iaiiHi Cursus/onderwijs SNEL GEBOEKT VRIJDAG ZATERDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG Cultuur Bijeenkomst Beurs Sociaal Politiek Sport Allerlei Geloof Natuur Woensdag 2 maart 1994 DE FAAM - DE VLISSINGER 15 Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Mytylschool - De bouw van de nieuwe Mytylschool Zonneveld in Goes bereikt woensdag 9 maart om 15.30 uur officieel het hoog ste punt. De school viert dat on der meer met de bekendmaking van een nieuwe naam voor de nieuwe school. Ook de andere in houdelijke opzet van de school in Goes zal bij die gelegenheid wor den toegelicht. De toespraken' worden omlijst met muziek van Vivaldi, omdat de school aan het pad blijkt te liggen dat naar deze componist is genoemd. Guirlande - Gert Verschraegen houdt 22 maart een workshop 'paasguirlande maken'. De workshop wordt zowel 's mid dags als 's avonds gegeven in im kerij Poppendamme. Voor meer informatie 01189-1948. Open Avond - De HBO-V Vlis- singen houdt vrijdag 11 maart van 19 tot 21.30 uur open avond. Tijdens de avond geven perso neelsleden en studenten informa tie over de Hogere Beroepsopleiding tot Verpleeg kundige, de deeltijd HBO-V en de Managementopleiding voor Mid denkaderfunctionarissen. In prak tijklokalen worden demonstraties gegeven van verpleegkundig handelen. Bezoekers kunnen na der kennismaken met de inhoud van de vakken agogiek en drama, waarbij gebruik wordt gemaakt van video-apparatuur. Er is ook informatie over schoolboeken en vakliteratuur en studenten die een buitenlandse stage hebben gelopen, vertellen over hun erva ringen. Leesgroep - In Middelburg gaat 14 maart een studie-leesgroep van start onder de titel 'A course in miracles'. Voor inlichtingen of aanmeldingen kunnen belang stellenden terecht bij A. de Crom- Nagelkerke, tel. 01180-27325. Pabo - De Pedagogische Acade mie voor leraren Basis Onderwijs (Pabo) in Middelburg houdt woensdag 9 maart tussen 19 en 21 uur een voorlichtingsavond. De Pabo leidt op voor leraar ba sisonderwijs aan zowel openbare, algemeen bijzondere, protestants-christelijke als katho lieke basisscholen. Docenten en studenten staan tijdens de voor lichtingsavond klaar om alle vra gen te beantwoorden. Beeldhouwkunst - Bij de Zeeuwse Volksuniversiteit in Middelburg begint 7 maart een cursus in vier lessen over beeld houwkunst in Nederland. De cur sus wordt gegeven op maandagavond van 19 tot 21 uur. De cursisten maken een ex cursie op zaterdag. Donderdag 10 maart begint de ZVU met een cursus Woord en Beeld. De cur sus omvat acht donderdagoch tenden van 10 tot 12 uur en een dagexcursie naar Den Haag. In de cursus wordt onder meer aan dacht besteed aan Ans Wortel en Aldegonde Vlissingen, praat/ dansavond alleenstaanden 25+, 20.30 u. De Goede Verwachting Lewedorp, avon druilbeurs, 19.15 u. Hogeschool Zeeland Vlissin gen, voorjaarsbeurs Philateli- ca afdeling Vlissingen, 10 u., grote veiling 15 u. Café restaurant de Meerkoet, Mui- denweg, vertrekpunt excursie Natuurmonumenten over de Middelplaten Veerse Meer, 10 u. Aanmelden 01195-5983 tussen 19 en 21 u. Bachten Reede Vlissingen, thema-middag ANBO over exotische vruchten en groen ten, met bingo, 14 u. Hof Domburg, wekelijkse rondleiding kuurcentrum 'De Parel', 11.30 u. Ontmoe tingscentrum Dauwendaele Middelburg, ledenvergadering afd. Walcheren Diabetes Ver eniging Nederland, aanslui tend lezing 'Diabetes in eigen hand', 19.30 u. Rehoboth Vlissingen, blijspel Gezel schap gevraagd door De Ka meleon, Stichting Welzijn Ouderen Vlissingen, 14 u. Stadsschouwburg Middel burg, AVVL-thema-avond over nalatenschap en uit vaart, 20 u. Hof Domburg, wekelijks squashtoernooi voor recrean ten en gevorderden, opgeven tot 11 u., aanvang 13 u.* Zaal Gereformeerde Kerk Grijps- kerke, vrouwen-koffie ochtend, sprekers D. Steen huis, 'De Bijbel, wat doen we er (nog) mee?'. Kinderoppas aanwezig, 9.15 u. Herv. Gem. centrum Oostkapelle, D. Steenhuis, 'De Openbaring van Jezus Christus', 20 u. Jan Wolkers, die beiden zowel op literair als op beeldend gebied ac tief'zijn. Daarnaast behandelt de cursus het gebruik van teksten, woorden en letters in schilderijen, tekeningen en prenten, van de middeleeuwen tot nu. Assertiviteit - Educatief Cen trum Walcheren (voorheen Stich ting voor Basiseducatie en Vormings- en Ontwikkelingswerk Middelburg en omstreken) ver zorgt in maart twee cursussen voor mensen van 18 jaar en ouder. De eerste cursus, 'Asserti viteit', begint dinsdag 8 maart om 9 uur. Doel is onder meer le ren zeggen wat je vindt, nee le ren zeggen en zelfvertrouwen vergroten. De cursus wordt ge houden in 't Pand in Middelburg. Woensdag 9 maart begint om 9 uur de cursus Natuur en milieu. Wat je in je eigen omgeving kunt doen of laten in het belang van de natuur komt op praktische wijze aan de orde. Er wordt een excursie gemaakt. De cursus wordt gehouden in de Latijnse Schoolstraat 12 in Middelburg. Midgard - De Zeeuwse formatie Drowning Accidents treedt zater dag 5 maart op in jongerencen trum Midgard in Middelburg. De band bracht eind vorig jaar de eerste demo uit, waarop diverse muziekstijlen worden verweven tot progressieve gitaarnoise met psychedelische en indutriële in vloeden. Het optreden begint om 22 uur. Hondje - Theatergroep 't Hondje van de Ruyter speelt zaterdag 5 maart een try-out van de voor stelling 't Geheim van het Schil derij in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. De voorstelling begint om 14 uur. 't Geheim van het schilderij is een mysterieus verhaal voor kinderen vanaf 6 jaar. Het gaat over een schilderes die probeert het licht vast te leggen. Uitgangspunten van de voorstelling is het schilde rij De Rode Wolk van Piet Mondri aan en de theatergroep sluit dan ook aan bij de diverse activiteiten in het kader van het Mondri- aanjaar. Sacred Dance - In de Vier Ele menten in Middelburg wordt op 6 maart, 10 april en 1 mei van 13.30 en 15.30 uur een sacred- dancemiddag gehouden, onder leiding van Suvir Arents. Sacred dance is afwisselend concentra tie, meditatie en stilte. Deelne mers dansen in een cirkel, rei of spiraal. De dansen die worden uitgevoerd zijn oude mythische en folkloristische dansen, maar ook choreografieën op klassieke en religieuze muziek. Danserva ring is niet nodig. Deelnemers kunnen zich opgeven bij Kitty He- gie 01180-33491. Bugle - Blue Spirit Drum Bugle Corps uit Middelburg is uitgeno digd voor een optreden tijdens een internationaal folklore- festival dat deze zomer wordt ge houden in de Zuidfranse plaats Montréjeau. Blue Spirit is in de zomer van 1991 al een week te gast geweest bij de organisatie van dat internationale festijn. Het corps verzorgde toen de comple te muzikale omlijsting van het festival en oogstte veel succes met zijn programma. Presentatie - In de Bellamyzaal in het Stedelijk Museum in Vlis singen wordt zaterdag 12 maart om 15 uur de serie kunstuitgaven gepresenteerd van kunstenaars, die in het lopende programmajaar exposeerden in de Watertoren CHK en Bellamy 19 in Vlissingen. Tevens krijgen vier medewerkers van Elf Atochem een cassette met elf kunstdrukken overhan digd. De winnaars zijn geselec teerd door de trekking van inschrijfformulieren door notaris J. Sauer. In de collectie zijn kunstenaars opgenomen die in Vlissingen exposeerden en op verzoek een speciale kunstdruk vervaardigden. De kunstdrukken worden in de entreehal van het museum getoond. Kunstmarkt - Basisschool De Schute in Biggekerke houdt za terdag 12 maart een kunstmarkt, waarop onder meer kunstwerken van de kinderen te zien zijn. Om 15 uur volgt een veiling van kunstwerken. Verder is er een knutselkraam, worden er de monstraties gegeven en is er een museum om in rond te kijken. De opbrengst van de markt is voor nieuw klimmateriaal voor het kleuterplein. De kunstmarkt is van 13 tot 16.30 uur. Wie nog spulletjes thuis heeft op het ge bied tussen kunst en kitsch kan dat melden op tel.nummers 20373, 2588, 2495 in Biggeker- ke of 01186-2755. Voorlezen - De voorleeswin- naars van zes basisscholen uit Middelburg, Biggekerke, Grijps- kerke en Oostkapelle lezen woensdag 9 maart tussen 14 en 16 uur in de Zeeuwse Bibliotheek een fragment voor uit een kinder boek. De kinderen vertegenwoor digen hun school in het kader van de Nationale Voorleesdag. Na de ze ronde mogen twee winnaars door naar de provinciale ronde die 16 april zal worden gehouden. De winnaar van de provinciale ronde vertegenwoordigt Zeeland op de landelijke finale op 26 mei in Vredenburg in Utrecht. De voorlezers in de Zeeuwse Biblio theek worden aangekondigd door Thea de Leeuwen (consu lent jeugdbibliotheek) en de clown Antoon. Bijbel - Voetbalvereniging Mid delburg houdt zaterdag 5 maart een rommelmarkt in het clubhuis an de Nadorstweg in Middelburg. De markt is open van 9 tot 12 uur. Omstreeks 9.30 uur is er een veiling van diverse artikelen, waaronder een oude bijbel met zilveren sluiting. Boeken - Boekenliefhebbers kunnen zaterdag 5 maart terecht op de achtste antiquarische en tweedehandsboekenbeurs in Hof van Walcheren in Koudekerke. Meer dan vijftien standhouders uit Zeeland en daarbuiten bieden een variatie en veelheid aan boe ken, waaronder literatuur, geschiedenis- en Zeeuwse boe ken, maar ook stripboeken en prenten. De beurs is te bezoeken tussen 12 en 17 uur. Modeltreinen - De Stichting Treinmodel-ruilbeurzen houdt za terdag 5 maart in het 's-Heer- Hendrikshuis in 's Heer- Hendrikskinderen tussen 10 en 15.30 uur de Zeeuwse Trein Mo delruilbeurs. Op de beurs staat onder meer een testtafel waar locks en wagons kunnen worden getest. Er zal een video worden gedraaid van Rail-Art. Vrouwenmarkt - De Zeeuwse Vrouwenraad houdt 8 maart tus sen 13 en 15 uur een vrouwen- markt in De Stenge in Heinkenszand. Een groot aantal vrouwenorganisaties uit de pro vincie zullen zich daar presente ren. Joan van Dijk, lid van de Emancipatieraad, gaat aan het begin van de markt in op het be lang van de viering van Interna tionale Vrouwendag. Necla Erdogan vertelt de ervaringen van een Turkse vrouw in Nederland en er wordt een video vertoond van een eeuw vrouwenbeweging in Nederland en Turkije Vooraf gaand aan de vrouwenmarkt houdt de Zeeuwse Vrouwenraad van 11 tot 12 uur de jaarvergade- ring. Landbouw - De slotavond van het jaarprogramma van de werk groep Landbouw en Levensbe schouwing, onder de titel 'handen aan de ploeg', vindt plaats donderdag 10 maart tus sen 19.30 en 22 uur in Hotel Ter minus in Goes. Tijdens de bijeenkomst wordt het Zeeuws Manifest over nieuwe coalities tussen boeren en consumenten aangeboden aan een forum waarin de provincie Zeeland, drie Zeeuwse landbouworganisaties, de Consumentenbond en het Platform Duurzame Ontwikkeling zijn vertegenwoordigd. Het mani fest is het resultaat van een tweedaagse studieconferentie die vorig jaar is gehouden in het Zeeland Studiecentrum. De on derlinge discussie tussen de fo rumleden en de zaal richt zich op praktische voorstellen uit het ma nifest en op concrete mogelijkhe den in de Zeeuwse situatie. Seminar - De Kamer van Koop handel en advocatenkantoor Bil- terijst in Middelburg verzorgen 8 maart van 19 tot 22 uur een se minar over leverings- en beta lingsvoorwaarden. ledereen die zaken doet krijgt te maken met de zogenaamde 'kleine lettertjes'. Tijdens het seminar komen onder meer de geldigheid en de vernie- tigingsgronden van de voorwaar den aan bod. Donderdag 10 maart verzorgen de Kamer van Koophandel en deskundigen van de Credit Lyonnais Bank Neder land van 9 tot 12 uur een bijeen komst over internationaal betalingsverkeer. Tijdens de bij eenkomst wordt onder meer stil gestaan bij het omgaan met vreemde valuta, exportfinancie ring en het Europese betalings verkeer. drukt. De ene kant toont een ac tuele plattegrond van Middelburg, Vlissingen, Oost en West Souburg, Koudekerke Nieuw en Sint Joosland en een deel van Arnemuiden op schaal 1:12.500. Politiebureau, postkan toor en parkeerterreinen staan duidelijk aangegeven en ook de fiets- en wandelpaden zijn terug te vinden. Op de achterzijde do mineert de streekkaart van Wal cheren op een schaal van 1:50.000 en een kaartfragment van het Havengebied Vlissingen- Oost op schaal 1:20 000. Ten slotte staan op de achterzijde de centrumkaartjes van Middelburg en Vlissingen. De streekplatte- grond is verkrijgbaar bij boekhan del, VVV, benzinestations en ANWB-reisboekenwinkel en kost f 7,95. i Modeltrein. Foto J.C. Korsuise. Trein - In de week van 28 fe bruari tot 4 maart rijden in ver band met de schoolvakantie de extra treinen tussen Vlisingen en Goes niet. Het gaat om de trei nen die om 7.14 uur uit Vlissin gen en om 7.42 uit Goes vertrekken. De treinen zullen met ingang van 7 maart op werkda gen weer normaal rijden, tot 29 mei wanneer de nieuwe dienstre- geling ingaat. IMemidso - Middenstandsvereni ging Nemidso uit Oost-Souburg organiseert dit jaar twee jaar markten voor zaterdag 28 mei en zaterdag 3 september. De mark ten zullen zoveel mogelijk in de Karolingische sfeer komen te staan. Verenigingen die aan de markten willen deelnemen kun nen zich vanaf nu bij Nemidso in schrijvers Platteland - Vorige week is bij uitgeverij Falkplan een kleuren- plattegrond van Middelburg- Vlissingen verschenen. De kaart is tweezijdig in full-colour ge- Massaloop - Atletiekvereniging Dynamo '70 houdt zaterdag 5 maart haar jaarlijkse massaloop. De prestatieloop is uitgezet in de bossen en duinen tussen Dom burg en Oostkapelle. De start is om 14 uur nabij het parkeerter rein aan de Duinweg in Oostka pelle Deelnemers kunnen kiezen uit afstanden van vijf, tien en vijf tien kilometer. Om half twee start een scholierenloop over vijftien honderd meter. Vanaf 13.45 uur kunnen deelnemers zich inschrij ven bij café Boshoek aan de Duinweg-Vroonweg. Golfslag - In verband met perio diek groot onderhoud kan tussen 7 en 19 maart niet worden ge zwommen in het golfslag- recreatiebad van het Sportfondsenbad-Vlissingen. Alle doelgroepactiviteiten zullen zo veel mogelijk doorgang vinden op de bekende tijden. Voor aange paste tijden van Aquarobic, da mesuurtje en dergelijke kan contact worden opgenomen met de receptie van het zwembad. Zondag 20 maart kan weer in het vernieuwde golfslagbad worden gezwommen, van 10 tot 13.30 uur. Voor alle zwemmers heeft het bad die dag tal van verrassin gen in petto. Vrijwilligers - De 135 medewer kers van de Unie van Vrijwilligers in Middelburg zijn op zoek naar nieuwe vrijwilligers. Daartoe houdt de stichting een informa tieochtend op dinsdag 8 maart tussen 10 en 12 uur in De Boog in Middelburg. De extra vrijwilli gers zijn onder meer nodig voor enkele nieuwe projecten, waar onder een keer per week iemand in een rolstoel van verpleeghuis Herengracht naar het Snooker centrum in Middelburg brengen en een keer per week een gehan dicapte sporter naar het zwem bad in Vlissingen rijden. Verder zijn nog medewerkers welkom in projecten als de Handwerkclub, Tafeltje Dekje en Luisterlezen. Valentijn - Rotaract Vlissingen heeft vorige week een cheque van 1500 gulden overhandigd aan Helma Op 't Hof, de Neder landse organisatrice van een hulpactie voor een psychiatrisch ziekenhuis in de Oekraïne Rotar act Vlissingen is een organisatie waarin jongeren zich actief inzet ten voor goede doelen en non- profit-organisaties. Rotaract heeft tussen 7 en 14 februari een Valentijnsactie gehouden, tijdens welke in diverse winkels in Vlis singen en Middelburg feestelijk verpakte boterbabbelaars werden verkocht. De opbrengst van de actie wordt onder meer besteed aan de aanschaf van vitaminen en medicijnen. De actie is on dersteund door de Vlissingse winkeliersvereniging, de firma Diesch en de Rotary van Walche ren, Middelburg en Vlissingen. Verkiezingen - Het stadhuis van Middelburg is woensdag 2 maart, de dag van de gemeente raadsverkiezingen, vanaf 19 uur geopend voor alle belangstellen den die de stembusuitslagen in Middelburg 'heet van de naald' willen volgen. Via een televisie scherm kunnen ook de landelijke uitslagen worden bijgehouden. Jongeren - Het Middelburgse jongerenplatform dat op 1 fe bruari door de Partij van de Ar beid in de gelegenheid werd gesteld duizend gulden uit de verkiezingskas te besteden, heeft het bedrag beschikbaar gesteld aan jongerencentrum Midgard in Middelburg. De jongeren hadden van PvdA-lijsttrekker S. Smits kamp een maand de tijd gekre gen om een geschikt Middel burgs doel voor het geld te vin den. Midgard wil met het geld nog voor de zomer een integra tiefestival organiseren, waarbij door uitwisseling van muziek en andere culturele uitingen diverse groepen in de samenleving elkaar kunnen ontmoeten. Het zal een low-budget festival worden en di verse groepen hebben al toege zegd tegen onkostenvergoeding te zullen optreden. Smitskamp heeft afgelopen maandag na mens het jongerenplatform het geld overhandigd aan een vrijwil liger van Midgard. Landgoed - In het MEC in Mid delburg vertelt de heer Bosch op 15 en 22 maart vanaf 20 uur over de cultuur- en natuurhistorie en de toekomst van de Walcher- se landgoederen. Op 26 maart volgt een excursie Deelnemers kunnen zich opgeven bij het MEC in Middelburg. Aglow - Women's Aglow Fel lowship afdeling Goes houdt woensdag 9 maart een samen komst in hotel Terminus in Goes. Mariene Bos zal spreken over 'Te rug naar het fundament'. Wo men's Aglow Fellowship is een interkerkelijke wereldwijde orga nisatie van christenvrouwen die onder meer als doelstelling heeft 'bij te dragen tot de geestelijke eenheid van allen die in Christus geloven'. De bijeenkomst begint om 9.45 uur en er is een kinder oppas aanwezig. MEER KORTE INFORMATIE ELDERS IN DEZE KRANT Mededelingen voor deze rubriek melden voor vrijdag 17 uur, liefst schriftelijk. Postbus 5017, 4330 KA Middelburg. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo.: geen opgave ont vangen. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: A. Heij, 15 uur: A. Schaap. Wo. 9.30 en 15 uur: M. Gou- driaan. Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 uur: Q. v.d. Vrie, 14.30 uur: J.C. Koops. Wo. 9.30 uur: F.C. van Dij- ke, 19 uur: J. Bakker (biddag). Volle Evangelie-gemeente 'Immanuel', West- dijkstraat 5-7, samenkomst Do. 20 uur, Zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Kerk. Kerkplein 1. Zo. 9 uur: Klijnsma. DOMBURG Hervormde Kerk. Markt 8. Zo. 10 en 19 uur: M. van der Poll. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. eerste, derde en vijfde zaterdag v.d. maand om 19.15 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: C.H.F. van Tuyl-van Serooskerken (in de Herv. Kerk), 14.30 uur: S. de Ridder-van Meggelen (in de Geref. Kerk van Vee re). Wo. 19.30 uur: A.V. de Nooij (biddag). Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25, Zo. 10 uur: C.H.F. van Tuyl-van Serooskerken (gezamelij- ke dienst). GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: B. Ridder, 14.30 uur: P. Boekesteijn (in de Herv. Kerk). Wo. 19 uur: B. Ridder (biddag). Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A.E. de Bruijn, 14.30 uur: P. Boekesteijn (gezamelijke dienst). HOOGELANDE Christengemeenschap, Kapel van St. Maarten. Zo.: geen dienst. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: P.C. Schoonenboom. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 10 uur: E. Hoogerwerf (zendingsdienst). Wo. 19.30 uur: E.V.E. Wijnands (bidstond voor gewas en arbeid). Ned. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1. Zo. 10 uur: A.A. Bosma. MELISKERKE Gereformeerde Gemeente Valkenburgstraat 25. iedere zondag om 9.30 uur en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: J.S. Koops, 14.30 uur: K.W. Kakes. Wo. 19.30 uur: R.G. v.d. Zwan (biddag). Hervormde Kerk Zo. 10.15 uur: Klijnsma. Wo. 19.30 uur: Manuputty. MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avonden op do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Her- berdsland 11. Baptisten Gemeente. Kapel Herengracht 74. Zo. 10 uur: L. Fabriek. Centrum Middelburg. Segeerstraatkerk, Zo.: geen opgave ontvangen. Evangelische Baptisten Gemeente. Damplein 12. Zo. 10 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 16.30 uur: H. v.d. Schaaf. Wo. 14.30 en 19.30 uur: J.G. Schenau (biddag). Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo.: geen dienst. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Alle zondagen leesdiensten 9.30 uur, 14 en 18.30 uur. Gereformeerde Kerk. Getuigeniskerk, Adr. Lau- werijszstraat 6, Zo. 9.30 uur: P.J. Rebel, 19 uur: A.C. Verweij. Hofpleinkerk, Zo. 9.30 uur: W.A. v.d. Berg, 14.30 uur: P.J. Rebel en P. Paulus. Wo. 9.30 en 14.30 uur: C. Brakema (biddag SoW). De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, Zo. 9.30 uur: B.J.W. Schelhaas, 17 uur: zie Thomaskapel. Wo. 19 uur: zie Thomaskapel (biddag). Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt).K\eir\ Vlaande ren 75, Zo. 9,30 en 16.30 uur: A. de Snoo. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. Evangelisatie- dienst 'Zondag half twaalf', De Vergulde Baars, Baarsjesstraat 43, 15.30 uur. Wo. bijbelstudie, Dam 6, 19.30 uur. Hervormde Gemeente. S.O.W. Nieuwe Kerk. Groenmarkt, Zo. 9.30 uur: P.H. Borgers. Koorkerk Koorkerkhof, Zo. 10 uur: K. Hendrikse. Ontmoe tingskerk, Oosterscheldestraat, Zo. 10 uur: 0. El seman. Engelse Kerk, Simpelhuisstraat, Zo. 19 uur: B.J.W. Schelhaas. Thomaskapel, Zo. 9.30 uur: zie Hoeksteen, 17 uur: B.J.W. Schelhaas. Wo. P.J. Rebel (biddag SoW). Oostkerk, Oostkerkhof, Zo. 10 uur: A.C. Verweij. Wijkgemeente Ge- ref.Bond, (in de Oostkerk) Zo. 11 en 17 uur: L. Wüllschleger. Wo. 10 en 19.30 uur: L. Wüllschleger. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Lange Noordstraat 62, Za. 10 uur: Bijbelstudie, 11 uur: Eredienst, R. James. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 10 uur: H. Nederlof, 19 uur: R. Pippel. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: T.K. van Dam. Nederlands Gereformeerde Kerk, Gebouw Engel se Kerk, Simpelhuisstraat 10. Zo. 9.30 uur: R. Brands, 17 uur: F. Huisman. Vereniging van Vrijzinnig Hervormden en Re monstranten. Koorkerk, Zo. 10 uur: K. Hendrikse. Rooms-Katho/ieke Kerk Petrus en Pauluskerk, Lombardstraat 1, elke tweede en vierde zaterdag van de maand om 19 uur, zondag 10 uur. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, Zo. 11.30 uur. Waalse Kerk (Eglise Wallonne). Lange Noordstraat 62. Zo. 16.30 uur: J. Chardard. Evangeliegemeente 'De Wijngaard'. Klarenbeek LTS. Zo. 9.30 uur: M. Helmus. Rafaët gemeenschap Eleos Walcheren, Olmen laan 8, Zo. 9.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg- Reyershove, Dauwedaelselaan 35, Zo. van 10-12 uur. Do. van 19.30-21.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg- Centrum, Dauwedaelselaan 35, Zo. van 16-18 uur, Di. van 19.30-21.30 uur. NIEUW EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: P. Barment- lo. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 en 17 uur: G.H. Borger-Koetsier. Wo. 10 uur: G. Warner, 19.30 uur: F.C. van Dijke (biddag) Hervormde Gemeente. Waterstraat 4, Zo. 10 uur: A.C. den Hollander. Wo. 19 uur: A.C. den Hollan- der (biddag). RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. 11 uur: P. Barmentlo. VLISSINGEN SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: G. Warner, 19 uur: G. Warner (in de Herv. Kerk). Wo. 10 uur: A.W. Riepma, 19 uur: G. Warner (biddag). Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: J. Sinke, 19 uur: G. Warner (gezamelijke dienst). Wo. 19 uur: H.W.J. Faassen (bidstond). ST.LAURENS Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion, 19.30 uur: Morning Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30, Vr. 19.30 en Zo. 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo.: geen opgave ontvangen. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 9.30 uur. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lan- noystraat 2, Zo. 9.30 en 16.30 uur: H. Mostert. Wo. 19.30 uur: H. Mostert (biddag). Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Walstraat 23. Za 10 en 17 uur. Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20, West Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur, Wo. 20 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk, Oude Markt, Zo. 10 uur: J.D. de Boer. Petruskerk, P. Krugerstraat 17, Zo. 9.30 uur: A.G. Baas. Johanneskerk, Bonedijkestraat 165, Zo. 9.30 uur: J.W. Glashouwer. Wo. 19.30 uur: bidstond voor het gewas. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, Zo. 9.30 uur: A.V. de Nooij. De Schaapskooi, Papegaaien burg, Zo. 9.30 uur: A. Poppe. Ziekenhuis Walcheren Koudekerkseweg 88, Zo. 10 uur: N.H.J.E. Boomer. Ter Reede, Zo. 19 uur: A. Spaans-Molenaar. Jehova's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534. Do. van 19 tot 20.45 uur, Zo. van 10 tot 12 uur. Jehova's Getuigen gemeente 'Souburg Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534, Zo. van 15.30 tot 17.30 uur. Di. van 19 tot 20.45 uur. Jehova's Getuigen Vlissingen Bossenburgh. Za. van 17.30 tot 19.30 uur. Wo. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161. iedere Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Bonedijkestraat 163, Za. 9.30 uur: Eredienst, 10.30 uur: Bijbelstudie, R. James. Gereformeerde Gemeente. Marnix plein 41. Zo. 9.30 en 16 uur: leesdienst. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 uur: C. Bijl. Pinkstergemeente Vlissingen e.o., Vrijdomweg 1, Zo. 15 uur. Christelijk Centrum Zeeland. Open Hof, Alexan der Gogelweg 57. Zo. 14.30 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrou wenstraat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolische Genootschap Singel 190-194. Zo. 9.30 uur, Wo. 20 uur. Evangelie Gemeente 'De Blinkende Morgenster'. Dr.Stavermanstraat 61. Za diensten om 10 en 17 uur. Rooms Katholieke Kerk Der Boede. Babbelaar, el ke 2e, 4e en 5e zaterdag vxf. maand om 10.30 uur. Zo. 10.30 uur: D. Coppoolse. Lieve Vrouwe Kerk, Singel (nabij stadhuis). Za. 19 uur, za 9.30 uur. Ter Reede. Koudekerkseweg 81. Za. 17 uur Open Hof (Paauwenburg). A. Gogelweg 59. Za 11.15 uur. Vlissingen: zaterdag tot 24 uur: J.L.R.H. van Pelt, Julianalaan 7, tel. 12225. zondag tot 24 uur: W.N. Osterman, de Kempemaerstraat 2, tel. 79791. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur. (zonder afspraak). Souburg, Nieuw- en St. Joosland. Arnemuiden, Gezondheidscentrum Middelburg-Zuid(praktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Visser): zaterdag: P. Kodde, Oude Vlissingseweg 13, Mid delburg, tel. 01180-15810. zondag: J.F.M. Bergen, Kanaalstraat 89, Oost-Souburg, teI. 01184-61500. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Serooskerke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: van vrijdag 18 uur t/m zondag 24 uur: R. Ube/s en M.JJ. Hel mes, Vroonstraat 11, Serooskerke, 01189-1212. Aagtekerke, Biggekerke, Domburg, Koudekerke, Meliskerke, Westkapelle en Zoutelande: van vrij dag 18 uur t/m zondag 24 uur: W. Spekhorst, Weststraat 7, Domburg, teI. 01188-1271. West- en Midden-Walcheren: zaterdag en zon dag: A. Stutterheim, Sivertstraat 40, Meliskerke, teI. 01186-1760. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: zaterdag en zondag: N.J.M. Kootstra, Koren bloemlaan 1a. Arnemuiden, tel. 01182-2929. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag tot vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Hum- melen, Markt 69, teI. 12134. Vlissingen: van vrijdag tot de vrijdag daaropvol gend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Paauwenburg, Troelstraweg 2a, tel. 70717. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: van vrijdag 9 uur tot maandag 9 uur: S. v.d. Kaaden, teI. 68791. Middelburg: van zaterdag 9 uur tot maandag 9 uur: K. Boot, teI. 39865. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschapsdieren) zaterdag en zondag: A.J. Diender en LJ.J. Schofaerts, Dr. Stavermanstraat 57, Vlissingen, tel. 01184-10910. Spreekuren zonder afspraak: za. en zo. 11- 12 uur en 17-18 uur. Dierenartsenpraktijk Middelburg: (grote huisdie ren) tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8-9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Dom- burgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. OVERIGE DIENSTEN Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cit- tersstraat 69. Zo. 10 uur: St. Spanjer. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 en 17 uur: P.H. Zaadstra. Wo. 19 uur: P. Joosse (biddag). VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: J. Lukasse. Wo. 19 uur: J. Lukasse (biddag, in de Geref. Kerk). WESTKAPELLE OOST-SOUBURG Kanaalstraatkerk, Zo. 9.30 uur: A. Spaans- Molenaar. Oranjepleinkerk, Zo. 9.30 uur: R.E.R. van Buiren, 19 uur: W.A. v.d. Berg. Wo. 19.15 uur: R.E.R. van Buiren (biddag). Bejaardentehuis 'De Zoute Viever', Dongestraat 1, elke 1e en 3e zaterdag om 9 uur, zo. 19 uur: M.C. Baart. Martinuskerk. Kerklaan 19. Zo. 10 uur. Volle Evangeliegemeente Sion, Ritthemsestraat 43 (gebouw De Blazer), Zo. 10 uur: lofprijzings dienst. Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: Ds. den Hollander, 19 uur: Ds. Spaans. Wo. 19 uur: ds. Spaans (biddag). ZOUTELANDE VEERE Gereformeerde kerk. Zo. 9.30 uur: P. Melse (geza melijke dienst), 14.30 uur: S. de Ridder-van Meg gelen. Wo. 19 uur: W.P. Jansen (biddag, gezamelijke dienst). Hervormde Kerk. Zo. 9.30 uur: P. Melse (in de Ge ref. Kerk). Wo. 19 uur: W.P. Jansen (biddag, in de Geref. Kerk). Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Willi- brordusplein 2. Zo. 9.30 uur: P. Boekesteijn. Do. 3 maart t/m wo. 9 maart HUISARTSEN Middelburg: zaterdag tot 24 uur: F.J. Heere, J.H. Huyssenstraat 15, te! 39933. zondag tot 24 uur: A.P Bruijnzeel, Herengracht 68, teI. 39933. Visi tes aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor drin gende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur. (zonder afspraak). Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele weekend 01180-28288. Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, 01180-28800. Kinder en jeugdtelefoon Zeeland, elke dag bereik baar van 14-20 uur, 06-0432 (gratis). Patiëntenplatform Zeeland: 01100-49389. Stichting Bejaarden- (en gehandicapten) Alarm Zeeland. 01188-3404. Stichting 'Blijf van m'n Lijf Zeeland': 01184-14645 (dag en nacht). Bureau Sociaal Raadslieden. Thuiszorg Walche ren. Middelburg, 01180-84000, Vlissingen, 01184-86400, Stichting Slachtofferhulp Zeeland. 01180-36108. Stichting SOS Telefonische Hulpdienst Zeeland. 01180-15551. Vereniging tegen seksuele kindermishandeling binnen het gezin. Telefonisch spreekuur: van 8.30-9 uur, 01180-13362. Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis. 01100-49200. Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), 01180-37320 en 01184-13240. Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kin derbescherming. 01180-35015. Thuiszorg Walcheren, afdeling Kruiswerk, alarm nummer 01184-11877. Thuiszorg Walcheren, afdeling Gezinsverzorging. alarmnummer 01184-14444 (pieper 168). Politie-assistentie Walcheren. Noodhulp 06-11, overige assistentie aanvragen 01180-33333. Weerbericht 06-9775 Waterstanden 06-9771

de Vlissinger | 1994 | | pagina 15