Delta College biedt module Personeelsmanagement aan Groepstochten naar Brabant Nieuwbouw Omroep Zeeland geopend Back to Basics Steps uitgebreid met kinderhoek Charlie Herenmode ook in Vlissingen Veerboot met opgevulde wand slaat niet om bij aanvaring Bedrijvigheid Nieuwe Kreymborg Middelburg open Open dag voor de jeugd op Middelburgs Meiveld Kok 'Jacob Roggeveen' wint culinaire prijs Donkere hoek Geerepasage voortaan verleden tijd Platform voor Vrijwilligers presenteert informatiefolder Leraar I Basisonderwijs BEDRIJFSKUNDIG BEKEKEN door drs. R.J.C. Schieman GEZINSLEVEN (5) PSYCHOCONSULT Drs. Henk C.M. Hermans Woensdag 9 maart 1994 DE FAAM - DE VLISSINGER 19 Delta Contract, het zelfstandig opleidingsinstituut van het Delta College in Middelburg, biedt van af 22 maart de module Perso neelsmanagement aan. De module Personeelsmanagement is onderdeel van de HBO- opleiding Retail Management. Delta Contract verzorgt deze cur sus, in samenwerking met de Ho geschool Noord-Nederland en de Centrale voor Christelijk Handels onderwijs (CCHO), als enige voor de provincies Zeeland en Brabant. De studierichting Retail Manage ment die de Hogeschool Noord Nederland in Leeuwarden sinds 1992 aanbiedt, is de eerste be roepsopleiding voor het detail- handelonderwijs op HBO-niveau. Personeelsmanagement is een module van de opleiding Retail Management en is bedoeld voor mensen in middelgrote en grote detailhandelsbedrijven, zoals spe ciaalzaken, inkoopcombinaties, warenhuizen en franchise- organisaties, die een minimale vooropleiding op MBO-niveau hebben genoten. Omdat een ma nager dient te beschikken over kwaliteiten als eigen initiatief, creativiteit en inzet is de oplei ding gericht op het verder ont- wikkelen hiervan. De module is zodanig opgezet dat een groot beroep wordt gedaan op deze kwaliteiten van de deelnemers. Tijdens acht bijeenkomsten van telkens drie uur (tussen 19 en 22 uur) worden de aspecten van Personeelsmanagement geza menlijk uitgediept aan de hand van praktijkopdrachten. Daar naast moeten de deelnemers re kenen op zo'n tien tot vijftien uur per week voor het bestuderen van de literatuur en het maken van opdrachten. Onderwerpen die in de module aan de orde ko men zijn onder meer werving en selectie van personeel, loopbaan begeleiding, stress management en team building. De cursus wordt afgesloten met een exa men, waarmee een HBO- deelcertificaat kan worden ver kregen. Streek VVV Hart van Brabant heeft een nieuwe groepsdag- tochtenbrochure uitgebracht. De vijftien complete dagtochten va riëren van actief en sportief tot een leerzaam of gezellig een dag je uit en hebben allemaal midden- Brabant als eindbestemming. De Textiel- en Likeurtocht, het Geheim van het schrift en Avon tuurlijk natuurlijke Brabant zijn enkele van de dagarrangemen ten. Handboogschieten, kanova ren, oude volksspelen en bierproeverijen horen ook tot de mogelijkheden. De full-colour bochure is speciaal bedoeld voor verenigingen, clubs en bonden die in groepsverband een dagje uit willen. Voor het ver voer heeft VVV Hart van Brabant over heel Nederland vijf touring- carbedrijven geselecteerd. Voor het zuidwesten van Nederland is Carlier Touringcarbedrijf in Mid delburg uitgekozen, waar de bro chure exclusief verkrijgbaar is. vuiidaiiK 9 maart Iets voor jou? Commissaris der Koningin W. van Gelder heeft afgelopen zater dag de nieuwbouw van Omroep Zeeland in Oost-Souburg officieel in gebruik genomen. Behangen met de nodige radioverslagge- vingsapparatuur deed hij in een rechtstreekse uitzending van de regionale omroep verslag van zijn indrukken van het nieuwe gebouw. Het gedeelte dat aan het voor malige gemeentehuis van Oost- Souburg is gebouwd is bestemd voor de advertentieverkoop, de administratie, een deel van de bu reauredactie en voor het opne men van reclameboodschappen. De verbouwing heeft een half miljoen gulden gekost en werd mogelijk nadat Omroep Zeeland "Toch nog een aardige omzet gedraaid van daag", mompelt de sigarenboer om kwart over vijf 's middags. Onderwijl propt hij wat rekeningen in een stoffige schoenendoos en vult de voorraad sigaretten aan. "Genoeg gedaan voor vandaag, morgen weer een dag". De ondernemer uit het midden- en kleinbedrijf wordt nog steeds gezien als de kleine winkelier om de hoek. Toch is dit beeld achterhaald. De ondernemer van nu is een stuk dynamischer dan pakweg vijftien jaar geleden. Ontwikkelingen volgen elkaar in steeds sneller tempo op. Wie achterom kijkt en op zijn spreekwoorde lijke lauweren rust loopt grote kans het hoofd te stoten. En een tweede kans wordt slechts enkelen gegund. In economisch mindere tij den zijn de banken bereid alleen de allerbes te ideeën, mits goed onderbouwd, te finan cieren. Nee, men mag het belang van mid den- en kleinbedrijf niet onderschatten. Het is de motor van de Nederlandse economie. De statistieken liegen er niet om. Nog altijd zorgt het midden- en kleinbedrijf voor ruim zestig procent van de werkgelegenheid in het particuliere bedrijfsleven en genereerde het de afgelopen vijf jaar maar liefst tachtigdui zend nieuwe banen. Qua omvang groeide het midden- en kleinbedrijf uit naar vierhon derdzestig duizend bedrijven, ruim honderd duizend meer dan vijftien jaar geleden. Deze groei kan voor een groot deel toegeschreven worden aan strategische heroverwegingen in het grootbedrijf. Daar onderging de beleidsvoering een ware metamorfose. Was schaalvergroting in de jaren tachtig prioriteit nummer één, nu lijkt het roer honderdtachtig graden omgedraaid. "En masse' besteden grote bedrijven als Philips en KLM alles wat niet behoort tot de eigen kernactiviteiten uit aan gespecialiseerde toeleveranciers. Het tachtiger jaren credo "the bigger the better" heeft plaatsgemaakt voor die van de negenti ger jaren; "small is beautiful". Nevenactivi teiten als schoonmaak en catering worden niet langer in eigen beheer gedaan. Ook de zakelijke dienstverlening groeide de afgelo pen jaren gestaag. Maar vandaag de dag lijkt aan deze groei een eind gekomen: komkom mertijd is aangebroken. De Nederlandse eco nomie zit in het slop. Het aantal faillissemen ten steeg het afgelopen jaar schrikbarend; ruim achtduizend bedrijven zijn opgeheven. Bijna overal staan bedrijfswinsten onder druk en een hoop banen op de tocht. Om het hoofd boven water te houden zijn grote bedrijven gedwongen te reorganiseren. Mensen komen op straat te staan en bedrijfs activiteiten worden afgestoten. Ook het mid den- en kleinbedrijf deelt mee in de malaise. Op het moment dat het doek valt voor Phi lips, valt het doek voor heel veel van haar toeleveranciers. Op macro-economisch niveau lijkt de factor arbeid het grootste knel punt. De loonkosten of beter de sociale las ten zijn te hoog. We kunnen de concurrentie met de Oostaziatische lage loonlanden niet meer aan. Daarbij komt dat de gemiddelde Nederlander in vergelijking tot zijn Aziatische collega veel minder hard werkt. Ook dat drukt de winstmarge. De ellende begint pas echt wanneer het accent bij deze lage loon landen verschuift van 'low tech' naar 'high tech'. Dan worden ze pas echt gevaarlijk! En dat zit eraan te komen. Slechts door een uit gekiende mix van maatregelen - loonmati ging, lagere sociale lasten, hogere arbeids productiviteit (meer met minder), een indus triebeleid gericht op het stimuleren van de concurrentiekracht van Nederland en die van het midden- en kleinbedrijf in het bijzonder - kunnen we ontsnappen aan een flinke kater. Net als bij een cocktail wordt de kwaliteit ervan bepaald door de ingrediënten èn haar verhoudingen. Commissaris der Koningin W. van Gelder is in de nieuwbouw van Omroep Zeeland in gesprek met sportjournalist Koen Mijnheer. FOTO ANDA VAN RIET vorig jaar het omroepgebouw had aangekocht. Van Gelder maakte tijdens zijn zeer kortstondige functie van ra dioverslaggever praatjes met ver schillende medewerkers van de omroep en met bestuursvoorzit ter en -secretaris J. van der Doef en H. Koch. Bedrijfsleidster Ineke Hoefnagel in het hondervijftig jaar oude interieur van Charlie Herenmode. Na lang zoeken hebben Christof- fel van Zetten en Karei van IJs- seldijk een locatie gevonden voor een tweede herenmodezaak. Drie weken geleden openden ze in de Vlissingse Sint Jacobspas- sage Charlie Herenmode. In Domburg voeren ze al acht jaar een gelijksoortige zaak gecombi neerd met een kapsalon. Het motto van Charlie Herenmode is sportief maar goed gekleed gaan. Wat bij het betreden van de nieu we winkel direct opvalt is het in terieur. Naast de voor een modezaak gebruikelijke kleding rekken prijken in Charlie Heren mode twee grote kasten en een toonbank uit een oude apotheek. Christoffel van Zetten: „Het hon derdvijftig jaar oude meubilair komt uit een apotheek in de buurt van Zutphen. Het ziet er niet alleen apart uit maar het is nog praktisch ook". De collectie van de modezaak bestaat uit de betere merken zo als Daniël Hechter en Paul Shark. Ook onder- en badmode zijn rijkelijk vertegenwoordigd in het assortiment. Daarnaast be schikt de winkel over de grootste sortering Timberland schoenen in Zeeland. Volgens Van Zetten is Charlie een verrijking voor de Vlissingse binnenstad. Van Zet ten; „Dit soort herenmode was tot voor kort nog niet in Vlissin gen verkrijgbaar. We hopen dan ook in een behoefte te kunnen voorzien". Van Zetten is blij met de mogelijkheden die de mode tegenwoordig biedt. „Eigenlijk is alles mogelijk, je hoeft niet meer te dragen wat 'in' is. De mode van nu is eigenlijk dat iedereen draagt waar hij of zij zich prettig in voelt", verklaart Van Zetten. Met het stichten van een eigen gezin, eindigt nog niet onze be trokkenheid bij het ouderlijk ge zin. Ons lidmaatschap van het zogenaamde "stamgezin" blijft bestaan. Vanaf dat moment maken we daarentegen deel uit van tenminste twee gezins systemen: ons stamgezin en het "eigen" gezin. Onze betrokkenheid op het stamgezin beïnvloedt ons func tioneren in het eigen gezin. Als de relatie met het ouderlijk ge zin moeizaam verloopt, heeft dit zijn gevolgen voor de om gang met de eigen gezinsle den. Ook het omgekeerde is vaak het geval: problemen in ons eigen gezin hebben gevol gen voor de relatie met het stamgezin. Zo kunnen bijvoor beeld huwelijksproblemen er toe leiden, dat de relaties met het ouderlijk gezin weer sterker worden aangehaald. Veel vol wassenen leven daarmee op het snijvlak van twee gezins systemen: het stamgezin en het eigen gezin. Hun psychisch welzijn hangt vaak samen met de wijze waarop ze aan beide levensterreinen vorm weten te geven. De relatie met het stamgezin kan op vier manieren gestalte krijgen. Allereerst kan er sprake zijn van een overbetrokken re latie. De relatie met het ouder lijk gezin kan te hecht zijn. De noodzakelijke distantie voor de vorming van een eigen ge zinsleven is afwezig. Kenmer kend hiervoor zijn verschijnselen als: inwonen bij de ouders, in dezelfde straat wonen, er dagelijks even langs moeten gaan. In sommige ge vallen kunnen ook de vakanties steeds gezamenlijk gepland en doorgebracht worden. Zo'n sterke betrokkenheid op het ouderlijk gezin is een sta-in-de- weg voor eigen autonomie In psychologische termen treedt er geen individuatie op. Men blijft uitsluitend kind van de ouders en bouwt geen relatie op volwassen niveau op. Dit kan zijn weerslag hebben op de overige sociale contacten. De relatie met het ouderlijk gezin kan ook erg oppervlakkig zijn. Men ziet de ouders, broers en zussen eigenlijk uitsluitend bij officiële gelegenheden. Het contact blijft beperkt tot trouwpartijen en begrafenis sen. Van een emotionele band met het ouderlijk gezin lijkt geen sprake. In onze tijd is zo'n oppervlakkige relatie eerder re gel dan uitzondering. Voor veel volwassenen lijkt het ouderlijk gezin zijn emotionele betekenis verloren te hebben. Toch kan het een voedingsbodem zijn voor ongenoegens en het stre ven om dit gemis te compen seren in het eigen gezin. De oppervlakkige relatie met het stamgezin leidt tot een overbe- trokkenheid op het eigen gezin. De relatie met het stamgezin kan ook verbroken zijn. Er bestaat geen enkel fysiek con tact meer met de ouders, broers en zussen. De oorzaak van zo'n breuk kan liggen in een oud conflict. Ze is dan een "oplossing" voor een oud pro bleem. In veel gevallen is bre ken met het stamgezin een manier om de eigen autonomie te bewaken. Een veilig heidsmaatregel, die echter op den duur weer aanleiding kan geven tót negatieve spannin gen. Zo'n breuk kan weer lei den tot spanningen in het eigen gezin. In sommige "ge broken gezinnen" bestaat er een absoluut taboe op het stamgezin. Het wordt doodge zwegen en heeft daarmee de eigen familie dood verklaard. Kenmerkend voor een gezonde betrokkenheid met het stam gezin, is de aanwezigheid van enige distantie. Ook de aard van de relatie is veranderd. De ouder-kind relatie is uitgegroeid tot een relatie tussen twee vol wassenen. Natuurlijk blijft af fectie en plichtsgevoel ten opzichte van het stamgezin nog wel bestaan, maar deze gaat niet ten koste van het ei gen gezinsleven. In sommige gevallen kan het belangrijk zijn, om de relatie met het stamgezin opnieuw te overdenken en nieuw vorm te geven. Zo'n herbezinning over het stamgezin biedt ons moge lijkheden om onze oude nest genoten opnieuw te leren kennen. Nu niet vanuit de posi tie van het kind, maar als vol wassenen onder elkaar. De Amerikaanse gezinstherapeut Framo streeft er in zijn psycho therapieën naar, om mensen op volwassen leeftijd terug te laten keren naar hun stamge zin. Back to basics, maar dan in de psychotherapie. Door een volwassen dialoog met de ouders, kunnen we hen van onze kinderfantasieën ontdoen en de mensen achter de ouder maskers ontdekken. Dat kan een nieuwe impuls geven aan lidmaatschap van het stamge zin en kan helend werken in de omgang met onze eigen ge zinsleden. Kreymborg aan de Lange Delft in Middelburg heeft vorige week de deuren van haar geheel ver nieuwde modezaak voor mannen en vrouwen geopend. Met vijftig vestigingen verspreid door heel Nederland positioneert Kreymborg zich als modezaak tussen speciaalzaak en grootwin kelbedrijf. Daarbij zijn van de spe ciaalzaak de sfeer, persoonlijke aandacht en vakkundige bedie ning overgenomen en kent de zaak, volgens eigen zeggen, de keuze en de lage drempel van een grootwinkelbedrijf. Tijdens een maand van ingrijpen de renovatie en verbouwing is in het vernieuwde filiaal met de toe passing van de laatste design ontwikkelingen een sfeervolle ruimte met een eigen stijl ge creëerd. Met zuiver katoenen kle ding en labels van ongebleekt kringlooppapier hoopt Kreym borg een iets jongere cliëntele (vanaf 25 jaar) te bereiken. mJan en Kees Duifhuizen. De vorige eigenaar nam het niet zo nauw. 's Avonds om half zes ging de lederwaren zaak aan de Geerepassage in Middelburg al dicht. En ook op koopavonden bleven de etalages op de hoek akelig donker. Tot irritatie van de aangrenzende winkels, waarvan het personeel zich vooral op win terse dagen ergerde aan het min der aantrekkelijke duistere winkelgebied. Met de komst van Duifhuizen Le derwaren zijn deze ongemakken Anqueline (links) en Andra - filiaalassistente en filiaalmanager van Steps - in de kinderhoek. De Vlissingse modezaak Steps is twintig vierkante meter groter geworden. De uitbreiding van winkeloppervlak was nodig om dat deze vestiging van Steps als een van de weinige kinderkleding in het assortiment heeft. Eige naar W.J.C. Nijman ziet de uit breiding als een bewijs dat het met de Sint Jacobspassage lang niet zo slecht gaat zoals de opi nie doet vermoeden. Nijman: „Ondanks de recessie hebben we geen reden tot klagen". Slechts zeven van de honderd- twintig Steps-zaken verkopen kinderkleding. De Vlissingse on dernemer W.J.C. Nijman is dan ook trots om bij deze 'happy few' te horen. De toevoeging van kin derkleding is niet de enige wijzi ging in de sortering van Steps. Nijman: „Voor de verbouwing be stond onze collectie voor zo'n vijfenzeventig procent uit dames kleding, dat is nu wat minder ge worden zodat we meer heren mode kunnen bieden". Behalve Steps is Nijman ook eigenaar van jeanswinkel de Pan talon. „De twee winkels vullen elkaar precies aan. De Pantalon is meer basic dan Steps waar de mode meer kleurig is". De zomer- mode zal volgens Nijman bestaan uit kleding met veel khaki en blauwtinten. Nijman, die zich voornamelijk met de inkoop voor zijn zaken be zighoudt, is het niet eens met de verhalen die over de Sint Ja cobspassage de ronde doen. Nij man: „De straat loopt niet achteruit, het wordt een echt kle- dingstraatje. Gezien de omzetstij ging van de laatste jaren is er eerder sprake van een vooruit gang. De passage is dan ook ui termate geschikt voor kleinschalige winkels". verleden tijd. Het assortiment mag dan niet zoveel verschillen met wat de vorige zaak bood, de openingstijden zullen meer over eenkomen met de gebruikelijke winkeltijd in de stad. Daarbij zul len ook de prijzen volgens de nieuwe eigenaren op een gema tigder niveau liggen. Voor ieder een een leuke tas voor een leuke prijs, luidt de slogan van de ge- 'broeders Duifhuizen. Zes winkels in Zeeland en Zuid- Holland en vijftien vaste week marktplaatsen op diverse loca ties: de familie Duifhuizen uit Oud-Beijerland heeft veel erva ring in de lederwarenbranche. De zoons Kees en Jan Duifhuizen zullen zich met de vestiging in de Zeeuwse hoofdstad gaan bezig houden. In de winkel ging alles op de schop en het zou een race tegen de klok worden om de in richting op tijd rond te krijgen. „Maar achter staan de vrachtwa gens al klaar om uit te laden, dus dat lukt wel," zei Kees aan de vooravond van de opening laco niek. „Onze winkels hebben een assortiment in een middenprijs klasse. Alle bekende merken zijn vertegenwoordigd. Ook voor re paraties kan de klant bij ons te recht, want daar heeft één van mijn andere broers een apart be drijf voor opgericht". Op initiatief van Kazan de Wolf- groep verzorgen diverse vereni gingen in Middelburg zaterdag 26 maart een open dag voor de jeugd op het Meiveld. Wethouder J. Douwes verricht om 10 uur de officiële opening, waarna een spectaculaire vlaggenshow volgt. De deelnemende verenigingen aan de open dag zijn de wijkver- enigingen Zuid en Dauwendaele, het Jeugd Rode Kruis, de Kinder boerderij, Stichting Kinderop vang, Speeltuin Meiveld, Blue Spirit, SKW de Hayman, de Jeugdbrandweer en Kazan de Wolfgroep. leder heel uur houdt een van de deelnemende groe pen een demonstratie. Het Jeugd Rode Kruis bijt om 11 uur het spits af. Daarna volgen Blue Spi rit, een Turkse Jeugddansgroep, Kazan de Wolfgroep en de Jeugd brandweer. Om 16 uur is de sluiting. Naast de demonstraties is er op het Meiveld van alles te zien en te doen. Er zijn clowns, een rad van avontuur, een reuzegrabbel ton, diverse spelletjes en een ka belbaan. Wie dat wil kan meedoen aan een ballon- oplaatwedstrijd of kan zich laten schminken. De deelnemende ver enigingen zullen zich verder pre senteren in een foto- en videoshow. Er wordt gezorgd voor kinderopvang en voor de in wendige mens. Bij extreme weersomstandigheden is er een aangepast overdekt programma. Het Platform voor Vrijwilligers (or ganisaties) in de Maatschappelij ke Dienstverlening Vlissingen presenteert volgende week woensdag de nieuwe informatie folder over vrijwilligerswerk in de Vlissingse thuiszorg. Wethouder L. Poppe-de Looff krijgt in de Campus de Ruyter in Vlissingen het eerste exemplaar over handigd. In de folder staat vermeld welke soorten thuishulp de vrijwilligers kunnen geven, voor wie die hulp is bedoeld, waar en op welke tij den hulp kan worden aange vraagd. Ook vertelt de folder wie de vrijwilligers zijn, waarom ze vrijwilligerswerk doen en wat hun hulp kost. In de praktijk is volgens het Plat form voor Vrijwilligers gebleken dat veel mensen die hulp nodig hebben de vrijwilligersorganisa ties niet kunnen vinden en bo vendien niet goed weten wat ze precies doen. Met de folder ho pen de vrijwilligers te bereiken dat deze mensen de nodige hulp nu wel kunnen vinden. De bijeen komst in Campus de Ruyter be gint om 20 uur met een welkomstwoord van D. Markwat, voorzitter van het Platform voor Vrijwilligers. Daarna geeft T. Cramer-Schulte, coördinator van het Coördinatiepunt Vrijwilligers werk Thuiszorg Zeeland, een toe lichting, alvorens de folder aan Poppe-de Looff wordt over handigd. Rinaldo Traas, kok in de keuken van het zorgcentrum Jacob Roggeveen-Noordsingel in Mid delburg, heeft tijdens de Salon Culinaire Zuidlaren 1994 twee prijzen gewonnen in de categorie koude schotels. Traas nam voor het eerst deel aan een vak wedstrijd. In de categorie hors d'oeuvre be haalde Rinaldo Traas de tweede prijs met een schotel met daarin tot kleine hapjes verwerkte kreeft, haas, konijn, mosselen, wulken en kalfsvlees. In de cate gorie visschotels werd Traas de derde prijs toegekend voor een schotel bestaande uit Schotse zalm met een hoed van Volen- damse paling en Westlandse groenten. Aan de Salon Culinaire Zuidlaren doen jaarlijks gerenommeerde koks uit heel Nederland mee. Het is Rinaldo Traas gelukt om als in stellingskok van de Jacob Rogge veenstichting goed te scoren te midden van prominente horeca- koks. Eerder ging Sjaak Jobse, chef-kok van Jacob Roggenveen, hem hierin voor door twee keer de eerste prijs, de Prins Bernhard- beker, in de wacht te slepen. Een veerboot waarvan de dubbe le wanden zijn opgevuld, slaat niet om bij een aanvaring, in te genstelling tot een schip zonder die opvulling. Bij de aanvaring wordt minder diep in de wand van de veerboot doorggedron- gen. Bovendien zorgt de opvul ling ervoor dat er weinig water in de dubbele wand kan lopen. Dit zijn enkele resultaten van proeven, gedaan door TNO Bouw. Blokken polystyreen blij ken uit testen naar brandbaarheid en het vrijkomen van giftige gas sen bij verhitting, het beste mate riaal te zijn voor de opvulling. De Nederlandse reder Wagen borg laat een veerboot, bestemd voor de dienst tussen Holwerd en Ameland, met de bovengenoem de voorziening bouwen. Op het was moet men een ondiep, hoog op het water liggend schip wor den gevaren. Bijvoorbeeld bij een flankbotsing tijdens mist met een vissersboot is de stabiliteit van groot belang. De internationale regelgeving richt zich erop dat na een aanvaring een uur tijd be schikbaar moet zijn om alle pas sagiers van boord te krijgen. Daarbij gaat men ervan uit dat het vollopen en kantelen rustig gebeurt en dat het schip niet kapseist. De TNO-onderzoekers geven aan dat dit vaak een ver keerd uitgangspunt is. Dit staat in het februarinummer van het TNO-magazine Toegepaste We tenschap In het blad wordt ver der onder meer aandacht besteed aan het TNO-onderzoek op het gebied van verkeer, ver voer en infrastructuur. Daarbij ko men onder andere de geluidsreductie van treinen en de ontwikkeling van beleidson dersteunende vervoersmodellen aan bod.

de Vlissinger | 1994 | | pagina 18