Deze week: 159 f^59 ^Q79 ^0?4 Natuur Sport Allerlei Gezondheid SNEL GEBOEKT DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG Cursus/onderwijs Cultuur Politiek Gevonden Verenigingen Clubs Tegen inlevering van uw Gouden Munt één van deze topprodukten voor de 1/2 prijs! friskies gourmet kattenvoeding 2 blikken ft 400 gram 3,38 edet vochtig toiletpapier navul pak ft 50 stuks 3,19 cruncho's nacho cheese zak ft 90 gram 1,59 o'lacy's roomboter kano's pak ft 5 stuks 1.69 voliere eieren qjgjfr; bruin no. 3 10 stuks 2,65 WARMLOPEN VOOR DE DUINEN Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 Woensdag 27 april 1994 DE FAAM - DE VLISSINGER 19 Stoma - De Stoma Stichting Nederland houdt woensdag 4 mei óm 14 uur een bijeenkomst voor stomadragers in het Van der Valk Motel in Goes. Tijdens de bijeenkomst worden lezingen gehouden over stoma en krijgen de aanwezigen informatie over het gebruik van nieuwe stoma hulpmiddelen. 45 Scriptie - De Stichting voor Regionale Zorgverlening SVRZ stelt-een jaarlijkse scriptieprijs voor: de gezondheidszorg en ouderenzorg in. De prijswinnaar ontvSngt een geldbedrag van drieduizend gulden, een oorkon de en een kunstzinnige afbeel ding.van het SVRZ-logo. De eer ste prijzen worden uitgereikt in 1995. Alle studenten van inservi- ce- 'en dagopleidingen in de gezondheids- en ouderenzorg kunnen hun eindwerksktuk of scriptie inzenden om in aanmer king te komen voor de scriptie prijs. Vakantiehuis - De Stichting voor Regionale Zorgverlening (SRVZ) gaat een aangepaste vakantieaccommodatie bouwen voor gehandicapten met behoef te aan intensieve begeleiding, verzorging en verpleging. Het vakantiehuis zal niet alleen toe gankelijk zijn voor bewoners en patiënten van SVRZ-instellingen maar ook voor gasten uit andere instellingen in Zeeland en even tueel andere delen van het land. Voorrang wordt verleend aan personen die vanwege hun han dicap moeilijk elders terecht kun nen. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, soos voor vol wassenen, 13.30 tot 16 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjassen, 13.30 u. MTV Sporthal Middelburg, monumententocht vijf en tien kilometer. Wandel kommissie MTV'69, 12.30 u. De Schuur Oost-Sou burg, buurtvereniging Van Duyvenvoorde, Oranjebal, 20.30 u. Jazz-eetcafé Desafinado Middelburg, live jazz-muziek, 21 u. Zeeuwse Biliotheek Mid delburg, lezing Naar een samenleving van mededo gen, door Rabbijn Awra- ham Soetendorp, 20 u. Hof Domburg, Domburg, rondleiding Kuurcentrum de Parel, 11.30 u. Geref. Kerk Goes, bijeenkomst vereniging Ypsilon voor familieleden van psychoti sche en schizofrene men sen, 19.30 u. Wijkcen trum Scheldebuurt Vlissin gen, koersbal, 13.30 u. Hof Domburg, Domburg, squashtoernooi, inschrij ven voor 11 uur, aanvang 13 u. Wijkcentrum ScheJ- debuurt Vlissingen, kin derclub, 14 u, klaverjas sen, 19.30 u. Bedrijf - De Kamer van Koop handel en het Instituut Midden en Klein Bedrijf verzorgt vanaf 21 mei een cursus voor iedereen die van plan is een eigen onder neming op te zetten en dat idee al in een basisplan heeft uitge werkt. De cursisten kunnen onder begeleiding hun plan uit bouwen tot het af is. Na afloop van de cursus hebben de deelne mers een volledig onderne mingsplan. De cursus omvat zes lesdagen van 10.00 tot 16.00 uur in een nader te kiezen lokatie in Middelburg. Reiki - Reiki-master Hanneke Dijkhuizen houdt 2 mei een infor matie-avond in Goes. Daarop vol gend verzorgt zij een Reiki-cur- sus van 13 mei tot en met 12 juni. Reiki is Japans voor de uni versele levensenergie. Reiki is een natuurlijke manier om met deze energie de eigen persoon of anderen te ondersteunen. De cursus wil deelnemers leren zich open te stellen voor deze ener gie en leert handposities waar mee de energie kan worden overgebracht. Reiki-master T.C. Romein houdt een aantal reis activiteiten in Domburg: 4 mei een meditatie-avond, 11 mei open reiki-avond, 18 mei medita tie-avond en 27 en 28 mei een cursus Reiki 1. Inlichtingen en opgave 01188-3167. Groenen - De verkiezingskara vaan van de Groenen, met onder anderen lijsttrekker Hein Weste- rouen van Meeteren en partij voorzitter Kirsten Kuipers, trekt 28 en 29 door Zeeland. Ook Mid delburg wordt aangedaan. Rond de verkiezingsbus zullen diverse campagne-activiteiten plaatsvin den, zoals een poppenvoorstel- ling voor jong en oud. Verder zal met plaatselijke leden een milieuvriendelijk project worden bezocht. De Groenen willen tij dens de campagne uitleggen dat echte groene politiek niets te maken heeft met links of rechts. De Groenen doen onder leiding van-, priester-politicus Herman Verbeek uit Groningen mee aan de Europese verkiezingen. PvdA - De PvdA-afdelingen Vlis singen en Middelburg vieren de Dag van de Arbeid in het Arse naaltheater in Vlissingen. Het programma van 1 mei staat in het teken van het thema waar mee de PvdA de Tweede- Kamerverkiezingen ingaat: 'Voor een rechtvaardige toekomst: wat mensen bindt'. Burgemees ter J. van der Doef opent de vie ring om 14 uur. Daarna kunnen aanwezigen onder zijn leiding in discussie met Paul Kalma (direc teur Wiarda Beckmanstichting). De Belgische minister L. Tob back geeft zijn kijk op de toe komst van de sociaal-democra tie. Tweede-Kamerlid J. Lilipaly besluit de 1 mei-viering met een toespraak. Het programma wordt opgeluisterd door optre dens en het uitreiken van 'rode rozen van verdienste'. Neeltje - Vanaf de maand mei kunnen belangstellenden weke lijks de ontwikkeling van de natuur op Neeltje Jans bekijken. Het Zeeuws Landschap en de Vereniging Natuurmonumenten verzorgt vanaf 3 mei elke dins dag om 10 uur een excursie van af de hoogste parkeerplaats aan de Oosterscheldekant van Neel tje Jans. Vanaf 20 mei is de excursie ook te volgen op vrijdag om 19 uur. Halsband - Tussen 9 en 15 april zijn bij de politie in Middleu- brg de volgende voorwerpen afgegeven: OV-kaart; hondehals band met ketting; kinderhorloge; spijkerjack; paarse sweater; grijs/blauw regenpak; witte sportschoen, maat 43; blauw/rood kinderschoentje; gouden schakelarmband; diver se sleutels; twee zwarte hand tassen; kentekenplaat; een pauw. Samenzang - De Protestants Christelijke Vereniging Bar- timéus uit Zeist en Doorn houdt vrijdag 6 mei een samenzang- avond in de Christelijk Gerefor meerde Kerk in Middelburg. Medewerking wordt verleend door Chr. Geref. Koor Internos uit Middelburg, De Lofstem uit Arnemuiden en Zanglust uit Nieuwdorp. De samenzang- avond begint om 20 uur. Fotografie - Cursisten Fotogra fie van de Kunstzinnige Vorming Vlissingen stellen werk tentoon met het thema 'Walcheren'. Deze expositie was eerder te zien in het Kunstcentrum Sittard als onderdeel van de tentoon stelling Vlissingen Ontvlucht. De expositie is nog vijf weken te bezichtigen in Café Soif in Vlis singen. Opera - Gedurende de hele maand mei exposeert Ria Ruedi- sueli uit Vlissingen een beelden groep met het thema Opera in Ramschip de Schorpioen in Mid delburg. De tentoonstelling zal 7 mei om 11.30 uur worden geo pend door Christina Deutekom. Charlie - De Middelburgse stringband Champagne Charlie presenteert zaterdag 30 april in Alassio in Middelburg de debuut- cd 'Live in Razzmatazz'. De cd is een staalkaart van het zeer brede repertoire van de band. De opna men zijn gemaakt in december vorig jaar in Razzmatazz. Onder het motto 'Champagne Charlie is the name, good time music is the game' zal de band de feeste lijke presentatie muzikaal oplui steren. Het feest begint om 21 uur. Drukwerk - In de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg is tot 15 mei de expositie 'Wat baard den Druk, Niet al Geluk' met werk en materialen van de Ammonietpers te zien. Drukker Gerard Post van der Molen geeft woensdag 27 april van 11 tot 16 uur een drukdemonstratie met zijn proefpers. Hij maakt een 'druksel' dat het publiek kan meenemen. Dinsdag 10 mei ver zorgt de drukker een tweede demonstratie. Juliana - Juliana's amuse mentsorkest, onderdeel van de Julianakorpsen uit Middelburg, heeft vanaf 30 april werken onder de naam Humoreske. In de klassieke muziek is de humo reske een karakterstuk waarin lichtvoetigheid, scherts, lichte weemoed en sentimentaliteit hand in hand gaan. Het 25 leden tellende amusementorkest kent geen standaardbezetting. Het voordeel daarvan is dat de leden andere activiteiten wel eens voorrang kunnen verlenen en is ideaal voor muzikale 'herintre ders'. Aanvulling met nieuwe muzikanten is mogelijk. Het orkest zal zich zaterdag 30 april om 13.30 uur met een klein deel van het repertoire presenteren op het Abdijplein in Middelburg. Kamerkoor - Het Middelburgs kamerkoor bestaat dit jaar veer tig jaar. Het repertoire van het koor - dat sinds de oprichting is gegroeid van dubbelkwartet tot een koor met zo'n twintig leden - omvat zowel geestelijke als wereldlijke muziek uit vrijwel alle stijlperioden. Meestal worden de werken a capella uitgevoerd. Als jubileumconcerten staan geplant! een bloemenconcert in de foyer van de Concert- en Gehoorzaal in Middelburg (25 juni) en een jubileumconcert in de Koorkerk in Middelburg (19 november). Het koor heeft op dit moment plaats voor een eerste sopraan, een tenor en een twee de bas. Badminton - Het DKT Zeeland houdt zaterdag 30 april van 9.30 tot 20.30 en zondag 1 mei tus sen 9.30 en 17 uur in sporthal Sportpunt in Goeseen open bad- minton-jeugdtoernooi. Finales worden zondag rond 14 uur gespeeld. Ruim honderdtwintig deelnemers hebben zich aange meld, onder wie leden uit de nationale en de Zeeuwse selec tie. COC - De Nederlandse Vereni ging tot Integratie van Homosek- sualteit COC afdeling Midden Zeeland houdt vrijdag 29 april vanaf 21 uur een Oranjebal. Het COC is zaterdag 30 april geslo ten. Evangelist - De wereldevange list Reza F. Safa uit Iran is 30 april en 1 mei te gast bij het Christelijk Centrum Zeeland in Vlissingen. Na een verblijf in de Verenigde Staten en Zweden bekeerde hij zich tot het christelijk geloof en sindsdien leeft hij buiten Iran. Hij reist als evangelist de wereld rond. Zaterdag spreekt hij vanaf 19.30 uur voor jongeren in de Open Hof in Vlissingen en zon dag vanaf 14.30 uur. Aglow - Women's Aglow Fel lowship afdeling Goes houdt woensdag 4 mei een samen komst in Hotel Terminus in Goes. Nienke Dijkstra zal er spre ken over 'Gooi het eens over een andere boeg'. Women's Aglow Fellowship is een interkerkelijke wereldwijde organisatie van christenvrouwen die onder meer als doelstelling heeft door lof prijs, aanbidding en praktische bijbelstudie een weg te leren gaan met Jezus, in het gezin, kerk en samenleving. De bijeen komst begint om 9.45 uur. Pijprookgilde - Het Walcherse Pijprookgilde, dat bestaat sinds november 1993, houdt zondag 1 mei het Nederlands Kampioen schap Houten Pijp 1994 in Braai Tapperij De Mug en theatercafé 't Schuttershof in Middelburg. Het kampioenschap wordt om 13 uur geopend door burge meester C. Rutten. Iedere pijpro ker kan zich tussen 11 en 14 uur voor het kampioenschap aan melden. Deelnemers ontvangen een nieuwe houten pijp, drie gram tabak, een houten pijpstop- per en twee lucifers. De bedoe- lig is de pijp zo lang mogelijk met zo min mogelijk vuur te laten branden. Voor aanvang van de wedstrijd zal de Pijproker van het Jaar worden aangewezen. In het verleden waren dat onder ande ren prins Bernhard, Ralph Inbar en André van der Louw. Oranjerit - Bij Profile Tyre Centre in Vlissingen gaat zater dag 30 april de 29ste Oranjerit van m.a.c. De Zeeuwen van start. Deelnemers kunnen zich van 13 tot 15 uur inschrijven en ontvangen dan een programma boekje waarin het puzzelregle ment voor de Oranjerit is opge nomen. ledereen kan zich inschrijven met auto, motor, bromfiets of fiets, in de klasse A of B (beginners). De fietsers rij den een kortere route. Na afloop van de rit worden de prijzen uit gereikt in de Hof van Walcheren in Koudekerke. Moederdag - Op initiatief van de Evenementencommissie Winkelcentrum Vlissingen delen meisjes zaterdag 7 mei tussen 13 en 16 uur in verband met moederdag rozen uit aan het winkelende publiek. Fietsers - De Fietsersbond enfb heeft Gedeputeerde Staten geschreven het een 'onjuiste gang van zaken te vinden als de provincie in haar niets ontziende blik op de WOV zover gaat dat zij langzaam verkeer en automobi listen tegen elkaar gaat uitspe len'. Aanleiding hiertoe zijn kran- teberichten in onder meer De Stem die reppen over een onder zoek naar de wenselijkheid van een fiets- en voetveer Vlissin- gen-Breskens en de berichten dat de provincie daar zelf voor moet zorgen. De enfb is bang dat de WOV de automobiliteit enorm zal vergroten en vindt ver der dat de provincie de maat schappelijke plicht heeft te zor gen voor goede verbindingen tegen een betaalbare prijs voor milieuvriendelijk verkeer. Israël - De Zeeuwse Stichting Steun aan Israël houdt zaterdag 7 mei tussen 10 en 15 uur een grote boekenmarkt onder de Graanbeurs op de Dam in Mid delburg. De opbrengst van de verkoop is bestemd voor de opvang van joden buiten Israël. Zeeuwind - Woningbouwver eniging Middelburg heeft haar leden in de gelegenheid gesteld lid te worden van de Vereniging Zeeuwind. Zeeuwind heeft als doelstelling het gebruik van duurzame, niet-vervuilende ener giebronnen te bevorden en exploiteert windturbines. De financiering van vier turbines naast de Zeelandbrug, die sinds eind vorige maand draaien, is mede mogelijk gemaakt door leden van de Woningbouwver eniging Middelburg. Ruim dui zend leden hebben een deel van hun waarborgsom als lening ver strekt aan Zeeuwind. Gewoonlijk wordt de waarborgsom op de bank gezet en uitbetaald bij ver trek. Secretaris A. Rosbach heeft vorige week woensdag symbo lisch een cheque van 150 dui zend gulden overhandigd aan Zeeuwind. Snelheidscampagne - Voet gangersvereniging VBV, Veilig Verkeer Nederland en het Regio naal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland houden van 28 april tot begin juni een regionale snel heidscampagne onder het motto 'Mag het wat minder?'. De aan dacht zal worden gericht op de gevaren bij een te hoge snelheid op wegen binnen en buiten de bebouwde kom. De actie wordt onder de aandacht gebracht onder meer via regionale en loka le media en door het inzetten van een promotieteam van Veilig Verkeer Nederland. De actie wil niet betuttelend naar limieten wijzen, maar wil door het stellen van vragen appelleren aan de verantwoordelijkheid van de weggebruiker. Kamperen - De ANWB-vesti- ging in Middelburg is 5, 6 en 7 mei ingericht rond het thema 'Kamperen'. Er is informatie te vinden over diverse recreatiever zekeringen en er wordt extra aandacht geschonken aan ten ten, caravans, vouwwagens en kampeerauto's. Er ligt een map met testen van caravans en vouwwagens en bezoekers kun nen gebruik maken van een kor tingsbon voor deelname aan caravantraining. ACM - Het Aktiviteiten Centrum Middelburg (ACM) voor en door langdurig werklozen, arbeidson geschikten en lichamelijk gehan dicapten bestaat 1 mei tien jaar. Donderdagmiddag 28 april wil de ACM dat vieren met een open middag en een receptie. Verder wordt een ACM-jubileumblad uitgegeven. De feestelijke bij eenkomst wordt gehouden in ontmoetingscentrum Dauwen- dael in Middelburg. Vanaf half twee presenteert ACM aan de hand van tentoongesteld werk en foto's de activiteiten van de afgelopen jaren. De receptie begint om 16 uur. Sprekers zijn onder anderen C. Rozemond, voorzitter van ACM en burge meester C. Rutten. Columna - Het gemeentebe stuur van Middelburg ontvangt vrijdag 29 april in de Burgerzaal van het stadhuis een koor uit het Russische Columna. Burge meester C. Rutten zal het gezel schap om 13.30 uur welkom heten. Het gemengde koor, bestaande uit vijftig personen, zal een kort optreden verzorgen. SUPERMARKTEN ux Monument - Leerlingen van de Polderburcht, Het Baken en de Koningin Beatrix uit Arnemui den leggen woensdag 4 mei een krans bij de drie oorlogsmonu menten aan de Sloedam. De kransleggingen vinden plaats in het kader van de actie 'Adopteer een monument', ter gelegenheid van de jaarlijkse overdracht aan de leerlingen van groep 7 van de school die het monument heeft geadopteerd De Polderburcht heeft het Schotse monument onder zijn hoede. Het Baken het Franse monument en de Koning Beatrix het Canadese. De krans leggingen gebeuren om 10 uur, aansluitend zingen de aanwezi gen het eerste couplet van het volkslied. Sacred Dance - Suvir Arents houdt zondag 1 mei tussen 13.30 en 15.30 uur in de Vier Ele menten in Middelburg een Sacred-Dancemiddag. De dans is niet een doel op zich maar moet de mogelijkheid bieden 'tot een dieper beleven van jezelf te komen'. Danserevaring is niet nodig. Inlichtingen en opgave op 01180-33491. COC - De gespreksgroep voor Meiden en Vrouwen van de NVIH COC komt 5 mei voor het eerst bijeen. Tijdens de introduc tiebijeenkomst bleek dat er belangstelling bestaat voor een dergelijke groep. Meer deelne mers zijn echter welkom. Vanaf 5 mei komt de groep acht don derdagen om 20.15 uur bijeen in het pand in de Eigenhaardstraat in Middelburg. Zowel leden als niet-leden kunnen deelnemen. U maakt vast wel eens een wandeling in de duinen En ongetwi|lekt geniet u dan volop van het mooie landschap en de unieke Hora en fauna. Voor IQ lang als het duurt, want het gaat hard berg afwaarts met de duinen Zure regen, waterwinning en massa-recreatie tasten de duinen in toenemende mate aan. Samen met Stichting Duinbehoud kunt u de/e ontwikkeling een lialt toe roepen! Steun daarom de Stichting Duinbehoud Bel vandaag nog voor meer informatie. Telefoon 071-13 1800/1MMS Medelingen voor deze rubriek melden voor vrij dag 17 uur, liefst schriftelijk. Postbus 5017, 4330 KA Middelburg. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A.E. de Bruijn, 19 uur: R.G. van der Zwan. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: F. Hoek, 15 uur: M. Goudriaan. Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 14.30 uur: J. Bakker. Volle Evangelie-gemeente "Immanuel", Westdijk- straat 5-7, samenkomst Do. 20 uur, Zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Kerk. Kerkplein 1Zo. 10 uur: R.G. van der Zwan. DOMBURG Hervormde Kerk. Markt 8. Zo. 10 uur: H. Koets veld, 19 uur: G. den Heeten. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. eerste, derde en vijfde zaterdag v.d. maand om 19.15 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: W.B. Obbink, gez. dienst in de Herv. Kerk, 19 uur: P.J. de Buck. Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25, Zo. 10 uur: W.B. Obbink. GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: B. Ridder, 19 uur: A.E. de Bruijn, gez. dienst in de Herv. Kerk. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: St. Spanjer, 19 uur: A.E. de Bruijn. HOOGELANDE Christengemeenschap, Kapel van St. Maarten. Zo.: geen dienst. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: P.C. Schoonenboom. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31Zo. 9.30 uur: E.V.E. Wijnands. Ned. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1Zo. 9.30 uur: J.W.J. Hoffman. Hervormde Gemeente. S.O.W. Nieuwe Kerk, Groenmarkt, Zo. 9.30 uur: D. Dondorp. Koorkerk, Koorkerkhof. Zo. 9.30 uur: K. Hendrikse. Ontmoe- tingskerk, Oosterscheldestraat, Zo. 10 uur: zie Getuigeniskerk Engelse Kerk, Simpelhuisstraat, Zo. 19 uur: E.V.E. Wijnands. Thomaskapel, Zo. 9.30 uur: B.J.W. Schqlhaas. Oostkerk, Oostkerk hof, Zo. 10 uur: A.C. Verweij. Wijkgemeente Geref.Bond, (in de Nieuwe Kerk) Zo. 11 en 18.30 uur: N.M. Tramper. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Lange Noordstraat 62, Za. 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst, M. de Reus. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 10 uur: R. Pip- pel, 19 uur: W. van Riet. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: T.K. van Dam. Nederlands Gereformeerde Kerk, Gebouw Engel se Kerk, Simpelhuisstraat 10. Zo. 9.30 en 17 uur. Vereniging van Vrijzinnig Hervormden en Remon stranten. Koorkerk, Zo. 9.30 uur: K. Hendrikse. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lombardstraat 1, elke tweede en vierde zaterdag van de maand om 19 uur. Zo. 10 uur De Hoek steen, Roozenburglaan 22, Zo. 11.30 uur. Waalse Kerk (Eglise Wallonne). Lange Noord straat 62. Zo. 16.30 uur: J. Chardard. Evangeliegemeente "De Wijngaard". Klarenbeek LTS. Zo. 9.30 uur: K. Luchthart. Rafaal gemeenschap Eleos Walcheren, Olmen laan 8, Zo. 9.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Rey- ershove, Dauwedaelselaan 35, Zo. van 10-12 uur, Do. van 19.30-21.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Cen trum, Dauwedaelselaan 35, Zo. van 16-18 uur, Di van 19.30-21.30 uur. NIEUW EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. 10.30 uur: P. Bar- mentlo. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 uur: F.C. van Dijke, 19 uur: G. Warner. Hervormde Gemeente. Waterstraat 4, Zo. 10 uur: J.A. Murre. Gereformeerde Gemeente. Saronkerk. Zo. 9.30 en 15 uur: H. Paul. RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. 9 uur: P. Barmentlo. SEROOSKERKE MELISKERKE Gereformeerde Gemeente Valkenburgstraat 25. iedere zondag om 9.30 uur en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: P. Boekesteijn, 19 uur: B. Ridder. Hervormde Kerk Zo. 10 uur: P. Boekesteijn, gez. dienst in de Geref. Kerk. MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avonden op do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Her- berdsland 11 Baptisten Gemeente. Kapel Herengracht 74. Zo 10 uur: L. Fabriek. Centrum Middelburg. Segeerstraatkerk, Zo. 9.30 en 14 uur: leesdienst, 18.30 uur: M. Karens. Evangelische Baptisten Gemeente. Damplein 12. Zo. 10 uur: Kamp. Christelijke Gereformeerde Kerk. Zo.: geen opga ve ontvangen. Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo.: geen dienst. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Alle zondagen leesdiensten 9.30 uur, 14 en 18.30 uur. Gereformeerde Kerk. Getuigeniskerk, Adr. Lau- werijszstraat 6. Zo. 9.30 en 19 uur: J.S. Koops. Hofpleinkerk, Zo. 9.30 uur: R.J. Blokland, 14.30 uur: O. Elseman. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, Zo. 9.30 uur: P. Paulus, 17 uur: J, Crans. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt).Klein Vlaande ren 75, Zo. 9.30 en 16.30 uur: A. de Snoo. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. Evangelisatie- dienst 'Zondag half twaalf', De Vergulde Baars, Baarsjesstraat 43. 15.30 uur. Wo. bijbelstudie, Dam 6, 19.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: G. Warner, 19 uur: F. van Dijke, gez. dienst in de Herv. Kerk Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: H.W.J. Faassen, 19 uur: F. van Dijke. ST.LAURENS Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cit- tersstraat 69. Zo. 10 uur: A.J. Bijl. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 uur: G.J. v.d. Linde. 19 uur: A.A.R. Kamermans. OOST-SOUBURG Kanaalstraatkerk, Zo. 9.30 uur: R.E.R. van Buiren. Oranjepleinkerk, Zo. 9.30 uur: L A. Woltering, 19 uur: C. Brakema. Bejaardentehuis "De Zoute Viever", Dongestraat I, elke 1e en 3e zaterdag om 9 uur. Zo 19 uur: R.E.R. van Buiren. Martinuskerk. Kerklaan 19. Zo. 10 uur. Volle Evangeliegemeente Sion, Ritthemsestraat 43 (gebouw De Blazer), Zo. 10 uur: lofprijzings- dienst. VEERE Gereformeerde kerk. Zo. 9.30 uur: W.P. Jansen, 19 uur: P.J. de Buck. Hervormde Kerk. Zo. 9.30 uur: W.P. Jansen, gez. dienst in de Geref. Kerk. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion, 19.30 uur: Evening Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30, Vr. 19.30 en Zo. 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 uur: J. van der Wal, 16.30 uur: J.G. Schenau. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 9.30 uur: de Grauw. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoy- straat 2, Zo. 9.30 uur: R. Kuipers, 16.30 uur: lees dienst. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Wal- straat 23. Zo. 10 en 17 uur. Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20, West- Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur, Wo. 20 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk, Oude Markt, Zo. 10 uur: J.D. de Boer. Petruskerk, P. Krugerstraat 17, Zo. 9.30 uur: A.G. Baas. Johanneskerk. Bonedijkestraat 165, Zo. 9.30 uur: J.W. Glashouwer. Open Hof, Alexa nder Gogelweg 57, Zo. 9.30 uur: M.C. Baart. De Schaapskooi, Papegaaienburg, Zo. 9.30 uur: S. Ridder-van Meggelen. Ziekenhuis Walcheren Koudekerkseweg 88, Zo. 10 uur: N.H.J.E. Boom- er. Ter Reede, Zo. 19 uur: J. van Leerdam. Jehova's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534. Do. van 19 tot 20.45 uur. Zo. van 10 tot 12 uur. Jehova's Getuigen gemeente 'Souburg Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534, Zo. van 15.30 tot 17.30 uur. Di. van 19 tot 20.45 uur. Jehova's Getuigen Vlissingen Bossenburgh. Za. van 17.30 tot 19.30 uur. Wo. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161. iedere Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Bonedijkestraat 163, Za. 9.30 uur: Eredienst, 10.30 uur: Bijbelstudie, M. de Reus. Gereformeerde Gemeente. Marnixplein 41. Do. 19.45 uur: C.G. Vreugdenhil. Vr. 16 uur: C.G. Vreugdenhil. Zo. 9.30 en 16 uur: M. Karens. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 uur: C. Bijl. Pinkstergemeente Vlissingen e.o.. Vrijdomweg 1, Zo. 15 uur. Christelijk Centrum Zeeland. Open Hof, Alexander Gogelweg 57. Zo. 14.30 uur. Volle Evangelie Gemeente BerQa. Gebouw BerQa, Westerbaan 16. Vr. 19.30 uur: avondmaal. Zo. 10 uur: gezinsdienst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwen straat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolische Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur, Wo. 20 uur. Evangelie Gemeente "De Blinkende Morgenster". Dr.Stavermanstraat 61Zo. diensten om 10 en 17 uur. Rooms Katholieke Kerk Der Boede. Babbelaar, elke 2e, 4e en 5e zaterdag v.d. maand om 10.30 uur. Zo. 10.30 uur: B. de Haan. Lieve Vrouwe Kerk, Singel (nabij stadhuis). Za. 19 uur. Zo. 9.30 uur. Ter Reede. Koudekerkseweg 81Za. 17 uur Open Hof (Paauwenburg). A. Gogelweg 59. Zo. VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: C. Kleij. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67 Zo. 9 30 aur: S de Kam. 19 uur: Otten. ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Willi- brordusplein 2. Zo. 9.30 uur: Manuputty. Do. 28 april t/m wo. 4 mei HUISARTSEN Middelburg: zaterdag tot 24 uur: P.F. de Doelder, Bellinkplein 7, tel. 39933. zondag tot 24 uur: F.J. Heere, J.H. Huyssenstraat 15, tel. 39933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur. (zon der afspraak). Vlissingen: zaterdag tot 24 uur: W. van Ouwer- kerk, Gebrandylaan 6. tel. 65498. zondag tot 24 uur: P. Crama, Hogeweg 107, tel. 13459. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur. (zon der afspraak). Souburg, Nieuw- en St. Joosland, Arnemui den, Gezondheidscentrum Middelburg- Zuidfpraktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Visser): zaterdag tot 24 uur: H. Meijer, Kanaalstraat 70, Oost-Souburg, tel. 01184-61212. zondag tot 24 uur: A.G. Bouwmeester, Stationsplein 1, Arne muiden, tel. 01182-1308. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Seroosker- ke. Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: van vrij dag 18 uur t/m zondag 24 uur: R. Ubels en M.J.J. Helmes, 't Plein 2, Serooskerke, tel. 01189-1212. Aagtekerke, Biggekerke, Domburg, Koudeker ke, Meliskerke, Westkapelle en Zoutelande: van vrijdag 18 uur t/m zondag 24 uur: F. van Eede, De Casembrootstraat 24, Westkapelle, tel. 01187-1234. West- en Midden-Walcheren: zaterdag t/m zon dag: B. Bouwense, Valkenisseweg 14, Biggeker ke, tel. 01185-2190 TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: zaterdag en zondag: H.N.A. Picavet, Tram straat 9, Koudekerke, 01185-2660. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag tot vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 -17.30 uur): Apotheek Welsin- ge, J.W. Thibautstraat45, tel. 23298. Vlissingen: van vrijdag tot de vrijdag daaropvol gend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Souburg, C. van Perestraat 1, Oost-Souburg, tel. 61593. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: van vrijdag 9 uur tot maandag 9 uur: H. Klompe, tel. 71140. Middelburg: van zaterdag 9 uur tot maandag 9 uur: J. Drijdijk, tel. 26045. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschapsdieren) zaterdag, zondag en maandag: Driehuis, Gerbrandystraat 151, Vlissingen, tel. 01184-66548. Spreekuren zonder afspraak: za. en zo. 11- 12 uur en 17-18 uur. Dierenartsenpraktijk Middelburg: (grote huis dieren) tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8- 9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Dom- burgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak OVERIGE DIENSTEN Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele week end 01180-28288 Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, 01180-28800. Kinder en jeugdtelefoon Zeeland, elke dag bereikbaar van 14-20 uur, 06-0432 (gratis). Patiëntenplatform Zeeland: 01100-49389. Stichting Bejaarden- (en gehandicapten) Alarm Zeeland. 01188-3404. Stichting "Blijf van m'n Lijf Zeeland": 01184- 14645 (dag en nacht). Bureau Sociaal Raadslieden en Algemeen Maatschappelijk Werk, Thuiszorg Walcheren. Middelburg, 01180-84000, Vlissingen, 01184- 86400, Stichting Slachtofferhulp Zeeland. 01180- 36108 Stichting SOS Telefonische Hulpdienst Zee land. 01180-15551. Vereniging tegen seksuele kindermishande ling binnen het gezin. Telefonisch spreekuur, van 8.30-9 uur. 01180-13362. Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis. 01100-49200. Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), 01180-37320 en 01184-13240 Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kinderbescherming. 01180-35015. Thuiszorg Walcheren, afdeling Kruiswerk, alarmnummer 01184-11877. Thuiszorg Walcheren, afdeling Gezinsverzor ging. alarmnummer 01184-14444 (pieper 168). Politie-assistentie Walcheren. Noodhulp 06-11, overige assistentie aanvragen 01180-33333.

de Vlissinger | 1994 | | pagina 19