MMiS HANDYMAN! Allerlei Sport Ouderen Vrije tijd Cursus/onderwijs Verenigingen Natuur SNEL GEBOEKT DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG DINSDAG WOENSDAG Gevonden Politiek Beurs Bescherm uw afstandsbediening. 'n Body-guard scheelt stukken! Sociaal Cultuur Gezondheid Woensdag 2 februari 1994 DE FAAM - DE VLISSINGER 19 Veldloop - Atletiekvereniging Atletica uit Vlissingen houdt za terdag 19 februari een veldloop estafette. Ook bedrijven en KNAU-verenigingen zijn welkom hun recreantenteams in te zetten. Het parkoers wordt uitgezet in het recreatiegebied van Staats bosbeheer 'Het Veerse Bos' en is gelegen onder aan de dijk tussen Veere en Vrouwenpolder, ter hoogte van de jachthaven 'Oost- Watering'. Start, wisselpunt en fi nish zijn op een centraal punt en via grote scoreborden wordt bij elke wissel de stand aangegeven. Een veldloopestafetteteam bestaat uit vier deelnemers die in estafettevorm ieder, afhankelijk van de categorie, één tot zes kilo meter afleggen. Recreanten teams kunnen uit mannen en vrouwen bestaan. De eerste start, voor pupillenteams, is om 12 uur. Verwacht einde om 15.30 uur. Jazzdans - De Jazzdansafdeling van Sportvereniging Serooskerke houdt op 11 februari om 19.30 uur een Show-avond in het vere nigingsgebouw de Zandput in Serooskerke. Kees de Dreu uit Capelle aan de IJssel op de vibra foon en Moreno Beverini van de Zeeuwse Muziekschool op saxo foon verlenen hun medewerking. Anja Kopmels uit Kortgene bege leidt haar eigen Zeeuwse liedjes over de natuur en het Zeeuwse landschap op de gitaar. Kinderen, meisjes en dames van de sport vereniging Serooskerke dansen vier stukken op muziek van onder anderen Quincy Jones en Lau rens van Rooijen. Winterserie - Wandelsportvere niging 'Willen is Kunnen' uit Vlis singen houdt zaterdag 5 februari de derde wandeltocht uit een se rie van vier tochten over een af stand van 5, 10, 15, 25 en 40 kilometer. De start voor de 25 en 40 kilometer is tussen 9 en 10 uur. Lopers van de overige afstan den beginnen tussen 10.30 en 13.30 uur, vanuit het clublokaal in de voormalige Willem III- kazerne in Vlissingen. Turnen - De regio Zeeland van de Koninklijke Nederlandse Gym- nastiekbond houdt zaterdag 5 fe bruari turnkampioenschappen voor meisjes/vrouwen en jon gens/mannen A, B en C-lijn. De Zeeuwse titelstrijd wordt georga niseerd in samenwerking met de gymnastiekvereniging Thor uit Sas van Gent. De wedstrijden worden gehouden in de gemeen telijke sporthal van Sas van Gent. Deelnemende verenigingen zijn onder meer VTV Vlissingen, MTV'69 Middelburg en Volhar ding Goes. Als gastturners zijn uitgenodigd Christian en Alexan der Selk. De eerste wedstrijden beginnen om 9 uur, de laatste prijsuitreiking is rond 16.30 uur. Noormannen - De Dl-pupillen van de Westkappelse voetbalver eniging De Noormannen spelen zaterdag 5 maart een voor wedstrijd tegen Excelsior E/D (Combinatie) op terrein Wou- denstein in Rotterdam. De wed strijd begint om 17.45 uur en wordt gespeeld voorafgaand aan de eerste-divisiewedstrijd Excelsior-Veendam. Atletiek - Atlete Irma Heeren uit Middelburg heeft met ingang van 1 februari de samenwerking met trainer Niek Knol beëindigd. De jarenlange samenwerking is in onderling overleg opgezegd, om dat Heeren door haar prestaties nationaal en internationaal op een niveau is gekomen dat een professionele weg met een bete re commerciële begeleiding moet worden ingeslagen. Dit heeft voorzitter H. van Tongeren van Sporting Walcheren, waarvan Heeren deel uitmaakt, bekend gemaakt. Heeren heeft sportbe- geleidster/ docente Elly Gonggrijp en voormalig Europees Kampioe ne Triathlon Thea Sybesma be reid gevonden haar te begeleiden op technisch en commercieel gebied. Informatie - De Stichting Wel zijn Ouderen houdt 10 en 14 fe bruari tussen 14 en 16 uur een informatiemiddag voor oudere in woners van respectievelijk Kou- dekerke en Aagtekerke. In Koudekerke wordt de bijeen komst gehouden in de zaal ach- •ter de Gereformeerde kerk en in Aagtekerke in verenigingsge bouw Amicitia. L. Phernambucq, directeur van de Stichting Thuis zorg Walcheren, geeft informatie over alles wat de Thuiszorg inwo ners kan bieden. Kleding - Buurthuis Het Wolters- huis in Vlissingen verzorgt een cursus kledingmaken voor Neder landse en buitenlandse vrouwen. Omdat de cursusleidster elke deelnemer individueel begeleid is de cursus geschikt voor begin ners en gevorderden. Elke deelne mer bepaalt zijn eigen tempo, werkstuk en leerdoel. Naaimachi nes zijn aanwezig. De cursus wordt gegeven op maandag van 13.15 tot 15.30 en vrijdag van 9.30 tot 11.30 uur. Lichtboei - De leerlingen van de openbare basisschool de Licht boei in Westkapelle werken aan een project met als onderwerp 'Kinderen in andere landen'. Om geld in te zamelen voor een Rode Kruis-kinderproject in Kenia wordt woensdag 9 februari vanaf kwart voor negen een sponsor loop gehouden sportzaal De Bel ling in Westkapelle. Dinsdag 15 februari is in de school aan de Koudorpstraat van 17 tot 19 uur een overzichtstentoonstelling te zien van de projectperiode. In de hal van school worden stands in gericht van organisaties als Terre des Hommes en Novib. Ouders van allochtone leerlingen zorgen voor 'buitenlandse' hapjes. De dag wordt opgeluisterd door een looporkest van OKK uit Westka pelle, dat Zuidamerikaanse en Afrikaanse muziek zal spelen. Landgoederen - De Stichting Educatief Toerisme Zeeland Oranjezon uit Oostkapelle ver zorgt in de winter en het voorjaar een aantal middagbijeenkomsten onder de titel 'Landgoederen in de Manteling'. De Manteling is een rij landgoederen die zich uit strekt van de binnenduinrand van Domburg tot Vrouwenpolder. Tij dens de bijeenkomst worden de historie van de landhuizen en de natuur en cultuur van de Mante ling behandeld. Het programma bestaat uit een inleiding met dia's in het Studiecentrum Oranjezon en een wandeling over de land goederen. De bijeenkomst duurt van 13.30 tot 16.30. In de maand maart geeft Oranjezon opnieuw de kookcursus 'Wij koken Suri naams'. In drie dagen leren de deelnemers originele Surinaamse gerechten te bereiden. Exotica Brasser uit Koudekerke geeft in formatie over produkten die in Suriname worden gebruikt en dicht bij huis verkrijgbaar zijn. Overname - De Kamer van Koophandel Middelburg begint op 8 februari met een driedaagse cursus bedrijfsovername en op volging. De lessen op 8, 15 en 22 februari duren van 19.30 tot 22 uur. De cursus is bestemd voor bedrijfsoverdragende en opvolgende danwel overnemende ondernemers en hun partners. Doel van de cursus is het proces van overname en overdraging duidelijk in kaart te brengen, waarbij de juridische, fi nanciële en fiscale aspecten en de consequenties voor marktpo sitie, ondernemingsvorm en zeg genschap uitvoerig worden uiteengezet. Tsjechisch - De Zeeuwse Volks universiteit verzorgt vanaf 14 fe bruari een vakantiecursus Tsje chisch. De eerste bijeenkomst op 14 februari, om 19.30 uur in de Spanjaardstraat in Middelburg, is een kennismakingsbijeenkomst. De cursus omvat tien lesavonden van 19.30 tot 21 uur. Tijdens de lessen komen praktische situa ties aan bod die de cursist in zijn vakantieland Tsjechoslowakije kan tegenkomen, zoals telefone ren, reserveren, bestellen en der gelijke Mediteren - In het Centrum San-Bao begint dinsdag 15 fe bruari om 20 uur een meditatie cursus. In de cursus worden meditaties van Osho uitgelegd en toegepast. De meditaties zijn een synthese van Oosterse inzichten en Westerse psychologische technieken. De cursus omvat zes lessen. Opgave 01180-16193. Hadassa - De vrouwenvereni ging 'Hadassa' van de gerefor meerde gemeente in Middelburg-Zuid houdt zaterdag 5 februari haar jaarlijkse verko ping van handwerken, kinderjurk jes, lingerie, droogbloemstukjes, speelgoed en dergelijke. Bij de verkoping, in de Zuiderkerk in Middelburg, is een boekhandel aanwezig en zijn oliebollen, bo lussen, koffie en thee verkrijg baar. De verkoping wordt gehouden tussen 9.30 en 12.30. Midwinter - Atelier en expositie ruimte'Multi Colour in Middel burg houdt zaterdag 5 februari tussen 10 en 17 uur een creatie ve midwintermarkt. In het atelier worden onder meer de kunst van het poppen maken, volksschil derkunst, kleien met fimo klei en wenskaarten maken gede monstreerd. Belangstellenden kunnen enkele nieuwe technie ken zelf uitproberen. Excursie - De afdeling Walche ren van de Koninklijke Nederland se Natuurhistorische Vereniging KNNV verzorgt zaterdagmiddag 12 februari een excursie naar de inlagen van Noord-Beveland, waarbij de aandacht vooral wordt gericht op de ganzen in dat ge bied. Belangstellenden kunnen zich om half twee melden op het parkeerterrein van Resto Vrou wenpolder, waarna Jos Tramper de leiding neemt en tekst en uit leg geeft. Gerechtsgebouw - Minister E. Hirsch Ballin van justitie en drs. C. Maas, lid van de raad van bestuur van de ING Groep, ver richten dinsdag 8 februari om 15.30 uur de officiële starthande ling voor de bouw van het nieu we gerechtsbureau in Middelburg. Zuidbeekseweg - De gemeente Vlissingen is van plan een deel van de Zuidbeekseweg af te slui ten voor gemotoriseerd verkeer, uitgezonderd landbouwverkeer. De maatregel is bedoeld om het ontstaan van sluipverkeer te voorkomen. De Zuidbeekseweg is aangewezen als een primaire fietsroute en vormt een belangrij ke fietsverbinding tussen woon wijken. De aan de weg grenzende landerijen dienen voor de landbouwers bereikbaar te blijven. Daarom denkt de ge- meente aan het aanbrengen van paaltjes in het wegdek en het plaatsen van borden 'doodlopen de weg' met als onderbord 'uit gezonderd langzaam verkeer'. De aanwezige borden 'gesloten voor alle motorvoertuigen/ verkeer be stemming Zuidbeekseweg toege staan' worden verwijderd. Op het voornemen van de gemeente kan tot 10 februari schriftelijk worden gereageerd. Kasteelstraat - De gemeente Vlissingen begint 1 februari met de herinrichting van Kasteelstraat-Oost en Glacisstraat-Oost. De werkzaam heden moeten voor de 'bouw vak' (16 juli) zijn afgerond. De rijbaan wordt vijf meter breed en loopt wisselend langs beide kan ten van de straat, wat een ver- keersremmende werking zal hebben. De langsparkeerplaatsen worden vervangen door insteek- parkeerplaatsen, de plantenbak ken worden vervangen door oren (gedeeltelijke verbreding van het trottoir), de bomen worden ver vangen of verplaatst en de hui saansluitingen van de riolering worden vervangen vanaf de gevel tot het hoofdriool. De woningen zullen voor voetgangers zo goed mogelijk bereikbaar blijven. De vervanging van de riolering zal per huis maximaal een dag geen gebruik van het sanitair beteke nen. Doorgaand verkeer is in die periode veelal niet mogelijk. Hof Domburg, iedere week bowlingtoernooi bij kaarslicht, opgeven 18 u., aanvang 20 u. MEC De Kloek Vlissingen, KNNV-dialezing over flora en fauna Vorarlberg door H. Mandemaker, 20 u. Alde- gonde Vlissingen, praat/dans avond 25-plussers, 20.30 u. Jongerencentrum Midgard Middelburg, rap-jam-sessie, 21 u. Buurthuis De Paraplu Vlissingen, houseparty met medewerking van meiden werkgroep SRS Style, 20 u. Sportpunt Zeeland Goes, dans- en showavond Winter- guard 1994, Stichting Drum corps Holland. Hof Dom burg, Skandinavisch thema buffet, 18-22u. Zeeuwse Bibliotheek Middel burg, ledenvergadering afd. Zeeland Nederlandse Vereni ging Voor Slechthorenden, met dia-lezing 'De Manteling' door H. Mandemaker, 14.30 u. Hof Domburg, iedere week rondleiding kuurcen- trum 'De Parel', 11.30 u. Hof Domburg, iedere week squashtoernooi voor recrean ten en gevorderden, opgeven 11 u., aanvang 13 u. Verzamelen - Verzamelaars die wat te ruilen of te verzamelen hebben, kunnen vrijdagavond 4 februari terecht op de ruilbeurs in café-pension de Goede Verwach ting in Lewedorp. Vanaf 19.15 uur kan worden gesnuffeld tussen onder meer munten, oude an sichten, postzegels en andere ruil- en verzamelobjecten. Muis - Tussen 18 december en 11 januari zijn bij de politie in Mid delburg de volgende zaken afge geven: giropas; bankbiljetten; DM-bankbiljet; personalausweis; waterpas Stabila; knuffelbeestje Muis; gouden dameshorloge Gy- rard; goudkleurig dameshorloge Lorus; CA-tasje met kleding; bor deauxrood/groene damesparaplu; portemonees: roze met blauwe bies, blauw gebloemd, ro ze/blauw, roze, bruin, zwart (met inhoud); zwarte kinderschoentjes met roze/groene stippen; gouden ring met briljantje; "goudkleurige oorbel; diverse sleutels; plastic tas met stoffen portemonnee met inhoud; plastic tas Didi met kleding. Bij het dierenasiel zijn een zwart/witte hond, een zwar te hond met bruine vlekje bij de ogen, een blond/grijze Yorkshire terrier en een grijs met wit kater tje gebracht. Tussen 12 en 21 ja nuari zijn aangegeven een OV- studentenkaart tnv G.J. Koore- vaar; paar zwarte dameshand schoenen; bruine linker handschoen; wit plastic tasje met kinderkleding; mintgroene paraplu; zwarte portefeuille tnv D. Dahlmans uit München Glad- bach; plastic tas Bristol met paar suede handschoenen; zilveren ketting 'SAMI 29-09-90'; paars- roze halssnoer met zilveren slot je; diverse sleutels en een zwarte kater. Kater - Bij de politie Zeeland, bu reau Vlissingen, is tussen 19 en 26 januari het volgende aangege ven: twee nummerplaten; bril met zeer sterke glazen; armband met kleine schakels; paarse re genbroek; grijze broek; sport schoenen; twee tassen; sleutel met label; fietssleutel; drie sleu tels aan een label; huissleutel. Bij het dierenasiel zijn aangegeven een zwart/witte kater en een zwarte gecastreerde kater. Welkom - In de Hoeksteen in Middelburg wordt zondag 6 fe bruari een Welkomdienst gehou den. Voorganger is Teo van Teijlingen, die zal spreken over 'Heilig, of...schijnheilig?'. Het combo Salvation begeleidt de ge meentezang. D'Ancona - PvdA-minister H. d'Ancona van welzijn, volksge zondheid en cultuur brengt op 2 februari een bezoek aan Zeeland. Na een bezoek aan onder meer het Jacob Roggeveenhuis in Mid delburg en aan het provinciaal bestuur, verricht d'Ancona om 15.45 uur de officiële opening van het kindercentrum 'De Mei- kever' in Middelburg. PvdA - De Partij van de Arbeid stelt duizend gulden beschikbaar aan een Middelburgs doel. De af deling Middelburg van de PvdA kreeg in het verleden van een aantal jongeren het verwijt te veel geld te besteden aan de ver kiezingscampagne en te weinig aan jongeren. De jongeren mo gen nu zelf, goed gemotiveerd, bepalen aan welk project de dui zend gulden zal worden besteed. Dinsdag 1 februari is een plat form geïnstalleerd door PvdA- lijsttrekker S. Smitskamp, dat een maand de tijd krijgt om tot een beslissing te komen. Op 1 maart zullen de jongeren de cheque van duizend gulden overhandigen aan een door hun geselecteerd doel. Watersnood - De gemeenteraad van Vlissingen heeft 13 duizend gulden beschikbaar gesteld aan de slachtoffers van de wa tersnoodramp in Limburg. De overstromingen in december hebben tot grote financiële scha de geleid voor bedrijven en parti culieren. Per inwoner van Vlissingen zal de gemeenteraad dertig cent overmaken op de gi rorekening van het Rampen fonds. Het bedrag wordt in de begroting geboekt onder de post onvoorziene uitgaven. RPF - Het bestuur van de RPF Domburg, Mariekerke en Westka pelle houdt 10 februari om 19.30 een verkiezingsbijeenkomst in hotel De Moerbei in Oostkapelle. De bijeenkomst staat in het licht van de gemeenteraadsverkiezin gen van 2 maart. J.J.Frinsel, voormalig directeur van de Vere niging tot Heil des Volks Amster dam, houdt een voordracht over de noodzaak Reformatorische politiek te bedrijven. WW ONDERDELENSHOP |_.^N ui! i 111 N T H II I Sj Vlissingen Walstraat 156. tel 01184-17772 Belasting - Het CNV helpt in de maand maart particulieren bij het invullen van hun belastingformu lier. Op tal van plaatsen in Zee land worden dan belastingzittingen gehouden. Wie van de service van de vakbond gebruik wil maken, kan 7 tot en met 11 februari tussen 14 en 16 uur en op 8 en 10 februari ook tussen 19 en 21 uur een afspraak maken met de CNV-belastinglijn: 01100-20310. Arbeidsparticipatie - Het Emancipa- tiebureau Zeeland organiseert voor woensdag 7 februari om 20 uur in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg een inleiding en fo rumdiscussie over de organisatie van de zorgun relatie tot de groei ende arbeidsparticipatie van vrouwen. Marjolein Morée, werk zaam bij Vrouwenstudies aan de Rijksuniversiteit Leiden verzorgt de inleiding. Het forum, onder voorzitterschap van E. Walrave- Troost van het Emancipatiebu reau, bestaat uit gedeputeerde A. Dijkwel, Emancipatieraadslid J. van Dijk-Sturm, voormalig direc teur patiëntenzorg Streekzieken huis Walcheren R. de Groot en centraal intaker Stichting Thuis zorg de Bevelanden D. Veen. Het Emancipatiebureau organiseert de lezing samen met het Bureau Positieve Actie in een cyclus van lezingen met een forumdiscussie over de combinatie van betaald werk en verzorgende taken en de positie van beide soorten werk in onze samenleving. Rechtshulp - Op 31 januari is de nieuwe Wet op de Rechtsbijstand van kracht geworden. De wet re gelt de organisatie en financie ring van rechtsbijstand aan lagere en middeninkomens en bemoei lijkt in de nieuwe opzet de toe gang tot de door de overheid gefinanfierde rechtsbijstand. De achtergrond van de wet is bezui nigen op de kosten van rechts hulp, door eigen bijdragen te verhogen en inkomensgrenzen te verlagen. Na 31 januari blijft rechtshulp op de spreekuren bij het Buro voor Rechtshulp (onder meer in Middelburg, Vlissingen en Goes) gratis. Voor verdergaan de hulp van maximaal twee uur betalen cliënten met een inko men tot 2100 (alleenstaanden) of 3000 (niet-alleenstaanden) gul den netto per maand een eigen bijdrage van dertig gulden. Voor verdere rechtshulp dient een toe voeging te worden aangevraagd bij de Raad voor de Rechts bijstand. Hiervoor geldt eveneens een eigen bijdrage, afhankelijk van inkomen en vermogen. Accordeon - VAV Accordeola uit Vlissingen en de Nederlandse Organisatie voor Akkordeon en Mondharmonika houden van 18 tot 20 maart een accordeon- weekeinde. Tijdens het weekein de staat 'muziek maken onder deskundige leiding' centraal. De deelnemers zullen veel repeteren, maar ook elementen als speel- houding, dynamiek en klankver houdingen komen aan bod. Omdat tijdens het weekeinde meerdere dirigenten voor het or kest staan, zullen de deelnemers kennismaken met diverse diri- geerstijlen. Het weekeinde wordt afgesloten met een slotconcert. De repetities worden gehouden in de Broedershoek in Koudeker ke, waar de deelnemers ook ver blijven. Het slotconcert wordt gehouden in het Arsenaaltheater in Vlissingen. In het orkest is ook plaats voor slagwerkers of key boardspelers. Inschrijving is mo gelijk tot 5 maart. Autisme - De Nederlandse Vere niging voor Autisme regio Zee land houdt donderdag 17 februari om 19.30 uur in de Klimopschool in Middelburg een thema-avond. R. Wispelweij (hoofd KDV De Zunneguus in Goes) en C. Thalen (spelbegeleidster) geven een le zing over 'Peergroupplaying, sa men of alleen?'. Peergroupplaying is het door spel leren contact ma ken tussen een normaal en een autistisch kind. VERVOLG PAGINA ABDIJNIEUWS Mededelingen voor deze rubriek melden voor vrijdag 17 uur, liefst schriftelijk. Postbus 5017, 4330 KA Middelburg. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A.E. de Bruyn, 19 uur: A. Spaans. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: M. Gou- driaan, 15 uur: Spies. Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 uur: J. Bakker, 14.30 uur: R.G. van der Zwan. Volle Evangelie-gemeente 'Immanuel', West- dijkstraat 5-7, samenkomst Do. 20 uur, Zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Kerk. Kerkplein 1. Zo. 10 uur: ds. Ma- nuputty. DOMBURG Hervormde Kerk. Markt 8. Zo. 10 uur: M. van der Poll, 19 uur: A. de Bruyn. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. eerste, derde en vijfde zaterdag v.d. maand om 19.15 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: L.A. de Graaf (in de Herv. Kerk), 14.30 uur: W.P. Jansen (in Geref. Kerk Veere, H.A.) Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25, Zo. 10 uur: L.A. de Graaf (gezamenlijke dienst). GRIJPSKERKË Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: B. Ridder (gezamenlijke dienst) 14.30 uur: J. Bakker (gezamenlijke dienst). Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: B. Ridder (in de Geref. Kerk), 14.30 uur: J. Bakker (in de Geref. Kerk). HOOGELANDE Christengemeenschap, Kapel van St. Maarten. Zo.: geen dienst. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: P.C. Schoonenboom. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 9 en 10.30 uur: E.V.E. Wijnands (in de Herv. Kerk). Ned. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1. Zo. 9 en 10.30 uur: E.V.E. Wijnands (gezamenlijke dien- sten). MELISKERKE Gereformeerde Gemeente Valkenburgstraat 25. iedere zondag om 9.30 uur en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: R.G. van der Zwan (in de Herv. Kerk), 14.30 uur: B. Ridder. Hervormde Kerk Zo. 10 uur: R.G. van der Zwan (gezamenlijke dienst). MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avonden op do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Her- berdsland 11. Baptisten Gemeente. Kapel Herengracht 74. Zo. 10 uur: L. Fabriek. Centrum Middelburg. Segeerstraatkerk, Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdienst. Evangelische Baptisten Gemeente. Damplein 12. Zo. 10 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 14.30 uur: J.G. Schenau. Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo.: geen opgave ont vangen. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Alle zondagen leesdiensten 9.30 uur, 14 en 18.30 uur. Gereformeerde Kerk. Getuigeniskerk, Adr. Lau- werijszstraat 6, Zo. 9.30 uur: J.S. Koops (geza menlijke dienst), 17 uur: P. Paulus. Hofpleinkerk, Zo. 10 uur: W.A. v.d. Berg, 14.30 uur: J.S. Koops. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, Zo. 9.30 uur: P. Paulus (gezamenlijke dienst), 17 uur: T. van Teylingen. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Klein Vlaande ren 75, Zo. 9.30 uur: dienst. 16.30 uur: A. de Snoo. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. Evangelisatie- dienst 'Zondag half twaalf', De Vergulde Baars, Baarsjesstraat 43, 15.30 uur. Wo. bijbelstudie, Dam 6, 19.30 uur. Hervormde Gemeente. Nieuwe Kerk, Groen markt, Zo. 10 uur: O. Elseman. Koorkerk, Koor kerkhof, Zo. 10 uur: M.D. Koster. Ontmoetingskerk, Oosterscheldestraat, Zo.: zie Getuigeniskerk. Engelse Kerk, Simpelhuisstraat, Zo. 19 uur: O. Elseman. Thomaskapel, Zo. 9.30 uur: zie De Hoeksteen. Oostkerk, Oostkerkhof, Zo. 9.30 uur: A.C. Verweij. Wijkgemeente Ge ref.Bond, (in de Oostkerk) Zo. 11 en 17 uur: L. Wüllschleger. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Lange Noordstraat 62, Za. 10 uur: Bijbelstudie, 11 uur: Eredienst, A. de Hamer. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo.: geen opgave ontvangen. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: T.K. van Dam. Nederlands Gereformeerde Kerk, Gebouw Engel se Kerk, Simpelhuisstraat 10. Zo. 9.30 uur: J.M. de Groot. 17 uur: J.M. de Groot. Vereniging van Vrijzinnig Hervormden en Re monstranten. Koorkerk, Zo. 10 uur: M.D. Koster. Rooms-Katholieke Kerk Petrus en Pauluskerk, Lombardstraat 1, elke tweede en vierde zaterdag van de maand om 19 uur, zondag 10 uur. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, Zo. 11.30 uur. Waalse Kerk (Eglise Wallonne). Lange Noordstraat 62. Zo. 10.45 uur: J. Chardard. Evangeliegemeente 'De Wijngaard'. Zo. 14.30 uur: W. Louws (in de Thomaskapel). Rafaël gemeenschap Eleos Walcheren, Olmen laan 8, Zo. 9.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg- Reyershove, Dauwedaelselaan 35, Zo. van 10-12 uur, Do. van 19.30-21.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg- Centrum, Dauwedaelselaan 35, Zo. van 16-18 uur, Di. van 19.30-21.30 uur. NIEUW EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. 11 uur: J.A. Murra OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 uur: A.O. Poppe. 17 uur: A.C. Verweij. Hervormde Gemeente. Waterstraat 4, Zo. 10 uur: A.C. den Hollander. Gereformeerde Gemeente Oostkapelle. Saron- kerk. Zo: geen opgave ontvangen. RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: J.A. Murre. SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: G. Warner, 19 uur: G. Warner (in de Herv. Kerk). Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: H.W.J. Faassen, viering H.A. 19 uur: G. Warner (gezamenlijke dienst). ST.LAURENS Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cit- tersstraat 69. Zo. 10 uur: St. Spanjer. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 uur: D.W. Dondorp, 17 uur: W.A. v.d. Berg. OOST-SOUBURG Kanaalstraatkerk, Zo. 9.30 uur: P. Joosse. Oranjepleinkerk, Zo. 9.30 en 19 uur: R.E.R. van Buiren. Bejaardentehuis 'De Zoute Viever', Dongestraat 1, elke 1e en 3e zaterdag om 9 uur, zo. 19 uur: K. Walhout. Martinuskerk. Kerklaan 19. Zo. 10 uur. Volle Evangeliegemeente Sion, Ritthemsestraat 43 (gebouw De Blazer), Zo. 10 uur: lofprijzings- dienst. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion, 19.30 uur: Evening Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30, Vr. 19.30 en Zo. 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo.: geen opgave ontvangen. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 9.30 uur: J. Bal. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lan- noystraat 2, Zo. 9.30 uur: H. Mostert. 16.30 uur: leesdienst. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Walstraat 23. Zo. 10 en 17 uur. Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20, West- Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur, Wo. 20 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk, Oude Markt, Zo. 10 uur: J.D. de Boer, appeldienst.Fte/rusArer/r, P. Krugerstraat 17, Zo. 9.30 uur: A.G. Baas. Johanneskerk, Bonedij- kestraat 165, Zo. 9.30 uur: J.W. Glashouwer. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, Zo. 9.30 uur: C.A. Schoorel. De Schaapskooi. Papegaaienburg, Zo. 9.30 uur: A.V. de Nooij. Ziekenhuis Walcheren Koudekerkseweg 88, Zo. 10 uur: N.H.J.E. Boo mer. Ter Reede, Zo. 19 uur: Ch. van Dam. Jehova's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534. Do. van 19 tot 20.45 uur, Zo. van 15.30 tot 17.30 uur. Jehova's Getuigen gemeente 'Souburg Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534, Zo. van 10 tot 12 uur. Di. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161. iedere Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Bonedijkestraat 163, Za. 9.30 uur: Eredienst, 10.30 uur: Bijbelstudie, W. Altink. Gereformeerde Gemeente. Marnixplein 41. Vr. 14.15 uur: L. Huisman, Zo.. 9.30 en 16 uur: J. Driessen. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 uur: C. Bijl, 17 uur: R. Pippel. Pinkstergemeente Vlissingen e.o., Vrijdomweg 1, Zo. 15 uur. Christelijk Centrum Zeeland. Open Hof, Alexan der Gogelweg 57. Zo. 14.30 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrou wenstraat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolische Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur, Wo. 20 uur. Evangelie Gemeente 'De Blinkende Morgenster'. Dr.Stavermanstraat 61. Zo. diensten om 10 en 17 uur. Rooms Katholieke Kerk Der Boede. Babbelaar, el ke 2e, 4e en 5e zaterdag v.d. maand om 10.30 uur. Zo. 10.30 uur: A. Spaans-Moolenaar. Lieve Vrouwe Kerk, Singel (nabij stadhuis). Za. 19 uur, zo. 9.30 uur. Ter Reede. Koudekerkseweg 81. Za. 17 uur Open Hof (Paauwenburg). A. Gogelweg 59. Zo. 11.15 uur. VROUWENPOLDER HervormdeGemeenteZ^^OuorJJjj^sse^ WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: ds. Spaans, 19 uur: ds. van der Poll. ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Willi- brordusplein 2. Zo. 9.30 uur: P. Boekesteijn. J.L.R.H. van Pelt, Julianalaan 7, tel. 12225. Visi tes aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor drin gende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur. (zonder afspraak). Souburg, Nieuw- en St. Joosland, Arnemuiden, Gezondheidscentrum Middelburg-Zuid praktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Visser): zaterdag: A.G. Bouwmeester, Stationsplein 1, Ar nemuiden, tel. 01182-1308. zondag: J.F.M. Ber gen, Kanaalstraat 89, Oost-Souburg, teI 01184-61500. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Serooskerke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: van vrijdag 18 uur t/m zondag 24 uur: R.A.D. van Tol, Markt 12, Veere, te! 01181-1271. Aagtekerke, Biggekerke, Domburg, Koudekerke, Meliskerke, Westkapelle en Zoutelande: van vrij dag 18 uur t/m zondag 24 uur: PK. Noor/ander, Middelburgsestraat 94, Koudekerke, teI. 01185-1231. West- en Midden-Walcheren: zaterdag en zon dag: A. Stutterheim, Sivertstraat 40, Meliskerke, tel. 01186-1760. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: zaterdag en zondag: P de Boer, Rouaansekaai 23, Middelburg, teI. 01180-13320. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag tot vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek L. v.d. Boogert, Vrijlandstraat 79, tel. 27471. Vlissingen: van vrijdag tot de vrijdag daaropvol gend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek van de Sande, Badhuisstraat 30-34, tel. 12066. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: van vrijdag 9 uur tot maandag 9 uur: H. Klompe, tel. 71140. Middelburg: van zaterdag 9 uur tot maandag 9 uur: J. Drijdijk, te! 26045. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschapsdieren) zaterdag en zondag: Mw. Driehuis, Gerbrandystraat 151, Vlissingen, tel. 01184-66548. Spreekuren zonder afspraak: za. en zo. 11- 12 uur en 17-18 uur. Dierenartsenpraktijk Middelburg: (grote huisdie ren) tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8-9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Dom- burgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. OVERIGE DIENSTEN Do. 3 februari t/m wo. 9 februari HUISARTSEN VEERE Gereformeerde kerk. Zo. 9.30 uur: W.P. Jansen (gezamenlijke dienst), 14.30 uur: W.P. Jansen. Hervormde Kerk. Zo. 9.30 uur: W.P. Jansen (vie ring H.A. in Geref. Kerk). VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Middelburg: zaterdag tot 24 uur: A.P. Bruijnzeel, Herengracht 68, tel. 39933. zondag tot 24 uur: J.K. Dominicus, Dam 30, teI. 39933. Visites aan vragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur. (zonder afspraak). Vlissingen: zaterdag tot 24 uur: G. de Greef, Wil lem Kloos/aan 1 teI. 68021. zondag tot 24 uur: Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele weekend 01180-28288. Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, 01180-28800. Kinder en jeugdtelefoon Zeeland, elke dag bereik baar van 14-20 uur, 06-0432 (gratis). Patiëntenplatform Zeeland: 01100-49389. Stichting Bejaarden- (en gehandicapten) Alarm Zeeland. 01188-3404. Stichting 'Blijf van m'n Lijf Zeeland': 01184-14645 (dag en nacht). Bureau Sociaal Raadslieden, Thuiszorg Walche ren. Middelburg, 01180-84000, Vlissingen, 01184-86400. Stichting Slachtofferhulp Zeeland. 01180-36108. Stichting SOS Telefonische Hulpdienst Zeeland. 01180-15551. Vereniging tegen seksuele kindermishandeling binnen het gezin. Telefonisch spreekuur: van 8.30-9 uur, 01180-13362. Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis. 01100-49200. Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), 01180-37320 en 01184 13240. Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kin derbescherming. 01180-35015. Thuiszorg Walcheren, afdeling Kruiswerk, alarm nummer 01184-11877. Thuiszorg Walcheren, afdeling Gezinsverzorging. alarmnummer 01184-14444 (pieper 168). Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06 9775

de Vlissinger | 1994 | | pagina 19