Politiek Allerlei SNEL GEBOEKT DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG Rommelen Cursus/onderwijs Lezingen Milieu Natuur Sport Cultuur Sociaal Gevonden Woensdag 16 februari 1994 DE FAAM - DE VLISSINGER 21 Forum - De politieke partijen die deelnemen aan de gemeente raadsverkiezingen van Westka- pelle houden vrijdag 18 februari vanaf 20 uur een gezamenlijke forumavond in HCR 'De Noord- zeegalm' in Westkapelle. Belang stellenden kunnen die avond met de lijsttrekkers van PvdA, CDA, SGP en VVD van gedachten wis selen over de plaatselijke politiek in Westkapelle. Tevens doen de lijsttrekkers uit de doeken wat hun plannen zijn voor de komen de raadsperiode. De gesprekslei ding is in handen van PZC-journalist Dolf Snel. Jongeren - Open jongerencen trum Midgard in Middelburg ver zorgt woensdag 23 februari vanaf 20 uur een politiek forum naar aanleiding van de gemeen teraadsverkiezingen van 2 maart. Aan het forum zullen alle Middel burgse gemeenteraadsfracties deelnemen. Doel van de avond is jongeren in de gelegenheid te stellen met plaatselijke politici van gedachten te wisselen en een betere kijk te krijgen op de politieke koers van de verschillen de partijen. Midgard is die avond vanaf 19.30 uur open, het forum duurt tot 22 uur. Bachten Reede Vlissingen, blijspel 'Gezelschap ge vraagd' door toneelgroep De Kameleon, Stichting Welzijn Ouderen Vlissingen, 19.30 u. De Ark Oost-Souburg, bin go, 'Open huis', 14 u. Wijk- punt Nieuw Paauwenburg Vlissingen, vergadering wijk- comité Paauwenburg, 19.30 u. De Zandput Serooskerke, zaalconcert fanfare, slag werkensemble en jeugdgroep Muziekvereniging EMM, 19.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, bin go, 20 u. Zeeuwse Biblio theek Middelburg, dialezing over hogesnelheidstreinen, Ned. Ver. van Belangstellen den in het Spoor- en tram wegwezen, 19.45 u. Zaal Middendorp Zoutelande, open huis CDA-Valkenisse, 20 u. Zeeuwse Bibliotheek Middelburg, uitreiking hon derdste kaartje Plusbus, Stichting Welzijn Ouderen Middelburg, 11 u. Restaurant 'De Parel' Dom burg, Skandinavisch thema buffet, 18 u. Concert en Gehoorzaal Middelburg, examen-modeshow Mode Promotie Team Aliènne, 20 u. Wijkcentrum 'De Spinne' Goes, avond Vriendenkring Kapasi, alleenstaanden tot 45 jaar, 21.30 u. Het Pand Middelburg, jubileumreceptie alleenstaandenclub Vrij Ge zellig, 15 u. Buurthuis De Schuur Oost-Souburg, con tactmiddag Stichting Samen Ongewild Kinderloos, 13.15 u^ Neeltje Jans, excursie Het Zeeuws Landschap en Na tuurmonumenten, vanaf hoogste parkeerplaats aan Oosterscheldekant, 14 u. Schuttershof Middelburg, LAVA-lezing 'Ethiek van de voortplantingstechnologie' door Dymphie van Berkel, al leen voor vrouwen, 15.30 u. Zeeuwse Bibliotheek Mid delburg, Lurv op Zondag met als kinderboekenschrijver Hans Hagen, 16 u. Ont- moetingsdienst NH-kerk Zou telande, ds. P. Boekesteijn, thema 'Het verraad van Pe trus', 9.30 u. Zeeuwse Bibliotheek Middel burg, lezing Rozenkruisers Genootschap, 'De mens is tweevoudig: eeuwig en ster felijk', 20 u. Open Hof Vlis singen, bijeenkomst Hobby Computer Club, thema: ge nealogie, 20 u. Hof Domburg, wekelijkse rondleiding kuurcentrum 'De Parel', 11.30 u. Hof Domburg, wekelijks squashtoernooi voor recrean ten en gevorderden, opgeven tot 11 u., aanvang 13 u. Hof van Walcheren Koudekerke, lezing Heemkundige Kring Walcheren 'De ridderlijke Or de van de Balije van Utrecht' door A. Vogelaar, 20 u. Polen - Pakketten voor familie, vrienden en kennissen in Polen kunnen donderdag 17 februari tussen 18 en 22 uur worden in geleverd bij J. Sedee, Sportlaan 18 in Middelburg. De pakketten moet goed verpakt zijn, in een stevige, dichtgeplakte kartonnen doos, met een touw eromheen. Adressen van geadresseerde en afzender moeten duidelijk op de doos staan. Maximaal gewicht van een pakket is 25 kilo; de kosten zijn 7,50 per pakket plus 2,50 per kilo. Wijkagent - F. Meijer is met in gang van 22 januari in dienst ge treden als wijkagent in de gemeenten Westkapelle en Ma- riekerke. Met ingang van 8 fe bruari houdt hij iedere dinsdag van 16 tot 18 uur in de politie post van Zoutelande spreekuur voor de inwoners van Westkapel le en Mariekerke. Het spreekuur is vrij toegankelijk voor iedereen met eventuele problemen of om zomaar een praatje te maken. Buiten het spreekuur om is Meijer te bereiken via districtsbureau Middelburg of de Centrale Meldkamer. Treintaxi - De Treintaxi Middel burg rijdt met ingang van 1 maart ook naar Kleverskerke. Het totale Treintaxigebied van Middelburg behelst vanaf die datum de be bouwde kom van Arnemuiden, Brigdamme, Gapinge, Grijpskerke, Kleverskerke, Middelburg, Nieuw en St. Joosland, Serooskerke, St. Laurens, Veere en Zanddijk, ledereen die een treinkaartje en een Treintaxi-biljet bezit, kan ge bruikmaken van de Treintaxi. Wie naar het station in Middelburg wil, maar nog geen Treintaxibiljet heeft, kan bij de chauffeur voor 21 gulden een Treintaxibiljet en een Treinkadobon van vijftien gul den kopen, die bij het loket kan worden gebruikt om een trein kaartje te kopen. Een rit naar het station moet minimaal een half uur voor het gewenste afhaal- tijdstip worden aangevraagd bij de Treintaxicentrale, tel. 01180-39645. Boulevard - B en w van Vlissin gen hebben een voorontwerp van een bestemmingsplan op gesteld voor de tweede fase (tus sen résidence Belvédere en het Strandhotel) van de bebouwing van Boulevard Bankert. Het plan legt ook de bestemmingen van de eerste fase van de boulevard- bebouwing vast. Projectontwik kelaar Loostad heeft op basis van de door de gemeente opgestelde stedebouwkundige uitgangspun ten een voorlopig schetsontwerp van de mogelijke bebouwing ge maakt, dat aansluit op het voor ontwerpbestemmingsplan. B en w overleggen momenteel over een aantal specifieke aspecten van de toekomstige boulevardbe bouwing met de Vereniging van eigenaren van residence Belvéde re, de Stichting Verantwoorde Boulevardbebouwing en direct omwonenden. Tot 10 maart kan schriftelijk worden gereageerd op het voorontwerp 'Boulevard' dat in het stadhuis ter inzage ligt. Massai - De r.k.-parochies in Vlissingen, Middelburg en Oost- Souburg voeren tijdens de vastenperiode (16 februari tot 3 april) actie voor de Massai in Ke nia. De Massai worden in hun bestaan als veehouders bedreigd door landbouwers en het toe risme. Het llkerin Ontwikke lingsproject probeert hun weerbaarheid te vergroten door alfabetisering, integratie van vee teelt en landbouw en coöperatie vorming. Voor de Moran, een groep niet-schoolgaande jonge ren die traditioneel leven als be wakers van vee en mensen, zet llkerin acitviteiten op die aanslui ten op hun situatie en perspectie ven bieden voor de toekomst, zoals houtbewerking, veeteelt en landbouwtechnieken en der gelijke. Tijdens de vastentijd wor den de rk-parochianen en leerlingen van rk-basisscholen op Walcheren over het project ge ïnformeerd en wordt geld ingeza meld voor de scholing van Mo ran. De Bestevaer-mavo houdt in maart een sponsorloop. mmmmmmmmmmms Snuffelmarkt - De snuffelaars onder de Zeeuwse bevolking kunnen zaterdag 19 februari hun hart ophalen tussen de artikelen die uitgestald zullen zijn in ruim honderd kramen op de overdekte Walcherse Snuffelmarkt in Sport hal Baskenburg in Vlissingen. Op de snuffelmarkt zullen onder meer postzegels, munten, dinky toys, antiek en curiosa te vinden zijn. De makrt is voor publiek ge- opend tussen 9 en 17 uur. 't Zand - Wandelsportvereniging 't Zand houdt zaterdag 26 fe bruari haar jaarlijkse rommel markt in wijkgebouw De Vergulde Baars in Middelburg. Op de beurs, die van 9 tot 15 uur te bezoeken is, zijn onder meer tweedehands elektrische appara ten, boeken, kleding, meubels en speelgoed te vinden. Evenwicht - 'Leven in even wicht' is een cursus waarin door diverse technieken wordt ge werkt aan de vermindering van stress en nervositeit, aan het on derbewustzijn, de ademhaling, hypnose, yoga, psychosen en psychosomatische klachten. De cursus beslaat tien lessen en be gint 15 maart om 19.30 uur. Voor informatie en aanmeldingen 01180-29534 of 01184-72337. Volksdansen - De Zeeuwse Sportraad verzorgt medio april een cursus 'leidster volksdansen'. De cursus wordt gehouden in Ka- pelle, op vrijdagmiddag tussen 14 en 17 uur. De deelnemers wor den opgeleid om les te gaan ge ven aan groepen in de leeftijd van 50-plus. Voorafgaand aan de cur sus worden de kandidaten getest op volksdanservaring. Aanmel dingen en informatie bij de Zeeuwse Sportraad, sector Meer Bewegen voor Ouderen, 01182-3534. Oranjezon - Bij de Stichting Educatief Toerisme Zeeland Oranjezon begint 21 februari een basiscursus 'Gebruik van de (combi)magnetron'. Op 18 april begint een vervolgcursus. Beide cursussen bestaan uit twee les sen van tweeëneenhalf uur. De lessen beginnen om 17.30 uur. Jubileum - De Middelbare Be roepsopleiding Sociaal Pedago gisch Werk van het Oosterschelde College in Goes bestaat tien jaar. De opleiding is begonnen als opleiding Agogisch Werk. Het jubileum wordt gevierd met een open huis en een actie voor medicijnen voor een Oekra- iëns ziekenhuis. Het open huis wordt gehouden op vrijdagmid dag 18 en zaterdag 19 februari in de J.P. Coenstraat in Goes. Stu denten en docenten proberen die dag 1500 gulden bijeen te bren gen voor een oud-studente die daarmee de noodtoestand in een psychiatrisch ziekenhuis in Oer- kaïne wil helpen verlichten. Tij dens de open dag is een markt ingericht met een Oekraiens tintje. Arneburch - De openbare basis school Arneburch in Middelburg viert deze maand het dertigjarig jubileum. Donderdag 17 februari beginnen de lessen van groep 1 tot en met 4 om 9.30 uur. Tussen de middag mogen alle kinderen overblijven en worden pannekoe ken en wafels geserveerd, 's Mid dags tussen 14 en 15 uur treedt een muziekgezelschap uit Nijme gen op. Vrijdag 18 februari mo gen de onderbouwkinderen 's middags verkleed naar school ko men. Ze gaan in optocht door de school en worden getracteerd op een poppenkastvoorstelling. Kin deren van de bovenbouw kunnen 's avonds tussen 19 en 21 uur naar de disco. Tijdens en voor de jubileumweek wil Arneburch geld inzamelen voor Wilmar Fabian Landazuri, het Columbiaanse Foster Parentskind van de school, zodat hij nog ten minste ander half jaar op kosten van Arne burch verzorgd kan worden. Afvalpreventie - De Bedrijfsmi- lieudienst Zeeland houdt op 1 en 10 maart en 14 april een cursus Afvalpreventie voor ondernemers in de provincie Zeeland. Door af valpreventie, hergebruik van reststoffen en besparen op grondstoffen kan volgens de Be- drijfsmilieudienst in Middelburg veel geld worden bespaard. De cursus geeft kennis en vaardig heden die in het bedrijf kunnen worden toegepast. De cursus wordt gehouden in Sas van Gent. Meertaligheid - Op uitnodiging van het Koninklijk Zeeuws Ge nootschap der Wetenschappen verzorgt G. Extra woensdag 23 februari om 20 uur in De Schakel in Middelburg de lezing 'Minder heden, meertaligheid en onder wijs in eigen taal'. De voordracht biedt allereerst demografische in formatie over etnische minderhe den in Nederland. In het' verlengde daarvan worden recen te gegevens besproken over aard en mate van tweetaligheid van allochtone basisscholieren. Ten slotte komen de wordingsge schiedenis en toekomst van het onderwijs in de eigen taal ter sprake. G. Extra studeerde toege paste taalwetenschap in Nijme gen en promoveerde op het onderwerp 'Nederlands van bui tenlanders'. Sinds 1981 bekleedt hij aan de Universiteit van Tilburg de leerstoel Taal en Minderheden. Manipulatie - De Werkgroep So ciale en Culturele Vernieuwing uit Middelburg organiseert drie lezin gen met als thema 'Genetische manipulatie bij plant, dier en mens'. De lezingen worden ge houden in de Stadsschouwburg in Middelburg en beginnen om 20 uur. Vrijdag 18 februari spreekt Henk Verhoog, docent Biologie en Samenleving aan de RU Leiden, over 'Ethiek en het maakbare dier'. Vrijdag 11 maart houdt Edith Lammerts van Bue- ren, wetenschappelijk mede werkster aan het Louis Bolk Instituut, een lezing over de vraag 'Genetische manipulatie bij planten: een verbetering van ons voedsel?'. Jaap van der Wal, arts, anatoom en embryoloog aan de Hogeschool Midden Nederland in Utrecht, spreekt 25 maart over de vraag 'Maakt ons DNA ons gezond?'. Alle sprekers maken deel uit van de Werkgroep Ge- nenmanipulatie en Oordeelsvor ming, die in 1989 is opgericht. Zij willen een kritische bijdrage leve ren aan de maatschappelijke dis cussie over genetische modificatie van plant, dier en mens. Kynologen - Op uitnodiging van de Kynologenclub Zeeland houdt Martin Gaus, bekend van zijn tv- programma's en hondenschool, op donderdag 24 febrauri om 20 uur een lezing in 'De Vroone' in Kapelle. Het onderwerp van de avond is 'Hondenmanieren - mensenmanieren', over gedrag, opvoeding en dergelijke. Toe gangskaarten zijn te bestellen via 01107-1149. Greenpeace - De milieu organisatie Greenpeace krijgt de komende weken extra aandacht in de milieuwinkel van de Stich ting MicMec in Middelburg. Van 19 tot en met 26 februari ver koopt de winkel Greenpeace- truien, t-shirts, sweatshirts, tas sen, petten, boeken en schriften. Bovendien geven de medewer kers informatie over Greenpeace- acties en de achtergronden er van. De milieuwinkel wil op deze manier de bekendheid van Green peace helpen vergroten en de or ganisatie financieel steunen door hun artikelen te verkopen. De mi lieuwinkel is open op dinsdag tot en met vrijdag van 13.30 tot 17 uur (donderdag vanaf 10 uur) en op zaterdag van 11 tot 15 uur. Bermbeheer - De afdeling Wal cheren van de Koninklijke Neder landse Natuurhistorische Vereniging (KNNV) richt dinsdag 22 februari de aandacht op het beheer van de wegbermen op Walcheren. Tijdens de bijeen komst, om 20 uur in de CSW in Middelburg, houdt hoofd techni sche dienst van het Wegschap Walcheren, S. Lous, een inleiding over het kappen van bomen langs de wegrand, het machinaal snoeien van beplanting en derge lijke, waarna gelegenheid bestaat tot vragen stellen. van onder anderen Praetorius, Schubert, Bruch en Kees van Eer- sel. Het concert begint om 20 uur. Toneel - Dorpsvereniging Koude kerke verzorgt zaterdag 19 fe bruari een toneeluitvoering in het verenigingsgebouw de Couburg in Koudekerke. De voorstelling 'Hotel op stelten' - een klucht in twee bedrijven van Anthony Ma- riott en Bob Grant - begint om 20 uur. Het stuk wordt opgevoerd door toneelgroep 'Platogo' uit Goes. Kaarten zijn verkrijgbaar bij A. Ardonne-Roose, tel. 01185-2746 en aan de zaal. maar zijn bijvoorbeeld het Veerse Meer en de polders van Walche ren, Schouwen-Duiveland en Zeeuwsch-Vlaanderen uitermate geschikt voor vliegvissen. Boven dien zijn volgens hen bijna alle goede stekken uitstekend bereik baar. Beginners, gevorderden en experts die behoefte hebben aan vliegbinden en werpen, meer in formatie over hun hobby of aan clubavonden om die kennis te verwerven of uit te dragen, kun nen zich melden bij de Zeeuwse Vliegvisvereniging ix>., via Bob Klaassen 01180-27120 of Cees Baas 01110-12188. Masterclass - Op uitnodiging van het Zeeuwse Centrum voor Amateurtoneel en VMC Zeeland geeft Shireen Strooker 19 en 20 februari een masterclass voor het amateurtoneel, in het Vestzak theater in Vlissingen. Shireen Strooker is als actrice en regis seur vooral bekend geworden uit haar periode bij Het Werktheater. Tegenwoordig is zij vooral werk zaam voor de Stichting Strooker, als regisseur voor Het Nationaal Toneel in Den Haag, vrije toneel- produkties en theatervoorstellin gen in Duitsland. Het publiek kan vanaf de tribune de verrichtingen van Strooker en haar cursisten volgen; zaterdag van 10 tot 13, 14 tot 17 en 19 tot 22 uur en zondag van 10 tot 13 en 14 tot 17 uur. Koorzang - De Christelijke zang vereniging Soli Deo Gloria houdt maandag 21 februari vanaf 20 uur een openbare repetitie in 'De Blazer' in Oost-Souburg. Tijdens de repetitie is ruime gelegenheid tot het stellen van vragen, zodat belangstellenden veel te weten kunnen komen over het koor en koorzang in het algemeen. SDG bestaat dit jaar 75 jaar en heeft een flink aantal nieuwe stemmen nodig. Hoogelande - Het Zeeuws Vo caal Ensemble onder leiding van Kees van Eersel verzorgt zaterdag 19 februari een concert in de Ka pel van Hoogelande. Harpiste Le- nie de Meij verleent haar medewerking. Tijdens het con cert worden werken uitgevoerd Schoolvoetbal - Achttien scho len met in totaal 68 teams doen woensdag 30 maart en 6 april mee aan het 'Schoolvoetbal Dor pen Op Walcheren'. De jongens voetballen op 30 maart met ze ven elftallen en dertig zevental len. De meisjes voetballen alleen in zeventallen, op woensdag 6 april. Beide voetbalmiddagen, die worden afgewerkt op het terrein 'Prelaat' in Westkapelle, begin nen om 13 uur. Op hetzelfde ter rein wordt op woensdagmiddag 27 april het Zeeuws Kampioen schap voor Jongenselftallen gespeeld. Wandeldagen - Voor het derde achtereenvolgende jaar worden in het Hemelvaartweekeinde (12, 13 en 14 mei) de Internationale '3' Zeeuwse Wandeldagen ge houden. Dagelijks vertrekken de deelnemers vanuit de Zeeland hallen in Goes. De eerste dag gaan de wandelaars richting de Zak van Zuid-Beveland. De twee de dag staat de streek rond Goes centraal en de laatste dag gaat de route onder meer langs het Goese Sas, Wilhelminadorp en Kloetinge, om in de Zeelandhallen te finishen. De organisatie van de Wandeldagen is in handen van het comité '3' Zeeuwse Wandel dagen. Meer informatie is te ver krijgen bij het secretariaat van het comité: 01646-20398. Vliegvissen - Cees Baas uit Zie- rikzee en Bob Klaassen uit Mid delburg treffen voorbereidingen voor de oprichting van een Vlieg visvereniging. Volgens de oprich ters in spe is Zeeland niet alleen een paradijs voor zoute visserij, Thuiswerk - De AbvaKabo en enkele FNV-bonden, waaronder de Vrouwenbond, hebben een brochure opgesteld waarin de tien meest gestelde vragen van thuiswerk(st)ers worden beant woord: 'Thuiswerk Pluis Werk?'. De brochure bevat ook een voorbeeld-arbeidsovereenkomst, een voorbeeldlijst van werk afspraken en adressen waar een thuiswerk(st)er met vragen en problemen terecht kan. De bro chure is gratis te bestellen bij de Vrouwenbond FNV. Borstkanker - Deze maand ont vangen alle vrouwen van 50 tot 70 jaar, die in oktober werden uitgenodigd deel te nemen aan het bevolkingsonderzoek borst- kaner en hierop nog niet reageer den, een laatste herinnering. Vrouwen die alsnog willen mee doen aan dit onderzoek moeten zelf een afspraak maken. Ook vrouwen van 50 tot 70 jaar die onverhoopt geen uitnodiging ont vingen, kunnen een afspraak ma ken, via het gratis telefoonnummer 06-0387 of via het terugzenden van het gele aanmeldingsformulier aan het Borstonderzoekcentrum. Het on derzoek, dat bestaat uit het ma ken van röntgenfoto's, vindt plaats in het Borstonderzoekcen trum, Hof van Tange, Middelburg. Meer informatie is op maandag, dinsdag en woensdag tussen 9 en 11 uur verkrijgbaar via 01100-49472. Mededelingen voor deze rubriek melden voor vrijdag 17 uur, liefst schriftelijk, Postbus 5017, 4330 KA Middelburg. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A.E. de Bruijn, 19 uur: A. Spaans. ARIMEMUIDEivT Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 en 15 uur: M. Goudriaan. Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 14.30 uur: J. Bakker. Volle Evangelie-gemeente 'Immanuel', West- dijkstraat 5-7, samenkomst Do. 20 uur, Zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Kerk. Kerkplein 1. Zo. 10 uur: ds. van de Vrie. DOMBURG Hervormde Kerk. Markt 8. Zo. 10 uur: M. van der Poll, 19 uur: J.L. 't Hart. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. eerste, derde en vijfde zaterdag v.d. maand om 19.15 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: W. Obbink (in de Herv. Kerk), 14.30 uur: P.J. de Buck (gezamelijke dienst). Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25, Zo. 10 uur: W. Obbink (gezamelijke dienst), 14.30 uur: P.J. de Buck (in de Geref. Kerk). GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: B. Riddei, 19 uur: E.V.E. Wijnands (gezamelij ke jeugddienst). Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: J. Lukasse, 19 uur: E.V.E. Wijnands (jeugddienst in de Geref. Kerk). HOOGELANDE Christengemeenschap, Kapel van St. Maarten. Zo.: geen dienst. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: P.C. Schoonenboom. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 10 uur: E.V.E. Wijnands, 17 uur: Taizéviering. Ned. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1. Zo. 10 uur: A.F. Schouwenaar. MELISKERKE Gereformeerde Gemeente Valkenburgstraat 25. iedere zondag om 9.30 uur en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 en 14.40 uur: R.G. van der Zwan. Hervormde Kerk Zo. 10 uur: ds. van Tuyl. MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avonden op do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Her- berdsland 11. Baptisten Gemeente. Kapel Herengracht 74. Zo. 10 uur: R. Pieper. Centrum Middelburg. Segeerstraatkerk, Zo. 9.30 en 18.30 uur: Vermey, 14 uur: leesdienst. Evangelische Baptisten Gemeente. Damplein 12. Zo. 10 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 16.30 uur: J.G. Schenau. Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo.: geen dienst. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Alle zondagen leesdiensten 9.30 uur, 14 en 18.30 uur. Gereformeerde Kerk. Getuigeniskerk, Adr. Lau- werijszstraat 6, Za 9.30 uur: J.S. Koops, 17 uur: W.A. van den Berg. Hofpleinkerk, Zo. 10 uur: W.A. van den Berg, 14.30 uur: C. Brakema. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, Zo. 9.30 uur: B.J.W. Schelhaas, 17 uur: zie Thomaskapel. Gereformeerde Kerk Vrijgemaakt).Klein Vlaande ren 75, Zo. 9.30 uur: W.F. Wisselink, 16.30 uur: A. de Snoo. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. Evangelisatie- dienst 'Zondag half twaalf'. De Vergulde Baars, Baarsjesstraat 43, 15.30 uur. Wo. bijbelstudie, Dam 6, 19.30 uur. Hervormde Gemeente. S.O.W. Nieuwe Kerk, Groenmarkt, Zo. 10 uur: B. de Haan. Koorkerk, Koorkerkhof, Zo. 10 uur: J. Polling-Wichers. Ont- moetingskerk, Oosterscheldestraat, Zo. 10 uur: 0. Elseman. Engelse Kerk, Simpelhuisstraat, Zo. 19 uur: J.S. Koops. Thomaskapel, Zo. 11.30 uur: uitslaapdienst voor jongeren van 13-20 jaar, 17 uur: P. Paulus. Oostkerk, Oostkerkhof, Zo. 9.30 uur: A.C. Verweij. Wijkgemeente Geref.Bond, (in de Oostkerk) Zo. 11 en 17 uur: L. Wüllschleger. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Lange Noordstraat 62, Za. 10 uur: Bijbelstudie, 11 uur: Eredienst, H.J.G. ter Mate. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 10 en 19 uur: R. Pippel. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: T.K. van Dam. Nederlands Gereformeerde Kerk, Gebouw Engel se Kerk, Simpelhuisstraat 10. Zo. 9.30 en 17 uur: F.R. Bruintjes. Vereniging van Vrijzinnig Hervormden en Re monstranten. Koorkerk, Zo. 10 uur: J. Polling- Wichers. Rooms-Katholieke Kerk Petrus en Pauluskerk, Lombardstraat 1, elke tweede en vierde zaterdag van de maand om 19 uur, zondag 10 uur. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, Zo. 11.30 uur. Waalse Kerk (Eglise Wallonne). Lange Noordstraat 62. Zo. 10.45 uur: J. Chardard. Evangeliegemeente 'De Wijngaard'. Klaren beek LTS. Zo. 9.30 uur: P. Pouwelse. Rafaël gemeenschap Eleos Walcheren, Olmen laan 8, Zo. 9.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg- Reyershove, Dauwedaelselaan 35, Zo. van 10-12 uur, Do. van 19.30-21.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg- Centrum, Dauwedaelselaan 35, Zo. van 16-18 uur, Pi. van 19.30-21.30 uur. NIEUW EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. 11 uur: A. van Haar lem. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 en 17 uur: F.C. van Dijke. Hervormde Gemeente. Waterstraat 4, Zo. 10 uur: A.C. den Hollander. RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: A. van Haarlem. SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: P. Joosse, 19 uur: J.C. Mesu (in de Herv. Kerk). Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: H.W.J. Faassen, 19 uur: J.C. Mesu (gezamelijke dienst). ST.LAURENS Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk. Van Cit- tersstraat 69. Zo. 10 uur: St. Spanjer. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 uur: S. Ridder-van Meggelen, 17 uur: A. Grootjes. OOST-SOUBURG Kanaalstraatkerk, Zo. 9.30 uur: R.E.R. van Buiren. Oranjepleinkerk, Zo. 9.30 uur: L.A. Woltering, 19 uur: R.G. van der Zwan. Bejaardentehuis 'De Zoute Viever', Dongestraat 1, elke 1e en 3e zaterdag om 9 uur, zo. 19 uur: R.E.R. van Buiren. Martinuskerk. Kerklaan 19. Zo. 10 uur. Volle Evangeliegemeente Sion, Ritthemsestraat 43 (gebouw De Blazer), Zo. 10 uur: lofprijzings- dienst. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30, Vr. 19.30 en Zo. 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Za 9.30 en 16.30 uur: J. van der Wal. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 9.30 uur: H. Weterings. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lan- noystraat 2, Zo. 9.30 uur: A. de Snoo, 16.30 uur: H. Mostert. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Walstraat 23. Zo. 10 en 17 uur. Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20, West- Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur, Wo. 20 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk, Oude Markt, Za 10 uur: J.D. de Boer.Petruskerk, P. Krugerstraat 17, Zo. 9.30 uur: A.G. Baas. Johanneskerk, Bonedijkestraat 165, Zo. 9.30 uur: J.P. Oosterhoff. Open Hof, Alexan der Gogelweg 57, Zo. 9.30 uur: C.A. Schoorel. De Schaapskooi, Papegaaienburg, Zo. 9.30 uur: A.V. de Nooij. Ziekenhuis Walcheren Koudekerk- seweg 88, Zo. 10 uur: D. Jobse-Spierings. Ter Reede, Zo. 19 uur: J.D. de Boer. Jehova's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534. Do. van 19 tot 20.45 uur, Zo. van 15.30 tot 17.30 uur. Jehova's Getuigen gemeente 'Souburg Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534, Zo. yan 10 tot 12 uur. Di. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161. iedere Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Bonedijkestraat 163, Za. 9.30 uur: Eredienst, 10.30 uur: Bijbelstudie, H.J.G. ter Mate. Gereformeerde Gemeente. Marnixplein 41. Zo. 9.30 uur: leesdienst, 19 uur: M. Golverdingen. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 uur: C. Bijl. Pinkstergemeente Vlissingen e.o., Vrijdomweg 1, Zo. 15 uur. Christelijk Centrum Zeeland. Open Hof, Alexan der Gogelweg 57. Za 14.30 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrou wenstraat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolische Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur, Wo. 20 uur. Evangelie Gemeente 'De Blinkende Morgenster'. Dr.Stavermanstraat 61. Zo. diensten om 10 en 17 uur. Rooms Katholieke Kerk Der Boede. Babbelaar, el ke 2e, 4e en 5e zaterdag v.d. maand om 10.30 uur. Zo. 10.30 uur: J.E.L. Brummelkamp. Lieve Vrouwe Kerk, Singel (nabij stadhuis). Za. 19 uur, zo. 9.30 uur. Ter Reede. Koudekerkseweg 81. Za. 17 uur Open Hof PaauwenburgA. Gogelweg 59. Zo. 11.15 uur. VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: D. van Boven. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: Spaans, 19 uur: Boekesteijn (jongerendienst). ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Willi- brordusplein 2. Zo. 9.30 uur: P. Boekesteijn. Souburg, Nieuw- en St. Joosland, Arnemuiden. Gezondheidscentrum Middelburg-Zuid(praktijken van P. Kodde. J.C. Ponten, J. Visser): zaterdag: J.C. Ponten, Oude Rijksweg 6, Nieuw en St. Joosland, tel. 01182-1340. zondag: H. Meijer, Kanaalstraat 70, Oost-Souburg, tel. 01184-61212. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Serooskerke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: van vrijdag 18 uur t/m zondag 24 uur: R.A.D. van Tot, Markt 12, Veere, tel. 01181-1271. Aagtekerke, Biggekerke, Domburg, Koudekerke. Meliskerke, Westkapelle en Zoutelande: van vrij dag 18 uur t/m zondag 24 uur: F. van Eede, de Casembrootstraat 24, Westkapelle, tel. 01187-1234. West- en Midden-Walcheren: zaterdag en zon dag: B. Bouwense, Valkenisseweg 14, Biggeker- ke, tel. 01185-2190. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: zaterdag en zondag: J.M.D. Rombouts, Langevie- le 47, Middelburg, tel. 01180-12882. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag tot vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Wel- singe, J.W. Thibautstraat 45, tel. 23298. Vlissingen: van vrijdag tot de vrijdag daaropvol gend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek De Singel, Singel 9, tel. 12730. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: van vrijdag 9 uur tot maandag 9 uur: H. Hament, tel. 79678. Middelburg: van zaterdag 9 uur tot maandag 9 uur: M. de Jonge, tel. 16761. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschapsdieren) zaterdag en zondag: A.J. Diender en L.J.J. Schofaerts, Dr. Stavermanstraat 57, Vlissingen, tel. 01184-10910. Spreekuren zonder afspraak: za. en zo. 11- 12 uur en 17-18 uur. Dierenartsen praktijk Middelburg: (grote huisdie ren) tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8-9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Dom- burgseweg 33A,* Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. OVERIGE DIENSTEN Do. 17 februari t/m wo. 23 februari HUISARTSEN VEERE Gereformeerde kerk. Zo. 10 uur: W.P. Jansen (ge zamelijke dienst), 14.30 uur: P.J. de Buck (dienst in Geref. Kerk Gapinge). Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: W.P. Jansen (in de Geref. Kerk). VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion, 19.30 uur: Evening Prayer. Middelburg: zaterdag tot 24 uur: A. van Heus- den, Bellinkplein 3, tel. 39933. zondag tot 24 uur: S.A van den Haak, Rouaansekaai 47, tel. 39933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur. (zonder afspraak). Vlissingen: zaterdag tot 24 uur: F.G. Snijder, Burg. van Woelderenlaan 12, tel. 13933. zondag tot 24 uur: W. van Ouwerkerk, Gerbrandylaan 6, tel. 65498. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur. (zonder afspraak). Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele weekend 01180-28288. Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, 01180-28800. Kinder en jeugdtelefoon Zeeland, elke dag bereik baar van 14-20 uur, 06-0432 (gratis). F»atiëntenplatform Zeeland: 01100-49389. Stichting Bejaarden- (en gehandicapten) Alarm Zeeland. 01188-3404. Stichting 'Blijf van m'n Lijf Zeeland': 01184-14645 (dag en nacht). Bureau Sociaal Raadslieden, Thuiszorg Walche ren. Middelburg, 01180-84000, Vlissingen, 01184-86400, Stichting Slachtofferhulp Zeeland. 01180-36108. Stichting SOS Telefonische Hulpdienst Zeeland. 01180-15551. Vereniging tegen seksuele kindermishandeling binnen het gezin. Telefonisch spreekuur: van 8.30-9 uur, 01180-13362. Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis. 01100-49200. Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), 01180-37320 en 01184-13240. Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kin derbescherming. 01180-35015. Thuiszorg Walcheren, afdeling Kruiswerk, alarm nummer 01184-11877. Thuiszorg Walcheren, afdeling Gezinsverzorging. alarmnummer 01184-14444 (pieper 168). Politie-assistentie Walcheren. Noodhulp 06-11, overige assistentie aanvragen 01180-33333. Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775

de Vlissinger | 1994 | | pagina 21