Foto Verschoore viert feest: 'De fotozaak van Zeeland' viert 75-jarig jubileum Provincie Zeeland Bedrijfsinterne milieuzorg Vestigingen in Goes, Middelburg, Terneuzen, Zierikzee, Vlissingen, Hulst en Etten-Leur Piek voor een overtocht Krasloterij voor de klanten 'De fotozaak van Zeeland' bestaat 75 jaar Historische fotobanden tussen Goes, Middelburg en Terneuzen CJÊ Intrekken Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie: Bureau Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon 01180 31392 Het aantal bedrijven dat in aanmerking wil komen voor subsidie bij het op orde brengen van de milieuzorg in het bedrijf overschrijdt de verwachtingen. Vandaar dat GS extra geld voor deze subsidie beschikbaar willen stellen. Milieutijdingen IN BEROEP Basis Vooroplopen Pioniersgeest Wortels miMlT"/:: '''jMllMlilll'IlJlllPl Woensdag 4 mei 1994 DE FAAM - DE VLISSINGER 13 Abdij Voetgangers en (brom)fietsers die op het veer Vlissingen- Breskens tussen 15 mei en 16 september moeten betalen voor de overtocht, kunnen dat het komend seizoen voor het eerst via de automaat doen. Daarvoor is een pasje ontwikkeld dat tien gulden kost en dat de he le periode geldig is. Ook de waar- dekaart voor de inwoners van Zeeuwsch-Vlaanderen (WKZ) kan via de automaat worden gebruikt. Van de voetgangerspas en de WKZ wordt geen geld afgeboekt. De automaat telt alleen de passa giers. Wie niet in het bezit is van een van deze pasjes blijft aangewezen op het kopen van een kaartje (kost een gulden) via de bemande kas sa. Inwoners van Zeeuwsch-Vlaan deren die hun WKZ uitsluitend ge bruiken als identiteitsbewijs moeten die als voetganger of (brom)fietser aan de bemande kassa laten voorzien van een PSD- nummer. Alleen dan wordt de kaart geaccepteerd door de auto maat. Pasje kopen Een aantal dagen voor de in werkingtreding van het tarief kunnen de pasjes al worden aangeschaft in de voetgan- gersterminal in Vlissingen en Breskens: woensdag 4, dins dag 10 en woensdag 11 mei. De kassa in Vlissingen is die da gen geopend van 8.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 17.00 uur, die in Breskens van 7.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. De invoering van het tarief voor voetgangers en (brom)fietsers heeft vorig jaar haar beslag gekre gen. Het is alleen van kracht op het veer Vlissingen-Breskens tus- De drinkwaterleidingverordening kan worden ingetrokken stellen GS voor aan de Staten. De verordening stamt uit 1924 en regelt onder meer de vergunning verlening voor winning, zuivering en distributie van drinkwater. De verordening is verouderd en de waterleidingwet, diverse rijksre- gels en onder meer provinciale be leidsinstrumenten als waterhuis houdingsplan, milieubeleidsplan en streekplan bieden voldoende waarborgen vor de toekomst. Vandaar dat het ook niet nodig is de verordening te moderni seren. sen zeven 's morgens en acht uur 's avonds. Veiligheidsoverwegin gen hebben daartoe geleid. In de periode dat de categorie veerge- bruikers nog gratis werd overge zet, kwam het herhaaldelijk voor dat passagiers enkele reizen ach ter elkaar meemaakten. Doordat zij dan steeds aan boord bleven, ontbrak het zicht op het totale aantal mensen dat per overtocht op de veerboot aanwezig was. Per overtocht mogen 1.000 men sen aan boord zijn. De Provinciale Stoombootdiensten in Zeeland (PSD) heeft een folder gemaakt over de mogelijkheden van betaling voor voetgangers en (brom)fietsers en de daarmee ge lijk gestelde categorieën zoals karretjes achter de fiets, kinder wagens, rolstoelen, invalidenwa- gens zonder kentekenbewijs en le vende dieren. Nieuws Gedeputeerde Staten willen 65.000,- extra uittrekken voor de subsidieregeling be drijfsinterne milieuzorg. In september 1993 hadden de Staten besloten een ton uit te trek ken voor het bevorderen van de milieuzorg bij kleine particuliere bedrijven. Het gereserveerde be drag is niet toereikend. Ongeveer 15 bedrijven komen in aanmerking voor subsidie en de verwachting is dat het aantal aanvragen nog zal toenemen. Vrijdag 20 mei zullen Provinciale Staten besluiten of ze instemmen met het voorstel van GS. Het vorig jaar door de Staten ge reserveerde bedrag voor de subsi dieregeling bedrijfsinterne milieu zorg was bedoeld voor een periode van twee jaar. Met dit be sluit sloten de Staten aan op de opzet van de regering om te be vorderen dat alle bedrijven met een grote of middelgrote milieube lasting in 1995 over een integraal milieuzorgsysteem zouden be schikken. Vervolgens zouden in dat jaar de bedrijven met een be perkte milieubelasting moeten be ginnen met de invoering van een toereikend zorgsysteem. Voor Zeeland betekent dit dat 100 be drijven een integraal milieuzorg systeem moeten invoeren en 1500 een beperkter systeem. De verwachting is dat bedrijven meer zullen doen dan alleen het naleven van de voorschriften. Toenemend milieubewustzijn leidt vanzelf tot het zoeken naar wegen om belasting te beperken of te voorkomen, is de redenering. Dit kan overi gens samenhangen met de steeds hogere prijs die voor vervuiling van het milieu moet worden betaald. De provincie was al van plan klei ne bedrijven te ondersteunen bij het opzetten van milieuzorgsyste men. Deze bedrijven hebben vaak niet de kennis in huis om zoiets zonder hulp goed te doen. Die kennis is wel in huis bij de Stich ting Bedrijfsmilieudienst Zeeland (BMD) en bij bijvoorbeeld de Stich ting Milieuzorg Wegtransport. Van daar dat de provincie wil stimule ren dat bedrijven lid worden van een dergelijke milieudienst. In an dere provincies blijkt eeri dergelij ke werkwijze succesvol, voor met name de kleinere bedrijven (min der dan 50 werknemers). De sub sidieregeling is daarom zo opge- De tweede Milieutijdingen van dit jaar is verschenen. Vanaf 2 januari 1995 wordt in heel Zeeland groente-, fruit en tuinafval (GVT-afval) apart opgehaald. Maandag 5 sep tember bijt de eerste gemeen te de spits af. In vier maanden tijds volgen de an dere gemeenten. Inmiddels is een voorlichtingscampagne begonnen om de inwoners van Zeeland voor te bereiden op deze verandering. In een uitvoerig artikel staat Milieu tijdingen stil bij de voorlichtings campagne. Andere onderwerpen die aan bod komen zijn: het succes van proef projecten ter voorkoming van af val en emissies bij bedrijven, het waardevolle cultuurlandschap van de Zak van Zuid-Beveland, extra subsidie voor interne milieuzorg, proefperceel in de Zuidkust van Schouwen moet uitwijzen of com putermodellen kloppen met de werkelijkheid, nieuwe actie tegen zwerfvuil en, zelfregulering met behulp van bedrijfsmilieuplannen zet dat vooral deze bedrijven ervan kunnen profiteren. Bedrijven die zich aanmelden als lid van een milieudienst kunnen een subsidie krijgen van 5000,= voor het uit voeren van een nulsituatiebeschrij- ving, zeg maar een beschrijving van de huidige stand van zaken, en een plan van aanpak voor de oplossing van de problemen. Afhankelijk van het aantal werkne mers betaalt het bedrijf een jaar lijkse contributie aan de milieu dienst en een variabele jaarlijkse bijdrage, afhankelijk van het aantal adviesuren dat de milieudienst aan het bedrijf besteed. maar wel met een stok achter de deur. Diverse korte berichten complete ren het informatieblad. Milieutijdingen is gratis te verkrij gen bij het informatiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Middel burg, tel 01180-31400. Op dit nummer is het ook mogelijk een gratis abonnement aan te vragen. De besliscommissie Algemene Bij standswet houdt dinsdag 10 mei drie openbare zittingen om drie Zeeuwen te horen die in beroep zijn gegaan op een beslissing van hun gemeentebestuur over zijn/haar bijstandsuitkering. Ook de gemeentebesturen kunnen tij dens de zitting hun mening geven. Om 14.00 uur dient een zaak uit de gemeente Brouwershaven, om 14.20 uur uit de gemeente Ter- neuzen en om 14.40 uur uit de gemeente Sas van Gent. Om 15.20 uur komt de advies commissie bezwaarschriften bij een voor een openbare zitting. Het bestuur van de Zeeuwse Mu ziekschool is het niet eens met de besluitvorming van het College van Gedeputeerde Staten over de subsidie voor de muziekschool, vandaar het bezwaarschrift. De muziekschool krijgt de gelegen heid de bezwaren toe te lichten tij dens de zitting. De zittingen zijn openbaar en worden gehouden in het pro vinciehuis, Abdij 6 in Middel burg. Restaurant veerboot Hulst, 's-Gravenhofplein 8 en zijn collega Dirk But. Adrie Verschoore sr., de grondleg ger van het jubilerende bedrijf, werd in 1896 geboren in Middelburg. Hij werd in de Zeeuwse hoofdstad opgeleid bij Foto Henning, maar vestigde zich in 1919 zelfstandig in Goes. Om zijn eigen bedrijf op te starten, leende hij geld van zijn 'maatje' Dirk But, die óók bij Henning in Middelburg was opgeleid. Dirk But vestigde zich later in Terneuzen. De cirkel sloot zich weer in 1994, toen Foto Verschoore (vijfenzeven tig jaar na de geldlening) Foto But te Terneuzen overnam In februari jl. werd het bedrijf aan de Noordstraat officieel heropend. Het 75-jarig bestaan van Foto Verschoore is uiteraard ook een feest voor de klanten. Op allerhan de manieren worden zij bij het jubileum betrokken. Eén van de opvallendste en span nendste jubileumacties is de kraslo- terij, waarmee prachtige prijzen te winnen zijn. De hoofdprijs is in elke zaak een foto-CD-speler. Voorts zijn in elke Verschoore-zaak talloze tweede en derde prijzen te winnen (Sony-walkmans en sport- horloges). In totaal zijn over heel Zeeland 2000 prijzen te winnen! Elke klant krijgt in de winkel een kraslot overhandigd bij de beste- I ding van f. 25 of meer. Hij kan, door het wegkrassen van de beschermlaag, ter plekke ontdek ken of hij prijs heeft. Er worden in totaal 60.000 kraslo- ten uitgegeven. De actie loopt tot dat de loten (of de prijzen) op zijn. Terneuzen, Noordstraat 6 delszaken geworden, d.w.z. print shop, vakfotografie, foto- en vide oapparatuur én CD-i service". Vlissingen heeft bovendien een specialisatie opgebouwd in audio- en tv-apparatuur. Enkele jaren geleden was het op het vlak van de primeurs ander maal raak. De machine die binnen 5 minuten vanaf een negatief een flinke kleurenvergroting kan maken (de z.g. Create-a-Print), werd al snel bij Verschoore inge lijfd. De allereerste Create-a-Print- machine van Europa stond in Goes "Het voornaamste aandachtspunt in alle Verschoore-zaken is tegen- woordig dan ook de 1-uurs foto service. Dat is de basis voor al ons andere werk". Vlissingen, Scheldeplein "De klant wil een goed produkt voor een redelijke prijs en hij wil op een prettige manier geholpen worden. Dóar proberen we op alle manieren aan te voldoen. Dat geeft wederzijds vertrouwen, al 75 jaar. Anders had Foto Verschoore nooit zulke stevige wortels gekregen in de Zeeuwse samenleving", aldus Arjen Ver schoore tot slot. Wie zich verdiept in de geschiede nis van Foto Verschoore, komt tot de verrassende ontdekking, dat het bedrijf 75 jaar geleden al ban den had met vrijwel alle delen van Zeeland. Sommige van die banden lijken onverbrekelijk. Daarvan getuigt de relatie tussen Adrie Verschoore sr. Middelburg, Lange Geere 28 De Verschoore-zaken werken behalve bij het inkopen ook samen op het terrein van advertenties, opleidingen, acties en boekhou ding. Trendsetting. Het woord viel zojuist al even. De Foto Verschoore Groep heeft altijd een uitstekende neus gehad voor trends en nieuwe marktontwikkelingen. Tien jaar geleden introduceerden de Verschoores als eersten de z.g. dagservice voor het ontwikkelen en afdrukken van kleurenfoto-rol letjes: vóór 10.00 uur brengen, na 17.00 uur ophalen. "Dat heeft ons bedrijf in Goes, dat de primeur had, volledig op zijn kop gezet in financieel en organi satorisch opzicht. De 1-dagsservice was zeer kapitaal- en arbeidsinten sief. Maar binnen de kortste keren kreeg het overal navolging", ver telt Arjen Verschoore. "Daarom hebben we, wéér als eer sten, ook aangehaakt bij de daar opvolgende nieuwe ontwikkeling: de 1-uurs fotoservice. Dat systeem hebben we destijds tegelijkertijd geïntroduceerd in Goes, Vlissingen, Etten-Leur en Zierikzee. We zijn in Zeeland exclusief Kodak-dealer. We zijn de enigen die onder het Kodak Express label werken. Dat houdt in, dat we afdrukken op het hoogwaardige Kodak Royal-papier en dat Kodak permanent ons kwa liteitsprocédé controleert". len allemaal aandacht besteden aan het opmerkelijke jubileum. En natuurlijk zullen de klanten het meest profiteren van het heugelij ke feit. Alle vestigingen van de Foto Verschoore Groep vieren de komende maanden het feit, dat opa Adrie Verschoore in 1919 begon met de beroepsfotografie. Etten Leur, Oude Bredaseweg 26 "Daarom hebben we de afgelopen tien jaar vanuit Goes de printshops in Hulst, Middelburg en Terneuzen opgezet. Ze zijn gespecialiseerd in print- en lijstwerk. De zaken in Goes, Vlissingen. Zierikzee en Etten-Leur zijn volledige vakhan- Zierikzee, Dam 6 Op zijn fiets toerde hij -met came- ra, statief en rolachtergrond- van- li uit Goes langs cafés en particuliere adressen in de Zak van Zuid- ij Beveland om op afspraak portret- li foto's te maken. De foto's konden later worden afgehaald in zijn 1 winkel in de Lange Vorststraat in I Goes. Hij liet zich in het startjaar 1919 ook inschrijven in het handelsregis- ter van de Kamer van Koophandel, toen nog in Goes. I De ondernemingsgeest van opa Verschoore heeft de familie nooit verlaten. Vier van zijn zeven kinde ren waren zoons en zij bouwden de eenmanszaak gezamenlijk uit 1 tot een 'Zeeuws fotoconcern' met vestigingen in alle grotere f Zeeuwse plaatsen: Goes, Vlis- I singen, Zierikzee, Hulst, Terneu- I zen, Middelburg, maar ook in Etten-Leur (NBr). 1 De zeven Verschoore-winkels zul- In dit jubileumjaar gaan de gedachten van de Verschoores vaak uit naar de resultaten van opa's pioniersgeest. Hij had vijftien jaar na de start in de Lange Vorststraat al in de gaten, dat een winkel aan de Grote Markt méér aanzien zou geven. In 1936 kocht hij een pand aan dit drukbezochte plein in Goes, brak het pand af en liet er een zaak terugbouwen. Het gebouw bestaat nóg. En er staat nog altijd 'Verschoore' op de gevel. Maar ook zijn vier zoons hadden gevoel voor 'goede plekken' en voor trendsetting. Jos begon voor zichzelf in Vlissingen, Dick in Zierikzee, Wim in Etten-Leur en Adrie nam de zaak in Goes over. momenteel gaandeweg het bedrijf van hun vader weer over: Ad in Vlissingen, Adriaan in Etten-Leur en Arjen in Goes. Het was. vooral Arjen Verschoore (van de vestiging Goes), die de wortels van Foto Verschoore in de Zeeuwse bodem aanzienlijk verste vigde. "Alle zaken hebben een royale klantenkring in de plaatsen van vestiging. Maar als je in nog méér plaatsen zit, ben je nóg krachtiger op de Zeeuwse markt. Dat maakt onze positie tegenover leveranciers sterker. Naarmate je méér inkoopt, kun je lagere inkoopprijzen bedin gen. En dat is weer uiterst aantrek kelijk voor onze klanten". Kinderen van deze kinderen druk ken óók de voetsporen van hun vader. Zij namen (of nemen) Goes, Grote Markt 7

de Vlissinger | 1994 | | pagina 13