Fan tas tic*!" Zeeland werpt zich op zwervend afval Spelregels van ondergeschikt belang bij pleintjesbasketbal Open dag dierenasiel STEÜTEL 20-30-40% STICHTING CINEMA MIDDELBURG PAKT DRAAD OP Na ongeveer een half jaar werpt Middelburg het predikaat 'enigste bioscooploze hoofd stad' van zich af. Vanaf vrijdag 2 juli draaien de projectoren in het Schuttershof weer ze ven dagen in de week. De Zeeuwse hoofd stad krijgt opnieuw een kans om te bewijzen dat zij een filmtheater waardig is. Rinus Roepman, directeur van de de nieuw opge richte Stichting Cinema Middelburg, wacht af of de Middelburgers de gang naar de bio scoopzaal weer op pakken. De stichting is er klaar voor: de zaal is gehuurd, de apparatuur gekocht, de begroting rond en de program mering staat vast. „Als het nu niet lukt, dan willen de Middelburgers gewoon niet", oor deelt Roepman. STERTEL PZC WEEKBLADEN Schuifkaas Samenwerking STERTEL STERTEL Vijf fotografen hebben alle kanten van de roem door het oog van de lens vastgelegd. Zij maakten hun Hall of Fame speciaal voor de Vlissingse Watertoren en exposeren daar tot eind augustus. Zie Uitpagina. Middelburgers en Vlissingers kunnen voor één dag gratis op de bus stappen. Pagina Uit het Zakenhart. De nieuwe Honda Accord en de groei van het lease wagenpark worden beschreven in de Autokrant. Summersurprice: Villerov&Boch Bij Kodak Express kwaliteitsfoto's in één uur ^Irschoore VLISSINGEN Begin januari moest de toenmali ge Stichting Filmtheaters Middel burg de handdoek in de ring werpen toen bleek dat de ge meente er geen heil meer in zag om nog langer geld te pompen in de spreekwoordelijke bodemloze put. De schulden waren op dat moment zo hoog dat er volgens de ambtenaren toch geen redden meer aan was. Roepman betwij felt dat nog steeds. Hij was destijds directeur van de nood druftige stichting en kwam daar op een moment binnen dat zij al diep in de problemen zat. Met een nieuwe geldinjectie had de stichting volgens hem wat op kunnen knappen en publiciteit kunnen maken om zich zo uit het dal te werken. Maar de overheid geloofde er niet meer in. Toen het boek uit was, hebben Roepman en enkele andere Middelburgers Ook lengtematen kunnen profiteren in de uitverkoop Zie pag. 4 en 6. LANGE KERKSTRAAT 41 GOES TELEFOON 01100-16415 Oplage: 24.400. Gratis huis-aan-huis op geheel Walcheren in combinatie met de Faam. Totale oplage: 49.000. Uitgave: Provinciale Zeeuwse Courant b.v. Administratie: PZC Oosl-Souburgseweg 10, postbus 18, 4380 AA Vlissingen. Steunpunt: Boekhandel Bikker, Walstraat 94, Vlissingen. Advertentieverkoop: G.J.A. van den Eeden Tel. 01184-72283. Redactie: Ad Hanneman, 01180-81171 en Michelle Bruggeman (ai), 01180-81170. Redactie-adres: Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Faxnr. 01180-81215 Bezorging: 01184-84215. Druk: Vink-Rotadruk b.v., postbus 36, 4570 AA Axel. Druktechniek: offsetrotatie. Sluitingstijd: advertenties vrijdag PZC, Oost-Souburgseweg 10, 17.00 uur. Postbus 18, 4380 KA Vlissingen, tel. 01184-84000 (Boekhandel Bikker vrijdag 16.00 uur). De Faam en De Vlissinger maken deel uit van de Zeeland Combinatie huis-aan-huisbladen in Zeeland. Totale oplage: 170.025. de koppen bij elkaar gestoken om zich te beraden over een nieuw concept. De notitie werd bij het stadhuis afgeleverd, maar de wond was daar nog niet geheeld. „De enige mogelijkheid was dus om een goede begroting te ma ken en het zonder subsidies zien klaar te spelen", zegt Roepman. Maar, wat geeft hem nu de over tuiging dat het dit keer wel zal lukken? Roepman heeft daar een duidelijk antwoord op. „Wij be ginnen met een schone lei en zonder schulden. Bij de vorige groep was dat anders. Zij moesten eerst een lening afslui ten om de zalen in te richten en alle apparatuur aan te schaffen. Die kosten hebben wij niet. We huren de zaal van Estrada bv en hebben de apparatuur gekocht met subsidie van het Anjerfonds. Bovendien hebben we nu een goeie administratie". Volgens Roepman was dat één van de zwakke punten bij de vorige club. „Toen ik daar in 1992 de taken van de opgestapte directeur over nam was het er administratief een puinhoop. Uit allerlei laatjes kwamen rekeningen tevoorschijn en de schulden werden constant vooruitgeschoven. Ik noem het altijd schuifkaas. Je haalt plakjes kaas van de ene boterham weg om er ook andere mee te kunnen beleggen. Zo ging dat met de schulden ook. We betalen nu niet, maar volgende maand werd er steeds gezegd. Maar op een zeker moment is het geld op". Die fout zal nu niet gemaakt wor den, verzekert Roepman. Er is een penningmeester in de arm genomen en een administratief medewerkster die de uitgaven in de gaten houden. „De penning meester is een registeraccoun tant. Hij zal geen cijfers wegmoffelen, want dat zou ten koste gaan van zijn goede naam", klinkt het overtuigd. De programmering wordt iets an ders dan de bioscoopbezoekers in Middelburg gewend waren in het Schuttershoftheater. De be tere commerciële films - zoals Roepman ze noemt - worden op het scherm vertoond. „Films die uitblinken in kwaliteit en die zich in het randgebied bevinden van commercieel en cultureel". In de toekomst zou het aanbod nog wat completer moeten worden. Roepman wil een vorm van sa menwerking met de andere bio scopen op Walcheren en Beveland en heeft daarover con tact gehad met Alhambra- directeur Ad Westrate en wil de banden aansnoeren met 't Beest in Goes. „Ik denk dan bijvoor beeld aan het doorschuiven van premieres naar het Schuttershof als er een hoos nieuwe films is die niet allemaal in Alhambra ge plaatst kunnen worden. En drie uur durende films die te lang zijn voor het Vlissingse theater. De Rinus Roepman. FOTO AN DA VAN RIET bedoeling is echter niet om in el- kaars vaarwater te gaan zitten", benadrukt Roepman. Voor de speciale voorstellingen, zoals bij- voorbeels een Pasolini-week, denkt hij aan samenwerking met 't Beest in Goes. „We zijn te klein om zoiets op eigen houtje op te zetten, maar samen moet een goed programma wel te financie ren zijn. Als je het niet probeert dan blijf je een gewone bioscoop en dat willen we niet. We willen ons onderscheiden en ook die andere, cultuurbewuste groep in de samenleving bereiken". Roepman heeft de nodige reser ves ingebouwd bij de begroting voor het eerste jaar en gaat uit van een minimaal aantal bezoe kers. „We gaan uit van de cijfers die de vorige stichting in het laat ste jaar haalde. Die aantallen lie pen naar het einde toe af. In 1992 bezochten zevenduizend mensen de film, daar gaan we nu van uit. Dat zijn achttien bio- scoopgangers per voorstelling. Onze begroting is daarop ge richt". De politiek heeft de stich ting voorlopig het voordeel van de twijfel gegeven. Het filmfesti val in de September Cultuur- maand wordt ondersteund door de provincie en gemeente met subsidies. Roepman hoopt echter dat het Schuttershoftheater uit eindelijk zijn bestaansrecht zal bewijzen en dat hij in 1994 ook bij de politiek kan aankloppen voor een subsidie voor andere projecten. Het dierenasiel aan de Lange- leenweg in Vlissingen wil het pu bliek tonen hoe druk het personeel het er heeft. Daarom houdt het zaterdag 3 juli open huis tussen 11 en 16 uur. Nu de vakantie weer voor de deur staat staan weer veel hon den en katten op een nieuwe baas te wachten. Asielbeheerster Wil van Reine en haar medewer kers geven op die dag alle ge wenste informatie over de dieren die er zitten. Tevens is er een aan tal activiteiten op het terrein. Zo kunnen honden- of kattenbezit ters hun beestje laten tatoeëren en er is een rommelmarkt. Ook de kynologenclub Zeeland laat van zich horen in de vorm van een gedrags- en gehoorzaam heidsdemonstratie. Ook grote maten kunnen profiteren in de uitverkoop Zie pag. 4 en 6. LANGE KERKSTRAAT 41 GOES TELEFOON 01100-16415 Vrijdag 2 juli verschijnt de eerste film in het Schuttershoftheater op het witte doek, voor de geno digden. Vanaf zaterdag draait het filmzomerfestival tot half augus tus. De eerste maand worden bij de ingang ook donorkaarten ver kocht. „Laat de Middelburgers maar eens zien wat ze ervoor over hebben om de bioscoop te behouden", meent Roepman. De donateurs krijgen iedere maand het bulletin van de stichting thuisgestuurd waarin het pro gramma staat afgedrukt en de beschrijving van de films. Kwartmaten profiteren ook in de uitverkoop Zie pag. 4 en 6. LANGE KERKSTRAAT 41 GOES TELEFOON 01100-16415 'Zeeland aan kant, dat heb je mooi zelf in de hand'. Onder dat motto storten de Zeeuwse ge meenten, de provincie, de Stich ting Nederland Schoon en de recreatie-ondernemers zich in de zomermaanden op het zwerfaf val. „Het vuil vormt een bedrei ging voor de recreatie en het toerisme", oordeelt de Stichting Nederland Schoon. „Niemand zit graag in de troep van een ander", is het logische argument van de stichting. „Daar wordt de toeristische sector, die in Zeeland een belangrijke bron van inkomsten vertegenwoordigt, de dupe van als er niets aan ge daan wordt". Samen met 23 ge meenten, vier waterschappen en 210 campinghouders, watersport-ondernemers en strandtenthouders gaat de pro vincie daarom flink de handen uit de mouwen steken en korte mei ten maken met het afval. Mc Do nalds en CocaCola geven de actie een financiële injectie. Om de ondernemers en gemeente-ambtenaren warm te laten lopen voor het project is er ook een wedstrijd aan verbon den. De meest effectieve en ori ginele plannen worden beloond met een Zilveren Bezem. De on dernemer die de opmerkelijkste actie ontplooid, maakt kans op de hoofdprijs van vijfduizend gul den of één van de twee andere geldprijzen. De recreanten kunnen tips inzen den voor het voorkomen van zwerfafval. De beste tipgever wint een fiets. Om de vakantie gangers in Zeeland nog eens met de neus op het zwerfafvalpro- bleem te drukken worden een aantal acties op touw gezet. The image you like for an amazing low price Pottenmarkt 13, Middelburg 01180-40773 Pleintjesbasketbal vorig jaar in Vlissingen. FOTO ANDA VAN RIET Het stadhuisplein in Vlissingen is zondag 4 juli het wedstrijdveld voor het pleintjesbasketbaltoer- nooi. Eigenaardig dat deze ma nier van basketbalspelen de laatste jaren aan populariteit wint? „Welnee", oordelen de or ganisatoren, „tenslotte hebben de groten uit de Amerikaanse basketbalwereld hun fameuze dribbels en shots ook op straat geleerd". Het toernooi in Vlissingen was vorig jaar het grootste van de Blacktopseries, waar het deel van uit maakt. De Blacktopseries is een evenement dat door de bas- ketbalbond en de sportartikelen fabrikant Reebok, in het leven is geroepen. ledereen, eredivi siespelers, maar ook recreanten, kan zich voor de wedstrijden in schrijven. De organisatoren ge ven er zelf de naam 'free-lance basketbal' aan. „Het speelplezier staat op de eerste plaats, spelre gels zijn van ondergeschikt be lang". De deelnemers beslissen daarom zelf welke regels ze in stellen en hoe de naleving ervan wordt gecontroleerd. Een scheidsrechter is overbodig. De regels komen in het veld zelf tot stand. De partijen worden gespeeld op een half veld en iedere score be tekent een punt. De deelnemers kunnen zich niet individueel aan melden, maar alleen in teamver band. Een team bestaat uit drie spelers en maximaal twee wissels. Het inschrijfgeld is, zoals ieder jaar, bestemd voor een goed doel. Dit keer is dat Amnesty Interna tional. De categorieën zijn gescheiden in jongens en meisjes en in twee leeftijdsklassen, 14- tot en met 16- jarigen en 16- tot en met 18-jarigen. Van iedere categorie worden de vier beste spelers naar het Nederlands kampioen schap Blacktop gestuurd. Daar moeten uiteindelijk de teams worden gevormd die in Milaan om de Europese titel gaan strijden. SERVICE KWALITEIT GARANTIE LANGE DELFT 50 MIDDELBURG 01180-13221 23e JAARGANG NUMMER 26 'Als dit niet lukt, wil net publiek gewoon niet' en gecontroleerd door Kodak zelf. ÏBÊÊLtè) <900 föBtLQJJm Recht t.o. C&A en Blokker 30 JUNI 1993

de Vlissinger | 1993 | | pagina 1