informatiepagina van de gemeente Vlissingen VOLGENDE WEEK STRAATFESTIVAL 1993 BRUISEND VAN START vussinGcn NA DE BOUWVAK VERDER! BEPERKING MOGELIJKHEDEN HUURSUBSIDIE KERMISVUURWERK NIEUW PLAN VERKEERSSCHOOL FOLDER VERKRIJGBAAR HOSPITA-KAMERS WMtyit .ii ÏTi m 25* 4? f|l urm m in in EEN BETER MILIEU BEGINT BIJ JEZELF BIJSTAND, WERKEN EN TERUGVORDERING EVEN BUPRATEN MET WETHOUDER DE KEUZER TELEFOON SPEELSTAD GEWIJZIGD Woensdag 21 juli 1993 DE VLISSINGER 5 BLAUW GERUITEN KIE IN D Jaarlijks organiseert de Culturele Raad Vlissingen in de Vlissingse binnenstad het Straatfestival. Het Straatfestival 1993 bestaat uit vele onderdelen die op diverse locaties in de perio de van 31 juli tot en met 8 augustus plaatsvinden. Om het festival tot een succes voor de bezoekers te ma ken en tevens de overlast voor omwonenden te be perken is een aantal maat regelen genomen. Ze vor men onderdeel van de vergunning die burgemees ter en wethouders aan de organisatie van het festival hebb en verleend. De om wonenden van de festival locaties krijgen deze week een informatiebrief in de bus met nadere gegevens daarover. LOCATIES Op Boulevard Bankert (tussen Strandhofel en Résidence Belvé dère) treedt in een grote tent Frank Groothof op met theater voorstellingen. In het dijktheater (bij het Arsenaal) worden diverse muziek- en theatervoorstellingen gehouden. Op de Zeilmarkt vinden mu- ziekoptredens plaats op een po dium (op het gedeelte met de nieuwe tegels). Het verkeer kan gewoon van de rijbanen gebruik maken. Op het Bellamypark zijn muziek- optredens op een podium dat ge plaatst wordt aan de zijde van het standbeeld van Frans Naere- Het Straat festival is een waar genoe gen voor jong en oud. Met een geva rieerd pro gramma van grappen en grollen tot klassieke mu ziek. Maar al tijd omgeven met die bij zondere, ken merkende sfeer (foto: Ruben Oreel). bout. Er komt een ronde spiegel tent te staan in het parkgedeelte en een centrale toiletvoorziening op de dan voor het verkeer afge sloten Brugstraat. Op het Beursplein worden mu- ziekoptredens gehouden op een klein podium, dat geplaatst wordt in de hoek van het plein, bij de Beursstraat. Op de Kleine Markt, Oude Markt, Zeilmarkt, Bellamypark en in de Wolstraat, Lange Zelke, en op het Arsenaalplein/dijktheater vinden diverse verspreide voor stellingen op straat plaats tijdens de Internationale Straaftheater- dag op 31 juli. In de Sint Jacobskerk aan de Oude Markt vinden klassieke concerten plaats op 4, 10, 17 en 25 augustus. PARKEREN Gedurende de periode van 26 juli tot en met 12 augustus mag men niet parkeren aan de oost kant van het Bellamypark tussen Nieuwstraat en Nieuwendijk en langs beide kanten van de Smalle Kade tussen de Brugstraat en de Nieuwendijk. Bovendien kan men van vrijdagavond 30 ju li 1 8.00 uur tot en met met zater dag 31 juli 20.00 uur i.v.m. Straattheaterdag niet op de Oude Markt parkeren. De bezoe kers van het Straatfestival 1993 worden erop gewezen dat in de binnenstad vergunningparkeren voor bewoners geldt. De par keerpolitie zal hierop scherp toe zien; overtredingen worden be straft met een boete van honderd gulden. De bezoekers krijgen het advies de P-routina te volgen naar de diverse parkeerterreinen waar vanaf 18.00 uur gratis kan worden geparkeerd (op vrijdag avond vanaf 21.00 uur). Op 31 juli is het advies gebruik te ma ken van de parkeergarage Scheldeplein. Informatie over parkeren is verkrijgbaar bij de parkeerpolitie, Molenstraat 1 (te lefoon 15050). FESTIVALKRANT Het programma van het Straatfestival 1993 vindt u in de festivalkrant die in middels huis-aan-huis is verspreid. Nadere informa tie is van 31 juli t/m 8 au gustus verkrijgbaar bij het informatiepunt van het Straatfestival 1993 in het Vestzaktheater, Bellamy park 5 (telefoon 18178). De bouwvakkers zijn op een wel verdiende vakantie. Ook op de Boulevard Bankert hebben ze voor enkele weken 't werk 't werk gelaten. Tijd voor de foto graaf om er een kijkje te nemen. Het hotel is met zijn zes verdie pingen op hoogte; het krijgt 64 kamers en moet in februari vol gend jaar worden opgeleverd. De twee appartementengebou wen (één met dertien verdiepin gen en 58 huurappartementen en één met acht verdiepingen en 16 koopappartementen) worden na de vakantie verder opgetrok ken. De oplevering van deze wo- Volgend jaar om deze tijd zal het hotel in bedrijf zijn en de woningen be woond (foto: Ruben Oreel). ningen is eveneens voorzien om streeks februari 1994. Het bouw project wordt uitgevoerd in op dracht van de firma Loostad uit Apeldoorn. De huurwoningen ko men in beheer bij Sinke- Kome- jan in Middelburg. De koopap partementen zijn op één na alle verkocht. In november 1992 diende Freddy Wolf Verkeersin- structie een plan in bij het college van o&w voor het bouwen van een nieuwe verkeersinstructieschool met bijbehorende woning op een plaats ten noorden van de toegangsweg naar het bedrijventerrein Vrij burg. Dat plan is 'in de in spraak' geweest en lever- ae een elftal reacties van uiteenlopende aard op. Uit overleg met Gedeputeerde Staten van Zeeland bleek dat dit college van mening was dat vestiging van de verkeersinstructieschool in de groenzone tussen Vlis singen en Middelburg in stri|d zou zijn met de uit gangspunten van het Streekplan van de provin cie. Mede naar aanleiding van de inspraakreacties en dit overleg besloten b&w geen medewerking aan net plan te verlenen. NIEUW PLAN In overleg met de heer Wolf is gezocht naar een in dit gebied aanvaardbare andere locatie. Die is gevonden op een plaats direct ten zuiden van de toe gangsweg naar Vrijburg, aan sluitend bij de bebouwing langs de ventweg. Het plan omvat een gebouw met theorielokalen op ae begane grond en woonruimte erboven. Toegang tot het terrein is alleen mogeTijk vanaf de Bedrijfsweg (ae toegangsweg naar het bedrijventerrein Vrij burg). De eerdergenoemde groenzone wordt met dit plan niet aange tast. De omwonenden langs de Nieuwe Vlissingseweg hebben hierover een 'inspraakbrief' van de gemeente Vlissingen ontvan gen. INSPRAAK Burgemeester en wethouders wil len meewerken aan de uitvoering van dit plan en daarvoor het be stemmingsplan wijzigen. Voordat ze hierover echter een definitieve beslissing nemen kan men voor 1 september 1993 schriftelijk op het nieuwe plan reageren. Aan de hand van de ingekomen reac ties zullen b&w een beslissing nemen. De indieners van een re actie ontvangen te zijner tijd be richt. Daarin zal worden aange geven welke procedure verder gevolgd zal worden, INFORMATIE De originele plantekeningen en plandetails liggen ter inzage in het stadhuis in de hal op de tweede verdieping. Nadere informatie is te verkrii- 8en bij de heren J. Dooms (tel. 1 184- 87427) en W.J.C. Vael (tel. 01 184- 87316). In dit ge bied, ten zui den van de toegangs weg tot Vrijburg, is de nieuwe verkeers school nu gepland (foto: Ruben Oreel). Er is de laatste tijd heel wat afgeschreven over fraude door uitkeringsge rechtigden. Het gaat dan vooral om gevallen waarin men bijverdiende zonder dat op te geven aan de uit- keringsverstrekkende in stantie. UITSPRAAK HOGE RAAD Onlangs heeft de Hoge Raad uit spraak gedaan in zo'n geval. Als een bijstandsgerechtigde naast zijn uitkering gewerkt heeft zonder dat te melden mag Sociale Zaken de volledige bij stand terugvorderen. Er is dan volgens de Hoge Raad geen sprake van een werkloze werk nemer. Betrokkene moet zelf dan maar zien te bewijzen dat hij eventueel nog recht op aanvul lende bijstand zou hebben. ZWARTWERKEN BESTRIJDEN Met die uitspraak maakt de Hoge Raad het de gemeenten gemakkelijker zwart werken te estrijden. Tot nog toe was het de gemeeente die moest bewij zen dat er gefraudeerd werd en hoeveel. En met name bij zwart werken is het voor de gemeente moeilijk aan te tonen hoeveel ie mand verdiend heeft. De Hoge Raad zegt nu eigenlijk dat als is komen vast te staan dat iemand zwart heeft gewerkt de gemeente niet hoeft te bewijzen hoeveel daarmee is verdiend. VERANTWOORDELIJKHEID BIJSTANDSGERECHTIGDE De uitspraak van de Hoge Raad legt heel duidelijk de nadruk op de eigen verantwoordelijkheid van de burger wat de verlening van de bijstand betreft. Immers, als de sectie Sociale Zaken kan bewijzen dat een bijstandsge rechtigde verzuimd heeft haar volledige en juiste inlichtingen over de verrichte werkzaamhe den op te geven, hoefl ze dus niet meer eerst precies te weten hoeveel geld daarmee is ver diend. BOODSCHAP De boodschap is duidelijk: het is zaak wanneer je een uitkering hebt direct opgave te doen van werk en inkomsten! Als u een huur betaalt, die voor uw inkomen te hoog is, dan kan de overheid onder bepaalde voorwaar den een gedeelte van die huur betalen. Of u voor zo'n vergoeding (huursub sidie) in aanmerking kunt komen hangt van een aan tal factoren af. Bijvoorbeeld de hoogte van uw huur en de samenstel ling en de omvang van uw huishouden, maar ook de hoogte van uw inkomen of het gezamenlijke inkomen, dat u en uw huisgenoten verdienen. Sinds 1 juli 1989 werkt de ge meente mee aan het beperken van de totale uitgaven voor de huursubsidie. Wanneer, bijvoor beeld als gevolg van verhuizing, meer huursubsidie per maand nodig is dan een toegestaan maximum, zal de gemeente aan de rijksoverheid over de aan vraag een negatief advies ge ven. In de periode 1 juli 1993 - 10 juni 1994 bedraagt dit maxi mum 275,- per maand. Wan de aanvraag inderdaad neer wordt afgewezen zal moeten worden omgezien naar andere goedkopere woonruimte. Voor een aantal groepen huur ders wordt een uitzondering ge maakt. Voor bejaarden, gehan dicapten en huishoudens, die uit meer dan 8 personen bestaan, bestaan mogelijkheden om af te wijken van net maximale bedrag aan huursubsidie. De gemeente adviseert de rijksoverheid dan om een hoger bedrag aan huur subsidie te verstrekken. Het is dus verstandig dat u - voordat u de huurovereenkomst voor een andere woning onderte kent - eerst bij de verhuurder of bij de gemeente nadrukkelijk in formeert of het verlenen van huursubsidie mogelijk is. Voor meer informatie kunt u con tact opnemen met mevrouw S. Spanjer-van Huizen of mevrouw D. Daniëlse van de sectie Bouwen en Wonen, gemeente Vlissingen, telefoon 87355. U kunt ook langskomen in het stad huis, tweede verdieping, kamer 230. Zomertijd, verftijd. Wie de kwast ter hand neemt moet ook denken aan het milieu. Wat zijn de mi lieu-effecten van verf? Is er 'mi lieuvriendelijke' verf? Waar kun je die krijgen? Wat doe je met kwasti )p dit soort vragen geeft een IP WATERBASIS gebruikte kwasten en verfrestjes? handig foldertje, getiteld 'De tien meest gestelde vragen over verf en milieu', antwoord. Het is ver krijgbaar bij de sectie Com municatie in het stadhuis. Een be ter milieu begint bij jezelf, ook bij het verven! Morgenavond (donderdag 22 juli) wordt tussen 22.30 en 23.00 uur) het traditio nele kermisvuurwerk afge stoken. Dat gebeurt vanaf de Oranjedijk, die dan ook voor bezoekers zal zijn af gesloten. De ervaring leert dat vele tiendui zenden op dit knal- en lichtspek- takel afkomen en het verdient daarom aanbeveling met die drukte rekening te houden. Bij voorbeeld door niet met de auto te komen, maar per fiets of liever nog: te voet. Geadviseerd wordt te parkeren op het K.M.S.-terrein dat van 19.00 tot 01.00 uur gra tis beschikbaar is. De mooiste plaatsen om het vuurwerk te zien zijn de Boulevard De Ruyter, de oprit, rond het De Ruyterplein en langs de jachthaven, en de dijk richting Eiland. En: mocht het weer don derdagavond zo slecht zijn dat het vuurwerk bijna let terlijk in het water zou val len, dan wordt het afste ken een dag verschoven: vrijdag zelfde plaats, zelf de tijd, zelfde procedures! Het traditio nele kermis vuurwerk geeft een ei gen glans aan Vlissingen (foto: Ruben Oreel) 1 Juli jl. werden twee rege lingen van kracht die net aantrekkelijker maken een kamer te verhuren. Met een belastingvoordeel en een proeftijd wil de rege ring het aanbod van 'hos pita-kamers' voor jongeren vergroten. VRIJSTELLING BELASTING Is de bruto-huuropbrengst over 1993 niet meer aan 5.300,- dan hoeft men daarover geen belasting te betalen. Huurder en verhuurder moeten op hetzelfde adres wonen en bij het bevol kingsregister ingeschreven zijn. werkt terug tot 1- ja- De regelinc nuari 199? en huurders hebben in dat geval gelegenheid zich tot 1 september a.s alsnog te laten inschrijven. PROEFTIJD De eerste negen maanden wor den gezien als een 'proeftijd', waarbij de verhuurder het recht heeft met een opzegtermijn van drie maanden de huur op te zeg gen. Zo kan worden voorkomen dat men heel lang aan een 'on gewenste huurder' vastzit. Deze regeling geldt overigens alleen voor nieuwe huurders. Al be staande huurovereenkomsten val len hier niet onder. Met deze regelingen hoopt men de huisvesting van jongeren te bevorderen. STADSBEHEER In Oost-Souburg zullen binnenkort gedeelten van de riolering worden vervangen. Dat zal het geval zijn in een gedeelte van de J.l. Sanderse- straat, in de Van Steven- vinckstraat, een deel van de Dijkstraat, op de krui singen van de Buteuxstraat met de Van Teijlingenstraat en de Van Visvlietstraat, op de kruisingen van de Braamstraat en Padweg met de J.l. Sanderse- straat. Na de uitvoering zullen in de Beciusstraat, de Buteuxstraat, de Van Steveninckstraat, de Van Visvlietstraat de bestra ting en van de Zeewijk singel de stoepen wor den herlegd. In de raadsvergadering van vorige maand heeft de gemeenteraad voor al die werkzaamheden be dragen uitgetrokken. Verder verleende de raad krediet voor het as falteren van het gedeelte Burgemeester Van Woeldereniaan tussen President Rooseveltlaan en Paauwenburgweg en voor het herstellen van asfalteringen verspreid door de gehele stad. Zo zal een flink aantal straatgedeelten er straks weer netjes bij liggen. WINKELGEBIED Aan de bestrating van ons winkelgebied man keert niets, die ligt er op zich prima bij. Maar over de 'reinheid' valt nog wel iets op te merken. In de ze rubriek heeft collega wethouder Meijers daar ook al eens aandacht voor gevraagd. Kortgeleden nebben we als gemeente samen met de winkeliersvereniging een schoonmaakactie ge houden, waarbij ook de burgemeester bezem en schop hanteerde. Ik zie dit initiatief als een proef die er naar ik hoop toe kan leiden dat we goede afspraken kunnen ma ken over het periodiek herhalen van dergelijke schoonmaakacties. Daarnaast doe ik een be roep op de consument om wat zorgvuldiger met zijn afval om te gaan. Er staan genoeg bakken om kauwgom en ander (vooral eet-)afval in te deponeren. Het open baar gebied is van ons allemaal. Laten we dan ook samen zorgen dat het schoon blijft! STADSVERNIEUWING Er is in Vlissingen de af gelopen jaren heel wat gebeurd. We hebben de innenstad opgeknapt en de Molukse wijk, we zijn bezig met de boule- vardbebouwina, met de wijk Schoonenburg-Oost en met Paauwenburg Zuid-Oost. En er staat voor de naaste toekomst nog heel wat op ons wensenlijstje: ae aanpak van het Middengebied, de torenflats in Souburg, de invulling van de Spuikom, e.d. Stadsvernieuwingspro jecten vergen veel geld. Tot dusverre kregen we jaarlijks van het rijk voor dat doel zo'n 2,5 miljoen en stopten we er zelr ook zo'n bedrag in. Helaas dreigt het rijk daar flink het mes in te zetten: voor Vlissingen zou er maar zo'n 9 ton per jaar over schieten! De afgelopen maanden hebben we dan ook veel moeite ge daan om de landelijke politiek ervan te overtui gen dat ook gemeenten van de grootte van Vlissingen financiële on dersteuning van het rijk nodig hebben om hun plannen uit te kunnen voeren. Ook minister Alders hebben we dat aan VÏissinc jen duidelijk jemaakt. We hebben onlangs bij zijn bezoek 'Tij 9« hem niet alleen onze pro blemen geschetst, maar 'm ook laten zien wat we aan andere problemen hebben gedaan. Dat heeft veel indruk ge maakt op de minister en zijn gezelschap. En het resultaat is in elk geval dat we nu 1,3 miljoen per jaar krijgen. Helaas is dat nog lang niet wat we hadden, maar het scheelt wel vier ton! NOTA VOLKSHUISVESTING We zijn volop bezig met het uitvoeren van ae ac tiepunten uit de Nota Volkshuisvesting, die de gemeenteraad dit voor jaar heeft vastgesteld. Ik vind het plezierig dat het er naar uitziet dat we op een paar punten al snel tot actie kunnen komen. Zo hebben de woning bouwverenigingen zich verdiept in onze sugges tie om -zij het met be paalde restricties - hun duurdere huurwoningen (met een huur boven de nuursubsidiegrens) te verkopen. Ze hebben ddar inmiddels plannen voor bij ons ingediend. U hoort daar ook via deze rubriek nog verder van! Een ander punt betreft woningtoewijzing. Wie nu een woning wil kan zich bij vele woning bouwverenigingen iaten inschrijven. Dat neeft veel werk tot gevolg, jaagt de woningzoeken de op onnodig veel kos ten (inschrijfgelden) en maakt niet erg inzichte lijk hoeveel woningzoe kenden er nu eigenlijk in totaal zijn. We zijn ons met alle woningbouw verenigingen op Walcheren aan het oriën teren op een ander sys teem. Zo'n mogelijkheid zou kunnen zijn dat in het vervplg de woningen worden aangeboden en dat geïnteresseerden kenbaar kunnen maken dat ze die willen huren, ik hoop dat het mogelijk zal zijn op redelijk korte termijn een regionale re geling te ontwerpen. Want ook op het gebied van wonen vervagen de lokale grenzen en is dus samenwerking gewenst.. Vorige week deden we een op roep aan omwonenden om voor lopig hun hond niet meer uit te laten op het bunkerterrein aan de Langeleenweg i.v.m. de op bouw van Speelstad, de jaarlijk se vakantie-Kinderacfiviteit. Ook E M E E werd een tweetal telefoonnum mers vermeld waar vrijwillige medewerkers van 16 jaar en ou der zich kunnen opgeven. Beide nummers zijn inmiddels vervan gen door het nieuwe nummer voor Speelstad: 01 184- 12709. informatiepagina van de gemeente vlissingen redaktie: sectie Communicatie, stadhuis Vlissingen, telefoon 01184-87335

de Vlissinger | 1993 | | pagina 5