TMIWlWm Deze week: ^1?4 10?5 Allerlei Sport SNEL GEBOEKT DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG DINSDAG WOENSDAG Cultuur Ouderen Buurt/wijk Gevonden Milieu Cursus/onderwijs Tegen inlevering van uw Gouden Munt één van deze topprodukten voor de 1/2 prijs! 149 SUPERMARKTEN Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 Woensdag 4 mei 1994 DE FAAM - DE VLISSINGER 17 rri - - Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Korfbal - Korfbalvereniging Swift uit Middelburg houdt op hemelvaartsdag haar traditonele tournooi op sportcomplex de Voorborch in Middelburg. Het tournooi, waaraan meer dan der tig verschillende verenigingen hun medewerking verlenen, krijgt een speciaal tintje omdat Swift dit jaar haar zestigjarig jubi leum viert. Het toernooi begint om 9 uur en de wedstrijden duren twee keer 12,5 minuut. De eerste afdelingen senioren en junioren spelen om een wis selbeker. Sportdagen - De Zeeuwse Sportraad begint met het aanbie den van sportklassen aan scho len, sportverenigingen en andere instanties. Kinderen vanaf 10 jaar kunnen tijdens een sportdag kennismaken met diverse (spec taculaire) takken van sport. De sportraad biedt onder meer de dagprogramma's skiën, snow- boarden en sportklimmen in Ber gen op Zoom en zelfverdediging en judo in Goes. De dagen wor den begeleid door deskundig en ervaren kader en kunnen dienen als alternatief voor de traditione le schoolreisjes en sportdagen. Voetbal - Voor de achtste keer wordt donderdag 12 mei het ING-hemelvaartsdagvoetbaltoer- nooi gehouden op de velden aan de Nadorst in Middelburg. Tien elftallen B- en C-junioren strijden tussen 10 en 17 uur om de serie- en de sportiviteitsprijzen. Naast de Middelburgse teams doen onder meer mee de Terneuzen- se Boys en verenigingen uit Goes, Hulst en Spijkenisse. Fietsdag - Voor de 21ste keer wordt zaterdag 14 mei de lande lijke fietsdag gehouden. De VW- kantoren van Domburg, Oostka- pelle en Aagtekerke hebben dit jaar een fietsroute uitgezet die voert langs polderwegen, door het bosgebied de Manteling en over dijken. De route is ongeveer 35 kilometer lang. Deelnemers kunnen tussen 9 en 13 uur star ten bij de genoemde kantoren en dienen uiterlijk 17 uur terug te zijn op de startpunten. Onder weg bestaat de mogelijkheid een boerenbedrijf te bezoeken en kunnen deelnemers op eigen initiatief een boottocht maken op het Veerse Meer of een van de musea op de route bezoeken. Schaken - Voor de vierde ach tereenvolgende keer organiseert Schaakvereniging Middelburg het Open Schaakkampioenschap van Middelburg. Het jaarlijks terugkerend evenement begint 13 mei. Er worden zeven ronden gespeeld over zeven weken. De deelnemers kunnen zich inschrij ven tot 6 mei en worden ver deeld in een groep huisschakers en een groep clubschakers. De MTV-Sporthal de Zandkuil Middelburg, bevrijdings wandeltocht, start 30 km- tocht 10 u., overige afstan den 12 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjassen, 13.30 u. Buurthuis Alde- gonde Vlissingen, praat dansavond 25-plussers, 20.30 u. De Goede Ver wachting Lewedorp, avondruilbeurs, 19.15 u. NH-kerk Ritthem, fiets tocht Ritthem-Rammekens olv. gids, VVV-Vlissingen, 14 u. Restaurent De Parel, Mexicaans thema buffet, 18 u. Molen de Hoop Middelburg, rom melmarkt Juliana Korpsen Middelburg, 8 u. Koets huis landgoed Ter Hooge bij Middelburg, excursie KNNV olv. Adrie Abraham- se, 10 u. De Schuur Oost- Souburg, contactmiddag Stichting Samen Onge wenst Kinderloos, 13.15 u. Driewegenhof Middel burg, rommelmarkt Mid delburgs Muziekkorps, tbv. uniform- en instru mentenfonds, 12 u. Muziektent Molenwater Middelburg, moederdag concert door Middelburgs Muziekkorps, 11.30 u. Hof Domburg, Domburg, rondleiding Kuurcentrum de Parel, 11.30 u. Wijk centrum Scheldebuurt Vlissingen, koersbal, 13.30 u. Hof Domburg, Domburg, squashtoernooi, inschrij ven voor 11 uur, aanvang 13 u. Wijkcentrum Schel debuurt Vlissingen, kin derclub, 14 u, klaverjas sen, 19.30 u. wedstrijden, die worden afge werkt in de Schakel in Middel burg, beginnen om 20 uur. Aan melden op 01184-72887. Marathon - Het Goese AV'56 organiseert de Reebok/Mars Nederlandse Kampioenschap pen Halve Marathon die 23 juli worden gehouden in Wol- phaartsdijk. Het parkoers wordt uitgezet over snelle wegen in en rond het dorp. Voorafgaand aan het NK wordt in Wolphaartsdijk de Internationale 15 Kilometer Wegwedstrijd voor veterane mannen gehouden. De mannen starten om 15 uur. De NK-Halve Marathon over vijf ronden wordt weggeschoten om 17.15 uur in een gezamenlijke start voor mannen, vrouwen en jongens-A. Keepers - De jeugdafdeling van Voetbal Vereniging Veere houdt 10 mei op het sportcomplex van vv Veere wordt een Keeperspro- motiedag. Met de door Ajax- keepertrainer Frans Hoek aange leverde oefenstof kunnen deel nemers, leiders en trainers hun kennis verrijken. Alle keepers van Zeeland vanaf 8 jaar kunnen aan de dag meedoen. De kee persdag bestaat uit twee veld- trainingen waarin onder meer diverse technische en tactische aspecten aan de orde komen. De beste keeper van Zeeland wordt gekozen in diverse categorieën en aan het eind van de dag ver zorgt Frans Hoek een keepers demonstratie. John Karelse van NAC, de enige Zeeuwse keeper in de eredivisie, werkt mee aan de demonstratie en zal tevens de prijzen van de dag uitreiken. De keepersdag duurt van 9 tot ongeveer 16 uur. Er is plaats voor honderd deelnemers, die zich kunnen opgeven bij R. Koop man (01158-53819) en A. Franke (01181-1672). Aquafit - In het zwembad Poe- lendaele in Middelburg wordt 9 en 10 mei van 18.45 tot 19.30 uur een aquafit-happening gehouden. Ervaren instructeurs presenteren die dagen de water sporten aqua-jogging, -trim en - fitness. Aquafit is een vorm van bewegen in diep water met behulp van een 'wetbelt', een drijfmiddel van licht materiaal. Vis - Bij Boekhandel Joossens uit Arnemuiden verschijnt bin nenkort het boek 'Een mooi zooi tje vis'. Het boek, samengesteld door Gerard de Nooijer, bevat ruim 125 foto's en verhalen uit Arnemuiden en vertelt van de vissers, de boerenarbeiders, vis ieuren, garnalen pellen, de oogst van lamsoren en zeekraal, tradi ties, geloofs- en gezinsleven en dergelijke. Het boek telt 88 pagi na's, is gebonden in een harde kaft en kost f49,50. Zingen - De commissie Zingen in Middelburg houdt zaterdag 14 mei vanaf 19.30 uur een koor- en samenzangavond in de Nieuwe Kerk in Middelburg. Medewer king wordt verleend door het Marnixkoor en het jeugdkoor De Jonge Zangers uit Vlissingen, en de organisten Jos Vogel, Jan Wisse en Kees de Kraker. De meditatie wordt verzorgd door ds. P. Janse. Mariekerke - Burgemeester B. van Putten van Mariekerke heeft vorige week in Meliskerke het eerste exemplaar in ontvangst genomen van het boek 'Marie kerke van 1900 tot nu'. Het boek is een uitgave van Van Geyt Pro ductions en is samengesteld door P. Davidse. Het boek telt 96 pagina's en bevat bijna tweehon derd foto's, waarvan het meren deel nog nooit is gepubliceerd. 'Mariekerke van 1900 tot nu' kost, gebonden in een stevige band, f58,90. Midgard - Open Jongerencen trum Midgard in Middelburg houdt 6 mei een rap-jamsessie. Er is een backline, synthesizer, dj en geluidsman aanwezig. Mid- •gard heeft alleen nog muzikan ten en vooral rappers nodig. De sessie begint om 21 uur. ANBO-reis - De Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen verzorgt woensdag 25 mei een reis voor ouderen. Het wordt ewen geheel verzorgde bus tocht, waarbij onder meer het Rien Poortvlietmuseum in Mid- delharnis wordt aangedaan. De bus vertrekt om 12.45 uur en is terug in Vlissingen om 20.30 uur. Belangstellenden kunnen zich 9 mei inschrijven tussen 10 en 12 uur in Bachten Komme en tus sen 14 en 16 uur in Bachten Ree- de. Bevrijding - In het kader van het Bevrijdingsfestival organi seert buurthuis de Paraplu in Vlissingen een theatermiddag voor kinderen van 6 tot 10 jaar. Poppentheater Robhetty brengt het stuk Bezem door Borstelland en heeft de zorg voor het milieu als rode draad. Het programma op 5 mei begint om 14 uur. Truckshow - De Zeelandhallen in Goes vormen 14 en 15 mei de achtergrond voor de vierde Truck-Country- en Rock&Roll- show van de Stichting TMZ. Behalve zo'n tweehonderd deel nemende trucks uit de Benelux en Duitsland, die in diverse cate gorieën zullen meedingen naar eervolle' vermeldingen en bekers, zullen de Truck van het jaar en enkele bijzondere trucks uit Duitsland te zien zijn. Op het buitenterrein kunnen liefhebbers zich inschrijven voor de behen digheidswedstrijden met bakwa- gens. Verder worden diverse demostraties verzorgd en zorgen Juke Box Jive, The Cajun Com pany, Albertina en de leden van de Cowboy-Trapper- en India- nengroep Wild Bunch (met orgi- nele kleding, paarden en lasso's) voor de nodige (muzikale) varia tie. De show is te bezoeken zaterdag van 12 tot 20 uur en zondag van 10 tot 18 uur. Klederdracht - De Stichting Ceremoniemeesters Middel burg, de Evenementencommis sie van het VWA/OM, houdt zaterdag 14 mei in de Middel burgse binnenstad een histori sche en hedendaagse kleder drachtshow met muziek en zang van het Westkappels kwartet. De optocht begint om 14 uur met een rondrit op twee bolder karren, getrokken door twee Bel gische hengsten. Tussen 14.15 en 15 uur vindt in de Lange Delft de klederdrachtschow plaats. Vanaf 15.15 uur wordt dezelfde show opgevoerd in de Langevie- le. De show wordt verzorgd door de dertig leden van klederdracht- groep Het Walchers Costuum. Herdenking - Het Comité 4 mei herdenking uit Oostkapelle herdenkt woensdag 4 mei de slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog bij het Monument voor de Gevallenen bij de toren van de Hervormde Kerk. Vanaf 19.20 uur luidt de klok. Om half acht wordt het Zeeuws Volkslied ten gehore gebracht, gevolgd door een declamatie, het voorle zen van een memorandum, koraalmuziek en een declamatie door schoolkinderen. Even voor 20 uur wordt de Last Post inge zet en volgen twee minuten stil te. Na het hijsen van de vlag wordt het Wilhelmus gezongen en is er gelegenheid tot het leg gen van bloemen. A. Copoolse spreekt tot slot een dankwoord. Jaarmarkt - De Centrale Ver eniging voor Ambulante Handel houdt vrijdag 13 mei in Vlissin gen de De Ruyter-jaarmarkt. De markt, waarop onder anderen zo'n twintig standwerkers hun kunsten vertonen, wordt gehou den op de Zeemanserve en loopt via het overdekte gedeelte Lan ge Zelke naar de weekmarkt op het Spuiplein. Wethouder Meijers opent de markt om 10 uur. De standwerkers worden beoordeeld door een jury en Meijers reikt rond 17 uur de bes te drie een prijs uit. Op de jaar markt zijn onder meer een ruime sortering tropische kamerplan ten, porceleinen poppen en pluche dieren te vinden. Uitgebreid - Va-Bog Beheer bv Middelburg heeft zijn kantoor aan de Euromarkt uitgebreid met zo'n vijftig vierkante meter en daarmee de presentatie verbe terd. Thans bedraagt de totale bedrijfsoppervlakte zo'n 175 vierkante meter. Va-Bog houdt zich vooral bezig met beheer, onderhoud en verhuur van woningen, winkels en kantoren in Zeeland, West-Brabant en de Zuidhollandse eilanden. Oldtimers - De Oldtimer Trek ker en Motorenclub Midden Zee land houdt zaterdag 7 mei de Bloesemrit. De jaarlijkse rondrit met oude landbouwtractoren wordt gereden door Zuid-Beve land. De dertig tot veertig deel nemers komen uit Noord- en Zuid-Beveland en Walcheren. De ongeveer vijftig kilometer lange route begint op het Van de Bilt- plein in Heinkenszand en loopt in de richting van Wemeldinge en Kapelle. Zonnebloem - De Zonne bloem houdt tussen 9 en 13 mei de jaarlijkse inzamelactie voor de Zonnebloemvakanties. De Zon nebloem organiseert jaarlijks vakanties voor zo'n 5700 langdu rig zieken en gehandicapten met de hulp van zesduizend vrijwilli gers. De financiële bijdrage van particulieren en bedrijven is vol gens de Zonnebloem onmisbaar. De Zonnebloem wil de komende actieperiode ten minste 2,5 mil joen gulden bijeen brengen. uur in Studiecentrum Oranjezon in Oostkapelle. Om kwart voor drie vertrekken de deelnemers, na de dialezing, onder begelei ding van Richard Struyck naar het excursieterrein in de omge ving van Westhove. De excursie is rond half vijf afgerond. Mondriaan - Stichting Educa tief Toerisme Zeeland Oranjezon houdt 10 en 31 nmei een kunst historische middag in Domburg. Beeldend kunstenaars, schrij vers en musici verbleven aan het begin van deze eeuw veelvuldig in Domburg. Ze voelden zich aangetrokken tót de mondaine badplaats, die bekend stond om het 'Zeeuwse licht'. Onder invloed van schilder Jan Toorop ontstond het luminisme, een manier van schilderen waarmee het zomerse landschap en de Zeeuwse luchten goed konden worden weergegeven. Piet Monriraan ontwikkelde zijn stijl in Domburg van impressionisme tot zijn later zo beroemd gewor den abstracte werk. Tijdens een middagprogramma vertelt Oran jezon het verhaal van deze ont wikkeling en maken de deelne mers een kunsthistorische wan deling langs de plaatsen in Dom burg die van belang waren voor Mondriaan en zijn tijdgenoten. Film - SKW de Hayman in Mid delburg verzorgt woensdag 11 mei twee filmvoorstellingen voor kinderen van 4 tot 12 jaar. De kinderen kunnen dan kijken naar de Nederlands gesproken teken film 'Inspecteur Ed'. De film wordt van 10 tot 11.30 vertoond in Ontmoetingscentrum Dau- wendaele en van 14 tot 15.30 uur in wijkgebouw het Zuiderba ken. Papegaai - Tussen 16 en 22 april zijn bij de politie in Middel burg de volgende zaken afgege ven: identiteitsbewijs; Rabo- bankpas; VSB-bankpas; giro maatpas; giropas; sematone 200; brilleglas; bruine dames handschoen; voetbalpomp; ATB- herenfiets; damesfiets; dame sportemonnee; zilveren arm band met hangertjes; diverse sleutels; papegaai. Water - In Verenigingsgebouw Westkapelle Herrijst in Westka- pelle is van 12 tot 30 mei de ten toonstelling Het water en Wij te zien. De tentoonstelling tot de kringlopen van water, de (gevol gen van de) verdroging in Neder land en dergelijke. Verder legt de expositie uit waar drinkwater vandaan komt en hoe de water zuivering werkt, hoe aan water besparing kan worden gedaan en wie het water beheert. Westhove - Het Zeeuws Biolo gisch Museum in Oostkapelle verzorgt woensdag 11 mei een rondleiding door Kasteel West hove en het omringende bos. Tij dens een korte wandeling passe ren de deelnemers het Romein se bruggetje en 'Het gebed zon der einde' en wordt uitleg gege ven over de Witte Wuven. Maxi maal 25 mensen kunnen deelne men en vooraf aanmelden is belangrijk. Het museum verzorgt deze rondleiding regelmatig tot en met de maand september. Jubileum - De basisschool in Grijpskerke herdenkt dit jaar dat honderd jaar geleden is begon nen met het geven van christelijk lager onderwijs in Grijpskerke. In de week van 12 tot en met 17 juni staat alles op de basisschool in het teken van dat jubileum. De lessen zullen historische ele menten bevatten, de kinderen komen verkleed naar school en dergelijke. Vrijdagavond 17 juni houdt de school een reünie voor iedereen die ooit in Grijpskerke op de lagere of basisschool onderwijs heeft genoten. De Jubileumcommissie zal verder een herdenkingsboekje samen stellen over de afgelopen hon derd jaar. Ondernemen - De Kamer van Koophandel in Middelburg houdt 20 mei een seminar over Juri disch Verantwoord Onderne men. De regels voor het midden- en kleinbedrijf hebben volgens de Kamer soms verstekkende gevolgen die vaak moeilijk te overzien zijn. Het seminar wordt verzorgd in samenwerking met de Orde van Advocaten. MAGGI VLEES VISSSAUZEN luxe smaken per 2 pakjes 2,98 THERA MED 2 IN 1 VLOEIBARE TANDPASTA' flacon 75 ml 3,95 GEISHA HARICOTS VERTS blik 425 gram 2,49 HOT POP POPCORN kaas, zout of zoet per zakje 100 gram 1.89 SUKADELAPPEN het super stooflapje per kilo 21,90 Langoed - Stichting Educatief Toerisme Zeeland Oranjezon houdt 10 mei een dialezing en excursie over de landgoederen van Domburg tot Vrouwenpolder in de zogenaamde Manteling. De studiemiddag begint om 13.30 Watervoorziening - De werk groep Werelddiakonaat Vlissin gen houdt zaterdag 7 mei van 10 tot 16 uur in de Sint Jacobskerk een fancy-fair/rommelmarkt. In diverse stands zijn zelfgemaakte artikelen, bloemen en planten, boeken en spelletjes te vinden. De opbrengst is bestemd voor de watervoorziening van het Kamoto-ziekenhuis in Zambia. Manifestatie Kerken en evangelische gemeenten in Zee land houden op Hemelvaartsdag 12 mei een christelijke manifes tatie in de Zeelandhallen in Goes, bedoeld als getuigenis tegen de Paranorma-activiteiten die er in het verleden zijn gehouden. De kerken en groeperingen willen op deze manier een gezamenlijk front opzetten tegen de huns inziens kwalijke paranormale praktijken. Het programma op Hemelvaartsdag is een afwisse ling van zang, getuigenis en woordverkondiging. Diverse koren en zangers treden op en ds. K. van Willed en ds. H. Bak ker verzorgen de woordverkondi ging. Voor de kinderen is er een compleet dagprogramma: de organisatoren willen er een 'familiedag' van maken. De Evangelische Omroep maakt opnamen tijdens de manifesta tie, die duurt van 9 tot 16.30. Medelingen voor deze rubriek melden voor vrij dag 17 uur, liefst schriftelijk. Postbus 5017, 4330 KA Middelburg. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A.E. de Bruijn, 19 uur: M. v.d. Poll. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 en 15 uur: M. Goudriaan. Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 uur: P. Melse, 14.30 uur: A. van Westen. Volle Evangelie-gemeente "Immanuel", Westdijk- straat 5-7, samenkomst Do. 20 uur, Zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Kerk. Kerkplein 1Zo. 9 uur: Manuput- ty DOMBURG Hervormde Kerk. Markt 8. Zo.: geen opgave ont vangen. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. eerste, derde en vijfde zaterdag v.d. maand om 19.15 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: W.P. Jansen. Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25, Zo. 10 uur: W.P. Jansen, gez. dienst in de Geref. Kerk. GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: B. Ridder, 19 uur: J.A. Murre. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: geen opgave ontvangen, 19 uur: J.A. Murre, gez. dienst in de Geref. Kerk. HOOGELANDE Christengemeenschap, Kapel van St. Maarten. Zo. 10.30 uur. Koorkerkhof, Zo. 9.30 uur: C. Lecompte. Ontmoe- tingskerk, Oosterscheldestraat, Zo. 10 uur: P. Paulus. Engelse Kerk. Simpelhuisstraat, Zo. 19 uur: A.C. Verweij. Thomaskapel, Zo. 9.30 uur: B.J.W. Schelhaas. Oostkerk, Oostkerkhof, Zo. 10 uur: A.C. Verweij. Wijkgemeente Geref.Bond, (in de Nieuwe Kerk) Zo. 11 uur: Flikweert, 18.30 uur: M. Goudriaan. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Lange Noordstraat 62, Za. 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst, J. Engelgeer. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 9.20 uur: bid stond, 10 uur: R. Pippel. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: J. Scheffers. Nederlands Gereformeerde Kerk, Gebouw Engel se Kerk, Simpelhuisstraat 10. Zo. 9.30 en 17 uur: P. Veldhuizen. Vereniging van Vrijzinnig Hervormden en Remon stranten. Koorkerk, Zo. 9.30 uur: C. Lecompte. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lombardstraat 1, elke tweede en vierde zaterdag van de maand om 19 uur. Zo. 10 uur. De Hoek steen, Roozenburglaan 22, Zo. 11.30 uur. Waalse Kerk (Eglise Wallonne). Lange Noord straat 62. Zo.: geen dienst. Evangeliegemeente "De Wijngaard". Klarenbeek LTS. Zo. 9.30 uur: J.P. de Visser. Rafaël gemeenschap Eleos Walcheren, Olmen laan 8, Zo. 9.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Rey- ershove, Dauwedaelselaan 35. Zo. van 10-12 uur. Do. van 19.30-21.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Cen trum, Dauwedaelselaan 35, Zo. van 16-18 uur, Di. van 19.30-21.30 uur. NIEUW EN ST. JOOSLAND Hervormde mentlo. Gemeente. Zo. 10.30 uur: P. Bar- OOSTKAPELLE KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo.: geen opgave ontvangen. Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 uur: F.C. van Dijke, 19 uur: R.G. van der Zwan. Hervormde Gemeente. Waterstraat 4, Zo. 10 uur: C.F.H. van Tuijll. Gereformeerde Gemeente. Saronkerk. Zo. 9.30 en 15 uur: leesdienst. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31Zo. 9.30 uur: P.A. Trimpe. Ned. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1Zo. 9.30 uur: B. de Haan, doopdienst. RITTHEM MELISKERKE Gereformeerde Gemeente Valkenburgstraat 25. iedere zondag om 9.30 uur en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: R.G. van der Zwan, 19 uur: C. Brakema. Hervormde Kerk Zo. 10.15 uur: Manuputty. MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avonden op do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Her- berdsland 11 Baptisten Gemeente. Kapel Herengracht 74. Zo. 10 uur: L. Fabriek. Centrum Middelburg. Segeerstraatkerk, Zo.: geen opgave ontvangen. Evangelische Baptisten Gemeente. Damplein 12. Zo. 10 uur: Lok. Christelijke Gereformeerde Kerk. Zo.: geen opga ve ontvangen. Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo. 11 uur: C. Rezelman. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Alle zondagen leesdiensten 9.30 uur, 14 en 18.30 uur. Gereformeerde Kerk. Getuigeniskerk, Adr. Lau- werijszstraat 6, Zo. 9.30 uur: J.S. Koops, 19 uur: J. Boonstra. Hofpleinkerk, Zo. 9.30 uur: J. Boonstra, 14.30 uur: J.S. Koops. De Hoeksteen, Roozen burglaan 22, Zo. 9.30 uur: R. Brand. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Klein Vlaande ren 75, Zo. 9.30 en 16.30 uur: A. de Snoo. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. Evangelisatie- dienst 'Zondag half twaalf', De Vergulde Baars, Baarsjesstraat 43, 15.30 uur. Wo. bijbelstudie. Dam 6, 19.30 uur. Hervormde Gemeente. S.O.W. Nieuwe Kerk, Groenmarkt, Zo. 9.30 uur: R. Luijk. Koorkerk, Hervormde Gemeente. Zo. 9 uur: H.J. Schoenma ker. SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: G. Warner, 19 uur: J. de Boer. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: Rinkema, 19 uur: J. de Boer, gez. dienst in de Geref. Kerk. ST.LAURENS Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cit- tersstraat 69. Zo. 10 uur: B. Baks. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 uur: mevr. Esvelt, 19 uur. A. Grootjes. OOST-SOUBURG Kanaalstraatkerk, Zo. 9.30 uur: L A. Woltering. Oranjepleinkerk, Zo. 9.30 en 19 uur: R.E.R. van Buiren. Bejaardentehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1, elke 1e en 3e zaterdag om 9 uur. Zo. 19 uur: J. Sinke. Martinuskerk. Kerklaan 19. Zo. 10 uur. Volle Evangeliegemeente Sion, Ritthemsestraat 43 (gebouw De Blazer), Zo. 10 uur: lofprijzings- dienst. VEERE Gereformeerde kerk. Zo. 9.30 uur: J. Lukasse, gez. dienst in de Herv. Kerk. Hervormde Kerk. Zo. 9.30 uur: J. Lukasse. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoy- straat 2, Zo. 9.30 uur: W.F. Wisselmk, 16.30 uur: H. Mostert. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Wal- straat 23. Zo. 10 en 17 uur. Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20, West- Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur, Wo. 20 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk, Oude Markt, Zo. 10 uur: J.E.L. Brummelkamp. Petruskerk, P. Krugerstraat 17, Zo. 9.30 uur: A.G. Baas. Johanneskerk, Bonedij- kestraat 165, Zo. 9.30 uur: M. Baart. Ópen Hof, Alexander Gogelweg 57, Zo. 9.30 uur: G. Kalks- ma. De Schaapskooi, Papegaaienburg, Zo. 9.30 uur: D.W. Dondorp. Ziekenhuis Walcheren Koude- kerkseweg 88, Zo. 10 uur: R.K. Pastor. Ter Reede, Zo. 19 uur: P. Kother-Middelhoek. Jehova's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534. Do. van 19 tot 20.45 uur. Zo. van 10 tot 12 uur. Jehova's Getuigen gemeente 'Souburg Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534, Zo. van 15.30 tot 17.30 uur. Di. van 19 tot 20.45 uur. Jehova's Getuigen Vlissingen Bossenburgh. Za. van 17.30 tot 19.30 uur. Wo. van 19 tot 20.45 uur De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161. iedere Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Bonedijkestraat 163, Za. 9.30 uur: Eredienst, 10.30 uur: Bijbelstudie, J. Engelgeer. Gereformeerde Gemeente. Marnixplein 41. Zo. 9.30 en 16 uur: leesdienst. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 uur: M. Nuyen. Pinkstergemeente Vlissingen e.o., Vrijdomweg 1, Zo. 15 uur. Christelijk Centrum Zeeland. Open Hof, Alexander Gogelweg 57. Zo. 14.30 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 10 uur: dienst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwen straat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolische Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur. Wo. 20 uur. Evangelie Gemeente "De Blinkende Morgenster". Dr.Stavermanstraat 61. Zo. diensten om 10 en 17 uur. Rooms Katholieke Kerk Der Boede. Babbelaar, elke 2e, 4e en 5e zaterdag v.d. maand om 10.30 uur. Zo. 10.30 uur: J. Herweyer. Lieve Vrouwe Kerk, Singel (nabij stadhuis). Za. 19 uur. Zo. 9.30 uur. Ter Reede. Koudekerkseweg 81. Za. 17 uur Open Hof (Paauwenburg). A. Gogelweg 59. Zo. 11.15 uur. VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Zo. 11 uur: J. Lukasse. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: Mesu, 19 uur: Simons. ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Willi- brordusplein 2. Zo.: geen opgave ontvangen. Do. 5 mei t/m wo. 11 mei HUISARTSEN VLISSINGEN Anglicaanse Kerk. The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion, 19.30 uur: Evening Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30, Vr. 19.30 en Zo. 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 16.30 uur: J. van der Wal. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 9.30 uur: Rezelman. Middelburg: donderdag tot 24 uur: R.R. Lank- horst, Seisweg29, tel. 39933. zaterdag tot 24 uur: F.L. Berghauser Pont, Herenstraat 18, tel. 39933. zondag tot 24 uur: J.L.F. Wortelboer, Korendijk 36. tel. 39933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur. (zonder afspraak). Vlissingen: zaterdag tot 24 uur: J.L.R.H. van Pelt, Julianalaan 7, tel. 12225. zondag tot 24 uur: A. van der Griek. Badhuisstraat 46, tel. 12950. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur. (zon der afspraak). Souburg, Nieuw- en St. Joosland, Arnemui den, Gezondheidscentrum Middelburg- Zuidipraktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Visser): zaterdag tot 24 uur: P. Kodde, Oude Vlissingse- weg 13, Middelburg, tel. 01180-15810. zondag tot 24 uur: J.F.M. Bergen, Kanaalstraat 89, Oost-Sou burg, tel. 01184-61500. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Seroosker- ke. Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: don derdag: R. Ubels en M.J.J. Helmes, 't Plein 2, Ser- ooskerke, tel. 01189-1212. van vrijdag 18 uur t/m zondag 24 uur: G.C.M. Rullens en M.J.M.E. Mol, Dorpsstraat 2, Oostkapelle, tel. 01188-1276. Aagtekerke, Biggekerke, Domburg, Koudeker- ke, Meliskerke, Westkapelle en Zoutelande: van vrijdag 18 uur t/m zondag 24 uur: W. Spek- horst. Weststraat 7, Domburg, tel. 01188-1271. West- en Midden-W'alcheren: zaterdag t/m zon dag: B. Bouwense, Valkenisseweg 14, Biggeker ke, tel. 01185-2190. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: donderdag: J.M. de Hek, Damplein 26, Mid delburg, tel. 01180-28207. vrijdag: W. v.d. Heijden, Noordstraat 12, Westkapelle, tel. 01187- 2182. zaterdag en zondag: J.M Jansen, J.V. Hoof- kwartier 90, Middelburg, tel. 01180-15595. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag tot vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Hum- melen, Markt 69, tel. 12134. Vlissingen: van vrijdag tot de vrijdag daaropvol gend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Van de Sande, Badhuisstraat 30-34, tel. 12066. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: van vrijdag 9 uur tot maandag 9 uur: S. v.d. Kaaden, tel. 68791. Middelburg: van zaterdag 9 uur tot maandag 9 uur: K. Boot, tel. 39865. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschapsdieren) zaterdag, zondag en maandag: A.J. Ruys, Stadsschuur 1, Middelburg, tel. 01180-13118. Spreekuren zon der afspraak: za. en zo. 11 -12 uur en 17-18 uur. Dierenartsenpraktijk Middelburg: (grote huis dieren) tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8- 9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Dom- burgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. OVERIGE DIENSTEN Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele week end 01180-28288. Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, 01180-28800. Kinder en jeugdtelefoon Zeeland, elke dag bereikbaar van 14-20 uur, 06-0432 (gratis). Patiëntenplatform Zeeland: 01100-49389 Stichting Bejaarden- (en gehandicapten) Alarm Zeeland. 01188-3404. Stichting "Blijf van m'n Lijf Zeeland": 01184- 14645 (dag en nacht). Bureau Sociaal Raadslieden en Algemeen Maatschappelijk Werk, Thuiszorg Walcheren. Middelburg, 01180-84000, Vlissingen, 01184- 86400, Stichting Slachtofferhulp Zeeland. 01180- 36108. Stichting SOS Telefonische Hulpdienst Zee land. 01180-15551. Vereniging tegen seksuele kindermishande ling binnen het gezin. Telefonisch spreekuur: van 8.30-9 uur, 01180-13362. Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis. 01100-49200. Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), 01180-37320 en 01184-13240. Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kinderbescherming. 01180-35015. Thuiszorg Walcheren, afdeling Kruiswerk, alarmnummer 01184-11877. Thuiszorg Walcheren, afdeling Gezinsverzor ging. alarmnummer 01184-14444 (pieper 168). Politie-assistentie Walcheren. Noodhulp 06-11, overige assistentie aanvragen 01180-33333.

de Vlissinger | 1994 | | pagina 17