Deze week: ^1!9 ^1!4 ^109 01!' 3 Amnesty-avond over Rwanda imas yi m mm 1 i IRWMal Cursus/onderwijs Rommelen Allerlei Sociaal Cultuur S|>ort SNEL GEBOEKT DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG DINSDAG WOENSDAG Kerk Natuur Tegen inlevering van uw Gouden Munt één van deze topprodukten voor de 1/2 prijs! Verenigingen Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 Woensdag 8 juni 1994 DE FAAM - DE VLISSINGER 13 Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Squaredance - De North Sea Dancers, een squaredance- en clogginggroep uit Vlissingen, houdt vrijdag 17 juni om 20 uur een kennismakingsavond in Campus de Ruyter aan de Van Hogendorpweg 58a in Vlissin gen. Een tweede en een derde kennismakingsavond worden gehouden op vrijdag 9 en 16 sep tember. De kennismakings avond gaat vooraf aan de nieuwe danscursus die binnenkort begint. Musical - Het gereformeerd kinderkoor de Karekieten bestaat vijftien jaar. Om dat te vieren zingt het koor onder leiding van Willem Staat de musical De snoepreis van Tjeerd en Krina, in de gereformeerde kerk (vrijge maakt) in Middelburg. De musi cal is opgebouwd uit acht korte bedrijven en vertelt over een reis door de geschiedenis van Wal cheren. Voor de pauze zingt het koor enkele liederen, waarbij ook oud-koorleden zullen optreden onder leiding van oud-dirigent Sj. P. Sijnstra. Het programma begint om 19 uur. Mondriaan - Stichting Educa tief Toerisme Zeeland Oranjezon in Oostkapelle verzorgt deze zomer een aantal kunsthistori sche middagprogramma's met de titel 'Mondriaan in Domburg'. Beeldende kunstenaars kwamen aan het begin van de eeuw veel vuldig naar Domburg, bekend om het 'Zeeuwse Licht'. Op uit nodiging van Jan Toorop kwam ook Mondriaan naar Domburg, waar zijn werk zich ontwikkelde naar de later zo bekend gewor den abstracte stijl. Tijdens het middagprogramma wordt het verhaal van die ontwikkeling ver teld tijdens een wandeling naar die plaatsen die van belang waren voor Mondriaan en zijn collega's. Het programma begint in Studiecentrum Oranjezon in Oostkapelle en is onder meer te volgen op zaterdag 14 en 28 juni. Midgard - Jongerencentrum Midgard in Middelburg houdt zaterdag 11 juni een Experimen tal Swingparty. Dj's Douwe en Sander verzorgen de muziek in een free art aangeklede ruimte. De party begint om 21 uur. Duke - Marc van der Feen, stu dent aan het Sweelinckconser- vatorium in Amsterdam, zal vrij dag 10 juni tussen 17 en 19 uur piano spelen in de Ierse pub The Duke in Middelburg. Hij zal onder meer nummers ten gehore bren gen van de cd Free, die hij samen met zijn broers (The Feenbrothers) heeft gemaakt. Hof Domburg Domburg, wekelijks Candlelight Bow- lingtoernooi vanaf 12 jaar, inschrijven voor 18 uur bij receptie de Parel, aanvang 20 u. Franciscusschool Vlissingen, openbare ver gadering wijkcomité Pape gaaienburg, 19.30 u. Neeltje Jans, wekelijkse excursie Natuurmonu menten en Zeeuws Land schap, vertrek vanaf bovenste parkeerplaats Delta Expo, 19 u. Cen trum San Bao Middelburg, vertoning video Osho over 'Jaloezie en relaties, emancipatie en het huwe lijk', 20 u. De Schuur Oost-Souburg, wijkvereni- ging Van Duyvenvoorde, kinderbingo, 19 u. Theater de Parel Dom burg, dansavond met muziek van Rubato, 20.30 u. Wijkcentrum Schelde- buurt Vlissingen, buurt- contactmiddag, 15 u. De Griend Hoedekenskerke, rommelmarkt, buurtver eniging Klaver 3,10 u. De Schuur Oost-Souburg, wijkvereniging Van Duy venvoorde, 30-plus disco, 20 u. Middelburg, LAVA-motor- tourtocht voor vrouwen, informatie en opgave 01180-33597/33731, 10.30 u. Hof Domburg, wekelijkse rondleiding door kuurcen trum, 11.30 u. Neeltje Jans, wekelijkse excursie Natuurmonumenten en Zeeuws Landschap, ver trek vanaf bovenste par keerplaats Delta Expo, 10 u. Hof Domburg, wekelijks squashtoernooi, inschrij ven voor 11 u, aanvang 13 u. Domburg, open Reiki- avond, inlichtingen en opgave 01188-3167, 20 u. Klassieker - De Tourclub EPZ- Zeeland houdt zaterdag 18 juni voor de tweede keer een klassie ker voor trimmers in Zeeland. Start en finish van het wielereve- nement zijn op de EPZ-lokatie Zeeland aan de Zeedijk in Bors- sele. Het afwisselende parkoers van de klassieker, die om 14 uur begint, is uitgezet op Zuid-Beve land over een afstand van 96 kilometer en staat open voor A-, B-, en C-trimmers met een geldi ge TMZ-licentie. Maximaal 150 renners kunnen deelnemen. Inschrijfformulieren zijn verkrijg baar bij de organisatoren (01105- 6000) en tijdens de wedstrijden van de Stichting Trimbelangen Midden-Zeeland. Tijdens de trim- klassieker kunnen recreanten/tourclubs en n iet licentiehouders een ploegentijd rit over 11,4 kilometer rondom de EPZ-centrales rijden. Sponsorloop - Zon zestig deelnemers aan de sponsorloop voor Unicef, die 25 mei is gehou den in Zoutelande, hebben onge veer 3600 gulden bijeen gelo pen, De opbrengst komt voor de helft ten. goede aan een milieu- en gezondheidsproject in Madagaskar en voor de andere helft aan de jeugdafdeling van de mede-organisator W De Meeu wen. Avondvierdaagse - Wandel sportvereniging 't Zand uit Mid delburg en wijkvereniging Zand dijk Veere verzorgen voor de zevende keer de avondvierdaag se in Veere. Deze wordt gehou den van dinsdag 14 tot en met vrijdag 17 juni. De afstanden die per avond kunnen worden afge legd zijn vijf of tien kilometer. De start is om 19 uur vanuit 't Praet- huus. Het startbureau is geo- pènd vanaf 18 uur. De laatste avond is de start voor de tien- kilometerwandelaars om kwart voor zes en voor de wandelaars op de vijf kilometer om kwart voor zeven, in verband met de intocht die om half acht vertrekt vanaf het Bastion in Veere. De intocht wordt muzikaal begeleid door muziekvereniging Veeres Genoegen. Voor informatie en inschrijvingen 01180-37572 of 01181-1306 Puzzelrit - Auto- en Motorclub De Zeeuwen uit Vlissingen houdt zaterdag 11 juni een puz zelrit. Deelname is mogelijk voor iedereen in de A-klasse (gevor derden) en de B-klasse (begin ners). Inschrijving en start zijn bij de Kanovijver in Vlissingen, waar ook de finish zal zijn. De rit wordt verreden over goed begaanbare wegen. Inschrijven kan tussen 19 en 20 uur. MTV'69 - De Middelburgse Turnvereniging '69 bestaat 25 jaar. De vereniging viert dat onder meer met een jazzdans- programma dat zaterdag 18 juni om 19.30 uur wordt opgevoerd in de Stadsschouwburg in Mid delburg. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de secreatris van MTV'69 of aan de zaal. Een week later houdt MTV'69 vanaf 20.30 uur een gala-avond in de Zandkuil in Middelburg. Naast alle groepen van de turnvereniging zal ook de Nationale Selektie Ritmische Gymnastiek een aantal optre dens verzorgen. Voor de leef tijdsgroepen van 6 tot en met 9 jaar is er op vrijdagavond 24 juni om 19 uur een 'matinee-pro gramma'. Kaarten zijn vrijdag 10 juni tussen 19 en 20.30 verkrijg baar bij de Zandkuil of te bestel len bij de secreatris van ,MTV'69 (01180-37854 tussen 18 en 19 uur). Koor - Het interkerkelijk koor Sheborim viert zondag 19 juni het tienjarig bestaan met een jubileumconcert in de Koorkerk in Middelburg. De viering begint om 16 uur. Het jongerenkoor Middelburg verleent medewer king. Sheborim is een 'vervolg' op het jongerenkoor. Beide koren vormen samen met hun combo de Stichting Vivente. Sing-in - In Ontmoetingscen trum de Halve Maan in Oostka pelle wordt zaterdag 11 juni een sing-in gehouden. Tijdens de bij eenkomst worden opwekkings liederen gezongen onder bege leiding van de Walcherse groep Verticaal. Verticaal zal ook een kort optreden verzorgen. De zangleiding is in handen van Sj. Davidse. Ch. van Wettum uit Koudekerke zal een korte toe spraak houden. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. Midden-Oosten - Open Doors verzorgt donderdag 23 juni een informatieavond met dia-klank beeld over de kerk in het Mid den-Oosten. Onderwerpen die aan de orde komen zijn onder meer christenvervolging in mos limlanden, overeenkomst en ver schil tussen christendom en de islam en Gods beloften voor de Arabieren. Open Doors is een interkerkelijke stichting die lij dende christenen in de hele wereld steunt, ongeacht van welke kerk. De bijeenkomst vindt plaats in Open Hof in Vlis singen en begint om 20 uur. Terre des Hommes - Basis school de Griffioenvlinders heeft vandaag (woensdag) het geld overhandigd aan een vertegen woordiger van Terre des Hom mes dat de leerlingen tijdens twee actiedagen bijeen hebben gebracht. De leerlingen verkoch ten 26 mei zelfgemaakte spulle tjes, waaronder bloempotten, sieraaddoosjes en kettingen. Vrijdag 27 mei liepen ze een sponsorloop. Wat de actiedagen precies hebben opgeleverd was maandag nog niet helemaal bekend, maar het bedrag zou rond de vierduizend gulden lig gen. Het geld wordt besteed aan een project van Terre des Hom mes op de Filippijnen. Muziek - Net als vorig jaar wordt in september in het gebouw van de Thuiszorg Wal cheren in Vlissingen de cursus Muziek op Schoot gegeven. Ouders met kinderen van 4 maanden tot 4 jaar kunnen daar in tien lessen liedjes en spelle tjes leren. De ouders leren hoe ze een lied aan het kind presen teren, hoe ze een kind uitnodi gen tot meebewegen en wat het belang of doel van het lied is. Op die manier wordt op natuurlijke wijze een basis gelegd voor rit megevoel, steunvorming, fanta sie, geheugen, concentratie en dergelijke. De lessen worden gegeven op zaterdagochtend en duren drie kwartier. Voor meer informatie 01184-65717. Starters - De Kamer van Koop handel en het Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf verzor gen 21 juni een voorlichtingsbij eenkomst voor startende onder nemers. Tijdens de bijeenkomst komen aspecten aan de orde waar een starter mee te maken krijgt, zoals het opstellen van een ondernemingsplan, de nodi ge vergunningen en de keuze van de handelsnaam. De bijeen komst wordt gehouden van 14 tot 22 uur in het gebouw van de Kamer van Koophandel in Mid delburg. Na de maaltijd wordt 's avonds in workshops aan de hand van twee praktijksituaties ingegaan op het opstellen van een begroting en het vaststellen van de haalbaarheid van de plan nen voor een publieksgerichte en een bedrijfgerichte onderne ming. Oostkapelle - Het Comité Wal cheren Woord en Daad en de zendingscommissie van de gere formeerde gemeente Oostkapel le houden zaterdag 11 juni een rommelmarkt op het plein voor de Saronkerk. er is een groot aanbod van spullen. Voor de kin deren zijn er diverse spelletjes en voor de inwendige mens diverse hapjes. Verkoping bij opbod van waardevolle spullen begint om 10 uur. De opbrengst is voor ontwikkelingsprojecten in India en Irian Jaya. Open Hof - De werkgroep Hil- debrando houdt zaterdag 18 juni vanaf 10 uur een rommelmarkt in wijkcentrum Open Hof in Vlis singen. Met de opbrengst wordt het schoolgeld betaald voor de Braziliaanse Hildebrando. Spul len voor de rommelmarkt kun nen vrijdag 17 juni tussen 18 en 20 uur worden afgegeven. Paddestoel - Peuterspeelzaal de Paddestoel in Oost-Souburg houdt zaterdag 11 juni een fancy- fair en rommelmarkt, met diver se activiteiten voor de kinderen. Spullen voor de rommelmarkt kunnen vrijdag 10 juni van 18.30 tot 20 uur worden ingeleverd bij de speelzaal. De rommelmarkt begint om 10 uur. De Brigge - Korfbalvereniging ONDO en zangvereniging De Lofstem uit Sint Laurens houden zaterdag 11 juni hun tweejaarlijk se rommelmarkt met verloting. Belangstellenden kunnen vanaf 9 uur terecht op sportpark De Brigge in Sint Laurens. De vrij dag daaraan voorafgaand zullen de spullen voor de rommelmarkt vanaf 18.30 uur in Sint Laurens en omgeving worden opgehaald. Zandplaat - De Stichting Edu catief Toerisme Zeeland Oranje zon en de VW Domburg en Oostkapelle verzorgen zaterdag 14 juni de themamiddag Van zandplaat tot orchideeënweide. Onder leiding van een bioloog kunnen belangstellenden een diapresentatie, lezing en een excursie bijwonen. Het program ma begint om 13.30 uur in Stu diecentrum Oranjezon in Oostka pelle. Zeeslag - De Zeeslag op Schoneveld, die in juni 1673 werd geleverd, wordt zaterdag 11 juni herdacht in en rond de haven van Breskens. Vijftien oude schepen liggen die dag afgemeerd in de haven en kun nen tussen 13 en 18 uur worden bezocht, 's Avonds voeren twaalf schepen een waterspel op m de monding van de haven. Verder zal de Koninklijke Marine een bijdrage leveren aan de her denking en zijn er in het Wapen van Breskens en het Visserijmu seum diverse maritieme ten toonstellingen te zien. Werkzaamheden - De gemeente Vlissingen is maan dag begonnen met het herbe- straten van de Braamstraat. De werkzaamheden zullen onge veer vier weken in beslag nemen. Halverwege de straat wordt een verkeersdrempel aan gebracht. Eerst wordt het trottoir onder handen genomen, daarna het wegdek zelf. Doorgaand ver keer is in die tijd niet mogelijk. Dierenasiel - Het dierenasiel aan de Lange Leenweg in Vlis singen houdt zaterdag 11 juni tus sen 11 en 16 uur een open dag. Het personeel hoopt mede door deze dag een aantal honden en katten een nieuwe baas te geven. Op het terrein van het asiel is die dag onder meer een rommel markt te bezoeken en er staan kraampjes van reptielenzoo Igu ana en vogelopvang de Mikke. Kynologenclub Zeeland verzorgt diverse demonstraties en wie pro blemen heeft met zijn hond kan vrijblijvend een les meedraaien. Tussen 13 en 15 uur is op het ter rein iemand aanwezig die registra tienummers in oren van honden en katten tatoeëert. Kinderen kun nen onder meer figuurzagen en paardrijden. Alle opbrengsten komen ten goede aan het asiel. Vakantie - Het In- en Uitloop huis in Vlissingen zoekt acht vrij willigers die in de periode van 2 tot en met 8 en 8 tot en met 15 juli een jeugdkamp willen bege leiden. In de Schilders- en Bloe- menbuurt wonen jongeren die door omstandigheden niet op vakantie kunnen. Voor hen orga niseert het In- en Uitloophuis in de zomer twee jeugdkampen. Belangstellenden kunnen zich aanmelden bij het In- en Uitloop- huis of op tel.nr. 01184-72335. Vrouwen - De FNV-districts- werkgroep Vrouwen Zeeland houdt dinsdag 14 juni een vrou- wenvakbondsconferentie in de Janneke Dierxschool in Middel burg. Leden en niet-leden kun nen van 13.30 tot 21 uur met deskundige Zeeuwse en lande lijk bekende vakbondsvrouwen discussiëren over de positie van vrouwen binnen de vakbewe ging. Dat gebeurt onder meer in werkgroepen aan de hand van thema's als medezeggenschap, bijstand, loopbaanplanning en dergelijke, 's Avonds volgt een paneldiscussie met onder ande ren de nieuwe vice-voorzitter van de FNV Ellen Vogelaar. m m TRUMPH SCHOGETTEN 2 tabletten d 100 gram 2,38 BECKERS POESTABROODJE OF GYROSBROODJE pak 4 stuks 3,49 BONDUELLE DIEPVRIES GROENTEN pak 450 gram 2,29 SUNKIST SINAS regular of light fles d 1% liter 2,19 KLEIAARDAPPELEN 5 kilo 3,98 3 Knuffel - De Nederlandse Ver eniging tot Integratie van Homo seksualiteit COC afdeling Zee land houdt zaterdag 11 juni een Knuffel Night, met disco en hap jes. De Knuffel Night begint om 21 uur in het COC-pand in Mid delburg en is toegankelijk voor mannen en vrouwen. Kansloze kinderen kunt u kansrijk maken voor een tientje per maand via het 'Laat ze Leren'-programma van Terre des Hommes. Met uw hulp kunnen ze naar school en een zelfstandige toekomst opbouwen. Bel 070-363 79 40 voor inlichtingen of stort uw eer ste tientje op giro 252525 t.n.v. Terre des Hommes te Den Haag. onder vermel ding van 'nieuwe donateur Laat ze Leren', giro 252525 terre des hommes O De afdeling Zeeland van Amnesty International houdt woensdag 8 juni van af 19.30 uur in de Zeeuwse Bibliotheek een informatie avond over Rwanda. Tij dens de bijeenkomst zijn deskundigen van Amnesty International aanwezig die Rwanda regelmatig hebben bezocht. Tijdens de Amnesty-avond zal worden ingegaan op de geschiedenis van het land, waar de Hutu's en Tutsi's de twee grootste bevolkingsgroe pen zijn. In april is tussen de groepen een bloedige strijd uitgebroken, iets wat in de geschiedenis van Rwanda al diverse keren is gebeurd. De oorzaken van de strijd liggen in het verleden van het land, waarbij ook de koloniale over heersing een rol heeft ge speeld. Amnesty International voert sinds oktober vorig jaar actie tegen Politieke Moorden en Verdwijningen. In Zeeland is speciale aandacht geschonken aan Rwanda. Centraal stond het gezin Karambizi, dat door militairen in koelen bloede is vermoord - volgens Amnesty waarschijnlijk omdat een broer van Karambizi actief was in een oppositiepartij. De daders van de moord zijn nooit bestraft. Amnesty heeft de Rwandese regering gevraagd de daders alsnog te berechten. Over de actie tegen politieke moorden en verdwijningen is nog tot 10 juni in de Zeeuwse Bibliotheek een expositie te zien. Medelingen voor deze rubriek melden voor vrij dag 17 uur, liefst schriftelijk. Postbus 5017, 4330 KA Middelburg. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur; A.E. de Bruijn, 19 uur: A.C. den Hollander. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: A. Heij, 15 uur: L.W.Ch. Ruijgrok. Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 uur: J. Bakker, 19 uur: G. Warner. Volle Evangelie-gemeente "Immanuel", Westdijk- straat 5-7, samenkomst Do. 20 uur, Zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Kerk. Kerkplein 1. Zo. 10.15 uur: Hoogterp. DOMBURG Hervormde Kerk. Markt 8. Zo. 10 uur: G.J. van Butselaar, 19 uur: A.A.R. Kamermans. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. eerste, derde en vijfde zaterdag v.d. maand om 19.15 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: W.P. Jansen. Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25, Zo. 10 uur: W.P. Jansen, gez. dienst in de Geref. Kerk. GRIJPSKERKE 10 OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo uur: B. Ridder, 19 uur: A.C. den Hollander. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: P. den Braan- ker, 19 uur: A.C. den Hollander, gez. dienst in de Geref. Kerk. HOOGELANDE Christengemeenschap, Kapel van St. Maarten. Zo.: geen dienst. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: P. Melse. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31Zo. 9.30 uur: RITTHEM E.V.E. Wijnands. Ned. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1Zo. 9.30 uur: J.W.J. Hoffman. Hen/ormde Gemeente. S.O.W. Nieuwe Kerk, Groenmarkt, Zo. 9.30 uur: J.S. Koops. Koorkerk, Koorkerkhof, Zo. 9.30 uur: K. Hendrikse. Ontmoe- tingskerk, Oosterscheldestraat, Zo. 9.30 uur: O. Elseman. Engelse Kerk, Simpelhuisstraat, Zo. 19 uur: J.S. Koops. Thomaskapel, Zo. 9.30 uur: zie De Hoeksteen. Oostkerk, Oostkerkhof, Zo. 10 uur: A.C. Verweij. Wijkgemeente Geref.Bond. (in de Nieuwe Kerk) Zo 11 uur: J. Blom, 18.30 uur: J. Kooij. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Lange Noordstraat 62, Za. 10.15 uur: gezamenlij ke dienst in Vlissingen met Adventkoor 'Essen'. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo.: geen opgave ontvangen. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: Chr. Kleij. Nederlands Gereformeerde Kerk, Gebouw Engel se Kerk, Simpelhuisstraat 10. Zo. 9.30 en 17 uur: D.J.A. Brink. Vereniging van Vrijzinnig Hervormden en Remon stranten. Koorkerk. Zo. 9.30 uur: K. Hendrikse. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lombardstraat 1elke tweede en vierde zaterdag van de maand om 19 uur. Zo. 10 uur. De Hoek steen, Roozenburglaan 22, Zo. 11.30 uur. Waalse Kerk (Eglise Wallonne). Lange Noord straat 62. Zo. 10.45 uur: J. Chardard. Evangeliegemeente "De Wijngaard". Klarenbeek LTS. Zo.: geen opgave ontvangen. Rafaël gemeenschap Eleos Walcheren, Olmen laan 8, Zo. 9.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Rey- ershove, Dauwedaelselaan 35, Zo. van 10-12 uur. Do. van 19.30-21.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Cen trum, Dauwedaelselaan 35, Zo. van 16-18 uur, Di. van 19.30-21.30 uur. NIEUW EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. mentlo. 10.30 uur: P. Bar- Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 en 19 uur: F.C. van Dijke. Hervormde Gemeente. Waterstraat 4, Zo. 10 uur: A.C. den Hollander. Gereformeerde Gemeente. Saronkerk. Zo. 9.30 en 15 uur: H. Paul. Hervormde Gemeente. Zo. 9 uur: P. Barmentlo. SEROOSKERKE MELISKERKE Gereformeerde Gemeente Valkenburgstraat 25. iedere zondag om 9.30 uur en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: J.Th.W. Quak, 19 uur: B. Ridder. Hervormde Kerk Zo. 9 uur: Hoogterp. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: G. Warner, 19 uur: B. van Noord, gez. dienst in de Herv. Kerk. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: J. Pannekoek, 19 uur: B. van Noord. ST.LAURENS straat 2, Zo. 9.30 en 16.30 uur: C.J. Breen. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Wal- straat 23. Zo. 10 en 17 uur. Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20, West- Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur, Wo. 20 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk, Oude Markt, Zo. 10 uur: J.D. de Boer. Petruskerk, P. Krugerstraat 17, Zo. 9.30 uur: H. Koetsveld. Johanneskerk, Bonedijkestraat 165, Zo. 9.30 uur: J. de Boer. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, Zo. 9.30 uur: Sperna-Weijland. De Schaapskooi, Papegaaienburg, Zo. 9.30 uur: J. van Putte. Ziekenhuis Walcheren Koudekerkse- weg 88, Zo. 10 uur: P.J. van Hecke. Ter Reede, Zo. 19 uur: J. van Leerdam, Jehova's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534. Do. van 19 tot 20.45 uur. Zo. van 10 tot 12 uur. Jehova's Getuigen gemeente 'Souburg Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534, Zo. van 15.30 tot 17.30 uur. Di. van 19 tot 20.45 uur. Jehova's Getuigen Vlissingen Bossenburgh. Za. van 17.30 tot 19.30 uur. Wo. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161. iedere Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Bonedijkestraat 163, Za. 10.15 uur: gezamelijk- dienst met medewerking van Adventkoor 'Essen'. Gereformeerde Gemeente. Marnixplein 41. Zo. 9.30 en 16 uur: L. Huisman. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 uur: C. Vader, 19 uur: C. Bijl. Pinkstergemeente Vlissingen e.o., Vrijdomweg 1, Zo. 15 uur. Christelijk Centrum Zeeland. Open Hof. Alexander Gogelweg 57. Zo. 14.30 uur. Volle Evangelie Gemeente Berêa. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 10 uur: dienst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwen straat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolische Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur, Wo. 20 uur. Evangelie Gemeente "De Blinkende Morgenster". Dr.Stavermanstraat 51. Zo. diensten om 10 en 17 uur. Rooms Katholieke Kerk Der Boede. Babbelaar, elke 2e, 4e en 5e zaterdag v.d. maand om 10.30 uur. Zo. 10.30 uur: L. Wüllschleger. Lieve Vrouwe Kerk, Singel (nabij stadhuis). Za. 19 uur. Zo. 9.30 uur. Ter Reede. Koudekerkseweg 81. Za. 17 uur Open Hof PaauwenburgA. Gogelweg 59. Zo. 11.15 uur. zaterdag tot 24 uur: J.C. Ponten, Oude Rijksweg 6, Middelburg, tel. 01180-15810. zondag tot 24 uur: J.F.M. Bergen, Kanaalstraat 89, Oost-Sou burg, tel. 01184-61500. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Seroosker- ke. Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: zater dag en zondag: R. Ubels en M.J.J. Helmes, 't Plein 2. Serooskerke. tel. 01189-1212. Aagtekerke, Biggekerke, Domburg, Koudeker ke, Meliskerke, Westkapelle en Zoutelande: van vrijdag t/m zondag: P.K. Noorlander, Middel burgsestraat 94, Koudekerke, tel. 01185-1231. West- en Midden-Walcheren: zaterdag en zon dag: A. Stutterheim, Sivertstraat 40. Meliskerke, tel. 01186-1760. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: zaterdag en zondag: J.A.L. Vaessen, Koe- poortstraat 3. Middelburg, tel. 01180-13403. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag tot vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Hum- melen, Markt 69, tel. 12134. Vlissingen: van vrijdag tot de vrijdag daaropvol gend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Paauwenburg, Troelstraweg 2a. tel. 70717. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: van vrijdag 9 uur tot maandag 9 uur: H. Klompe. tel. 71140. Middelburg: van zaterdag 9 uur tot maandag 9 uur: J. Drijdijk, tel. 26045. DIERENARTSEN VROUWENPOLDER MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avonden op do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Her- berdsland 11 Baptisten Gemeente. Kapel Herengracht 74. Zo. 10 uur: L. Fabriek. Centrum Middelburg. Segeerstraatkerk, Zo.: geen opgave ontvangen. Evangelische Baptisten Gemeente. Damplein 12. Zo. 10 uur: Br. Lok. Christelijke Gereformeerde Kerk. Zo.: geen opga ve ontvangen. Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk. Lange Noordstraat 62. Zo. 9.30 uur: gezamenlijke dienst in Vlissingen. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Alle zondagen leesdiensten 9.30 uur, 14 en 18.30 uur. Gereformeerde Kerk. Getuigeniskerk, Adr. Lau- werijszstraat 6, Zo. 9.30 uur: M. Lorier, 14.30 uur: B.J.W Schelhaas. Hofpleinkerk, Zo. 9.30 uur: C. Brakema, 14.30 uur: S. de Ridder-van Meggelen. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, Zo. 9.30 uur: J. Crans. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt).Klein Vlaande ren 75, Zo. 9.30 en 16.30 uur: A. de Snoo. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. Evangelisatie- dienst 'Zondag half twaalf', De Vergulde Baars, Baarsiesstraat 43. 15.30 uur. Wo. bijbelstudie. Dam 6, 19.30 uur. Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cit- tersstraat 69. Zo. 10 uur: A. Fox. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 uur: S. Ridder-van Meggelen, 19 uur: A.W. Riepma. OOST-SOUBURG Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: J. van Leer dam, gez. dienst in de Geref. Kerk. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: Evangelisatiedienst, 19 uur: Simons. ZOUTELANDE Kanaalstraatkerk, Zo. 9.30 uur: L.A. Woltering. Oranjepleinkerk, Zo. 9.30 uur: C.J. Bezemer, 19 uur: L.A. Woltering. Bejaardentehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1, elke 1e en 3e zaterdag om 9 uur. Zo. 19 uur: J. Sinke. Martinuskerk. Kerklaan 19. Zo. 10 uur. Volle Evangeliegemeente Sion, Ritthemsestraat 43 (gebouw De Blazer), Zo. 10 uur: lofprijzings- dienst. VEERE Gereformeerde kerk. Zo. 9.30 uur: Lukasse, geza menlijke dienst in de Herv. Kerk. Hervormde Kerk. Zo. 9.30 uur: Lukasse. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion, 19.30 uur: Evening Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30, Vr. 19.30 en Zo. 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 16.30 uur. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo.: geen dienst. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoy- Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Willi- brordusplein 2. Zo. 9.30 uur: P. Boekesteijn. Emmaus-Toeristenkerk. Dishoek. Zo. 10 uur: J. Sweere. Do. 9 juni t/m wo. 15 juni HUISARTSEN Middelburg: zaterdag tot 24 uur: F.J.J. Buyten- dijk, Noordweg 353, tel. 39933. zondag tot 24 uur: De Vries, Herenstraat 18, tel. 39933. Visites aan vragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur. (zon der afspraak). Vlissingen: zaterdag tot 24 uur: B. Bosch, Bad huisstraat 81, tel. 12233. zondag tot 24 uur: J.L.R.H. van Pelt, Julianalaan 7, tel. 12225. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur. (zon der afspraak). Souburg, Nieuw- en St. Joosland, Arnemui- den. Gezondheidscentrum Middelburg- Zuidlpraktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Visser): Kleine huisdieren: (gezelschapsdieren) zaterdag en zondag: A.J. Ruys, Stadsschuur 1. Middelburg, tel. 01180-13118. Spreekuren zonder afspraak: za. en zo. 11-12 uur en 17-18 uur. Dierenartsenpraktijk Middelburg: (grote huis dieren) tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8- 9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Dom- burgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Dierenartsenpraktijk Meliskerke: (kleine huis dieren): Kelderweg 1, tel. 01189-2838. OVERIGE DIENSTEN Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele week end 01180-28288. Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, 01180-28800, Kinder en jeugdtelefoon Zeeland, elke dag bereikbaar van 14-20 uur, 06-0432 (gratis). Patiëntenplatform Zeeland: 01100-49389. Stichting Bejaarden- (en gehandicapten) Alarm Zeeland. 01188-3404. Stichting "Blijf van m'n Lijf Zeeland": 01184- 14645 (dag en nacht). Bureau Sociaal Raadslieden en Algemeen Maatschappelijk Werk, Thuiszorg Walcheren. Middelburg, 01180-84000, Vlissingen, 01184- 86400. Stichting Slachtofferhulp Zeeland. 01180- 36108. Stichting SOS Telefonische Hulpdienst Zee land. 01180-15551. Vereniging tegen seksuele kindermishande ling binnen het gezin. Telefonisch spreekuur: van 8.30-9 uur, 01180-13362. Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis. 01100-49200. Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD). 01180-37320 en 01184-13240. Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kinderbescherming. 01180-35015. Thuiszorg Walcheren, afdeling Kruiswerk, alarmnummer 01184-11877. Thuiszorg Walcheren, afdeling Gezinsverzor ging. alarmnummer 01184-14444 (pieper 168). Politie-assistentie Walcheren. Noodhulp 06-11, overige assistentie aanvragen 01180-33333.

de Vlissinger | 1994 | | pagina 13