Optreden BZN in Vlissingen Multi cultureel programma Vlissings Arsenaaltheater Alcasar in De Piek Engelsman bespeelt Comptontheaterorgel CONCERT DE DIJK IN DE ZEELANDHALLEN IN GOES 14 APRIL T/M 20 APRIL IN MIDDEN ZEELAND Poëzie Gouden Harp Woensdag 13 april 1994 9 mmm mmm DONDERDAG 14 APRIL 'Alhambra Vlissingen I, 'Schïndler's List' 19.30 uur. 'Alhambra Vlissingen II, 'Pelican Brief' 19.30 uur. 'Alhambra Vlissingen III, 'On Deadly Ground' 20 uur. 'Alhambra Vlissingen IV, 'Sister Act 2' 20 uur. 'Grand Theater Goes, 'Free Willy' 20 uur. *'t Beest Goes, 'Bashu' 20.30 uur. 'Stichting Cinema Middel burg, 'The Age of Innocence' 20 uur. VRIJDAG 15 APRIL 'Alhambra Vlissingen I, 'Schindler's List' 20.15 uur. 'Alhambra Vlissingen II, 'Pelican Brief' 20.15 uur. 'Alhambra Vlissingen III, Ground' 19 en 'On Deadly 21.30 uur. 'Alhambra 'Sister Act Vlissingen IV, 2' 19 en 21.30 uur. 'Grand Theater Goes, 'Free Willy' 19 uur. 'Carlito's Way' 21.30 uur. *'t Beest Goes, 'Aicha' 20.30 uur. 'Stichting Cinema Middel burg, 'The Age of Innocence' 20 uur. 'Romance de Valen- tia' 22.30 uur. ZATERDAG 16 APRIL 'Alhambra Vlissingen I, 'Schindler's List' 20.15 uur. 'Alhambra Vlissingen II, 'Pelican Brief' 20.15 uur. 'Alhambra Vlissingen III, 'Mrs. Doubtfire' 14 uur. 'On Deadly Ground' 19 en 21.30 uur. 'Alhambra Vlissingen IV, 'Sister Act 2' 14, 19 en 21.30 uur. 'Grand Theater Goes, 'Free Willy' 19 uur. 'Carlito's Way' 21.30 uur. *'t Beest Goes, 'How the hell did they survive' 20.30 uur. 'Stichting Cinema Middel burg, 'The Age of Innocence' 20 uur. 'Romance de Valen- tia' 22.30 uur. ZONDAG 17 APRIL Vlissingen List' 14 I, en 'Alhambra 'Schindler's 19.30 uur. 'Alhambra Vlissingen II, 'Pelican Brief 20.15 uur. 'Alhambra Vlissingen III, 'Mrs. Doubtfire' 14 uur. 'On Deadly Ground' 19 en 21.30 uur. 'Alhambra Vlissingen IV, 'Sister Act 2' 14, 19 en 21.30 uur. 'Grand Theater Goes, 'Free Willy' 19 uur. 'Carlito's Way' 21.30 uur. 'Stichting Cinema Middel burg, 'The Age of Innocence' 20 uur. MAANDAG 18 APRIL 'Alhambra Vlissingen I, 'Schindler's List' 19.30 uur. 'Alhambra Vlissingen II, 'Pelican Brief' 19.30 uur. 'Alhambra Vlissingen III, 'On Deadly Ground' 20 uur. 'Alhambra Vlissingen IV, 'Sister Act 2' 20 uur. 'Grand Theater Goes, 'Free Willy' 20 uur. DINSDAG 19 APRIL 'Alhambra Vlissingen I, 'Schindler's List' 19.30 uur. 'Alhambra Vlissingen II, 'Pelican Brief' 19.30 uur. 'Alhambra Vlissingen III, 'On Deadly Ground' 20 uur. 'Alhambra Vlissingen IV, 'Sister Act 2' 20 uur. "Grand Theater Goes, 'West Side Story' 19.30 uur. WOENSDAG 20 APRIL 'Alhambra Vlissingen I, 'Schindler's List' 19.30 uur. 'Alhambra Vlissingen II, 'Pelican Brief' 19.30 uur. 'Alhambra Vlissingen III, 'Mrs. Doubtfire' 14 uur. 'On Deadly Ground' 20 uur. 'Alhambra Vlissingen IV, 'Sister Act 2' 14 en 20 uur. 'Grand Theater Goes, 'Free Willy' 20 uur. •'t Beest Goes, 'De Citadel' 20.30 uur. 'Stichting Cinema Middel burg, 'The Age of Innocence' 20 uur. DONDERDA G 14 APRIL *"De Schelp" Domburg, 'Tekenfilmfestival' 14 uur. ZATERDAG 16 APRIL 'Alhambra Vlissingen I, 'Hanekam de Rocker' 14 uur. 'Alhambra Vlissingen II, 'Aladdin' 14 uur. ZONDAG 17 APRIL 'Alhambra Vlissingen II, 'Aladdin' 14 uur. WOENSDAG 20 APRIL 'Alhambra Vlissingen I, 'Hanekam de Rocker' 14 uur. 'Alhambra Vlissingen II, 'Aladdin' 14 uur. 'Prachtige composities en poëtische teksten' De Dijk, een van de meest succesvolle Nederlandstali ge rockformaties, geeft zaterdag 16 april een con cert in de Zeelandhallen in Goes. Het voorprogramma wordt verzorgd door de Zeeuwse, eveneens Neder landstalige, rockband Blöf. Tijdens het concert in de Zeelandhallen zal De Dijk onder meer materiaal ten gehore brengen van de nieuwste - negende - cd van de band, die in augus tus zal verschijnen. De Dijk is opgericht in 1981 - in de oogsttijd van de Nederpop. Omdat De Dijk ook in het Nederlands zingt, werd de band nogal eens tot deze stro ming gerekend. De bandleden zelf zijn daar niet gelukig mee, omdat zingen in het Neder lands voor de Amsterdam mers geen door de mode inge geven gril is, maar een bewus te keuze voor optimale uitdruk kingskracht. Vanaf het prille begin zien de leden van De Dijk zich als Nederlandse exponent van de rock&roll-traditie: sim pele, op het hart gerichte muziek, gekoppeld aan de the matiek van alledag. In de beginperiode weet de band in het circuit van jonge rencentra en clubs vooral een reputatie op te bouwen als Autisme - De Nederlandse Ver eniging voor Autisme regio Zee land houdt zaterdag 23 april van 11 tot 16 uur een bazar met kin derprogramma bij KDV de Zun- neguus in Goes. Om half twaalf treedt de goochelaar Mario Magic op en om 14 uur het pop pentheater Muzikantater. Verder is er een rommelmarkt met lote rij en zijn diverse kinderspelletjes te spelen. Homeopathie - De Koninklijke Vereniging Homeopathie Neder land afdeling Zeeland houdt maandag 18 april haar jaarlijkse ledenvergadering in Hotel Arne- ville in Middelburg. Aansluitend houdt dr. Bodde, docent aan de VU in Amsterdam, een lezing met de titel 'Homeopathie-Allo- pathie, water en vuur?' De ver gadering begint om'19.30, de lezing rond 20 uur. De Dijk. Foto: Jaap Vrenegoor. live-band. Een sterstatus die zich aanvankelijk echter niet weet te vertalen naar hits en grote aantallen verkochte albums. 'Wakker in een vreem de wereld' (1987), het eerste album voor platenmaatschap pij Mercury/Phonogram, brengt de omslag naar een groter publiek. Met hits als 'Mag het licht uit?' en 'Dansen op de vulkaan' weet De Dijk nieuwe fans aan zich te bin den. De band wordt door de media ontdekt en in hun kiel zog melden zich organisatoren van meer grootschalige evene menten. In een jaar tijd groeit De Dijk uit van een gewaar deerde club-act naar grote publiekstrekker. Aan het eind van datzelfde jaar ontvangt de band de Zilveren Harp van de stichting Cona- mus. Het juryrapport vermeldt: „De jury zou vooral het zelfver trouwen willen roemen, De Dijk willen complimenteren met haar professionele zaalop- tredens, de groep willen dan ken voor de prachtige compo sities en de poëtische teksten, maar vooral het vijftal willen smeken om nog lang zijn kwa liteit ten toon te spreiden." BZN. Evenals vorig jaar houdt de Volendamse band BZN ook dit seizoen een concert tournee langs diverse Ne derlandse schouwburgen en hallen. Een van de plaat sen die de band zal aan doen is zaterdag 16 april Sporthal Baskensburg in Vlissingen. De concerttournee is 'Sweet Dreams' gedoopt - naar de gelijknamige cd die oktober vorig jaar het licht zag. Sweet Dreams is de 25ste cd van BZN, die net als vele van zijn voorgangers binnenkort goud en platina waard zal zijn. Het grote succes van de Band Zon der Naam begon in 1976, toen de groep - na tien jaar zoeken en experimenteren - de gou den formule vond. Gemakke lijk in het gehoor liggende composities en een melodieu ze zang blijken een groot en gevarieerd publiek aan te spre ken. Met songs die zich na één keer horen in het geheugen vasthaken, scoort BZN hit na hit. Het jarenlange succes van de band - BZN vierde in 1991 het 25-jarig jubileum - is mede te danken aan de zeer gewaar deerde live-optredens. De op tredens worden door grote aantallen fans bezocht. Het zil veren jubileum in 1991 werd uitbundig gevierd tijdens een openluchtconcert in Volen- dam, waar zo'n vijftigduizend fans bij aanwezig waren. Na deze doorbraak weet De Dijk het succes verder uit te bouwen met het album 'Nie mand in de stad'. De daarvan afkomstige single 'Nergens goed voor' is de eerste top tienhit van de band. Een nieuw hoogtepunt in het bestaan van De Dijk is een aantal optredens in 1990 op het New Music Seminar in New York - 's werelds grootste vakbeurs op het gebied van de popmuziek. In hetzelfde jaar verschijnt het dubbelalbum 'Live', waarop de band zijn muzikale ontwikke ling nog eens de revue laat passeren. Op de plaat komt De Dijk naar voren als een inne mende, volwassen band, waarvan de wortels - mis schien zelfs het bestaansrecht - ontegenzeggelijk op het podi um liggen. Het album wordt, net als de voorganger, goud. Op de volgende albums 'Nooit Genoeg' en 'Zeven Levens' permitteert de band zich in de songs nog persoonlijker en intiemer te worden dan op de voorgangers. De in de beginja ren van de band slechts inci denteel opgeroepen blazers sectie - de Hot Haarlemmerdijk Horns - vormt nu op de plaat zowel als het podoium een hecht geheel met de vaste Dijk-kern. Voor de concerten heeft de band inmiddels het clubcircuit verlaten: wat bezoekersaantallen betreft behoort De Dijk al jaren tot de absolute top van de Neder landse popmuziek en overtreft de groep op jaarbasis menig buitenlandse mega-act. Ter bevestiging van het live succes van de band verschijnt deze maand de tweede versie van De Dijk-Live. Dit keer betreft het echter geen album, maar een op film opgenomen concertvideo, met een regis tratie van de twee optredens in Paradiso eind vorig jaar. Voor lopig laatste hoogtepunt in de loopbaan van de vijf Amster dammers vond plaats in febru ari dit jaar. De Dijk werd door de Stichting Conamus beloond met de Gouden Harp 1993, de hoogste onderscheiding in de Nederlandse popmuziek. De Nederlandstalige rockband Blöf, die voor het optreden van De Dijk het voorprogramma verzorgt, is ontstaan uit Trou ble Every Day en is opgericht in het najaar van 1992. De vier mannen van Blöf spelen voor namelijk eigen werk, waaron der de zes liedjes die inmid dels zijn verschenen op hun eerste demo 'Laatste Ronde'. i Houria Aichi. Veelzijdig, veelkleurig en vooral multi-cultureel. Zo karakteriseert het Vlissing- se Arsenaaltheater zijn pro gramma van 16 tot 22 maart. In die week spelen zich er, behalve een zon dagmiddagconcert met Ier se muziek in de serie Folk Roots, drie activiteiten af in het kader van het Fes tival Gekleurd Cultureel. Allereerst staat zaterdag 16 april om 21 uur een optreden gepland van de Zaïrese Kanda Bongo Man. Tijdens zijn optre den worden de stoelen uit het theater verwijderd, aangezien het aanstekelijke ritme van de door Kanda Bongo Man ver tolkte soukouss (Zaïrese dans muziek) de zaal zou kunnen verleiden tot het doen van de kwassa kwassa. Zondagmiddag 17 april klinkt Ierse muziek in het Arsenaal theater. Het Nederlandse kwartet Moira bestrijkt vanaf 16 uur het hele scala van de Ierse traditionele muziek. Moi ra brengt ook zelfgeschreven werk dat duidelijk is geworteld in de Ierse cultuur. Het instru mentarium van de groep omvat dwarsfluit, tin whistle, viool, mandoline, gitaar, bou- zouki en keyboards. De Turks-Nederlandse acteur Ali Cifteci brengt dinsdag 19 april om 20.30 uur de muzikale theaterproduktie Pir Sultan Abdal, naar de troubadour die in de zestiende eeuw door het Ottomaanse rijk trok en in zijn scherpe liedjes talloze mis standen aan de kaak stelde. Cifteci maakte een tragi-komi- sche monoloog over deze his torische figuur, zingt liederen van de troubadour en doet ver slag van zijn reis naar diens geboortestad. Twee culturen komen samen in een Neder landse vertelling met liederen in het Turks. De acteur weet zich muzikaal gesteund door een Nederlands kwintet. Een van de meest opvallende verschijningen tijdens het Fes tival Cultureel Gekleurd van drie jaar geleden, was de uit Algerije afkomstige Berberzan geres Houria Aichi. Aichi is vrijdag 22 april vanaf 20.30 uur te horen in het Arsenaal theater. Zij zet de traditie voort van de 'azriyats' ('vrije vrou wen'): troubadours die in de jaren twintig als feministes- avant-la-lettre in de Arabische gemeenschap een geheel eigen plaats innamen als ge respecteerde outsiders. Haar programma bestaat onder meer uit liederen van de azriy ats uit haar geboortestreek, met teksten over liefde, blijd schap, oorlog, droefheid en tederheid. DONDERDAG 14 APRIL De Opera van Krakow brengt 'Carmen' van Geor ges Bizet, Stadsschouw burg, Middelburg, aanvang 20 uur. VRIJDAG 15 APRIL Jamsessie, De Piek, Vlis singen, aanvang 20 uur. Combattimento Consort Amsterdam, Concert- en Gehoorzaal, Middelburg, aanvang 20 uur. Waardenberg De Jong, voorpremière van hun pro gramma 'Naggelwauz', Stadsschouwburg, Middel burg, aanvang 20 uur. Concert, Zeeuws Jeugd orkest met medewerking van het Souburgs Koper Quintet, Couburg, Koude- kerke, aanvang 20 uur. Concert door 'Orchestre d'Or' uit Marokko, 't Beest, Goes, aanvang 21 uur. Opteden Melodie MC, Danstheater Cosmo, Vlis singen, aanvang 22 uur. Optreden van de band 'Alcasar', De Piek, Vlissin gen, aanvang 22 uur. ZATERDAG 16 APRIL Poppentheater Sim Bolus speelt 'Ei, ei, dit ben jij'. Ambachtscentrum Goes, aanvang 14.30 uur. Jaarlijkse uitvoering Kon. Harmonie Ons Genoegen, Scheldekwartier, Vlissin gen, aanvang 19.30 uur. Orgelconcert door Peter Jebson, Concert- en Gehoorzaal, Middelburg, aanvang 20 uur. Waardenberg De Jong, voorpremière van hun pro gramma 'Naggelwauz', Stadsschouwburg, Middel burg, aanvang 20 uur. Toneelvereniging Stee, 'Huis zonder Vensters', De Zwaan, Oost-Souburg, aan vang 20 uur. Helmert Woudenberg speelt 'Milarepa', Vestzak theater, Vlissingen, aan vang 20.30 uur. Concert, Martine van de Loo (fluit), Ernest Rombout (hobo) en Erika Waarden burg (harp). Kloveniersdoe len Middelburg, aanvang 20.30 uur. Kanda Bongo Man Band, Zaïrese dansmuziek. Arsenaaltheater, Vlissin gen, aanvang 21 uur. Akoestische Jamsessie, De Piek, Vlissingen, aan vang 21 uur. ZONDAG 17 APRIL Moria, Nederlands kwar tet met traditionele Ierse Muziek, Arsenaaltheater, Vlissingen, aanvang 16 uur. Naklanken van het Zan gerscongres, Leger des Heils, Goes, aanvang 18.30 uur. Concert, BZN, Sporthal Baskensburg, Vlissingen, aanvang 20.15 uur. DINSDAG 19 APRIL Carillonbespeling door stadsbeiaardier Sjoerd Tamminga, Grote Kerk Goes, 13.30-14.30 uur. Pir Sultan Abdul, Arse naaltheater Vlissingen, aanvang 20.30 uur. GOES Het vrijdagavondconcert in De Piek in Vlissingen staat 15 april in het teken van het Festival Cultureel Gekleurd. De optredende band is Alcasar en het con cert begint om 22 uur. Zaterdag 16 april is er in De Piek vanaf 21 uur een akoestische jamsessie. Alcasar maakt Arabesque. De bandleden zelf omschrijven hun muziek als latino-arab. De oorspronkelijk Marokkaanse familieband uit Utrecht speelt latin-ritmes met Arabische melodieën en Arabische tek sten en verwerkt ook symfoni sche rock, funk, jazz, klassiek en raï. Voor de Stichting Pop muziek Nederland was deze combinatie van invloeden aan leiding om de band uit te nodi gen mee te doen in de Grote Prijs van Nederland, waar Alcasar het tot de halve finale bracht. De Engelse organist Peter Jebson bespeelt zaterdag 16 april vanaf 20 uur het Compton-theaterorgel in de Concert- en Gehoorzaal in Middelburg. Jebson studeerde muziek aan de Northern School of Music in Manchester. Hij speelde elektronisch orgel in het Cliffs hotel en maakte in 1968 kennis met het Wurlitzer Theaterorgel in de Tower Ballroom. Op ver zoek van de Lancastrian Theat re Organ Trust bespeelde hij de Wurlitzers van de Odeon en Gaumont cinema's. Jebson treedt regelmatig op voor Radio Manchester en in het BBC programma 'The Organist Entertains'. Tijdens zijn optreden in Middelburg speelt Jebson een programma van uitsluitend populaire muziek. Galerie van den Berge, Eveline van Duyl, solopresentatie. Galerie 'Mi Parti', kasten en meu belprojecten van één of meerdere vormgevers. Decoratievormen en accesoires, thema-tentoonstelling. Luchcafé Stadhuis, Marloe Pluyma- ekers, olieverven, geopend di. t/m za. 9-18 uur. Lunchcafé "De Bult", Gasthuisstraat 22, Toon Slobbelaer, aquarellen Museum voor Zuid- en Noord-Beve land, Lodewijk Karei Bruckman, "Uit wat vergaat ontstaat steeds iets nieuws'. Gezondheidscentrum Magnolia, Lode Rijks, expositie 'Het geloof in de vooruitgang'. Stichting PZZ, Janny de Witte-de Regt, olieverfschilderijen en aquarel len GRIJPSKERKE 't Zonnehoekje, Kerkstraat 1, Guky en Adri van Hoegee, zijde-expositie, (vanaf 14 mei). KAMPERLAND Restaurant Papilion, Lydia Klop- Steendijk, aquarellen en portretten, geopend ma t/m za. v.a. 10 uur, zo. v.a. 17 uur. KATTEN DUKE Peter Jebson. Galerie llona, llona Schmit, naïve schilderijen, U+S Zölner-Krumne, sie raden, geopend za. van 14-17 uur. Galerie Bekenes, Cor v.d. Padt, olie verfaquarellen en pastels. MIDDELBURG Galerie 't Zeepaardje, Maurice Góth en Sarika Góth, tekeningen, aquarellen, gouaches en pastels. Achter de Houttuinen 50, Martin Richardson, Hologrammen, geopend ma. t/m za van 10.30-17.30 uur Galerie Willem Vader, (L. Noord straat 56), schilderijen, tel. 01180-29419. Dagelijks geopend. Roosevelt Studiecentrum, tentoon stelling over leven en werk van drie Roosevelts. Atelier Anneke Ruimschotel, Groot Mede 66, 01180-16323, staal- en touw- plastieken, geopend na tel. afspraak. Wandelkerk Lange Jan, tentoonstel ling over kerken in Middelburg. Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen, Kousteensedijk 7, Middelburg in vogelvlucht. Meubeltoonzaal Jan Alink, Nieuwe Kleverskerkseweg 17, Joke Nederhand, schilderijen, aquarel, oliepastel en cray on. Delta Nutsbedrijven, Dicky Gast- Koning, bloemenstillevens in aquarel. Galerie "t Haentje te Paart", Span jaardstraat 19, Yolanda Roosen, kera miek en Nico van Burg, schilderijen, geopend do. t/m zo. 14-16.30 uur. Galerie Het Gouden Briefke, Ansel Sandberg; realistische olieverfschilde rijen, Marc van Meegen; bronzen beel den, Tineke v.d. Broek; kikkerkeramiek, Noor Laupman; variaties is glas, Wim Phaff; kikkers en padden in brons. Rabobank, Lange Geere 3, N. Flipse, olieverfschilderijen. Zeeuws Museum, een selectie door Geer Pouls, Huis (centrum van ener gie) Tuin (centrum voor bezinning). Zeeuwse Bibliotheek, De Ammo niet, Gerard Post van der Molen, 'Wat baard den Druk, Niet al Geluk'. Multi Colour, Judith Briars, baby- en kinderpoppen. ABN-AMRO bank. Markt 7. André Groenenberg, pentekeningen en acryl, (t/m 15 april). Zeeuwse Bibliotheek, 'Dorpen op Zuid-Beveland', Kapelle, Biezelinge, Schore, Wemeldinge en Hansweert. (t/m 16 april). Vanaf 18 april staan de dorpen Kruiningen en Yerseke centraal. Concertzaal, Trees Verwilligen, mengtechnieken en olieverven. Kuiperspoort 22, Kees Wijker, 'Op Weg', geopend di. t/m za. 13-17 uur. Zeeuwse Bibliotheek, tentoonstel ling 'Geld uit de Belt', voorwerpen die zijn gevonden tijdens archeologisch onderzoek in de bouwput van de gemeentelijke parkeerkelder en het belastingkantoor. Stadsschouwburg, Addie Nieuwen- kamp, theater-aquarellen. Artico Galerie, Renate Filius; aqua rel. acryl en olieverfschilderijen. Jaap Donker; keramiek, geopend di. t/m za. 10-16 uur. Zeeuwse Bibliotheek, cursisten van het MIKV, jaarlijkse cursuspre sentatie. NEELTJEJANS Delta Expo. wisselexpositie: Cartogra fie, van en over kaarten. Windenergie. tentoonstelling windenergie, dagelijks geopend van 10-17 uur. Delta Expo, tentoonstelling 'Water', expositie over Integraal Water Beheer. OOSTKAPELLE Green White Hotel, buitenplaats lepenoord, Olga Westrate, keramiek, Ko van Driel, beelden. Zeeuws Biologisch Museum, 'Tot op het bot', over het werk van de pre parateur. OOST-SOUBURG De Zoute Viever, W.N. de Jong, houtsnijwerk en Lou Willboordse, vlin der tekeningen. Bibliotheek, Enie Pieper, origami en kalligrafie. VEERE Gemeente archief Veere, (Markt 5), Veerse verleden, De gilden, archiefstuk ken, geopend ma. t/m za. 12-17 uur. VLISSINGEN Iguana, (Bellamypark 35), Levende reptielen, amfibieën en insekten, ge opend ma. t/m zo. van 14-17.30 uur. Veerboot Vlissingen/Breskens, Op dubbeldeksveerboot ms 'Prinses Julia na' zeven wissellijsten met toeristische promotie (beeld van Zeeland als vakan tieland). Stedelijk Museum, 225 jaar Koninklijk Zeeuws Genootschap, •ma. t/m vr. 10 -17 uur, za. en zo. 13-17 uur. De Kleine Galerie, Koudenhoek 32, Joost Kraak, collages en litho's, ge opend vr., za, en zo. 14-17 uur. (t/m 17 april). Ziekenhuis Walcheren, 'Hart te Kijk', expositie over hart- en vaatziek ten. Galerie Hannelore Meyaard, Ron Flemmings, Amerikaanse landschap pen en jazzportretten, olieverfschilderij en. (vanaf 17 april). WEMELDINGE Atelier L. Rijks, Chozeeweg 27, schil derijen, dagelijks

de Vlissinger | 1994 | | pagina 9