Kunstwandeling door Domburg Er op uit met een boek The Fabulous Four in Zoutelande Presentatie muziekcassette 29 JULI T/M 4 AUGUSTUS IN MIDDEN ZEELAND Wie Mondriaan zegt, denkt aan strak omlijnd rood, geel en blauw of twee strepen op een verder leeg doek. Maar aanvankelijk schilderde diezelfde Mondri aan landschappen en pas tijdens zijn verblijf op Wal cheren begon hij natuurlijke tinten te vervangen door primaire kleuren. KINDERBOEKEN Woensdag 28 juli 1993 DE FAAM - DE VLISSINGER is lïï IMis1 lïï i0> lEf Om precies te zijn begon voor Mondriaan 'de triomf in Dom burg', zoals de Amsterdamse kunstwereld sprak bij zijn ten toonstelling in het Stedelijk Mu seum in 1910. Zijn nieuwe werk was een sensatie in die dagen. Maar Piet Mondriaan was niet de enige kunstenaar die in de Zeeuwse badplaats tot grote werken kwam. Rond 1900 be stond de zogenaamde Domburg- se Groep, die met Jan Toorop als centrale figuur het anders zo stil le dorp omtoverde tot een inter nationaal kunstcentrum. In 1885, met de komst van de Duitse dokter Johann Georg Mezger, echtgenoot van de Mid delburgse Petronella Borsius, raakte Domburg in trek als mon daine badplaats voor de Europe se adel. Niet lang daarna ontstond in Domburg een leven dige kunst:scene', toen schilder Jan Toorop langere tijd in het Zeeuwse verbleef. Jacoba van Heemskerck, de componist Geert von Brücken Fock, Cornelis Spoor en vele anderen volgden in zijn kielzog. In het dorp verrees een door Toorop ontworpen hou ten paviljoen, waar iedere zomer een tentoonstelling werd georga niseerd en waar menige binnen- en buitenlandse schilder expo seerde. In 1908 vermeldde het Domburg- se Badnieuws de familie Mondri aan onder de nieuw aangekomen gasten. Mondriaan wijdde zich in die tijd aan het vastleggen van boerderijen in mauves, koel grijs en groen. Op Walcheren echter legde hij zich toe op het lumi- nisme, een schilderstiil die sterke lichteffecten nastreeft. Korte tijd Later ging Mondriaan experimen teren met neo-impressionistische stippeltechnieken en waagde hij zich aan het kubisme en de abstracte kunst. Sjaukat van der Mull en Earth Quake Rudie. Gitarist en zanger Sjaukat van der Muil en leden van de Zeeuw se soulgroep Earth Quake Rudie presenteren op 31 juli in de Wil lem lll-kazerne in Vlissingen de muziekcassette 'Raise me up'. Het optreden, dat om half acht 's avonds begint, is tevens een try out. Op 6 augustus vertrekt Van der Mull met Earth Quake Rudie voor drie concerten naar Istanbul. De cassette, die is opgenomen in de Jos Rentmeester studio's in Ovezande, wordt uitgegeven door de stichting Christelijk Cen trum Zeeland. Deze stichting houdt zich bezig met de uitgave van boeken en videoprodukties en met het stimuleren van crea tieve uitingen. Daarnaast is de stichting actief op het terrein van de hulpverlening. De opbrengst van de cassette is bestemd voor de Middelburgs-Amerikaanse fa milie Jurjevich, die na vijf jaar zendingswerk in Sarejewo tijdens een verlofperiode haar bezittin gen is kwijt geraakt. Zijn kleurgebruik werd oranje, geel, rood, zachtblauw en paars. Zelf schreef hij hierover: „Het eerste dat in mijn schilderen ver anderde was de kleur. Ik liet de natuurlijke kleur los om haar te vervangen door de zuivere kleur. Ik had ondervonden dat de kleu ren der natuur niet op het doek konden worden weergegeven." Met de Eerste Wereldoorlog en de opkomst van De Stijl en het expressionisme viel de Domburg- se Groep uiteen. Als een van de weinigen bleef Jan Toorop het Walcherse trouw. Hij bleef zich omringen met schilders, schrij vers en componisten, maar Dom burg was niet meer de mondaine badplaats die het ooit was. De Tweede Wereldoorlog en de ver anderde wensen van de moderne tijd maakten een definitief eind aan de oude glorie. Voor wie meer wil weten over de Domburgse Groep organiseert het VVV Domburg/Oostkapelle in samenwerking met Kunsthisto risch Organisatie- en Adviesbu reau Clio iedere zaterdag in juli en augustus een wandeling door de oude badplaats. De route voert langs de plaatsen waar de kunstenaars van weleer hun zo mers doorbrachten en waar zij zich lieten inspireren door het Walcherse landschap en het Zeeuwse licht. Inlichtingen bij het VVV Domburg/Oostkapelle. DONDERDAG 29 JULI ARNEMUIDEN Straatnaambordjes herinneren aan Domburgs kunstverleden. De Walchers/Bevelandse rock groep Mother Vandenberg and The Fabulous Four treedt op vrij dagavond 30 juli op in het Strandpaviljoen Neptunus in Zou telande. Het concert begint om negen uur. Mother Vandenberg and The Fabulous Four brengt hits uit de afgelopen decennia ten gehore, gehuld in een stevig jasje. Op het programma staat werk van onder meer U2, Prince, The Beatles en Dreamscape. The Fabulous Four maken al ruim elf jaar gezamenlijk muziek. Door de jaren heen wisselde de band regelmatig van vocalist, maar de harde kern van vier middelbare- schoolvrienden bleef overeind. In 1990 kwam Claudia van den Ber ge de band versterken en was daarmee aanleiding voor de nieu we naam. Sinds december 1992 wordt de band bijgestaan door de achtergrondzangeressen Sylvia de Troije en Rachel Hollaers, waarmee de podiumbezetting op een totaal van zeven kwam. Mother Vandenberg and The Fabulous Four. In de vakantie gaan we er op uit. En daarom heb ik gezocht naar een aantal boeken, die min of meer met "buiten" te maken hebben. Natuurgidsen, maar ook boeken over gebeur tenissen, die zich buiten afspe len. Tenslotte nog een tip, om tijdens de vakantie de school niet helemaal te vergeten. Maar we beginnen in het bos. Margreet Meulmeester Onweer in het donkere bos van Kazuo Iwamura is deel 5 van een serie waarbij de jaargetij den en daarbij behorende weersverschijnselen aan de or de komen. Dit boek speelt na tuurlijk in de zomer. De eekhoorntjes Rik, Dik en Dieu- wertje spelen in het bos. Maar de meeste dieren doen een dutje, want het is eigenlijk te warm om iets anders te doen. Opeens begint het hard te waaien en het wordt erg don ker, en voor ze het weten is daar een fikse onweersbui. Ge lukkig vinden ze een schuil plaats bij twee muizen in het hol. Ook een groot konijn vindt er een plaatsje. Het onweer wordt steeds heviger met licht flitsen en donderslagen. De dieren kropen bibberend bij el kaar. Buiten was het nu vrese lijk gevaarlijk! Maar dan wordt de lucht weer helder en het on weer is voorbij. Samen met hun nieuwe vriendjes gaan de eekhoorntjes naar buiten, waar zich ook de vogels, vlinders en andere dieren weer laten zien. Niet alleen de kleintjes, maar zeker ook de oudere (voor)lezer zullen van dit boek genieten. Nog zo'n prachtig prenten boek: Uilskuikentjes van Martin Waddell en Patrick Benson. Het verhaal gaat hier over drie jonge uiltjes: Sara, Peter en Wim. Samen met hun moeder wonen ze in een holle boom. Op een nacht worden de drie wakker en ontdekken dat hun moeder er niet is. "Ze is vast gaan jagen", zei Sara. "Eten gaan zoeken", zei Peter. "Mam mie moet komen", piepte Wim. Het duurt lang voordat moeder terug komt, en de kleintjes worden steeds banger, maar als moeder dan terug komt be grijpt ze er niets van. "Jullie wisten dat ik zou komen". En natuurlijk, ze hadden het wel geweten, maar tochAlleen al de prachtige prenten maken een aanschaf van dit bpek de moeite waard. Van het volgende boek past eigenlijk alleen de titel maar in deze aflevering, maar ik neem het meteen mee omdat het toch een leuk vakantiecadeau voor de hele kleintjes kan zijn. Binnen, Buiten van Michael Grejniéc gaat over tegenstellin gen. Per twee pagina's slechts één zin. En op de volgende twee pagina's een zin die het tegenovergestelde vertoont. Zo zien we bijvoorbeeld: Ik speel buiten/ik speel binnen; ik zit laag/ik zit hoog; we zijn ver weg/we zijn dicht bij huis. Mooie wazige prenten maken dit boek tot zo'n boek waar je samen met een peuter voor gaat zitten. Je vertelt er zelf het nodige bij en hebt een heerlijk uurtje. "Voor het hele gezin", zo noemt uitgeverij Casterman zijn Natuurgidsen. Inmiddels zijn er al zes verschenen, en over twee daarvan wil ik iets meer laten weten. Allereerst Wilde platen van Bob Gibbons. Na algemene informatie (het zoeken naar planten, de ver schillende gebieden waar plan ten voorkomen, zoals weiland, moerassen, enz.) geeft het boek een opsomming van de verschillende soorten en fami lies. Per familie vervolgens een aantal voorbeelden. Zoetwater leven van Paul Sterry bespreekt in de algemene in formatie b.v. handige monsters nemen, tuinvijvers, vennen en nog veel meer en vervolgens ruim 200 planten en dieren die in zoet water leven. En zo is de hele serie opgezet. Overzichte- ?r? Uilskuikentjes Martin Waddell Patrick Benson lijk, maar erg veel in een klein bestek. Junior natuurpockets is de naam van een vrij nieuwe serie, waarvan er tot nu toe drie ver schenen. Elk boek heeft een uitklapplaat van een bepaald leefgebied en geeft daarnaast over dit gebied een heleboel in formatie. De informatie is wel erg algemeen. De leefgebieden van de hele wereld komen erbij aan de orde. Dus niet alleen aan de waterkant in Europa, maar ook in alle andere wereld delen. En dat is ook het geval in de andere delen: In bos en park en aan de kust. Nieuwe delen zijn in voorbereiding. Er zijn in ons land meer dan 20.000 verschillende soorten insekten. Maar hoe lang een in- sekt leeft, hoe een vlieg tegen het plafond kan lopen, wat het verschil is tussen een larve en een pop en nog veel meer we tenswaardigheden vind je in één klein boekje: De kleine in- sektengids van Lars Klinting. Terecht is deze uitgave dit jaar bekroond met een Vlag en Wimpel in de categorie infor matieve boeken. Eerst wordt een aantal kenmerken van in sekten uitgelegd, vervolgens volgt er een indeling van de soorten insekten en tenslotte vindt de lezer ongeveer 100 van de meest voorkomende in sekten beschreven. Leerzaam, duidelijk en het neemt een he leboel "griezelige" vooroorde len weg. Dit boek maakt deel uit van een serie. Andere boe ken in deze serie, net zo lezens waardig zijn: De kleine vogelgids. De kleine bomen- gids en De kleine plantengids. En ik kijk alweer uit naar De kleine zoogdierengids, die in voorbereiding is. Het achtste boek uit de serie Stap voor stap, waarvan ik al eerder boeken beschreef heet Puur natuur en is van Angela Wilkes. Met behulp van dit boek leer je met materiaal dat bijna altijd aanwezig is verza melingen aanleggen, bloemen drogen, zaden laten groeien en nog veel meer. Leuk voor de "zelf doeners". Tenslotte een vakantietip voor wie leuk en leerzaam bezig wil zijn. Gemaakt voor Nederland se kinderen in het buitenland, maar ook in het eigen land met veel plezier ontvangen: Het tweede Spreekwoordenkwar tet. Rond een aantal onderwer pen, zoals "vuur", "ezel" en "oog", zijn kwartetten met een bijpassend spreekwoord sa mengesteld. Elk kwartet is geïl lustreerd door een bekende illustrator. Op de bijsluiter vind je een verklaring van de spreekwoorden, en dit alles in het Engels en in het Neder lands. En voor wie aan acht kwartetten niet genoeg heeft: Ook het eerste spreekwoor denkwartet, dat al na drie maanden uitverkocht was, is opnieuw uitgebracht. En om dat ze precies hetzelfde zijn, kun je deel 1 en 2 samen ge bruiken. Het hele project is sa mengesteld door de Axelaar Roby Bellemans. ONWEER IN HET DONKERE BOS door Kazuo Iwamura vertaald door Nannie Kuiper, uitg. Bekadidact, Baarn, f 21,50. UILSKUIKENTJES door Martin Waddell en Patrick Benson, uitg. J.H. Gottmer, Haarlem, f 23,90. BINNEN, BUITEN door Michael Grejniec, uitg. De Vier Windstre ken, Amsterdam, f 19,90. NATUURGIDSEN van uitg. Casterman, Dronten, Zes delen, f 24,90 per deel. JUNIOR NATUURPOCKETS van uitg. H.J.W. Becht, Haarlem, drie delen, f 16,90 per deel. KLEINE NATUURGIDSEN van uitg. Ploegsma, Amsterdam, vier delen, f 18,95 per deel. PUUR NATUUR door Angela Wilkes, Zirkoon, Amsterdam, f 27,50. SPREEKWOORDENKWARTET, samenstelling Roby Bellemans, Zirkoon, Amsterdam, f 14,95. Theatergroep 'Het Hondje van de Ruijter', verhaal over water. Delta Ex po, Neeltje Jans. Medewerkers van Rekreatiewerk Zeeland, theater voorstelling over natuur en milieu. Delta Expo, Neeltje Jans, aanvang tussen 10.00-15.00 uur. Straatfesti val Vlissingen, Frank Groothof, 'Ido- meneo'. Boulevard Bankert (tent), aanvang 20.15 uur. VRIJDAG 30 JULI Jamsessie, De Piek, Hellebar dierstraat, Vlissingen, aanvang 20.00 uur. Orgelconcert, Wim Brands, St. Jacobskerk, Vlissingen, aanvang 12.00 uur. Mother VanDen- Berg, covers van o.a. Prince, U2, Guns 'n Roses, Strandpaviljoen Nep tunus, Zoutelande, aanvang 21.30 uur. Straatfestival Vlissingen, Frank Groothof, 'Idomeneo', Boulevard Bankert (tent), aanvang 20.15 uur. Straatfestival Vlissingen, The Natu ral, Theatre Company, Scheldeplein. aanvang 15.00 en 20.00 uur. ZATERDAG 31 JULI Gemeentehuis Historische collectie, ge opend 1e en 3e Wo. om 14.30 en 15.30 uur. GOES Concert, Sjaukat van der Muil en le den van Earth Quake Rudie. Willem III Kazerne, Vlissingen, aanvang 19.30 uur. Straatfestival Vlissingen, Internationale Straattheaterdag. 47 verschillende optredens op diverse lokaties in het centrum van Vlissin gen Straatfestival Vlissingen, Rum- bata, Bellamypark, aanvang 18.00 uur. Straatfestival Vlissingen, Tupelo Honey, Zeilmarkt, aanvang 19.00 uur. Straatfestival Vlissingen, Frank Groothof, 'Idomeneo', Boulevard Bankert (tent), aanvang 20.15 uur. Straatfestival Vlissingen, The .Rhythm Doctors, Beursplein, aan vang 20.30 uur. Straatfestival Vlis singen, Mau Mau, Bellamypark. aanvang 22.30 uur. Straatfestival Vlissingen, Kendread and his Band Dasjan. Zeilmarkt, aanvang 22.30 uur. ZONDAG 1 AUGUSTUS Koffieconcert, Ricciotti, Grote Kerk, Veere, aanvang 11.30 uur. Straat festival Vlissingen, Macavity's Cat, Bellamypark, aanvang 17.30 uur. Straatfestival Vlissingen, Horse i Bamboo Theatre, Bellamypark (para de), aanvang 19.00 uur. Straatfesti val Vlissingen, Abana Ba Nasery, Spiegeltent, aanvang 19.00 uur. Straatfestival Vlissingen. Gert de Meyer, Zeilmarkt, aanvang 20.00 uur. Straatfestival Vlissingen, Frank Groothof, 'Idomeneo'. Boulevard Bankert (tent), aanvang 20.15 uur. Straatfestival Vlissingen, Rainer, Bel lamypark, aanvang 20.30 uur. Straatfestival Vlissingen, Horse i Bamboo Theatre, Dijktheater, aan vang 21.00 uur. Straatfestival Vlis singen, Wolfclan Sister, Zeilmarkt, aanvang 22.30 uur. Straatfestival Vlissingen. Townes van Zandt, Bella mypark, aanvang 23.00 uur. MAANDAG 2 AUGUSTUS Straatfestival Vlissingen, The Watchman, Bellamypark, aanvang 18.00 uur. Straatfestival Vlissingen, The Outfit, Zeilmarkt. aanvang 20.00 uur. Straatfestival Vlissingen. Frank Groothof. 'Idomeneo', Boule vard Bankert (tent), aanvang 20.15 uur. Straatfestival Vlissingen, Ghor- wane, Bellamypark, aanvang 21.00 uur. Straatfestival Vlissingen, Kevin Coyne, Bellamypark, aanvang 23.00 DINSDAG 3 AUGUSTUS Jamsessie. Frapo's, Bellamypark, Vlissingen, aanvang 22.00 uur. Or gelconcert, Klaas Jan Mulder, Nieu we Kerk. Middelburg, aanvang 20.00 uur. Theatergroep 'Het Hond je van de Ruijter', verhaal over water. Delta Expo, Neeltje Jans, Medewer kers van Rekreatiewerk Zeeland, theatervoorstelling over natuur en milieu. Delta Expo. Neeltje Jans, aanvang tussen 10.00-15.00 uur. Circus Renz, Scharendijke, aanvang 19.00 uur Toeristenconcert, Zeeuw se Koorschool, R.K. Kerk, Goes, aan vang 11.00 uur. Marktconcert, Anton Pauw, Grote Kerk, Goes, aan vang 12.30 uur Carillonbespeling, Sjoerd Tamminga, Grote Kerk. Goes, aanvang 13.30 uur. Straatfestival Vlissingen, Academy Brass Band, zwervend omgeving Bellamypark. aanvang 19.00 uur. Straatfestival Vlissingen, Misty Basement, Zeil markt, aanvang 19.00 uur. Straat festival Vlissingen, Frank Groothof. 'Idomeneo', Boulevard Bankert (tent), aanvang 20.15 uur. Straat festival Vlissingen, Lady Komédie. Dijktheater, aanvang 20.30 uur. Straatfestival Vlissingen. Fuzuê, Bel lamypark, aanvang 22.00 uur. Straatfestival Vlissingen, Gringo, Zeilmarkt, aanvang 22.00 uur. Straatfestival Vlissingen. Mint Ju leps. Spiegeltent, aanvang 24.00 WOENSDAG 4 AUGUSTUS Theatergroep 'Het Hondje van de Ruijter', verhaal over water. Delta Ex po, Neeltje Jans. Medewerkers van Rekreatiewerk Zeeland, theater voorstelling over natuur en milieu. Delta Expo, Neeltje Jans, aanvang tussen 10.00-15.00 uur. Circus Renz, Scharendijk, aanvang 16.00 uur. Orgelconcert, Rien Balkenende, Ned. Herv. Kerk, Domburg, aanvang 20.30 uur. Concert, Trio D.A.L.I.. Dorpskerk, Oostkapelle. aanvang 20.00 uur. Zomeravondconcert. Iman de Zwarte en Rianne de Zwar te. orgel en blokfluit. Catharinakerk. Zoutelande. aanvang 20.00 uur. Straatfestival Vlissingen, La Charan- guita, Dijktheater. aanvang 17.00 uur. Straatfestival Vlissingen, Zita Duson. Spiegeltent, aanvang 19.00 uur. Straatfestival Vlissingen, Mint Juleps. Bellamypark, aanvang 20.00 uur. Straatfestival Vlissingen, I Virtu osi Di Roma. St. Jacobskerk, aan vang 20.15 uur. Straatfestival Vlissingen, Frank Groothof, 'De To verfluit', Boulevard Bankert (tent). Vlissingen, aanvang 20.15 uur. Straatfestival Vlissingen, Dezz, Zeil markt. aanvang 20.30 uur. Straat festival Vlissingen, Calvin Owens, Bellamypark. aanvang 22.30 uur. Straatfestival Vlissingen. Zfta Du son, Spiegeltent, aanvang 24.00 uur. Galerie llona Schmit, llorta Schmit schilde rijen en andere werken. Za. 14.00-17.00 uur. hele jaar. V.d Spiegelstraat. Ford Ad Hoe, kunstma nifestatie door 'Trechter 5', Lunchcafe Stadhuis Goes, Diana Mar schall Zeeuwse landschappen en por tretten. ABN/AMRO bank. Singelstraat 3. Ton en Ans Rijkens, schilderijen, geopend t/m 31 juli. Oosterscheldeziekenhuis. Hetty de Wette olieverfschilderijen Hedi Bogaers olieverf en bronzen beelden. De Jager Tolhoek, George Schade eigen werk. Promo-Art Galerie 'Mi Parti', s-Heer Hen drikskinderen 'Hollands Zomers Buitenle ven' zomertentoonstelling geopend di. t/m zo. 11.00-16.30 uur. Grote Kerk, 'De Vier Elementen' zomerten toonstelling van vijf kunstenaars, geopend di. t/m za. 11.00-17.00 uur. Stichting Psychiatrische Zorgvoorzienin gen Zeeland. Yoice Steijvers beeldhouw werken, geopend op werkdagen van 8.30-17.00 uur. Galerie Bekenes. Han Warning, aquarellen, geopend t/m 31 juli Gezondheidscentrum 'Magnolia'. Louise van den Berge- Weenink, olieverven, geopend ma. t/m vr. 8.00-16.45 uur. KAMPERLAND Restaurant Papillon. Lydia Klop-Steendijk. aquarellen en portretten. Ma t/m za. v.a. 10.00 uur, zo. van 17.00 uur. MELISKERKE Gemeentehuis R. van der Meer expositie van foto's MIDDELBURG Galerie 't Zeepaardje Werk van Zeeuwen Schilderijen, aquarellen en tekeningen, ge opend t/m 31 juli. Francois Ryckhalshuis Ruyckhals als teke naar tekeningen geopend da t/m za. 13.00-17.00 uur Galerie het Gouden Briefke Kees Slager Gazen schalen. Liesbeth Mullemeister ke ramiek. Barbara van der Waal en Cootje Kenemans beschilderde zijden stoffen en Zeeuwse bibliotheek dorpen op Zuid- Beveland Ellewoutsdijk, Oudelande en Baarland. Achter de Houttuinen 50 Martin Richard son Hologrammen geopend ma. t/m za 10.30-17.30 uur Zeeuws museum Leen Quist Keramiek Galery Vincent. (St. Janstraat 3|. Werken van J.W. van Trirum, Dingemans, Rob de Haan, olieverfschilderijen, aquarellen, di. t/m za. van 10.00-17.00 uur, op afspraak. Galerie Willem Vader. (L. Noordstraat 56), schilderijen, tel. 01180-29419. Dagelijks geopend. Roosevelt Studiecentrum. (Ab dij) permanente tentoonstelling over leven en werk van 3 Roosevelts. Ontmoetingsruimte Stichting Basiseduca tie Ludmila Kalmaeva posters. Roskam Kantoorefficiency. Anneke Ruim- schotel. staal- en touwplastieken, exposi tie geopend tijdens kantooruren. L.C.M. Pottenmarkt 10. olieverf schilderij en met als thema 'Indianen van Noord- Amerika'. Zeeuws Museum Tentoonstelling 'In Naam van Oranje' 16e-eeuwse wandta pijten. Wandelkerk Lange Jan tentoonstelling over diverse kerken in Middelburg. Vleeshal Caret Visser expositie over koeien geopend t/m 1 augustus. Multi Colour Martin Kers, 'Europese kunsten' fototentoonstelling Zeeuwse Bibliotheek tentoonstelling over dichter P.C. Boutens Zeeuwse Bibliotheek Ko de Jonge 'arts/start'. Wandelkerk Jeltje Hoogenkamp schil derijen. Rabobank L Vlieger Pastel-schilderijen t/m 30 juli. Cafe 't Schuttershof Rene van Schagen sculpturen in hout en metaal Ton van Schagen olieverfschilderijen. ABN AMRO Bank, Markt 7, David Heijge laar, geopend op werkdagen van 9.00-17.00 uur. Delta Nutsbedrijven, Wop- je van de Kamp, aquarel schilderijen, ge opend tijdens kantooruren. NEELTJE JANS Delta Expo. wisselexpositie: Cartografie, van en over kaarten. Windenergie, ten toonstelling windenergie. Ramp '53 expo sitie Watersnoodramp, Dagelijks geopend 10.00-17.00 uur. Ir. J.W. Topshuis Schilderijen van Samen werkingsverband kunstenaars. Delta Expo (koffieshop). Piet Vtsscher, schilderijen geopend vanaf 1 augustus da- gelijks van 10.00-17.00 uur. OOSTKAPELLE Zeeuws Biologisch Museum Flip de Nooy- er Natuurfotografie over 'Nat Nederland'. Zeeuws Biologisch Museum cursisten van het M.I.K.V. tentoonstelling 'De natuur op zolder' OOSTSOUBURG Verzorgingshuis De Zoute Viever Anny Jo- ziasse poppen, geopend tijdens kan tooruren. VEERE Gemeente archief Veere. (Markt 5). Veer- se verleden. De gilden, archiefstukken. Ma. t/m za. 12.00-17.00 uur. Grote Kerk 'Het Gezicht' schilderijen, teke- ningen en klein werk. VLISSINGEN DONDERDAG 29 JULI Alhambra Vlissingen I, 'Hot Shots 2' 14.00, 19.00 en 21.30 uur. Alhambra Vlissingen II, 'Inde cent Proposal' 19.00 en 21.30 uur. Alhambra Vlissingen III, 'Den nis de Menace' 14.00 en 19.00 uur 'Cliffhanger' 21.30 uur. Alhambra Vlissingen IV, 'Oer- oeg' 21.30 uur. Grand theater Goes, 'Alive' 20.00 uur. Stichting Cinema Middelburg, 'Twin Peaks, fire walk with me' 20.00 uur. VRIJDAG 30 JUL! Alhambra Vlissingen I, 'Hot Shots 2' 14.00, 19.00 en 21.30 uur. Alhambra Vlissingen II, 'Inde cent Proposal' 19.00 en 21.30 uur. Alhambra Vlissingen III, 'Den nis de Menace' 14.00 en 19.00 uur 'Cliffhanger' 21.30 uur. Alhambra Vlissingen IV, 'Oer- oeg' 21.30 uur. Grand Theater Goes, 'Alive' 19.00 en 21.30 uur. Stichting Cinema Middelburg, 'Dead Poets Society' 20.00 uur 'Frankie i Johny' 22.30 uur. ZATERDAG 31 JUU Alhambra Vlissingen I, 'Hot Shots 2' 14.00, 19.00 en 21.30 uur. Alhambra Vlissingen II, 'Inde cent Proposal' 19.00 en 21.30 uur. Alhambra Vlissingen III, 'Den nis de Menace' 14.00 en 19.00 uur 'Cliffhanger' 21.30 uur. Alhambra Vlissingen IV, 'Oer- oeg' 21.30 uur. Grand Theater Goes, 'Alive' 19.00 en 21.30 uur. Stichting Cinema Middelburg, 'Les Amants du Pont Neuf' 20.00 uur 'Casablanca' 22.30 ZONDAG 1 AUGUSTUS Alhambra Vlissingen I, 'Hot Shots 2' 14.00, 19.00 en 21.30 uur. Alhambra Vlissingen II. 'Inde cent Proposal' 14.00, 19.00 en 21.30 uur. Alhambra Vlissingen III 'Dennis de Menace' 14.00 en 19.00 uur 'Cliffhanger' 21.30 uur. Alhambra Vlissingen IV, 'Oer- oeg' 21.30 uur. Grand Theater Goes, 'Alive' 19.00 en 21.30 uur. Stichting Cinema Middelburg, 'Frankie i Johny' 20.00 uur MAANDAG 2 AUGUSTUS' Alhambra Vlissingen I, 'Hot Shots 2' 14.00, 19.00 en 21.30 uur. Alhambra Vlissingen II, 'Inde cent Proposal' 19.00 en 21.30 uur. Alhambra Vlissingen III, 'Den nis de Menace' 14.00 en 19.00 uur 'Cliffhanger' 21.30 uur. Alhambra Vlissingen IV, 'Oer- oeg' 21.30 uur. Grand Theater Goes, 'Alive' 20.00 uur. DINSDAG 3 AUGUSTUS Alhambra Vlissingen I, 'Hot Shots 2' 14.00, 19.00 en 21.30 uur. Alhambra Vlissingen II, 'Inde cent Proposal' 19.00 en 21.30 uur. Alhambra Vlissingen III, 'Den nis de Menace' 14.00 en 19.00 uur 'Cliffhanger' 21.30 uur. Alhambra Vlissingen IV, 'Oer- oeg' 21.30 uur. Grand Theater Goes, 'Alive' 20.00 uur. WOENSDAG 4 AUGUSTUS Alhambra Vlissingen I, 'Hot Shots 2' 14.00, 19.00 en 21.30 uur. Alhambra Vlissingen II. 'Inde cent Proposal' 19.00 en 21.30 uur. Alhambra Vlissingen III, 'Den nis de Menace' 14.00 en 19.00 uur 'Cliffhanger' 21.30 uur. Alhambra Vlissingen IV, 'Oer- oeg' 21.30 uur. Grand Theater Goes, 'Alive' 20.00 uur. Stichting Cinema Middelburg, 'Dead Poets Society' 20.00 uur. Iguana. (Bellamypark 35). Levende reptie len, amfibieën en insekten. Za ma. en do. van 14.00-17.30 uur, dl. wo. vr. en za. van 10.00-12.30 en 14.00-17.30 uur. Maritiem restaurant van het Arsenaal in Vlissingen etsen van Oscar Vérpoorten Souterain Openbare bibliotheek Martin Zwennis twee x twee kwadraat. Stadhuis binnenplaats Kees van Leeuwen schilderijen. Veerboot Vlissingen/Breskens. Op dubbel deksveerboot ms 'Prinses Juliana' zeven wissellijsten met toeristische promotie (beeld van Zeeland als vakantieland). Rest. De Gevangentoren Jan-Willem Si mons aquarellen en inkttechnieken. GemeentearchiefWer bedrijf der levende werktuigen. Watertoren Hall of Fame foto-instalatie. Bi oscoop Alhambra Vlissingen Hall of Fame foto-instalatie 'Hollywood'. Stedelijk Mu seum Vlissingen Hall of Fame foto- instalatie 'Roddel'. Stedelijk Museum Vlis singen Scheepsbouw bij de Schelde ten toonstelling Notaris M.J. Sauer Annemieke Visser-van de Woestijne aqua rellen en olieverfschilderijen geopend ma. t/m vr. tijdens kantooruren. WEMELDINGE Atelier L. Rijks. Chozeeweg 27 schilderij en. Dagelijks geopend. DONDERDAG 29 JULI Alhambra Vlissingen IV, 'Bam- bi' 14.00 en 19.00 uur. VRIJDAG 30 JUU Alhambra Vlissingen IV, 'Bam- bi' 14.00 en 19.00 uur. ZATERDAG 31 JULI Alhambra Vlissingen IV, 'Bam- bi' 14.00 en 19.00 uur. ZONDAG 1 AUGUSTUS Alhambra Vlissingen IV, 'Bam- bi' 14.00 en 19.00 uur. Grand Theater Goes, 'Het Junglebook' 14.00 uur. MAANDAG 2 AUGUSTUS Alhambra Vlissingen IV, 'Bam- bi' 14.00 en 19.00 uur. DINSDAG 3 AUGUSTUS Alhambra Vlissingen IV, 'Bam- bi' 14.00 en 19.00 uur. WOENSDAG 4 AUGUSTUS Alhambra Vlissingen IV, 'Bam- bi' 14.00 en 19.00 uur. Grand Theater Goes. 'Het Junglebook' 14.00 uur.

de Vlissinger | 1993 | | pagina 7