zeeland verlaat of binnen komt treft aan de oostzijde van de Noordbevelandse op- en afrit van de brug de vier molens aan. Het nieuwe wind molenpark van Zeeuwind is het vijfde en grootste energie park dat in Zeeland in gebuik is genomen. De vereniging Zeeuwind is een kleinschalige organisatie van mensen die investeren in duurzame ener gie. De op dit moment 2200 leden van Zeeuwind investe ren in windenergie door geld leningen beschikbaar te stel len. Zeeuwind-molens staan ver der bij Bath, Oostburg, West- kapelle en Goese Sas. Het nieuwe park is geheel uitge rust met Deense Micon-turbi- nes. Zeeuwind heeft goede ervaringen met deze molen. Hij wordt door de vereniging wel vergeleken met het Zeeuwse trekpaard: hij heeft geen electronische snufjes en hij werkt altijd. De vier molens op Noord-Beveland hebben een totaal vermogen van 1 Megawatt (duizend kilowatt). Eem gemiddelde jaarproduktie van 450 tot 475 duizend kW is volgens Zeeuwind een reële schatting voor windmolenpark Noord Beveland-Oost. Medelingen voor deze rubriek melden voor vrij dag 17 uur, liefst schriftelijk. Postbus 5017, 4330 KA Middelburg. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Vr. 20 uur: zomeravond zang. Zo. 10 uur: A.E. de Bruijn, 19 uur: P. Boe- kesteijn. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 en 15 uur: M. Goudriaan. Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 19 uur: G.J. Mink. Volle Evangelie-gemeente "Immanuel", Westdijk- straat 5-7, samenkomst Do. 20 uur. Zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Kerk. Kerkplein 1. Zo.: geen opgave ontvangen. DOMBURG Hervormde Kerk. Markt 8. Zo. 10 uur: P. Blokland, 19 uur: M. Allewijn. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. zaterdag 19 uur en zondag 10 uur. GAPINGE~ Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: W.P. Jansen. Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25, Zo. 10 uur: W.P. Jansen, gez. dienst in de Geref. Kerk. GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: F. de Jonge, 19 uur: J.A. Murre. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: P. den Braan- ker, 19 uur: J.A. Murre. gez. dienst in de Geref. Kerk. HOOGELANDE Christengemeenschap. Kapel van St. Maarten. Zo.: geen dienst. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. S.O.W. Nieuwe Kerk, Groenmarkt, Zo. 9.30 uur: C. Brakema. Koorkerk. Koorkerkhof, Zo. 9.30 uur: C.J.G. Vonck. Ontmoe- tingskerk. Oosterscheldestraat, Zo. 9.30 uur: O. Elseman. Engelse Kerk. Simpelhuisstraat, Zo. 19 uur: O. Elseman. Thomaskapel. Zo. 9.30 uur: J.A. Murre. Oostkerk, Oostkerkhof, Zo. 10 uur: A.C. Verweij. Wijkgemeente Geref.Bond. (in de Nieu we Kerk) Zo. 11 uur: J. Blom, 18.30 uur: J. Vroe- gindeweij. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Lange Noordstraat 62, Za.: 10 uur: Bijbelstudie, 11 uur: Eredienst. P. Sol. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 9.20 uur: bid stond, 10 en 19 uur: J. Pippel. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: Cornet. Nederlands Gereformeerde Kerk. Gebouw Engel se Kerk, Simpelhuisstraat 10. Zo. 9.30 en 17 uur: W. Janse. Vereniging van Vrijzinnig Hervormden en Remon stranten. Koorkerk, Zo. 9.30 uur: C.J.G. Vonck. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk. Lombardstraat 1elke tweede en vierde zaterdag van de maand om 17 uur. Zo. 10 uur. De Hoek steen, Roozenburglaan 22, Zo. 11.30 uur. Waalse Kerk (Eglise Wallonne). Lange Noord straat 62. Zo. 16.30 uur: J. Chardard. Evangeliegemeente "De Wijngaard". Klarenbeek LTS. Zo. 9.30 uur: M. Helmus. Rafaël gemeenschap Eleos Walcheren. Olmen laan 8, Zo. 9.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Rey- ershove, Dauwedaelselaan 35, Zo. van 10-12 uur, Do. van 19.30-21.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Cen trum, Dauwedaelselaan 35, Zo. van 16-18 uur. Di. van 19.30-21.30 uur. NIEUW EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. 10.30 uur: A.F. Schou- wenaar. OOSTKAPELLE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: C. Kleij. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 9.30 en 19 uur: E.V.E. Wijnands. Ned. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1Zo. 9.30 uur: B. de Haan. MELISKERKE Gereformeerde Gemeente Valkenburgstraat 25. iedere zondag om 9.30 uur en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: L.C. Manuputty, gez. dienst in de Herv. Kerk, 19 uur: P. Boeke- steijn. Hervormde Kerk Zo. 10 uur: L.C. Manuputty. MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avonden op do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Her- berdsland 11. Baptisten Gemeente. Kapel Herengracht 74. Zo. 10 uur: L. Fabriek. Centrum Middelburg. Segeerstraatkerk, Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdienst. Evangelische Baptisten Gemeente Damplein 12. Zo. 10 uur: Br. Lok. Christelijke Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 16.30 uur: J.G. Schenau. Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo. 9.30 uur: gez. dienst in Vlissingen. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Alle zondagen leesdiensten 9.30 uur, 14 en 18.30 uur. Gereformeerde Kerk. Getuigeniskerk, Adr. Lau- werijszstraat 6, Zo. 9.30 uur: J.H. Meijer, 19 uur: J. Bakker. Hofpleinkerk, Zo. 9.30 uur: G. Polderman, 14.30 uur: P.A. Trimpe. De Hoeksteen, Roozen burglaan 22, Zo.: geen dienst. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt).Klein Vlaande ren 75, Zo. 9.30 en 16.30 uur. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. Evangelisatie- dienst 'Zondag half twaalf', De Vergulde Baars, Baarsjesstraat 43, 15.30 uur. Wo. bijbelstudie, Dam 6, 19.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 en 15 uur: F.C. van Dijke. Hervormde Gemeente. Waterstraat 4, Zo. 10 uur: A.C. den Hollander. Gereformeerde Gemeente. Saronkerk. Zo. 9.30 en 15 uur: leesdienst. RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. 9 uur: A.F. Schouwe- naar. SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: A.O. Poppe, 14.30 uur: H.W.J. Faassen, gez. dienst in de Herv. Kerk. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: A.O. Poppe, gez. dienst in de Gerf. Kerk, 14.30 uur: H.W.J. Faassen, afscheidsdienst. ST.LAURENS Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk. Van Cit- tersstraat 69. Zo. 10 uur: St. Spanjer. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 uur: M.J. Dekker, 19 uur: F. de Jonge. OOST-SOUBURG Kanaalstraatkerk. Zo. 9.30 uur: L.A. Woltering. Oranjepleinkerk, Zo. 9.30 uur: L.C. Ladenberg- Deij, 19 uur: zangdienst. Bejaardentehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1, elke 1e en 3e zaterdag om 9 uur. Zo. 19 uur: J. H. Meijer. Martinuskerk. Kerklaan 19. Zo. 10 uur. Volle Evangeliegemeente Sion, Ritthemsestraat 43 (gebouw De Blazer), Zo. 10 uur: lofprijzings- dienst. VEERE Gereformeerde kerk. Zo. 9.30 uur: Hiensch, gez. dienst in de Herv. Kerk. Hervormde Kerk. Zo. 9.30 uur: Hiensch. VLISSINGEN Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoy- straat 2, Zo. 9.30 en 16.30 uur: A. Geelhoed. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Wal- straat 23. Zo. 10 en 17 uur. Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20, West- Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur, Wo. 20 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk, Oude Markt, Zo. 10 uur: P. Köther- Middelhoek. Petruskerk, P. Krugerstraat 17, Zo. 9.30 uur: J.W. Glashouwer. Johanneskerk, Bon- edijkestraat 165, Zo. 9.30 uur: A.G. Baas. Open Hof. Alexander Gogelweg 57, Zo. 9.30 uur: J. de Bie, 19 uur: vesperdienst. De Schaapskooi. Pape gaaienburg, Zo. 9.30 uur: J.W. Genuit. Ziekenhuis Walcheren Koudekerkseweg 88, Zo. 10 uur: C.G. Rezelman. Ter Reede, Zó. 19 uur: G. Kalksma. Jehova's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534. Do. van 19 tot 20.45 uur. Zo. van 10 tot 12 uur. Jehova's Getuigen gemeente 'Souburg Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534, Zo. van 15.30 tot 17.30 uur. Di. van 19 tot 20.45 uur. Jehova's Getuigen Vlissingen Bossenburgh. Za. van 17.30 tot 19.30 uur. Wo. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161iedere Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Bonedijkestraat 163, Za.: 9.30 uur: Eredienst, 10.30 uur: Bijbelstudie. P. Sol. Gereformeerde Gemeente. Marnixplein 41. Zo. 9.30 uur: leesdienst, 16 uur: W. Harinck. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 uur: C. Bijl. Pinkstergemeente Vlissingen e.o.. Vrijdomweg 1, Zo. 15 uur: J. Vanhees. Christelijk Centrum Zeeland. Open Hof, Alexander Gogelweg 57. Zo. 14.30 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 10 uur: dienst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwen straat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolische Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur, Wo. 20 uur. Evangelie Gemeente 'De Blinkende Morgenster'. Dr.Stavermanstraat 61Zo. diensten om 10 en 17 uur. Rooms Katholieke Kerk Der Boede. Babbelaar, elke 2e, 4e en 5e zaterdag v.d. maand om 10.30 uur. Zo. 10.30 uur: C. Simons. Lieve Vrouwe Kerk, Singel (nabij stadhuis). Za. 19 uur. Zo. 9.30 uur. Wo. 9 uur. Ter Reede. Koudekerkseweg 81Za. 15 uur Open Hof (Paauwenburg). A. Gogelweg 59. Zo. 11.15 uur. Di. 9 uur. VROUWENPOLDER Zuid(praktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Visser): zaterdag tot 24 uur: C. Wattel, Amstelstraat 55. Oost-Souburg, tel. 01184-61630. zondag tot 24 uur: H.J. Roelof sen, Stationsplein 1a, Arnemui- den, tel. 01182-1308. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Seroosker- ke. Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: zater dag en zondag: R A D. van Tol. Markt 12. Veere, tel. 01181-1271. Aagtekerke, Biggekerke, Domburg, Koudeker ke, Meliskerke, Westkapelle en Zoutelande: van vrijdag t/m zondag: AA van der Male, Duin weg 59. Zoutelande, tel. 01186-1282. West- en Midden-Walcheren: zaterdag en zon dag: A. Stutterheim, Sivertstraat 40, Meliskerke. tel. 01186-1760. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: zaterdag en zondag: J.W.A. v.d. Heijden, Turf kaai 1. Middelburg, tel. 01180-12738. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag tot vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek L. v.d. Boogert. Vrijlandstraat 79, tel. 27471. Vlissingen: van vrijdag tot de vrijdag daaropvol gend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek De Singel. Singel 9. tel. 12730. VERLOSKUNDIGEN Hervormde Gemeente. Zo. 11 uur: D.E. Hiensch. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: S. de Kam, 19 uur: afscheid zondagsschool. ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Willi- brordusplein 2. Zo. 9.30 uur: R.G. van der Zwan. Emmaus-Toeristenkerk. Dishoek. Zo. 10 uur: J. Sweere. Do. 23 juni t/m wo. 29 juni HUISARTSEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Morning Prayer, 19.30 uur: Holy Communion. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30, Vr. 19.30 en Zo. 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 16.30 uur. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 9.30 uur. Middelburg: zaterdag tot 24 uur: C.J.E.M. Albers. Bellinkplein 3, tel. 39933. zondag tot 24 uur: P.F. de Doelder, Bellinkplein 1, tel. 39933. Visites aan vragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur. (zon der afspraak). Vlissingen: zaterdag tot 24 uur: R.M. Thiadens, Zuiderbaan 23, tel. 64633. zondag tot 24 uur: F. van de Berg, Giessenburg 12. tel. 65253. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur. (zon der afspraak). Souburg, Nieuw- en St. Joosland, Arnemui- den. Gezondheidscentrum Middelburg- Vlissingen en Oost-Souburg: van vrijdag 9 uur tot maandag 9 uur: H. Hament, tel. 79678. Middelburg: van zaterdag 9 uur tot maandag 9 uur: M. de Jonge, tel. 16761. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschapsdieren) zaterdag en zondag: E. v.d. Akker, Kanaalstraat 3, Oost- Souburg, tel. 01184-60860. Spreekuren zonder afspraak: za. en zo. 11-12 uur en 17-18 uur. Dierenartsenpraktijk Middelburg: (grote huis dieren) tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8- 9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Dom- burgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Dierenartsenpraktijk Meliskerke: (kleine huis dieren): Kelderweg 1, tel. 01189-2838. OVERIGE DIENSTEN Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele week end 01180-28288. Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, 01180-28800. Kinder en jeugdtelefoon Zeeland, elke dag bereikbaar van 14-20 uur, 06-0432 (gratis). Patiëntenplatform Zeeland: 01100-49389. Stichting Bejaarden- (en gehandicapten) Alarm Zeeland. 01188-3404. Stichting "Blijf van m'n Lijf Zeeland": 01184- 14645 (dag en nacht). Bureau Sociaal Raadslieden en Algemeen Maatschappelijk Werk, Thuiszorg Walcheren. Middelburg. 01180-84000, Vlissingen, 01184- 86400, Stichting Slachtofferhulp Zeeland. 01180- 36108 Stichting SOS Telefonische Hulpdienst Zee land. 01180-15551 Vereniging tegen seksuele kindermishande ling binnen het gezin. Telefonisch spreekuur: van 8.30-9 uur, 01180-13362. Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis. 01100-49200. Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), 01180-37320 en 01184-13240. Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kinderbescherming. 01180-35015. Thuiszorg Walcheren, afdeling Kruiswerk, alarmnummer 01184-11877. Thuiszorg Walcheren, afdeling Gezinsverzor ging. alarmnummer 01184-14444 (pieper 168). Politie-assistentie Walcheren. Noodhulp 06-11, overige assistentie aanvragen 01180-33333.

de Vlissinger | 1994 | | pagina 15