ALLE LEEF TIJDEN. ZE MOETEN DOOR. GEEF! Beurs SNEL GEBOEKT DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG DINSDAG WOENSDAG Bijeenkomst Cursus/onderwijs Allerlei Sport Natuur Cultuur Gevonden Buurt/wijk Sport Allerlei Verenigingen Geloof Lezingen Woensdag 9 maart 1994 DE FAAM DE VLISSINGER 9 Cronyck - In de Stadsschouw burg in Middelburg wordt 10 maart een veiling gehouden. On der de stukken bevindt zich een geheel complete Cronyck van Zeeland, gedrukt in 1696 en voorzien van tientallen kopergra vures van steden, dorpen en kastelen in Zeeland en een wa- penkaart met alle familiewapens van Zeeland. Verder zullen streeksieraden van Walcheren en Zuid-Beveland worden geveild. Onder de schilderijen bevinden zich werken van Zeeuwse schil ders zoals Van Dijck, Louis Hey- mans, W. Abeleven en F. Maas. Bij de meubels zijn twee Zeeuw se achttiende-eeuwse kabinet ten. De kijkdag is 9 maart van 14 tot 21 uur, de veilig 10 maart vanaf 13.30 uur. Speelgoed - De vrouweninitia tiefgroep Kom uit je huis organi seert woensdag 16 maart een speelgoedbeurs in het Zuiderba ken in Middelburg. Wie een tafel wil reserveren voor de verkoop van oud speelgoed, kan na 19 uur terecht op telefoonnummer 01180-25989. De verkoop wordt gehouden tussen 10 en 11.30 uur. Artemis Middelburg, kennismakings- en informa tieavond voor vrouwen zon der baarmoeder, 19.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, bingo 50i, 14 u. Centrum San-Bao Middel burg, videolezing van Krish- namurti, 20 u. Zeeuwse Bibliotheek Middelburg, diale zing historie spoorlijn Roozendaal-Vlissingen, Ned. Ver. van Belangstellenden in het Spoor- en tramwegwe zen, 19.45 u. Ons Dorpsle ven Ritthem, jaarlijkse uitvoering Brassband ONDA, 19.30 u. VTV Clubgebouw Vlissingen, bingo en loterij, De Doordou wers, 20 u. Miro-terrein Vlissingen, container ZOPC, oud-papieractie geref. ge meente Vlissingen, 9 - 11.30 u. Zuiderbaken Middelburg, snuffelmarkt Wijkvereniging Zuid, 10 - 13 u. Stad- schouwburg Middelburg, 100-jarig bestaan Bouw en Houtbond FNV, afscheid van voorzitter J. Maas, 18.30 u. Wjkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, prijsklaverjassen, 14 u. VVV Vlissingen, be gin wandeling door Vlissin gen onder leiding van een gids, 14 u. Ned. herv. kerk Westkapelle, jaarlijkse uitvoe ring Chr. Gem. Zangvereni ging Looft den Heere, 19.30 u. De Spinne Goes, dans en ontmoetingsavond voor alleenstaanden, Vrienden kring Kapasi, 21.30 u. Ont moetingscentrum Dauwen- daele Middelburg, dia-avond vogelvereniging 't Goud haantje, 20 u. VCV Clubgebouw Vlissingen, prijsklaverjassen, De Door- douwers, 20 u. Bachten Komme Vlissingen, 'De Walcherse folklore brien- gers', activiteit Stichting Wel zijn Ouderen Vlissingen, 14 u. Doedag - Vier MBO-colleges in Zeeland bieden donderdag 10 maart zo'n honderd meisjes een andere kijk op kiezen. Meisjes blijken zich te veel te oriënteren op een beperkt aantal sectoren en hebben daardoor een zwakke re positie op de arbeidsmarkt. Het ROC Westerschelde, Zeeland College, Oosterscheldecollege en het Agrarisch Opleidings Cen trum willen een evenwichtiger verdeling van jongens en meisjes over de beroepssectoren en orga niseren daarom de Provinciale Doe-dag. Meisjes uit de tweede klas VBO en derde klas Mavo/Ha vo kunnen een keus maken uit het totaal aanbod van de Zeeuw se MBO-instellingen op het ge bied van techniek en groen. Er zijn dertien verschillende activi teiten, van procestechniek tot groenverzorging. De activiteiten worden gehouden in Vlissingen, Middelburg, Goes en Terneuzen. Frans - De Zeeuwse Volksuni versiteit begint dinsdag 15 maart om 19.30 uur met een cursus Frans op reis. De cursus, die wordt gehouden in het gebouw van de ZVU in Middelburg, omvat acht lessen van anderhalf uur en is bedoeld voor mensen die hun basiskennis Frans willen ophalen. Verder verzorgt de ZVU een va kantiecursus Hongaars op woensdagavond. In de cursus ko men praktische zaken aan bod. Peuters - Marcela Simons geeft woensdag 23 maart een informa tie-avond over Muziek, baby's en peuters in het gebouw van Thuiszorg Walcheren in Vlissin gen. In het huidige radio- en tele visietijdperk blijkt volgens Simons zingen en spelen met ba by's en peuters niet meer ge woon te zijn. Ouders weten niet meer welke liedjes te zingen of hoe een spelletje te spelen. Kin deren op de kleuterschool zijn niet meer gewend zelf te zingen. Simons geeft de cursus Muziek op Schoot, die is bedoeld voor kinderen van 4 maanden tot 4 jaar. Landschap - De educatieve werkgroep van de KNNV verzorgt in april een korte cursus Walche ren, het landschap vroeger en nu. De cursus bestaat uit een diale zing door J. Herman, medewer ker van de Stichting Landschapsverzorging Zeeland, over landschapselementen als veedrinkputten en meidoornheg gen, een fietsexcursie onder lei ding van J. Herman, een dialezing door A. de Klerk, histo risch geograaf over het land schapsbeeld van het vooroorlogse Walcheren en een lezing van De Klerk over vroegere vormen van milieuvervuiling en milieuzorg op Walcheren. De cur sus wordt gegeven op 11, 18 en 25 april in het MEC in Vlissingen, de excursie is op 16 april. Belang stellenden kunnen zich opgeven bij het MIC in Middelburg. Vrije School - De Vrije School Zeeland in Middelburg houdt za terdag 19 maart een open dag, met als thema Hoofd, hart en handen. Belangstellenden kun nen een paar openbare lessen bij wonen. De open dag is van 9.30 tot 12.15 uur. EHBO - In Centrum San-Bao in Middelburg wordt op 14, 21 en 28 maart een cursus EHBO met klassieke homeopathie aangebo den. Belangstellenden kunnen zich aanmelden op 01180-25369. IKV - De IKV-kern Vlissingen houdt woensdag 9 maart in Open Hof in Vlissingen een discussie-avond over de oorlog in Bosnië. Na het vertonen van een korte videofilm zal een gesprek worden gevoerd naar aanleiding van een aantal discussievragen. De bijeenkomst begint om 20 uur. Haptonomie - Voor wie meer wil weten over haptonomie orga niseren Ineke Los en Sandra Ste- vering maandag 14 maart een bijeenkomst, tijdens welke ook de betekenis van de haptonomie in (fysio-)therapeutische zin aan de orde komt. Een en ander zal met praktische voorbeelden wor den verduidelijkt. De bijeenkomst wordt gehouden van 19.30 tot 22 uur aan de Loskade 43 in Mid delburg. Voor inlichtingen of aan- melding 01180-33002/35274. Direct Mail - De Kamer van Koophandel in Middelburg ver zorgt op 16 en 30 maart, in sa menwerking met het Instituut voor Midden- en Kleinbedrijf, een workshop over' het medium di rect mail. In de workshop leren de deelnemers hoe ze hun doelen en doelgroepen in kaart brengen en hoe ze een goede verkoop brief opstellen. De eerste bijeen komst duurt van 14 tot 20 uur, de tweede van 19 tot 22 uur. Nieuw-Middelburg - Het Julia na Welzijn Fonds heeft aan Wijk vereniging Nieuw-Middelburg een bijdrage gegeven van tiendui zend gulden voor de bouw en in richting van een nieuw wijkgebouw. Het Juliana Welzijn Fonds ondersteunt per jaar ruim duizend projecten in Nederland op het gebied van maatschappe- lijk welzijn. Polen - Bij J. Sedee aan de Sportlaan 18 in Middelburg kun nen 17 maart tussen 18 en 22 uur paaspakketten worden inge leverd voor kennisen in Polen. De pakketten moeten goed verpakt zijn, bij voorkeur in een stevige doos met plakband en touw af gesloten. De pakketten mogen ten hoogste 25 kilo wegen. Beestenboel - Het Zeeuws Bio logisch Museum in Oostkapelle houdt woensdag 16 maart een beestenboelmiddag. Het thema is Op Kikkerpad. Na het bekijken van een video over kikkers gaan de kinderen het bos in naar een vijver of een poel, waar ze op drachten over kikkers en water uitvoeren. Na afloop wordt een papieren kikker geknutseld. Op Kikkerpad is bedoeld voor kinde ren van 8 tot 12 jaar. Voor jonge re kinderen is een aangepast programma. Er is plaats voor maximaal dertig kinderen. Natuurhistorie - In Milieu Edu catief Centrum De Kloek in Vlis singen houdt tuin- en landschapsarchitect Bosch 15 en 22 maart om 20 uur een lezing over de cultuur- en natuurhistorie en de toekomst van de Walcher se landgoederen. Zaterdag 26 maart volgt een excursie Inlich tingen en opgave bij het Milieu Informatief Centrum in Mid delburg. Wielerklassement - De Stich ting Meeting Point Middelkamp stelt tweeduizend gulden be schikbaar voor een Zeeuws wie lerklassement. Het klassement wordt wekelijks opgemaakt. De eerste tien geplaatste A- amateurrenners in Zeeuwse cri teriums krijgen voor het klasse ment punten toegekend. Aan het eind van het wielerseizoen zal aan de tien best geplaatste ren ners een geldprijs worden over handigd. De eerste punten konden afgelopen maandag wor den verworven in het criterium van 's-Heerenhoek. Meeting Point Middelkamp is in 1993 op gericht door de ZRTC Theo Mid delkamp en heeft tot doel het behartigen van de belangen van de Zeeuwse wielersport. Hoogelande - Rondom de Kapel van Sint Maarten in Hoogelande zal vanaf zondag 29 mei gedu rende een maand een buitenten toonstelling te zien zijn met het thema 'Er zit muziek in'. Creatie ve geïnteresseerden zijn welkom aan het project mee te doen met een eigen object. Voor informatie of opgave: 01180-27382 (na 18 uur). Jeugdweekeinde - Het Middel burgs Muziekkorps MMK houdt van 11 tot en met 13 maart een jeugdweekeinde in het vakantie- en conferentiecentrumm Bos en Duin in Oostkapelle. Tijdens het weekeinde oefenenen de deelne mers aangepaste werken, zodat iedereen ongeacht zijn niveau een partijtje kan meespelen. NaaSt de repetities is er ruim tijd voor andere zaken, als spelletjes en disco. Aan het eind van het weekeinde geven de deelnemers zondag 13 maart om 15 uur een concert in de Grevelingenzaal van Bos en Duin. SLAZ - De Stichting Literaire Ac tiviteiten Zeeland (SLAZ) houdt woensdag 16 maart, in de boe kenweek, een bijeenkomst met de dichters Frans van Dixhoorn, Jan Eijkelboom, Anna Enquist en Neeltje Maria Min. De bijeen komst in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg begint om 20 uur. Vanaf 19.30 uur speelt Entre'ac- tes poëtische salonmuziek. De dichters worden ingeleid door Anke Tanihatu van Radio Zee land. De dichters lezen voor uit eigen werk. Dinsdag 22 maart heeft SLAZ Jacques Klöters uit genodigd een lezing te verzorgen in de Zeeuwse Bibliotheek om 20- uur. Klöters is neerlandicus, ca baretier en maker van program ma's voor radio, tv en theater. Hij publiceerde diverse boeken over de geschiedenis van het amuse ment en een aantal bloemlezin gen. Zijn lezing draagt de titel 'Het lied is de psychiater van de gewone man'. Geld - In de hal van de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg is van 11 maart tot en met 29 april de tentoonstelling Geld uit de Belt te zien. De tentoonstelling toont aan de hand van diverse thema's een selectie van de meer dan dui zend voorwerpen die in 1992 en 1993 zijn gevonden tijdens ar cheologisch onderzoek van de bouwput voor de parkeerkelder en het belastingkantoor aan de Kousteensedijk. De meeste voor werpen zijn afkomstig uit een laag grond die in de zestiende eeuw op het terrein van de Kousteensedijk werd gestort. Ze vormen een tastbare herinnering aan het dagelijks leven van de Middelburgers in de zestiende eeuw. De tentoonstelling Geld uit de Belt is samengesteld door het Provinciaal Depot voor Bodem vondsten in samenwerking met het Bureau provinciaal museum consulent en de Zeeuwse Biblio theek, ter gelegenheid van de gelijknamige publikatie van Uit geverij ADZ in Vlissingen. Zingen - De commissie Zingen in Middelburg houdt zaterdag 12 maart van 19.30 tot 20.45 uur een koor- en samenzangavond in de Nieuwe Kerk in Middelburg. Het Christelijke Mannenkoor Sja- loom en het Christelijk Gemengd Koor Hammaaloth, beide uit Goes, zullen hun medewerking verlenen. Dominee L. Wiillschle- ger verzorgt de meditatie. Bankbiljet - Bij de politie in Mid delburg zijn tussen 19 en 25 fe bruari de volgende zaken afgegeven: bankbiljet, goudkleu rige look-over herenbril, zwarte koffer met diaprojector, ov-kaart, zwarte nylon portemonnee met sleutel, ijshockeyschaatsen, paar zwarte herenschoenen, paar wit te sportschoenen, gouden lang werpige broche, zilveren langwerpige broche, diverse sleu tels, Volvo-wieldop. De Maxis heeft bij de politie in Middelburg afgegeven: bruine reiskoffer, Mirado-wieldop, blauwe das, bruin geruite dameshalsdoek, paar zwarte kinderhandschoe nen, paar bruinieren herenhand schoenen, paar bruin gemêleerde wollen wanten, paar lichtblauwe wollen wanten, witte fopspeen. Bij de politie in Vlissingen zijn tussen 23 februari en 2 maart de volgende zaken aangegeven: een grijs/cyperse poes, trouwring, handschoen, portemonnee, huissleutels, sleuteletui, twee sleutelbossen en sleutels in een mapje. Bij het dierenasiel is een cypers/witte kater afgegeven. ving) verzorgt maandag 11 april om 20 uur een lezing in de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg. Dr. A.K. Olderwald zal spre ken over de arts als detective Het werk van een arts, de manier van informatie verzamelen alvo rens een diagnose te stellen, wordt vaak vergeleken met dat van een detective. In de lezing zullen de voor- en de nadelen van deze vergelijking worden bespro ken. Olderwald is universitair do cent filosofie en medische ethiek. Zijn lezing is bedoeld voor een breed algemeen geïnteresseerd publiek. Media - Psychologe Christi Amons houdt woensdag 23 maart een lezing in de Vrije School in Middelburg over de in vloed van de media op het kind. De lezing begint om 20 uur. Toerclub - Toerclub Walcheren houdt zaterdag 12 maart de jaar lijkse openingstocht. De afstand van de tocht is ongeveer zestig kilometer en wordt verreden ach ter voorrijders, in een gesloten peloton met een gemiddelde snelheid van 25 kilometer per uur. De route voert over Walche ren en een stukje Zuid-Beveland. Deelnemers kunnen zich tussen 8.30 en 9 uur inschrijven in Hof van Walcheren in Koudekerke. Pannekoektocht - Wan delsportvereniging Willen is Kun nen houdt zaterdag 12 maart haar jaarlijkse Pannekoektocht. De afstanden zijn vijf, tien en vijf tien kilometer en er kan worden gestart tussen 11 en 14 uur van uit de voormalige Willem Hl- kazerne in Vlissingen. Als belo ning krijgt elke wandelaar een warme pannekoek. Poortershove - Het oude jonge- rengebouw Poortershove is niet meer. In afwachting van een nieuw gebouw kunnen de jonge ren in de Middelburgse Ma- gistraatwijk tijdelijk terecht in het voormalige kleuterschooltje aan de Schepenenhof. Iedere vrijdag avond is het gebouw geopend van 19.30 tot 23 uur. Wie wil sporten kan elke maandag tussen 19.30 en 22 uur terecht in de gymzaal aan de La Palmastraat. Schaapskooi - De Schaapskooi in de Vlissingse wijk Lammeren- burg houdt zondag 13 maart van 14.30 tot 17 uur open huis. Tij dens de middag staat kunst in de wijk centraal. Kunstenaars uit Groot-Lammerenbrug zullen ex poseren in drie ruimten: schilde rijen in de kerkzaal, houtsnijwerk in de hal en pergamo in de grote zaal. Verder is er gelegenheid brieven te schrijven voor politieke gevangenen, is er een lektuurta- fel en een meditatiehoekje. De Schaapskooi ligt naast het win kelcentrum Papegaaienburg. tergrond bereiken. Chris heeft vo rig jaar uit Zeeland zeventig telefoontjes met vragen om hulp en informatie gekregen. De stich ting vraagt in een brief aan besturen en directies van scholen om scholieren te wijzen op de hulpmogelijkheden die Chris biedt. De stichting biedt sinds 1990 hulp aan kinderen en jonge ren die in de knel zijn gekomen. Chris maakt hiervoor gebruik van een telefonische hulplijn die 24 uur per dag open staat. Daar naast heeft de stichting een lan delijk netwerk van vijfhonderd vrijwilligers en deskundigen die verder hulp bieden. Ook in Zee land heeft de stichting vrijwilli gers en deskundigen die kunnen worden ingeschakeld. Lichtboei - Het project 'Kinde ren in andere landen' waar leer lingen van de Lichtboei in Westkapelle de afgelopen weken aan hebben gewerkt heeft 4100 gulden opgebracht voor een pro ject van het Jeugd Rode Kruis in Kenia. Het geld is bijeengebracht door een sponsorloop en de ver koop van zelfgemaakte artikelen en uitheemse hapjes. Ook de overige organisaties die tijdens de tentoonstelling aanwezig wa ren deden goede zaken. Terre des Hommes heeft 418 gulden ver diend, de Wereldwinkel 527, Uni cef 360 en Novib honderd gulden. Knights - De vijf heren van The London Knights brengen hun ero tische dansshow vrijdag 25 maart in de Stadssdanszaal in Middelburg. Het optreden begint om 22 uur, de zaal is vanaf 21 uur open. Alleen vrouwen zijn welkom de show bij te wonen. Vanaf 1 uur mogen ook mannen de zaal betreden. de Frank Boeijengroep, Doe Maar, Willeke Alberti en Paul de Leeuw. De feestavond in het COC-pand in Middelburg begint om 21 uur. Hartezorg - De Patiëntenvereni ging voor- en nazorg bij hartziek ten Hartezorg houdt woensdag 23 maart de jaarlijkse ledenver gadering in de Zeeuwse Biblio theek in Middelburg, vanaf 19.30 uur. Tijdens de vergadering ver zorgt een arts van het Ge neesmiddelenteam van het ministerie van WVC de presenta tie Verantwoord Geneesmidde- lengebruik, dat een kritische en (kosten)bewuste houding, een realistisch verwachtingspatroon en een veilig en zorgvuldig ge bruik van geneesmiddelen wil sti muleren. Detective - Het VUSA-centrum (Vrije Universiteit en Samenle- Chris - Stichting Chris, de lande lijke organisatie voor christelijke kinder- en jeugdhulp stuurt deze week informatiepakketten naar christelijke scholen in Zeeland. De stichting wil op deze manier kinderen met een christelijke ach- COC - De NVIH COC afdeling Midden Zeeland houdt zaterdag 12 maart een feestavond onder de naam Going Dutch. De avond zal in het teken staan van het Ne derlands produkt. Nederpop van Shocking Blue, Golden Earring en 2 Unlimited zal te horen zijn, naast Nederlandstalige hits van REUMAFONDS NATIONAAL REUMAFONDS Staten laan 128 2582 GW Den Haag Giro 324 Bankrekening 70.70.70.848 Medelingen voor deze rubriek melden voor vrij dag 17 uur, liefst schriftelijk. Postbus 5017, 4330 KA Middelburg. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: J. Pannekoek, 19 uur: N. de Boo. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 en 15 uur: M. Goudriaan. Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 uur: J. Bakker, 14.30 uur: R.G. v.d. Zwan. Volle Evangelie-gemeente 'Immanuel' West- dijkstraat 5-7, samenkomst Do. 20 uur. Zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Kerk. Kerkplein 1. Zo. 10.15 uur: Ma- nuputty. DOMBURG Hervormde Kerk. Markt 8. Zo.: geen opgave ont vangen." Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. eerste, derde en vijfde zaterdag v.d. maand om 19.15 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: W.P. Jansen (gezamelijke dienst). Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25, Zo. 10 uur: W.P. Jansen (in de Geref. Kerk). GRUPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: N.J. Dekker, 14.30 uur: C. Simons. Hervormde Gemeente. Zo.: geen opgave ont vangen. HOOGELANDE Christengemeenschap, Kapel van St. Maarten. Zo. 10.30 uur. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: P.C. Schoonenboom. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 10 uur: J. van Reenen. Ned. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1. Zo. 10 uur: B. de Haan. Baarsjesstraat 43, 15.30 uur. Wo. bijbelstudie. Dam 6, 19.30 uur. Hervormde Gemeente. S.O.W. Nieuwe Kerk, Groenmarkt, Zo. 9.30 uur: C. Brakema. Koorkerk, Koorkerkhof, Zo. 10 uur: J. Sperna. Ontmoetings- kerk, Oosterscheldestraat, Zo. 10 uur: T. Rinke- ma. Engelse Kerk, Simpelhuisstraat, Zo. 19 uur: A.C. Verweij. Thomaskapel, Zo. 9.30 uur: A.C. Verweij, 17 uur: P. Paulus. Oostkerk, Oostkerkhof, Zo. 10 uur: O. Elseman. Wijkgemeente Ge ref.Bond, (in de Oostkerk) Zo. 11 uur: L. Wüllsch- leger, 17 uur: Th.W. van Bennekom. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Lange Noordstraat 62, Za. 10 uur: Bijbelstudie, 11 uur: Eredienst, C.E. vd. Ploeg (afscheidsdienst). Leger des Hei/s. Hoogstraat 20. Zo. 9.20 uur: bidstond, 10 en 19 uur: R. Pippel. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: N. Boomer. Nederlands Gereformeerde Kerk, Gebouw Engel se Kerk, Simpelhuisstraat 10. Zo. 9.30 en 17 uur: G. v. Dijk. Vereniging van Vrijzinnig Hervormden en Re monstranten. Koorkerk, Zo. 10 uur: J. Sperna. Rooms-Katholieke Kerk Petrus en Pauluskerk, Lombardstraat 1, elke tweede en vierde zaterdag van de maand om 19 uur, zondag 10 uur. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, Zo. 11.30 uur. Waalse Kerk (Eglise Wallonne). Lange Noordstraat 62. Zo.: geen dienst. Evangeliegemeente 'De Wijngaard'. Klarenbeek LTS. Zo. 9.30 uur: J. van Barneveld. Rafaël gemeenschap E/eos Walcheren, Olmen laan 8, Zo. 9.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg- Reyershove, Dauwedaelselaan 35, Zo. van 10-12 uur, Do. van 19.30-21.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg- Centrum, Dauwedaelselaan 35, Zo. van 16-18 uur. Pi. van 19.30-21.30 uur. NIEUW EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: P. Barment- lo. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 en 17 uur: F.C. van Dijka Hervormde Gemeente. Waterstraat 4, Zo. 10 uur: A.C. den Hollander. RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. 11 uur: P. Barmentlo. SEROOSKERKE MELISKERKE Gereformeerde Gemeente Valkenburgstraat 25. iedere zondag om 9.30 uur en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: R.G. v.d. Zwan, 14.30 uur: J. Bakker. Hervormde Kerk Zo. 9 uur: Manuputty. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: G. Warner, 19 uur: G. Warner (gezamelijke dienst). Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: H.W.J. Faassen, 19 uur: G. Warner (in de Geref. Kerk). ST.LAURENS MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avonden op do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Her- berdsland 11. Baptisten Gemeente. Kapel Herengracht 74. Zo. 10 uur: L. Fabriek. Centrum Middelburg. Segeerstraatkerk, Zo. 9.30 en 14 uur: leesdienst, 18.30 uur: C. Harinck. Evangelische Baptisten Gemeente. Damplein 12. Zo. 10 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 16.30 uur: J.G. Schenau. Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo. 11 uur: M.C. Postema. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Alle zondagen leesdiensten 9.30 uur, 14 en 18.30 uur. Gereformeerde Kerk. Getuigeniskerk, Adr. Lau- werijszstraat 6, Zo. 9.30 uur: J.S. Koops, 17 uur: C. Brakema. Hofpleinkerk, Zo. 9.30 uur: M.C. Baart, 14.30 uur: J.S. Koops. De Hoeksteen, Roo zenburglaan 22, Zo. 9.30 uur: P. Paulus, 17 uur: zie Thomaskapel. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt).Klein Vlaande ren 75, Zo. 9.30 en 16.30 uur: A. de Snoo. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. Evangelisatie- dienst 'Zondag half twaalf'. De Vergulde Baars, Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cit- tersstraat 69. Zo. 10 uur: St. Spanjer. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 uur: A. van Westen, 17 uur: W.A. vd. Berg. OOST-SOUBURG Kanaalstraatkerk, Zo. 9.30 uur: L.A. Woltering. Oranjepleinkerk, Zo. 9.30 uur: L.C. Ladenberg- Deij, 19 uur: L.A. Woltering. Bejaardentehuis 'De Zoute Viever', Dongestraat 1, elke 1e en 3e zaterdag om 9 uur, zo. 19 uur: ds. v.d. Wal. Martinuskerk. Kerklaan 19. Zo. 10 uur. Volle Evangeliegemeente Sion, Ritthemsestraat 43 (gebouw De Blazer), Zo. 10 uur: lofprijzings- dienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo.: geen opgave ontvangen. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 9.30 uur: M.C. Postema. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lan- noystraat 2, Zo. 9.30 uur: H. Mostert, 16.30 uur: G.F.* Overweg. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Walstraat 23. Zo. 10 en 17 uur. Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20, West- Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur, Wo. 20 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk, Oude Markt, Zo. 10 uur: A.J. Bijl. Petruskerk, P. Krugerstraat 17, Zo. 9.30 uur: G. Kalksma. Johanneskerk, Bonedijkestraat 165, Zo. 9.30 uur: J.W. Glashouwer. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, Zo. 9.30 uur: C.A. Schoorel. De Schaapskooi, Papegaaienburg, Zo. 9.30 uur: A.V. de Nooy. Ziekenhuis Walcheren Koudekerkseweg 88, Zo. 10 uur: R.K. Pastor. Ter Reede, Zo. 19 uur: C.D. Bijl. Jehova's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534. Do. van 19 tot 20.45 uur, Zo. van 10 tot 12 uur. Jehova's Getuigen gemeente 'Souburg Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534, Zo. van 15.30 tot 17.30 uur. Di. van 19 tot 20.45 uur. Jehova's Getuigen Vlissingen Bossenburgh. Za. van 17.30 tot 19.30 uur. Wo. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161. iedere Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Bonedijkestraat 163, Za.: geen dienst in Vlis singen. Gereformeerde Gemeente. Marnixplein 41. Zo. 9.30 en 16 uur: leesdienst. Leger des Hei/s. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 uur: C. Bijl. Pinkstergemeente Vlissingen e.o., Vrijdomweg 1, Zo. 15 uur. Christelijk Centrum Zeeland. Open Hof, Alexan der Gogelweg 57. Zo. 14.30 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrou wenstraat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolische Genootschap. Singel 190-194. Za 9.30 uur, Wo. 20 uur. Evangelie Gemeente 'De Blinkende Morgenster'. Dr.Stavermanstraat 61. Zo. diensten om 10 en 17 uur. Rooms Katholieke Kerk Der Boede. Babbelaar, el ke 2e, 4e ën 5e zaterdag v.d. maand om 10.30 uur. Zo. 10.30 uur: J. Herweyer. Lieve Vrouwe Kerk, Singel (nabij stadhuis). Za. 19 uur, zo. 9.30 uur. Ter Reede. Koudekerkseweg 81. Za. 17 uur Open Hof (Paauwenburg). A. Gogelweg 59. Zo. 11.15 uur. VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: W.P. Jansen. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: Ds. Spaans, 19 uur: ds. Glashouwer. Souburg, Nieuw- en St. Joosland, Amemuiden, Gezondheidscentrum Middelburg-Zuid(praktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Visser): zaterdag: C. Wattel, Amste/straat 55, Oost- Souburg, tel. 01184-61630. zondag: A.G. Bouw meester, Stationsplein 1, Arnemuiden, tel. 01182-1308. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Serooskerke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: van vrijdag 18 uur t/m zondag 24 uur: R.A.D. van Tot, Markt 12, Veere, tel. 01181-1271. Aagtekerke, Biggekerke, Domburg, Koudekerke, Meliskerke, Westkapelle en Zoutelande: van vrij dag 18 uur t/m zondag 24 uur: PK. Noor/ander, Middelburgsestraat 94, Koudekerke, tel. 01185-1231. West- en Midden-Walcheren: zaterdag en zon dag: B. Bouwense, Valkenisseweg 14, Biggeker- ke, tel. 01185-2190. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: zaterdag en zondag: R.P. Reddingius, Singel 26, Vlissingen, tel. 01184-12644. APOTHEKEN ZZIZZZZZZZZ Middelburg: van vrijdag tot vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek L. v.d. Boogert, Vrijlandstraat 79, tel. 27471. Vlissingen: van vrijdag tot de vrijdag daaropvol gend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek van de Sande, Badhuisstraat 30-34, tet 12066. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: van vrijdag 9 uur tot maandag 9 uur: H. Hament, tel. 79678. Middelburg: van zaterdag 9 uur tot maandag 9 uur: M. de Jonge, teI. 16761. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschapsdieren) zaterdag en zondag: v.d. Akker, Kanaalstraat 3, Oost- Souburg, tel. 01184-60860. Spreekuren zonder afspraak: za. en zo. 11- 12 uur en 17-18 uur. Dierenartsenpraktijk Middelburg: (grote huisdie ren) tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8-9 uur. Dierenartsëhpraktijk Oostkapelle: Oude Dom- burgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. OVERIGE DIENSTEN ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Willi- brordusplein 2. Zo. 9.30 uur: P. Boekesteijn. Do. 10 maart t/m wo. 16 maart VEERE HUISARTSEN Gereformeerde kerk. Zo. 10 uur: W.B. Obbink (in de Herv. Kerk). Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: W.B. Obbink (geza melijke dienst). VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion, 19.30 uur: Evening Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30, Vr. 19.30 en Za 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Middelburg: zaterdag tot 24 uur: F.J.J. Buyten- dijk, Noordweg 353, tel. 39933. zondag tot 24 uur: P.F. de Doelder, Bellinkplein 1, tel. 39933. Vi sites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor drin gende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur. (zonder afspraak). Vlissingen: zaterdag tot 24 uur: F. v.d. Berg, Gies- senburg 12, tel 65253. zondag tot 24 uur: R.M. Thiadens, Zuiderbaan 23, te! 64633. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur. (zonder afspraak). Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele weekend 01180-28288. Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, 01180-28800. Kinder en jeugdtelefoon Zeeland, elke dag bereik baar van 14-20 uur, 06-0432 (gratis). Patiëntenplatform Zeeland: 01100-49389. Stichting Bejaarden- (en gehandicapten) Alarm Zeeland. 01188-3404. Stichting 'Blijf van m'n Lijf Zeeland': 01184-14645 (dag en nacht). Bureau Sociaal Raadslieden, Thuiszorg Walche ren. Middelburg, 01180-84000, Vlissingen, 01184-86400, Stichting Slachtofferhulp Zeeland. 01180-36108. Stichting SOS Telefonische Hulpdienst Zeeland. 01180-15551. Vereniging tegen seksuele kindermishandeling binnen het gezin, Telefonisch spreekuur: van 8.30-9 uur, 01180-13362. Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis. 01100-49200. Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), 01180-37320 en 01184-13240. Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kin derbescherming. 01180-35015. Thuiszorg Walcheren, afdeling Kruiswerk, alarm nummer 01184-11877. Thuiszorg Walcheren, afdeling Gezinsverzorging. alarmnummer 01184-14444 (pieper 168). Politie-assistentie Walcheren. Noodhulp 06-11, overige assistentie aanvragen 01180-33333. Weerbericht 06-9775 Waterstanden 06-9771

de Vlissinger | 1994 | | pagina 9