...ook dichtbij is lekker zeeuwse Ingezetenenomslag Provincie Zeeland Statenvergadering Champagne Charlie speelt in The Duke witersebapstaiid Commissies IN BEROEP The Trammps in Cosmo VERWEN UZELF MET DE PZC-WEEKBLADEN Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie: Bureau Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon 01180 31392 Vrijdag 20 mei vergaderen Provinciale Staten in de statenzaal van het provincie huis, Abdij 10 in Middelburg. Zoals gebruikelijk is de vergadering openbaar. Wie wil kan een plekje zoeken op de publieke tribune om de vergadering geheel of gedeeltelijk te volgen. Stationsbrug Opvallend, noemen ze bij Hof Domburg, het feit dat zo wei nig Zeeuwen gebruik maken van de verwendag, ook wel beautydag genoemd. Daarom biedt Hof Domburg u samen met dit weekblad een korting aan voor zo'n verwendag onder het motto 'ook dichtbij is lekker'. WATERBEHEERSPLANNEN KWALITEITEN KWANTITEIT MAATREGELEN Voor behoud en kwaliteit van ons woon- en werkgebied INSPRAAK GRATIS BROCHURE INGEZETENENOMSLAG Woensdag 18 mei 1994 DE FAAM - DE VLISSINGER 13 Woonwagens in Middelburg. Woensdag 25 mei komen drie statencommissies bijeen voor een vergadering. De statencommissie water staat en verkeer begint om 13.30 uur. De vergadering is op het adres Groene Woud 1 in Middelburg. De agenda vermeldt de volgende onderwerpen: begrotingswijzigin gen PSD, bijdrage uit fonds ver keer en vervoer voor het commu nicatieplan 1994 van de vervoer- regio, krediet voor de verbetering van het kruispunt Kolstraat in Hulst, bijdrage voor het fietspad langs de Postweg in Kapelle, bij drage voor het stadsgewestelijk verkeer- en vervoerplan, jaarstuk ken '93 WOV, reglementering in terprovinciale waterschappen. De statencommissie Welzijn begint om 15.00 uur. De volgende onderwerpen staan op de agenda: meerjarenverslag 1991-1993 en evaluatie Euregio Scheldemond, subsidie ontwikke lingssamenwerking Bond van Plat telandsvrouwen Goes en Ver. van Wereldwinkels Middelburg, woon wagenplan 1993-2000, tijdelijke opvang bij Roggeveenstichting, advies nationale raad volksge zondheid over jeugdigen met ern stige en meervoudige problemen, wachtlijst Stichting Jeugd en Ge zin, uitgangspunten regiovisie, jaarwerkprogramma's steunfunc tie-instellingen maatschappelijk ac- tiveringswerk, verklaring verschil prognose en werkelijke cijfers ei gen bijdrage, planningsnormen verpleeghuizen, inventarisatie steunfunctietaken met afbakening en aanzet tot steunfunctiebeleid, aanwijzing instellingen volwasse neneducatie, projectplan netwerk organisaties jeugdhulpverlening Zeeland, wachtlijst hulpverlening seksueel geweld en incest, infor matie Zeeland Studiecentrum Aar denburg, programma 5B regio Zeeuwsch-Vlaanderen, werkzaam heden provinciale archiefinspectie Zeeland 1992-1993, werkpro gramma 1994 steunfunctie-instel lingen jeugd- en jongerenwerk, overzicht opdrachtsubsidierege ling beeldende kunst 1985-1993. De statencommissie economie vangt 15.30 uur aan. De volgende onderwerpen zijn ge agendeerd: kanoroutes West- Zeeuwsch-Vlaanderen, offerte in ventarisatie toeristische Zeelandkaart, subsidie fietspad Gorishoek, concept-nota ruimtelijk beleid, meerjarenverslag 1991- 1993 en evaluatie Euregio Schel- demond, informatie Studiecen trum Aardenburg, programma plattelandsontwikkeling van de 5B- regio Zeeuwsch-Vlaanderen 1994- 1999, nabespreking vergadering raden van bestuur havenschappen Vlissingen en Terneuzen. Vrijdag 27 mei vergaderen de statencommissies ruimtelijke ordening en milieu. De bijeenkomst van de commissie ruimtelijke ordening begint om 9.30 uur. Gesproken wordt over: het provinciaal woonwagenplan 1993-2000, procedurevoorstel streekplanuitwerking lokaties de potberging baggerspecie, begro ting 1995 recreatieschap De Gre- velingen, subsidieverzoek SHZL voor verwerving grond relatienota reservaat in de Clingepolder te Hulst en grond relatienotareser vaat in 't Grote Gat te Oostburg, verzoek Vereniging Natuurmonu menten voor aankoop grond in de Levensstrijdpolder te Zierikzee. De statencommissie milieu vergadert op het adres Groene Woud 1 en begint om 14.00 uur. De agenda vermeldt de volgende onderwerpen: subsidieverlening aan de Vereniging Zeeuwse Milieu federatie voor de jaren 1993- 1997, conceptbeleidsplan water bodems en baggerspecie, milieuverslag 1993, conceptbe leidsplan Kerend Tij 2, nota ruim telijk beleid landelijke gebieden, tweede tranche provinciale milieu verordening. Tenzij anders vermeld komen de 'statencommissies bijeen in het provinciehuis, Abdij 6 in Middel burg. De bijeenkomsten zijn open baar en beginnen met spreekrecht voor het publiek om wie dat wil in de gelegenheid te stellen de sta tenleden op de hoogte te brengen van zijn of haar mening over een van de onderwerpen die staan ge agendeerd. Agenda's en bijbehorende stukken liggen ter inzage in het informatie centrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg. Nieuws De statenvergadering begint om 10.00 uur. De waterschappen Walcheren, Noord- en Zuid-Beveland, Tholen en Schouwen-Duiveland hebben besloten te fuseren. Op die ma nier ontstaat boven de Wester- schelde één waterschap. GS zijn het eens met deze schaalvergro ting en vinden dat op die manier het toekomstige waterschap beter voor zijn taken is toegerust dan ie der waterschap apart. Vandaar het voorstel aan de staten in te stemmen met de voorgenomen fu sie die mogelijk al 1 januari van het volgend jaar ingaat. Met de subsidieregeling be drijfsinterne milieuzorg wil het provinciaal bestuur bereiken dat bedrijven met minder dan vijftig werknemers zich aan sluiten bij een bedrijfsmilieu- dienst. Op die manier kan beter structu reel worden gewerkt aan een be tere zorg voor het milieu binnen en vanuit de bedrijven. De rege ling is succesvol en het eerder uit getrokken bedrag van een ton lijkt niet toereikend. Vandaar het voor stel van GS nog eens bijna 65.000,- toe te voegen aan de regeling. Het bedrag is afkomstig van overgebleven geld uit de sub sidieregeling voor de inzameling van klein chemisch afval. Deze re geling heeft zijn doel bereikt en kan worden opgeheven. De sta- De Boom tenleden wordt gevraagd in te stemmen met de plannen. In een latere vergadering zullen GS een subsidieregeling voorleggen ter stimulering van de gescheiden af valinzameling. De drinkwaterleidingverordening Zeeland, stammend uit 1924, kan worden ingetrokken stelt het da gelijks provinciebestuur voor. De verordening regelt de vergunning plicht voor de aanleg van werken tot winning, zuivering of distributie van drinkwater. Op basis van on der meer de waterleidingwet en andere recente regelgeving en be leidsplannen zijn er voldoende mo gelijkheden zaken afdoende te re gelen. De Stationsbrug over het Ka naal door Walcheren in Mid delburg krijgt een schilder beurt. Het werk is inmiddels begonnen en duurt tot eind juni. Als gevolg van het schilderwerk wordt voor de recreatievaart een aangepaste bedieningsregeling voor de twee Middelburgse brug gen gehanteerd. Overigens moet ook de beroepsvaart rekening houden met oponthoud. Het Zeeuws Museum in Middel burg bezit nog geen werk van de schilder Mondriaan. De kans deed zich voor het schil derij 'Boom', gemaakt in 1908/1909 te kopen voor een be drag van 260.000,-. Het muse um zelf is in staat een ton op tafel te leggen voor de aankoop. De Vereniging Rembrandt is bereid 100.000,- voor de aankoop te schenken aan het museum onder voorwaarde dat ook de rest van de financiering rond komt. Van daar het voorstel van GS de reste rende zestigduizend gulden bij te passen. Het schilderwerk is door Mondriaan vervaardigd in een pe riode dat hij veelvuldig in Domburg verbleef. Als de staten instemmen wordt 'de Boom' het eerste schil derij van Mondriaan dat binnen de grenzen van de provincie bij een openbare instelling is te bekijken. De provincie is vertegenwoordigd in de raad van commissarissen van de NV Delta Nutsbedrijven. In de raad zijn vacatures. PS worden gevraagd in te stemmen met de nieuwe voordracht. Aan het slot van de vergadering komen een tweetal begrotingswij zigingen 1994 van de provincie aan de orde. De agenda van de statenver gadering en de bijbehorende stukken liggen ter inzage in het informatiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Middel burg. Als recreatievaarders zich op werkdagen aandienen tussen ne gen uur 's morgens en vier uur 's middags gaat de Stationsbrug alleen open tussen drie tot acht tien minuten over het hele uur. De Schroebrug wordt alleen bediend direct vooruitlopend op de ope ning van Stationsbrug en om 22 minuten over elk heel uur. Dinsdag 24 mei houdt de com missie die GS adviseert over te nemen beslissingen op be zwaarschriften op het terrein van de ruimtelijke ordening drie hoorzittingen. Om 14.00 uur gaat het om een weigering van GS voor het afge ven van een verklaring van geen bezwaar voor het bouwen van een tweede bedrijfswoning aan de Nieuveltweg 57 in Oostburg. De verklaring van geen bezwaar is aangevraagd door B&W van de gemeente Oostburg. Zowel B&W als belanghebbende zijn uitgeno digd hun bezwaren toe te lichten. Om 14.20 gaat het om het weige ren van een verklaring van geen bezwaar voor het in gebruik ne men van een groenstrook als uitrit aan de Lageweg te Sirjansland. Behalve de indieners van het be zwaarschrift, de gemeente Duive- land en de direct belanghebben de, zijn twee voorstanders van de weigering uitgenodigd hun stand punten toe te lichten. Om 15.00 uur kunnen de Stichting Mobilae i.o. en de Stichting Natio naal Centrum Sportvorming 'Het Zilveren Schor' hun bezwaarschrif ten over subsidiëring toelichten ten overstaan van de adviescom missie. De hoorzittingen zijn openbaar en worden gehouden in het provincie huis, Abdij 6 in Middelburg. Danstheater Cosmo in Vliss ingen heeft vrijdag 24 juni voor de derde keer de Ameri kaanse soulgroep The Tram mps op het podium. Het optreden begint om 23 uur. The Trammps zijn een van de meest bekende vertegenwoordi gers van de zogenaamde Philly- sound: een sterke melodie-geën te zwarte disco, beter bekend onder de naam Motown. Hoewel de Verenigde Staten al begin jaren zeventig aan hun voeten lagen, kwam de grote doorbraak met Love Epidemie: een wereld hit in 1974. De producers Ronnie Baker, Norman Harris en Earl Young wisten voor The Tram mps meer dan twaalf superhits te maken, waarvan het nummer Shout waarschijnlijk het bekend ste is. Hun gevoel voor show, het per fect beheersen van 'close harmo ny singing' en hun instelling maakt The Trammps tot een wereldact die nog steeds grote populariteit geniet. De huidige bezetting bestaat uit Stanly Wade, Doc Wade, Robert Oxed en Jimmy Wilms. vX-SvS'AvS.XvX-X-X^^ Onder het motto 'Let's go Jookin' in The Duke' speelt de formatie Champagne Charlie tijdens de kroegen tocht op vrijdag 20 mei in de enige Ierse pub van Mid delburg The Duke. De Mid delburgse 'stringband' speelt Amerikaanse mu ziek uit de periode 1920- 1950. Het instrumentarium en de repertoirekeuze van de band zijn uniek voor Zeeland. „Er zijn op de hele wereld nog geen tien bands die de muziek van Champagne Charlie spe len. Wees dus maar blij met zo'n unieke band in de buurt," was de mening van de Ameri kaanse blueszangeres en -gita- riste Del Rey, voor wie de band onlangs het voorprogramma verzorgde. Champagne Charlie brengt regelmatig speciale themapro gramma's, zoals 'Yonder comes the blues' tijdens de Zeeuwse Jazzdag in 1993. Een aantal leden is ook nauw betrokken bij eenmalige ses sieprojecten zoals 'Roots of the Blues' en 'A tribute to Robert Johnson'. Champagne Charlie is een band die zichzelf ten doel heeft gesteld om de rijke, zeer gevarieerde Ameri kaanse muzikale traditie levend te houden. De band presenteerde onlangs de eer ste cd 'Live In Razzmatazz': een staalkaart van de verschillende stijlen die de formatie op het repertoire heeft staan. Wat u alle maal krijgt aangeboden op zo'n dag is niet mis. Om te begin nen kunt u onbeperkt gebruik maken van het sauna landschap met onder meer vier Finse saun acabines, een Turks stoombad, kuurbaden, een warm waterbad en een zoutwaterbad en andere faciliteiten zoals de fitness ruimte en het tropisch golfslagbad. Tus sendoor wordt u gevraagd voor een mas sage van rug en schou ders, een lichaamspee- ling waarbij het lichaam ontdaan wordt van de oude huid cellen, de zonnebank staat er voor u klaar en een over heerlijke gezondheids- lunch die bestaat uit louter lekkere en gezonde toevoegingen. Bekend is dat Domburg een gezonde leef omgeving heeft. Al meer dan een eeuw geleden werd dat ontdekt. Koningen en beroemdheden die het konden betalen reisden naar het Walcherse dorpje om er te herstellen. Ze bouwden er prachtige huizen om zeker te zijn van overnachting voor als ze plotseling besloten naar Dom burg te gaan. Hof Domburg heeft in zijn gebouw De Parel dat gezonde klimaat gebundeld en er nog een aantal extra's aan toegevoegd. In een prettige bijna Romeinse sfeer wordt u ontvangen en laat het personeel u kennis maken met de wel daad van een kuuroord. U kunt nu kennis maken met het dagarrangement voor 99,-, normaal kost de behandeling 129.- Is uw belang stelling gewekt? Bel dan voor een afspraak en neem de bon uit deze krant ingevuld mee. Het adres: Hof Domburg, Babelweg 2 Dom burg, telefoon 01188-3230. Naam Adres postcode Woonplaats VOORLICHTINGSRUBRIEK VAN DE ZEEUWSE WATERSCHAPPEN Hoe gaan de Zeeuwse waterschappen om met het beheer van de kwaliteit en de kwantiteit van het water in hun gebied. Het antwoord op deze vraag staat centraal in de uitvoe ringsplannen waterbeheer waar de waterschappen momenteel de laatste hand aan leggen. In deze plan nen geven de waterschap pen vorm aan het zg. inte graal waterbeheer. De beheersing van de hoeveel heid water en het handhaven van de juiste waterpeilen (kwantiteit) enerzijds en de zorg voor schoon oppervlakte water in de sloot en de zuive ring van rioolwater (kwalilteit) anderzijds kan niet los van elkaar worden gezien. Kwanti teitsmaatregelen als bagge ren, doorspoelen van wateren en het inlaten van water beïn vloeden ook de waterkwaliteit. Het op elkaar afstemmen van dergelijke maatregelen is aan de orde in de waterbeheers plannen 1994 - 1998. Daar naast heeft het waterbeheer vele raakvlakken met andere beleidsterreinen zoals milieu beheer, ruimtelijke ordening en natuurbeheer. Waterbe heerders moeten bij hun werk zaamheden goed rekening houden met dergelijke samen hangen. De provincie vervult een belangrijke rol hierbij. Met name het provinciale water huishoudingsplan en de beheersplannen van de water schappen vormen bij het inte graal waterbeheer op regio naal niveau de spil. De waterbeheersplannen van de waterschappen zijn veel omvattend. Enkele voorbeel- De waterkwantiteit beïnvloedt ook de waterkwaliteit den van mogelijke maatrege len: het terugdringen van de massale algengroei als gevolg van te voedselrijke wateren, het saneren van vervuilde waterbodems, het inrichten van milieu- en natuurvriende lijke oevers, het verminderen van de voedselrijke kwel- stroom en het voorkomen van droogteschade aan gewassen en natuur. Ook zaken als de verwerkingswijze van het zui veringsslib en het terugdrin gen van het aantal ongezuiver de lozingen op het oppervlak tewater komen in de plannen aan de orde. Uit deze kleine greep van de te nemen maat regelen blijkt dat flinke inves teringen zijn vereist. Het resul taat (milieurendement) is voor de waterschappen een belang rijk criterium bij besluitvor ming hierover. Bij waterschap Noord- en Zuid-Beveland is het waterbe heersplan inmiddels door het waterschapsbestuur vastge steld. Bij de overige water schappen is met partijen als provincie, gemeenten, de Zeeuwse Milieufederatie, Staatsbosbeheer, het Zeeuwse Landschap en het Landbouw schap vooroverleg gevoerd. Het ontwerp-waterbeheers- plan van die waterschappen zal binnenkort twee maanden ter inzage worden gelegd. Ook u kunt van deze inspraakronde gebruik maken. Bovendien staan er diverse voorlichtings bijeenkomsten op het pro gramma. De ingezetenen en de pachters zijn de twee nieuwe belangen- categorieën die sinds 1 april in de besturen van de water schappen vertegenwoordigd zijn. De basis voor deze ver nieuwing is gelegd in de Waterschapswet. Omdat ook inwoners en gebruikers van gronden afhankelijk zijn van het waterschapswerk in Zee land is medezeggenschap voor die categorieën bij dit werk nu verankerd. Tegenover deze inspraak staat betaling. Het belang van de vijf in het bestuur participerende groe pen is vertaald in een evenre dige financiële bijdrage. De aanslag ingezetenenomslag, inclusief bijsluiter, heeft u inmiddels ontvangen van uw waterschap. Als u ondanks deze toelichting nog vragen heeft over deze nieuwe belas ting zijn waterschapsmede werkers gaarne bereid u extra informatie te verstrekken. Bovendien kunt u uw water schap verzoeken de brochure ingezetenenomslag toe te stu ren. In deze gratis te verkrijgen brochure wordt het hoe en waarom van deze belasting voor u overzichtelijk uiteenge zet. Vragen omtrent onderwer pen uit deze informatieru briek kunt u richten aan de Zeeuwse Waterschapsbond Postbus 179, 4330 AD Middelburg. Tel. 01180-15751

de Vlissinger | 1994 | | pagina 13