SOSA begint opleiding Maatschappelijk Werk TTF 50500 Stofzuiger defect? Dan direct door naar... ^HANDYMAN Dansavo e Parel ,rVboR 50 Gulden Redt U een Kind van Lepra" 1^1 Cultuur i Beurs SNEL GEBOEKT DONDERDAG ZATERDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG Lezingen Politie Geloof Gevonden Allerlei Sport Bijeenkomst Ouderen Sociaal Verenigingen Cursus/onderwijs Giro TA Gééf om Lepra Woensdag 9 februari 1994 DE FAAM - DE VLISSINGER 13 Lofzang - Mannenkoor 'De Lof zang' houdt zaterdag 12 februari de jaarlijkse zang- en orgelavond in de Sionskerk in Goes. Het con cert begint om 19.30 uur. Als gastkoor is uitgenodigd het tach tig leden tellende jongerenkoor 'Landate Deum' uit Ridderkerk. Gastorganist is Arie Kortleven, die in 1989 afstudeerde aan het conservatorium in Zwolle. Naast begeleiding van de koor- en sa menzang, zal Kortleven enkele or- gelsoli ten gehore brengen. Talens - Tien leden van ABKZ, Kraplak en het Oosterschelde College zijn geselecteerd voor de landelijke jurering van Het Talens Palet, de amateurschilderprijs 1994. Zij wonnen de regionale voorronden en ontvingen het Ta lens Regio Palet, een vergulde broche in de vorm van een schil derspalet. Het Talens Palet, een landelijke prijs voor amateurschil ders, is in 1991 in het leven ge roepen door Koninklijke Talens. Doel van de prijs is amateurschil ders te stimuleren hun talenten te ontwikkelen. In februari zal een landelijke jury totaal zeshonderd geselecteerde werken beoorde len. Alle schilderwerken zijn ge ïnspireerd op een fragment uit de roman 'De Tweeling' van Tessa de Loo. De landelijke winnaar wordt op 11 maart bekend gemaakt. Rotterdam - Het Oosterschelde College (voorheen REC) in Goes verzorgt vier lezingen over kunst en architectuur in Rotterdam. De lezingenserie sluit af met een dagtrip naar Rotterdam. Donder dagavond 24 februari en 3 maart staat in de lezing het Rotterdam se 'totaalmuseum' Boymans-van Beuningen centraal. Op 10 en 17 maart ligt de nadruk op Rotter dam als na-oorlogse architec tuurstad. Tijdens de excursie naar de havenstad op 26 maart wor den diverse musea bezocht en wordt een rondrit gemaakt langs hoogstandjes van Rotterdamse bouwkunst. Lezingen en excursie kunnen ook los van elkaar wor den gevolgd. Hof Domburg, wekelijks bow- lingtoernooi bij kaarslicht, op geven tot 18 u., aanvang 20 u. Nieuwe Vlissingseweg 235 Vlissingen, informatie morgen borstvoe dingorganisatie 'La Leche League' over 'de kraamtijd', 9.30 u. Theater 'De Parel' Domburg, dansavond met live-band Passé Partout, 20.30 u. Restaurant 'De Parel' Dom burg, Skandinavisch thema buffet, 18 u. Clubgebouw VTV Vlissingen, bingo en lo terij, De Doordouwers, 20 u. Milieu-Educatie-Centrum De Kloek Vlissingen, water- bespaarbus Vereniging van Exploitanten van Waterlei dingbedrijven in Nederland, 10 tot 16 u. Buurtver eniging 'Van Duyvenvoorde' Oost-Soubrug, kindercarna val 15.30 u., carnaval voor volwassenen 20.30 u. NVIH COC Midden Zeeland Middelburg, Franse Avond, 21 u. Adviesgroep P20 Vlissingen, openbare vergadering huur derscomité Basco/Acacialaan e.o., 20 u. Hof Domburg, wekelijkse rondleiding kuurcentrum 'De Parel', 11.30 u. CSW Mid delburg, lezing Tetske van Os- sewaarde '...En wat ben je van je vak?', 19.30 u. Club gebouw VCV Vlissingen, prijsklaverjassen, De Door douwers, 20 u. MEC De Kloek Vlissingen, thema avond 'De zin en onzin van milieuvriendelijke schoon maakmiddelen', m.m.v. Wa terschap, Consumentenbond en Zeeuwse Milieufederatie, 20 u. Petruskerk Vlissin gen, jaarvergadering en bin go, Ned. Ver. van Huisvrouwen, 14 u. Arse naaltheater Vlissingen, Alli ance Francaise, tour de chant France Léa 'Le chemin qui marche', 20 u. Hof Domburg, wekelijks squashtoernooi voor recrean ten en gevorderden, opgeven tot 11 u., aanvang 13 u. MEC De Kloek Vlissingen, thema-avond 'Binnendijks waterbeheer door de eeuwen heen', historisch overzicht van de Walcherse strijd tegen het hemelwater, door A.P. de Klerk, 19.30 u. Ansichtkaarten - De afdeling Zeeland van de Nederlandse ver eniging 'De Verzamelaar' houdt zaterdag 12 februari een ansicht- kaartenbeurs in gebouw De Vroone in Kapelle-Biezelinge. De zaal is open tussen 9.30 en 16 uur. Naast oude en nieuwe an sichtkaarten, zijn op de beurs postzegels, munten en enkele an dere verzamelobjecten te vinden. Boeken - MTV'69 houdt zater dag 19 februari van 10 tot 14 uur een boekenbeurs in Sporthal de Zandkuil in Middelburg. Tijdens de beurs worden onder meer ro mans, kookboeken en studieboe ken te koop aangeboden. Jodendom - De Stichting Zeeuwse Leerhuizen verzorgt op 16 februari en 16 maart een le zing over de joodse traditie. Op 16 februari spreekt rabbijn W. van Dijk over 'Emotionaliteit in het jodendom', om 20 uur in het verenigingsgebouw de Schakel in Middelburg. Op 16 maart spreekt rabbijn Jacobs. De titel van zijn lezing is nog niet bekend. Verkiezingen - Op de avond van de gemeenteraadsverkiezingen, woensdag 2 maart, is het stad huis in Middelburg vanaf 19 uur geopend voor belangstellenden die de stembusuitslagen willen volgen. De uitgebrachte stem men worden diezelfde avond nog geteld. Bij de sectie voorlichting van de gemeente Middelburg is voorlichtingsmateriaal over de gemeenteraadsverkiezingen ver krijgbaar. Het ministerie van bin nenlandse zaken heeft hiervoor folders in drie talen laten ver- spreiden. Vrouwen - Emancipatiebureau Zeeland houdt dinsdag 22 fe bruari een manifestatie in de Sta tenzaal van de Abdij in Middelburg, in het kader van de campagne '1994: vrouwen kie zen in de politiek'. Tijdens de avond zullen verkiezingsprogram ma's van vijf politieke partijen uit vijf regiogemeenten door verte genwoordigers van politieke vrouwenorganisaties worden be oordeeld, op de vraag of de par tijen bereid zijn gemeentelijk emancipatiebeleid gestalte te ge ven. Daarnaast bekijkt de Neder landse Vereniging van Vrouwenbelangen aan de hand van de kandeidatenlijsten of de deelname van vrouwen in de Zeeuwse politiek toeneemt. Voorts zullen vrouwelijke deskun digen hun visie geven op de ver kiezingsprogramma's. De manifestatie, die om 19.15 uur begint, wordt voorgezeten door Bob Lagaay (Omroep Zeeland). Wereldgebed - De Wereldge bedsdag zal dit jaar worden ge vierd op vrijdag 4 maart om 19.30 uur in de Hofpleinkerk in Middelburg. Het Hoeksteenkoor van de r.k. Petrus en Paulus- parochie verleent medewerking aan de dienst, die als thema heeft: „Ga, zie en handel'. De dienst is samengesteld door Pa lestijnse vrouwen. Paasbeurs - Vrijwilligers in kin derclubwerk, kindernevendienst of zondagsschool kunnen ideeën opdoen op de provinciale Paas beurs voor kinder- en jeugdwerk, die 10 februari wordt gehouden in Hervormd Centrum 'De Hoog te' in Goes. Centraal staat de voorbereiding op de veertig dagen-tijd en het Paasfeest. Er is een toerustingsprogramma op basis van het nieuwe project uit 'Kind en Zondag'. Inleider is René van der Rijst van de Nederlandse Zondagsschoolvereniging. Het Oecumenische Jeugdwerkburo is aanwezig met een informa tiestand. De Paasbeurs is te be zoeken tussen 19.30 en 21.30 uur. Blokfluit - Bij de politie Zeeland bureau Vlissingen is tussen 12 en 19 januari het volgende afgege ven: nummerplaat, blokfluit, da meshorloge, armband, boodschappenbag, buitenlands geld, paspoort en een sleutelbos. Bij het dierenasiel is een zwart/wit poesje gebracht. Halsketting - Bij de politie in Middelburg zijn tussen 22 en 28 januari de volgende voorwerpen afgegeven: bankbiljetten, goud kleurige 'look over'-bril, toe gangspas 'Card Acces', OV-jaarkaart tnv A.T. Hardon, goudkleurig dameshorloge, rode wollen sjaal, .zilveren damesring, diverse sleutels, paar zwarte da meshandschoenen, kralen hals ketting, OV-jaarkaart tnv W.M. van Hemert. Post - Het postkantoor aan de Kaai 29 in Veere is vanaf 3 maart gesloten. De volgende dag wordt aan de Kaai 1 een nieuw post agentschap geopend. De veran dering is een gevolg van het nieu we vestigingsbeleid van Postkantoren BV, zoals in oktober 1990 is aangekondigd. Het nieu we postagentschap wordt ge vestigd bij 't Poortje en is maandag tot en met vrijdag ge opend van 9 tot 11 en van 16 tot 17.30 uur. Op zaterdag is het agentschap geopend van 9 tot 10.30 uur. Modeshow - Mode Promotie Team Aliènne uit Vlissingen houdt zaterdag 19 februari voor de tiende keer een modeshow in de Concert- en Gehoorzaal in Middelburg, ter afronding van de opleiding mannequin en dress- man. Vanaf 20 uur geven de cur sisten acte de présence en zal blijken of zij de behandelde stof over houding, presentatie, haar- verzorging en en dergelijke vol doende beheersen om in de toekomst bij het Zeeuwse model lenbureau Aliènne aan de slag te kunnen. De modellen worden in drie rondes - sport, 'kleding voor alle dag' en cocktailkleding - be oordeeld door een vakbekwame jury. Tot slot presenteren de win naressen van de eindexamens hows '84 tot en met '93 als extraatje een Fashion Show. Kaspargo - Het wandelcomité Kaspargo uit Goes houdt zater dag 12 februari zijn jaarlijkse snertwandeltocht. De tocht be gint en eindigt bij café De Kroon in 's Heerenhoek. Inschrijven voor een wandeling van vijf, tien of vijftien kilometer kan vanaf 13.15 uur. De start is om 14 uur. Sporttalent - De Zeeuwse Sportraad zal dinsdag 26 april voor de vijfde keer de Zeeuwse Aanmoedigingsprijs voor jong Zeeuws Sporttalent uitreiken. De prijs bestaat onder meer uit een geldbedrag. Kandidaten voor de aanmoedigingsprijs mogen niet ouder zijn dan 23 jaar en dienen op nationaal/internationaal ni veau met hun sport actief te zijn. Sportorganisaties, -verenigingen, gemeenten en sporters kunnen tot 15 maart aanmeldingen stu ren aan de Zeeuwse Sportraad. De uitreiking van de Zeeuwse Aanmoedigingsprijs is een onder deel van het Sportgala van de. Zeeuwse Sportraad, dat op 26 april wordt gehouden in de Schouwburg in Middelburg. Valentijn - Rotaract Vlissingen houdt tussen 7 en 14 februari een Valentijnsactie. In diverse winkels en instellingen in Vlissin gen en Middelburg worden feestelijk verpakte roomboter- babbelaars aangeboden voor een rijksdaalder. De opbrengst van de actie gaat naar een psychiatrisch ziekenhuis in Oekraïne, waar drin gend behoefte is aan kleding, vi taminen en medicijnen. Rotaract Vlissingen is een organisatie van jonge mensen die zich inzetten voor goede doelen en non profit- organisaties. In het verleden heeft Rotaract zich onder meer sterk gemaakt voor de reptielen zoo Iguana, het dierenasiel in Vlissingen en Middelburg en voor 'Mission to Seamen'. Telefoon - De Landelijke Infor matie Telefoon Ouderen (LITO), een samenwerkingsverband van de ouderenbonden Unie KBO, PCOB en ANBO, beheert sinds een maand de gezondheidstele foon voor 50-plussers. In de eer ste maand ontvingen de vijftien oudere vrijwillige medewerkers vooral vragen over medicijnen, ziektekostenverzekeraars en over wat te doen als je je slecht be handeld voelt door huisarts of specialist. De telefoon is iedere werkdag bereikbaar van 9.30 tot 12.30 uur en hanteert het princi pe 'voor ouderen, door ouderen', wat de herkenbaarheid van de problemen van de bellers zou ver hogen en de drempel verlagen. Bellers worden zoveel mogelijk doorverwezen naar het juiste adres om antwoord op hun vra gen te krijgen. LITO beheert ook een wonenlijn en een leeftijds- discriminatielijn. Via het centrale telefoonnummer 06-8212183 kunnen bellers kiezen voor een van de drie lijnen. De informatie kost twintig cent per minuut. Ziekteverzuim - Onder de titel 'Gezond of gewond' organiseren de Kamer van Koophandel Mid den en Noord Zeeland en Deloitte Touche een seminar over de gevolgen van de gewijzigde over heidsmaatregelen ten aanzien van ziekteverzuim en arbeidson geschiktheid. Tijdens de bijeen komst, 17 februari om 13.30 bij de Kamer van Koophandel in Middelburg, wordt ingegaan op de praktische toepassing van de Wet Terugdringing Ziekteverzuim en de ARBO-wet en op het aan pakken van ziekteverzuim en ar beidsongeschiktheid binnen een bedrijf. Aviornis - Regio Zeeland van de Park- en Sierwatervogelvereni- ging Aviornis International houdt maandag 14 februari vanaf 19.30 uur een bijeenkomst in de Stenge in Heinkenszand. Tijdens de avond wordt een dia-lezing gege ven over het houden en kweken van Ruigpoothoenders en over de Branta-familie der zwarte ganzen. Meditatie - In Centrum San-Bao begint dinsdag 15 februari om 20 uur een meditatiecursus. In de zes lessen worden meditaties van Osho uitgelegd en toege past. De meditaties zijn een syn these van oosterse inzichten en westerse psychologische tech nieken. Met ingang van 1 augustus ver zorgt de Sector Opleidingen So ciale Arbeid (SOSA) in Middelburg de nieuwe deeltijd opleiding HBO-Maatschappelijk Werk en Dienstverlening (HBO- MWD). Vanaf dat moment is het voor studenten die deze oplei ding willen volgen, niet langer noodzakelijk naar een opleidings instituut buiten Zeeland te gaan. Tot nu toe gaan de meeste stu denten naar Breda of Rotterdam. De SOSA-Middelburg verzorgt deeltijdonderwijs voor volwasse nen in de sociaal agogische sec tor. Op dit moment biedt de vestiging Middelburg de MBO- opleidingen Aktiviteitenbegelei- ding, Inrichtingswerk en Sociale Dienstverlening aan. Op HBO- niveau verzorgt de school de opleiding Sociaal Pedagogische Hulpverlening (HBO-SPH). De nieuwe deeltijdopleiding is vrijdag 4 februari officieel geïn troduceerd door A.J. Dijkwel, provinciaal gedeputeerde voor onderwijszaken, en L.A. Vortho- ren, voorzitter van de Zeeuwse Begeleidingscommissie voor het Zeeuwse deeltijd Sociaal Pedago gisch Onderwijs. De HBO-MWD sluit aan op de MBO-Sociale Dienstverlening en leidt op tot maatschappelijk werker bij over heidsinstellingen, gesubsidieerde instellingen, bedrijven, vrijwilli gersorganisaties en instellingen van gezondheidszorg. De student leert hulp te bieden aan mensen met zowel materiële als immate riële problemen. De opleiding-MWD duurt drie jaar en per week wordt gemiddeld twee dagdelen les gevolgd. De student dient van het eerste tot en met het einde van het derde leerjaar in een bij de HBO-MWD passende functie werkzaam te zijn, waardoor volgens de SOSA 'deeltijdonderwijs met een full time leereffect' ontstaat. Boven dien kan door een voortdurend contact met de arbeidsmarkt snel en flexibel op de eisen van het werkveld worden ingespeeld. De SOSA Middelburg maakt deel uit van de Hogeschool Haarlem sektor SOSA, die in zes regio's en op twintig plaatsen in Nederland opleidingen verzorgt. Middelburg is de lesplaats voor de regio Zuid- West, die alleen de provincie Zee land omvat. Daardoor is het mo gelijk het onderwijs goed af te stemmen op de wensen van de Zeeuwse werkgevers, aldus regio-directeur T.G. Raemaekers. Bij het tot standkomen van de aanvraag voor de opleiding HBO- MWD heeft de SOSA-Middelburg samengewerkt met de provincie en de Zeeuwse Begeleidings commissie voor het deeltijd So ciaal Pedagogisch Onderwijs. De ze commissie bestaat uit vertegenwoordigers van werkge vers van de werkvelden waarvoor de SOSA opleidt en vertegen woordigers van provincie en het Regionaal Bureau Arbeidsvoor ziening. De SOSA-Middelburg wil, volgens directeur Raemae kers, een hechte integratie tot stand brengen tussen de HBO- MWD en de HBO-SPH, opdat studenten van beide opleidingen meer keuzevakken kunnen kiezen die aansluiten bij de eigen functie of voorkeur. Bent u een liefhebber van stijldansen? Zaterdag 12 februari organiseren we weer een gezellige dansavond in het theater van De Parel, van 20.30 - 00.30 uur. Hélemaal gratis. DE PAREL l>ve~muz'ek van "Passé Partout". Babelweg 2,4357 BT Domburg, De volgende dansavond is op 2 april telefoon 01188-3230 met "Cartouche". DE PAREL IS F'TNESS, BOWLING- EN SQUASH; BANEN,SAUNA. KUURCENTRUM. THEATER. CAFÉ'S EN RESTAURANTS IN DOMBURG Vlissingen. Walstraat 156. tel 01184-17772 Wm 0MDERDELENSH0P V AN 4 I M EJI^K EN I H U I 5j /j* ieprasiichling Amsterdam Mededelingen voor deze rubriek melden voor vrijdag 17 uur, liefst schriftelijk. Postbus 5017, 4330 KA Middelburg. aagtekerke Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A.C. Verweij, 19 uur: N. de Boo. arnemuiden Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: M. Gou- driaan, 15 uur: J. van Dijk. Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 14.30 uur: N.J. Dekker. Volle Evangelie-gemeente 'Immanuel', West- dijkstraat 5-7, samenkomst Do. 20 uur. Zo. 10 uur. biggekerke Hervormde Kerk. Kerkplein 1. Zo. 10 uur: ds. Köter. DOMBURG Hervormde Kerk. Markt 8. Zo. 10 uur: van Leer dam, 19 uur: H.J. Schoenmaker. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. eerste, derde en vijfde zaterdag v.d. maand om 19.15 uur. gapinge Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: W.P. Jansen (gezamelijke dienst) Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25, Zo. 10 uur: W.P. Jansen (in de Geref. Kerk). grijpskerke Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: A.W. Riepma, 14.30 uur: D. Westerneng (in de Herv. Kerk). Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: C. van Duinen, 14.30 uur: D. Westerneng (gezamelijke dienst). hoogelande Christengemeenschap, Kapel van St. Maarten. Zo. 10.30 uur: dienst. kleverskerke Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: J. de Boer. koudekerke Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 9 en 10.30 uur: B. de Haan (gezamelijke diensten). Ned. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1. Zo. 9 en 10.30 uur: B. de Haan (in de Geref. Kerk). meliskerkeT Gereformeerde Gemeente Valkenburgstraat 25. iedere zondag om 9.30 uur en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: R.G. van der Zwan, 14.30 uur: Q. v.d. Vrie. Hervormde Kerk Zo. 10 uur: Manuputty. middelburg Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avonden op do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Her- berdsland 11. Baptisten Gemeente. Kapel Herengracht 74. Zo. 10 uur: L. Fabriek. Centrum Middelburg. Segeerstraatkerk, Zo. 9.30 en 14 uur: Weststrate, 18.30 uur: leesdienst. Evangelische Baptisten Gemeente. Damplein 12. Zo. 10 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 16.30 uur: J.G. Schenau. Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo. 11 uur: C.G. Rezelman. Gereformeerde Gemeente in Neder/and. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Alle zondagen leesdiensten 9.30 uur, 14 en 18.30 uur. Gereformeerde Kerk. Getuigeniskerk, Adr. Lau- werijszstraat 6, Zo. 9.30 uur: J.S. Koops, 14.30 uur: P. Paulus. Hofpleinkerk, Zo. 10 uur: D. Don- dorp, 14.30 uur: P.J. Rebel. De Hoeksteen, Roo- zenburglaan 22, Zo. 9.30 uur: P. Paulus. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt).K\e\n Vlaande ren 75, Zo. 9.30 en 16.30 uur: A. de Snoo. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. Evangelisatie- dienst 'Zondag half twaalf', De Vergulde Baars, Baarsjesstraat 43, 15.30 uur. Wo. bijbelstudie, Dam 6, 19.30 uur. Hervormde Gemeente. S.O.W. Nieuwe Kerk, Groenmarkt, Zo. 10 uur: C. Brakema. Koorkerk, Koorkerkhof, Zo. 10 uur: G. de Klerk-Bets. Ont- moetingskerk, Oosterscheldestraat, Zo. 10 uur: C. Blok. Engelse Kerk, Simpelhuisstraat, Zo. 19 uur: C. Brakema. Thomaskapel, Zo. 9.30 uur: B.J.W. Schelhaas. Oostkerk, Oostkerkhof, Zo. 9.30 uur: J. Pannekoek. Wijkgemeente Ge- ref.Bond, (in de Oostkerk) Zo. 11 en 17 uur: J.E. de Groot. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Lange Noordstraat 62, Za. 10 uur: Bijbelstudie, 11 uur: Eredienst, C.E. v.d. Ploeg. Leger des Hei/s. Hoogstraat 20. Zo. 9.20 uur: bidstond, 10 uur: R. Pippel, 17.30 uur: gezamelij ke dienst in Goes, J. Kor. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: Allewijn. Nederlands Gereformeerde Kerk, Gebouw Engel se Kerk, Simpelhuisstraat 10. Zo. 9.30 uur: F. Huisman. 17 uur: A. Budding. Vereniging van Vrijzinnig Hervormden en Re monstranten. Koorkerk, Zo. 10 uur: G. de Klerk- Bets. Rooms-Katholieke Kerk Petrus en Pauluskerk, Lombardstraat 1, elke tweede en vierde zaterdag van de maand om 19 uur, zondag 10 uur. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, Zo. 11.30 uur. Waalse Kerk (Egiise Waiionne). Lange Noordstraat 62. Zo.: geen dienst. Evangeliegemeente 'De Wijngaard'. Kiarenbeek LTS. Zo. 9.30 uur: G. Lammerts-van Bueren. Rafaëi gemeenschap Eleos Walcheren, Olmen laan 8, Zo. 9.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg- Reyershove, Dauwedaelselaan 35, Zo. van 10-12 uur, Do. van 19.30-21.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg- Centrum, Dauwedaelselaan 35, Zo. van 16-18 uur, Di. van 19.30-21.30 uur. nieuw en stjöosland Hervormde Gemeente. Zo. 14.30 uur: A.J. Zou tendijk. oostkapelle Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 uur: F.C. van Dijke. 17 uur: geen dienst, 19 uur: SOW-jeugddienst in de Herv. Kerk. Hervormde Gemeente. Waterstraat 4, Zo. 10 uur: A.C. den Hollander, 19 uur: C.F.H. van Tuijl (geza melijke dienst). Gereformeerde Gemeente Oostkapelle. Saron- kerk. Zo: geen opgave ontvangen. ritthem Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: O. Elseman. SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: G. Warner (geza melijke dienst), 19 uur: H.W.J. Faassen (in de Herv. Kerk). Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: G. Warner, (in de Geref. Kerk), 19 uur: H.W.J. Faassen (gezamelijke dienst). st.laurens Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cit- tersstraat 69. Zo. 10 uur: D. van Boven. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 en 17 uur: D. Westerneng. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion, 19.30 uur: Evening Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30, Vr. 19.30 én Zo. 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 16.30 uur: J. van der Wal. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 9.30 uur: C.G. Rezelman. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lan- noystraat 2, Zo. 9.30 en 16.30 uur: H. Mostert. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Walstraat 23. Zo. 10 en 17 uur. Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20, West- Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur, Wo. 20 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk, Oude Markt, Zo. 10 uur: Chr. J. K\e\\.Petruskerk, P. Krugerstraat 17, Zo. 9.30 uur: J. Bakker. Johanneskerk, Bonedijkestraat 165, Zo. 9.30 uur: J.W. Glashouwer. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, Zo. 9.30 uur: G. Kalksma. De Schaapskooi, Papegaaienburg, Zo. 9.30 uur: A.V. de Nooij. Ziekenhuis Walcheren Koudekerkseweg 88, Zo. 10 uur: R.K. Pastor. Ter Reede, Zo. 19 uur: H. Koetsier. Jehova's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534. Do. van 19 tot 20.45 uur. Zo. van 15.30 tot 17.30 uur. Jehova's Getuigen gemeente 'Souburg Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534, Zo. van 10 tot 12 uur. Di. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161. iedere Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Bonedijkestraat 163, Za. 9.30 uur: Eredienst, 10.30 uur: Bijbelstudie, C.E. v.d. Ploeg. Gereformeerde Gemeente. Marnixplein 41. Zo. 9.30 en 16 uur: leesdienst. Leger des Heiis. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 uur: C. Bijl. Pinkstergemeente Vlissingen e.o., Vrijdomweg 1, Zo. 15 uur. Christelijk Centrum Zeeland. Open Hof, Alexan der Gogelweg 57. Zo. 14.30 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Voile Evangeliegemeente 'Fiiadeifia'. Vrou wenstraat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolische Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur, Wo. 20 uur. Evangelie Gemeente 'De Blinkende Morgenster'. Dr.Stavermanstraat 61. Zo. diensten om 10 en 17 uur. Rooms Katholieke Kerk Der Boede. Babbelaar, el ke 2e, 4e en 5e zaterdag v.d. maand om 10.30 uur. Zo. 10.30 uur: J. Herweyer. Lieve Vrouwe Kerk, Singel (nabij stadhuis). Za. 19 uur, zo. 9.30 uur. Ter Reede. Koudekerkseweg 81. Za. 17 uur Open Hof (Paauwenburg). A. Gogelweg 59. Zo. 11.15 uur. vrouwenpolder Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: J. Lukasse. westkapelle Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: Murre, 19 uur: Spaans. len 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur. (zonder afspraak). Souburg, Nieuw- en St. Joosland, Arnemuiden, Gezondheidscentrum Middelburg-Zuid (praktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Visser): zaterdag: P. Kodde, Oude Vlissingseweg 13, Mid delburg, tel. 01180-15810. zondag: N. Kapteijn, Lekstraat 6, Oost-Souburg, tel. 01184-61630. Vi sites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor drin gende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Serooskerke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: van vrijdag 18 uur t/m zondag 24 uur: G.C.M. Rullens en M.J.M.E. Mol, Dorpsstraat 2, Oostkapelle, tel. 01188-1276. Aagtekerke, Biggekerke, Domburg, Koudekerke, Meliskerke, Westkapelle en Zoutelande: van vrij dag 18 uur t/m zondag 24 uur: W. Spekhorst, Weststraat 7, Domburg, tel. 01188-1271. West- en Midden-Walcheren: zaterdag en zon dag: 8. Bouwense, Va/kenisseweg 14, Biggeker- ke, tel. 01185-2190. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: zaterdag en zondag: H. Steunenberg, Wester baan 18, West-Souburg, tel. 01184-60104. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag tot vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Stro- menwijk 't Zand, Maasstraat 58, tel. 35565. Vlissingen: van vrijdag tot de vrijdag daaropvol gend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Papegaaienburg, Papegaaienburg 24-26, tel 66345. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: van vrijdag 9 uur tot maandag 9 uur: S. v.d. Kaaden, tel. 68791. Middelburg: van zaterdag 9 uur tot maandag 9 uur: K. Boot, tel. 39865. dierenartsen Kleine huisdieren: (gezelschapsdieren) zaterdag en zondag: Mw. Brink, Meander/aan 326, Middel burg, tel. 01180-11011. Spreekuren zonder af spraak: za. en zo. 11- 12 uur en 17-18 uur. Dierenartsenpraktijk Middelburg: (grote huisdie ren) tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8-9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Dom- burgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak OVERIGE DIENSTEN zoutelande OOST-SOUBURG Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Willi- brordusplein 2. Zo. 9.30 uur: P. Boekesteijn. Kanaalstraatkerk, Zo. 9.30 uur: L.A. Woltering. Oranjepteinkerk, Zo. 9.30 uur: R.E.R. van Buiren, 19 uur: L.A. Woltering. Bejaardentehuis 'De Zoute Viever', Dongestraat 1, elke 1e en 3e zaterdag om 9 uur, zo. 19 uur: J. van Leerdam. Martinuskerk. Kerklaan 19. Zo. 10 uur. Volle Evangeliegemeente Sion, Ritthemsestraat 43 (gebouw De Blazer), Zo. 10 uur: lofprijzings dienst. ïXi Do. 10 februari t/m wo. 16 februari huisartsen veere Gereformeerde kerk. Zo. 10 uur: niet bekend. Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: T. Rinkema. vlissingen Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Middelburg: zaterdag tot 24 uur: R.R. Lankhorst, Seisweg 29, tel. 39933. zondag tot 24 uur: F.J.J. Buytendijk, Noordweg 353, tel. 39933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur. (zonder afspraak). Vlissingen: zaterdag tot 24 uur: AJ. Mijniieff, N. Beetslaan 15, tel. 12525. zondag tot 24 uur: R Crama, Hogeweg 107, tel 13459. Visites aanvra gen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende geval- Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele weekend 01180-28288. Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, 01180-28800. Kinder en jeugdtelefoon Zeeland, elke dag bereik baar van 14-20 uur, 06-0432 (gratis). Patiëntenplatform Zeeland: 01100-49389. Stichting Bejaarden- (en gehandicapten) Alarm Zeeland. 01188-3404. Stichting 'Blijf van m'n Lijf Zeeland': 01184-14645 (dag en nacht). Bureau Sociaal Raadslieden, Thuiszorg Walche ren. Middelburg, 01180-84000, Vlissingen, 01184 86400, Stichting Slachtofferhulp Zeeland. 01180-36108. Stichting SOS Telefonische Hulpdienst Zeeland. 01180-15551. Vereniging tegen seksuele kindermishandeling binnen het gezin. Telefonisch spreekuur: van 8.30-9 uur, 01180-13362. Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis. 01100-49200. Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD). 01180-37320 en 01184-13240. Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kin derbescherming. 01180-35015. Thuiszorg Walcheren, afdeling Kruiswerk, alarm nummer 01184-11877. Thuiszorg Walcheren, afdeling Gezinsverzorging. alarmnummer 01184-14444 (pieper 168). Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 i

de Vlissinger | 1994 | | pagina 13