'Het Finse winkeltje' heeft eerlijke, vriendelijke kleding modieus de lente en zomer in Nonchalante kapsels geknipt voor de zomer öat||fc Kwaliteit, sportief en ook gekleed met outfit-Menswear HET FINSE WINKELTJE Lange Viele 69 Middelburg 01180- 29523 COLLECTIE LENTE/ZOMER '94 Gobi Dhana Khali 1 Sahara maandag gesloten; vrijdag koopavond Langstraat 7 Arnemuiden Tel. 01182-3571 Pottenmarkt 13/Lange Viele Middelburg-01180-40773 14 DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 9 maart 1994 De bevolking van Finland heeft een eerlijke en vriendelijke levensstijl. Deze positieve kenmerken stralen ook af van de uitgebreide collectie van 'Het Finse Winkeltjegevestigd Langeviele 69 in Middelburg en gespecialiseerd in Scandinavische kleding. Het is de enige zaak in zijn soort in Zeeland. En wat de overwegend Finse kleding betreft heeft deze zaak zelfs de meest exclusieve collectie van het hele zuiden. De kleding is samengesteld uit natuurprodukten als wol, katoen, linnen en zijde. „Onze kleding wijkt af van het gangba re", zegt Joke Dalebout van 'Het Finse Winkeltje'. „De kleding is comfortabel, elegant, sportief en tijdloos". Bij een bezoek vallen ook de kunstnijver- heidsartikelen op. Sinds kort zijn in deze Middelburgse zaak handbedrukte stoffen te koop. Met expositiemateriaal is aange geven hoe de dessins en kleuren tot stand komen. Een brandende zon, bloedheet zand, uitpuffen in de schaduw van een eenza me palmboom, uitkijkend over het on eindige duinlandschap van de woestijn. Even, één zijn met de natuur, waar het leven bij de dag nog heel gewoon is. Zo'n soort fata morgana kan spontaan opborrelen bij gebrek aan zon en warmte in ons natte kikkerland. Dit beeld prikkelde blijkbaar ook de fanta sie van de ontwerpers van Haute Coif fure Frangaise. Want zij baseerden hierop hun haarmode voor de lente en zomer 94Zij creëerden een collectie van makkelijk draagbare, sportieve kapsels, die een minimum aan onder houd vereisen. Nonchalance en een natuurlijke flair bepalen het beeld bij de haarmode voor de zomer van '94. Lang haar is even uit het zicht verdwe nen. Korte, gemakkelijke kapsels geven de toon aan. De ontwerpers van de Haute Coif fure Franpaise creëerden een aantal variaties op een vast thema. Kenmerkend voor deze stijl is de gestileerde opbouw uit diverse la gen. Door het bovenhaar wat langer te laten, ontstaat de karakteristieke bolling. Deze is heel licht aanwezig bij het kortste model, maar krijgt steeds meer volume naar mate het haar wat langer gehouden is. Indien nodig kan een permanent voor extra body zorgen. Qua kleuring geven de stylisten de voorkeur aan frivole, goudblonde accenten. Dit kapsel is kort en zeer krachtig van lijn. Na tuurlijk, glad en soepel valt het haar naar vo ren. Rond het gezicht lopen de pony en bakkebaarden vloeiend in elkaar over. Zo ont staat een kring van minuscule plukjes, die het gezicht omlijsten. Dit model kan zonder meer alle woestijnstormen doorstaan. Gobi De ontwerpers betitelen dit kapsel als een ode aan Arabië. Het korte model laat het gezicht compleet vrij. Het is een compositie van non chalante plukken, die doorlopen tot diep in de nek. Wat langer, grof krullend bovenhaar geeft een zekere flair. Soms moet hiervoor de hulp van een losse permanent ingeroepen worden. Speelse kleuraccenten verhogen het natuurlij ke raffinement. Bij dit model bereikt de nonchalance van deze zomerse modelijn haar hoogtepunt. Losse lok ken dansen rond het hoofd. De wind kan er luchtig doorheen spelen, zonder dat het effect verloren gaat. Deze versie is dan ook met de vingers in model te drogen. Verstevigingspro- dukten als mousse en lak kunnen daarbij voor de finesses zorgen. Centraal punt is de kruin. Dhana Kha/a Van daaruit valt de volumineuze pony bol en losjes naar voren. In de nek is het haar vrij kort, in laagjes geknipt. Een permanent kan voor het noodzakelijke volume zorgen. Ook het herenmodel is ongedwongen en los. Door de ingenieuze coupe is d'rt kapsel op twee manieren te dragen, al naar gelang stemming of omstandigheden. Naar voren ge kamd heeft het een stoere, bijna viriele uit straling. Naar achteren oogt het wat zakelijker en meer ingehouden. Het is opgebouwd uit diverse lagen die luchtig het hoofd omsluiten. van de sande haarverzorging intercoiffure - interbeauté syndicat de la haute coiffure francaise vlasmarkt 35 - telefoon 01180 - 1 26 92 .4331 pd middelburg My Choice en de vrolijke collectie Wat kunt u dit voorjaar verwachten van de mode? En wat kunt u verwachten van de mode bij 'My Choicein Arnemuiden, een boetiek waar u onder het genot van een kopje koffie of thee, in een gezellige sfeer, rustig kunt kij ken en passen. Wij brengen een vrolijke, sportieve damescollectie met de merken Lecompte, Taifus, Femie, Mac Jeans, Polde Beae, Happy Heideman, Tuzzi en Canve, in de maten 36 tot en met 44. Een collectie voor jong en oud, die vooral draagbaar is. De kleuren die wij dit voor jaar brengen zijn indigo-blauw, diverse tinten groen, zachtgeel, warm rood, diverse naturel tinten (linnen) en natuur lijk marine-wit. Er is dus een scala van mogelijkheden in kleuren, die dit voor jaar vooral geschikt is voor de zoge naamde 'zomer-types'. Met de inkoop van de collectie proberen we altijd rekening te houden met de kleu ren van de diverse 'types', zodat de dames met een kleurenwaaier of -pas poort goed in hun eigen kleuren bij ons l kunnen slagen. De verkoopsters in de winkel zijn ook allemaal geanalyseerd en kunnen u mede daardoor een goed advies geven wat betreft u eigen kleuren. Naast de collectie in maat 36/44, brengen wij ook een collectie voor de jonge sportieve vrouw met een maatje meer. Een uitgebreide jeans-collectie in diverse kleuren, wassingen en modellen (van paardrijbroek, splitjes-piratenbroek, gilets, jacks tot spijkerhemden), wordt gecombineerd met vlotte t-shirts, leuke truien en flitsende blouses. Natuurlijk ontbreken de slankmakende smalle lange rokken niet, die gecombineerd worden met lange truien, hessen en gilets. Dit alles wordt gebracht in de maten 46 tot en met 56 en in de merken Si Signora, Exceptionell Jeans, Yoek, Big Chic, Big Fuh en It's Great. Bovendien hebben wij sinds oktober vorig jaar de bovenverdieping ingericht voor de heren. U vindt er een aparte jeanshoek, met de merken Canoe, Garcia, Glory en Oscae (Mac Jeans). Een uitge breide collectie met diverse lengte- en breedtematen tot aan inch. maat 44. Daarnaast hebben we een sportieve col lectie, een beetje afgesteld op kleur en stijl bij de dames, met de merken Column, State of Art, Double Duty, Cracker, Casa Moda overhemden, Cartee en Davis en Dodgees. U ziet het, wilt u sportief, niet te duur en vrolijk gekleurd het voorjaar in, breng dan eens een bezoekje aan 'My Choice'. Vlotte mode, óók voor een maatje meer. Kwaliteit van stof, kwaliteit van pas vorm, kwaliteit van snit en kwaliteit van kleur. Naar deze vier kwaliteiten zijn Arnold en Esther Eggink aanhou dend op zoek; kwaliteit dat is hun zorg. En daarbij behoort ook 'kwaliteit van prijs', dat wil zeggen de kwaliteit moet zo goed mogelijk zijn, maar de prijs moet redelijk blijven. De vindplaatsen van die kwaliteit zijn de collecties van Part Two, Esprit, Red Green, Rosner, Charly's Company, Boomerang, Cinque en Bogie. 'Vlot, gekleed en netjes, voor werk en vrije tijd': is de formule van Arnold en Esther. Daarbij komt dat er een tendens is dat jonge oudere mannen zich ook wat gemakkelijker en vlotter gaan kleden. "Ook zie je steeds meer de nog wat oudere categorie mannen in de winkel", oordeelt Esther. Arnold en Esther zitten sinds augustus 1992 in hun Middelburgse OUTFIT-winkel op de Pottenmarkt/Langeviele. Het zoe ken naar kwaliteit en het vinden daarvan, heeft resultaat gegeven en ook de zeker heid dat de formule die zij destijds kozen, goed is. Arnold: "Kijk maar om je heen. Dan zie je dat de kleding die mannen dra gen de laatste tijd sportiever is gewor den. Mannen voelen zich prettig in vlot en gemakkelijk zittende kleding". Nu de lente, de feestdagen en de zomer zich weer aandienen, wordt het weer leuk. Natuurtinten en beige met accenten gaan het beeld vormen. Spannend is het zeker. Immers, hoe zal dat aanslaan? De felle kleuren zijn niet meer zo in trek. Arnold: "Ik ben enthousiast over de zoge naamde Ecollection van Esprit. Bij het vervaardigen van deze kleding is alleen gebruik gemaakt van ecologisch ver bouwde grondstoffen. Ik denk dat deze kledinglijn veel aandacht gaat krijgen". Arnold en Esther Eggink vinden mode een mooi vak. "Mode", zo merkt hij op, "wordt niet alleen bepaald door wat de ontwerpers willen, maar zeker ook door wat de vraag is van het publiek". Ook is het een dankbaar vak. Als mensen iets leuks kopen en ze gaan tevreden de deur uit, geeft dat voldoening.

de Vlissinger | 1994 | | pagina 14