Veiligheid recreanten in Zeeland onderzocht Internationale surfweek voor gehandicapten Beachtennis, zomers alternatief? Mm mm HEROPENING Supplement Zeeuws woordenboek 99Fan- fas- ties!" X-fêf VOORRONDE NEDERLANDS KAMPIOENSCHAP IN WESTKAPELLE eKperl KAMPERMAN Middelburg Morgen 15 juli Zie onze advertentie met openings aanbiedingen op pagina 18 Bij Kodak Express kwaliteitsfoto's in één uur Verschoore isaatL<soo anqmd VLISSINGEN GROTE REORGANISATIE VERKOOP! De poffertjeskraam in Middelburg gaat nu ook 's avonds zijn produk- ten verkopen. Puzzelen en leuke prijzen verdie nen, onder meer vrijkaartjes voor voorstellingen op het Straatfestival, toegangskaarten voor het Zeeuws Museum en een diner in het Mari tiem Restaurant Het Arsenaal. Het vistekaartje van Audi, de S2, heeft een facelift ondergaan. In de autokrant Extra uitgebreid verslag. Vlissingen maakt zich op voor ve le weken feest. De kermis begint aanstaande zaterdag. Vroeger stond het kermisterrein vol met vooral rariteiten. Westkapelle wist er niks van. Beachtennis? Zelfs geen bordjes die toeschouwers en deelnemers kond deden van de voorronde voor het Nederlands kampioenschap die el ders op een strand van Westkapelle werd gehouden. Gelukkig wist de frietverkoper aan de voet van de zeedijk van het evene ment dat bij De Stroming, pal achter Hotel Zuiderduin, aan de gang scheen te zijn. En inderdaad. Op de top van de duinovergang werd zichtbaar wat de tam-tam had ge meld. Vier velden met ploeterende tennis sers die het spelletje beoefenden als badminton. Een heuse tribune stond er niet voor niks. PZC WEEKBLADEN Muziek Europees en gecontroleerd door Kodak zelf. Recht t.o. C&A en Blokker 23e JAARGANG NUMMER 28 14 JULI 1993 Ondanks die onvolkomen aankondiging ziet het er naar uit dat de tennissport er een poot bij heeft met beachten- nis. Meer dan elfhonderd B en C tennissers meldden zich aan voor deelname aan de Nederlandse kampioenschap pen. Iets minder dan helft kreeg een uitnodiging voor één van de zes regionale kwa lificatiewedstrijden. Afgelo pen zondag zwoegden 26 paren op het zand voor pavil joen De Stroming in Westka- pelle. Slechts acht Zeeuwse koppels deden mee. Overi gens zonder succes. Alleen Menno Sandersen uit Oost- Souburg en Antoine Bockel uit Middelburg roken even AL MEER DAN 10 JAAR VERKOOP VAN Schoenen boots bii- ST JACOBSPASSAGE 19 VLISSINGEN KREUKELMARKT 12 GOES GORTSTRAAT 26 MIDDELBURG I I In de maanden juli en augustus worden recreanten op verschil lende plaatsen in Zeeland geïn terviewd voor de Veiligheidsmonitor Toeristen. De resultaten van dit onderzoek worden gebruikt om een regio naal beleidsplan op te stellen. De Politie Zeeland, de initiatief nemer van het project, wil na gaan hoe de toeristen denken over de dienstverlening en de an dere taken van de politie en waar de problemen liggen. Er worden onder meer vragen gesteld over aangifte, onveiligheid, politie optreden, prioriteit van politieza ken, slachtoffersschap en achter gronden van de toerist. Voor het onderzoek wordt onder scheid gemaakt tussen dag- en verblijfsrecreanten. De dagre creanten die zich op De Piet, de Oesterdam, de Braakman, de Brouwersdam of in Vlissingen bevinden lopen kans op een zon nige dag aangeklampt te worden door één van de onderzoekers van de BA groep uit Den Haag. De plaatsen waar verblijfsre creanten ondervraagd worden zijn Kamperland, Aquadelta Brui- nisse, Oostburg, Domburg en Renesse. De laatste maten De laatste kleuren Het zal je maat maar zijn Let op! Alleen bij: Gortstraat 26 Middelburg Studenten van het CIOS in Goes hebben woensdag 7 juli achtdui zend gulden bijeen gelopen voor de Internationale Surfweek voor Gehandicapten. In de week van 3 tot 10 september komen 24 deelnemers van uiteenlopende nationaliteiten en met verschil lende handicaps naar het Veerse Meer om daar surflessen te krij gen. De instructeurs zijn studen ten van het CIOS in Goes. De organisator, de Zeeuwse Sportraad, wil met de surfweek visueel en lichamelijk gehandi capten uit verschillende landen kennis laten maken met deze wa tersport. De 24 deelnemers die zich hebben ingeschreven komen uit België, Duitsland, Denemar ken en Nederland. Voor iedere surfer is één instructeur, een in tensieve begeleiding die ertoe heeft geleid dat niet meer dan veertig deelnemers kunnen wor den toegelaten. De nieuwste Audi. Oplage: 24.400. Gratis huis-aan-huis op geheel Walcheren in combinatie met de Faam. Totale oplage: 49.000. Uitgave: Provinciale Zeeuwse Courant b.v. Administratie: PZC Oost-Souburgseweg 10, postbus 18, 4380 AA Vlissingen. Steunpunt: Boekhandel Bikker, Walstraat 94, Vlissingen, Advertentieverkoop: G.J.A. van den Eeden Tel. 01184-72283. Redactie: Ad Hanneman, 01180-81171 en Michelle Bruggeman (ai), 01180-81170. Redactie-adres: Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Faxnr. 01180-81215 Bezorging: 01184-84215. Druk: Vink-Rotadruk b.v., postbus 36, 4570 AA Axel. Druktechniek: offsetrotatie. Sluitingstijd: advertenties vrijdag PZC, Oost-Souburgseweg 10, 17.00 uur. Postbus 18, 4380 KA Vlissingen, tel. 01184-84000 (Boekhandel Bikker vrijdag 16.00 uur). De Faam en De Vlissinger maken deel uit van de Zeeland Combinatie huis-aan-huisbladen in Zeeland. Totale oplage: 170.025. aan een finaleplaats. Met een neuslengte werden ze in de fi nale gewipt. „Toch is het prachtig", meldden de 20-jarige Sandersen en de vijf jaar oudere Bockel. Zij roemden vooral de ambiance. „De muziek uit de luidsprekers werkt ont spannend. Bij normale wedstrij den is het doodstil. Dit is echt een vakantiesfeertje. Dat we het niet gehaald hebben is niet echt erg. We hadden niet eens ver wacht dat we zo hoog zouden eindigen", relativeren de beide B- spelers. Hoewel het spelletje er voor de leek uitziet als badmin ton, heeft het toch meer raak vlakken met tennis dan het spel met de shuttle. Economie student Sandersen: „Je kunt niet hard doorslaan. Het is heel moei lijk om een bal af te maken, dus zeg maar te scoren. Je moet wachten op een fout van de te genstander. Die fouten maakten Dave Linckens en Tom Staffen uit Hoensbroek nauwelijks tijdens de laatste wedstrijd tegen de beide maatjes van tennisclub Souburg, zodat een finaleplaats aan de Zeeuwse neus voorbijging (5-6, Beachtennis krijgt grip op het 5-6). Die finale wordt overigens gespeeld in Zandvoort Beachtennis begon als een grap je. Uitvinder „Zeg maar de Willy Wortel" - Paul van Geuns uit Zandvoort bedacht het op een vervelende zomerse dag toen het te warm was voor een partijtje op het gravel. „Ik ben er toen met een paar vrienden wat gaan spe len. Er stonden toch volleybalnet- ten, die hebben we toen maar gebruikt. Later hebben we men sen van een andere vereniging gevraagd om een partijtje tegen ons te komen spelen. We hadden er met z'n allen meteen schik in". strandgebeuren. Het idee voor een Nederlands kampioenschap kreeg voeten in de aarde toen een limonadefabri kant interesse toonde om er geld in te steken. „We hebben onmid dellijk de bond ingeschakeld om spelregels op te stellen. De bond ging vrij snel akkoord zodat nu de kans op wildgroei is ingedamd. Ik weet zeker dat het niet bij één Nederlands kampioenschap blijft. Volgend jaar gaan we verder. Uit het grote aantal van elfhonderd aanmeldingen kan worden afge leid dat er interesse is". Van Geuns voegt er aan toe dat er al contacten zijn met de Europese federatie van tennisbonden voor een Europees kampioenschap. Uitbater Simon Krijger van De Stroming bekeek het sportieve gebeuren voor zijn strandpavil joen meer dan tevreden. Uit een aantal aanmeldingen van Zeeuw se strandpaviljoens was zijn eta blissement verkozen, ondanks dat het niet echt eenvoudig be reikbaar is. Een hoge duinover gang scheidt 'zijn' strand van de bewoonde wereld. Eerder was ook nog een paviljoen in Dom burg in de race, maar dat viel af. Daar - aldus Krijger - werkte de gemeente niet zo makkelijk mee. Bovendien wordt beachtennis re gelmatig gespeeld bij zijn pavil- Simon Krijger: „We hadden voor vandaag ook vliegeren georganiseerd". Taele in het leven geroepen om het wetenschappelijke materiaal te bewerken en in boekvorm te publiceren. In totaal zijn de kosten voor het onderzoek geraamd op vierhon derdduizend gulden. Met het hui dige bedrag dat beschikbaar is, wordt alvast een begin gemaakt en worden voorbereidende werk zaamheden uitgevoerd, zoals het toegankelijk maken van het ar chief van de Zeeuwsche Vereeni- ging voor Dialectenonderzoek en het maken en het overbrengen van kaartsystemen in de compu ter. De Stichting Zeeuwse Taele schat dat het redigeren van het supplement ongeveer vier jaar in beslag gaat nemen. Antoine Boeket (links) en Menno Sandersen: net geen finaleplaats. Het woordenboek van der Zeeuwse dialecten krijgt er een aanvulling bij. Het onderzoek voor het 'supplement op het woordenboek' is, met een be drag van tachtigduizend gulden van het Anjerfonds, gemeenten en bedrijven, op de rails gezet. In 1964 verscheen het Woorden boek der Zeeuwse dialecten, van de hand van dr. Hendrika Ghijsen. Het dialectenonderzoek werd na de eerste druk voortgezet met enquêtes en vragenlijsten in het Bulletin van de Werkgroep Histo rie en Archeologie van het Ko- ninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen. In 1991 werd de Stichting De Zeeuwse joen. „Ik had al contacten met Van Geuns, onder meer over de spelregels. We hadden er voor vandaag ook vliegeren bij geor ganiseerd. Maar die groep zat vast aan Veronica en kon niet ko men. Ze hebben beloofd dat ze nog deze zomer een show komen geven". Krijger houdt van sport in de buurt van zijn strandpaviljoen. „We hebben al één keer per week strandvolleybal. Binnenkort heb ben we ook elke vrijdagavond beachtennis". Hij voegt er aan toe dat het een manier is om klanten binnen te krijgen. „Je moet je onderscheiden per slot van rekening".

de Vlissinger | 1993 | | pagina 1