ïifofMa* iftMIWMWm De neuroosjes van alledag «KSTREEKS Faillissement 1 i i MODERNE NEUROSEN (slot) Kerst Natuur Ouderen Sport Nieuwjaar SNEL GEBOEKT VRIJDAG MAANDAG Allerlei Cursus/onderwijs Gevonden Bescherm uw afstandsbediening. sch?e°lSffl?n! HANDYMAN! PSYCHOCONSULT Drs. Henk C.M. Hermans f i Dinsdag 21 december 1993 DE FAAM - DE VLISSINGER 15 Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Nachtdienst - De Gereformeer de, kerk van Arnemuiden houdt vrijdag 24 december vanaf 22 uur een kerstnachtdienst. Aan de dienst werken onder meer mee het muziekgezelschap 'Arnes Ge noegen' en het koor 'Sjaloom'. Het thema is 'Wees stil en kom dichterbij'. Voorganger is J. Bak ker en L. de Graag bepeelt het or gel. Vanaf 21.30 uur is er gelegenheid voor samenzang. Kerst Inn - Het Openhuis in Oost-Souburg houdt zondag 26 december een Kerst Inn. Bezoe kers kunnen tijdens de koffie luisteren naar een optreden van de Russische zanger Igor Preznja- kov. De Kerst Inn wordt gehou den in gebouw 'de Ark' aan het Oranjeplein in Oost-Souburg. De Ark is open vanaf 14 uur. Concert - Het Souburgs Man nenkoor en het Rk-Kerkkoor St. Caecilia geven woensdag 22 de cember om 20 uur een kerstcon cert in de Ned. Hervormde Kerk in Oost-Souburg. De koren staan onder leiding van Gerard Wort- man. Het programma wordt ge presenteerd door Ineke Tinmmerman en er is, naast be kende kerstliederen, ruimte gere- serveerd voor samenzang. Vrede - 'Vrede met alle geweld' is het thema van de kerstnacht dienst op 24 december in de Hofpleinkerk in Middelburg. Sinds een paar jaar wordt in dit kerkgebouw een kerstnacht dienst gehouden die wat betreft opzet en inhoud afwijkt van an dere kerstnachtdiensten. De or ganisatoren hopen mede door het afwisselende karakter van de dienst met name jongeren aan te spreken. Dit jaar zal het thema 'Vrede met alle geweld' worden uitgelegd aan de hand van öia's en popmuziek. Verder werken mee het combo 'Acirac' en het koperkwartet 'Onda'. De kerk is open vanaf 21.45 uur, de dienst begint om 22.30 uur. Cross - De scheidsrechtersver- eniging COVS afdeling Walche ren Organiseert zondag 2 januari in samenwerking met de KNAU en Atletica de negende nieuw jaarscross. De afstanden zijn 7800 en 4000 meter over een afwisselend parcours. De start is om 11 uur bij De Kanovijver in Vlissingen aan de Van Woelde- renlaan. De cross is niet alleen bestemd voor scheidsrechters, maar voor iedere sporter die 1994 sportief wil starten. Open Tafel - Burgemeester en wethouders van de gemeente Middelburg houden maandag 3 januari in de Burgerzaal van het stadhuis de traditionele Open Ta fel voor inwoners, bedrijven en relaties in Middelburg en omge ving. De nieuwjaarsreceptie be gint om 17.30 uur. De Open Tafel is voor het gemeentebestuur een gelegenheid om samen met in woners, vertegenwoordigers van verenigingen, instellingen en be drijven in een informele sfeer het nieuwe jaar met een gezamelijke eenvoudige maaltijd te opene nen. Zoals ieder jaar wordt een bijdrage in de kosten gevraagd van vijf gulden per persoon. Werkdag - De regio Zeeland van de Vereniging voor Natuur- en Milieu-educatie IVN houdt zater dag 8 januari een natuurwerkdag voor jongeren van 15 tot 30 jaar. In de Dintelse Gorzen en de Slik ken van de Heen in Noordwest- Brabant zullen diverse werk zaamheden worden uitgevoerd. Het gebied, ontstaan door de af sluiting van de Krammer en het Volkerak, bestaat uit schorren, slikken en ondiep water. Een kud de Shetlandpony's en koeien zorgt ervoor dat het niet tot een bos uitgroeit. Deelnemers aan de werkdag zullen onder meer pa den aanleggen in het krekendool hof, zodat er in de toekomst excursies kunnen worden gehou den. Belangstellenden kunnen zich voor 2 januari opgeven bij Aldo Bazuin, tel. 01184-65709. Attent Supermarkt Vlissin gen, Kerstman en prijsvraag, 9.30 u. Johanneskerk Vlis singen, Zeeland Praise in het teken van kerst, 22 u. Café Het Koffiehuis West- kapelle, kaartwedstrijd 'bie den', Voetbalvereniging De Noormannen, 14 u. De Pa rel Domburg, wintermarkt met kraampjes en Oudhol landse Volkspelen, optreden Brassband Apollo, 14 u. Weerbaarheid - De Stichting Welzijn Ouderen Vlissingen be gint in januari met een cursus zelfverdediging en weerbaarheid voor vrouwen van vijftig jaar en ouder. Maandag 10 januari is er in Bachten Komme een ken nismakingsbijeenkomst van 9 tot 10.30 uur. De cursus van dertien wekelijkse bijeenkomsten van an derhalf uur moet vrouwen leren duidelijk 'nee' te zeggen en wil hen door mentale en lichamelijke oefeningen leren een zelfverze kerde houding en uitstraling te krijgen. Bodyfit - Het Roompot Zwem paradijs in Kamperland geeft vol gend jaar voor de twee keer een body-fit-cursus. De formule is ge baseerd op drie componenten: beweging (twee keer per week intensief aquajoggen), voeding (een algemeen en een persoonlijk voedingsadvies) en verzorging (gebruik van sauna, bruisbaden en zonnehemels). Intensieve trai ning en deskundige begeleiding staan in de cursus voorop. Op een speciale pas worden de re sultaten per deelnemer bijgehou den. Maandag 3 januari wordt in de Roompot om 10 uur een gratis introductie-ochtend gehouden. Bezoek - Een groep bestuurders, ambtenaren en bewoners uit Schiedam heeft afgelopen maan dag een bezoek gebracht aan Middelburg om te bekijken hoe de Middelburgse bestuurders stadsvernieuwing hebben toege past in het historisch hart van de stad. De groep is om 12 uur ont vangen in het stadhuis, waarna een stadswandeling volgde. In de binnenstad van Schiedam staat een groot stadsvernieuwingspro ject op stapel. De betrokkenen wilden hiervoor in Middelburg ideeën opdoen, omdat ze een ho ge dunk hebben van hoe hier nieuwbouw in de oude stadskern in geïntegreerd. Pyjama - In de periode 20 no vember tot en met 10 december zijn de navolgende voorwerpen aangegeven bij de politie Middel burg: Rabopas; leesbril, goud kleurig met bruin randje; linnenband, kleur blauw voor een buitenbeugel; twee zakjes kaas van "Smith kaas"; dekbedover trek, blauw/grijs/paars; heren handschoen, antraciet-grijs; herenhandschoen, zwart; kinder- want, rood; herenhorloge, zwart; horloge, wit; doublé horloge met zwart bqpdje; jack, paars/bor deaux; sjaal, zwart; jack, groen; portemonnee, bruin met inhoud; kinderlaarsje (rechter) wit; oor bel, goudkleurig (model halve maan); gouden ring met initialen; zilveren broche; sleutels; met grijs kabelslot met sleutel; plastic tasje met speelgoedpop, kleur bruin; zwarte tas met inhoud; sporttas, paars/groen met in houd; fietstas, lichtblauw/donker blauw; handtas, bruin met inhoud; plastic tas met pyjama en geld. Dieren: Herdershond, licht blond; hond, zwart/bruin; poes, wit met rood/grijze vlek ken; poes, zwart. Op 9 december zijn bij de politie Middelburg door Maxis Middel burg de navolgende voorwerpen ingeleverd: paraplu, bruin/bei ge/blauw; opbouwbare paraplu, zwart; opvouwbare paraplu, rood gebloemd; wollen handschoen (rechter) grijs; skai handschoe nen (rechter), zwart; kinderhand schoen (rechter); wollen muts, grijs; speelgoedverkeerstapijt; ca deaupapier; linnentas opdruk CSW met thermoskan; opvoue- bare nylon tas, blauw; fopspeen, wit met rose;, twee bundels net visitekaartjes; reclamefoto "Red Band"; sjaal, lichtblauw; bril,zwart montuur; zonnebril, zwart; dameszonnebril, zwart met rood randje (kapot); baby flesje; goudkleurige oorhanger; kinderdiadeem, pastelkleuren; handtas, bruin/zwart; sjaal, groen; handschoen (linker), bruin; Margrietpasje; drie onderdolen van Lego; sjaal, rose; klanten kaart "ROOS"; zilveren dames- ring; sleutel en fietssleutel. WML ONDIRDfLINSHOP l {«HINT N imj Vlissingen. Walstraat 156. tel 01184-17772 Naast de wetenschappelijke complexen kunnen we ook en kele meer alledaagse, minder zwaarwegende psychische eigenaardigheden onderschei den. Het zijn de neuroosjes van alledag, die niet direct aanlei ding hoeven te zijn voor een contact met een psychothera peut. Over het algemeen valt er aardig mee te leven, maar ze kunnen in bepaalde omstan digheden schadelijk of blokke rend zijn. Het Atlas-complex. Dit is ge noemd naat de Titaan Atlas. Deze werd volgens de oude Griekse mythologie ertoe ver oordeeld, om het hemelgewelf op zijn schouders te torsen. Mensen met een Atlas complex halen zich al het mo gelijke en onmogelijke op de nek. Ze ontkennen hun eigen beperkingen, zodat voor hen niets teveel is. In het werk ne men ze de verantwoordelijk heid van alles en iedereen op hun schouders en gaan er zwaar onder gebukt. Ze kun nen dat gewoonlijk een hele tijd volhouden, tot de in eenstorting volgt. Maar zodra ze hiervan weer hersteld zijn, zetten ze hun oude gewoonte weer gemakkelijk voort. Het "Arme-ik"-syndroom. Mensen met dit syndroom, zien hun leven als een aaneen schakeling van tegenslagen. Daarmee doen ze de werkelijk heid geweld aan. Ze gaan na melijk voorbij aan die momenten waarop de dingen wel naar wens verlopen. Als gevolg van deze instelling erva ren ze zichzelf als slachtoffer. Deze rol kunnen ze nog ver sterken, door zich periodiek over te geven aan zelfbeklag. Het "Arme-ik'-syndroom komnt het beste tot zijn recht in het gezelschap van andere mensen. Daarom zoeken deze mensen graag anderen op, waaraan ze hun ellende kwijt kunnen. Het Calimero-complex. Dit is genoemd naar de stripfiguur Calimero: het jonge vogeltje met een halve eierschil op zijn hóófd. Van hem stammen de gevleugelde woorden: "Ik ben klein en jij bent groot en dat is niet ééérlijk!" Mensen met een Calimero-complex hebben een overdreven rechtvaardigheids gevoel. Ze zoeken steeds naar allerlei ongerechtigheden en vinden die natuurlijk uitsluitend buiten zichzelf: de wereld doet hen voortdurend onrecht aan en dat is niet ééérlijk. Het Helperssyndroom. Mensen met een helperssyndroom zijn voortdurend in de weer met het helpen van andere mensen. Vaak hebben ze van deze eigenaardigheid ook hun be roep gemaakt. Ze kunnen eigenlijk nauwelijks in andere relaties functioneren. Ook hun privéleven kunnen ze het hel pen niet laten. Soms gaan hun gezinsleden zich daarnaar schikken: ze creëren proble men om daarbij geholpen te worden. Zo houden ze elkaar dan mooi bezig. Het Halsbandsyndroom. Vrou wen' met een halsbandsyn droom leiden een aangelijnd bestaan. Ze hebben zich door hun partner laten knevelen en begeven zich nog maar nauwe lijks alleen op straat. Hun hele leven staat in het teken van het gezinsleven, en van eigen acti viteiten is absoluut geen spra ke meer. In het gunstigste geval mogen ze van hun part ner onder begeleiding ook even loslopen, maar dat kan slechts van korte duur zijn. Het "Empty nest'-syndroom. Zo noemen we een fase in het leven van beginnende vijfti gers. De kinderen zijn het huis uit en men is weer wat meer op elkaar aangewezen. Vooral vrouwen zouden er onder lij den, omdat ze hun zorgbehoef te niet meer kwijt kunnen, Mensen met het "Empty nest'-syndroom staan voor de taak, om hun idealen te verleg gen: van de kinderen naar el kaar. Ze kunnen zich tijdens deze crisis ontwikkelen tot krasse knarren. Het Akela-complex. De Akela kennen we uit de padvinderij. Zij is voor geen gat te vangen, weet altijd raad en blijft over tuigd van eigen kunne. Sommi ge vrouwen hebben geen achtergrond in de padvinderij, maar gedragen zich wel als Akela's. Ze moeten van zich zelf vooral sterk zijn en blijven deze opdracht op een uiterst jeugdige wijze volbrengen. Ze zijn een steun en toeverlaat voor hun omgeving, omdat ze altijd wijze raad weten. Het leven vandaag de dag is zo gecompliceerd, dat we er wel complexen van moeten krijgen. Misschien zouden we daarom wat milder moeten zijn ten aanzien van onze neuroosjes. In plaats van ze te bestrijden, zouden we kunnen leren er creatief mee om te gaan. Adrie Hoefnagel Mr. Mariske Smits Bureau Sociaal Raadslieden Brouwenaarstraat 4 Vlissingen Breestraat 15 Middelburg 01184-86400 01180-84000 Soms kan het gebeuren dat iemand zoveel schulden heeft, dat er geen mogelijkheid meer is die af te betalen. Dit noemt men ook wel verkeren "in de toestand van te hebben opgehouden te betalen". Dan kunnen de schuldeisers een verzoek aan de arrondissements rechtbank richten om de schul denaar failliet te verklaren. De schuldenaar kan dit verzoek ook zelf doen. De schuldenaar wordt opgeroepen voor een zitting waar de schulden op een rij worden gezet en bekeken wordt hoe de schuldenaar er financieel voor staat. Indien de problemen waar schijnlijk van tijdelijke aard zijn, kan de schuldenaar een verzoek doen tot uitstel van betaling, de zogeheten surceance van beta ling. Wanneer het faillissement uitgesproken wordt, wordt dit door middel van een advertentie in een dagblad bekend gemaakt. De schuldenaar, dan gefailleerde geheten, mag niet meer beschik ken over zijn vermogen. Daarvoor wordt een curator benoemd. Slechts enkele zaken zoals beno digdheden voor levensonderhoud (kleding, bed) en ontvangen ali mentatie na echtscheiding, vallen niet onder het faillissements beslag. De curator zal proberen inzicht te krijgen in de financiële situatie van de gefailleerde en eventueel van diens echtge noot/echtgenote, indien er sprake is van een huwelijk in gemeen schap van goederen. Het salaris of de sociale uitkering van de gefailleerde wordt overge dragen aan de curator. Ook de post gaat rechtstreeks naar de curator. De curator beziet of er vermogensbestanddelen zijn die te gelde gemaakt kunnen wor den. De opbrengst wordt dan verdeeld over de verschillende schuldeisers. Het kan zijn dat bij het einde van het faillissement nog niet alle schulden voldaan zijn. De schuldenaar blijft dan verantwoordelijk en schuldeisers kunnen hem aanspreken ter vol doening van de (restant)schuld. Voor eventuele vragen kunt u ons altijd bellen of op het spreekuur langskomen. Tot ziens. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Klein Vlaande- Mededelingen voor deze rubriek melden voor vrijdag 17 uur, liefst schriftelijk. Postbus 5017, 4330 KA Middelburg. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Vr. 23 uur: A.E. de Bruijn (kerstnachtdienst), za 10 uur: A.E. de Bruijn, zo. 10 uur: H.W.J. Faassen. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Za 9.30 en 15 uur: M. Goudriaan, zo. 9.30 en 15 uur: M. Goudriaan. Gereformeerde Kerk. Vr. 22 uur: J. Bakker (kerst nachtdienst), za. 9.30 uur: J. Bakker, zo. 9.30 uur: G. Warner, 16.30 uur: kerstdienst m.m.v. de kinderen. Volle Evangelie-gemeente 'Immanuel', West- dijkstraat 5-7, samenkomst Do. 20 uur, Zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Kerk. Kerkplein 1. Vr. 22.30 uur: Ma- nuputty (kerstnachtdienst), za. 10 uur: Kleij, zo. 10 uur: Faassen (gezamelijke dienst in Me- liskerke). DOMBURG Hervormde Kerk. Markt 8. Vr. 20 uur: Jac Sinke, za. 10 uur: M. van der Poll, zo 10 uur: A.C. den Hollander. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. eerste, derde en vijfde zaterdag v.d. maand om 19.15 uur, za 25 dec. 10 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Vr. 22.30 uur: J. Lukasse (kerstnachtdienst in de NH-Kerk Veere), za. 10 uur: W.P. Jansen (gezamelijke dienst), zo. 10 uur: Pannekoek. Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25, Za. 10 uur: W.P. Jansen (in de Geref. Kerk), zo. 9 uur: Spanjer. GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Vr. 20.30 uur: B. Ridder (kerstavonddienst in de Herv. Kerk), za. 9 en 10.30 uur: J. de Boer (in de Herv. Kerk), zo. 10 uur: G. Polderman. Hervormde Gemeente. Vr. 20.30 uur: B. Ridder (gezamelijke kerstavonddienst), za. 9 en 10.30 uur: J. de Boer (gezamelijke dienst), zo. 10 uur: Nauta. HOOGELANDE Christengemeenschap, Zo. 10.30 uur. Kapel van St. Maarten. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Za. 9.30 uur: PC. Schoonenboom, zo. 9.30 uur: M.C. Baart. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Za. 9.30 uur: E.V.E. Wijnands, zo. 10 uur: J. van Veen (gezame lijke dienst). Ned. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1. Vr. 22.30 uur: B. de Haan (kerstnachtdienst), za. 10 uur: B. de Haan, zo. 10 uur: J. van Veen (in de Geref. Kerk). MELISKERKE Gereformeerde Gemeente Valkenburgstraat 25. iedere zondag om 9.30 uur en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Vr. 22.30 uur: R.G. van der Zwan (kerstnachtdienst in de Herv. Kerk), za. 10 uur: R.G. van der Zwan, zo. 10 uur: R.G. van der Zwan. Hervormde Kerk Vr. 22.30 uur: R.G. van der Zwan (gezamelijke kerstnachtdienst), za. 10 uur: Manuputty, zo. 10 uur: Faassen. MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avonden worden gehouden op Do. 20 uur, t.h.v. Fam. Niesing, Herberdsland 11. Baptisten Gemeente. Kapel Herengracht 74. Za. 10 uur: L. Fabriek, zo. 10 uur: L. Fabriek. Centrum Middelburg. Segeerstraatkerk, Za. 9.30 en 14 uur: leesdienst, zo. 9.30 en 18.30 uur: N.W. Schreuder, 14 uur: leesdienst. Evangelische Baptisten Gemeente. Damplein 12. Za. 10 uur: Koedijk, zo. 10 uur: Swaanswijk. Christelijke Gereformeerde Kerk. Za. 9.30 en 16.30 uur: J.G. Schenau, zo. 9.30 en 16.30 uur: J.G. Schenau. Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Vr. 19.30 uur: kerstavond dienst in Doopsg. kerk Vlissingen. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. alle zondagen leesdiensten 9.30 uur, 14 en 18.30 uur. Gereformeerde Kerk. Getuigeniskerk, Adr. Lau- werijszstraat 6, Za. 9.30 uur: J.S. Koops, zo. 9.30 uur: O. Elseman. Hofpleinkerk, Vr. 22.30 uur: J.S. Koops (kerstnachtdienst), za. 10 uur: W.A. v.d. Berg, zo. 10 uur: W.A. v.d. Berg. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, Za. 9.30 uur: P. Paulus en B.J.W. Schelhaas, zo. 9.30 uur: B.J.W. Schelhaas. ren 75, Za. 9.30 uur: A. de Snoo, zo. 9.30 uur: A. de Snoo, 16.30 uur: G.F. Overweg. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. Evangelisatie- dienst 'Zondag half twaalf'. De Vergulde Baars, Baarsjesstraat 43, 15.30 uur. Wo. bijbelstudie, Dam 6, 19.30 uur. Hervormde Gemeente. S.O.W. Nieuwe Kerk, Groenmarkt, Vr. 22.45 uur: J. Dubbink en Chr. Brakema (kerstnachtdienst), za. 10 uur Chr. Bra keman en J. Dubbink, zo. 10 uur: C. Brakema. Koorkerk, Koorkerkhof, Vr. 22.45 uur: K. Hendrik- se (kerstnachtdienst), za. 10 uur: C. Vonck, zo.: geen dienst. Ontmoetingskerk, Oosterschel- destraat, Za. 10 uur: O Elseman, 15.30 uur: kerstv. met en voor verst, gehandicapten, zo.: zie Getuigeniskerk. Engelse Kerk, Simpelhuisstraat, geen dienst. Thomaskapel, Za. en zo.: zie De Hoeksteen. Oostkerk, Oostkerkhof, Vr. 22.30 uur: A.C. Verweij (kerstnachtdienst), za. 9.30 uur: A.C. Verweij, zo. 9.30 uur: A.C. Verweij. Wijkge- meente Geref.Bond, (in de Ontmoetingskerk) Za. 11 uur: L. Wüllschleger, 17 uur: kerstviering, zo. 11 uur: L. Wüllschleger, 17 uur: T. van Bruggen. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Lange Noordstraat 62, Za 10.30 uur: C.E. v.d. Ploeg (kerstdienst). Leger des Hei/s. Hoogstraat 20. Zo.: geen opgave ontvangen. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Vr. 22 uur: T.K. van Dam (kerstnachtdienst), za: geen dienst, zo. 10 uur: T.K. van Dam. Nederlands Gereformeerde Kerk, Gebouw Engel se Kerk, Simpelhuisstraat 10. Za. 9.30 uur: kerst dienst, zo. 9.30 uur: K.R. Veenhof. Vereniging van Vrijzinnig Hervormden en Re monstranten. Koorkerk Vr. 22.45 uur: K. Hendrik- se (kerstnachtdienst), za. 10 uur: C.J.G. Vonck. Rooms-Katholieke Kerk Petrus en Pauluskerk, Lombardstraat 1, Vr. 24 uur: kerstnachtdienst, za. 10 en 15 uur, zo. 10 uur. De Hoeksteen, Roozen burglaan 22, Vr. 18.30 uur: kerstdienst voor kin deren tot 8 jaar, 20.30 uur: kerstdienst. Waalse Kerk (Eglise Wallonne). Lange Noordstraat 62. Zo. 10.45 uur: J. Chardard. Evangeliegemeente 'de Wijngaard'. Klarenbeek LTS. Za. 9.30; uur: kerstviering, zo. 9.30 uur: D. Louws. Rafaël gemeenschap Eleos Walcheren, Olmen laan 8, Zo. 9.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg- Reyershove, Dauwedaelselaan 35, Zo. van 10-12 uur, Do. van 19.30-21.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg- Centrum, Dauwedaelselaan 35, Zo. van 16-18 uur, Di. van 19.30-21.30 uur. NIEUW EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Za. 9.30 uur: J. Murre, zo. 9.30 uur: Graafland (gezamelijke dienst met Rit- them). OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Za. 10 uur: F.C. van Dijke, zo. 10 uur: J. Bakker, 17 uur: F.C. van Dijke. Hervormde Gemeente. Waterstraat 4, Vr. 23 uur: A.C. den Hollander (kerstnachtdienst), za. 10 uur: A.C. den Hollander, zo. 10 uur: M. van der Poll. Gereformeerde Gemeente Oostkapelle. Saron- kerk. Za. 10 uur: leesdienst, 18 uur: Th. van Stuy- venberg, zo. 10 en 15 uur: leesdienst. RITTHEM Hervormde Gemeente. Za. 11 uur: Murre, zo. 9.30 uur: Graafland (gezamelijke dienst in Nieuw- en St. Joosland. VEERE SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Vr. 23 uur: G. Warner (kerstnachtdienst in de Herv. Kerk, za. 10 uur: G. Warner, zo. 10 uur: F.C. van Dijke. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Vr. 23 uur: G. Warner (gezamelijke kerstnachtdienst), za. 10 uur: H.W.J. Faassen, zo. 10 uur: A. de Bruijn. ST.LAURENS Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cit- tersstraat 69. Vr. 22.30 uur: St. Spanjer (kerst nachtdienst), za. 10 uur: St. Spanjer, zo. 10.30 uur: St. Spanjer. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Za. 9.45 uur: M.J. Dekker, zo. 10 uur: J.G. Arendsman, 15.30 uur: kinderkerstdienst. OOSTSOUBURG Kanaalstraatkerk, Vr. 23 uur: L.A. Woltering (kerstnachtdienst), za. 9.30 uur: L.A. Woltering, zo.: geen dienst. Oranjepleinkerk, Vr. 19 uur: kerstfeest Kinder- kerk, za. 9.30 uur: R.E.R. van Buiren, 19 uur: geen dienst, zo. 9.30 uur: R.E.R. van Buiren (gezamelij ke dienst), 19 uur: geen dienst. Bejaardentehuis 'De Zoute Viever', Dongestraat 1, elke 1e en 3e zaterdag om 9 uur, Do. 15 uur, za.: geen dienst, zo. 19 uur: J.H. Meijer. Martinuskerk. Kerklaan 19. Vr.: 19 en 23 uur, za.: 10 uur, zo.: 10 uur. Volle Evangeliegemeente Sion, Ritthemsestraat 43 (gebouw De Blazer), Zo. 10 uur: lofprijzings- dienst. Gereformeerde kerk. Vr. 22.30 uur: J. Lukasse (kerstnachtdienst in de Herv. Kerk), za. 11 uur: W.P. Jansen, zo. 10 uur: J. Lukasse. Hervormde Kerk. Vr. 22.30 uur: J. Lukasse (geza melijke kerstnachtdienst), za. 10 uur: geref. voor ganger, zo. 9.30 uur: J. Lukasse. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Za. 10.30 uur: Holy Communion, 19.30 uur: Holy Communion, zo. 10.30 uur: Mor ning Prayer, 19.30 uur: Holy Communion. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30, Vr. 19.30 en Zo. 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo.: geen opgave ontvangen. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Vr. 19.30 uur: kerstavonddienst. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lan- noystraat 2, Za. 9.30 uur: H. Mostert, zo. 9.30 uur: H. Mostert, 16.30 uur: A. de Snoo. Hersteld Apostolische Zendinggemeènte. Walstraat 23. Zo. 10 en 17 uur. Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20, West- Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur, Wo. 20 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk, Oude Markt, Vr. 22.30 uur: A. Baas (kerstnachtdienst), za. 10 uur: J.D. de Boer, zo. 10 uur: geen dienst. Petruskerk, P. Kru- gerstraat 17, Za. 10 uur: G. Baas, zo. 9.30 uur: A.V. de Nooij (gezamelijke dienst). Johanneskerk, Bonedijkestraat 165, Za. 10 uur: J.W. Glashou wer, zo. 9.30 uur: geen dienst. Open Hof, Alexan der Gogelweg 57, Vr. 19.30 uur: G. Kalksma (kerstnachtdienst), za. 9.30 uur: C.A. Schoorel, zo. 9.30 uur: Q. v.d. Vrie. De Schaapskooi, Pape gaaienburg, Vr. 23 uur: A.V. de Nooij (kerstnacht dienst), za. 9.30 uur: A.V. de Nooij, zo. 9.30 uur: G. Baas. Ziekenhuis Walcheren Koudekerkseweg 88, Za. 10 uur: D. Jobse-Spierings en C. van Rosmalen, zo. 10 uur: B. de Haan. Ter Reede, Vr. 19 uur: S. Spaans-Molenaar en P.J. van Hecke, zo. 19 uur: dhr. Uijl. Jehova's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534. Do. van 19 tot 20.45 uur, Zo. van 15.30 tot 17.30 uur. Jehova's Getuigen gemeente 'Souburg Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534, Zo. van 10 tot 12 uur. Di. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161. iedere Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Bonedijkestraat 163, Za. 10.30 uur: C.E. v.d. Ploeg (kerstdienst in Middelburg). Gereformeerde Gemeente. Marnixplein 41. Za. 9.30 uur: leesdienst, zo. 9.30 en 16 uur: G.J. Baan. Leger des Hei/s. Dr. Stavermanstraat 39. Vr. 23 uur: C. Bijl (kerstnachtdienst). Pinkstergemeente Vlissingen e.o., Vrijdomweg 1, Zo. 15 uur. Christelijk Centrum Zeeland. Open Hof, Alexan der Gogelweg 57. Zo. 14.30 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Vr. 22 uur: kerstnachtdienst, Jo hanneskerk, zo. 10 uur: gezinsdienst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrou wenstraat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolische Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur, Wo. 20 uur. Evangelie Gemeente 'De Blinkende Morgenster'. Dr.Stavermanstraat 61. Zo. diensten om 10 en 17 uur. Rooms Katholieke Kerk Der Boede. Babbelaar, el ke 2e, 4e en 5e zaterdag v.d. maand om 10.30 uur. Wo. 15.30 uur, za. 10.30 uur: J. Herweyer, zo. 10.30 uur: C. Simons. Lieve Vrouwe Kerk, Singel (nabij stadhuis). Vr. 21 en 23 uur, za. 9.30 uur, zo. 9.30 uur. Ter Reede. Koudekerkseweg 81. Vr. 19 uur Open Hof (Paauwenburg). A. Gogelweg 59. Vr. 21.30 uur, za, 11.15 uur, zo. 11.15 uur. VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Vr. 22 uur: J. de Boer (kerstnachtdienst), za. 10 uur: J. Lukasse, zo. 10 uur: v.d. Linde (in de Geref. Kerk). WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Vr. 22.45 uur: Spaans (gezamelijke kerstnachtdienst), za. 10 uur: Spaans, 19 uur: kerstfeest Zondagsschool, zo. 9.30 uur: Boekesteijn, 19 uur: geen dienst. ZOÜTELANDE Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Willi- brordusplein 2. Vr. 23 uur: R.G. van der Zwan (kerstnachtdienst), za. 9.30 uur: P. Boekesteijn, zo. 9.30 uur: A. Spaans. Wo. 22 december t/m wo. 29 december HUISARTSEN Middelburg: zaterdag tot 24 uur: S.A. van den Haak, Rouaansekaai 47, tel. 39933. zondag tot 24 uur: G.J.M. Meijjer, De Krammer 14, tel. 39933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur. (zonder afspraak). Vlissingen: zaterdag tot 24 uur: G. de Greef, Wil- Jem Klooslaan 1, tel. 68021. zondag tot 24 uur: A. van der Griek, Badhuisstraat 46, tel 12950. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur. (zonder afspraak). Souburg, Nieuw- en St. Joosland, Arnemuiden, Gezondheidscentrum Middelburg-Zuid(praktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Visser): zaterdag: N. Kapteijn, Lekstraat 6, Oost-Souburg, tel 01184-61630. zondag: J. Visser, Wachttoren 19, Middelburg, tel. 01180-37431. Visites aanvra gen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende geval len van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Serooskerke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: van vrijdag 18 uur t/m zondag 24 uur: R. Ube/s en M.J.J. Hel mes, Vroonstraat 11, Serooskerke, tel. 01189-1212. Aagtekerke, Biggekerke, Domburg, Koudekerke, Meliskerke, Westkapelle en Zoutelande: van vrij dag 18 uur t/m zondag 24 uur: W. Spekhorst, Weststraat 7, Domburg, tel. 01188-1271. West- en Midden-Walcheren: zaterdag en zon dag: A. Stutterheim, Sivertstraat 40, Meliskerke, tel. 01186-1760. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: vrijdag t/m maandag: R.J. v.d. Moer, Pres. Roose- veltlaan 48, Vlissingen, tel. 01184-19086. dins dag: C. Westveer, Loskade 27, Middelburg, tel. 01180-26694. F. Reijnierse, Watertoren 2, Mid- delburg, tel. 01180-27929. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag tot vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Stro- menwijk 't Zand, Maasstraat 58, tel. 35565. Vlissingen: van vrijdag tot de vrijdag daaropvol gend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Paauwenburg, Troelstraweg 2a, Vlissingen, tel. 70717. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: van vrijdag 9 uur tot zaterdag 10 uur: H. Klompe, tel. 71140. van zater dag 10 uur tot maandag 9 uur: H. Hament, tel. 79678. Middelburg: van zaterdag 9 uur tot maandag 9 uur: J. Drijdijk, tel. 26045. DIERENARTSEN Weerbericht 06-9775 Kleine huisdieren: (gezelschapsdieren) zaterdag en zondag: Driehuis-van Haselen, Gerbran- dystraat 151, Vlissingen, tel. 01184-66548. (dag en nacht). Spreekuren zonder afspraak: za. en zo. 11- 12 uur en 17-18 uur. Kleine huisdieren: (gezelschapsdieren) zaterdag en zondag: A. Hoogveld en R. Meesters, Korte Noordstraat 61, Middelburg, tel. 01180-37077 (dag en nacht). Spreekuur zonder afspraak: Za. van 10 tot 11 uur, de rest van het weekend alleen op afspraak. Dierenartsenpraktijk Middelburg: (grote huisdie ren) tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8-9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Dom- burgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. OVERIGE DIENSTEN Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele weekend 01180-28288. Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, 01180-28800. Kinder en jeugdtelefoon Zeeland, elke dag bereik baar van 14-20 uur, 06-0432 (gratis). Patiëntenplatform Zeeland: 01100-49389. Stichting Bejaarden- (en gehandicapten) Alarm Zeeland. 01188-3404. Stichting 'Blijf van m'n Lijf Zeeland': 01184-14645 (dag en nacht). Bureau Sociaal Raadslieden, Thuiszorg Walche ren. Middelburg, 01180-84000, Vlissingen, 01184-86400, Stichting Slachtofferhulp Zeeland. 01180-36108. Stichting SOS Telefonische Hulpdienst Zeeland. 01180-15551. Vereniging tegen seksuele kindermishandeling binnen het gezin. Telefonisch spreekuur: van 8.30-9 uur, 01180-13362. Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis. 01100-49200. Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), 01180-37320 en 01184-13240. Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kin derbescherming. 01180-35015. Thuiszorg Walcheren, afdeling Kruiswerk, alarm nummer 01184-11877. Thuiszorg Walcheren, afdeling Gezinsverzorging. alarmnummer 01184-14444 (pieper 168). Waterstanden 06-9771

de Vlissinger | 1993 | | pagina 15