'Je moet je onderscheiden' LEDERMODE LEDERMODE Hotel Zeelandia geboekt als mijlpaal milieuzorg Natuur- Parkeren en leveren geen probleem meer Yerseke Bouwman Cadeau in Domburg nu ook vliegerspecialist excursies Nieuw bedrijf camperverhuur mikt ook op avontuurlijke vakanties 350 kleurplaten ingezonden bij wedstrijd Verschoore Let op het juiste adres!! KRUISWOORDPUZZEL SUPERMARKT DOMBURG VERHUISD BAKKERIJ BLIEK VERBOUWD KIJK EERST BIJ LEDERMODE VOORDAT U KOOPT Het adres met meer dan 40 jaar ervaring bekend om haar service en vakmanschap. Adverteren is bekend blijven MILIEUTECHNIEK We hebben héél wat in huis, compleet met de nodige adviezen m.b.t. toepassingen, technische oplossingen of alternatieven. Een greep uit ons assortiment: #T.b.v. milieutoepassing: Speciale drainage van HPE of PP #HPE of PP leidingen #HPE kolken - putten - goten #HDPE folie voor bassins en opslag van verontreinigde stoffen #0lie afscheiders #Vetafscheiders #Slibvangputten 1-30 m3 #Septictanks. #Pompgemalen Slijterij Sociaal Gevonden MILIEUTIP Woensdag 7 juli 1993 DE FAAM - DE VLISSINGER Omdat Hotel Zeelandia in Oost- kapelle de vijfhonderdste deelne mer is aan het Horeca Milieuzorgproject, ontving eige naar I. Watel symbolisch een mand met milieuvriendelijke pro- dukten. Voorzitter J. Entius van het project van het Bedrijfschap Horeca was daarvoor naar Zee land afgereisd. De opzet om voor eind 1993 vijfhonderd deelne mers te hebben is hiermee ruim schoots behaald, pronkte Entius. Eind juni was voorzitter Entius in Oostkapelle. Hij onderstreepte tij dens een betoog dat het milieu zorgproject ook een kwestie is van kostenbeheersing. „Het is voor een ondernemer een goede steun bij het beperken van zijn di recte en indirecte milieukosten". In 1995 zal de overheid - zo hield hij de aanwezigen voor - extra maatregelen overwegen voor be drijfstakken waar milieuzorg nog onvoldoende is doorgevoerd. Voor Hotel Zeelandia was dat een belangrijke reden om aan het pro ject deel te nemen. Want er werd toch al aan het milieu gedacht. Eigenaar wattel: „Maar tot nu toe waren dat afzonderlijke acties. We kunnen nu structuur aan brengen in deze activiteiten. Trouwens, die investeringen lei den vaak tot besparingen. En on ze gasten waarderen dat we aan milieuzorg doen". J. Entius van het Bedrijfschap Horeca overhandigt symbolisch de milieumand aan I. Wattel, eigenaar van Hotel Zeelandia. De prijswinnaars bijeen. Met maar liefst 350 inzendingen voor een kleurwedstrijd boekte Foto Verschoore in Middelburg een aardig succes. Afgelopen za terdag werd dat bekroond met de uitreiking van de prijzen aan negen winnaars. Het Jungle boek van Walt Disney vormde de aanleiding voor deze Verschoo- re/Kodak kleurenwedstrijd. De jury bekroonde drie catego rieën: nul tot en met vier jaar, vijf tot en met acht jaar en negen tot FOTO ANDA VAN RIET en met twaalf jaar. In de eerste categorie gingen de prijzen naar Carolien de Buck, Jere Steutel en Mark Dingemanse, allen uit Mid delburg. In de tweede categorie kregen de Middelburgers Kitty van de Vorle en Joran Mees en Mariëlle Abrahamse uit Sint Lau rens een prijs. In de oudste cate gorie ontvingen Eveline Corstanje, Annet Pattinama en Andrea Kasse (allen uit Middel burg) hun prijzen. Kinderdag - Viissingen staat za terdag 10 juli in het teken van de kinderen. Vanaf 10 uur is er in de binnenstad onder meer een vrij markt, muziek, majorette en een poppenkast. De kinderdag is een initiatief van de evenementen commissie Viissingen. Concert - Het Middelburgse Muziekkorps MKK treedt op koopavond, donderdag 8 juli van 19.30 tot 20.30 uur, op de Markt in Middelburg. Speeltuin - Speeltuin Van Ee- penpark in Nieuw-Middelburg verkoopt woensdag 7 juli haar 2500ste dagkaart. De speeltuin, die op 17 april haar poorten opende, wordt iedere dag be zocht door vijftig tot zestig kinderen. 'Zien is verkopen'. Dat is het ere- do van Peter Bliek, eigenaar van gelijknamige bakkerij in Arnemui- den. De winkel aan de West- dijkstraat is verbouwd en heeft zowel aan de binnen- als aan de buitenkant een luxe uitstraling gekregen. Het interieur nodigt volgens Bliek uit om de patisserieën op een chique manier te presenteren. De Arnemuidse bakkerij heeft veel op het gebied van banket, „en al les wordt in eigen bakkerij ge maakt. Dingen als paleisbanket zijn minder bekend bij de klanten en die moet je kunnen laten zien". De inrichting van de winkel is modern, creme-kleurig met zui len en grote vitrines. Wat Bliek vooral niet wilde was een door snee winkel. „In een tijd waarin de bakkerswereld onder druk staat en het brood bijna wegge geven wordt, moet je je op een SST andere manier onderscheiden van de rest. Bij ons betekent dat door kwaliteit te bieden". De naam Bliek bestaat al zo'n zestig jaar in het bakkerscircuit. Naast de bakkerij in Arnemuiden is er een zaak in Veere en wordt er aan supermarkten op Walcheren geleverd. „We hebben een naam hoog te houden en dat is vaak moeilijker dan hem opbouwen", meent Bliek. De parkeerproblemen in de Ooststraat vormden al jaren een blok aan het been van de familie Van de Linde die er een super markt uitbaatte. Het komt dan ook niet als een verrassing dat de levensmiddelenzaak verhuisde naar de rand van het dorp, aan de Singel. Op de nieuwe locatie hebben de klanten van de supermarkt ge noeg ruimte om te parkeren en ook de leveranciers kunnen mak kelijker hun lading lossen. Dat zorgde volgens eigenaresse Elly van de Linde in het centrum ook voor de nodige moeilijke ma noeuvres. „De chauffeurs van de vrachtwagens waren soms ware acrobaten. Ze moesten vaak et telijke keren steken voordat ze achteruit het smalle straatje ach ter de winkel in konden draaien". Met de verandering van plek is ook de naam van de supermarkt gewijzigd. De winkel heeft zich aangesloten bij de C1000 keten. De eigenaren kozen voor de C1000 formule omdat zij onder die vlag toch zelfstandig blijven. „We verkopen een heleboel arti kelen van Schuitema, de leveran cier van C1000, maar we hebben ook veel andere merken in de Filialen in Zeeland: Sluis, Meerminnestr. 1 Goes, Kolveniershof 25 Hulst, Winkelcentrum "Trefpunt" Middelburg, St. Janstr. 10 Bierkaaistr. 1 Overdamstr. Sluis en Hulst ook zondags open Breeweg 128 Achterweg 4 4401 BS Yerseke Biervliet Tel.: 01131-2336-3707 06-52770732 Tel.: 01152-2000 Fax.: 01131-3621 schappen liggen. We verkopen bijvoorbeeld ook Duitse koffie. Wanneer we Albert Heijn waren geworden, wat we ook overwo gen hebben, had dat niet gekund. Dan mag je alleen merkartikelen in huis hebben. Wanneer de to maten ineens op blijken te zijn kun je niet even snel ergens an ders een voorraad halen". Samen met slager Van Luyk, die zich bin nen de muren van de supermarkt vestigde, heeft Van de Linde nu een vof opgericht. Na twee jaar heeft Domburg nu ook weer een slijterij, in een apar te winkel die aan de supermarkt grenst. Van de Linde: „Je wilt de vakantiegangers zoveel mogelijk bieden en daar hoort ook drank bij". De kassa's in de C1000 zaak zijn nieuw en werken met een streepjescode. Nu de kinderziek tes bijna verholpen zijn en ze het programmeren van de artikelen onder de knie heeft kan de eige naresse het systeem wel waarde ren. En om de klanten nog beter op hun wensen te bedienen kan er ook met pincode betaald worden. Vrouwenhulpverlening - Een jaar lang hebben het Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs en het bureau Zeeland van de Stichting Ambulante Fiom samengewerkt op het gebied van vrouwenhulpverlening. De con clusies die uit deze samenwer king zijn getrokken staan beschreven in het verslag Spoor zoeken. Spoorzoeken is te bestel len bij de Fiom Zeeland in Middelburg. Wilt u tijdens een zomera- vondwandeling meer te we ten komen over natuur en landschap van eigen omge ving? Ga dan eens mee met de excursies die deze zomer georganiseerd worden door de Werkgroep Natuur- en MICMEC Walcheren Milieu-educatie van de na- tuurvereniging KNNV. De wandelingen onder leiding van natuurgidsen gaan o.a. door het bos- en duingebied bij Oostkapelle en over duin en strand bij Zoutelande. Ook kan het Fort Rammekens bij Ritthem bezocht worden, met zijn interessante ge schiedenis en markante muurbegroeiing. Het ont staan van het Zeeuwse land schap wordt uitgelegd op de schorren naast het fort en er wordt gewandeld door het aangrenzende afgesloten bosgebied langs de Ramme- kenskreek. Een overzicht met data en vertrektijden (de MICMEC Milieuagenda) is gratis af te halen in de Milieu winkel, Reigerstraat 2, Mid delburg. De openingstijden zijn: dinsdag t/m vrijdag van 13.30 tot 17 uur, donderdag van 10 tot 17 uur, en zater dag van 11 tot 15 uur. P&P712 42 13 55 67 |23 64 7 41 8 3 35 1 57 5 14 Welk winwoord komt er in het balkje? HORIZONTAAL: 1 halfduister; 6 tussenruimte; 12 vod; 13 vlijt; 14 rubidium; 16 eiertaart; 18 grondsoort; 19 te weten; 20 bovendien; 22 slordig werker; 24 afgemat; 25 zangvogel; 27 stad in Engeland; 28 stip; 29 roofvogel; 31 moment; 32 kleur; 33 veen; 35 watervogel; 36 pl. in Zeeland; 37karakter; 39 stekelhuidig dier; 41 hatfwarm; 44 niets uitgezonderd; 46 hoofddeksel; 48 voltooid; 50 vervelend; 51 Indon. eiland; 53 Eur. vulkaan; 54 Sp. titel; 55 vogel; 57 grove stof; 58 loof boom; 59 waarschijnlijkheid; 60 wapen; 62 sint; 63 smaakmaker; 64 stuk chocolade; 66 roofdier; 67 kamer. VERTIKAAL: 1 vogelverschrikker; 2 hoogstdezelve; 3 grond; 4 drank; 5 soort hert; 7 steunpunt; 8 wild zwijn; 9 gesteente; 10 titel; 11 besef; 15 landbouwer; 17 vrucht; 18 kledingstuk; 19 platvis; 21 gebouwtje; 23 gelijk; 24 knaagdier; 26 schrander; 28 uurwerk; 30 paardeziekte; 32 houten loods; 34 vinnig; 35 bittere stof; 38 effect; 39 bezieldheid; 40 tuingereedschap; 42 uitvinder; 43 beroepswerkzaamheid; 45 deel van Azië; 46 vrucht; 47 slaginstrument; 49 plant; 51 honderdste deel; 52 gomhars; 55 kraai; 56 snaarinstrument; 59 kilte; 61 sportterm; 63 pers. vnw.; 65 poste restante. Oplossing Puzzel week 26 HORIZONTAAL: 1 cineast; 6 slagbal; 12 mens; 14 ader; 15 p.p.; 17 dij; 18 aan; 20 ik; 21 hg; 22 som; 24 sardine; 27 koe; 28 unie; 30 ceder; 31 loon; 32 Lt.; 33 eg; 35 net; 36 MO; 37 Pd; 38 brand; 40 stern; 43 zebra; 44 angel; 46 Niers; 48 spint; 50 RP; 52 en; 53 tot; 55 Ee; 56 ze; 57 eend; 59 harem; 61 teen; 63 Nes; 64 nergens; 66 set; 67 dl.; 68 be; 69 tel; 70 LK; 72 pi; 73 toer; 75 naad; 77 latafel; 78 ragtime. VERTIKAAL: 1 capsule; 2 n.m.;3 eed; 4 anijs; 5 s.s.; 7 la; 8 adie; 9 gek; 10 br.; 11 legende; 13 ladde; 16 pont; 18 arend; 19 niets; 21 hoop; 23 mi; 25 a.c.; 26 nr.; 27 KO; 29 eerbied; 31 lorgnet; 34 garen; 36 menie; 38 ben; 39 nar; 41 tap; 42 net; 45 grendel; 47 start; 48 steel; 49 centime; 51 Peel; 54 orgel; 56 zeep; 58 NS; 59 He; 60 m.n.; 62 es; 64 neef; 65 slag; 68 boa; 71 kat; 73 TT; 74 re; 75 na; 76 d.i. Winwoord: LUCHTACROBATIEK Campers waarvan het slaapge deelte van de wagen kan worden losgekoppeld. Dat is het parade paardje van verhuurbedrijf Mari- com Motorhomes in Middelburg. De kampeerwagens zijn een soort kruising tussen een camper en een caravan; een losse unit kan binnen een kwartier op een pick-up truck worden bevestigd en een riante camper voor vier tot vijf personen is gecreëerd. Het kersverse bedrijf Maricom Motorhomes in de Zeeuwse hoofdstad is opgericht door de Middelburgse rijschoolhouder Ri- nie Vaane en Marjan van Duin uit Viissingen. De campers die het bedrijf verhuurt zijn anders dan de traditionele kampeerwagens. Een losse kampeer-unit is met kettingen op een pick-up truck bevestigd. Eigenaar Vaane: „Je ziet het wel vaker op een cam ping dat kampeerders met een gewone kampeerbus even naar de stad willen en dan met veel moeite hun plekje afbakenen met touwtjes. Als ze dan terug komen blijkt het plekje ingenomen te zijn door een andere campinggast". Met de nieuwe campers is dat voorgoed verleden tijd. De unit kan op eenvoudige manier als een caravan op de camping wor- 9 Een van de met kampeer-unit uitgerustte pick-up trucks van Maricom Motorhomes. den achtergelaten. „Een bijko mend voordeel is dat je er ook met alleen het rijbewijs B in kunt rijden. Als je met een grote cara van op stap wilt zul je toch in het bezit moeten zijn van rijbewijs BE", legt Van Duin uit. Volgens de eigenaars van Mari com Motorhomes is het type camper dat het bedrijf verhuurt bijzonder geschikt voor de wat meer avontuurlijke vakanties. Vaane: „De Scandinavische lan den, de Schotse hooglanden maar ook wintersportbestemmin gen liggen in het bereik van de wagens. De unit is geplaats op een Mitsubishi dieselauto met vierwielaandrijving, zodat hellin gen geen probleem vormen". De unit is voorzien van een drie pits kooktoestel, een koelkast, ver warming, chemisch toilet en een douche. Er is plaats voor vier vol wassenen. Naast dit type cam per verhuurt Maricom ook traditionele kampeerbussen. Ruiterzweepje - In de periode 19 juni 1993 t/m 25 juni 1993 i zijn de navolgende voorwerpen aangegeven bij de politie Mid delburg: bankbiljetten; pasfoto; broderie valletje; naaldensetje; ruiter zweepje; portemonnee, blauw met inhoud; damesportemonnee, zwart (leeg); damesportemon nee, zwart inh. div. pasjes; div. sleutels; knuffelkonijntje, paars/wit gebloemd; 2 tassen i (zgn. pukkels inh. kleding). Twee honden, een Fox Terriër en een zwarte hond met witte poten en wit-bruine kop zijn aan gegeven Bril - Bij de Gemeentepolitie te Viissingen is in de periode van 16 tot 30 juni 1993 het volgende aangegeven: een rode kinderbril, een zonnebril, een week-end tas, een fietsslot, een fotocamera, cassettebandjes, werphengels, horloges, een ketting en sleutels. Bij het dierenasiel te Viissingen is in die periode een lapjes- en een cyperse poes afgegeven. Toen de supermarkt in de Dom- burgse Ooststraat leeg kwam te staan zag Ron Bouwman van Bouwman Cadeau zijn kans schoon en legde onmiddelijk beslag op het pand. Op het ter rein van souvenirs en cadeaus is Domburg voor middenstanders het walhalla. Bouwman greep de mogelijkheid om zijn zaak wat ruimer op te zetten. Het nieuwe pand is ongeveer drie keer zo groot als het vorige in de Ooststraat. Bouwman: „Het as sortiment is weinig veranderd, maar de winkel is toegankelijker geworden. Er kan nu meer gepre senteerd worden en de looppa den zijn breder geworden, zodat de mensen niet op eikaars tenen trappen". Op de vloer staan groe ne banen geschilderd, die de klanten langs de verschillende af delingen moeten loodsen. De rest van het oppervlak heeft een zandkleur. „Het cadeaugedeelte met de duurdere woonaccessoi- Ron Bouwman toont zijn nieuwe zaak aan twee bezoekers. res is sfeervol aangekleed", legt Bouwman uit, „de andere secto ren in de winkel zijn puur functio neel ingericht". Achter in de winkel staan de rekken met de Nederlandse en buitenlandse kranten en tijdschriften. Ernaast is een nieuw onderdeel: de cam pingartikelen. Ook nieuw is het uitgebreide as sortiment zelfgemaakte vliegers. Bouwman noemt zichzelf specia list op dat gebied. Binnenkort kunnen de klanten in de zaak zien hoe de vliegers gemaakt worden. Er komt een grote tafel met naaimachine te staan waar aan gewerkt wordt.

de Vlissinger | 1993 | | pagina 9