Première kinder voorstelling in Arsenaaltheater Oude muziek in een nieuw jasje Zigeunermuziek op podium Beest Optredens in de Piek Informatie-avond over kunst in Paauwenburg Dorpen op Zuid-Beveland in Zeeuwse Bibliotheek 10 MAART T/M 16 MAART IN MIDDEN ZEELAND Kindertheater 't Hondje van De Ruyter brengt za terdag 12 maart in het Arsenaaltheater in Vlis- singen de voorstelling 'Het geheim van het schilderij' in premiere. Deze opvoering sluit aan bij het Mondriaanjaar 1994 en begint om 15 uur. Theatermonoloog als legpuzzel Woensdag 9 maart 1994 DE FAAM - DE VLISSINGER 7 mmm Mondriaan kwam in het begin van deze eeuw naar Zeeland, sa men met andere kunstenaars. Ze werden geinspireerd door het Zeeuwse licht. In 't Geheim van het Schilderij zien de kinderen al lerlei verschijningsvormen van het licht. De hoofdrolspeelster (Gonda van de Eynde) wil bij voorbeeld het zonlicht vangen. Ze is schilderes en wil het gevan- geh licht in haar schilderij laten schijnen. Josien de Graaf schreef de tekst, ze heeft tevens de regie in handen. Auke van de heide maakte het decor. Zij is een uit Zeeland af komstige kunstenares. Het schil derij De rode wolk van Piet Mondriaan wordt genoemd als inspiratiebron. Gemma van de Hoogte ontwierp de kostuums. Daarbij diende een schilderij van Charlie Toorop als uitgangspunt. Het schilderij, 'Aan de toog', speelt in de voorstelling een be langrijke rol. Twee figuren uit diat werk komen tot leven en gaan op zoek naar het zonlicht. Peter Adriaanse en Eric Holm spelen deze figuren. Ze moeten op tijd terug zijn in de lijst, want als de volle maan verduistert loopt het slecht met ze af. De Vlissingse serie Folk Roots- concerten in het Arsenaaltheater graaft deze maand terug in een ver verleden met de Duitse groep La Rotta. Het kwartet onder lei ding van harpist Thomas Daun vindt zijn inspiratie in muziek uit de middeleeuwen en de re naissance. Dat betekent echter niet dat de toehoorder met La Rotta de stof fige wereld van de oude muziek binnentreedt. De vier instrumen talisten nemen veeleer een the ma als uitgangspunt om er al spelende een nieuw, levendig muziekstuk van te maken. Daar bij wordt muziek uit een grijs ver leden gecombineerd met hedendaagse klanken en arran gementen uit de folk, rock en jazz. De vier bespelen de harp, gi taar, fluit, xylofoon, doedelzak, saxofoon, draailier en accordeon. Het concert in het Arsenaalthea ter begint zondag 13 maart om 16 uur. On the cover. In de vierde week van de actie De Piek moet blijven treden drie regionale bands op in het jonge rencentrum in Vlissingen. De concerten op 10, 11 en 12 maart beginnen om 22 uur. De Vlissingse band On the cover staat 10 maart op het podium. De viermansband speelde al eer der in De Piek: tijdens de 'tribute to Brian Jones/dertig jaar Stones- avond. Toen speelde de formatie alleen Rolling Stones-covers. Donderdag brengt On the cover, die zich vooral toelegt op het spelen van muziek uit de jaren zestig en zeventig met hier en daar een eigen nummer, een af wisselende set rockcovers, waar onder werk van Steve Miller, Bad Company en de Rolling Stones. De Walcherse band G-String is vrijdag aan de beurt. Hun optre den is een reünie voor de bandle den. Ze traden al eerder met groot succes op in de Piek en wil den ter gelegenheid van de actie De Piek moet blijven nog eens samen op het podium staan. De band speelt soulcovers van onder anderen Aretha Franklin en Lenny Kravitz. Zaterdag staat First Paris, de Wal cherse gelegenheidsformatie rond Gert de Meijer, in De Piek. Gert de Meijer heeft onder meer eens een lp gemaakt met folkge- tinte nummers. Na een rustperio de vond hij John Gerrits, Tonnie Tilroe en Anieck Hoogesteger en enkele freelance-muzikanten be reid samen met hem muziek te maken. Het repertoire van de band is een mengeling van semi- akoestische en elektrisch ver sterkte folkrock en popmuziek. Twee figuren uit 't Geheim van het schilderij. In podium 't Beest treedt vrijdag 11 maart het Roemeense zigeu nerorkest Taraf de Haidouks op. De bijna legendarische groep bestaat uit tien muzikanten. Het jongste lid is zeventien jaar, de oudste is de 73-jarige zanger/vio list. Het optreden begint om 21 Taraf de Haidouks was in 1992 al eens in 't Beest te zien en ver baasde daar het publiek met hun mengsel van kitscherige lief desliederen, ontroerende ballades en wervelende danssongs. Hoog tepunt was een lied over de voor malige Roemeense dictator Ceaucescu. Het VPRO- radioprogramma De Wandelende Tak zond bijna een uur uit van een van hun optredens. Doordat de oudere muzikanten experts zijn in het traditionele re pertoire van de streek en de jon geren meer beïnvloed zijn door de buitenlandse muziek, staat hun optreden garant voor een avond met uiterst gevarieerde muziek. De adviescommissie beeldende kunst van de gemeente Vlissin gen houdt donderdag 10 maart een openbare informatiebijeen komst over een kunstproject in de wijk Paauwenburg. De door de adviescommissie geselecteer de concepten van kunstenaars Bob Pingen en Jan Haas worden vanaf 19.30 uur toegelicht in Campus de Ruyter in Vlissingen. Na een eerste oriëntatie op 20 oktober vorig jaar en nadat de bewoners van de wijk hun visie op kunst in de wijk kenbaar heb ben gemaakt, heeft de commis sie een opdrachtomschrijving gestuurd aan alle beroepskunste naars in Vlissingen. Het beelden de kunstproject is bedoeld voor de directe omgeving van de cir kelvormige nieuwbouw in het middengebied van Paauwenburg. De gemeente denkt daarbij aan tekens of objecten die een 'visue le relatie leggen tussen verleden en heden van de wijk en symbool staan voor vernieuwing'. Het kunstwerk dient een 'logisch on derdeel uit te maken van de so ciale en bouwkundige structuur van de wijk'. Kleur en spreiding van de objecten is door de wijk bewoners aangegeven als be langrijk aandachtspunt. Op basis van de reacties heeft de adviescommissie Jan Haas en Bob Pingen geselecteerd om hun idee door schetsen en modellen verder uit te werken. De ontwer pen van deze twee kunstenaars worden donderdag 10 maart aan het publiek gepresenteerd. De ontwerpen zijn concepten, die op onderdelen nog moeten worden onderzocht. Daarnaast betrekt de commissie de mening van de wijkbewoners in de uiteindelijke keuze van het kunstproject en zullen de gemeentelijke sectoren stadsontwikkeling en beheer nog hun licht over het ontwerp laten schijnen, alvorens het project aan b en w van Vlissingen wordt aan geboden. Uitgangspunt voor het ontwerp van Bob Pingen is de noemer ste delijke kwaliteit, belevingswaarde van de bebouwde omgeving. Met behulp van vormen en kleuren die aansluiten of juist contraste ren met de bebouwing wil Pingen vier 'plekken' creëren: een zuilen galerij met beplanting, een ont moetingsplek, een poort in de stad en een schaduwstad. Jan Haas neemt als vetrektpunt de beweging in de wijk. Vijf ont werpen van ongeveer anderhalve meter hoog, uitgevoerd in roest vrij staal en brons, vormen een reeks objecten door de wijk. Daarbij komen naast sculpturen op de grond een aantal elemen ten in keramiek en roestvrij staal terug op de zijgevels van wonin gen. Haas noemt zijn ontwerpen, die allen beweging suggereren, 'slenteraars in de buurt'. Vl ft In opdracht van de Vlaamse theatergroep Malpertuis, vooral bekend door de produkties van artistiek leider Dirk Tanghe, schreeft Eriek Verpale de toneel monoloog 'Olivetti 82'. De pro- duktie is vorig jaar genomineerd door de jury van het Theaterfesti val in Rotterdam en is zaterdag 12 maart te zien in het Vestzak theater in Vlissingen. Bob de Moor, recent acterend bij De Tijd en De Korre, speelt Ber nard van de Wiele, een part-time schrijver die in hechtenis zit. Hij is in de war: hij weet niet waarom hij in een politiekamertje zit met twee mannen die hem ondervra gen, waarom zijn hand in het ver band zit en waarom de mannen hem vragen hoe het allemaal is begonnen. Wat is er begonnen, waar heben ze het over? De man nen hebben een Olivetti 82 neer gezet (want meneer is toch schrijver?). Dan kan hij zijn ver haal eens opschrijven en dan ko men ze er wel achter. Bernard van de Wiele vertelt en legt stukjes van zijn eigen raadsel bloot. Samen met de hoofdper soon vraagt het publiek zich an derhalf uur af wat er nu eigenlijk is gebeurd. Tot op het eind de puzzel in elkaar past en de ernst van de zaak duidelijk wordt. De voorstelling begint om 20.30 uur. DONDERDAG 10 MAART Het Zeeuws Orkest en Het Zeeuws Philharmonisch Koor, St. Jacobskerk, Vlissingen, aanvang 20 uur. Montezuma's Revenge met hun nieuwe a ca pell a show 'Blind Man's Dream', Stadsschouw burg, Middelburg, aanvang 20 uur. 'Olivetti 82', solo-optreden door Bob de Moor, 't Beest, Goes, aanvang 20.30 uur. Optreden van 'Jazz, Blues and Beyond', Café 't Schuttershof, Middelburg, aanvang 21 uur. Vlissingse rockband 'On the Cover', De Piek, Vlissingen, aan- vang 22 uur. VRIJDAG 11 MAART 'Roaring Sixties Festival' met Gringo, Wet Legs, Matipa, Eye to Eye, Second Chance en solo ar tiest Rick Konijnenburg, Podium De Walk Inn, Vlissingen, aanvang 19.30 uur. Jamsessie. De Piek, Vlissingen, aanvang 20 uur. Camerata Trajectina met het programma 'Souterliedekens', Burgerzaal, Middelburg, aanvang 20 uur. Roemeens Zigeunerorkest 'Ta raf de Haidouks', 't Beest, Goes, aanvang 21 uur. Walcherse soulrock formatie 'G-String', De Piek, Vlissingen, aanvang 22 uur. ZATERDAG 12 MAART Poppentheater Sim Bolus speelt 'Ei, ei, dit ben jij'. Am bachtscentrum Goes, aanvang 14.30 uur. Het Zeeuws Orkest en Het Zeeuws Philharmonisch Koor, Grote Kerk, Goes, aanvang 20 uur. Concert van het strijkers- en klarinetensemble. Muziekschool, Middelburg, aanvang 20 uur. 'Jazz 'n Blues on the Beach '94', optreden van New Orleans Red Beans, Strandpaviljoen Piet Hein, Koudekerke, aanvang 20.30 uur. Podium Trio i USA Duo, Klove niersdoelen, Middelburg, aan vang 20.30 uur. 'Olivetti 82', solo-optreden door Bob de Moor, Vestzakthea ter, Vlissingen, aanvang 20.30 uur. Toneelspel: 'Een bijzonder pret tig vergezicht' van Paul Haenen, Minitheater, Middelburg, aan vang 20.30 uur. Walcherse folkrock/popgroep 'First Paris', De Piek, Vlissingen, aanvang 22 uur. ZONDAG 13 MAART Het Zeeuws Orkest en Het Zeeuws Philharmonisch Koor, Concert- en Gehoorzaal, Middel burg, aanvang 14.30 uur. Toneelspel: 'Een bijzonder pret tig vergezicht' van Paul Haenen, Minitheater, Middelburg, aan vang 14.30 uur. Theatergroep Het hondje van de Ruyter speelt 'Het geheim van het schilderij'. Arsenaaltheater, Vlissingen, aanvang 15 uur. Folk Roots-concert, 'La Rot ta', Arsenaaltheater, Vlissingen, aanvang 16 uur. DINSDAG 15 MAART Carillonbespeling door stads- beiaardier Sjoerd Tamminga, Gro te Kerk Goes, 13.30-14.30 uur. Tommie, toneelstuk van Yvon ne Keuls. Stadsschouwburg, Middelburg, aanvang 20 uur. WOENSDAG 16 MAART The Deep River Quartet met hun showprogramma 'Portrait', Stadsschouwburg, Middelburg, aanvang 20 uur. GOES In de serie tentoonstellingen Dor pen op Zuid-Beveland, die te zien is in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg, staan van 7 maart tot en met 16 april de dorpen Ka- pelle, Biezelinge, Schore, Wemel- dinge en Hansweert centraal. De door het Zeeuws Documenta tiecentrum samengestelde expo sitie bestaat uit tien panelen met foto's, kranteknipsels en prent briefkaarten van het begin van deze eeuw tot heden. Van de dorpen zijn verschillende dorps gezichten te zien. Ook worden opnames van de fruitweek 1956 in Kapelle, van de Blaaspoort in Biezelinge en de sluis in Hans weert getoond. De tentoonstel ling van materiaal uit de eigen collectie van het Zeeuws Docu mentatiecentrum is te zien op de tweede verdieping van de Zeeuwse Bibliotheek tijdens de normale openingsuren. Galerie van den Berge. Peter Bree- voort, schilderijen, Robert Wevers, schilderijen en flockprints. Galerie 'Mi Parti', kasten en meubel- projecten van één of meerdere vorm gevers. Luchcafé Stadhuis. Francisca Bongaerts-Verdonk, diverse technie ken, geopend di. t/m za. 9-18 uur. Délifrance, Lange Kerkstraat 21, Co Coppoolse, balletfoto's. Lunchcafé 'De Bult', Gasthuisstraat 22, Toon Stobbe/aer, aquarellen Oosterschelde ziekenhuis, Fotonatio- naal 1993, Nederlands amateurfoto grafie Galerie Stichting PZZ, Jos Janson en Willy de Kunder, schilderijen. KAMPERLAND Restaurant Papillon, Lydia Klop- Steendijk, aquarellen en portretten, geopend ma t/m za. v.a. 10 uur, za v.a. 17 uur. KATTENDUKE Galerie llona, Hona Schmit, naï-ve schilderijen, UiS Zölner-Krumne, sie raden, geopend za. van 14-17 uur. Galerie Bekenes, Dineke Covens, aquarellen. MIDDELBURG Galerie 't Zeepaardje. Maurice G- a2-th en Sèrika G-a2-th, tekeningen, aquarellen, gouaches en pastels. Achter de Houttuinen 50, Martin Ri chardson, Hologrammen, geopend ma. t/m za van 10.30-17.30 uur Galerie Willem Vader, (L. Noordstraat 56), schilderijen, tel. 01180-29419. Dagelijks geopend. Roosevelt Studiecentrum. ten toonstelling over leven en werk van drie Roosevelts. Atelier Anneke Ruimschotel, Groot Mede 66, 01180-16323, staal- en touwplastieken, geopend na tel. af spraak. Wandelkerk Lange Jan. tentoonstel ling over kerken in Middelburg. Zeeuwse Bibliotheek. Ko de Jonge, 'arts/start'. Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen. Kousteensedijk 7, Middelburg in vogelvlucht. Meubeltoonzaal Jan Alink, Nieuwe Kleverskerkseweg 17, Joke Neder- hand, schilderijen, aquarel, oliepastel en crayon. Delta Nutsbedrijven. Dicky Gast- Koning, bloemenstillevens in aquarel. Galerie "t Haentje te Paart', Span jaardstraat 19, Kees van der Vóssen, acryl- en temera schilderijen, geopend da t/m za 14-16.30 uur. Het Middelburgs Koffiehuis. Lange- viele 61, Jopie Steijn, olieverfschilde rijen en aquarellen. SPD-Zeeland, Singelstraat 9-11, kunstwerken van mensen met een verstandelijke handicap. Kuiperspoort 22. Jan Zembsch, 'amor omnia vincit', geopend di. t/m za. 13-17 uur. (t/m 12 maart). Galerie Het Gouden Briefke, Adri Kar man, vogels, landschappen en zeege zichten. Rabobank. Lange Geere 3, Dawei, Mafu en Zhuang Hong Yi, schil derijen. Zeeuws Museum, een selectie door Geer Pouts, Huis (centrum van ener gie) Tuin (centrum voor bezinning). Zeeuwse Bibliotheek, Elke Wenn- mann, 34 schilderijen op zijde met Zeeland als onderwerp. Zeeuwse Bibliotheek. Gedwongen werk in Nazi-Duitsland 1940-1945, expositie Multi Colour, Schildersgroep van wijkvereniging 't Zand, olieverfschil derijen. De Vleeshal, Vladimir Kokolia, schil der en Arjanne van der Spek, beeld houwer, 'Het Avontuur', (vanaf 12 maart). ABN-AMRO bank. Markt 7, André Groenenberg, pentekeningen en acryl. Zeeuwse Bibliotheek. 'Dorpen op Zuid-Beveland', Kapelle Biezelinge Schore, Wemeldinge en Hansweert. NEELTJE JANS Delta Expo. wisselexpositie: Carto grafie, van en over kaarten. Winde nergie. tentoonstelling windenergie dagelijks geopend van 10-17 uur. Delta Expo, tentoonstelling 'Water', expositie over Integraal Water Beheer. OOSTKAPELLE Green White Hotel, buitenplaats le- penoord, Olga Westrate, keramiek, Ko van Driel, beelden. Zeeuws Biologisch Museum. 'Tot op het bot', over het werk van de prepa rateur. OOST-SOUBURG De Lange Geer in Hansweert. Foto: Zeeuws Documentatie centrum Middelburg. De Zoute Viever, W.N. de Jong, houtsnijwerk en Lou Willboordse, vlinder tekeningen. VEERE Gemeente archief Veere, (Markt 5), Veerse verleden. De gilden, ar chiefstukken, geopend ma. t/m za. 12-17 uur. VLISSINGEN Iguana, (Bellamypark 35), Levende reptielen, amfibieën en insekten, ge opend ma. t/m za van 14-17.30 uur. Veerboot Vlissingen/Breskens. Op dubbeldeksveerboot ms 'Prinses Juli ana' zeven wissellijsten met toeristi sche promotie (beeld van Zeeland als vakantieland). Milieu-Educatie-Centrum 'de Kloek', 'Het water en wij', geopend wa t/m za. 13.30-16.30 uur. Podium 2x2 kwadraat. Lange Zelke 91, Ursula Troost, 'Euro Packer', ge opend wa t/m vr. 12-17 uur en da 18-20 uur. Bellamy 19, Ronald Mullié, Ultra marijn. Stedelijk Museum, 225 jaar Konink lijk Zeeuws Genootschap, ma t/m vr 10 -17 u, za en zo 13-17 u. Notariskantoor A.J. Sauer. Margriet Prins-Kapelle, olieverfschilderijen, aquarel en gemengde technieken. Gevangentoren. Joke Nederhand, crayon en aquarellen, paarden en vrouwenfiguren. DAS-aula, Verlengde Bonedijkestraat, Joost Heeren, expositie 'Rond de Schelde'. WEMELDINGE DONDERDAG 10 MAART Alhambra Vlissingen I, 'Free Willy' 20 uur. Alhambra Vlissingen II, 'Mrs. Doubtfire' 20 uur. Alhambra Vlissingen III, 'Carli- to's Way' 20 uur. Alhambra Vlissingen IV, 'Hou se of the Spirits' 20 uur. Grand Theater Goes, 'Mrs. Doubtfire' 20 uur. 't Beest Goes, 'Bleu' 20.30 uur. Stichting Cinema Middelburg, 'The Piano' 20 uur. VRIJDAG 11 MAART Alhambra Vlissingen I, 'Free Willy' 19 en 21.30 uur. Alhambra Vlissingen II, 'Mrs. Doubtfire' 19 en 21.30 uur. Alhambra Vlissingen III, 'The Three Musketeers' 19 uur. 'Carli- to's Way' 21.30 uur. Alhambra Vlissingen IV, 'Hou se of the Spirits' 19 en 21.45 uur. Grand Theater Goes, 'Mrs. Doubtfire' 19 en 21.30 uur. 't Beest Goes, 'Bleu' 20.30 uur. Stichting Cinema Middelburg, 'The Piano' 20 uur. 'Orlando' 22.30 uur. ZATERDAG 12 MAART Alhambra Vlissingen I, 'Free Willy' 14, 19 en 21.30 uur. Alhambra Vlissingen II, 'Mrs. Doubtfire' 14, 19 en 21.30 uur. Alhambra Vlissingen III, 'Laby rinth' 14 uur. 'The Three Muske teers' 19 uur. 'Carlito's Way' 21.30 uur. Alhambra Vlissingen IV, 'Hou se of the Spirits' 19 en 21.45 uur. Grand Theater Goes, 'Mrs. Doubtfire' 19 en 21.30 uur. 't Beest Goes, 'Bleu' 20.30 uur. Stichting Cinema Middelburg, 'The Piano' 20 uur. 'Orlando' 22.30 uur. ZONDAG 13 MAART Alhambra Vlissingen I, 'Free Willy' 14, 19 en 21.30 uur. Alhambra Vlissingen II, 'Mrs. Doubtfire' 14, 19 en 21.30 uur. Alhambra Vlissingen III, 'The Three Musketeers' 14 en 19 uur. 'Carlito's Way' 21.30 uur. Alhambra Vlissingen IV, 'Hou se of the Spirits' 19 en 21.45 uur. Grand Theater Goes, 'Mrs. Doubtfire' 19 en 21.30 uur. Stichting Cinema Middelburg, 'The Piano' 20 uur. MAANDAG 14 MAART Alhambra Vlissingen I, 'Free Willy' 20 uur. Alhambra Vlissingen II, 'Mrs. Doubtfire' 20 uur. Alhambra Vlissingen III, 'Carli to's Way' 20 uur. Alhambra Vlissingen IV, 'Ger minal' 20 uur. Grand Theater Goes, 'Mrs. Doubtfire' 20 uur. DINSDAG 15 MAART Alhambra Vlissingen I, 'Free Willy' 20 uur. Alhambra Vlissingen II, 'Mrs. Doubtfire' 20 uur. Alhambra Vlissingen III, 'Carli to's Way' 20 uur. Alhambra Vlissingen IV, 'Ger minal' 20 uur. Grand Theater Goes, 'Mrs. Doubtfire' 20 uur. WOENSDAG 16 MAART Alhambra Vlissingen I, 'Free Willy' 14 en 20 uur. Alhambra Vlissingen II, 'Mrs. Doubtfire' 14 en 20 uur. Alhambra Vlissingen III, 'The Three Musketeers' 14 uur. 'Carli to's Way' 20 uur. Alhambra Vlissingen IV, 'Ger minal' 20 uur. Grand Theater Goes, 'Mrs. Doubtfire' 20 uur. Stichting Cinema Middelburg, 'The Piano' 20 uur. Wi Atelier L. Rijks, Chozeeweg 27, schil derijen, dagelijks WOLPHAARTSDIJK Galerie 'De Hoek weide', Leo de Jong, schilderijen en tekeningen. ZATERDAG 12 MAART Alhambra Vlissingen IV, 'Alad din' 14 uur. Grand Theater Goes, 'Aladdin' 14 uur. ZONDAG 13 MAART Alhambra Vlissingen IV, 'Alad din' 14 uur. Grand Theater Goes, 'Aladdin' 14 uur. MAANDAG 14 MAART 'De Schelp' Domburg, 'Teken- filmfestival' 19 uur. WOENSDAG 16 MAART Alhambra Vlissingen IV, 'Alad din' 14 uur. Grand Theater Goes, 'Aladdin' 14 uur.

de Vlissinger | 1994 | | pagina 7