Deze week: ^124 HSI2!9 fS^2?4 |S&3?9 I!9 Verenigingen SNEL GEBOEKT DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG Sport Natuur Gevonden Cursus/onderwijs Gezondheid Cultuur Tegen inlevering van uw Gouden Munt één van deze topprodukten voor de 1/2 prijs! Allerlei Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 Woensdag 20 april 1994 DE FAAM - DE VLISSINGER 23 Antillianen - In het kader van het Festival Cultureel Gekleurd houdt de Stichting Surant zater dag 23 april een Antilliaanse Avond in de Willem II l-kazerne in Vlissingen, waarbij films uit de jaren vijftig en zestig over de Antillen worden afgewisseld met moderne Antilliaanse muziek. De films moesten het Nederlandse publiek destijds een beeld tonen van 'de West'. John Fernhout was een van de filmers die naar de Antillen trok om plaatjes te schieten. De Stichting Surant is in het bezit gekomen van enkele van de films en vertoont deze nu voor het eerst in Zeeland. Het pro gramma begint om 20 uur. Bachten Reede Vlissingen, activiteitencommissie SWO Vlissingen mode show damesmode en schoenen, 19.30 u. De Stenge Fleinkenszand, Reumapatiëntenvereni ging, lezing 'Osteopathie bij reuma en aanverwante aandoeningen', 20 u. Zeeuwse Bibliotheek Mid delburg, voorlichtings avond Open Universiteit, 19 u. Franciscusschool Vlissingen, openbare ver gadering wijkcomité Pape gaaienburg, 19.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, bingo voor jong en oud, 20 u. Club gebouw Aquariumvereni ging Barbus Conchonius Middelburg, lezing 'Licht in het aquarium' door J. Brokke, 20 u. Milieu-Educatie-Centrum De Kloek Vlissingen, markt milieuvriendelijk tuinieren, MicMec Walcheren, 10 tot 15 u. Restaurant de Parel Domburg, Mexicaans the mabuffet, 18 u. Zwempa radijs De Parel Domburg, disco-swimming, 19 u. Arsenaaltheater Vlissin gen, Stijldansavond mmv. Fiesta Band, 21 u. De Triangel-school Vlissin gen, rommelmarkt en fan cy fair, 9 tot 15 u. Casem- brootschool Middelburg, rommelmarkt en fancy fair, 10 tot 12 u. Wijkge- bouw De Schuur Oost- Souburg, bingo, 20.30 u. VTV Clubgebouw Vlissin gen, bingo en loterij, de Doordouwers, 20 u. De Spinne Goes, Kapasi- avond voor alleenstaan den tot 45 jaar, 21.30 u. Koorkerk Middelburg, con cert CGZ Ons Koor, CGZ De Lofstem en kinderkoor de Laurensrakkertjes uit St. Laurens, 19.30 u. Sporthal Baskensburg Vlissingen, jaarlijkse uit voering CGV DIOS, 19 u. Sporthal Baskensburg Vlissingen, snufffelmarkt, 9 u. Kapel van St. Maarten Hoogelande, dialezing door D. Bouhys over Ierse tuinen, 14.30 u. Het Pand Middelburg, bespreking activiteitenprogramma alleenstaandenclub Vrij Gezellig, 14 u. Zeeuwse Bibliotheek Mid delburg, lezing Rozenkrui sers Genootschap, 'De lief de der Katharen', 20 u. Hotel Terminus Goes, algemene regiovergade ring D66, 19.45 u. Hof Domburg, Domburg, rondleiding Kuurcentrum de Parel, 11.30 u. Neder landse Vereniging van Huisvrouwen, excursie naar Valentijn in Vlissin gen, 14 u. Clubgebouw VCV Vlissingen, prijskla- verjassen, de Doordou wers, 20 u. Kasteel West- hove Oostkapelle, excursie olv. Riek van der Gugten, afdeling Walcheren KNNV, 14 u. Hof Domburg, Domburg, squashtoernooi, inschrij ven voor 11 uur, aanvang 13 u. Hotel Terminus Goes, algemene ledenver gadering Dierenbescher ming afd. Noord en Mid den Zeeland, 20 u. Hof van Walcheren Koudeker- ke, jaarvergadering en lezing Heemkundige Kring Walcheren, 'Reddingswe zen op Walcheren in de negentiende en twintigste eeuw', door gemeentear chivaris P. Blom, 20 u. Journalisten - De afdeling Zeeland van de Nederlandse Ver eniging voor Journalisten houdt zaterdag 7 mei in het Abdijres taurant in Middelburg een forum discussie over racisme en extreem-rechts en over hoe jour nalisten, voorlichters en bestuur ders met dat fenomeen omgaan. Deelnemers zijn onder anderen Peter Joosse van Omroep Zee land en hoofdredacteur Martin van Amerongen van de Groene Amsterdammer. Na de discussie wordt voor het eerst de Zeeuw se Persfoto 1993 gekozen en worden de Prix d'Orange (voor mensen of instellingen die zich in contacten met de pers van hun beste kant lieten zien) en de Prix de Citron (voor Zeeuwen die de deur liever dicht houden als de pers zich meldt) uitgereikt. Voor de Orange zijn genomi neerd persofficier D. Veurink en oud-wethouder J. Thomaes van Oostburg. Voor de Citron staan directie en bestuur van Omroep Zeeland en de afdeling voorlich ting van Dow Benelux in Terneu- zen op de nominatie. De bijeen komst begint om 20 uur. COC - De nieuwe vloer in het COC-pand in Middelburg is klaar. De Nederlandse Vereniging tot Integratie van Homoseksualiteit COC afdeling Midden Zeeland organiseert daarom twee feest avonden. De eerste vrijdag 22 april is een reggae-avond en begint om 21 uur. De tweede zaterdag 23 april is een Glamour Night met disco en begint even eens om 21 uur. Verkoping - Vrouwenvereni ging Persis houdt zaterdag 23 april een verkoping van handwer ken, baby- en kinderkleding, ondergoed, levensmiddelen en dergelijke. Verder is er een rom melmarkt. Voor de kinderen is er speelgoed te vinden. De verko ping wordt gehouden in de Smij- tegeltschool in Middelburg van 9 tot 12 uur. Soroptimist- De Milieuwerk groep Soroptimist Walcheren heeft samen met de Stichting Landschapsverzorging Zeeland voor drie jaar het beheer overge nomen van een natuurterrein aan de Valkenisseweg in Bigge- kerke. Werkgroeppresidente Kathy Barrett heeft vorige week een cheque overhandigd aan de voorzitter van de Stichting Land schapsverzorging H. Hietkamp, voor het planten van een mei doornhaag, een wilgenhakhout- bosje en 51 knotwilgen. Tuinieren - Het MicMec Wal cheren houdt zaterdag 23 april bij het MEC de Kloek in Vlissingen van 10 tot 15 uur een markt Milieuvriendelijk Tuinieren. Belangstellenden kunnen er terecht voor tuinadviezen, infor matie over natuurlijk tuinieren, een plantenruilbeurs en een vrij markt met tweedehands tuin- spullen. De gemeente Vlissingen heeft die dag voor inwoners van Vlissingen een eenmalige aan bieding: ze biedt compostvaten te koop aan tegen de speciale prijs van vijftig gulden. Bijbelgenootschap - Het Nederlands Bijbelgenootschap (NBG) houdt van 17 tot 24 april een ledenwerfactie. Vrijwilligers bezoeken geselecteerde adres sen om te vragen of mensen wil len meedoen aan het wereldwij de bijbelwerk. Het NBG is een interkerkelijke organisatie die ervoor ijvert de bijbel in zoveel mogelijk talen te laten drukken en over de hele wereld te laten verspreiden. Het NBG steunt het bijbelwerk jaarlijks met zes mil joen gulden. Open dag - Roeivereniging Scaldis en de Zeeuwse Sport raad houden zaterdag 23 april vanaf 11 uur open dag bij Scaldis in Goes. Tijdens de open dag zul len onder meer demonstraties, instructielessen en wedstrijden worden gehouden. Belangstel lenden kunnen met de roeisport kennis maken. In het clubge bouw is een video te zien en kunnen infostands worden bezocht. Zwemvierdaagse - In het Vlissingse Sportfondsenbad gaat maandag 26 april de twintigste Nationale Zwemvierdaagse van start. Tijdens het in samenwer king met het regionale Unicef- Comité Walcheren georgani seerde evenement, kunnen kin deren geld bijeen zwemmen voor projecten in ontwikkelings landen. De opbrengst is dit jaar bestemd voor kinderopvang in Colombia. Vorig jaar zwommen de Walcherse kinderen zeven tienduizend gulden bijeen voor Guatemala. Gedurende vier dagen zwemmen de deelne mers tussen 10 en 19.30 uur vijf honderd meter per dag (kinderen tot 10 jaar de helft). Het is de bedoeling dat de deelnemers zoveel mogelijk sponsors vinden die een bepaalde bedrag done ren indien de zwemvierdaagse wordt voltooid. Het zwembad overhandigt het totaal aan Uni cef. Tijdens de landelijke Zwem- fandag op 4 juni wordt het eind bedrag bekend gemaakt. Inschrijven is mogelijk sinds 18 april. Beachvolleybal - Het vierde Beachvolleybaltoernooi wordt zaterdag 13 augustus gehouden op strand 5, 6 en 7 West in Zou- telande. Meer dan honderd teams hebben zich ingeschre ven. Als gevolg van de ontwikke lingen in het beachvolleybal bestaat voor teams in de Ere klasse de mogelijkheid twee tegen twee te spelen. De organi satoren verwachten het toernooi op deze manier een meer pro fessionele uitstraling te bezor gen. De niveau's Nationaal en Regionaal/Recreatief blijven drie tegen drie spelen. Bloesemtocht - Toerclub Wal cheren houdt zaterdag 23 april De Bloesemtocht van ongeveer 125 kilometer. De tocht voert door Zuid-Beveland. Start en aankomst is bij Hof van Walche ren in Koudekerke. Belangstel lenden kunnen zich tussen 8.30 en 9.30 uur inschrijven. Pop - Maxis Middelburg heeft de volgende zaken afgegeven bij de politie in Middelburg: paar zwarte suède kinderschoenen; okergele kindersjaal; donkerblau we sjaal; panty in verpakking; goudkleurige leesbril; pop met blond haar; clownspop; paars poppetje; blauwe fopspeen; sleutel en hanger van Aladdin; 10-badenkaart; paars/groene kin derhaarband; hangertje van reflecterend konijntje; bruin suè de bril-etui; zwart shag-etui; paar bruinieren handschoenen; zwar te handschoen; zwarte porte monnee met ritssluiting; sleutel; drie zwarte linnen boodschap pentassen; zwart/roze bood schappentas. Tussen 1 en 8 april zijn bij de politie in Middelburg de volgende zaken aangegeven: bankbiljet; walkman; want, diver se kleuren met bontvoering; grijs/zwarte sjaal; blauwe sjaal; roodbruine portemonnee met inhoud; gouden armband met drie rode steentjes; goudkleurige oorbel; zilverkleurige ring; goud kleurige oorbel met zilverkleurig bolletje; gouden dasspeld; diver se sleutels; een bruine teckel. Pools - Het Delta College Zee land in Middelburg heeft afgelo pen vrijdag stagecertificaten uit gereikt aan zeven Poolse leerlin gen, die hebben stage gelopen bij Zeeuwse bedrijven. Bij de uit reiking waren ook de Nederland se leerlingen aanwezig die de Polen hebben begeleid. De sta ge viel voor een deel samen met de eerste sessie van het SHOP- project. SHOP staat voor Stimu lering Handelsonderwijs Polen en is voortgevloeid uit contacten tussen het Delta College en de Zespol Szkol Ekonomicznych nr 7 uit Warschau. Tijdens de eer ste SHOP-sessie oriënteerden zestien Poolse docenten zich op de inhoud van het Nederlandse handelsonderwijs en op de Nederlandse praktijksituatie op handelsgebied. Leeuwenburch - De drie openbare scholen in Middelburg- Zuid gaan binnenkort verder als De Leeuwenburch. Ten behoeve van de nieuwe school wordt zaterdag 23 april van 10 tot 13 uur op het speelveldje aan de Spinhuisweg een grote kinder rommelmarkt gehouden. Op de markt zijn vele koopjes en inter nationale hapjes te vinden. Vrije School - De Vrije School Zeeland in Middelburg houdt zaterdag 23 april een presenta tie. Leerlingen van klas 1 tot en met 7 laten aan ouders en belangstellenden zien waar ze in de klas mee bezig zijn, waaron der een uitvoering van toneel, muziek, euritme en elementen uit reken- en taalonderwijs. Tij dens de presentatie, die duurt van 10 tot 11 uur zijn een school- winkel en een boekentafel aan wezig. Thuiszorg - De Rijksuniversi teit Limburg onderzoekt onder ruim drieduizend ouders van thuiswonende verstandelijk gehandicapten in Zeeland, Noord-Brabant en Limburg de behoefte aan thuiszorg. Ook ouders van kinderen en volwas senen met leerproblemen, een ontwikkelingsachterstand of een meervoudige handicap werken aan het onderzoek mee. De ouders zijn opgespoord via alle instellingen die met hen in con tact komen, zoals oudervereni gingen, sociaal pedagogische diensten en thuishulpcentrales. In Zeeland zijn ongeveer zeshon derd gezinnen opgespoord, van wie ruim 450 hebben aangege- geven aan het onderzoek te wil len deelnemen. Op basis van de resultaten worden aanbevelin gen gedaan aan provincies voor de ontwikkeling van nieuwe vor men van thuiszorg en voor de verbetering van de kwaliteit van bestaande thuiszorg. Vrouwenhulp - In het kader van de landelijke actie 'Consu ment en Zorgverzekeraar', waar bij de consument wordt gevraagd zijn of haar zorgverze keraar te vragen tot opname van vrouwenhulpverlening in het ver zekeringspakket, heeft het ministerie van wvc het Buro voor Vrouwenhulpverlening Artemis in Middelburg een sudsidie van 16.500 gulden toegekend. Vol gens Artemis, initiatiefnemer van de actie 'Consument en Zorgverzekeraar', kan de actie landelijk een succes worden genoemd. Hermanos - De Zeeuwse groep Los Hermanos y Jolanda verzorgt zaterdag 23 april vanaf 21 uur een avondvullend pro gramma in Razzmatazz in Oost- Souburg. Het repertoire van Los Hermanos is Spaans getint, met Mexicaanse en Zuidamerikaanse uitstapjes. Zangeres Jolanda geeft extra klankkleur aan het Flamencospel van Los Her manos Gerard en Dennis de Wolff. Harmonie - Het Middelburgs Muziekkorps houdt vrijdag 22 april in het Zuiderbaken in Mid delburg een openbare muziek avond. Belangstellenden kunnen muzikale optredens van het jeugdorkest en de blokfluitafde ling horen. Speciale aandacht wordt gegeven aan voorlichting over opleiding en plaatsing bin nen de vereniging. Inschrijving van nieuwe leerlingen en muzi kanten is ter plaatse mogelijk. Het MMK zoekt nog blokfluiters, koperblazers, klarinettisten, fagot- en hobospelers. De muziekavond begint om 19 uur. Sherryconcert - Het Middel burgs Kamerkoor en dwarsflui- tist Hetty Boeijen verzorgen zon dag 24 april een sherryconcert in de Grote Kerk in Veere, met als thema Bloemen. Het eerste deel van het optreden bestaat uit madrigalen en chansons. Dan volgen koorwerken van J. Brahms en C. Saint-Saëns en ten slotte 'flowersongs' van Benja min Britten. Boeijen verzorgt drie instrumentale intermezzi, van G.Telemann, W. Hess en C. Debussy. Het concert begint om 16.30 uur. Open podium - Kinderen tot ongeveer vijftien jaar mogen tij dens het Bevrijdingsfestival 5 mei tussen 13 en 17 uur op het 'open podium' op de Vlissingse Zeilmarkt een optreden verzor gen. Dat kan een toneelstukje zijn, een lied, dans, bespelen van een muziekinstrument en derge lijke. Het optreden, solo of in een groepje, mag ongeveer een kwartier duren. Wie wil mee doen, moet zich voor 29 april melden bij de Commissie SCW in Vlissingen, SLAZ - De Stichting Literaire Activiteiten Zeeland houdt zater dag 23 april een bijeenkomst met schrijver-schilders Henk van Woerden en Breyten Breyten- bach. De bijeenkomst begint om 20 uur. De avond zal het karakter hebben van een gesprek, afge wisseld met het lezen van frag menten. Het gesprek zal onder leiding staan van Kees Schaep- man, journalist bij Vrij Nederland. Beide schrijvers brachten een deel van hun leven door in Zuid- Afrika. Aan de vooravond van de eerste vrije verkiezingen in Zuid- Afrika zullen de politiek en geschiedenis van dat land niet buiten beschouwing worden gelaten. Kindertheater - De cursisten van Kindertheater Assie spelen 23 en 24 april het stuk De beto verde Put in het Vestzaktheater in Vlissingen en 1 mei in het Minitheater in Middelburg. De spelers van 8 tot 13 jaar vertellen met tekst en zang het verhaal van een koning. Zijn vrouw is verdwenen en de schatkist is leeg. Zit zijn stiefmoeder hier achter? De regie is in handen van Astrid den Exter. Het stuk is bedoeld voor kinderen van 6 tot 13 jaar en begint om 16 uur. AVIKO SUPERSTRINGS zak 1 kilo 2,49 KERNHEM 175 gram verpakt 4,39 KOTEX CURVED normaal of super pak 16 stuks 5,49 WITTE REUS COMPACT pak 1 kilo 6,99 TJAPTJOI 100 gram 2,39 SUPERMARKTEN Mondriaan - Het dorpje Mori- aanshoofd op Schouwen-Duive- land heet sinds 15 april voor onbepaalde tijd 'Mondriaans- hoofd'. Wethouder W. Renden van de gemeente Middenschou- wen, waartoe het dorp behoort, onthulde vrijdag de nieuwe plaatsnaamborden en de 25 vier kante meter grote afbeelding van het hoofd van Piet Mondri aan op de molen De Swaen. Het thema 'de molen' heeft een gro te rol gespeeld in het werk van Mondriaan. Een detail van het schilderij 'De rode molen' is afgebeeld op de Mondriaan- postzegel van 70 cent. Kunste naar Jan Verschoore exposeert vanaf 18 april zogenaamde 'arti- stamps' in de Galerij in Zierikzee. Het portret op de molen in Mondriaanshoofd is een vergro ting van een van deze zegels. Sjamanisatie - 'Gaande de weg' organiseert met ingang van 29 april tot eind mei een aantal activiteiten in Centrum San Bao in Midelburq. 's Ochtends van 10 tot 11.30 energiebehandelingen en sjamanisaties door Marten Muller, 's middags van 12.30 tot 13.30 inloopspreekuur paranor male consulten en bloesemre medies door Stéphanie Vroegop en van 14 tot 16 uur een cyclus meditatief omgaan met chacra's, beweging, kleur en vorm. Nade re inlichtingen 01180-25331 Juliana - Het Juliana Welzijn Fonds heeft Aktiviteiten Cen trum Vlissingen zesduizend gul den gegeven voor de inrichting van de nieuwe accommodatiê. Het Juliana Fonds steunt per jaar ruim duizend projecten in Neder land op het gebied van maat schappelijk welzijn. Zomerzegels - De nieuwe serie zomerzegels/ouderenze- gels is vanaf 26 april te koop. Het thema van de serie is 'Veiligheid in de woonomgeving. Ook is een assortiment wenskaarten te koop. Een deel van de opbrengst gaat naar de klusjesdienst van de Stichting Welzijn Ouderen Mid delburg, voor de aanschaf van gereedschap. Medelingen voor deze rubriek melden voor vrij dag 17 uur, liefst schriftelijk. Postbus 5017, 4330 KA Middelburg. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: C. Manuputty, 19 uur: H. Schoenmaker. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 en 15 uur: M. Goudriaan. Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 uur: J. Bakker, 14.30 uur: A.W. Riepma. Volle Evangelie-gemeente "Immanuel", Westdijk- straat 5-7, samenkomst Do. 20 uur. Zo 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Kerk. Kerkplein 1. Zo.: geen opgave ontvangen. DOMBURG Hervormde Kerk. Markt 8. Zo. 10 uur: H. Schoen maker, 19 uur: A.E. de Bruijn. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. eerste, derdeen vijfde zaterdag v.d. maand om 19.15 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo 10 uur: W.P. Jansen. Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25, Zo. 10 uur: W.P. Jansen, gez. dienst in de Geref. Kerk. GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: B. Ridder, 14.30 uur: P.A. den Braanker, gez. dienst in de Herv. Kerk. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: C. van Andel, 14.30 uur: P.A. den Braanker. HOOGELANDE Christengemeenschap, Kapel van St. Maarten. Zo.: geen dienst. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: J. de Boer. Hervormde Gemeente. S.O.W. Nieuwe Kerk, Groenmarkt, Zo. 9.30 uur: M. Allewijn. Koorkerk, Koorkerkhof, Zo. 10 uur: J. Tromp. Ontmoetings- kerk, Oosterscheldestraat, Zo. 10 uur: O. Else- man. Engelse Kerk, Simpelhuisstraat, Zo. 19 uur. Thomaskapel, Zo. 9.30 uur: N.H.J.E. Boomer, 17 uur: overdenking rond lied en muziek. Oostkerk, Oostkerkhof, Zo. 10 uur: P. Sluijter. Wijkgemeen- te Geref.Bond, (in de'Oostkerk) Zo. 11 en 18.30 uur: J. Kooij. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Lange Noordstraat 62, Za. 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst, F. Valois-Smith. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 9.20 uur: bid stond, 10 uur: J. Oort, 19 uur: R. Pippel. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: Chr. Kle- ij- Nederlands Gereformeerde Kerk, Gebouw Engel se Kerk, Simpelhuisstraat 10. Zo. 9.30 en 17 uur: H.J. Bruins. Vereniging van Vrijzinnig Hervormden en Remon stranten. Koorkerk, Zo. 10 uur: J, Tromp. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lombardstraat 1elke tweede en vierde zaterdag van de maand om 19 uur. Zo. 10 uur. De Hoek steen, Roozenburglaan 22, Zo. 11.30 uur. Waalse Kerk (Eglise Wallonne). Lange Noord straat 62. Zo.: geen dienst. Evangeliegemeente "De Wijngaard". Klarenbeek LTS. Zo. 9.30 uur: A. Baak. Rafaël gemeenschap Eleos Walcheren, Olmen laan 8, Zo. 9.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Rey- ershove, Dauwedaelselaan 35, Zo. van 10-12 uur, Do. van 19.30-21.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Cen trum, Dauwedaelselaan 35, Zo. van 16-18 uur, Di. van 19.30-21.30 uur. NIEUW EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: P. Barment- lo. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 9.30 en 19 uur: E.V.E. Wijnands. Ned. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1Zo. 9.30 uur: B. de Haan. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 uur: F.C. van Dijke, 19 uur: J. Bakker. Hervormde Gemeente. Waterstraat 4, Zo. 10 uur: D.E. Hiensch. Gereformeerde Gemeente. Saronkerk. Zo. 9.30 en 15 uur: H. Paul. RITTHEM MELISKERKE Gereformeerde Gemeente Valkenburgstraat 25. iedere zondag om 9.30 uur en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: R.G. van der Zwan, 19 uur: geen dienst, jeugddienst in Zoute- lande. Hervormde Kerk Zo.: geen opgave ontvangen. MIDDELBURG Hervormde Gemeente. Zo. 11 uur: P. Barmentlo. SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: J.C. Mesu, 19 uur: H.W.J. Faassen. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: H.W.J. Faassen, 19 uur: H.W.J. Faassen, gez. dienst in de Geref. Kerk. ST.LAURENS Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avonden op do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Her- berdsland 11 Baptisten Gemeente. Kapel Herengracht 74. Zo. 10 uur: M. Ezinga. Centrum Middelburg. Segeerstraatkerk, Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdienst. Di. 19.30 uur: C.A. van Dieren. Evangelische Baptisten Gemeente. Damplein 12. Zo. 10 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk. Zo.: geen opga ve ontvangen. Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo.: geen dienst. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Alle zondagen leesdiensten 9.30 uur, 14 en 18.30 uur. Gereformeerde Kerk. Getuigeniskerk, Adr. Lau- werijszstraat 6, Zo. 9.30 uur: J.A. Murre, 19 uur: P. Paulus. Hofpleinkerk, Zo. 9.30 uur: P. Paulus, 14.30 uur: J. van Leerdam. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, Zo. 9.30 uur: G.J. van de Lin de. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt).K\e\n Vlaande ren 75, Zo. 9.30 en 16.30 uur: A. Souman. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. Evangelisatie- dienst 'Zondag half twaalf', De Vergulde Baars, Baarsjesstraat 43, 15.30 uur. Wo. bijbelstudie, Dam 6, 19.30 uur. Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cit- tersstraat 69. Zo. 10 uur: St. Spanjer. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 en 19 uur: P.J. Westerneng. OOST-SOUBURG Kanaalstraatkerk, Zo. 9.30 uur: L.A. Woltering. Oranjepleinkerk, Zo. 9.30 uur: R.E.R. van Buiren, 19 uur: zangdienst. Bejaardentehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1elke 1 e en 3e zaterdag om 9 uur. Zo. 19 uur: K. Walhout. Martinuskerk. Kerklaan 19. Zo. 10 uur. Volle Evangeliegemeente Sion, Ritthemsestraat 43 (gebouw De Blazer), Zo. 10 uur: lofprijzings- dienst. VEERE Gereformeerde kerk. Zo. 9.30 uur: J. Lukasse, gez. dienst in de Herv. Kerk. Hervormde Kerk. Zo. 9.30 uur: J. Lukasse. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Morning Prayer, 19.30 uur: Holy Communion. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30, Vr. 19.30 en Zo. 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 16.30 uur: J. van der Wal. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo.: geen dienst. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoy- straat 2, Zo. 9.30 uur: H. Mostert, 16.30 uur: A.J. van Zuijlekom. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Wal- straat 23. Zo. 10 en 17 uur. Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20, West- Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur, Wo. 20 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk, Oude Markt, Zo. 10 uur: J.W. Glashouwer. Petruskerk, P. Krugerstraat 17, Zo. 9.30 uur: AG. Baas. Johanneskerk, Bonedijke- straat 165, Zo. 9.30 uur: J.D. de Boer. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, Zo. 9.30 uur: W. Obbmk, 19 uur: vesperdienst. De Schaapskooi, Papegaai enburg, Zo. 9.30 uur: C.W. de Bruijne. Ziekenhuis Walcheren Koudekerkseweg 88, Zo. 10 uur: R H. Pippel. Ter Reede, Zo. 19 uur: Chr.J. Kleij. Jehova's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534. Do. van 19 tot 20.45 uur. Zo. van 10 tot 12 uur. Jehova's Getuigen gemeente 'Souburg Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534, Zo. van 15.30 tot 17.30 uur. Di. van 19 tot 20.45 uur. Jehova's Getuigen Vlissingen Bossenburgh. Za. van 17.30 tot 19.30 uur. Wo. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161. iedere Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Bonedijkestraat 163, Za. 9.30 uur: Eredienst, 10.30 uur: Bijbelstudie, F. Valois-Smith. Gereformeerde Gemeente. Marnixplein 41. Zo. 9.30 en 16 uur: leesdienst. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 uur: A. van Dijk. Pinkstergemeente Vlissingen e.o., Vrijdomweg 1, Zo. 15 uur: W. de Grood. Christelijk Centrum Zeeland. Open Hof, Alexander Gogelweg 57. Zo. 14.30 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Vr. 19.30 uur: avondmaal. Zo. 10 uur: gezinsdienst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwen straat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolische Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur, Wo. 20 uur. Evangelie Gemeente "De Blinkende Morgenster". Dr.Stavermanstraat 61. Zo. diensten om 10 en 17 uur. Rooms Katholieke Kerk Der Boede. Babbelaar, elke 2e, 4e en 5e zaterdag v.d. maand om 10.30 uur. Zo. 10.30 uur: C. Simons. Lieve Vrouwe Kerk, Singel (nabij stadhuis). Za. 19 uur. Zo. 9.30 uur. Ter Reede. Koudekerkseweg 81Za. 17 uur Open Hof (Paauwenburg). A. Gogelweg 59. Zo. 11.15 uur. VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Zo. 11 uur: J. Lukasse. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: Steenaard, 19 uur: Van Teijlingen, jongerendienst. ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Willi- brordusplein 2. Zo. 9.30 uur: P. Boekesteijn, 19 uur: Manuputty, jeugddienst. Do. 21 april t/m wo. 27 april HUISARTSEN Middelburg: zaterdag tot 24 uur: J.K. Dominicus, Dam 30, tel. 39933. zondag tot 24 uur: G.J.M. Meijjer, De Krammer 14, tel. 39933. Visites aan vragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur. (zon der afspraak). Vlissingen: zaterdag tot 24 uur: R.M. Thiadens, Zuiderbaan 23, tel. 64633. zondag tot 24 uur: F. v.d. Berg, Giessenburg 12, tel. 65253. Visites aan vragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur. (zon der afspraak). Souburg, Nieuw- en St. Joosland, Arnemui- den. Gezondheidscentrum Middelburg- Zuid(praktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Visser): zaterdag tot 24 uur: J.C. Ponten, Oude Rijksweg 6, Nieuw- en St. Joosland, tel. 01182-1340. zon dag tot 24 uur: R.G.G. Groot, Dr. v.d. Moerstraat 15, Arnemuiden, tel. 01182-1308. Visites aanvra gen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende geval len van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Seroosker- ke. Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: van vrij dag 18 uur t/m zondag 24 uur: G.C.M. Rullens en M.J.M.E. Mol, Dorpsstraat 2, Oostkapelle, tel. 01188-1276. Aagtekerke, Biggekerke, Domburg, Koudeker ke, Meliskerke, Westkapelle en Zoutelande: van vrijdag 18 uur t/m zondag 24 uur: P.K. Noor- la nder, Middelburgsestraat 94, Koudekerke, tel. 01185-1231. West- en Midden-Walcheren: zaterdag t/m zon dag: B. Bouwense, Valkenisseweg 14, Biggeker ke. tel. 01185-2190. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: zaterdag en zondag: A.E.B. Schotel, Korte Geere 27, Middelburg, tel. 01180-24169. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag tot vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Stro- menwijk 'tZand, Maasstraat 58, tel. 35565. Vlissingen: van vrijdag tot de vrijdag daaropvol gend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Papegaaienburg, Papegaaienburg 24-26, tel. 66345. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: van vrijdag 9 uur tot maandag 9 uur: H. Hament, tel. 79678. Middelburg: van zaterdag 9 uur tot maandag 9 uur: M. de Jonge, tel. 16761. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschapsdieren) zaterdag en zondag: E. v.d. Akker, Kanaalstraat 3, Oost- Souburg. tel. 01184-60860. Spreekuren zonder afspraak: za. en zo. 11-12 uur en 17-18 uur. Dierenartsenpraktijk Middelburg: (grote huis dieren) tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8- 9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Dom- burgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. OVERIGE DIENSTEN Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele week end 01180-28288. Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, 01180-28800. Kinder en jeugdtelefoon Zeeland, elke dag bereikbaar van 14-20 uur, 06-0432 (gratis). Patiëntenplatform Zeeland: 01100-49389. Stichting Bejaarden- (en gehandicapten) Alarm Zeeland. 01188-3404. Stichting "Blijf van m'n Lijf Zeeland": 01184- 14645 (dag en nacht). Bureau Sociaal Raadslieden en Algemeen Maatschappelijk Werk, Thuiszorg Walcheren. Middelburg, 01180-84000, Vlissingen, 01184- 86400, Stichting Slachtofferhulp Zeeland. 01180- 36108. Stichting SOS Telefonische Hulpdienst Zee land. 01180-15551 Vereniging tegen seksuele kindermishande ling binnen het gezin. Telefonisch spreekuur: van 8.30-9 uur, 01180-13362 Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis. 01100-49200. Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), 01180-37320 en 01184-13240. Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kinderbescherming. 01180-35015. Thuiszorg Walcheren, afdeling Kruiswerk, alarmnummer 01184-11877. Thuiszorg Walcheren, afdeling Gezinsverzor ging. alarmnummer 01184-14444 (pieper 168). Politie-assistentie Walcheren. Noodhulp 06-11, overige assistentie aanvragen 01180-33333.

de Vlissinger | 1994 | | pagina 25