Venco 's NATIONALE BIOSCOOPDAG 9 JUNI: In alle bioscopen naar de film voor ƒ2,50 Flodder-fans Frank Ronald de Boer langs de lijn bij Tatjana Bioscoopbezoek sterk gestegen nieuw POPULARITEIT BIOSCOPEN GROEIT: Oranje selectie gaat altijd naar bioscoop lach je harder Nieuwe info service met ingang| van de nationale bioscoopdag Kies de film die bij u past. Aanmoedigen 14 DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 8 juni 1994 Op maandag 6 juni om 18.00 uur begint de voorverkoop bij alle bioscopen. Het is zaak om zich goed te informeren zodat men ook echt de film gaat zien waar men het meeste plezier aan beleeft. Is de keus eenmaal gemaakt, dan kunnen telefonisch plaat sen gereserveerd worden bij het betreffende theater. Nog beter is om direkt aan de kassa een kaartje te kopen. Ook bij telefonische reservering is het verstandig om ruim van tevo ren de kaarten af te halen. Op donderdag 9 juni kan men dan op zijn gemak doorlopen zon der eerst nog bij de kassa te hoeven wachten. BELBIOS helpt bij het kiezen I van een film Met ingang van 6 juni treedt een nieuw 06-infomatienum- mer in werking, genaamd de BELBIOS. De Belbios geeft u snel alle informatie over speel films die in de bioscopen draaien. De Belbios werkt via de toetsen of draaischijf van uw telefoon en maakt gebruik van spraakherkenning. Wilt u weten welke films er draaien, dan kunt u de Belbios raadplegen. De BELBIOS geeft u een korte inhoud van de film en kan u ook vertellen waar de film draait. Dat kan een bios coop bij u in de omgeving zijn, of een willekeurige bioscoop elders in Nederland. U kunt kiezen uit de films die op dat moment draaien of die bin nenkort worden verwacht. BELBIOS vertelt u desgewenst hoe u per openbaar vervoer de bioscoop kunt bereiken en zelfs waar u het beste kunt parkeren. Tenslotte geeft de BELBIOS informatie over spe ciale activiteiten en arrange menten. De werking is eenvoudig: U toetst of draait 06-9363. Gesproken instructies vertellen u precies wat u stap voor stap moet doen. Op deze manier krijgt u razendsnel alle infor matie, die u nodig heeft voor een avondje uit. Het nummer van de Belbios is 06-9363 (50 cent per minuut). Niet alleen tijdens Venco's Nationale Bioscoopdag, maar elke week wordt een grote verscheidenheid aan films ver toond; romantische, spannen de, komische, ontroerende, kunstzinnige, mooie of specta culaire films. Daar is zeker een film bij die bij uw smaak of stemming past. De titel van de film zegt niet altijd voldoende over de aard en inhoud ervan. Om er zeker van te zijn dat u de juiste keuze maakt kunt u zich op de hoogte stellen door het informatienummer van de Belbios te draaien, recensies te lezen of de gratis bladen Filmkrant en Preview in te kij ken. Daarnaast worden in de hal van bioscopen vaak video banden met trailers gedraaid, die u voor een klein bedrag ook aan kunt schaffen. Op 9 juni aanstaande nodigen de Nederlandse bioscopen het publiek uit om voor slechts 2,50 een Film te komen zien. Het Nederlandse film- en bioscoopbedrijf organiseert op die datum de Nationale Bioscoopdag in samenwerking met Venco. "Wij willen dat op 9 juni iedereen nou eens naar de bioscoop komt." aldus één van de organisatoren. "Ook, en speciaal, de mensen die niet zo vaak gaan. De bedoeling van de Nationale Bioscoopdag is dan ook om het publiek de gelegenheid te bieden tot een her nieuwde kennismaking met de bioscoop. Jonge mensen tot 35 jaar zijn veelal regelma tige bioscoopbezoekers. Boven deze leeftijd blijven mensen meer thuis, vaak omdat ze kleine kinderen hebben. Sommigen weten niet meer hoe leuk het is om in een donkere zaal, op een groot doek en met mooi geluid, een film te zien. Ook de speciale sfeer die daar omheen hangt hebben zij in lange tijd niet meer geproefd. Speciaal deze mensen worden uitgenodigd om van de gelegenheid gebruik te maken en weer eens te komen kij ken. De bioscoop is immers voor iedereen." Een tweede reden voor het organiseren van de Nationale Bioscoopdag is om eens iets leuks te doen voor de vaste klanten van de bioscopen. Het afgelopen jaar is het bios coopbezoek enorm toegenomen en ook in dit jaar zijn de be zoek-cijfers blijven stijgen. De Nationale Bioscoopdag is daarom tevens bedoeld als een aardig gebaar naar de regelmatige bezoekers. Het is niet de eerste keer dat de Nationale Bioscoopdag plaatsvindt. Reeds in 1988 werd een dergelijk evene ment georganiseerd. Ook toen kon men voor een rijks daalder naar de film en had den de exploitanten, net als nu, rond de theaters fees telijkheden georganiseerd. De eerste Nationale Bios coopdag was een gigantisch succes. Nagenoeg alle zalen waren uitverkocht. Dit jaar verwachten de bioscoopex ploitanten opnieuw een grote toeloop. Het verschil met 1988 is echter, dat dit maal de kaarten van tevoren besteld of gekocht kunnen worden. Op deze manier heeft iedereen de mogelijk heid om een toegangs bewijs te kopen en worden lange wachttijden, gedrang en teleurstellingen voorko men. Ook de Nederlandse filmwereld wenst Oranje veel succes in Amerika. Op de voorgrond herkent u als enthousiaste supporters (v.l.n.r.) Olivier Tuinier, Huub Stapel, Nelly Frijda, Willeke van Ammelrooy, Frans Weisz, Thom Hoffman, Matthijs van Heijningen en Renée Soutendijk. (foto: Michael Koorenl Oranje-attributen: BoBo-Promotions) Op 9 juni, de Nationale Bioscoopdag, zit ten de voetballers van ons nationale elf tal in het vliegtuig naar Canada om zich daar voor te bereiden op het wereldkam pioenschap. Na 3 dagen vliegen zij door naar Flo rida. Tijd voor een avond je bioscoop zullen zij dan Tussen de opnamen van Flodder spraken de Ajacieden Frank en Ronald de Boer langdurig met Tatjana Simic. (foto: Hans Kokx) waarschijnlijk niet heb ben. De gebroeders Frank en Ronald de Boer, die onlangs kampioen werden met Ajax, maakten van een korte vakantie gebruik om de set van Flodder te bezoeken, waar zij een ontmoeting hadden met Tatjana Simic. "Wij hebben Flodder 1 en 2 allebei in de bioscoop ge zien," vertellen ze. "We vin den het ook heel leuk om Tatjana eens te ontmoeten. Zij leek ons een heel leuk en spontaan mens zonder ster allures." In het echt blijkt dat ook te kloppen. In de First Floor Film Factory in Almere is een complete villawijk nage bouwd. Hier werden de twee speelfilms opgenomen en vinden dagelijks opnamen plaats voor de televisieserie. Op de dag dat Ronald en Frank de Boer er zijn is Tatjana gehuld in sporttenue met een nummer op haar rug. In de aflevering die vandaag wordt opgenomen loopt de familie Flodder mee met de marathon. "Ik ben niet zo sportief hoor", zegt Tatjana lachend. "Maar ik ga natuurlijk wel de wed strijden van het Nederlands elftal volgen wanneer het WK gespeeld wordt." Ronald en Frank de Boer zijn regelmatig in de bioscoop te vinden. "Een tijd lang ging ik echt iedere week," ver- telt Ronald. "Nu mijn vriendin en ik een baby hebben is dat iets minder geworden, maar als ik weet dat er iets goeds draait zorgen we voor een oppas. Zo ben ik laatst nog naar 'On deadly ground' geweest, met Steven Seagal." "Ook met het Nederlands elf tal gaan we vaak naar de bio scoop", vult Frank aan. Als we een interland moeten spe len, komt het elftal drie dagen van tevoren bij elkaar. En op maandagavond gaan we dan met zijn allen naar de film. Dat is inmiddels traditie geworden. En met Ajax doen we precies hetzelfde." "Wij gaan graag naar de bio scoop", roept de tweeling in koor. "De sfeer, met dat grote scherm en het goede geluid, maakt dat de film echt dicht bij je staat. Je kunt er hele maal in op gaan. Dat mis je thuis wel een beetje als je naar een video zit te kijken." Zij kijken graag naar aktie- films en thrillers, maar als er een goede film draait met goede akteurs doet het genre er voor hen niet zo veel toe. .55 "We hebben 'The Naked Gun' deel 1 en 2 1/2 allebei gezien," aldus Ronald, "deel 1 wel 5 of 6 keer. De tweede keer ontdekten we toch weer nieuwe grappen die we eerst niet opgemerkt hadden. We hebben ons toen nog tranen gelachen." "En als ik hem nu weer zie, dan moet ik weer lachen!" voegt Frank er aan toe. Tatjana is net terug uit Engeland, waar zij met de producers van Take That haar nieuwste single 'Takes a little time' heeft opgenomen. "Van hen heb ik mijn groot ste compliment gekregen", vertelt ze stralend. "Deze mensen hebben al vele hits op hun naam staan. Take That is wereldberoemd. Maar toen ik met ze in de studio aan het werk was, riepen ze: "Goh, jij kunt tenminste zin gen!". Daar ben ik heel trots op." Ze wordt weer weggeroepen voor de opnames van de marathon. Keer op keer moet zij aan komen hollen met Coen van Vrijberghe de Koning en ook Martin Brozius rent zich rot. Langs de lijn kijken de broertjes de Boer geamuseerd toe. "Kunnen jullie dit niet van me overnemen?" roept ze hen toe. Maar zij moedigen haar liever aan; rennen doen ze straks op 20 juni wel als zij hun eerste wedstrijd voor het WK spelen. Het afgelopen jaar is het bioscoopbezoek enorm toegenomen en de bezoekcijfers blijven verder stijgen. In 1993 ontvingen de Nederlandse bioscopen bijna 16 mil joen bezoekers, een stijging van zo'n 16 ten opzichte van 1992. In het eerste kwar taal van 1994 hebben de bioscopen alweer meer kaartjes verkocht dan vorig jaar in dezelfde periode. Het ziet er naar uit dat de bioscoop weer in populariteit toeneemt. Eén van de oorzaken is waarschijnlijk dat niet alleen de kwaliteit van de films, maar ook de kwaliteit van de bioscopen is toegenomen. Veel zalen hebben de laatste jaren verbeteringen ondergaan wat betreft zitcomfort, beeldkwaliteit, geluids weergave, service en andere faciliteiten. Voor veel mensen is dat aanleiding om, na een geslaagd bezoek, vaker terug te keren. "Vroeger gingen we eigenlijk nooit naar de bioscoop," aldus Marjan, een 43-jarige secretaresse uit Utrecht, "maar in de laatste maanden zijn we wel 3 keer geweest. Mijn jongste zoon moest en zou naar 'Jurassic Park'. Ik ben met hem meegegaan en heb mijn ogen uitgekeken naar de fantastische special effects. Op de video komt dat toch niet zo over. Toen de kinderen een keer uit logeren waren zijn mijn man en ik naar 'The Remains of the Day' gegaan. We hadden een Cinemenu genomen, voor één prijs uit eten en naar de film. Echt een avondje uit. En met Pasen zijn we met het hele gezin naar 'Mrs. Doubtfire' geweest. Ik denk dat het door de sfeer komt, Veel mensen hoven de dertig herontdekken de bioscoop, (foto: Hans Kokx dan ook veel ouderen. Met een 65+pas krijg je korting dus sommigen gaan bijna iedere week! In de Kerst vakantie heb ik mijn klein kinderen meegenomen naar 'Aladdin'. Ik weet niet wie ik heb ont- "In CCn VOllC ZtUll noten heeft rustiger is (Jan (fouiS" in de bios- scoop. Geen rijen en het per- geen kind te zijn om naar een soneel heeft wat extra tijd Disney-film te gaan, want die voor je. Er komen overdag blijven altijd leuk." want in een volle zaal lachje harder dan thuis voor de buis." Ook mevrouw van der Merwe uit Dordrecht heeft de bioscoop herontdekt. "Als oudere vrouw durf ik 's avonds niet zo goed over zij of ik! Eén ding weet ik wel: je hoeft

de Vlissinger | 1994 | | pagina 14