FUST MfTOMS «NEE tym&m mmi Er op uit i Cultuur Cursus/onderwijs Beurs SNEL GEBOEKT DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG Allerlei Lezingen Sociaal Gezondheid Clubs IKnip deze advertentie uit en ga er mee naar w McDonald's Middelburg Dan krijgt u een.... Sport Voor maar... I Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 Woensdag 13 april 1994 DE FAAM - DE VLISSINGER 15 Rotstuinen - Succulenta afde ling Zeeland houdt zaterdag 16 april een open dag. Tussen 10 en 16 uur zijn de rotstuinen te bewonderen van C. Markusse, K. Vorrinkstr. 31 in Goes, G. Spee, Diepeneestr. 4 in Borsse- le, D. Antheunisse, Marnixplein 17 in Vlissingen en de 150 vier kante meter grote rotstuin van R. Wondergem, Dorpsstr. 38 in Big- gekerke. Tapen - De Zeeuwse Sportraad verzorgt vanaf 25 april een korte cursus tapen en bandageren in het Zuiderbaken in Middelburg. De cursus omvat twee avonden waarin zowel theoretisch als praktisch de secundaire en ter tiaire blessurepreventie wordt behandeld. Het verschil tussen tapen en bandageren en de ver schillende soorten tapes en ban dages komen uitgebreid aan bod. De cursus staat open voor technisch sportkader, verzor gers, begeleiders en verdere geïnteresseerden. Opgeven voor 22 april bij de Zeeuwse Sportraad (01182-3534). Beverburch - Basisschool de Beverburch in Middelburg houdt zaterdag 16 april van 10 tot 13 uur de jaarlijkse rommelmarkt annex fancy fair en kledingbeurs. Naast tweedehands spullen en boeken worden onder meer door de ouders vervaardigde artikelen en plantjes verkocht. Vanaf 10.30 uur worden bijzondere stukken geveild. Voor de kinde ren worden spelletjes georgani seerd. Kleding - De internationale organisatie van zionistische vrou wen WIZO, afdeling Zeeland, houdt 20 april van 10 tot 16.30 uur aan de Suikerpoort 7 in Mid delburg een kledingbeurs ten bate van kinderhuizen in Israel. De Schakel Middelburg, ledenvergadering NBP- afdeling Walcheren, met dialezing over Zeeuws landschap, 14 u. Wijk centrum Scheldebuurt Vlissingen, bingo 50+, 14 u. Anti-Discriminatie Bureau Zeeland Vlissingen, afscheidsreceptie F. Pisa- nu, 15.30 u. *CSW Middel burg, lezingenserie Leer lingen van toen informe ren school van nu, 'Artsen zonder grenzen en volken in nood', door D. van Gel- dere, 19.30 u. Restaurant de Parel Dom burg, Mexicaans thema buffet, 18 u. Ontmoe tingscentrum Dauwendae- le Middelburg, Regionale Ontmoetingsdag Vereni ging KJBB, mmv. Stichting Japanse Ereschulden en de Vrije Indische Partij, 13.30 u. Buurthuis de Paraplu Vlissingen, kinder- kledingbeurs, helft van de opbrengst is voor speel-o- theek Paauwenburg, 10 tot 12 u. Ned. Herv. Kerk Arnemuiden, verkoping tbv. 'Help Vluchtelingen in Mozambique', 10.30 u. Zuiderbaken Middelburg, wijkvereniging Zuid, opvoering klucht Charles ton Baby, 20 u. wijkcen trum Scheldebuurt Vlissin gen, prijsklaverjassen, 14 u. San Bao-centrum Middel burg, meditatiedag, 9-17 uur, inlichtingen en opga ve San Bao 01180-16193. Neeltje Jans, excursie Het Zeeuws Landschap en Natuurmonumenten, 14 u. Getuigeniskerk Middel burg, politieke avond RPF, 'De rol van Christelijke politiek in ons land', 20 u. Hof Domburg, Domburg, rondleiding Kuurcentrum de Parel, 11.30 u. Zeeuw se Bibliotheek Middelburg, lezing over Wittgenstein door prof. S. Doorman, 20 u. Hof Domburg, Domburg, squashtoernooi, inschrij ven voor 11 uur, aanvang 13 u. Schouwburg Mid delburg, bazar en loterij handwerken sinds 1838, 10.30- 14 uur. Parijs - Het Oosterschelde Col lege in Goes verzorgt samen met kunstrecensent Nico Out 4 en 6 juni een kunstreis naar Parijs. Voorafgaand aan de excursie worden 19 en 26 mei lezingen gehouden over het impressionisme en het Musée d'Orsay en over het Louvre en zijn collecties. Tijdens de twee daagse reis naar en door Parijs zien de deelnemers aan de hand van een Egyptische Sfinx, een Grieks godenbeeld, vroeg-chris- telijke Christusbeelden en antie ke mythes in schilderijen uit Renaissance en Barok hoe de kunst zich heeft ontwikkeld. Op het programma staan verder onder meer een bezoek aan het Musée d'Orsay, het Musée Ro din en het Centre Pompidou. Gekleurd - Het Centrum voor Ontwikkelingssamenwerking Zeeland houdt maandag 18 april - in samenwerking met de werk groep Cultureel Gekleurd Goes - in de Openbare Bilbiotheek Goes vanaf 19.30 uur een bijeenkomst waar verhalenvertellers uit diver se windstreken centraal staan. Herbert Veira en Roy Elskamp vertellen onder meer Anansi-ver- halen uit Suriname. De Marok kaan A. M'Jid Choukri vertelt verhalen uit de Arabische cultuur en kinderboekenschrijver Wim Hofman vertelt Nederlandse ver halen. Alliance - Voor de afdeling Wal cheren van de Alliance Frangaise speelt Eric Eychenne woensdag 13 april in het Arsenaaltheater in Vlissingen de toneelvoorstelling Les Misérables naar de roman van Victor Hugo. Het stuk is bewerkt voor één acteur. Eychenne heeft al vaker solo optredens verzorgt voor de Alliance Frangaise, onder meer in Rhinocéros van E. lonesco en l'Avare van Molière. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de kassa van het Arsenaaltheater. De voorstelling begint om 20 uur. Jeugdorkest - Het Zeeuws Jeugdorkest geeft vrijdag 15 april een concert in de Couburg in Koudekerke. Aan het concert wordt medewerking verleend door het Souburgs Koper Quin tet. Het geheel staat onder lei ding van Mathieu Meijs. Uitge voerd worden werken van Pur- cell, Haydn, Von Gluck, Tchai kovsky, Handel, Monteverdi en Wright. De zaal is open vanaf 19.30 uur, het concert begint om 20 uur. Artico - Cultuurwethouder J. Douwes van Middelburg heeft afgelopen zaterdag het kunst centrum van stichting Artico aan de Noordweg geopend. Het cen trum bestaat uit een galerie, waar beeldende kunstenaars onder bepaalde voorwaarden kunnen exposeren, en een ate lier. In het atelier kunnen geïnte resseerden leren werken in het kader van de vrije kunstexpres sie. Beeldend kunstenaar Co van Driel begeleidt de cursisten in de technieken van de kunst, in klei of steen, maar ook in teken- en schildertechnieken. De verschil lende werkplekken worden per dagdeel verhuurd. De stichting Artico heeft als doelstelling de bevordering en ontwikkeling van de creatieve kunst in de ruimste zin. Artico is geopend op dinsdag tot en met zaterdag van 9 tot 16 uur. Momenteel zijn in het atelier werken te zien van Renate Filius (aquarel, acryl en olieverf) en Jaap Donker (keramiek). Gemeentegids - Binnenkort beginnen de voorbereidingen voor de officiële gemeentegids voor Westkapelle. De gids zal in september verschijnen. Organi saties, instellingen en verenigin gen kunnen wijzigingen in het redactionele gedeelte van de gids doorgeven met behulp van de mutatiebon uit de laatstver schenen gids. Kinderbescherming - Het aantal door de Zeeuwse kinder rechter opgelegde en uitgevoer de taakstraffen is in vergelijking met 1992 vorig jaar gestegen met vijftig procent. Dit meldt de Raad voor de Kinderbescher ming Middelburg. Tachtig pro cent van de opgelegde taakstraf fen bestond uit werkstraffen (verrichten van onbetaald werk), de rest waren leerstraffen (een cursus of training volgen). In meer dan negentig procent van de gevallen werd de opgelegde taakstraf door de minderjarige tot een goed einde gebracht. Van het totaal aantal veroordelin gen door de kinderrechter ein digde in 1993 63 procent in een taakstraf. In voorgaande jaren was dit steeds zo'n 45 procent. Het aantal processen-verbaal tegen minderjarigen in 1993 bedroeg ruim driehonderd, tegen vier- en vijfhonderd de voorgaande jaren. De raad ver klaart deze daling deels door de opkomst van de HALT-projecten in Zeeland. Luchtvaart - Het bedrijf Gyro- copter Aviation houdt zaterdag 16 april vanaf 12.30 uur open huis op vliegveld Midden-Zee land. Het bedrijf heeft een Cesna 172 vliegklaar gemaakt voor drie piloten in opleiding. De piloten gaan vliegen voor Mission Avia tion Fellowship (MAF): een lucht vaartorganisatie met honderd veertig vliegtuigen en helikop ters die in ruim 25 ontwikkelings landen luchtverbindingen ver zorgt tussen medische posten, ziekenhuizen, kerken en hulp- en zendingsorganisaties. De Cesna is de drie piloten geschonken door een zakenman, zodat de piloten veel sneller dan verwacht kunnen worden ingezet voor de MAF. Burgemeester Visser van Arnemuiden zal de piloten 's middags symbolisch de sleutels van het vliegtuig overhandigen. Bewegwijzering - De nieuwe fietsbewegwijzering op Walche ren wordt woensdag 13 april om 14.30 uur officieel in gebruik genomen door directeur Saeijs van Rijkswaterstaat Zeeland. De bewegwijzering is een proefpro ject van het Masterplan Fiets van het ministerie van verkeer en waterstaat. Het is uitgevoerd door de ANWB, de Fietsersbond enfb en de elf wegbeheerders op Walcheren. De Fietsersbond en de ANWB hebben door com binatie van lokale kennis van fietsroutes en jarenlange erva ring in bewegwijzering en ver keerstechnische kennis een bewegwijzering ontworpen die zoveel mogelijk leidt over de snelste, veiligste en aantrekke lijkste routes. Van situaties die beter zouden kunnen is een knel puntenanalyse gemaakt die 13 april aan de Walcherse wegbe heerders wordt aangeboden. Na de officiële ingebruikname van de fietsroute zullen de aanwezi gen vanaf het Arsenaal in Vlissin gen een fietstochtje maken op witte fietsen van de ANWB. Polen - Donderdag 21 april kun nen bij J. Sedee, Sportlaan 18 in Middelburg tussen 18 en 22 uur pakketten worden ingeleverd voor familie en kennissen in Polen. De 'pakketten moeten goed verpakt en dichtgebonden zijn. Adressen van geadresseer de en afzender dienen duidelijk leesbaar op de doos geschreven te zijn. Advent - Ds. J. Engelgeer wordt zaterdag 16 april beves tigd als predikant voor de Zeeuwse Adventgemeenten in de Johanneskerk in Vlissingen. De bevestigingsdienst wordt verricht door ds. G. Mandemaker en begint om 10.30 uur. Engel- geer volgt in Vlissingen ds. C. van der Ploeg op, die taken op landelijk niveau aanvaardde. Praise - In de gereformeerde kerk in Kamperland wordt Vrijdag 15 april vanaf 19.30 uur een Prai- se-avond gehouden. Het combo 'Second hance, twee gitaristen en een kinderkoor verlenen hun medewerking aan de avond. Ds. Faassen uit Serooskerke leidt de bijeenkomst. Polen - De diakonie van de her vormde gemeente in Nieuw en St. Joosland houdt zaterdag 16 april een inzameling ten bate van een kinderziekenhuis in het Pool se Gdansk, waar dringend behoefte is aan medicijnen voor de daar verpleegde kankerpa tiënten. De diakonie maakt regel matig hulptransporten naar Polen mee om het ziekenhuis te bezoeken en om te controleren of de bijdragen aan het goede doel worden besteed. Door het luiden van de kerkklok hoopt de diakonie zoveel mogelijk men sen tussen 9.30 en 12 uur naar de hervormde kerk te roepen om daar een bijdrage voor het zie kenhuis te leveren. Boekhandels - De Werkgroep Historie Archeologie van het Zeeuws Genootschap der Wetenschappen verzorgt woensdag 13 april een voor dracht over een lopend histo risch onderzoeksproject. Drs. H.J. van Leusen zal ingaan op het onderwerp 'Een Middelburg se boekhandel in Revolutietijd 1774-1794'. Na afloop is er gele genheid tot het stellen van vra gen en voor discussie. De bijeen komst wordt gehouden in Huize 's-Hertogenbosch in Middelburg en begint om 20 uur. Oceanen - Op uitnodiging van het Natuurkundig Gezelschap in Middelburg spreekt dr. A. Kat- tenberg van het KNMI in De Bilt vrijdag 15 arpil over 'De rol van de oceanen in het klimaat'. De lezing wordt gegeven in de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg en begint om 20 uur. Aan de hand van waarnemingen en berekeningen zal worden geïllus treerd hoe het huidige klimaat en uiteenlopende klimaatvariaties, zoals het veranderende broeikas effect, samenhangen met de eigenschappen en het gedrag van de oceanen. Honden - De Kynologenclub Zeeland houdt 23 en 24 april een Internationale Rashondenten toonstelling in de Zeelandhallen in Goes. Ruim tweeduizend hon den zijn ingeschreven om tijdens deze dagen door een van de twintig keurmeesters te worden gekeurd. De individuele keurin gen per ras beginnen 's och tends om 10 uur. Daarna volgen de erekeuringen van de groepen en de eindkeuring. De keuringen worden omlijst met demonstra ties op het gebied van de honde- sport. Verder zijn ruim dertig standhouders aanwezig met diverse voedings- en verzor- gingsprodukten en attributen. Schildklier - De Schildklier Stichting regio Zeeland houdt dinsdag 19 april haar halfjaarlijk se bijeenkomst in het Heer Hendrikshuis in 's-Heer Hen drikskinderen. Gastspreker is dr. G. Jonkers van het Streek Zie kenhuis Walcheren. De bijeen komst begint om 19.45 uur. Lezing - J. Bergsma, natuurge neeskundige en bestuurslid van de ANG, houdt maandag 18 april in dorpshuis Dorpsleven in Rit- them om 20 uur een voordracht over gezondheidsvragen. De natuurlijke behandelwijze ten aanzien van vermoeidheid, hoofdpijn, stress en hogebloed- druk en de opbouw van weer stand komen aan de orde. De spreker heeft in de pauze en na afloop gelegenheid om persoon lijke vragen te beantwoorden. Belangstellenden kunnen zich aanmelden op tel. 01184-60792. Vandalisme - Burgemeester Van Maldegem van Westkapelle heeft maandag het Vandalisme- project Westkapelle geopend in verenigingsgebouw Herrijst. Het project is opgezet door het Regionaal Halt Buro Walcheren op initiatief van burgemeester Van Maldegem en naar voor beeld van het vandalismeproject Arnemuiden. Leerlingen van de Westkapelse scholen konden maandag na een toespraak van de burgemeester de film 'Gooi niet je eigen glazen in' bekijken, waarin ondermeer de thema's stoer doen, straf en slachtoffers van vandalisme worden behan deld. De leerlingen zullen ook de rest van de week bezig zijn met het onderwerp vandalisme. Vrij dag 15 april wordt het project afgesloten met een bezoek van de politie aan de scholen. Asielzoekers - Asielzoekers centrum De Eendracht in Mid delburg houdt zaterdag 23 april van 14 tot 17 uur open huis. Belangstellenden worden ont vangen door de 320 bewoners uit meer dan 25 verschillende landen en de organisaties die in het AZC actief zijn, zoals het Centrum voor Ontwikkelingssa menwerking, Terres des Hom mes en Amnesty International. Er zijn informatiestands van de vreemdelingendienst en de medewerkers van het centrum. Verder is er informatie over acti viteiten in het centrum en vertel len de bewoners over hun eigen land en cultuur. Er is amusement voor de kinderen en de groep van Victor Jara brengt Zuidameri- kaanse muziek ten gehore. Schoolvoetbal - Het Zeeuws Kampioenschap Schoolvoetbal voor jongenselftallen wordt woensdag 27 april gehouden op Terrein Prelaat in Westkapelle. Als uitwijkmogelijkheid is woensdag 4 mei gekozen. Het toernooi begint om 13 uur en zal tot ongeveer 17.45 uur duren. MEER KORTE INFORMATIE ELDERS IN DEZE KRANT Eén bon per persoon. Niet geldig samen met ariaere McDonald's aanbiedingen. Geldig tot en met 29 april 1994 bij McDonald's restaurant met McDrive"". Bosschaartsweg 2. Middelburg. Altijd goed j Medelingen voor deze rubriek melden voor vrij dag 17 uur, liefst schriftelijk. Postbus 5017, 4330 KA Middelburg. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A.E. de Bruyn, 19 uur: A. Spaans. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 en 15 uur: M. Goudriaan. Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 14.30 uur: J. Bakker. Volle Evangelie-gemeente 'ImmanueT, Westdijk- straat 5-7, samenkomst Do. 20 uur, Zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Kerk. Kerkplein 1Zo. 9 uur: Kleij. DOMBURG Hervormde Kerk. Markt 8. Zo. 10 uur: M. van der Poll, 19 uur: van den Berg. Hoorns Katholieke Kerk H. Willibrordus. eerste, derde en vijfde zaterdag v.d. maand om 19.15 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: W.P. Jansen, gez. dienst in de Herv. Kerk, 14.30 uur: C. Brakema. Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25, Zo. 10 uur: W.P. Jansen, 14.30 uur: C. Brakema, gez. dienst in de Geref. Kerk. GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: B. Ridder, 19 uur: R.G. van der Zwan, gez. dienst in de Herv. Kerk. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: S. Ridder-van Mechelen, 19 uur: R.G. v.d. Zwan. HOOGELANDE Christengemeenschap, Kapel van St. Maarten. Zo.: geen dienst. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: P.C. Schoonenboom. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31Zo. 9.30 uur: E.V.E. Wijnands, 10.30 uur: E.V.E. Wijnands (jeugddienst), gez. diensten in de Herv. Kerk. Ned. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1Zo. 9.30 uur: E.V.E. Wijnands, 10.30 uur: E.V.E. Wijnands (jeugddienst). MELISKERKE Gereformeerde Gemeente Valkenburgstraat 25. iedere zondag om 9.30 uur en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: R.G. van der Zwan, 19 uur: G. Warner. Hen/ormde Kerk Zo. 10.15 uur: Kleij. MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avonden op do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Her- berdsland 11 Baptisten Gemeente. Kapel Herengracht 74. Zo. 10 uur: L. Fabriek. Centrum Middelburg. Segeerstraatkerk, Zo.: geen opgave ontvangen. Evangelische Baptisten Gemeente. Damplein 12. Zo. 10 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk. Zo.: geen opga ve ontvangen. Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo.: geen dienst. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Alle zondagen leesdiensten 9.30 uur, 14 en 18.30 uur. Gereformeerde Kerk. Getuigeniskerk, Adr. Lau- werijszstraat 6, Zo. 9.30 uur: J.S. Koops, 19 uur: H.J. Schoenmaker. Hofpleinkerk, Zo. 14.30 uur: J. van Leerdam. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22. Zo. 9.30 uur: P.J. Rebel. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt).Klein Vlaande ren 75, Zo. 9.30 uur: A. de Snoo, 16.30 uur: G.F. Overweg. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. Evangelisatie- dienst 'Zondag half twaalf', De Vergulde Baars, Baarsjesstraat 43, 15.30 uur. Wo. bijbelstudie. Dam 6, 19.30 uur. Hervormde Gemeente. S.O.W. Nieuwe Kerk, Groenmarkt, Zo. 9.30 uur: P, Melse. Koorkerk, Koorkerkhof, Zo. 10 uur: K. Hendrikse. Ontmoe- tingskerk, Oosterscheldestraat, Zo. 10 uur: O. Elseman. Engelse Kerk, Simpelhuisstraat, Zo. 19 uur: J.S. Koops. Thomaskapel, Zo. 9.30 uur: zie Hoeksteen. Oostkerk, Oostkerkhof, Zo. 10 uur: D. Boven. Wijkgemeente Geref.Bond, (in de Oost- kerk) Zo. 11 en 18.30 uur: J. Smit. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Lange Noordstraat 62, Za.: geen dienst in Middel burg. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 10 uur: R. Pip- pel. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: T.K. van Dam. Nederlands Gereformeerde Kerk, Gebouw Engel se Kerk, Simpelhuisstraat 10. Zo. 9.30 uur: H. Krabbendam, 17 uur: F. Huisman. Vereniging van Vrijzinnig Hervormden en Remon stranten. Koorkerk, Zo. 10 uur: K. Hendrikse. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Paul us kerk, Lombardstraat 1elke tweede en vierde zaterdag van de maand om 19 uur. Zo. 10 uur. De Hoek steen, Roozenburglaan 22, Zo. 11.30 uur. Waalse Kerk (Eglise Wallonne). Lange Noord straat 62. Zo. 10.45 uur: M. Gallez. Evangeliegemeente "De Wijngaard". Klarenbeek LTS. Zo. 9.30 uur: F. Vogelaar. Rafaël gemeenschap Eleos Walcheren, Olmen laan 8, Zo. 9.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Rey- ershove, Dauwedaelselaan 35, Zo. van 10-12 uur. Do. van 19.30-21.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Cen trum, Dauwedaelselaan 35, Zo. van 16-18 uur, Di. van 19.30-21.30 uur. NIEUW EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: J. de Pagter. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 en 19 uur: F.C. van Dijke. Hervormde Gemeente. Waterstraat 4, Zo. 10 uur: J. Pannekoek. Gereformeerde Gemeente. Saronkerk. Zo. 9.30 en 15 uur: H. Paul. RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. 11 uur: J. de Pagter. SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: G. Warner, 19 uur: B. Ridder, gez. dienst in de Herv. Kerk. Hen/ormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: H.W.J. Faassen, 19 uur: B. de Ridder. ST.LAURENS Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cit- tersstraat 69. Zo. 10 uur: G. de Hoop. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 uur: A.O. Poppe, 19 uur: R.G. v.d. Zwan. OOST-SOUBURG Kanaalstraatkerk, Zo. 9.30 uur: L.A. Woltering. Oranjepleinkerk, Zo. 9.30 uur: A. Spaans-Mole naar, 19 uur: L.A. Woltering. Bejaardentehuis 'De Zoute Viever", Dongestraat Ielke 1 e en 3e zaterdag om 9 uur. Zo. 19 uur: Q. v.d. Vrie. Martinuskerk. Kerklaan 19. Zo. 10 uur. Volle Evangeliegemeente Sion, Ritthemsestraat 43 (gebouw De Blazer), Zo. 10 uur: lofprijzings- dienst. VEERE Gereformeerde kerk. Zo. 9.30 uur: G.J. v.d. Linde, 14.30 uur: C. Brakema. Hervormde Kerk. Zo. 9.30 uur: G.J. v.d. Linde, gez. dienst in de Geref. Kerk. VLISSINGEN Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoy- straat 2, Zo. 9.30 en 16.30 uur: H. Mostert. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Wal- straat 23. Zo. 10 en 17 uur. Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20. West- Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur, Wo. 20 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk, Oude Markt, Zo. 10 uur: J.D. de Boer. Petruskerk, P. Krugerstraat 17, Zo. 9.30 uur: J.W. Genuit, 17 uur: J.D. de Boer. Johanneskerk, Bonedijkestraat 165, Zo. 9.30 uur: J.W. Glashou wer. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, Zo. 9.30 uur: A. Bosma. De Schaapskooi. Papegaaienburg, Zo. 9.30 uur: J. Wessel. Ziekenhuis Walcheren Koudekerkseweg 88, Zo. 10 uur: D. Jobse-Spie- rings. TerReede, Zo. 19 uur: A. Spaans-Molenaar. Jehova's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534. Do. van 19 tot 20.45 uur, Zo. van 10 tot 12 uur. Jehova's Getuigen gemeente 'Souburg Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534, Zo. van 15.30 tot 17.30 uur. Di. van 19 tot 20.45 uur. Jehova's Getuigen Vlissingen Bossenburgh. Za. van 17.30 tot 19.30 uur. Wo. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161. iedere Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Bonedijkestraat 163, Za. 9.30 uur: Eredienst, 10.30 uur: Bijbelstudie, J. Engelgeer. Gereformeerde Gemeente. Marnixplein 41. Zo. 9.30 en 16 uur: leesdienst. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 uur: C. BijL Pinkstergemeente Vlissingen e.o., Vrijdomweg 1, Zo. 15 uur: J. Rothuizen. Christelijk Centrum Zeeland. Open Hof, Alexander Gogelweg 57. Zo. 14.30 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Vr. 19.30 uur: avondmaal. Zo. 10 uur: gezinsdienst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwen straat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolische Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur, Wo. 20 uur. Evangelie Gemeente "De Blinkende Morgenster". Dr.Stavermanstraat 61. Zo. diensten om 10 en 17 uur. Rooms Katholieke Kerk Der Boede. Babbelaar, elke 2e, 4e en 5e zaterdag v.d. maand om 10.30 uur. Zo. 10.30 uur: Leger des Heils Vlissingen. Lieve Vrouwe Kerk, Singel (nabij stadhuis). Za. 19 uur. Zo. 9.30 uur. Ter Reede. Koudekerkseweg 81. Za. 17 uur Open Hof (Paauwenburg). A. Gogelweg 59. Zo. 11.15 uur. Middelburg, tel. 01180-37431. zondag tot 24 uur: J.F.M. Bergen. Kanaalstraat 89, Oost-Souburg, tel. 01184-61500. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Seroosker ke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: van vrij dag 18 uur t/m zondag 24 uur: R. Ubels en M.J.J. Helmes, Vroonstraat 11, Serooskerke, tel. 01189- 1212. Aagtekerke, Biggekerke, Domburg, Koudeker ke, Meliskerke, Westkapelle en Zoutelande: van vrijdag 18 uur t/m zondag 24 uur: F. van Eede, De Casembrootstraat 24, Westkapelle. tel. 01187-1234. West- en Midden-Walcheren: zaterdag t/m zon dag: A. Stutterheim, Sivertstraat 40, Meliskerke, tel. 01186-1760. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: zaterdag en zondag: G.J. de Witte, Doornen burg 31, Vlissingen, tel. 01184-78811. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag tot vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek L. v.d. Boogert, Vrijlandstraat 79, tel. 27471. Vlissingen: van vrijdag tot de vrijdag daaropvol gend (geopend van 8.30 - 17.?0 uur): Apotheek van de Sande, Badhuisstraat 30-34, tel. 12066. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: van vrijdag 9 uur tot maandag 9 uur: S. v.d. Kaaden, tel. 68791. Middelburg: van zaterdag 9 uur tot maandag 9 uur: K. Boot, tel. 39865. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschapsdieren) zaterdag en zondag: A.L. Hoogveld en R.B.M. Meesters, Korte Noordstraat 61, Middelburg, tel. 01180- 37077. Spreekuren zonder afspraak: za. en zo. 11 - 12 uur en 17-18 uur. Dierenartsenpraktijk Middelburg: (grote huis dieren) tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8- 9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Dom- burgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. OVERIGE DIENSTEN VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: J. Lukasse. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: Ds. Spaans, 19 uur: Ds. de Bruijn. ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Willi- brordusplein 2. Zo. 9.30 uur: P. Boekesteijn. Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion, 19.30 uur: Evening Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30, Vr. 19.30 en Zo. 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo.: geen opgave ontvangen. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 9.30 uur: Harmsen. Do. 14 april t/m wo. 20 april HUISARTSEN Middelburg: zaterdag tot 24 uur: F.J.J. Buyten- dijk, Noordweg 353, tel. 39933. zondag tot 24 uur: S A. van den Haak, Rouaansekaai 47, tel. 39933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur. (zonder afspraak). Vlissingen: zaterdag tot 24 uur: B. Bosch, Bad huisstraat 81, tel. 12233. zondag tot 24 uur: G. de Greef, Willem Klooslaan 1, tel. 68021. Visites aan vragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zon der afspraak). Souburg, Nieuw- en St. Joosland, Arnemui den, Gezondheidscentrum Middelburg- Zuid(praktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Visser): zaterdag tot 24 uur: J. Visser, Wachttoren 19, Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele week end 01180-28288. Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, 01180-28800. Kinder en jeugdtelefoon Zeeland, elke dag bereikbaar van 14-20 uur, 06-0432 (gratis). Patiëntenplatform Zeeland: 01100-49389. Stichting Bejaarden- (en gehandicapten) Alarm Zeeland. 01188-3404. Stichting "Blijf van m'n Lijf Zeeland": 01184- 14645 (dag en nacht). Bureau Sociaal Raadslieden en Algemeen Maatschappelijk Werk, Thuiszorg Walcheren. Middelburg, 01180-84000, Vlissingen, 01184- 36400, Stichting Slachtofferhulp Zeeland. 01180- 36108. Stichting SOS Telefonische Hulpdienst Zee land. 01180-15551 Vereniging tegen seksuele kindermishande ling binnen het gezin. Telefonisch spreekuur: van 8.30-9 uur, 01180-13362. Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis. 01100-49200. Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), 01180-37320 en 01184-13240. Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kinderbescherming. 01180-35015. Thuiszorg Walcheren, afdeling Kruiswerk, alarmnummer 01184-11877. Thuiszorg Walcheren, afdeling Gezinsverzor ging. alarmnummer 01184-14444 (pieper 168). Politie-assistentie Walcheren. Noodhulp 06-11 overige assistentie aanvragen 01180-33333.

de Vlissinger | 1994 | | pagina 15