Deze week: Russische experimenten in Kloveniersdoelen Tegen inlevering van uw Gouden Munt één van deze topprodukten voor de 1/2 prijs! duni buffébox n_ 01sk'! servetten ■Urfl 1 M/ /pêéè;,. zeeuws meisje halvarine fjm fll r h /pfg\ easy pak en bak nlsk' stokbrood wlffl ii ra g™! huzarensalade tisfjk 70 TQF7"' bak 600 gram 3,59 ijsbergsla - - n of crispsla wfcfl 14ji Cultuur snel geboekt donderdag vrijdag zaterdag zondag maandag dinsdag! woensdag Gezondheid Sport Lezingen Kerk Cursus/onderwijs Allerlei Barok-ensemble in Middelburg aagtekerke arnemuiden biggekerke domburg gapinge grijpskerke höogelande kleverskerkë koudekerke meliskerke nieuw en st. joosland oostkapelle ritthem st.laurens oost-souburg veere vlissingen vrouwenpolder zoutelande Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 Woensdag 18 mei 1994 DE FAAM - DE VLISSINGER 17 pak 75 stuks 3-95 kuip 500 gram 1,39 |J -15^57 per stuk 1,29 ffrl' |J B per krop 2,98 B Mannenkoor - Het Nationaal Christelijk Mannenkoor geeft vrijdag 27 mei om 20 uur een concert in de hervormde kerk in Kapelle. Zaterdag 28 mei ver zorgt het koor op uitnodiging van de WV Oostkapelle vanaf 19.30 uur een concert in de Zionskerk in Oostkapelle, ten bate van Fos ter Parents Nederland. Zaterdag middag houdt het koor een open repetitie in de Zionskerk. Het nationale koor bestaat uit 135 geoefende zangers uit regionale koren en brengt een breed reper toire. Ze zingen onder meer lie deren van hun vierde cd Just for today. De vijfde cd verschijnt dit najaar. Orgel - Jos Verpoorten verzorgt vrijdag 20 mei vanaf 20 uur een orgelconcert in de Koorkerk in Middelburg. Het concert is het derde dat wordt gegeven ten bate van het orgelfonds. Aan het orgel van de Koorkerk dienen hoognodig enige reparaties te worden uitgevoerd. Jos Verpoor ten speelt onder meer werken van Frescobaldi, Mozart en Bach. Folkloristisch - De Folkloristi sche Dagen in Middelburg wor den dit jaar gehouden op donder dag 14 juli en 11 augustus. Tij dens de eerste Folkloristische Dag vindt de ringrijderij met ver sierde sjezen en deelnemers in Zeeuwse klederdracht plaats. De tweede dag volgt de grote ringrij derij te paard. Beide evenemen ten spelen zich af op het Molen water. Manhuistuin - De Zeeuwse Big Band treedt eerste Pinkster dag 22 mei op in de Manhuistuin in Goes. De Zeeuwse Big Band is een jong ensemble binnen de Zeeuwse Muziekschool. Muzi kanten krijgen daar sinds maart vorig jaar de kans binnen deze stijl ervaring op te doen en te leren improviseren. De leiding van de Big Band is in handen van Moreno Beverini en Anja Dek ker. Het concert duurt van 12 tot 13 uur. De Manhuistuin is bereik baar via het poortje naast het REC in de Zusterstraat. Bij slecht weer wordt uitgeweken naar de Grote Kerk. Woelwater - Burgemeester J. van der Doef van Vlissingen heeft gisteren het eerste exem plaar in ontvangst genomen van Woelwater, de levensbeschrij ving van de Vlissingse oud-bur gemeester C. van Woelderen, geschreven door zijn dochter H. Koppejan-van Woelderen. De schrijfster is voor deze gelegen heid overgekomen uit Engeland, waar zij tegenwoordig woont. Woensdagmiddag zal zij tussen 14.30 en 16.30 uur haar boeken signeren in Boekhandel Geijsen in Vlissingen; diezelfde avond verzorgt Helene van Woelderen een lezing voor de Heemkundige Kring Walcheren in Hof van Wal cheren in Koudekerke. Bachten Reede Vlissingen, feestelijke afsluiting sei zoen SWO Vlissingen, mmv. Betty Lee Selection, 19 u. Wijkcentrum Schel- debuurt Vlissingen, bingo 50+, 14 u. Zeeuwse Bi bliotheek Middelburg, ondertekenen petitie Am nesty International tegen gebeurtenissen in Rwanda en Burundi, 19 u. Ontmoetingscentrum Dau- wendaele Middelburg, jaarvergadering en jubila- rissenavond Industrie bond FNV afdeling Middel burg, 19.30 u. Breeweg Middelburg, MTV'69, rommelmarkt, 10 tot 14 u. Clubhuis VTV Vlissingen, bingo en lote rij, De Doordouwers, 20 u. Wijkcentrum Schelde- buurt Vlissingen, prijskla- verjassen, 14 u. Restau rant De Parel, Domburg, Grieks thema-buffet. Zeelandhallen Goes, Oldti merdag 12 tot 22 u. Wijk- gebouw De Schuur Oost- Souburg, bingo, 20.30 u. Zeelandhalïen Goes, Oldti merdag en Molentocht met deelname van onder meer dertig Austin-Sevens (1921-1938), 10 tot 18 u. Zeelandhallen Goes, Olti- merdag 10 tot 18 u. Hof Domburg, wekelijkse rondleiding door kuurcen trum, 11.30 u. Clubhuis VC Vlissingen, prijsklaver- jassen, De Doordouwers, 20 u. Hof Domburg, wekelijks squashtoernooi, inschrij ven voor 11 u, aanvang 13 u. Rug - Het Oosterschèlde.zieken- huis in Goes houdt donderdag 19 mei van 19.30 tot 22 uur een voorlichtingsavond voor rugpa tiënten. N Stenvers van de Nederlandse Vereniging van Rugpatiënten De Wervelkolom zal de aanwezigen informeren over de vereniging. Chirurg F. van Empel geeft uitleg over de mogelijkheden van rugpatiënten. F. Visscher, neuroloog, zal ingaan op zijn functie en mogelij ke behandelingen en fysiothera peut J. Koppejan laat zien hoe rugklachten beperkt of voorko men kunnen worden. Belang stellenden dienen zich vooraf aan te melden op tel. 01100- 34566. Paranormaal - Maandag 23 mei kunnen belangstellenden een kijkje nemen in de praktijk van paranormaal genezer Salako- ry in Vlissingen. Wie vragen heeft over de effectiviteit van paranomale geneeswijzen kan die kwijt vanaf 's middags 13 uur. Voor een afspraak: 01184- 66592 (tussen 18 en 19 uur). Turnen - Sportvereniging Ast- row uit Oost-Souburg houdt zaterdag 21 mei in Sporthal Bas- kenburg in Vlissingen de finale wedstrijd turnen voor meisjes en dames in de categorieën D, E en F. Deelneemsters uit heel Zee land strijden op brug, balk, mat en sprong. De wedstrijden beginnen om 9.30 uur. Uitwisseling - Tussen 20 en 24 mei vindt in Middelburg de 26ste sportuitwisseling plaats tussen de zustersteden Middel burg en Folkestone. Op diverse locaties in de stad zullen activi teiten worden ontplooid. De deelnemende afvaardigingen zullen onder meer badminton, darts, kleiduiven schieten en ten nis beoefenen. De Engels gas ten worden vrijdag 24 mei om 18.30 uur door het gemeentebe stuur van Middelburg ontvangen in de Burgerzaal in het stadhuis. Oosterschelde - Toerclub Walcheren houdt zaterdag 21 mei het jaarlijkse rondje Ooster-, schelde. De tocht is 160 kiiome- ter lang en voert over Schou- wen-Duiveland en Goeree-Over- flakkee. Start en aankomst is bij Hof van Walcheren in Koudeker ke. Inschrijven is mogelijk tussen 8.30 en 9.30 uur. Loop - Unicef-vrijwilliger Caro line Geelhoed en voetbalvereni ging de Meeuwen houden woensdag 25 mei een Loop voor Unicef in Zoutelande. Het doel waarvoor gelopen wordt, is ver beteren van de leefsituatie van de kinderen in Madagaskar. Ook zal een deel van de opbrengst ten goede komen aan de jeugd afdeling van W de Meeuwen. Deelname staat open voor ieder een. Sponsorkaarten zijn ver krijgbaar bij de kantine van De Meeuwen, Koets Hengelsport, Caroline Geelhoed en in Bigge- kerke bij basisschool de Schute. Het looptraject is uitgezet op de boulevard van Zoutelande. Inschrijven kan vanaf 18 uur in de kantine van W de Meeuwen en de start is om 18.30 uur bij Hotel Haga. Medewerking wordt verleend door radioverslaggever Lein de Wolf en door het loopor kest van Luctor et Emergo. Fietsen - De Zeeuwse Stichting Steun aan Israel en het Israel Comité Nederland houden zater dag 28 mei een fietstoertocht over Walcheren. Vanaf tien uur kunnen deelnemers starten voor een rit van 34 of 52 kilometer. Starten is mogelijk vénaf alle controleposten: in Middelburg in de Lange Geere, in Dishoek bij Pannekoekhuisje Dishoek, in Aagtekerke bij bromfietshandel Leo Joosse en bij Café 't Cen trum in Serooskerke. De tocht voert langs de kust. door de dui nen en via het binnenland terug. De opbrengst van de tocht is bestemd voor de opvang van immigranten in Israel. Rolstoel - In Sportpunt Zeeland in Goes wordt zaterdag 21 mei van 9.30 tot 11 uur de eerste centrale rolstoeltraining gehou den. In totaal zullen er tien trai ning van anderhalf uur plaatsvin den onder leiding van een gedi plomeerd trainer, ledereen kan deelenemen aan deze trainin gen. Materialen als rackets en ballen zijn aanwezig en eventu eel kan een rolstoel worden geleend. Delenemers dienen zich aan te melden bij de Zeeuw se Sportraad (01180-40700). LAVA - Vereniging LAVA houdt zondag 5 juni een fietstocht voor vrouwen over Walcheren. Ver trek is om 13 uur vanaf het dorpsplein in Koudekerke. In de tuin van de Kapel van Hoogelan- de wordt gepauzeerd voor de lunch. De fietstocht exclusief de pauzes duurt ongeveer twee uur. Aanmelden op tel. 01189- 3095 of 01180-16301. Spitsbergen - Oceanwide Sail Expedition uit Nieuw en St Joos- land verzorgt donderdag 19 mei een lezing over Noorse fjorden en Spitsbergen. Spreker is A. Veldkamp, jarenlang kapitein op een expeditieschip. Veldkamp zal aan de hand van dia's en foto materiaal een impressie geven van deze gebieden. De thema avond wordt gehouden aan boord van de driemastschoener Rembrandt van Rijn die voor deze gelegenheid naar de Loska- de van Middelburg wordt geva ren. De lezing begint om 20 uur. Euthanasie - Het Humanisti sche Verbond verzorgt 29 mei vanaf 10.30 uur een bijeenkomst over vrijwillige euthanasie, in het Jacob Roggeveenhuis in Middel burg. Spreekster is A. Haver man-van de Scheur, contactper soon in Zeeland van de Neder landse Vereniging voor Vrijwillige Euthanasie. Na de inleiding bestaat gelegenheid tot het stel len van vragen en voor het voe ren van discussie. Tijdens de bij eenkomst zal onder meer wor den ingegaan op het euthanasie beleid van de nieuw te vormen regeringscoalitie. Perspektief - De regionale werkgroep voor familieleden en vrienden van (ex-)psychisch zie ken In Perspektief Walcheren houdt dinsdag 24 mei vanaf 19.45 uur een bijeenkomst in de Hoeksteen in Middelburg. Onderwerp van gesprek is de vraag 'Kan een ontmoeting met familieleden een keerpunt voor u betekenen?' Remonstranten - De Remon strantse Gemeente Midden Zee land houdt zaterdag 28 mei van 14 tot 17 uur een open dag in de Koorkerk en de Wandelkerk in Middelburg. Het doel van de middag is de bekendheid van de Remonstrantse Broederschap te vergroten. Na een korte inleiding van een van de studenten aan het Remonstrantse Seminarie kunnen deelnemers kiezen uit diverse activiteiten die een beeld geven van de Remonstranten. Dictee - Openbare basisschool de Knotwilg in Oostkapelle houdt dinsdag 31 mei de derde editie van het Groot Oostkappels Dictee der Nederlandse taal. Dinsdagavond om 20 uur begint G. Bogaard met het voorlezen voor maximaal honderd deelne mers. Belangstellenden kunnen zich schriftelijk aanmelden bij de Knotwilg. Woensdag 1 juni wordt het tweede Klein Oost kappels Dictee der Nederlandse taal gehouden voor leerlingen van de groepen 7 en 8 van de basisscholen van Walcheren. Zij kunnen zich aanmelden via de basisschool of bij de Knotwilg. Het Klein Dictee begint om 14.30 uur. Polen - Pakketten voor vrien den en familieleden in Polen kun nen donderdag 19 mei tussen 18 en 22 uur worden ingeleverd bij J. Sedee, Sportlaan 18 in Middel burg. De pakketten moeten goed verpakt en dichtgeplakt zijn en adressen van afzender en geadresseerde dienen duidelijk leesbaar op de doos geschreven te worden. Het maximale gewicht van een pakket is 25 kilo. de kosten zijn 7,50 per pak ket en 2,20 per kilo. Wie een pakket komt inleveren, dient een legitimatiebewijs te tonen. Brug - De Hoge Brug over de spoorlijn aan de Middelburgse Kanaalweg is vanaf half mei tot nader order afgesloten. Sinds enkele jaren doen zich proble men voor bij het onderhoud ten aanzien van de veiligheid van de gebruikers van de brug. De sta len ondersteuningen onder de houten treden van de brug ver keren in dusdanige staat dat vol gens de dienst stadsbeheer van de gemeente Middelburg alleen een totale restauratie soelaas biedt. Om te voorkomen dat er mogelijke schade onstaat aan de bovenleidingen van de spoorwe gen wordt binnenkort een hulp portaal aangebracht dat tevens de leuningen en balustrade van het bovendeel van de brug veilig stelt. Zelfhulp - De Zelfhulporganisa tie Ouders van een overleden kind houdt zaterdag 21 mei vanaf 13.30 uur een open middag in het Sociaal Centrum in Goes. Tij dens de middag kunnen ouders die een kind hebben verloren kennismaken met de zelfhulpor ganisatie en met elkaar. Na een inleiding is er gelegenheid om met andere ouders en grootou ders te praten over de eigen ervaringen bij en na het overlij den van een kind of kleinkind. Inloop - Het In- en Uitloophuis Vlissingen is op dinsdag, woens dag en donderdag van 9.30 tot 12 uur geopend. Donderdag 19 mei kopmen twee vertegen woordigers van de Sociale Dienst voorlichting geven over uitkeringen. Wie vragen heeft is welkom. Fietsen - De opbrengst van de jaarlijkse bazar/loterij van de groep Vrouwelijke Handwerken (1838) - tweeduizend gulden - wordt vrijdag 20 mei om 11 uur overhandigd aan de medewer kers van de bewaakte fietsen stalling/openbaar toilet aan het zusterplein in Middelburg. Door deze gift zijn de medewerkers en deelnemers van de dagbeste ding Cluster Verstandelijk Gehandicaptenzorg Walcheren, die de stalling sinds maart dit jaar beheren, in staat gereedschap voor klein rijwielonderhoud aan te schaffen. De in 1838 opge richte groep Vrouwelijke Hand werken organiseert elk jaar een bazar/loterij waarvan de opbrengsten aan een goed doel worden geschonken. Koffie - De wereldwinkels hou den van 20 mei tot en met 4 juni de Week van de Koffie, waarin koffie met het Max Havelaar- keurmerk nog eens extra onder de aandacht wordt gebracht. Op 21 en 28 mei wordt tussen 10 en 12 uur een gratis kopje koffie geserveerd in alle wereldwinkels in Zeeland. Het Max Havelaar- keurmerk houdt in dat de koffie bonen rechtstreeks bij de kleine boeren zijn ingekocht, dat de producenten altijd een toeslag op de wereldmarktprijs wordt gegeven en dat ze nooit onder een vaste bodemprijs ontvan gen. Verder kunnen de boeren al zestig procent van de inkoopprijs ontvangen voor de oogst begint, zodat ze niet hoeven te lenen. Bovendien kunnen ze rekenen op een langdurige afname van hun oogst. Geoffrey Madge brengt zaterdag 21 mei vanaf 21 uur in de Middelburgse Klo veniersdoelen composities uit het Rusland van 1920 ten gehore. De muzikale experimenten van compo nisten als Skrjabin, Rosla- vets en Sjostakovitsj zijn door het politieke systeem in het Rusland van die jaren tot nu toe veelal in de ver getelheid verborgen geble ven. Net als in de rest van Europa gebeurde er ook in de Sovjet Unie na de Eerste Wereldoor log veel op muzikaal gebied. Oude componisten als Mous- sorgsky en Borodin hadden plaatsgemaakt voor een nieu we generatie, die de jaren twintig in de Russische muziek Do. 19 mei t/m wo. 25 mei tot een van de meest boeiende periodes maakte. Rond het Revolutiejaar 1917 bloeide het avantgardistische kunstleven in Rusland met schilders als Malevitsj en schrijvers als Mayakovsky. Op muzikaal gebied vonden expe rimenten plaats als dirigentlo- ze symfonie-orkesten, f- abriekspijpconcerten, atonale techieken en kwarttoonsexpe- rimenten. De experimenten wekten echter steeds meer de wrevel van de autoriteiten in de Sovjet Unie. Er ontwikkelde zich een strijd tussen (in stali nistische bewoordingen) deca dent-modernistisch formalis me en simplistisch primitivis me, die in 1932 werd beslecht in het voordeel van de laatste stroming. De meeste experi- Het ensemble Prattica Musica uit Maastricht brengt zaterdag 28 mei een programma ten gehore in Huis 's Hertogenbosch in Middelburg met de titel Muziek aan het hof van Versailles. Op het programma van het concert, dat werd georgani seerd door de Werkgroep Muziek van het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschap pen, staan werken van onder anderen Jacques Hotteterre, Louis en Frangois Couperin en Jean Philippe Rameau. Tijdens het concert zal een korte toe lichting op het programma worden gegeven. Het barokensemble Prattica Musica trad eerder op tijdens het Festival Oude Muziek in Utrecht en het Festival van Vlaanderen. In 1983 werd aan het ensemble de Edmond Hus- tinx Muziekprijs toegekend. mentele componisten vertrok ken daarop naar het westen, omdat hun artistieke bewe gingsruimte te zeer werd beperkt. Geoffey Madge, die altijd op zoek is naar bijzonder repertoi re, heeft zich speciaal ingezet om de bladmuziek en opna men van de muziek uit deze periode te bemachtigen. Vaak werden deze door de Sovjet autoriteiten niet vrij gegeven. Sommige composities mogen nog steeds niet worden uitge voerd en andere zijn slecht leesbaar of onvolledig. Madge zal werken uitvoeren van Arthur Lourié, Aljeksandr Skrjabin, Serge Prokofjeff en Dmitri Sjostakovitsj. Medelingen voor deze rubriek melden voor vrij dag 17 uur, liefst schriftelijk. Postbus 5017, 4330 KA Middelburg. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A.E. de Bruijn, 19 uur: M. v.d. Poll. Hervormde Gemeente. Zo 9 30 en 15 uur: M. Goudriaan. Ma. 9.30 uur: M. Goudriaan. Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 uur: J. Bakker, 14.30 uur: F.C. van Dijke. Volle Evangelie-gemeente "Immanuel", Westdijk- straat 5-7, samenkomst Do. 20 uur, Zo. 10 uur. Hervormde Kerk. Kerkplein 1Zo. 9 uur: Manuput- ty Hervormde Kerk Markt 8. Zo 10 uur: M. v.d. Poll, 19 uur: H.W.J. Faassen. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. eerste, derde en vijfde zaterdag v.d. maand om 19.15 uur. Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7 Zo. 10 uur: W.P. Jansen. Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25, Zo. 10 uur: W.P. Jansen, gez. dienst in de Geref. Kerk. Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 9 en 10.30 uur: B. Ridder, gez. dienst in de Herv. Kerk, 19 uur: J. Bakker, gez. dienst in de Herv. Kerk. Hervormde Gemeente. Zo. 9 en 10.30 uur: B. Rid der, 19 uur: J. Bakker. Christengemeenschap, Kapel van St. Maarten. Ma. 10.30 uur: Pinksterdienst. Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: P.C. Schoonenboom. Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 9 en 10.30 uur: E.V.E. Wijnands. Ned. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1. Zo. 9 en 10.30 uur: E.V.E. Wijnands, gez. diensten in de Geref. Kerk. Gereformeerde Gemeente Valkenburgstraat 25. iedere zondag om 9.30 uur en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 en 19 uur: R.G. van der Zwan. Hervormde Kerk Zo. 10.15 uur: Manuputty. middelburg Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avonden op do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Her- berdsland 11 Baptisten Gemeente. Kapel Herengracht 74. Zo. 10 uur: L. Fabriek. Centrum Middelburg. Segeerstraatkerk, Zo. 9.30 en 14 uur: leesdiensten, 18.30 uur: H. Paul. Evangelische Baptisten Gemeente. Damplein 12. Zo. 10 uur: van Rhijn. Christelijke Gereformeerde Kerk. Zo.: geen opga ve ontvangen. Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo. 10.30 uur: C. Rezel- man. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Alle zondagen leesdiensten 9.30 uur, 14 en 18.30 uur. Gereformeerde Kerk. Getuigeniskerk, Adr. Lau- werijszstraat 6, Zo.: geen opgave ontvangen. Hof- pleinkerk, Zo:, geen opgave ontvangen. De Hoek steen, Roozenburglaan 22, Zo.: geen opgave ont vangen. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt).Klein Vlaande ren 75, Zo. 9.30 en 16.30 uur: A. de Snoo. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. Evangelisatie- dienst 'Zondag half twaalf'. De Vergulde Baars, Baarsjesstraat 43, 15.30 uur. Wo. bijbelstudie, Dam 6. 19.30 uur. Hervormde Gemeente. S.O.W. Nieuwe Kerk, Groenmarkt, Zo.: geen opgave ontvangen. Koor kerk, Koorkerkhof, Zo. 9.30 uur: K. Hendrikse. Ontmoetingskerk, Oosterscheldestraat, Zo.: geen opgave ontvangen. Engelse Kerk, Simpelhuis- straat, Zo.: geen opgave ontvangen. Thomaska pel. Zo: geen opgave ontvangen. Oostkerk, Oost kerkhof, Zo.: geen opgave ontvangen Wijkge- meente Geref.Bond, (in de Nieuwe Kerk) Zo., geen opgave ontvangen. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Lange Noordstraat 62, Za.: 10 uur: Bijbelstudie, 11 uur: Eredienst, R H. Dingjan. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 10 uur: R. Pip- pel. Lutherse Kerk. Zuidsmgel 70. Zo. 10 uur: T.K. van Dam. Nederlands Gereformeerde Kerk, Gebouw Engel se Kerk, Simpelhuisstraat 10. Zo. 9.30 uur: R. Brands, 17 uur: geen dienst. Vereniging van Vrijzinnig Hervormden en Remon stranten. Koorkerk, Zo. 9.30 uur: K. Hendrikse. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lombardstraat 1elke tweede en vierde zaterdag van de maand om 19 uur. Zo 10 uur. De Hoek steen, Roozenburglaan 22, Zo. 11.30 uur. Waalse Kerk (Eglise Wallonne). Lange Noord straat 62. Zo.: geen dienst. Evangeliegemeente "De Wijngaard". Klarenbeek LTS. Zo. 9.30 uur: G. de Groot. Rafaël gemeenschap Eleos Walcheren, Olmen laan 8, Zo. 9.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Rey- ershove, Dauwedaelselaan 35, Zo. van 10-12 uur, Do. van 19.30-21.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Cen trum, Dauwedaelselaan 35, Zo van 16-18 uur, Di. van 19.30-21.30 uur. Hervormde Gemeente. Zo. 10.30 uur: P. Barle- mento. Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 uur: F.C. van Dijke. Hervormde Gemeente. Waterstraat 4, Zo. 10 uur: A.C. den Hollander. Gereformeerde Gemeente. Saronkerk. Zo. 9.30 en 15 uur: H. Paul. Ma. 9.30 uur: H. Paul. Hervormde Gemeente. Zo. 9 uur: P. Barmentlo. serooskerke Gereformeerde Kerk. Zo 10 uur: G. Warner, 19 uur: A.E. de Bruijn. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: H.W.J. Faassen, 19 uur: A.E. de Bruijn, gez. dienst in de Geref. Kerk. Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cit- tersstraat 69. Zo. 10 uur: St. Spanjer. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 uur: A.O. Poppe, 19 uur: A.W. Riepma. Kanaalstraatkerk, Zo 9.30 uur: L.A. Woltering. Oranjepleinkerk, Zo. 9.30 en 19 uur: R.É.R. van Buiren. Bejaardentehuis "De Zoute Viever", Dongestraat I, elke 1e en 3e zaterdag om 9 uur. Zo. 19 uur: C D. Bijl. Martinuskerk. Kerklaan 19. Zo. 10 uur. Volle Evangehegemeente Sion, Ritthemsestraat 43 (gebouw De Blazer), Zo. 10 uur: lofprijzings- dienst. Gereformeerde kerk. Zo. 9.30 uur: J Lukasse, gez. dienst in de Herv. Kerk. Hervormde Kerk. Zo. 9.30 uur: J. Lukasse. Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Morning Prayer. 19.30 uur Holy Communion. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30, Vr. 19.30 en Zo. 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109 Zo. 9.30 en 16.30 uur: J. van der Wal. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 9.30 uur: Rezelman. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoy- straat 2, Zo. 9 30 en 16.30 uur: H. Mostert. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Wal- straat 23. Zo. 10 en 17 uur. Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20, West- Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur, Wo. 20 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk, Oude Markt, Zo. 10 uur: samen- op-weg-dienst. Petruskerk, P. Krugerstraat 17, Zo. 9.30 uur: geen dienst. Johanneskerk, Bonedijke- straat 165, Zo. 9.30 uur: geen dienst. Open Hof. Alexander Gogelweg 57. Zo. 9.30 uur: G. Kalks- ma. De Schaapskooi, Papegaaienburg, Zo. 9.30 uur: A.V. de Nooi|. Ziekenhuis Walcheren Koude- kerkseweg 88. Zo. 10 uur: Jobse-Spiering en C. van Rosmalen. Ter Reede, Zo. 19 uur: A. Spaans- Moolenaar. Jehova's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534 Do. van 19 tot 20 45 uur. Zo. van 10 tot 12 uur. Jehova's Getuigen gemeente 'Souburg Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534, Zo. van 15.30 tot 17.30 uur. Di. van 19 tot 20 45 uur. Jehova's Getuigen Vlissingen Bossenburgh. Za. van 17.30 tot 19.30 uur. Wo. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161 iedere Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Bonedijkestraat 163, Za.: 9.30 uur: Eredienst, 10.30 uur: Bijbelstudie, R.H. Dingjan. Gereformeerde Gemeente. Marnixplein 41. Zo. 9 30 en 16 uur: J. Mijnders. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 uur: C. Bijl. Pinkstergemeente Vlissingen e.o., Vrijdomweg 1, Zo. 15 uur. Christelijk Centrum Zeeland. Open Hof, Alexander Gogelweg 57. Zo. 14.30 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 10 uur: dienst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwen straat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolische Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur, Wo. 20 uur. Evangelie Gemeente "De Blinkende Morgenster". Dr.Stavermanstraat 61Zo. diensten om 10 en 17 uur. Rooms Katholieke Kerk Der Boede. Babbelaar, elke 2e, 4e en 5e zaterdag v.d. maand om 10.30 uur. Zo. 10.30 uur: J. Herweyer. Lieve Vrouwe Kerk. Singel (nabij stadhuis). Za. 19 uur. Zo. 9.30 uur. Ter Reede. Koudekerkseweg 81Za. 17 uur Open Hof (Paauwenburg). A. Gogelweg 59. Zo. 11.15 uur. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: J. de Boer. westkapelle Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: Spaans, 19 uur: De Boo, SOW-dienst in 'Bethel'. Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Willi- brordusplein 2. Zo. 9 en 10.30 uur: P. Boekesteijn. Emmaus-Toeristenkerk. Dishoek. Zo. 10 uur: J. Sweere. HUISARTSEN Middelburg: zaterdag tot 24 uur: G.J.M. Mei/jer, De Krammer 14, tel. 39933 zondag tot 24 uur: P.F. de Doelder, Bellinkplein 1, tel. 39933. maan dag tot 24 uur: G.J.M. Meijier, De Krammer 14, tel. 39933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreek uur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur. (zonder afspraak). Vlissingen: zaterdag tot 24 uu: R.M. Thiadens, Zuiderbaan 23, tel. 64633. zondag tot 24 uur: E. Kant, Sabalaan 3. tel. 7101. maandag tot 24 uur: B. Bosch, Badhuisstraat 81, tel. 12233. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreek j - voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur. (zon der afspraak). Souburg, Nieuw- en St. Joosland, Arnemui- den, Gezondheidscentrum Middelburg- Zuid(praktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Visser): zaterdag en zondag tot 12 uur. J.F.M. Bergen, Kanaalstraat 89, Oost-Souburg, tel. 01184-61500. zondag vanaf 12 uur en maandag tot 24 uur: P. Kodde, Oude Vlissingseweg 13, Middelburg, tel. 01180-15810. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Seroosker ke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: vrijdag en zaterdag: R. Ubels en M.J.J. Helmes, 't Plein 2, Serooskerke, tel. 01189-1212. zondag vanaf 8 uur en maandag vanaf 8 uur: G.C.M. Rullens en M.J.M.E. Mol, Dorpsstraat 2, Oostkapelle, tel. 01188-1276. Aagtekerke, Biggekerke, Domburg, Koudeker ke, Meliskerke, Westkapelle en Zoutelande: van vrijdag 18 uur t/m zondag 12 uur: F. van Eede, de Casembrootstraat 24, Westkapelle, tel. 01187- 1234. van zondag 12 uur t/m maandag 24 uur: W. Spekhorst, Weststraat 7, Domburg, tel. 01188- 1271. West- en Midden-Walcheren: van zaterdag t/m maandag: B. Bouwense, Valkenisseweg 14, Big gekerke, tel. 01185-2190. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: van zaterdag t/m maandag: G.H.P.J. Miljoen, Eemstraat 3, Oost-Souburg, tel. 01184-61530. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag tot vrijdag daaropvolgend (geopend van 8-30 - 17.30 uur): Apotheek L. v.d. Boogert, Vrijlandstraat 79, tel. 27471. Vlissingen: van vrijdag tot de vrijdag daaropvol gend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek De Singel, Singel 9, tel. 12730. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: van vrijdag 9 uur tot dinsdag 9 uur: H. Klompe, tel. 71140. Middelburg: van zaterdag 9 uur tot maandag 9 uur: J. Drijdijk, tel. 26045. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschapsdieren) van zater dag t/m maandag: AL Hoogveld en R.B.M. Meesters, Korte Noordstraat 61, tel. 01180- 37077. Spreekuren zonder afspraak: za. en zo. 11- 12 uur en 17-18 uur. Dierenartsenpraktijk Middelburg: (grote huis dieren) tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8- 9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Dom- burgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. OVERIGE DIENSTEN Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele week end 01180-28288. Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, 01180-28800. Kinder en jeugdtelefoon Zeeland, elke dag bereikbaar van 14-20 uur, 06-0432 (gratis). Patiëntenplatform Zeeland: 01100-49389 Stichting Bejaarden- (en gehandicapten) Alarm Zeeland. 01188-3404 Stichting "Blijf van m'n Lijf Zeeland": 01184- 14645 (dag en nacht). Bureau Sociaal Raadslieden en Algemeen Maatschappelijk Werk, Thuiszorg Walcheren. Middelburg, 01180-84000, Vlissingen, 01184- 86400, Stichting Slachtofferhulp Zeeland. 01180- 36108. Stichting SOS Telefonische Hulpdienst Zee land. 01180-15551 Vereniging tegen seksuele kindermishande ling binnen het gezin. Telefonisch spreekuur van 8.30-9 uur. 01180-13362. Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis. 01100-49200. Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), 01180-37320 en 01184-13240. Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kinderbescherming. 01180-35015. Thuiszorg Walcheren, afdeling Kruiswerk, alarmnummer 01184-11877. Thuiszorg Walcheren, afdeling Gezinsverzor ging. alarmnummer 01184-14444 (pieper 168). Politie-assistentie Walcheren. Noodhulp 06-11, overige assistentie aanvragen 01180-33333.

de Vlissinger | 1994 | | pagina 17